» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
195 / 976
»»

Vazelin ::

sedaj bodo začeli nakupovati:))

kiFni ::

Ta moment nakazujejo fiat na menjalnice :D

Vazelin ::

0.87USD more dumb moneyz plis plis>:D

phuntaox ::

aw man, koliko časa ste čakali na verifikacijo, in kje?:D

kiFni ::

2014 nekaj ur na bitstamp :)

innerspace ::

Zadnja poteza pred spanjem; obdrzati xrp ali btc?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Vazelin ::

jaz danes XRP ne bom prodajal. bom tvegal. :D upam da azijci ne bodo stiskali za vsak cent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

phuntaox ::

tam mi je pred par urami napisalo "may take more than 24h". ar ar ar auuu 3dni nazaj sem se spogledoval:XXX upam da delajo čez viked:P;(
BuTeC jaz;((

bonanno ::

nevem kaj da nardim z tem krakenom, neki dnarja mam gor.. a nikakor mi ne gre se logirat brez errorja..mamicu jim oderusko, takoj use povlečem dol z krakena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

janezvalva ::

Vazelin je izjavil:

kdaj se IOTA kupuje? je kar padlo:D

se mi zdi, da so nehali denar ven vlečt.
mogoče samo zato ker zahodna polobla trenutno spi?
jaz bi tudi šel not, pa še vikend je. mogoče še kaj pade?

phuntaox ::

v tiltu so. sem probal registrirat na bittrex, so tudi v error-ju.

bonanno ::

mam dobr filing za ADA in XLM da bosta potegnila do 1 usd.

Samuel ::

Samuel je izjavil:

vudumx je izjavil:

Moja napoved za jutri, vsaj 1,5 dolarja. Do konca decembra 2 dolarja.


Bomo videli.. če ne bo še ta 1000ič "SELL the NEWS"


sell the news bojsi... sam verjetno bo bounc tam nekje .50-.60
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

jerry2 ::

XRP se je sesul ponoči ;-( Pa Ether tudi. ;-(
tom & jerry

Stokarino ::

"Sesul" težko rečeš, padel pa^^

Sanches000 ::

Vse je šlo dol razen BTC

Kripto ::

jerry2 je izjavil:

XRP se je sesul ponoči ;-( Pa Ether tudi. ;-(


Ne more rast non stop :) bolje take vmesne korekcije

kingsix ::

Ja, XRP in ETH sta se ponoči zrušila. Vsega je knoec. Move along...

krneki ::

XPR smo mal popusili cez noc, ampak kot sem rekel ni panike...smo zjutral spet na ornk + :D

jype ::

Če trgujete, potem ne morete še spat zraven.

krneki ::

Sej pustimo sam 5-10% za presenecenje zutri :D

jype ::

A ostalo pa v "fake money I trust the most tonight"?

krneki ::

Tocno tako.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Banka te pozove, da pojasniš reči. Njih ne zanima, oni morajo samo izpolniti obrazce. Po tistem načeloma za transakcije med istimi računi ne sitnarijo več - pa ni nujno, da te bodo zahaklali samo zato, ker je več kot 10 jurjev. Videti mora bit sumljivo. Recimo da si ves čas na minimalcu, potem pa nenadoma prileti 10 jurjev, ali kaj podobnega.



Meja je 15k evrov in vse transakcije ki so nad 15k gredo preko programja za preverjanje pranja denarja.
In banka te nič ne pozove, banka samo naprej fursu in banki slovenije poroča.

bonanno ::

Ja najbolj da ripple raste usak dan 100 procentov, valda da se bo umes mal ustavil , nadihal in pol naprej ?

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Meja je 15k evrov in vse transakcije ki so nad 15k gredo preko programja za preverjanje pranja denarja.
In banka te nič ne pozove, banka samo naprej fursu in banki slovenije poroča.
Seveda te pozove in meja ni prav nič 15k evrov.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...

