» »

Odpravljanje vonjav v hladilniku.

Odpravljanje vonjav v hladilniku.

Unknown_001 ::

Imam problem.

V najemniškem stanovanju imam hladilnik, ki oddaja neprijeten vonj. Hladilnik sem izklopil in očistil. Prvi dan je šlo brez težav, nato pa je spet prismrdelo iz ozadja.

Navadno bi v takem primeru posegel po čiščenju ponve za zbiranje kondenza a problem je, da le te v hladilniku ni oz. je ne najdem. Edina stvar ki bi lahko bila še povezana s smradom je "deodorizer" oz. razsmrajevalc s filtrom. Nekje sem na spletu tudi našel servisno skripto.

Gre za hladilnik Whirlpool ARC 4020 IX

Ima kdo izkušnje s servisom bele tehnike in bi znal pomagati? Stvar smrdi do neba in glede na to da je vzrok smradu največkrat plesen me kar mine, da bi svežo nezapakirano hrano spravljal notri, dokler se ne rešim problema.

Invictus ::

Daj noter skodelico z zorcem od kave. In potem redno menjaj.

Pomaga :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

To ne deluje. Tudi z bikarbono sem poskušal. Vir smradu je premočan. Sploh ni problem v hrani ampak hladilnik smrdi že od prvega dne, ko je bil še prazen.

Druge variante kot da odstranim vir, žal ni. Hladilnik je narejen na nek poseben način. V bistvu ima neko sušenje zraka in tudi nobenih kanalov - luknjic za odtekanje vode itd. razen ene luknje ki ima speljan šlauf direkt ven iz hladilnika pa še tista je z nekim čepom zaprta, tako da sploh ni v nobeni funkciji.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Pred leti sem imel ob vselitvi podobne težave kot ti (sicer ne tako drastično, kot ti opisuješ). V skodelico sem nasul sodo bikarbono (ki je znana, da med drugim nevtralizira "čudne" vonjave v hladilniku) za cca 2 do 3 mesece (vmes recimo vsak drugi teden zamenjal) in se je sčasoma to uravnalo.

(update - vidm, da si to že poskusil, mogoče bi dal temu več časa?)

Anyway, tako kot praviš, ni problem v hrani. Tovrstni smrad ponavadi nastane, ker hladilnik ob izklopu ni ostal odprt. Vedno, ko se izklopi hladilnik za dlje časa je potrebno vrata pustiti odprta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kaboom ::

S čem si čistil hladilnik? Upam, da ne s kemikalijami... Sama voda je pa spet premalo.
Sam uporabim kis za notranje površine hladilnika. Ubije plesen in mikrobe. Kak dan bo močan vonj po kisu, ampak je bolje kot pa vonj po plesni.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Unknown_001 ::

Hladilnik je bil očiščen z megliom ki je v osnovi alkalen. Kasneje pa še z razredčeno varekino.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FrRoSt ::

Unknown_001 je izjavil:

Hladilnik je bil očiščen z megliom ki je v osnovi alkalen. Kasneje pa še z razredčeno varekino.


Opri tisto luknnjico ki je zaprta s čepom in z viledo, ki jo močno namočiš v močen kis dobro prebriši še vse notranje površine in vse police. Zadeve vzami ven in jih s kisom premaži nad umivalnikom ali banjo. Potem jih ponovno sestavi in poženi hladilnik. Tudi tisto luknjico očisti, spusti nekaj kisa skoznjo in jo imej v prihodnje odprto ....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Unknown_001 ::

Ampak tista luknjica nima funkcije. Zadihtana je s silikonskim čepom. Šlauf pa vodi direkt ven iz hladilnika in je odrezan tako da če bi karkoli šlo skozi tisto luknjico, bi teklo ven iz hladilnika po kompresorju
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FrRoSt ::

Unknown_001 je izjavil:

Ampak tista luknjica nima funkcije. Zadihtana je s silikonskim čepom. Šlauf pa vodi direkt ven iz hladilnika in je odrezan tako da če bi karkoli šlo skozi tisto luknjico, bi teklo ven iz hladilnika po kompresorju


Ta luknjica ima nalogo odvajanja kondenza, ki/če se nabira na steni hladilnika in ga odvede na posodico na kompresorju, kjer izhlapi v okolico in prostor. To ima vsak "normalen" hladilnik.

