» »

AMD Epyc

AMD Epyc

««
11 / 11
»
»»

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Recent findings reveal a processor listed as the Threadripper PRO 7985WX, featuring 64 cores, suggesting there may also be a Threadripper 7995WX with even more cores.
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-t...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Malo marketinga:

Pričakujem še nekaj zanimivih talkov na tem kanalu v bližnji prihodnosti.

Mr.B ::

Low end /low power epyc
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Hehe, tale awsjev hoodie "HPC Nerd" je pa kar popularen ... tudi meni so ga porinili ;)

pegasus ::

Letošnji HPC User forum je bil pričakovan, a vseeno presenetljiv... izgledal je nekako tako: Mi300 Mi300 Mi300 Mi300 aja Epyc? to mamo tudi, ja ... ampak Mi300 Mi300 Mi300 Mi300 Mi300 Mi300 ... too much :D

pegasus ::

Ravnokar stovoril 1.14 tone bergamotov v server room ... prispeli dva tedna prej kot sem jih pričakoval ... nov rekord :D

CPU jedra postajajo kar smešna ... poceni, v obilju, na voljo predčasno.

But wait ... next gen zna bit 256c na socket! :D

FireSnake ::

pegasus je izjavil:


But wait ... next gen zna bit 256c na socket! :D


Za vizualizacijo in oblak je to zakon!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarno ::

AMD je razširil ponudbo 3rd gen Epyc procesorjev s šestimi novimi modeli (P na koncu).

https://www.amd.com/en/newsroom/press-r...

https://www.amd.com/en/processors/epyc-...

Ti procesorji prihajajo z občutno pocenitvijo glede na "identične" non-P izvedenke.

Poleg tega je DDR4 poceni, preizkušena in razširjena zadeva, zato ni dvoma, da bo to za marsikatero stranko predstavljalo mamljivo ponudbo.
#65W!

pegasus ::

FYI, zen4 in zen4c jedra znajo idlat na 400MHz. To sem čakal 15 let, vse odkar sem xeona 5110 laufal na 200MHz :D

Rias Gremory ::

@pegasus
Kaj pa uporabljaš za štelat frekvenco? Vklopiš powersave governor ali kako drugače?
(btw, moj i5-4310M gre s powersave governorjem na 800MHz)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

pegasus ::

Kar lepo userspace governor in potem nodei nastavljajo frekvenco glede na target power usage, ki ga nastavlja ena zunanja logika.

pegasus ::

Ok, tole je zdaj javno, o tem smo se pogovarjali z AMDjem že tri generacije nazaj:
https://www.servethehome.com/next-gen-b...

D3m ::

Malo humorja

|HP EliteBook|R5 6650U|

jeremenen ::

Primerjam Threadripper PRO 7995WX in EPYC 9654 in me zanima, če mogoče kdo ve kaj več povedat:
1. je kak poseben razlog, da AMD ne prodaja EPYCe s tako visokimi (sklepam da all) core boost, kot Threadripper, torej, da bi bila možnost za 2P config? Največ kar najdem je 9374F@4.3GHz. Sklepam, da je kr nekaj strank, ki bi jih zanimalo met to na višjih frekvencah (vsaj) v 2P konfiguraciji.
2. kako imata obadva "typical TDP 350W"?

pegasus ::

Serverji delajo 24/7, workstationi ne. Od tu sledijo glavne razlike ...
TDPji so danes "typical", ker je toliko enih faktorjev v enačbi zanje, da jih težko fiksno definiraš. Dokler so komponente hladne, je zadeva sposobna špricniti precej prek 350W, ko se ogreje, se privzeto drži tik pod. Jaz jih recimo furam na pod 200W, na okrog 1.5-2GHz, na optimalnem delu freq p/p krivulje.

FireSnake ::

Pa se da TDP na "server grade" tudi nastaviti?
Primer: na AM5 lako nastaviš TDP poljubno. Za 7900X lahko jaz nastavil poljubno, ker dejansko vneseš številko.
Želja 73? Zakaj pa ne? :) (o tem sem včasih samo sanjal)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

Da, cTDP je nastavljiv v biosu. Kolikor sem testiral, lahko vpišeš poljubno cifro, ampak če ima nek proc kot minimum 200W, bo še vedno delal na 200W, če vpišeš nižjo. Tako da potem nadaljuješ v OSu s schedulerjem in frekvencami.

bciciban ::

pegasus je izjavil:

Serverji delajo 24/7, workstationi ne. Od tu sledijo glavne razlike ...
TDPji so danes "typical", ker je toliko enih faktorjev v enačbi zanje, da jih težko fiksno definiraš. Dokler so komponente hladne, je zadeva sposobna špricniti precej prek 350W, ko se ogreje, se privzeto drži tik pod. Jaz jih recimo furam na pod 200W, na okrog 1.5-2GHz, na optimalnem delu freq p/p krivulje.


Pa se glede na ceno HW-ja splača furat CPU na nižjih frekvencah za nižjo porabo energije?
Oz. drugače rečeno ali nižja poraba elektrike (in posledično manj hlajenja) prinese dovolj prihranka glede na ceno HW-ja. V primerjavi s tem da bi isti CPU gonil na 100%.

pegasus ::

Odvisno od tvojih cen HWja in cen elektrike. Pri nas se krepko splača: cel inštitut je na energentih prihranil 21M eur, od tega samo na elektriki za server roome 1.5M eur.

bciciban ::

1.5 mio prihranka za server room z upoštevanjem da si kupil več HW-ja ? Ali ste prihranili denar na elektriki pa ste potem morali za 2 mio več HW-ja kupit pa ste efektivno pol miljona v minusu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

pegasus ::

HW investicija letos je bila pri nas pod 1M.

pegasus ::

https://www.phoronix.com/review/amd-zen... ... tale link bo fino tu imeti za referenco v bodoče.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Kdaj smo to že pisali. :D

Leta so minila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

https://www.servethehome.com/amd-infini... ... da vidimo, kako se bo tole prijelo.
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633790 (27377) Predator X
»

Intel lansiral 56-jedrne Xeone in Optane DCPMM

Oddelek: Novice / Procesorji
397983 (5627) Xserces
»

Pomanjkanje Intelovih procesorjev se stopnjuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6617393 (13253) gendale2018
»

AMD dopolnil drugo generacijo procesorjev Ryzen Threadripper (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5813223 (11059) krneki0001
»

Intel predstavil nove Xeone

Oddelek: Novice / Procesorji
237766 (4588) Jst

Več podobnih tem