» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
270 / 976
»»

jype ::

Saj ne gre za racionalno početje. Ko sem kupil ripple še ni bilo nobenih novic o njem.

Zdaj moram samo počakat, da se ljudje prepričajo, da bo enkrat tudi XRP šel čez 10 jurjev, potem jim ga pa prodat za 5 jurjev.

kingsix ::

Ja, na redditu že najdeš XRP = 10$ januarja 2018 poste...mogoče pridejo lepega dne do XRP = 10k . lol

nekikr ::

Še če bi bile novice, bi bile najbrž v bistvu zelo nepomembne, ampak v tem kriptosvetu je tudi tweet brez vsebine dovolj za 20,30% rast. Kar je super, če se ti ne da do igralnice.

jype ::

Pššt, ne tko na glas, bodo obdavčl kot igre na srečo!

kingsix ::

@nekikr, ti si res kr neki. Kripte ne omenjamo v istem kontekstu kot igralnice, da nebo kdo kaj skužil :p

perci ::

Mmm, kaj? Kako?

jype ::

Očitno gre za gambling addiction.

perci ::

Bo treba kej druzga pogruntat. 15% je cist premal :).

jype ::

Sej je loh 15% za vsako transakcijo :)

Rok Woot ::

jype je izjavil:

Pššt, ne tko na glas, bodo obdavčl kot igre na srečo!


Saj posebne igra na srečo, kot poker, na srečo niso obdavčene.

https://cryptosumer.com/2017/12/28/verg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

4knative ::

Ajmo gremo danes čez 4 usd, v novo leto pa zakorakomo pri 5 usd.

deleted ::

Bom tukej postal 2 linka za vse Ripple holderje:

https://www.nepremicnine.net/

https://avto.net/

Noro, jaz sem kar prodal pri 2.47, ne mogu više.

4knative ::

Kako lahko prodaš pri 2.5 pri takem hypu? To res ne razumem.

deleted ::

Enkrat morš prodat. Zoom-outaj graf od Rippla. Do nekje bo pač šlo, potem pa naenkrat ne več. 2.5 je psihološka meja, če bo šlo čez, kupim mogoče nazaj.

perci ::

jype je izjavil:

Sej je loh 15% za vsako transakcijo :)

Pa v bistvu je davčna osnova celoten dobitek. Torej, če vplačaš 1000 in prodaš po 1100, plačaš 165 EUR :). Nice :).

jype ::

Ja, sej vrednost srečke se ne odšteje od vrednosti dobitka, ne? :)

cezplotnik ::

4knative je izjavil:

Kako lahko prodaš pri 2.5 pri takem hypu? To res ne razumem.


Ker je potrebno vedno iti proti sentimentu večine investitorjev. Pametna prodaja :)

Kripto ::

jype je izjavil:

Saj ne gre za racionalno početje. Ko sem kupil ripple še ni bilo nobenih novic o njem.

Zdaj moram samo počakat, da se ljudje prepričajo, da bo enkrat tudi XRP šel čez 10 jurjev, potem jim ga pa prodat za 5 jurjev.


V Cryptospace-u je vse možno :)

Jerry000 ::

Bol komi caka Wraight kot karkol drugega

4knative ::

Lenivec D ::

4knative je izjavil:

Kako lahko prodaš pri 2.5 pri takem hypu? To res ne razumem.

Tudi pri kriptu neizpodbitno drži izrek: "Be fearful when others are greedy, be greedy when others are fearful."

To je nekaj kar se enostavno moraš naučit, saj gre za praktično ključno stvar. Seveda se zgodi, da kaj prehitro prodaš, ali pa da pri kakšnem nakupu napačno oceniš dno, ampak dolgoročno boš tako prišel do najboljših rezultatov.

Splošno pravilo je, da se moraš močno zadržat, da nekaj kupiš, ko že ima polno hypea. Ko se nekaj močno shilla/hypea po Twitterju, redditu ... je običajno čas za umik. Čas za kupovanje je pa takrat, ko neke stvari bodisi nihče ne omenja, ali pa omenjajo, ker je tako zelo crashalo.

Težko je imeti to disciplino, ampak jo dobiš s časom, predvsem po tem, ko si sam bil parkrat REKT, ko si kupoval v hype. Been there, done that.

Nimkapu ::

Pa naj kdo reče, da je kripto earned money easy money :)

spidi21 ::

Na yobitu trguje kdo? Kak je kaj tam situacija??

D3m0r4l1z3d ::

kingsix je izjavil:

Ko se folk nauči brat novice.