Odstrani silikonski kit in vlij nekaj kisa tudi po tisti cevki!

Še dobro, da kakšni pametnjakoviči ne zamašijo avspuha na avtomobilu. Da ne bo onesnaževal okolice z izpuhom. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Unknown_001 ::

Ne ne razumeš. Pladnja za kondez sploh NI. Ravno zato pišem, ker ne vem kaj je vir smradu. Tam skozi tisto luknjico nima kaj odtekat ker bi drugače po tleh zlivalo. Zamisli da imaš luknjo na dnu hladilnika in potem samo šlauf speljan skozi na koncu pa odrezan. Kakšno funkcijo bi to imelo? Nobene. Hladilnik je tak bil in tudi na načrtu ni nobene posode za kondenz.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FrRoSt ::

GLEJ!

Jaz sem ti povedal svoje!

Čudi me sicer, da me admini niso izbrisali, ampak vseeno. :)) Ti bodo povedali pametnejši uporabniki Slo-Tech foruma rešitve za tvoje težave. :P

Menda bi pomagal tudi vzpon na Šmarnogoro. :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Unknown_001 ::

Prilepim sliko sam da v OBI skočim po ene poceni gedore.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shintaro ::

FrRoSt je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ampak tista luknjica nima funkcije. Zadihtana je s silikonskim čepom. Šlauf pa vodi direkt ven iz hladilnika in je odrezan tako da če bi karkoli šlo skozi tisto luknjico, bi teklo ven iz hladilnika po kompresorju


Ta luknjica ima nalogo odvajanja kondenza, ki/če se nabira na steni hladilnika in ga odvede na posodico na kompresorju, kjer izhlapi v okolico in prostor. To ima vsak "normalen" hladilnik.

Odstrani silikonski kit in vlij nekaj kisa tudi po tisti cevki!

Še dobro, da kakšni pametnjakoviči ne zamašijo avspuha na avtomobilu. Da ne bo onesnaževal okolice z izpuhom. :))

raptor je kr cringe, nič čudnega

Unknown_001 ::

O madona sveta... pa če vam pravim da je tista luknja tako funkcionalna kot da bi z bormašino v dno navrtal luknjo. Veš kam bi šla voda? Po komoresorju direkt. NOBENE POSODE ni zraven niti umazanije ker se ni imelo kaj tam stekati, če bi pa se bi moral po tej logiki imeti lužo v hladilniku.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Unknown_001 je izjavil:

Ne ne razumeš. Pladnja za kondez sploh NI. Ravno zato pišem, ker ne vem kaj je vir smradu. Tam skozi tisto luknjico nima kaj odtekat ker bi drugače po tleh zlivalo. Zamisli da imaš luknjo na dnu hladilnika in potem samo šlauf speljan skozi na koncu pa odrezan. Kakšno funkcijo bi to imelo? Nobene. Hladilnik je tak bil in tudi na načrtu ni nobene posode za kondenz.


Tesnilo na vratih?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

Tesnila so bila tudi razkužena.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Imaš slike?

Ima slučajno filter?

V navodilih je sledeče

Anti-odour filter (if provided)
Some foods have strong odours. For this reason the refrigerator is
equipped with a deodoriser that acts like a filter and eliminates
the worry of storing strong odour savoury foods with more
delicate sweet foods.
The deodoriser is located in the cool air duct.


