» »

Poceni avto za 2k€ +- 500€

Poceni avto za 2k€ +- 500€

1
2
»

bambam20 ::

jackasclever je izjavil:

Znam, vidim da se jih dobi ze za 500 eur, samo v kaksnem stanju pa so realno ti avti, na avto.net vidim samo slike in prevozene kilometre, kar pa mi ne pove prav veliko.

Pac na splošno me zanima, ce se ti avti radi kvarijo in na kaj je treba biti najbolj pozoren pri nakupu.


Seveda niso vsi v slabem stanju.

Na splošno delujejo. BI pa znalo biti, da boš moral menjat kakšno vžigalno tuljavo, očistit loputo za reguliranje gasa, .. Pomembno je, da se avto pred nakupom dobro pogleda, še bolje, da se ga zapelje pred nakupom do mehanika, da pregleda tudi podvozje , v kakšenm stanju so diski, ploščice, priklopi na tester..

Mogoče bi bila boljša izbira 1.2 8v ali 1.4 8v .. Mehaniki za 8 ventilski renaultov motor praivjo, da je zansljiv, medtem ko za 16 ventilskega ni takšnih pohval.

Bo pa vsekakor 60 konjev premalo , če imaš tudi klimo.

jackasclever ::

Hvala za nasvete. Vidim, da kar dosti prodajajo chevrolet kalosa, npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Koliko pa je neka normalna cena, da mehanik pregleda avto. Verjetno bom težko mehanika pripeljal s sabo, da pregleda avto, ampak ga bom moral verjetno peljati v najbližjo servisno delavnico, ali kako vi to počnete?

bambam20 ::

jackasclever je izjavil:

Hvala za nasvete. Vidim, da kar dosti prodajajo chevrolet kalosa, npr:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Koliko pa je neka normalna cena, da mehanik pregleda avto. Verjetno bom težko mehanika pripeljal s sabo, da pregleda avto, ampak ga bom moral verjetno peljati v najbližjo servisno delavnico, ali kako vi to počnete?



Osebno ne bi kupoval kalosa.

Kot prvo ima avto nad 1350 ccm motor, kar pomeni višji cestni sklad, ki pa ga ne upraviči s svojimi voznimi lastnostmi in pospeški.

http://tehno-tp.si/cenik/letne_dajatve/

Zagotovo pozna nekdo od tvojih bližnjih kakšnega mehanika. kam pa vozite avte popravljat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Karlos ::

Torej tole bi bil moj ožji izbor za 3 avto pri hiši, ki bo v uporabi od ponedeljka do petka, dobrih 30km na dan.

Avto, ki zadovolji vse moje potrebe.
Hyundai Getz 1.1 GL
Sem ga šel gledat. Je ok, pa še ceno je dosti spustil.

Se mi splača dodati pa 100E pa vzeti kaj "boljšega"?
1) Mazda 3
2) Mazda 3
3) Mazda 3
Kako se kaj obnesejo Mazde? Ali so res servisi dragi?

Renault Modus 1.4 16V Elle
Ima malo več dodatne opreme. Nimam pa izkušenj kako se obnesejo tile modusi?

Kia Rio 1.4i LX
Podobno smo imeli, in bili na splošno zelo zadovoljni.

Če ima kdo kakšen komentar, da se lažje odločim za kakšen avto, ali katerega sploh ne.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

MoDeR ::

Karlos je izjavil:


Renault Modus 1.4 16V Elle
Ima malo več dodatne opreme. Nimam pa izkušenj kako se obnesejo tile modusi?

Če ima kdo kakšen komentar, da se lažje odločim za kakšen avto, ali katerega sploh ne.

Komentiram lahko samo za Modusa, ker ga imajo starši in sicer z enako mašino. Kar se mene tiče je to nepremičnina, če ne tiščiš motorja v res visoke obrate. Poraba odločno previsoka, po on board računalniku imajo starši porabo okoli 7.2, jaz, ki sem navajen na dizla (Clio 1.5 - 80 KM) in avtomatsko vozim v nižjih obratih ga nisem spravil pod 6.7 z mešano vožnjo. Obupno je zasnovan tudi motorni prostor, kjer je dostop do sprednjih luči praktično nemogoč. Za menjavo H7 žarnic raje dam mehaniku par evrov, da sname celo masko in zamenja žarnico, kot da se sam s tem zajebavam. Podobno zajebano menjavo sem videl samo še pri eni Alfi. Pozitivna stran tega avta je, da se sedi relativno visoko (vstopanju in izstopanju prijazno) in da je zelo pregleden.
Lp,
<br>
MoDeR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MoDeR ()

matobeli ::

Sem imel Getza, odličen mali avto. Prostor ima dobro izdelan vozi se lepo, menjalnik in volan sta natančna.

