» »

Samsung predstavil Galaxy Note8

Samsung predstavil Galaxy Note8

Slo-Tech - Samsung je danes uradno predstavil verjetno svoj najpomembnejši telefon Galaxy Note8. Gre za naslednika nesrečnega Galaxy Note7, ki ga je moral Samsung zaradi nevarnih baterij na koncu odpoklicati, zato si pri njegovem nasledniku ni smel privoščiti nobene površnosti. In res ima Note8 s 3300 mAh nekoliko manjšo baterijo (Note7 je imel 3500 mAh), ki je, upajmo, predvsem zanesljivejša.

Na telefonu teče Android 7.1 Nougat, ki ga bo seveda mogoče nadgraditi na včeraj izšli Android 8 Oreo. Z njim bomo upravljali prek 6,3 palca velikega na dotik občutljivega zaslona Super AMOLED z ločljivostjo 1440 x 2960, kar predstavlja gostoto točk 521 ppi. Ob zgornjem in spodnjem robu je neizkoriščenega prostora minimalno, ob straneh pa je zaslon tako ali tako zaobljen. Poganjal ga bo Snapdragon 835 (v ZDA) Exynos 8895 (drugod), imel bo 6 GB pomnilnika in od 64 GB prostora najprej (verziji sta še s 128 in 256 GB), kar pa se da povečati s kartico microSD. Skoraj dvesto gramov težak telefon je odporen na prah in vlago (IP68).

Na zadnji strani sta dve kameri z 12 milijoni točk, izmed katerih je ena širokokotna z lečo f1.7, druga pa telefoto f2.4 in dvojnim optičnim zoomom. Sprednja kamera ima osem milijonov točk in lečo f1.7 s samodejnim ostrenjem. Na zadnji strani najdemo čitalnik prstnih odtisov, na sprednji pa bralnik šarenice. Za fini vnos skrbi S Pen.

Nov telefon ima glasovnega pomočnika Bixby, ki se je vmes naučil ameriške angleščine, medtem ko je njegov prvi jezik bila korejščina. Vse skupaj bo stalo med 900 in 1000 dolarji, barvni odtenki, ki so na voljo, pa so črna, zlata, siva in temno modra. Telefon pride na prodajne police sredi septembra.

98 komentarjev

«
1
2

Fsegula62 ::

Al se sam men zdi al je S8+ bolj premisljen nakup?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Koko007 ::

edina res funkcionalna prednost tega telefona preko s8+ se mi zdi optical zoom.

Fsegula62 ::

Koko007 je izjavil:

edina res funkcionalna prednost tega telefona preko s8+ se mi zdi optical zoom.

Pa je vreden 200€ vec xD?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

koyotee ::

Fsegula62 je izjavil:

Al se sam men zdi al je S8+ bolj premisljen nakup?


G6 je se najbolj premisljen nakup :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dr_M ::

Vse skupaj bo stalo med 900 in 1000 dolarji



:)):)):)):))
ZLATARJI.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

gasilni aparat bo prilozen ?
#brezpodpisa

NikolormousB ::

Koko007 je izjavil:

edina res funkcionalna prednost tega telefona preko s8+ se mi zdi optical zoom.


Stylus je za nekatere ljudi precej uporaben.

Egidij88 ::

Samo res zlatarji. Na fonu za 300e ti bodo isti appi laufali. Vse skupaj ni vec zanimivo, ustavilo se je kot pred tem pri laptopih.

gusto ::

Ok, pričakovane zadeve, vendar zakaj zaboga ta edge. Ne maram ga in zaradi tega so mi Samsung flagshipi serije 8 brezvezni.

PS: Fizične mere vidim da so tudi povečali napram prejšnjem modelu, 1 cm večji v dolžino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

D3m0r4l1z3d ::

Eh, edge zaslon. Zelo slaba zamisel, z mize se ga skoraj ne da pobrat, ob straneh hitro z dlanjo pritisneš, barve oziroma slika, besedilo je na robovih slabše vidno,... crap, but beautiful
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

gasilni aparat bo prilozen ?


Moja prva misel.:)) Ampak recimo, da so se nekaj naučili iz tega in te napake ne bojo več ponovil :)

N0t0ri0us ::

optični zoom je zgrešena zadeva vsaj zame. Bolj bi prišela v poštev širokokotna kamera :). Kolikokrat rabite zoom in kolikokrat ne morete zajeti cele fotografije ker ste preblizu oz je objekt prevelik?