CARE AND MAINTENANCE
Breaking ice: Ice may break when moved. The noise is the same as that made by ice cubes
when exposed to ambient temperature.
Compressor noise: Normal motor noise. This noise means the compressor is operating
normally.
Gas expansion noise: It is normal to hear the noise of the expansion gas in the refrigeration
system. This noise is similar to a balloon being inflated.
Defrost noise: Normal noise of flowing water. This can be heard when the unit is
defrosting.
Fan system noise: Normal fan noise. This noise can be heard when the Multi-Flow system
is operating normally. This system ensures a uniform temperature in the
refrigerator so that defrosting is no longer necessary.
Before carrying out any cleaning operations, unplug the
appliance.
• Clean the inside of the freezer compartment when defrosting.
• Periodically clean the inside of the refrigerator compartment
with a sponge dampened in warm water and/or neutral
detergent. Rinse the interior and dry with a soft cloth. Do not
use abrasive products.
• Clean the outside with a damp cloth. Do not use abrasive
products, scourers, stain-removers (e.g. acetone,
trichloroethylene) or vinegar.

• Both refrigerator and freezer compartments are provided with
an automatic defrosting function (no frost system).
• Periodically clean the condenser (radiator) at the rear of
the appliance and the plinth with a vacuum cleaner or
brush.
Prolonged disuse
1.Empty the refrigerator and freezer compartments
2.Disconnect the appliance from the mains power supply
3.Clean and dry both refrigerator and freezer compartments
4. Leave the doors open to prevent formation of unpleasant odours.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Unknown_001 ::

Da saj to gledam. Moram v obi po gedoro al pa podaljšan nastavk za sechtskant da lahko sploh razdrem. Tist filter bom ven fuknu.

To naj bi bil tist razsmrajevalc. Kam hladilnik vodo, ki jo potegne iz zraka vem vrže.... pojma nimam verjetno ima narejeno tako da v okolico spušča paro.

Načeloma je not vse suho. Vsaka lužica se takoj posušim
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Tista kapljica vode, ki pride ven, izhlapi sproti na kompresorju. Ni to klima, da bi lil potok.

FrRoSt ::

Unknown_001 je izjavil:


Kam hladilnik vodo, ki jo potegne iz zraka vem vrže.... pojma nimam verjetno ima narejeno tako da v okolico spušča paro.

Načeloma je not vse suho. Vsaka lužica se takoj posušim


Tako. Te moderni pametni hladilniki iz Obija odvečno paro v parnem curku spostijo iz hladilnika v ozračje. Ker to sovpada ravno s kukanjek kukavice na uri, ki ravno odbije polnoč, to marsikdo sploh ne opazi.

Tako da naj te to ne skrbi preveč. 8-)

shintaro je izjavil:


raptor je kr cringe, nič čudnega


Teli sodobni žargonski tuji izrazi pa res še niso moja močnejša plat. ;) In še moj referent za te zadeve ima danes prosti dan. :D

Predvidevam, da je to nekaj, kar naj bi imel tukaj vsak kandidat za potencialnega admina. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

borisk ::

Večina hladilnikov ima na kompresorju plastično banjico, kamor steka kondenz iz hladilnika. Lahko da je kakšen pametnjakovič zadelal luknjo in odstranil korito. korito je na kompresorju da toplota kompresorja pospešuje izparevanje kondenza.

Unknown_001 ::

@FrRoSt

Včasih dobim občutek kot da se malo zajebavaš zraven fifti fifti si pa resen... no vsj dolgčas ni, da preberemo kak malo bolj živ odgovor kot hladen "da" "ne" "poguglaj to poguglaj ono"

borisk je izjavil:

Večina hladilnikov ima na kompresorju plastično banjico, kamor steka kondenz iz hladilnika. Lahko da je kakšen pametnjakovič zadelal luknjo in odstranil korito. korito je na kompresorju da toplota kompresorja pospešuje izparevanje kondenza.


Iskal sem ga, a ga ne najdem. Ne vem ali je pa vgrajen. V glavnem navadno se je tista posoda dalo odvijačit, staknit kakorkoli odstranit. Tu je pa sploh ne vidiš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Unknown_001 je izjavil:

@FrRoSt
Iskal sem ga, a ga ne najdem. Ne vem ali je pa vgrajen. V glavnem navadno se je tista posoda dalo odvijačit, staknit kakorkoli odstranit. Tu je pa sploh ne vidiš.