So pa špartanski avtočki, trda plastika, malo opreme. Ampam tist kar je je vsaj delovalo.

Imam pa tudi mazdo imel že 3, sicer nikoli trojke, ampak edina stvar na katero morš bit res pozoren je rja. Pijejo po 200kkm nekaj olja, ampak pač dolivaš, strošek pa tudi ni hudo velik.

Vzdrževanje je drago na uradnih servisih, pa še to ponujajo zadnje par let konkretne popuste za stara vozila. Edin fajn je da imaš mehankarja ki zna šraufat tudi azijske bencinarje in ne samo nemških dizlov in cliota, ker pač imajo japanci svoje fore.

Splača se pogledat tudi honde, toyote, subaruje. So v povprečju dražji, ampak na račun zanesljivosti. Ampak spet, dobit takega z nekimi 200kkm in brez rje je kar loterija.

Če se pa dobi relativno lepo ohranjen mlinček, predelan na plin (seveda z dobro inštalacijo), je pa to čista zmaga. Ratajo kilometri smešno poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Sem imel Getza, odličen mali avto. Prostor ima dobro izdelan vozi se lepo, menjalnik in volan sta natančna.

So pa špartanski avtočki, trda plastika, malo opreme. Ampam tist kar je je vsaj delovalo.



A klima je odlično hladila ? Načeloma pri Hyundajih klime odlično hladijo samo vseeno me zanima, če si jo imel. Mene muči mal Getz. Sicer 1.4 16v ..

matobeli ::

Nisem mel klime :)

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Nisem mel klime :)


Ok, hvala vseeno za informacije, ker avto sploh ne izgleda napačno.


No, kolega pravi, da mu klima hladi odlično. Se spomnim starih Accentov, kjer je bila v avtu ledenica, tako odlično do klime hladile.

facepalm ::

Getz od zene ima na stevcu cca 210kkm in se kar pelje:) letos sem menjal vzigalno tuljavo in kable za cca 50eur. Vse dela bp, razen osvetlitve na armaturni. Popravilo je preprosto ampak sem len.
Aja.. pa kako jutro tudi mikro jermen malo zacvili ob vzigu.
Klima pa hladi ok za tak mali avto.

f0cu5 ::

Če koga zanima, sicer malo čez budget, ampak bo za dalj časa: https://slo-tech.com/forum/t708596/zace...

f0cu5 ::

TehDucky ::

@focus Skoraj identičnega Focusa je kupila od punce sestra včeraj, sem že mislil da je isti. Ista barva, ista mašina, 2010 letnik, 30kkm, več opreme (auto klima, pa zih še kaj) - 6700€.

Pa se zadeva res lepo pelje, proti moji Ibizi dosti bolj poskočen, mehko podvozje, za mestno vožnjo udobna vožnja.

@OP, Sestra in mož sta imela 3 Mazde; Mazda 2, Mazda 5 in Mazda 323, vse so delale superca, še najbolj sta pohvalil najstarejšo 323, ta je delala ogromno kilometrov, dokler si jo ni en sposodu pa jo v graben zapelju.

Po mojem mnenju z Mazdo 3 nič ne fališ, samo servis zna biti malo dražji, najdi kakega mehanika, če ti lahko oceni koliko bi te prišli mali servisi za recimo Mazdo 3 ali pa Getza, da dobiš feeling.

Je pa mazda 3 najdaljša od vseh z 4415mm, getz ima pa 3825mm, modus 3790mm, rio je pa 4240mm. Primer če imaš še težave z majhno garažo :) (ali je ozka pa sem napačno razumel?)

krneki0001 ::

Karlos je izjavil:

Torej tole bi bil moj ožji izbor za 3 avto pri hiši, ki bo v uporabi od ponedeljka do petka, dobrih 30km na dan.

Avto, ki zadovolji vse moje potrebe.
Hyundai Getz 1.1 GL
Sem ga šel gledat. Je ok, pa še ceno je dosti spustil.

Se mi splača dodati pa 100E pa vzeti kaj "boljšega"?
1) Mazda 3
2) Mazda 3
3) Mazda 3
Kako se kaj obnesejo Mazde? Ali so res servisi dragi?

Renault Modus 1.4 16V Elle
Ima malo več dodatne opreme. Nimam pa izkušenj kako se obnesejo tile modusi?

Kia Rio 1.4i LX
Podobno smo imeli, in bili na splošno zelo zadovoljni.