Sicer pa ja.. še en telefon katerega ne bom imel :P

D3m0r4l1z3d ::

Upam, da bo Apple kaj naredil glede oblike, ker tile Androidi so zelo lepi, le edge ni praktična zadeva.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MrStein ::

z lečo f1.7

f/1.7 se napiše. Mogoče celo z decimalno vejico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Uf 3500mAh? A res edino xiaomi ve kako se dela dejansko uporaben phablet -> 5300mAh

Kakorkoli, dizajn je res lep, minimalizem in simetrija ftw.

shintaro ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Upam, da bo Apple kaj naredil glede oblike, ker tile Androidi so zelo lepi, le edge ni praktična zadeva.

mam s8+ in edge je zakon in praktično (očitno sploh ne veš da potegneš in maš fav appe itd.). Appli tu meni niso všeč.
Komaj čakam s9

kuglvinkl ::

Sam imam na robu ponoči uro. Izjemno uporabo, naredi katerokoli ob posteljno uro (budilko) nepotrebno.
Your focus determines your reallity

andromedar ::

A ni bilo navadno tak pri samsungu, da so američani dobili Exynos SoC, ostali pa Snapdragon...zdaj je pa obratno?
Eh?

D3m0r4l1z3d ::

shintaro je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Upam, da bo Apple kaj naredil glede oblike, ker tile Androidi so zelo lepi, le edge ni praktična zadeva.

mam s8+ in edge je zakon in praktično (očitno sploh ne veš da potegneš in maš fav appe itd.). Appli tu meni niso všeč.
Komaj čakam s9

Glede na s6 Edge sklepam te stvari. Saj lahko da je tudi uporabno, ampak me moti popačen text pri robu in na splošno pri hendlanju brez ovitka.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

LeQuack ::

Egidij88 je izjavil:

Samo res zlatarji. Na fonu za 300e ti bodo isti appi laufali. Vse skupaj ni vec zanimivo, ustavilo se je kot pred tem pri laptopih.


Res je. Pikslov ti ne morjo več prodati, večjega zaslona tudi ne, boljše baterije tudi ne, itd. Potem pa se spomnejo takih nategov kot je zaobljen zaslon, ali pa dvojna kamera in ostale neuporabne zadeve. Čisto so brez inovacij in idej, še zmeraj pa "morajo" vsako leto nov model izdati, ne glede na to ali imajo kaj za pokazati ali ne.
Quack !

D3m0r4l1z3d ::

Od snapdragon 800 in 3gb rama ter fhd zaslona naprej je performance, ppi in celotna platforma doživela vrhunec uporabnosti. Seveda so izboljšave dobrodošle, predvsem manj porabe pri isti zmogljivosti bi rabili pa boljše baterije glede na velikost.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Massacra ::

Čist OK bo ta smartphone. Kdor si ga bo lahko privoščil, si ga tudi bo!

https://m.youtube.com/watch?v=RKYjdTiMk...

blackbfm ::

Res je. Pikslov ti ne morjo več prodati, večjega zaslona tudi ne, boljše baterije tudi ne, itd. Potem pa se spomnejo takih nategov kot je zaobljen zaslon, ali pa dvojna kamera in ostale neuporabne zadeve. Čisto so brez inovacij in idej, še zmeraj pa "morajo" vsako leto nov model izdati, ne glede na to ali imajo kaj za pokazati ali ne.


Dvojna kamera dejansko je uporabna.. Mene moti samo da gre skoraj za prepakiran s8. Nič bistveno novega, drugačnega.

Od snapdragon 800 in 3gb rama ter fhd zaslona naprej je performance, ppi in celotna platforma doživela vrhunec uporabnosti.


npr g2 mi je skor izdahnil pri updetjanju appov, za primerjavo pri s7 pa sploh ni čutit da se kaj dogaja.. displeji so danes na splosno tut precej boljsi (barve,svetlost) kot 3-4 leta nazaj

6151 ::

Še ni razloga za menjavo note3
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

nikolahodin ::

Ce ga misilijo prodajat za 1000 eur bi pricakoval baterija 6000mha video resolucije 8k hdd tam nekje od 512gb do 1tb prostora 8gb rama podpora za spominsko kartico microsd 256 gb lte 4.5g android 8.0

Heisenberg ::

Sam sem tudi kupoval Samsunga z edge ekranom, po kratkem testu sem se takoj premislil!
Meni telefon nenamerno leti po zraku parkrat na mesec in s tem edge ekranom ne bi preživel pol leta pri meni.
Telefone pa kupujem za vsaj 2 leti oz. dokler ne crkne.

Kupil sem si potem Oneplus 3 - po izkušnjah s Oneplus 1 sem vedel da bo to tank od telefona in tudi je!

BI imel samsunga, samo dokler bo tale edge diplay mi ni interesanten.