Kaj pa cevka za odvajanje vodne pare!?? To najdeš na zadnji strani hladilnika!???
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

HyperKiller ::

@ Raptor F16
Edini dve ideji:
- Je možno, da bi kdo pred tabo odstranil plastični zbiralnik in zaprl cevko?
- Pregibi tesnil. Jaz ob ponovnem pregledu tesnil vedno najdem kakšno novo presenečeje.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Unknown_001 ::

Status report. Zbiralnik za vodo sem našel a ge ne morem odstraniti ne da bi pol hladilnika razmontiral ker je narejen tako, da voda kaplja na posodo s plinom da potem izpari? Našel šele potem ko je vida stekla iz hladilnika. Poskusil sem odstraniti vodni kamen, sčistil dovodno cevko. Voda nič ne smrdi. Hladilnik je bil še enkrat očiščen in dokler je bil ugasnjen ni oddajal neprijetnih vonjav. Sedaj ko sem ga spet orižgal in je pognal ventilatorje za mešanje zraka spet smrdi po zatohlem a je malenkost bolje.

Poskusil sem tudi odstranit tist filter za zrak a do njega nisem zmogel priti ker je plastika privijačena v sredini z enim šraufkom. Probal sem odvijačit a se na standardne šestrobe nastavke sploh ne usede??? Poleg tega je pa še postavljen v tako ozkem prostoru da s ključem ali kleščami niti zraven ne prideš. Edina varianta bi bila "full caveman mode" če bi šel razbijat plastiko... no najemodajalec ne bi bil ravno vesel. Sem mu pa omenil težavo in smo se dogovorili da bo poklical serviserja da zamenja tist filter, brez stroška zame. Yay!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ponavadi so sledeči problemi:
- umazanija v hladilniku (kar praviš da si rešil)
- umazana/plesniva odvodna cevka v kanalu za kondenz (notranja hrbtna stran)
- zbiralnik kondenza (običajno je nad kompresorjem kjer se nabere prah in kondenz in kjer lahko vse splesni ker je lepo toplo)
- preveri tesnila vrat da ni kakšna svinjarija not

Če je No Frost (kar vidim iz slabih slik, da je možnost) imaš na hrbtni strani znotraj neke reže. Lahko da je zadaj nastala kakšna svinjarija. Tisto bi sicer lahko tretiral enako kot pri klima napravah. Bi pa moral skor ziher razdret in pogledat če je to to. Se pa kot si že sam ugotovil izogibaj odprte hrane v hladilniku če je tolk grozno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Klin se s klinom izbija.
Nadomesti vonj s kakšnim drugim agresivnim, recimo s kisom ali limono.
Tako je!

D3m ::

Navodila si spustil namerno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Navodila si spustil namerno?


Ne, seveda sem si prej vse supaj prebral. Poskusil sem priti do filtra itd. sanirati vse skupaj (v bistvu bi ga samo ven dal ker ni potrebe da filtirira zrak in potem tisto zadržuje v sebi, pa ni šlo. Verjetno bo treba očistiti tudi tist kanal za zrak. Naredil sem kar se je narediti dalo. Celotna zadeva je narejena idiotsko. Sicer vidim zakaj. Ker so hoteli šparat. Tudi ločene posode za kondenz ni, oz. je tako kretensko šalabajzarsko narejena da se čudim kako jim je to padlo na pamet. Voda kaplja na posodo za plin, ta pa je ograjena s plastično ogrado, ki je prilepljena / nataknjena gor ??? Na izstopu je neka gumijast rokavček, kjer se ves kamen ipd umazanija nabere in posledično se zamaši. Poleg vsega pa niso dali niti nobenega čepa da bi tisto vodo lahko odtočil, ko jo hladilnik spusti. Tako imaš hladilnik, ki ga brez delavnice ne moreš niti normalno razšraufat, brez da bi kaj polomil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nisem tebe mislil ampak fosil. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

fosil ::

Daš noter več krožnikov s kisom, zapreš in pustiš kakšen dan.
Potem bo sicer smrdelo po kisu, ampak to je vsaj hrana :D
Tako je!