Isto pri Stellar, pa nisem še bil pripravljen na shitcoine in pri 0.17 prodal. Napaka.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Spenc ::

Jerry000 je izjavil:

Bol komi caka Wraight kot karkol drugega


Moje osebno mnenje (po kar nekaj porabljenih urah branja različnih mnenj) je da je XVG trenutno ena slabših naložb. Tudi če danes/jutri Wraith pride, bo pump/dump ker je bilo cist prevec negotovosti okol teha coina + komunikacije devoloperja in majhnost ekipe je še en velik -

Lenivec D ::

Spenc je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bol komi caka Wraight kot karkol drugega


Moje osebno mnenje (po kar nekaj porabljenih urah branja različnih mnenj) je da je XVG trenutno ena slabših naložb. Tudi če danes/jutri Wraith pride, bo pump/dump ker je bilo cist prevec negotovosti okol teha coina + komunikacije devoloperja in majhnost ekipe je še en velik -

Vprašanje, če bo sploh pump. Takšne stvari so ponavadi že vračunane v naprej.

Še en lep izrek: "buy the rumour, sell the news". To vsi big playerji počno, zato so cene OBIČAJNO že napumpane pred izidom takšne stvari. Potem se pa vsi čudijo, kako to, da ni prišlo do pravega pumpa, ko dejansko pride do dogodka ...

Ne pravim, da bo sigurno tako z Vergejem, saj povsod obstajajo izjeme, ampak bi moralo biti.

Blazz ::

kingsix je izjavil:

Dont FOMO buy... Very simple.

.. Ja tako morda zamudiš kak izreden pump, izogneš pa se tudi izgubam. Koncu koncev si na istem, le da pri drugi varianti ni sekiranja in mirno spiš, kar je priceless.

Aja pa pri Ripple, če šteješ dejansk ovse coine, ne le circulating - je že prehitel BTC. Zarad nekega čudnega razloga coinmarketcap ne šteje coinov, ki jih drži Ripple.


edino pravilno , tisti kovanci k so v escrowu so v zelo podobnem položaju kot tisti pri BTC, ki niso zminirani :)

Samuel ::

Zgodovina rippla pravi, da za vsakim močnim pumpom pride močen dump... jst sem svoje ripple prodal pr 0.00016-0.000165.
Pa bo kar bo.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

4knative ::

Samuel ne bi se strinjal. Dumpa ne bo ker se bo napihovalo še tam do 15 usd vsaj. Jaz grem pri 10 že ven tako da naprej me ne zanima.

Tarzan ::

Noter damus pravi da bo vsaj še en velik pump. Vsaj jaz računam na tak razplet :D

Čeprav order book mi je pa kar malo sumljiv. Upam, da mi ne bo žal :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Blue3D ::

Crypto spremljam komaj 1 mesec.
Nisem expert, zavedam pa se, da xrp nebo nikoli 10.000 usd
Zakaj ?
Ker ga je v obtoku
38,739,144,847 kos
BTC pa
16,771,237 kos


Da bo XRP enak BTC mora biti njegova vrednost, 6.2 usd !

Samuel je izjavil:

Zgodovina rippla pravi, da za vsakim močnim pumpom pride močen dump... jst sem svoje ripple prodal pr 0.00016-0.000165.
Pa bo kar bo.


Ko si napisal, da si prodal. Kaj si s tem mislil ? V USD ali kakšno drugo CRYPTOvaluto ?
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

wechta ::

vsaj kratkorocno tudi jaz pricakujem en dump, prodal cisto pri istem kot samuel. Lep zasluzek proti BTC, a kaj ko tudi ta pada..

Bolj razmisljam kaj sploh bo v celotni crypto? Če bo BTC še naprej padal se prav lahko zgodi, da se bo celoten crypto FOMO ohladil. Moramo se zavedat, da večina folka pozna samo BTC, in ko bo enkrat v časopisih koaliko je padal bo konec z pritokom novega denarja, in zelo hitro bo vse skupaj ornk v minusu..

Vglavnm, razmisljam za nekaj časa it v € - dobiček je, za penzijo ni :)

Lenivec D ::

Blue3D je izjavil:

Crypto spremljam komaj 1 mesec.
Nisem expert, zavedam pa se, da xrp nebo nikoli 10.000 usd
Zakaj ?
Ker ga je v obtoku
38,739,144,847 kos
BTC pa
16,771,237 kos


Da bo XRP enak BTC mora biti njegova vrednost, 6.2 usd !