Jerry000 ::

Nadaljevanje debate glede bank in furs pri večjih nakazilih: je kdo od vas že izplačal veliko vsoto denarja? Ima kdo izkušnje že da lahko pove kako je bilo, kdo ga je klical in kaj je dal? Ker sem še vedno malo v dvomih da je samo log transakcij iz borze dovolj. Če menjaš valuto iz ene borze na drugo in na tretjo moraš potem dat izpisek treh borz. Če samo to daš OK, cool, če pa moram sedaj jaz vse te poti posebej popisat za vsak coin,...

jype ::

Jerry000 je izjavil:

je kdo od vas že izplačal veliko vsoto denarja?
Poznam dva primera: V enem so nekomu zablokirali N26 račun, ko je prejel več kot 10.000 evrov (in manj kot 15.000 evrov) od enega večjih "localbitcoins" trgovcev in ga pozvali, da posreduje dokumentacijo, ki pojasni to transakcijo - in mu račun odklenili, ko je zrihtal papir, na katerem je pisalo, da gre za prodajo bitcoinov. V drugem je kolega nakazal večjo vsoto (okoli 100k evrov) z bitstampa na slovensko banko in po več kot tednu dni še vedno čaka, da se nakazilo izvede (zdi se mi, da bitstamp pravi, da je že končal transakcijo).

Jaz, po drugi strani, nisem imel težav z več kot 15.000 evri z bitstampa na N26 v eni transakciji, sem pa v preteklosti že imel veliko manjših podobnih transakcij (med 1.000 in 10.000 evri).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jerry000 ::

Posreduje dokumentacijo, ta del me zanima. Kot sem že spraševal, ali se pod to sklepa SAMO log vseh borz (v primeru da je "kovanec" potoval preko več borz) in čau? Kaj točno vsebuje ta dokumentacija/papir?
Tebe jype niso nič kontaktirali pri teh nakazilih?

jype ::

Mene niso (še). Log borz je tisto, kar se mnogim od nas zdi smiselna dokumentacija, ni pa še nobenih pravil glede tega. Banka je obvezana o tebi voditi neke vrste kartoteko, iz katere oceni tvojo rizičnost za pranje denarja, ter o tem poročati državi (in ostalim bankam, s katerimi sodeluje), ni pa predpisane nobene oblike glede poročanja o izvoru sredstev, kripto je pa itak finančni divji zahod.

Izhajaš lahko iz tega, da banke v resnici ne zanima, od kod ti denar, samo smiselno zadostiti mora svojim obveznostim v skladu z zakonodajo.

Država oziroma urad za preprečevanje pranja denarja te kontaktira posebej in IMO šele takrat, ko ga res biksaš. Ne vem, ker z njimi nisem imel še nobenega stika, bi pa bilo fino, če bi se tudi z njimi kdo pogovoril in zapisal, kako oni gledajo na to.

FURS te kontaktira, ko ugotovi, da imaš prilive, ki niso nikjer prijavljeni kot dohodek, ter te pozove, da to pojasniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jerry000 ::

Hvala za ta info oziroma pogled. Potem bo log borz dovolj. Si bom vzel za vikend čas in jih exportal in shranil nekam, itak ne trgujem dnevno da bi se to ogromno spreminjalo.
Kaj pomeni da ga biksaš? Če si nakazuješ mesečno po 10k in imaš loge borz ti verjetno tudi FURS ne bo dolgo težil ali? No, to je verjetno samo ugibanje, če tega še ni noben naredil. Zanimivo pa ko bereš članke ko so nekateri američani obogateli, tam je več miljonov in zgleda da ni težav :).

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Meja je 15k evrov in vse transakcije ki so nad 15k gredo preko programja za preverjanje pranja denarja.
In banka te nič ne pozove, banka samo naprej fursu in banki slovenije poroča.
Seveda te pozove in meja ni prav nič 15k evrov.

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/...


Jype, za banko sem jaz naredil te kontrole in pri nas to ureja ZPPDFT-1:

Ključne novosti ZPPDFT-1 so:

