» »

Bazen - vprasanje

Bazen - vprasanje

d4vid ::

Zivjo vsem skupi,

ker prihajajo vrocinski valovi bi mi sedla kaka osvezitev, ker pa ni casa it na morje ali bazen, razmisljam da bi ga postavil doma. Zanima pa me nekaj, namrec prostor imam, imeli smo tudi ze postavljen bazen, pa se je predrl. Razmisljam o nekem poceni bazenu iz tiste gume in na vrhu napihljiv obroc, torej pod 50€.

Zanima pa me torej, kaj je treba zmetat v bazen, da le ta ostaja kolikor toliko cist in brez kaksnih alg. Imeli smo namrec tezave, da voda podstane zelena prej kot v enem tednu.

Poleg tega, crpalka da ali ne, je sploh razlika?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Unknown_001 ::

? LDPE plahto v prikolico pa vodo not natoč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

d4vid ::

Nimam (primerne) prikolice :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Unknown_001 ::

Tist bazen z obročem ki plava je fajn stvar. Obvezno z mrežico ven pobirat nesnago za alge se pa dobijo neke klorove tabletke.

Črpalke za tako majhen bazen ne rabiš. Fajn je da se pred uporabo bazena stuširaš to je pa to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Curly ::

Pa saj dobiš tud zraven teh manjših bazenov črpalko z nekim filtrom, najbrž tudi tisto pomaga, pa še kakšno klorovo tableto in mora držat celo poletje.

Šimpanz ::

Obvezno laufat črpalko da ti filtrira vodo. Pa tablete nabavit. Pred kopanjem se stuširat pa pazi da ne boš notr kakšno zemljo na nogah zanesu, ker se ti bojo alge zaredile. Fino je če pokrivaš bazen z kopreno ko ga ne uporabljaš.

d4vid ::

No evo, bazen kupljen, sedaj pa me zanima koliko kaj pomaga crpalka pri filtriranju oz. odstranjevanju muh in podobnega. Sedaj to pobiram ven s cedilom, pa ne gre vse pa se zamudno je.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Unknown_001 ::

Tistega kar plava na vodi ne bo not skozi filter potegnilo. Za ostale stvari bi moglo nekaj spucat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Kupi si fino mrežo oz. Takšno kot za lovljenje ribic.

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

msjr ::

Za muhe in podobno je dober skimmer, ne dela čudežev, veliko pa pobere.

Drugače pa priporočam quadro tabs v plavajočem dozirniku (tega je malo morje, ni nujno da je ta), za mali bazen je dovolj doziranja na dve luknjici.

Pa filter na 14 dni spucat do čistega pod vročo vodo, oz. zamenjat.

 Skimmer

Skimmer

jero_no1 ::

Šimpanz je izjavil:

Obvezno laufat črpalko da ti filtrira vodo. Pa tablete nabavit. Pred kopanjem se stuširat pa pazi da ne boš notr kakšno zemljo na nogah zanesu, ker se ti bojo alge zaredile. Fino je če pokrivaš bazen z kopreno ko ga ne uporabljaš.


+ pred prvo uporabo nardit klorni šok v bazenu, nato pa vzdrževat s tabletami.

primozzzz ::

d4vid je izjavil:

No evo, bazen kupljen, sedaj pa me zanima koliko kaj pomaga crpalka pri filtriranju oz. odstranjevanju muh in podobnega. Sedaj to pobiram ven s cedilom, pa ne gre vse pa se zamudno je.


Jaz tisto umazanijo, ki je na dnu kar s šlavfom pozavgam ven.. =)

Imam pa nekaj podobnega temu za še ne otopljene muhce itd..

https://www.mimovrste.com/pripomocki-za...
NI PODPISA

king67 ::

15 let izkušenj; v osnovi rabiš hitrotopni klor (granulat ali tabletke), počasitopni klor (samo klor ali multitab tablete) in algicid (tekočina proti algam). Marsikdo uravnava ph vrednost vode s ph-, oz. ph+ sredstvom. Običajno je treba ph vrednost zbijati (torej rabiš ph-).
Ko bazen napolniš z vodo izvedeš t.i. klorov šok. Uporabiš hitrotopni klor (v vedro natočiš vodo, vsuješ klor, zmešaš in zliješ v bazen), doziraš po navodilih. Odvisno od vročine, števila in higiene kopalcev, postopek, s polovično koncentracijo, ponoviš na dva do štiri dni. V plavajočo bojo pa daš počasitopni klor (najraje multitab, ki ima še druge kemikalije za vzdrževanje vode), ki ga dodaš, ko ga zmanjka. Zvečer po gladini vode malo pošpricaš algicid. Aja, klorov šok je najbolje narediti zvečer, da se klor čez noč lepo premeša. Za dodajanje ph+ oz. ph- pa moraš vodo 'analizirati' s posebnim setom za analizo. Ni nujno potrebno, razen če ima kdo od kopalcev občutljivo kožo. Za pobiranje smeti z gladine upoeabiš gosto mrežico. Če vodo v bazenu 'zavrtiš', se bo vsa umazanija zbrala na sredini (kot pri lijaku), in umazanijo pobereš veliko hitreje. Za umazanijo na dnu pa je potreben 'sesalec'. Obstajata dva osnovna principa: sesanje s pomočjo črpalke od nazena (filter se hitro zabaše) ter pobiranje nesnage s pomočjo curka vode, ki dvigne umazanijo z dna, ta pa se ujame v posebno vrečko, ki je del sesalca. Obstaja še kup drugih kemikalij, ki pa jih, če redno skrbiš za vodo, ne rabiš.
Toliko o mojih izkušnjah.