Če ima kdo kakšen komentar, da se lažje odločim za kakšen avto, ali katerega sploh ne.



Poglej si fiat pando. Zelo poceni deli se dobijo za ta avto (potokar, štalgruber, adel). Vzdrževanja je, glede na to, da je fiat, malo (je en izmed bolj zanesljivih avtov iz fiatovega koncerna). Poraba je zadovoljiva, pa glede na to kako je majhen avto, je notri kr prostoren.

Pa če vzameš 4x4 pogon, te bo pripeljal tudi po vsakem snegu skoraj kamorkoli. V bistvu ti pozimi da veliko zadovoljstva (in porabe goriva), če imaš rad sneg, ker greš potem tudi tja, kamor z navadnim avtom nebi šel (pa obvezno lopato v prtljažnik, ker ... - lastne izkušnje iz prve roke)

Heavy ::

Pando 4x4 bo dobil za najmanj 4 jurje. Še legendarna prva panda iz 90 let se v dobrem stanju prodaja po 2k€ - in se tudi dobro krade po primorskem.
#TeamFelix

krneki0001 ::

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

Poceni z razlogom: prva ima 330k km, druga je kombi brez zadnjih sedežev.
#TeamFelix

krneki0001 ::

Prva se je dost vozila, kar pomeni, da nima problemov.
330k kilometrov je malo. Jaz pri takih kilometrih ponavadi avto kupim, ker ga dobim ugodno.

matobeli ::

No, ta panda ni zelo ugodna.

In pri avtih tega cenovnega razreda je 330kkm že veliko, zelo verjetno je lastnik zvozil do konca, kar pomeni da je poterbna menjava vseh "potrošnih delov". Vključno z sedežem.

Jo bo kupil en diler, menjal sedež, zbil 150-220kkm pa bo rešeno.

krneki0001 ::

Ja, zato pa bolje da se ti zmeniš še za par 100 evrov nižjo ceno, pa sam zamenjaš sedež in boš vsaj vedel, pri čem si.
Če jo boš pa potem kupil za 4k evrov z zamenjanim sedežem in zbitimi kilometri, boš pa govoril, kakšna jajca so to, ker vse crkuje.

The Player ::

Fiati so eni izmed "slabših" avtov, sodeč po raziskavah zanesljivosti avtov. Po komentarjih sodeč se veliko ljudi sprašuje po zanesljivosti omenjene raziskave, ni pa to edina raziskava, kjer je Fiat na repu lestvice.


J. D. Power razglasil najbolj zanesljive avtomobile in avtomobilske znamke

Znana je lestvica najbolj zanesljivih znamk v letu 2016!

Prijatelja, ki si lastita Fiata, pravita, da naslednji avto ne bo fiat. Enemu se je pokvarila sklopka in stopalka ostala zataknjena v najslabšem trenutku, ko je bil v Zagrebu, drugemu pa se je pokvaril računalnik in še ostala elektronika, ki naj bi bila za Fiate zelo značilno da ima probleme.

Je pa prijatelj kupil pred kratkim 15 let starega Hyundaia, me prav zanima kok dolg mu bo avto zdržal.

koyotee ::

Hyundai getz bo uredu za prvi avto.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Tale lestvica men ne štima čist... Ajde, prvi trije že, to je pa vse.

Drevesce ::

Getz ali pa Ibiza.

koyotee ::

matobeli je izjavil:

Tale lestvica men ne štima čist... Ajde, prvi trije že, to je pa vse.


Zakaj pa me? Hyundai je npr. že leta pri vrhu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Kia in Hyundai razumljivo saj uporabljajo že preizkušeno tehnologijo.

Ne verjamem, da vlagajo več v tehnologijo, kot Nemški velikani.
|HP EliteBook|R5 6650U|

koyotee ::

D3m je izjavil:

Kia in Hyundai razumljivo saj uporabljajo že preizkušeno tehnologijo.

Ne verjamem, da vlagajo več v tehnologijo, kot Nemški velikani.


Hoces rect v goljufije?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Če izključimo afero. Vlagajo več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

krneki0001 ::

The Player je izjavil:

Fiati so eni izmed "slabših" avtov, sodeč po raziskavah zanesljivosti avtov. Po komentarjih sodeč se veliko ljudi sprašuje po zanesljivosti omenjene raziskave, ni pa to edina raziskava, kjer je Fiat na repu lestvice.


J. D. Power razglasil najbolj zanesljive avtomobile in avtomobilske znamke

Znana je lestvica najbolj zanesljivih znamk v letu 2016!