•vzpostavitev Registra dejanskih lastnikov za zagotavljanje transparentnosti lastniških struktur poslovnih subjektov,
•pooblastilo Uradu Republike Slovenije za preprečevanje pranja denarja za izvajanje inšpekcijskega nadzora pri zavezancih na kraju samem za izboljšanje sistema nadzora in učinkovitejše sankcioniranje,
•uveljavitev pristopa, ki temelji na tveganju (t.i. Risk-based-approach), kar bo pripomoglo k večji učinkovitosti izvajanja ukrepov tako na nivoju zavezancev kot tudi na državnem ter evropskem nivoju,
•uvedba širše definicije politično izpostavljenih oseb, ki bo poleg tujih zajela tudi domače politično izpostavljene osebe,
znižanje meje za sporočanje gotovinskih transakcij s 30.000 EUR na 15.000 EUR, kar bo po pričakovanjih imelo preventivni oziroma odvračilni učinek in tako tudi predstavljalo večjo oviro za izvajanje nezakonitih dejavnosti,
•možnost ugotavljanja in preverjanja istovetnosti stranke, ki je fizična oseba, brez njene osebne navzočnosti z uporabo video elektronske identifikacije,
•razširitev možnosti uporabe sredstva elektronske identifikacije (prej kvalificirano digitalno potrdilo) pri ugotavljanju in preverjanju istovetnosti stranke tudi na zakonite zastopnike pravnih oseb ter pooblaščence vseh strank,
•razširitev nabora zavezancev za izvajanje ukrepov odkrivanja in preprečevanja pranja denarja in financiranja terorizma.


ZPPDFT-1 = Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma

Glede na dikcijo zakona, ki je bil sicer nazadnje spremenjen proti koncu leta 2016, morajo banke, hranilnice, druge plačilne inštitucije, pošte, borznoposredniške hiše, investicijski skladi, družbe za upravljanje, pokojninske družbe, zavarovalnice, izdajatelji elektronskega denarja, menjalnice in ne nazadnje tisti, ki prirejajo igre na srečo, izvajati vse potrebne ukrepe za odkrivanje in preprečevanje pranja denarja. Tako morajo opraviti pregled stranke pri sklepanju poslovnega razmerja z njo pri vsaki transakciji v vrednosti 15.000 evrov ali več, ne glede na to, ali poteka posamično ali z več transakcijami, ki so med seboj očitno povezane.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Kdor nezakonito, itak vse fizično v kovčku, bitcoin bogataši pa imajo vse v logih.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jype ::

DIRECTIVE (EU) 2015/849 OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL, 11. člen jasno našteva omejitve. Trgovanje z dobrinami (kar kriptovalute so, vsaj kar se tiče davčnih uradov v EU) spada v omejitev 10.000 evrov. Če slovenska zakonodaja tega ne povzema, se na to v resnici ni za zanašat, sploh za tiste, ki imajo bančne račune tudi v tujini. Kot rečeno: Ena transakcija malo nad 10.000 evrov je dovolj, da imajo zakonsko podlago, da te pozovejo glede tega (oziroma več kot 2.000 evrov, če denar pride od iger na srečo).

krneki0001 je izjavil:

Jype, za banko sem jaz naredil te kontrole in pri nas to ureja ZPPDFT-1:
Če ZPPDFT ne povzema direktive, jo bo prej ali slej moral. Vse slovenske banke, ki so v lastništvu večjih evropskih bank, že implementirajo standarde, ki veljajo pri matičnih bankah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Naše banke še ne implementirajo tega (tudi banka koper in unicredit ne) in pri nas imajo vse banke še vedno 15k omejitev, ker delujejo v sloveniji in imajo vzeano vse na slovenske zakone. In pod tem transakcije ne bodo šle preko preverjanja pranja denarja.

Kaj bodo, kako bodo pa trenutno ni važno, ker, kot pravim, je preverjanje nad 15k. Ko bodo, pa nas bodo itak obvestili z novonapisanim zakonom.

Zgodovina sprememb…

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Naše banke še ne in pri nas imajo vse banke še vedno 15k omejitev. In pod tem transakcije ne bodo šle preko preverjanja pranja denarja.
To ne drži.

krneki0001 je izjavil:

Kaj bodo, kako bodo pa trenutno ni važno, ker, kot pravim, je preverjanje nad 15k. Ko bodo, pa nas bodo itak obvestili z novonapisanim zakonom.
To morda velja za banko, kjer si ti delal, za vsaj tri druge banke pa ne.

krneki0001 ::

Katere pa ne?

krneki0001 ::

jype, tukaj imaš Pravilnik o načinu sporočanja podatkov Uradu Republike Slovenije za preprečevanje pranja denarja, in ta velja za vse banke in hranilnice v sloveniji:

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

jype ::

To ni edino poročanje, ki so ga banke obvezane izvajati v zvezi s tem, poleg tega, da do dolžne tudi same izvajati oceno tveganja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

vudumx je izjavil:

Vazelin je izjavil:

tut lumensi gredo noro gor.