Yep, ampak, da pa še povem nekaj v prid morebitni nadaljnji RASTI Rippla, da ne bom samo FUDal. ;) Večina se sploh ne ozira na Market Cap, čeprav je bolj pomemben od dejanske vrednosti posameznega coina, tako da jim je Ripple toliko bolj mikaven, ko vidijo, da je "KOMAJ" dobrih 2 USD. Gre tudi za kopico psiholoških dejavnikov.

Blazz ::

še malo o XVG

John McAfee
?
@officialmcafee
5h hours ago

I recommended Verge when it was less than a penny - saying it might rise 100% to two pennies. The price has been wrongly pumped beyond reason by referencing fake Twitter accounts and Instagrams which I have never had and then I am diss'd when I point out the fraud. Please stop.

matico1 ::

dons so baje izdal ghost protocol..bomo vidl kaj bo jutri prinesu dedek mraz..

jype ::

V resnici je še bolj enostavno: Ko prodaš, raste. Ko kupiš, pade.

Lenivec D ::

wechta je izjavil:

vsaj kratkorocno tudi jaz pricakujem en dump, prodal cisto pri istem kot samuel. Lep zasluzek proti BTC, a kaj ko tudi ta pada..

Bolj razmisljam kaj sploh bo v celotni crypto? Če bo BTC še naprej padal se prav lahko zgodi, da se bo celoten crypto FOMO ohladil. Moramo se zavedat, da večina folka pozna samo BTC, in ko bo enkrat v časopisih koaliko je padal bo konec z pritokom novega denarja, in zelo hitro bo vse skupaj ornk v minusu..

Vglavnm, razmisljam za nekaj časa it v € - dobiček je, za penzijo ni :)

Jaz sem se ravno včeraj/danes pripravil na morebitni padec. Ko sem npr. prodajal Ripple (cca. 50%), sem ga kar direktno v FIAT, ker BTC graf kaže dvojni head & shoulders (tako velik H&S na grafu celega meseca, kot manjši H&S na grafu tega tedna).

Če ne bi alti tako divjali, bi pomoje BTC že crashal. Tako ga pa mini alt evforija ZAENKRAT drži vsaj na 13k, saj folk kupuje BTC za nakup altov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lenivec D ()

Jerry000 ::

Spenc je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bol komi caka Wraight kot karkol drugega


Moje osebno mnenje (po kar nekaj porabljenih urah branja različnih mnenj) je da je XVG trenutno ena slabših naložb. Tudi če danes/jutri Wraith pride, bo pump/dump ker je bilo cist prevec negotovosti okol teha coina + komunikacije devoloperja in majhnost ekipe je še en velik -

Ja, zato sem pripravljen da sellam če bo kakšen konkreten dump. Čakam na kakšen pump da lahko še kaj več odnesem od tu. Čeprav folk je kar optimističen glede tega coina

Qcube ::

Kateri troll bo naredil tablico KR*IPPLE? :D

Samuel ::

Blue3D je izjavil:

Ko si napisal, da si prodal. Kaj si s tem mislil ? V USD ali kakšno drugo CRYPTOvaluto ?


v BTCje
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

matico1 ::

Nxt je padu na isto kokr je bil pred pumpom. mal še počakat pa kej vržt notr?

spidi21 ::

No, na yobitu je kaj akcije ali ne? Se splaca tudi tam trgovat? Ker vidim, da so doloceni kripti samo na yobitu ...

Pa se nekaj me zanima - ko sem tudi ze vprasal enkrat, pa se nisem dobil odgovora ... aplikacija Jaxx za iOS je kul za iPhona ali je boljse, da se kam drugam shranjujejo valute - Ledger Nano S?

chavlji ::

Lenivec D je izjavil:

Jaz sem se ravno včeraj/danes pripravil na morebitni padec. Ko sem npr. prodajal Ripple (cca. 50%), sem ga kar direktno v FIAT, ker BTC graf kaže dvojni head & shoulders (tako velik H&S na grafu celega meseca, kot manjši H&S na grafu tega tedna).

Če ne bi alti tako divjali, bi pomoje BTC že crashal. Tako ga pa mini alt evforija ZAENKRAT drži vsaj na 13k, saj folk kupuje BTC za nakup altov.

Mogoče je ravno obratno. Mogoče je za stagniranje BTCja veliko krivo prelivanje BTCja v alte. Celoten marketcap sicer pada, samo če ni novih novic o rekordih BTCja, potem ni euforije in ni novega dnarja. Upam, da se bo sčasoma (po novem letu), denar začel spet pretakat iz altov nazaj v BTC.

