» »

BackUp

BackUp

Racunalnik ::

Ali vas arhiv zaupate hdd ali ssd diskom?
SSd res da nima vrtljivih delov in se nekako nemore poskodovati ampak...

opeter ::

HDD + pečem še dvoslojne DVD-je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RC37 ::

Nobena stvar ni glih varna. Vsake tolko je treba presnet podatke na nove diske. Ce disk iz kompa uzames je malo verjetno da bo zdrzal vec ko 5 let ze sam zarad okolja. Pac presnemi... Je pa pri ssd tk da ma omejeno stevilo zapisov in crkne ko je presezeno. Dvd je isti problem da se lah skoz leta unici. Ni druge variante razen ce hoces podatke v svoje gene sprogramirat da jih bodo meli se tvoji potomci cez 500 let ampak pri tem ti nemorm pomagat.

klinker ::

Racunalnik je izjavil:

Ali vas arhiv zaupate hdd ali ssd diskom?
SSd res da nima vrtljivih delov in se nekako nemore poskodovati ampak...


NAS z dvemi diski v raid1, ce si pranojik pa se en na drugi lokaciji.

Heisenberg ::

RC37 je izjavil:

Nobena stvar ni glih varna. Vsake tolko je treba presnet podatke na nove diske. Ce disk iz kompa uzames je malo verjetno da bo zdrzal vec ko 5 let ze sam zarad okolja. Pac presnemi... Je pa pri ssd tk da ma omejeno stevilo zapisov in crkne ko je presezeno. Dvd je isti problem da se lah skoz leta unici. Ni druge variante razen ce hoces podatke v svoje gene sprogramirat da jih bodo meli se tvoji potomci cez 500 let ampak pri tem ti nemorm pomagat.


Ne razumem zakaj disk izven PCja ne bi zdržal več kot 5 let.
Imam en 12 let star HDD za backup, nazadnje priključen pred 3 leti in danes da sem sprobal in še vedno deluje brez problema.
Ni shranjen nikjer posebej, v eni škatli v omari.

c3p0 ::

NAS + enkriptirani prenosni diski, ki se ciklirajo in shranjujejo izven lokacije. Za večje potrebe pa LTOx pogoni/roboti.

RC37 ::

Heisenberg to ni misleno zunanji disk ampak ce npr. iz laptopa vzames disk in ga das na polico.

Heisenberg ::

RC37 je izjavil:

Heisenberg to ni misleno zunanji disk ampak ce npr. iz laptopa vzames disk in ga das na polico.

ja točno to imam, en star HDD 3.5" iz PCja, ni zunanji disk

RC37 ::

Tudi odvisno od tega, kje ga hraniš in kake kakovosti je. Vem iz lastnih izkušenj, sem naredil točno to in sem se lahko poslovil od svojih podakov. Je pa bil disk ene 10 let star že ko sem ga iz pcja vzel.

klinker ::

RC37 je izjavil:

Heisenberg to ni misleno zunanji disk ampak ce npr. iz laptopa vzames disk in ga das na polico.


Vsak disk lahko crkne. Nema veze zunanji ali notranji, ali ce je na polici ali v pogonu. Je pa vec sans da gre po slabem, ce ga kar tako hranis in ga nimas vsaj v neki embalazi.
Meni se je tudi zgodilo da sem kupu nov disk, ga vgradil in je samo klikal.
Dejstvo je, da svoje vredne podatke je pac zelo dobro imet na vsaj dveh nosilcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Racunalnik ::

ah to nima veze notranji zunanji disk in kje disk je,glavno da je na sobni temp, mam jest vec kot 10 let star disk k se ne prizge po 3 leta pa dela, vprasal sem samo v bistvu zaradi ssd diska ce se ga splaca imet. Torej lepo hdd pa je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789369 (6557) Jst
»

disk v Hoferju

Oddelek: Kaj kupiti
242940 (2436) hojnikb
»

Z uporabo soli šestkrat večja gostota magnetnega zapisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10623012 (20212) Truga
»

ohraniti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
161531 (1295) Gutjerez
»

Nova vrsta laserja za prostornejše zgoščenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6613202 (12192) CyberPunk

Več podobnih tem