lp,
king67

telexdell ::

d4vid je izjavil:

No evo, bazen kupljen, sedaj pa me zanima koliko kaj pomaga crpalka pri filtriranju oz. odstranjevanju muh in podobnega. Sedaj to pobiram ven s cedilom, pa ne gre vse pa se zamudno je.

Če hočeš le užitke, potem plačaš vstopnino na javnem kopališču. Že pa želiš prihraniti moraš pač tudi trpeti:'(
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

d4vid ::

telexdell je izjavil:

d4vid je izjavil:

No evo, bazen kupljen, sedaj pa me zanima koliko kaj pomaga crpalka pri filtriranju oz. odstranjevanju muh in podobnega. Sedaj to pobiram ven s cedilom, pa ne gre vse pa se zamudno je.

Če hočeš le užitke, potem plačaš vstopnino na javnem kopališču. Že pa želiš prihraniti moraš pač tudi trpeti:'(



Ni sile, mal smotan mi je edino smeti ven pobirat vsak dan. No mrezico s ali rocajem sem kupil v hoferju ravno v sredo. Dobra stvar.

Kar se pa javnih kopalisc tice, pa nimam nobenga blizu, prav tko ne bom vsak dan kupoval karte zato da se vrzem po sihtu v bazen, pa doma lahko se pir v miru spijem :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

time007 ::

Zdravo,
zanima me ali je nevarno iti v bazen (366x91) in posesati dno bazena s črpalko, torej takrat laufa črpalka tistih 10min...?

Unknown_001 ::

Kakšno črpalko imaš v mislih? Potopno?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

time007 ::

Ne kar tisto ki jo dobiš zraven bazena, Intex pump 99w na kartuše A

Dimnik ::

Črpalka mora laufat, ker drugače ne moreš sesat, moraš pa prej z vodo napolnit cev od sesalca, ker črpalka sama ne potegne vode...

...:TOMI:... ::

Črpalka je 12 V, tako, da ni bojazni za nevarnost.
Tomi

time007 ::

Ale123: točno tak imam postopek, vendar grem tudi jaz v bazen zraven, da je hitro opravljeno, zato me zanima če je nevarno...

Tomi: tudi za to črpalko ni nevarnosti: =?

Dimnik ::

Črpalke so 230V, ni bojazni, ti samo v bazen pa gasa

Samo ne da bi ti nesel črpalko s sabo v bazen....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

time007 ::

Ok, hvala :)

...:TOMI:... ::

Črpalke se priklopijo na 230 V, samo noter imajo transformator in je 12 V naprej. Ti samo pazi, da nimaš kabla kje poškodovanega, pa bo vse varno in v redu.
Tomi

Dimnik ::

Za kartušno nebom trdil, ampak moja peščena je 230V

BigWhale ::

Emm, crpalko, ki se priklopi na 220V bi rad nesel V bazen? Sporoci nam kam ti posljemo Darwin award.

Unknown_001 ::

OP na kratko, če imaš v vodo napeljan vir napetosti (napajalni kabel) ni najbolj zdrava ideja zaraven stat. Sicer če je izpravna črpalka ne bi smelo prit do vdora vode a na tvojem mestu ne bi preizkišal.

Zato vprašanje ali boš imel potopno ali navadno pretočno.

Pretočna črpalka, ki je izven bazena je druga pesem. Na sesalno cev daš filtre, nato pa iztok spelješ na drug konec bazena. V tem primeru je varno, saj za vir napetosti ni nevarnosti, da bi prišel v stik z vodo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SaXsIm ::

Če imaš napeljavo izpravno in po standardu, naprava pa ima ustrezen IP certifikat, nima kaj biti.
SaXsIm

steev ::

SaXsIm je izjavil:

Če imaš napeljavo izpravno in po standardu, naprava pa ima ustrezen IP certifikat, nima kaj biti.