Zdaj so vsi pametni, kako je BTC inferioren in počasen, samo na to bodo vsi hitro pozabili, če gre na nov ath.

scythe ::

matico1 je izjavil:

Nxt je padu na isto kokr je bil pred pumpom. mal še počakat pa kej vržt notr?


Na redditu imaš vse vrste novic od NXT-a. Eni pravijo da se bo dvignal na 1-3$, drugi pravijo da se bo stabiliziral na neko ceno pred pumpom, tretji pravijo da ga je IGNIS uničil....itd. Katerim zdaj verjeti? Igra na srečo glede NXT-a.

Rok Woot ::

Kar se verga tiče , ne pravim, da nebo nič, sam za branje.

https://cryptosumer.com/2017/12/28/verg...

Lenivec D ::

chavlji je izjavil:

Lenivec D je izjavil:

Jaz sem se ravno včeraj/danes pripravil na morebitni padec. Ko sem npr. prodajal Ripple (cca. 50%), sem ga kar direktno v FIAT, ker BTC graf kaže dvojni head & shoulders (tako velik H&S na grafu celega meseca, kot manjši H&S na grafu tega tedna).

Če ne bi alti tako divjali, bi pomoje BTC že crashal. Tako ga pa mini alt evforija ZAENKRAT drži vsaj na 13k, saj folk kupuje BTC za nakup altov.

Mogoče je ravno obratno. Mogoče je za stagniranje BTCja veliko krivo prelivanje BTCja v alte. Celoten marketcap sicer pada, samo če ni novih novic o rekordih BTCja, potem ni euforije in ni novega dnarja. Upam, da se bo sčasoma (po novem letu), denar začel spet pretakat iz altov nazaj v BTC.

Zdaj so vsi pametni, kako je BTC inferioren in počasen, samo na to bodo vsi hitro pozabili, če gre na nov ath.

Ja samo poglej. Če nekdo z BTCjem kupi alt, potem BTC sam po sebi ne izgubi na FIAT vrednosti. BTC se mora dejansko prodajat v FIAT, da izgublja na FIAT vrednosti. (stvar je sicer malce bolj kompleksna, saj malce vendarle vpliva, a pustimo sedaj to, da ne nastane roman)

99% novih ljudi, ki želi kupit altcoine, prvo kupi BTC s FIATom, nato pa s tem BTCjem altcoine. Ampak pri tem BTC ne izgubi FIAT vrednosti, izgubi zgolj vrednost v primerjavi z altcoinom. Tisti, ki je altcoin prodal, mora dejansko potem še BTC prodat, da le-ta izgubi na FIAT vrednosti, kar se pa trenutno ne dogaja dosti, saj so vsi v altcoin evforiji, tako da potem zgolj poiščejo drug altcoin za vstop.

vudumx ::

Zato pa bo v januarju možno kupit XRP direkt.
Edit: Seveda po špekulacijah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vudumx ()

Lenivec D ::

Saj ga je že sedaj možno, Bitstamp, Bitfinex, Kraken ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lenivec D ()

Spenc ::

XRP, here we go again, ko se amerikanci prebudijo, pravim da bo $3 do večera! Dal še x2 not (seveda z stop-limitiom, za vsak slučaj, better be safe than sorry)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spenc ()

krenpac ::

wechta je izjavil:

vsaj kratkorocno tudi jaz pricakujem en dump, prodal cisto pri istem kot samuel. Lep zasluzek proti BTC, a kaj ko tudi ta pada..

Bolj razmisljam kaj sploh bo v celotni crypto? Če bo BTC še naprej padal se prav lahko zgodi, da se bo celoten crypto FOMO ohladil. Moramo se zavedat, da večina folka pozna samo BTC, in ko bo enkrat v časopisih koaliko je padal bo konec z pritokom novega denarja, in zelo hitro bo vse skupaj ornk v minusu..

Vglavnm, razmisljam za nekaj časa it v € - dobiček je, za penzijo ni :)


Jaz mislim, da se bo BTC slej ali prej pobral. LN je tik pred vrati https://twitter.com/alexbosworth/status... Pa ne da je to neka čudežna rešitev za vse BTC težave ampak korak v pravo smer pa je, vsaj po moje. Da se vsaj poskuša nekaj reševati v smeri nižjih feejev in hitrejših transakcij, ker trenutno je BTC neuporaben za tisto za kar je bil sploh ustvarjen.
««
270 / 976
»»