Pa tisti ki ne bo imel headphone jacka tudi odpade!

BoLhCa ::

Končno, upam da pride vsaj kej pametnega zraven pri pre-orderju - nek se je govorlo o original flip-coverju? Vsaj za prve dni je ovitek IMO nujen, ker ga bo vsak hotel neki pošlatat pogledat in pol odlagal na mizo, obračal po mizi.... :D
Kasneje pa seveda no fuckin way za ovitek, ker je dizajnersko pač višek. Isto kot folk tlači na S8 neke cheap shit ovitke, da izgleda potem telefon k nek cenen iPhone lol~

EDIT: na Note8 bo tekel Android 7.1.1 in ne 7.1 ter Samsung experience 8.5 namesto 8.1 (S8 & S8+)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

||_^_|| ::

Pa tudi DEX, ki že na S8 deluje zelo dobro, bo podpiral.

BoLhCa ::

Mnja sam seveda rabiš potem dodatno še dock, ki bo seveda cca 120€... S predpogojem da že imaš monitor, miško in tipkovnico :)

Markoff ::

Dr_M je izjavil:

Vse skupaj bo stalo med 900 in 1000 dolarji



:)):)):)):))
ZLATARJI.

To ni ovira za slovenske starše. Samsung ali Apple v vsak 1. razred slovenskih osnovnih šol! Cena? Sitnica, baksus, bakšiš!

nikolahodin je izjavil:

Ce ga misilijo prodajat za 1000 eur bi pricakoval baterija 6000mha video resolucije 8k hdd tam nekje od 512gb do 1tb prostora 8gb rama podpora za spominsko kartico microsd 256 gb lte 4.5g android 8.0

Govoriš o naslednji generaciji za 2. razred OŠ s ceno 2.500 USD/EUR.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

nikolahodin ::

Dr_M je izjavil:

Vse skupaj bo stalo med 900 in 1000 dolarji



:)):)):)):))
ZLATARJI.


Apple je tudi zlatar. Samsung ga samo kopira.

leeon ::

Na telefonu teče Android 7.1 Nougat, ki ga bo seveda mogoče nadgraditi na včeraj izšli Android 8 Oreo.

'na včeraj izšli'??? a je res tako težko najti enega pismenega človeka za pisanje novic? oz. še 1x prebrati stavek, preden se ga objavi

3p ::

Od kod taka moda telefonov z zaslonom formata bobi-palčke? ;((

nikolahodin ::

Markoff je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Vse skupaj bo stalo med 900 in 1000 dolarji



:)):)):)):))
ZLATARJI.

To ni ovira za slovenske starše. Samsung ali Apple v vsak 1. razred slovenskih osnovnih šol! Cena? Sitnica, baksus, bakšiš!

nikolahodin je izjavil:

Ce ga misilijo prodajat za 1000 eur bi pricakoval baterija 6000mha video resolucije 8k hdd tam nekje od 512gb do 1tb prostora 8gb rama podpora za spominsko kartico microsd 256 gb lte 4.5g android 8.0

Govoriš o naslednji generaciji za 2. razred OŠ s ceno 2.500 USD/EUR.


Ja samo za 2.500 eur bo treba dati baterijo 12500 mha video 16k hdd 1 tb ali 2 tb spominska kartica micro sd 512 gb ali 1tb (te spominske kartice zaenkrat se ne obstajajo ampak bojo kmalu prisle na trg ) ram 16 gb lte 5g in android 8.0

stara mama ::

Samsung ima probleme s 3500mAh baterijo, zato raje šaltajo na 3300mAh, medtem pa nek Xiaomi tlači v telefone 4100mAh baterije :))
Ekologija™ in Trajnost™

D3m0r4l1z3d ::

6151 je izjavil:

Še ni razloga za menjavo note3

Ja, jaz ga tudi imam, že skoraj 3 leta. Lg G2 ne vem ali skoraj izdahne, vendar note3 vsekakor nič ne jamra, seveda pa ni hitrejši od novejših note in s galaksijev iz high end, razumljivo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

grahambell ::

Edge zaslon je popolnoma normalen za uporabo, torej ni nobenih težav "pri pobiranju" iz mize (uporabljam S8+). Zdaj pa, ali je nekomu tažava, ker mu večkrat telefon iz roke poleti, je pa druga stvar.

Kar se tiče cene, Samsung očitno meni, da ne bo previsoka. Nenazadnje tudi S8 serija ni poceni, pa se prodaja kot tople žemlje. In ne vem kdo od vas bi produkt, za katerega ve, da bo šel za med, prodajal ceneje kot bi ga lahko.