Dokler kaj ima biti.
:|

telexdell ::

Se sprašuješ ali si lahko v vodi ko sesaš ne poveš pa, če se kopaš pa le takrat, ko črpalka ne obratuje? Črpalko na bazeni najprej preklopi preko FID stikala 30 mA oz. (še mnogo boljše) preko 10 mA ne glede na to ali boš sesal ali ne pa bo precej manj skrbi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Unknown_001 ::

Lejte ljudje. Gre se za načelo preventivnega ukrepanja. Če je možost vdora vode do el. napeljave 1% jaz definitivno ne bi računal procentov, ali me bo pobralo ali ne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

time007 ::

Črpalka je vedno zunaj, tak pa spet nisem trčen da bi jo nosil not... Sesam z dodatno cevjo 4m ki jo priklučim znotraj bazena in posesam celi bazen, namreč črpalka sama brez te dodatne cevi ne pobere smeti ki so v sredini bazena, zato jih jaz, zato sprašujem glede nevarnosti za teh 10min ko laufa črpalka da posesam smeti ven, ali imate kateri drugi predlog kako jih ven dobiti? Z mrežico ne gre, saj ko stopiš na mesto smeti se v sekundi razpršijo in jih ni možno videti dokler se spet ne usedejo na dno.

Dimnik ::

Ti samo priklopi to cev in gasa v bazen, kot sem ti že napisal....eni sploh ne preberejo samo pišejo

Unknown_001 ::

Potem ni panike. Sam notr. Nima bit kaj razen kar bi te mogoče sesalna cev malo požgečkala po nogi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SaXsIm ::

Unknown_001 je izjavil:

Lejte ljudje. Gre se za načelo preventivnega ukrepanja. Če je možost vdora vode do el. napeljave 1% jaz definitivno ne bi računal procentov, ali me bo pobralo ali ne.


Potem najbolje, da preventivno odklopiš elektriko doma.
SaXsIm

K0l1br1 ::

time007 je izjavil:

Zdravo,
zanima me ali je nevarno iti v bazen (366x91) in posesati dno bazena s črpalko, torej takrat laufa črpalka tistih 10min...?

A da bi bil v bazenu, noter pa imel napeljan električni kabel? Če ti ne prebije je ok, če ti prebije, bi moralo FID stikalo pozakati, da dela in izklopiti tok, če ne dela, je pa pogreb. Pa najbrž tok ne bi tekel preko tebe, ampak po liniji najmanjšega uporaba skozi vodo proti tlem. Ni mi pa sicer jasno, zakaj tisti v banjah, v katere fen pade, fid pa ne izklopi, riknejo.

Unknown_001 ::

SaXsIm je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Lejte ljudje. Gre se za načelo preventivnega ukrepanja. Če je možost vdora vode do el. napeljave 1% jaz definitivno ne bi računal procentov, ali me bo pobralo ali ne.


Potem najbolje, da preventivno odklopiš elektriko doma.


Ti se pa še naprej kopaj s fenom v roki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Te intexove črpalke imajo zalit trafo in motor. Meni je v ribnik padla, pa sem jo kar pustil v vodi. Dokler je pod vodo, je ni slišati :P
Kar se tiče vzdrževanja vode, pa je pH tisti, ki povzroča največ težav. Na dva tedna zbijem pH na 7 (7.6 je že na meji), klor šok po potrebi, pa multitab se nonstop topi. Črpalka dela 24/7, kartušo perem tri tedne, potem pa jo zamenjam. Če voda postane motna (premajhni delci, ki jih filter ne ustavi), jo poštimam še s kemikalijo, ki naredi kosmiče.
In seveda mrežica za plavajočo nesnago in sesalec (priključiš na vrtno cev) za tla presesati.
Voda zdrži tri mesece.

Curly ::

Sliši se veliko dela in en kup dodatkov. Ma kdo doma bazen, ki je v uporabi celo leto in da se vode ne menja? Kakšni so stroški z vsemi dodatki, filtri... Čisto tko iz firbca me zanima. Mam izkušnje le z manjšimi napihljivimi bazeni, kjer otroci vse zasvinjajo, tista črpalka malo smeti pobira, potem pa čez 2 meseca vse skup zliješ stran in pospraviš za naslednjih 10 mesecev.

Dimnik ::

Jaz imam velikega cca 19.000l, vodo pustim tudi prek zime ( polovico vode, spomladi samo napolnim) vode ne menjam skozi poletje... ph ne rabim uravnavat je skoz nekje 7,4 rabim pa klorgranulat, velike multitablete in algicid, črpalka dela cca 6 ur na dan peščena...
Sedaj sem naročil 5kg multitablet, 5kg klorgranulat in 5l algicid cca 77eur, s tem da mi ostane zaloga za drugo leto...

BigWhale ::

Dimnik je izjavil:

Ti samo priklopi to cev in gasa v bazen, kot sem ti že napisal....eni sploh ne preberejo samo pišejo


Problem je, ker je napisal, da bi rad dno bazena posesal s crpalko, potem so se pa nekateri oglasili in povedali, da jo lahko komot nese v bazen, ker je samo 12V na crpalki. :>

Unknown_001 ::

Če že mora naj s cevjo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13041262 (6510) robertko
»

Postavitev bazena (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5011015 (7953) Malajlo
»

Bazen?

Oddelek: Loža
178727 (8072) konspirator
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4122293 (16931) terezijslo
»

Strošek vzdževanja majhnega montažnega bazena

Oddelek: Loža
319078 (8025) Malajlo

Več podobnih tem