» »

Prosim za pomoč pri optimizacije mysql querija

Prosim za pomoč pri optimizacije mysql querija

krenpac ::

Tabela pm_topics



EXPLAIN QUERY




Torej zakaj mi pri tabeli t (pm_topics) išče po celotni tabeli (4 vrstice, če pogledate na sliko 1, vidite, da je author_id ali last_user_id = 11 le pri eni vrednosti). Tako t.author_id kot tudi t.user_id sta poindeksirana. Poskusil sem dodati še indeks kombinacije INDEX (author_id,user_id) ampak brez uspeha. Če zapišem "t.user_id OR t.author_id) mi enostavno pregleduje celo tabelo. Če ne bo šlo drugače, bom uporabil UNION ampak ne razumem zakaj že zdaj ne deluje?

Drugače pa je query enostaven, iz tabele pm_topic želim izpisati podatke. Za user_id in author_id še pogledam v tabelo users, da dobim tam ustrezne vrednosti in to je to.
  • spremenilo: krenpac ()

krenpac ::

Še indexsi tabele pm_topics (pa index user_id_2 bom tako odstranil, ker ničesar ne spremeni)

krenpac ::

Sem preveril še z UNION in sedaj je približno ok. Obstaja kakšna elegantnejša rešitev, kot zapis teh "klobas"?

Vazelin ::

Če uporabiš inner query in potem naknadno joinaš tudi naredi table scan?
A ni tako da lahko forcaš nek index in popraviš execution plan?

no comment ::

Napolni tabelo s par miljoni recordov in potem poglej ali še vedno naredi table scan. Zakaj se ti zdi čudno, da DB prebere vse 4 (ŠTIRI!!!) recorde, itak so na istem page-u?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Myslq index ne deluje???

Oddelek: Izdelava spletišč
172033 (1811) algo
»

Rewrite URLja (apache)

Oddelek: Izdelava spletišč
8864 (784) levaky
»

SQL seštevanje

Oddelek: Izdelava spletišč
121465 (1249) pizdarija1
»

PHP - pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
131782 (1426) BlueRunner
»

SQL select problemček

Oddelek: Programiranje
71004 (874) darh

Več podobnih tem