Mene najbolj moti "mala" baterija. Predvidevam, da bi ob moji uporabi zdržala nekje do 4. popoldne...

6151 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

6151 je izjavil:

Še ni razloga za menjavo note3

Ja, jaz ga tudi imam, že skoraj 3 leta. Lg G2 ne vem ali skoraj izdahne, vendar note3 vsekakor nič ne jamra, seveda pa ni hitrejši od novejših note in s galaksijev iz high end, razumljivo.


Jaz že 3 leta in pol. Ravno sem naročil novo baterijo, saj mi obcutno manj drzi kot prvotno.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MrStein ::

3p je izjavil:

Od kod taka moda telefonov z zaslonom formata bobi-palčke? ;((

 ;)

;)

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m0r4l1z3d ::

Že 16:9 je meni na meji.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Ishmael ::

stara mama je izjavil:

Samsung ima probleme s 3500mAh baterijo, zato raje šaltajo na 3300mAh, medtem pa nek Xiaomi tlači v telefone 4100mAh baterije :))


Xiaomi 4100mAh baterija je enaka kakor samsung 3000mAh baterija. Čisto drug tip baterije
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

hojnikb ::

Ishmael je izjavil:

stara mama je izjavil:

Samsung ima probleme s 3500mAh baterijo, zato raje šaltajo na 3300mAh, medtem pa nek Xiaomi tlači v telefone 4100mAh baterije :))


Xiaomi 4100mAh baterija je enaka kakor samsung 3000mAh baterija. Čisto drug tip baterije

ne bluzi. miliamperi so miliamperi in xiaomi baterija ima pač večjo kapaciteto.

Power management je tisti, ki dejansko naredi battery life (hint: iphone 7 z 1950mAh).
Kaj ti nuca super velika baterija, če je hw power hog.
#brezpodpisa

Ishmael ::


ne bluzi. miliamperi so miliamperi in xiaomi baterija ima pač večjo kapaciteto.

In če doda samsung še eno 0 ima še večjo kapaciteto.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

hojnikb ::

kjub gromozanskim baterijam androidaši še vedno niso sposobni spacat skup nekega spodobnega battery life-a glede na mAh.
#brezpodpisa

NikolormousB ::

iPhone 7 plus ima 2900mAh. Galaxy S8 3000mAh. Telefona imata primerljivo avtonomijo s tem, da ima S8 večji ekran in višjo resolucijo.

Kitajci pa ne znajo drugače, kot, da zabijejo v telefon ogromno baterijo.

Unknown_001 ::

Koko007 je izjavil:

edina res funkcionalna prednost tega telefona preko s8+ se mi zdi optical zoom.


Aye... fizika je še vedno fizika. Klinc pa nabijanje pixlov. Me čudi, da ne delajo nastavkov in montažnega utora za izmenljive mini objektive. To bi bilo top šit. Po drugi strani... nah... prevelik strošek bi bil. Itak pa za babje fotke na instagramu je že to predobro. Za karkoli resnejšega pa bolje da kupiš kompakta, ali vsaj brezzrcalnika.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

iPhone 7 ima 1950mAh, 4.7" ekran.
Xiaomi Redmi Note 4 ima 4100mAh, 5.5" ekran.

Endurance rating iz GSMarena pa pravi 61h vs 119h.

Od oka je ravno pol manjša baterija dala pol nižji rezultat.

Če upoštevamo da je iphone zmogljivejši in da ima Mi RN4 občutno večji ekran je zelo težko govorit o blazno hudih razlikah v varčevanju z energijo.

Da ne rečem kaj se zgodi ko kitajc naredi phablet, 126h :))

Ishmael ::

In redmi ima MediaTek govno, zanič wifi, slab gsm in nedelujoč GPS.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

hojnikb ::

ti rezultati so dreka vredni. Sortiraj po battery lifeu za web browsing (to kar dejansko šteje pri _smart_ phoneu) pa hitro vidiš da ni več x2 gain.
Pa tudi user experience na xiaomiju z mediatekom nebo primerljiv z kakšnim fonom višjega ranga.
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal Galaxy S10 Lite in Note 10 Lite

Oddelek: Novice / Android
198535 (5598) Bellzmet
»

Samsung predstavil Galaxy S9 in S9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5117567 (12928) xda develope
»

Kaj se je Samsung naučil iz gorečih Galaxy Note7

Oddelek: Novice / Android
218909 (6112) fujtajksel
»

Samsung Galaxy Note 7 je tu

Oddelek: Novice / Android
2210432 (7250) Dr_M
»

Motorolina nova modularna pametna telefona

Oddelek: Novice / Android
146587 (5372) PrimozR

Več podobnih tem