» »

Par vprasanj za CV

Par vprasanj za CV

eric_cartman ::

Živjo!

Pišem si nov CV oz. ga posodabljam in prevajam v angleščino, ker sem imel do sedaj notri kar vse. Zdaj pa mečem ven balast in me nekaj zanima.

Ali pri izobrazbi napišeš samo končane programe VI. stopnje ali napišete tudi šolanje na tej in tej gimnaziji (grammar school) etc.?

In pa.. Ali lahko vključim kot dodatek (nekam v CV) tudi različne course oz. tečaje, glede na to, da se gre za polletni tečaj in je na koncu tudi praksa v podjetju?

Hvala,
Lp

joze67 ::

Nikogar ne zanima srednja šola, celo če je Bežigrad ne. Srednjo šolo imajo vsi.
Tečaje vključiš, če so posebej zanimivi (če hočeš poudariti, da si se ukvarjal *tudi* s tem) ali če si obupan.

black ice ::

Ne pozabi na (hobi) projekte na katerih si delal, če imaš blog, Github (če delaš s SW) in nenazadnje še LinkedIn profil še toliko boljše.

Edit: ko boš končal preberi ene 5x in poišči morebitne slovnične napake ali celo daj v branje kaki tretji osebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

eric_cartman ::

joze67 je izjavil:

Nikogar ne zanima srednja šola, celo če je Bežigrad ne. Srednjo šolo imajo vsi.
Tečaje vključiš, če so posebej zanimivi (če hočeš poudariti, da si se ukvarjal *tudi* s tem) ali če si obupan.


Tečaj je povezan z mojo željo po prihodnji službi. Tako, da gre predvsem za nekakšno "reklamo", da sem opravil tudi Web Development 1 & 2 in nato še praktično usposabljanje v določenem podjetju, ki se s tem ukvarja, ki bi ga seveda pripisal pod Working experience.

@black ice
hvala za predloge
Na Git-u imam že par stvari objavljenih. In bom seveda tudi to priložil zraven. Za LinkedIn pa.. Ali res lahko dobiš dosti ponudb za službo tu? Ali je to predvsem za tujino mišljeno?

Potem pa..
Ali se motivacijsko pismo še daje poleg CV-ja?

Smurf ::

Mja v moji knjigi prinese Bezigrad kaksno plus tocko. Podobno kot zoisov stipendist, zlati maturant in to kaksno si imel recimo povprecje na faksu. Github link in opis ze narejeni projekti je se bolje. Tecaji so pa res bolj brezveze.

Kurzweil ::

Pri izobrazbi pišem vse, tudi srednjo šolo, če nisi predolgo bluzil lahko napišeš tudi kdaj si končal... v nasprotnem primeru ne tega pisat, ker izpadeš neresno in leno, sploh če traja študij 2-3x dlje, kot bi moral. Tečaje navajaj samo tiste, ki so v kontekstu z bodočo službo, torej kot praviš je v kontekstu, torej dodaj, zato si jih tudi delal, dvomim da so te na kakšnem tečaju kaj naučili, če je volja, znanje in vsaj malo talenta, ga ni tečaja... bolj kot vsemu pa se izmikaj generični obliki CVja, torej nekako bodi kreativen in zanimiv, da ne boš slučajno izpolnil (će seveda tega ne zahtevajo) tistega default CVja, ki ga izpolni vsak. Jaz sem si vzel par ur časa in naredil template, ki ga imam z manjšimi modifikacijami že leta.

Smurf ::

Se en komentar, jaz osebno motivacijskih pisem ne maram, ker ponavadi ne dajo neke pametne informacije. Proti genericnim CVjem nimam cisto nic proti, vazna mi je vsebina, kjer lahko cimhitreje dobim bistvene podatke. Govorim seveda za inzenirsko podrocje. Ce se isce za delo v proizvodnji je verjetno res pametno nekako iztopati, ker delodajalec dobi 200 vsebinsko si podobnih CVjev.

black ice ::

Motivacijska pisma se tudi meni zdijo odveč. Pri oblikovanju CV priporočam načelo manj je več.

avani ::

Jaz sem pa za motivacijska pisma, vendar morajo biti dobro napisana. Prvi odstavek kaj veš o podjetju, drugi odstavek kje so šibke točke in tretji odstavek kako jim lahko točno ti pomagaš. Zelo priporočam knjigo kakšne barve je tvoje padalo (what color is your parachute). Je absolutno najboljši vodič za CV, Job market in podobno. Resno si vzemi čas za to knjigo.

Invictus ::

eric_cartman je izjavil:

Živjo!

Pišem si nov CV oz. ga posodabljam in prevajam v angleščino, ker sem imel do sedaj notri kar vse. Zdaj pa mečem ven balast in me nekaj zanima.

Ali pri izobrazbi napišeš samo končane programe VI. stopnje ali napišete tudi šolanje na tej in tej gimnaziji (grammar school) etc.?

In pa.. Ali lahko vključim kot dodatek (nekam v CV) tudi različne course oz. tečaje, glede na to, da se gre za polletni tečaj in je na koncu tudi praksa v podjetju?

Hvala,
Lp

Če si hodil na gimnazijo, je to brez zveze pisat. če bi hodil na kako strokovno šolo, ki ni nujno ista kot faks, to dodaš. Drugače je dovolj končna stopnja.

Na prvi strani morajo biti relevatni podatki. Kar pomeni:

- osebni podatki (seveda ne preveč)
- kako se komunicira s tabo (telefon, skype, email,...)
- zadnja izobrazba
- zadnje delo
- tehnologije, ki si si jih naučil kot zadnje.

Zakaj na prvi strani? Kadrovniki ponavadi preberejo samo prvo stran in če ni zanimiva, vržejo stvar v koš.

Motivacijskih pisem nihče ne bere. Sploh ne po tujini, ko delo za firme opravljajo agencije, ker so svojo kadrovsko službo že zdavnaj vrgli ven...

Kaj pa boš tja napisal? Zakaj bi rad delal v točno tej firmi? Ja, zato, ker nudijo delo, ki ga znaš opravljat in rabiš keš ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Kaboom ::

Moje izkušnje z motivacijskim pismom oz. ko se gre za iskanje službe bolj znan v tujini kot "cover letter": v nekaterih državah je obvezen. Pri kakšnem online obrazcu je obvezna priloga, če pošiljaš papirno ali prideš osebno na razgovor in ga nimaš zraven, pa izpadeš neresen in nepripravljen. Odvisno v kateri državi iščeš službo. Povprašaj za nasvete lokalno (pa četudi na internetu - lokalno).
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

shintaro ::

meni je sestavla ena k dela na eni agenciji.. brez uvodnega 'pisma' razen kje sm zasledil objavo in da me zelo zanima, prilagam cv.

No, povsod sm dobil razgovor in takoj zaposlen. Kakšen je cv pa se mi ne da iskat, bog ti vedi kje je zdej k sm menjal komp. Rabim pa ne več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CV, vprašanja in nasveti

Oddelek: Loža
274362 (1136) gwtlwesncw
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121186 (16146) PrihajaNodi
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816487 (14006) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419695 (16732) Invictus
»

Kako napisati dober...odličen CV?

Oddelek: Loža
2715256 (10391) tony1

Več podobnih tem