Prijatelja, ki si lastita Fiata, pravita, da naslednji avto ne bo fiat. Enemu se je pokvarila sklopka in stopalka ostala zataknjena v najslabšem trenutku, ko je bil v Zagrebu, drugemu pa se je pokvaril računalnik in še ostala elektronika, ki naj bi bila za Fiate zelo značilno da ima probleme.

Je pa prijatelj kupil pred kratkim 15 let starega Hyundaia, me prav zanima kok dolg mu bo avto zdržal.


Fiati na splošno so že pokvarljivi. Ko gre pa za pando, je pa to en izmed njihovih najboljših avtomobilov in ni ne vem kaj problemov. Sosed ima 2, ena 4x4, druga 2wd in obe jaz šraufam. Pa v glavnem samo redni servisi, edino 4x4 smo letos menjali vse amortizerje, fedre, pa diske in ploščice ter sklopko, pa ni prišlo vse skupaj čez 500 evrov za material iz nemčije.

facepalm ::

Panda je ok, ce rabis poceni 4x4. Kot 2wd pa ima ogromno cenejse konkurence (npr clio in getz).
Tej mali mlincki pa so vsi poceni za vzdrzevat.

V primeru, da 4x4 ni pogoj, bi raje kupil tega cliota, kot tisti 2 pandi gor:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Je vsaj od 1. lastnika in ni uvozen. Posledicno je manjsa verjetnost natega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

krneki0001 ::

moje osebno mnenje za tega cliota; Premalo kilometrov za tak letnik. Ali so odviti kilometri ali pa so z avtom veliki problemi in zato bolj ko ne stoji.

Povprečen avto ima vsaj 15k na leto. Vsaj. Prej pa blizu 20k lahko računaš. Zato bi 6 let star (oziroma že skoraj 7 let) moral imeti vsaj od 100 do 120k kilometrov.

matobeli ::

če maš srečo dobiš tudi res take ki so delal pod 10k letno.

Ampak ne z aftermarket zvočniki na zadnji polici in iz štajerske.

koyotee je izjavil:

matobeli je izjavil:

Tale lestvica men ne štima čist... Ajde, prvi trije že, to je pa vse.


Zakaj pa me? Hyundai je npr. že leta pri vrhu.


Bolj mi je sumljivo da so amerikanci prehitel vse japance razen Toyote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

DOOM_er ::

krneki0001 je izjavil:

moje osebno mnenje za tega cliota; Premalo kilometrov za tak letnik. Ali so odviti kilometri ali pa so z avtom veliki problemi in zato bolj ko ne stoji.

Povprečen avto ima vsaj 15k na leto. Vsaj. Prej pa blizu 20k lahko računaš. Zato bi 6 let star (oziroma že skoraj 7 let) moral imeti vsaj od 100 do 120k kilometrov.


sploh ni res, sam sem kupil cliota starega 11 let z 113k km (penzionerja) sam pa delam 12k letno, ali pa še to ne. Z avtom že prej ni bilo nikakršnih težav, meni pa tudi ni še nič šlo po gobe.
Robots will steal your job. But that's OK

hojnikb ::

jst sn kupo takrat 17 let staro škatlo z cca 55kk. Se najdejo. Pa tudi sam delam zelo malo (pod 5kk letno)
#brezpodpisa

GrimReaper ::

krneki0001 je izjavil:

moje osebno mnenje za tega cliota; Premalo kilometrov za tak letnik. Ali so odviti kilometri ali pa so z avtom veliki problemi in zato bolj ko ne stoji.

Povprečen avto ima vsaj 15k na leto. Vsaj. Prej pa blizu 20k lahko računaš. Zato bi 6 let star (oziroma že skoraj 7 let) moral imeti vsaj od 100 do 120k kilometrov.

To je tvoje mnenje. Sam imam 1.6T 200KM za 10,5km na dan v eno smer. Nov avto kupljen za 15-20 let oz. dokler bo šel z nekje max 1000EUR stroški za servis na leto.
Potem pa računaj, 10,5 x 2 x 22 dni x 11 mesecev = borih 5000km, ampak tam nekje 6000-8000 sem jih do sedaj delal, ker se grem kdaj zapeljat tudi v soboto ali nedeljo. Za 9000 bi se moral pa že zelo potrudit oz. bi mi moral že kdo drug plačevat, da bi se šel okol vozit.
In me niti malo ne zanima, če se bo čez 20 let našel kak podoben skeptik, ki mu ne bo šlo v glavo kako ima tak avto po 20 letih samo 140k km. Če bo sploh kdo to gledal, ker je že danes marsikomu 9-10l prevelika poraba. Sicer za tistih 200-500EUR mi itak dol visi.