Unknown_001 ::

fosil je izjavil:

Daš noter več krožnikov s kisom, zapreš in pustiš kakšen dan.
Potem bo sicer smrdelo po kisu, ampak to je vsaj hrana :D


sem dal kozarec kisa (kar ga je še ostalo)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

steev ::

Če še nisi kupil gedor, ti priporočam, da jih kupiš v lidlu. Ker tiste lux od obija so za en drek.

https://katalog.lidl.si/8fc0af52-0f15-4...
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

K0l1br1 ::

Kaj ti pomaga kozarec kisa? Saj molekule ne bodo kar tja odfrčale zaradi neke privlačnosti.

Unknown_001 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kaj ti pomaga kozarec kisa? Saj molekule ne bodo kar tja odfrčale zaradi neke privlačnosti.


Ublaži smrad

steev je izjavil:

Če še nisi kupil gedor, ti priporočam, da jih kupiš v lidlu. Ker tiste lux od obija so za en drek.

https://katalog.lidl.si/8fc0af52-0f15-4...


Kaj jim pa manjka? Saj ni problem da dobrih gedor ne bi mel sam nimam domače delavnice pri roki. To sem tak na hitr vzel za v stanovanje tud če jih stran fuknem... dobre bodo za kak stol sšraufat pa kaj malega odtegnit. Saj ni neka kvaliteta ampak za tiste 5x na leto kar rabiš light duty job je čist ok.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Sem videl pri nas izvedbo, kjer kondenz odteka zadaj v polodprto posodo blizu izparevalnika.

Verjetno je mišljeno, da naj bi tam odhlapela toliko hitreje, ker je tam najtopleje.

Spucaj cev, ki vodi do tja in to posodico, če gre za tako izvedbo seveda.

Za to rabiš dostop do zadnje strani.
On a journey of life I chose a psycho path...

Unknown_001 ::

Cev ni problematična. Tudi voda ne smrdi. Tisto sem spucal. Ne morem priti do prezračevalnih kanalov kjer se tudi nahaja filter, ki je verjetno grešni kozel da stvar tako hitro zasmrdi ker ni smrdelo dokler ni prezračevanja vžgalo. Če bi se dalo bi tudi tiste ventilatorje izklopil, pa se ne da nič nastavit.

Problem mi dela stranica v notranjosti hladilnika, ki je ne morem odvijačit, ker je šrauf v luknji. Standardne glave za zev ključa 8 itd ne gredo gor ali pa ne zagrabijo. Zgleda da so to spet neka posebna "colska" jajca od šraufa da potrošnik ne more sam doma sanirati zadeve.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

borisk ::

ali pa je klasični PEBKAC

Unknown_001 ::

Če ti je bilo odveč odgovarjat se lahko v bodoče ogneš komentiranju, ja? Ne potrebujem takšnih izjav. Sploh ti ni treba drugič "pomagat", če misliš potem podjebavat.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Unknown_001 ::

Hvala, te plane sem že našel včeraj. Kar se mene tiče je stvar zaključena. Kaj več sam ne morem narest, je pa malenkost bolje. Bom pač počakal da tip s servisa pride pa zamenja tist filter in to je to, ker sam pač morem odpret.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Heavy ::

Še ena opcija: mleto kavo se natrosi po krožniku in postavi v hladilnik. Vsake par dni menjaš.

Na tak način sem 'zračil' zakajen avto.
#TeamFelix

darkolord ::

A kdo bere sploh prejšnje odgovore? Dobesedno prvi odgovor je bil, naj poskusi s kavo. In drugi, da je že poskusil in ni delovalo.

