» »

Razvijalci umetne inteligence za prepoved avtonomnih orožij

1
2
»

Markoff ::

nevone je izjavil:

Kakšen smisel pa ima takšna vojna, razen metanja denarja njegovim proizvajalcem?


Takšna vojna nima smisla, zato nastane mir.

o+ nevone

Ja, takšne buče nam prodajajo tudi za jedrsko orožje že 70 let. Pa ni minilo leto brez vsaj 10 hkrati potekajočih vojn na svetu (nuklearnih ali ne, vanje pa so še kako vpletene tudi velesile z jedrskim orožjem). Nato prideta na sceno korejski debelinko in ameriški podlasičar in prav vse postane mogoče.

Mir bo samo takrat, ko bo ena velesila zavzela svet in ga podjarmila. Tudi ta pa bo prenehal, ko se bo velesila sesula sama vase.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

codeMonkey je izjavil:

Bi hekerski napad lahko usmeril AI na civiliste in izvedel množični masaker? Ali pa bil izrabljen za totalen nadzor množice npr. ob kakšnem norem predsedniku?

Nič hudega. Važno je, da mi pametni hladilnik dostavi manjkajoča 3 jajca (nastavil sem max. 10 jajc in min. 3, a se mi ne da več razmišljati s svojo glavo) neposredno pri lokalnem dostavljavcu jajc. Bom že prebolel tisto salmonelo, ki nam jo bo nastavil AI, konec koncev mi bo na podlagi parametrov, ki jih bo merila pametna ura, AI sam diagnosticiral težavo in mi posredoval ustrezne tablete. Eh, malo cianida v kapsuli pa res ne škodi. Bom že poplaknil z vodo, ki mi jo je dostavil pametni hladilnik, četudi je notri nekaj glicerina. Sicer pa moram iti v službo, pametni telefon že javlja, da me čaka samovozeče vozilo, ki pa bo malce zamudilo, saj je poledica na sončen dan, zato me bo zapeljal po očitno povsem novi cesti ob kamnolomu, ker je na AC očitno nesreča pametnih vozil...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

codeMonkey ::

Markoff je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Bi hekerski napad lahko usmeril AI na civiliste in izvedel množični masaker? Ali pa bil izrabljen za totalen nadzor množice npr. ob kakšnem norem predsedniku?

Nič hudega. Važno je, da mi pametni hladilnik dostavi manjkajoča 3 jajca (nastavil sem max. 10 jajc in min. 3, a se mi ne da več razmišljati s svojo glavo) neposredno pri lokalnem dostavljavcu jajc. Bom že prebolel tisto salmonelo, ki nam jo bo nastavil AI, konec koncev mi bo na podlagi parametrov, ki jih bo merila pametna ura, AI sam diagnosticiral težavo in mi posredoval ustrezne tablete. Eh, malo cianida v kapsuli pa res ne škodi. Bom že poplaknil z vodo, ki mi jo je dostavil pametni hladilnik, četudi je notri nekaj glicerina. Sicer pa moram iti v službo, pametni telefon že javlja, da me čaka samovozeče vozilo, ki pa bo malce zamudilo, saj je poledica na sončen dan, zato me bo zapeljal po očitno povsem novi cesti ob kamnolomu, ker je na AC očitno nesreča pametnih vozil...


Mah, za tehničen forum mi je prav čuden ta pogled na AI, kot da je vsemogočen. Mogoče bo nekoč, ampak za zdaj, in bližnjo prihodnost, je AI samo zelo močno orodje oz. orožje. To lahko služi človeku za dosego različnih ciljev. Na slo-techu takoj zaidemo v neke fantazije, ko je debata o AI, pozabljamo pa na realnost. Prej te bo nekdo drug zastrupil preko hladilnika, kot pa hladilnik sam od sebe z nekim naklepom...

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Pa ni minilo leto brez vsaj 10 hkrati potekajočih vojn na svetu (nuklearnih ali ne, vanje pa so še kako vpletene tudi velesile z jedrskim orožjem).


Če ne bi bilo jedrskega orožja, bi se po vsej verjetnosti sedaj tukaj streljali z brzostrelkami.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mikhail ::

Folk zasanjan v tehnologijo, kot da bo vse rešila. Bah. Človek, ki v javnem in zasebnem življenju ne more dostojno živet in biti Človek ustvarja nekaj preden sploh v resnici razume sedanjost, okoliščine in posledice. Sploh se mi zdi popolnoma neodgovorno, da se podaja v raziskave AI dokler še sam ne more razumeti človeških vzgibov in motivov.

nevone ::

Sploh se mi zdi popolnoma neodgovorno, da se podaja v raziskave AI dokler še sam ne more razumeti človeških vzgibov in motivov.


Nekaterim so nam človeški vzgibi in motivi precej jasni.

Ampak, ja dejamo kravo zaklat preden bo imela mlade.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boston Dynamics pokazal nova robota

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
249436 (4835) starboi
»

Ruska televizija preizkusila robotskega napovedovalca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
143907 (2249) ripmork
»

Razvijalci umetne inteligence za prepoved avtonomnih orožij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5514301 (12168) nevone
»

Umetna inteligenca...kako do nje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16024027 (20842) innerspace

Več podobnih tem