Avto je drugače odličen, je povsem nekaj drugega, če se vsak dan vsaj prvih 10 let veseliš, da se vsedeš v avto, kot pa če imaš vedno neke kante.
En navaden Clio 1.2, to sam ne bi bil nič presenečen, če se vozi samo 10km na dan.
Tebi ni jasno nekaj, da niso vsi enaki kot ti, da se radi vozijo cel dan ali nekam na povsem drug konec sveta.
Meni že v teh 10km včasih ornk prekipi. Recimo dons sem se vozil en čas za tovornjakom, za njim avto, 200KM ti pomaga en shit, šele nekje na koncu poti sem oba prehitel, pa še to bolj izven predpisov. OK, to mi seveda ni prekipelo, čeprav je bilo celih 5km, nisem bil pa ravno vesel.
Pa to je dokaj neprometna dolina in se vozim ob neprometnih urah 6:00-6:15 in 14:30-15:00, zamisli si zdaj Kranj ali celo Ljubljano.
Pa to ni blo še nič, potem iščem frej bencinsko, to se mi je pa res strgal, mimo Petrola sem šel 3x, ga je zasedla Petrolova cisterna, potem grem na OMV, vse ograjeno s trakovi. 20min sem izgubil, pa še imam prazen tank.
V glavnem, sam sem raje čim prej doma in grem igrat kakšno računalniško igro, pogledam serijo ali film, ali grem poslušat kak album.
Vožnja, tudi če bi bil bencin zastonj, bi delal max 10k km, saj ne dobiš neki užitka na javnih cestah. Ovinki, jih ne moreš zvozit kot na dirkališču s tujim avtom, ravnine in turbo boostanje, mogoče bi bilo neki časa kul, če bi imel res 800-1200KM, ampak se čez čas verjetno tudi naveličaš. Mah, še najceneje če greš igrat Forzo.

Povprečje je drugače 15.800km, za ta avto pa 14.000km.
https://tinyurl.com/yatdy9po
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

GrimReaper je izjavil:

Povprečje je drugače 15.800km
Huh ... jaz sem se tudi zadnjih 6 let vozil 10km v službo plus nekaj malenkosti naokrog, pa sem na leto naklepal 35kkm? Dobro da zdaj hodim v službo peš, mam sam še 20kkm z enim in 50kkm z drugim avtom na leto :D

krneki0001 ::

Jaz brez raidov naredim okoli 25k kilometrov, z raidi pa med 45 in 60k km na leto. Kupim avto s 300k, ga vozim 3 do 5 let in ga prodam s 500 do 600k.

Karlos ::

Hvala vsem za nasvete. No na koncu sem dal malo več kot sem mislil (znana zgodba :)).

Kupil sem pa 11 let staro Mazdo 3, 185k km, 1. lastnik, super ohranjeno in poservisirano.

Upam, da mi bo dolgo dobro služila.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

krneki0001 ::

Čestitke. Mazde so odlični avtomobili.

Ghost7 ::

Si imel srečo! Čestitke!

Si lahko sposodim temo?

Iščem avto za jurja +-200€, ki bo še peljal 2-3 leta.

Torej lahko je obuškan, važni so realni kilometri in ok mašina.

Predlogi?

Heavy ::

Honda Civic, edino glej, da ni že prerjavela.

Mogoče še Suzuki Swift, Polo, Clio, Corsa, Fiesta, Subaru Legacy...
#TeamFelix

krneki0001 ::

Ghost7 je izjavil:

Si imel srečo! Čestitke!

Si lahko sposodim temo?

Iščem avto za jurja +-200€, ki bo še peljal 2-3 leta.

Torej lahko je obuškan, važni so realni kilometri in ok mašina.

Predlogi?


Subaru forester od 1998 do 2002 letnika. Odličen zanesljiv in poceni avto, poceni vzdrževanje, pa placa ima dost. Kilometri pri tem avtu niso nič važni, ker bo itak prej pleh zgnil, kot pa bo mašina, menjalnik ali podvozje crknilo.

(sam po treh letih ga ne boš hotel prodat, ker bo še kr delal in delal).

Jaz sem ga recimo kupil pri 290.000 in z njim šel na raid po afriki, pa potem sem ga vozil še 3 leta, da sem prišel do 400k in sem ga prodal.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464306 (3087) bambam20
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7111221 (8740) Gr8t
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822304 (16729) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328093 (23320) Heavy

Več podobnih tem