FrRoSt ::

Unknown_001 je izjavil:

Cev ni problematična. Tudi voda ne smrdi. Tisto sem spucal. Ne morem priti do prezračevalnih kanalov kjer se tudi nahaja filter, ki je verjetno grešni kozel da stvar tako hitro zasmrdi ker ni smrdelo dokler ni prezračevanja vžgalo. Če bi se dalo bi tudi tiste ventilatorje izklopil, pa se ne da nič nastavit.

Problem mi dela stranica v notranjosti hladilnika, ki je ne morem odvijačit, ker je šrauf v luknji. Standardne glave za zev ključa 8 itd ne gredo gor ali pa ne zagrabijo. Zgleda da so to spet neka posebna "colska" jajca od šraufa da potrošnik ne more sam doma sanirati zadeve.


Zaradi (namerno) zamašene odtočne cevi se ti je vsa vlaga in s tem vsa svinjarija s plesnijo in ostalimi zadevami naselila na filtru, tako da brez menjave filtra zadeve zagotovo ne boš rešil....

Zadeva je verjetno narejena tako, da moraš vzeti ven celoten prezračevalni okvir, zamenjati filter in ga zmontirati nazaj.

Seveda postopek za kakega laika ni sila enostaven. Filter naj bi zdržal dolgo, če že ne celo življensko obdobje hladilnika. Samo je pometnjakovič, ki je zamašil odtočno cev ustvaril take pogoje, da se je filter zapacal z raznimi mikroorganizmi, ki ti sedaj zaudarjajo. 8-)

Ko bo prišel serviser in ti zamenjal filter, boš zmagal. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Unknown_001 ::

Tisto, kar sem najprej opazil res ni bila odtočna cev za kondenz. Odtok je bil nekje drugje in speljan nad posodo, ki to sploh ni. Šlauh je imel nek gumijast ustnik, ki je zožil presek in ustvaril stisnjeno režo (verjetno zato da voda steče direkt ven ne pa da curlja naokoli). Tam se je svinjarija nabrala. Ko sem tist prah (karkoli se je že usulo) ven dobil se je samo uscalo na tist ograjen prostor oz. Improvizirano korito. Potem sem samo z brizgo potegnil ven čimveč vode, počistil okoli in to je to.

Anyway... če ne drugega sem vsaj videl kako izgleda zapadni frižider za razliko od YUGO Gorenja.

Hvala za cajt ki ste si ga vzel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ishmael ::

Smrada hladilnika ne boš opravil. Potrebuješ novega.
Smrad se zažre v plastiko in ga ne moreš odstraniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

FrRoSt ::

Unknown_001 je izjavil:


Kaj jim pa manjka? Saj ni problem da dobrih gedor ne bi mel sam nimam domače delavnice pri roki. To sem tak na hitr vzel za v stanovanje tud če jih stran fuknem... dobre bodo za kak stol sšraufat pa kaj malega odtegnit. Saj ni neka kvaliteta ampak za tiste 5x na leto kar rabiš light duty job je čist ok.


Za zdaj to še gre. Vendar boš potreboval tudi dobro orodje. Očitno si nadarjen za take stvari in ti tudi ležijo.
Ljudje se bodo začeli obračati nate, te prosili za nasvet, ...... pomoč! Takrat ti bo prav prišlo tudi dobro orodje. ;)

Sporoči, ko bo filter v prezračevanju zamenjan in kakšno bo stanje. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Vanich ::

Včasih smrdi plin iz kompresorja, ki pušča bohved kje iz kakšnih rorov...

Mare2 ::

Vanich je izjavil:

Včasih smrdi plin iz kompresorja, ki pušča bohved kje iz kakšnih rorov...


Če pušča plin, ga bo zelo kmalu zmanjkalo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasveti glede klime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116942 (13477) konspirator
»

V hladilniku zamašena luknjica za odtok kondenza

Oddelek: Loža
63874 (3619) SambaShare
»

odstranitev kompresorja iz hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
167961 (6002) energetik
»

Kako se znebiti vonja

Oddelek: Loža
142638 (2129) errhec

Več podobnih tem