Eh "izboljšana verzija" XRP. Samo ni vse v tehnologiji. Ripple je daleč pred vsemi ostalimi z vsemi rečmi, s katerimi se ubadajo. Teh 55 milijard kovancev, ki jih bodo institucije prevzele od njih - to še bo najbolj zanimivo. Predvsem iz vidika centralizacije.


Ko boste dojeli, da banke tega ne bodo naredile bo prepozno, Ripple bo prodal svojo tehnologijo ne svoje kovance... no morda bo zahteval tudi nek delež odkupjenih XRP, ampak močno dvomim.

Verjetnost da bi kdajkoli banke uporabljale prav XRP za transakcijo je minorna... Ripple tech... velika :)

banke lahko čisto komodt uporabljajo XRP; pač jim jih bo dal Ripple d.o.o. vsak teden novih 10 miljard. vrednost naših XRP-jev bo pa čista neznanka...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

jype je izjavil:

To ni edino poročanje, ki so ga banke obvezane izvajati v zvezi s tem, poleg tega, da do dolžne tudi same izvajati oceno tveganja.


Poroča se itak vse od A do ž državi (država vsak dan točno ve koliko ima kdo na računu v sloveniji), ampak sumljive transakcije iz ostalega sveta (brez EU), se poročajo na podlagi samoocenitve same banke, transakcije iz EU pa nad 15k evrov (ali seštevku več transakcij do te vrednosti).

Torej če boš poslal 1x 15k ali večkrat po manj, pa bo skupaj nad 15k, bo šlo na preverjanje. In če si boš nakazal iz ne EU države, bo šlo zelo verjetno tudi na preverjanje.

Zgodovina sprememb…

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Torej če boš poslal 1x 15k ali večkrat po manj, pa bo skupaj nad 15k, bo šlo na preverjanje.
Ne vem, če ti razumeš, kako resne banke to počnejo.

Jerry000 ::

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

To ni edino poročanje, ki so ga banke obvezane izvajati v zvezi s tem, poleg tega, da do dolžne tudi same izvajati oceno tveganja.


Poroča se itak vse od A do ž državi (država vsak dan točno ve koliko ima kdo na računu v sloveniji), ampak sumljive transakcije iz ostalega sveta (brez EU), se poročajo na podlagi samoocenitve same banke, transakcije iz EU pa nad 15k evrov (ali seštevku več transakcij do te vrednosti).

Torej če boš poslal 1x 15k ali večkrat po manj, pa bo skupaj nad 15k, bo šlo na preverjanje.

Na preverjanju pa tak nima bit kaj ker imaš loge borz. Tako da načeloma tu pa tam 20k nakažeš, greš skozi preverjanje in je :). No, da tu pa tam nakažeš 20k je treba še pridit do tja :D

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Torej če boš poslal 1x 15k ali večkrat po manj, pa bo skupaj nad 15k, bo šlo na preverjanje.
Ne vem, če ti razumeš, kako resne banke to počnejo.


Resne banke v sloveniji delajo vse po točkah slovenske zakonodaje. In banke imajo ZBS (zvezo bank slovenije), kjer se skupaj zmenijo, kako bo to za vse banke, določijo roke, od kdaj naprej se bo tako delalo in podobno. In ne da ene delajo tako, druge pa drugače. To ne gre, ker morajo vse delovati enako. In zelo očitno je, da ti nočeš razumeti tega.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Zelo očitno je predvsem to, da imajo slovenske banke zelo različne standarde.

bojsi ::

Ali lahko damo resnim in neresnim bankam kakšna imena?

Cash ::

Ok, kaj pa v primeru, da zasluzim, si vse izplacam in potem borza propade in transakcij nimam vec?

Dark000 ::

Potem pa 70% doniraš državi.

Jerry000 ::

Cash je izjavil:

Ok, kaj pa v primeru, da zasluzim, si vse izplacam in potem borza propade in transakcij nimam vec?

Zato moraš pa zdaj naredit izvoz loga

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Zelo očitno je predvsem to, da imajo slovenske banke zelo različne standarde.


Pokaži kako se razlikujejo ti standardi. Lahko daš kako primerjavo?
««
195 / 976
»»