» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
90 / 976
»»

K0l1br1 ::

Na bistampu imam tako, bolj razumem, lahko pa preskočim v naslednjo ligo. ETH torej prodat v BTC?

s51as ::

oracle, ja ful je poceni :) Zato pa me mika! S svojim omejenim znanjem TA sicer nekaj vidim ampak vsega verjetno ne... na 200 dni še lahko pade torej na cca 330k, kar bi bil še kar fajn padec in še boljši nakup :)
It's just me myself and I

PrihajaNodi ::

oracle je izjavil:

Horejšio je izjavil:

Ko se mal umiri tale nora BTC rast, bo šlo nazaj v alte. Če bo BTC dump smo ga pa alt lastniki naj. za kak teden. Eth zgleda piči proti ATH. Mamo kake ideje, kje ga prodat ?

ETH je v podnu ~ 6 mio satoshi. Nariši si fibonačija od 5 do 15 mio satošijev in nastavi sell orderje pri 36 %, 48 %, in 60 % (v vsak order daš 25% ali manj premoženja-ker je perspektiven kovanec, če bi bil šitkoin bi jih razdelil 50%, 25%, 25%). Pazi se okroglih številk, recimo če pride 48% glih na 10,1 mio potem pač daš malo nižje, na okoli 9,8 mio in podobno.


Kako narises fibonacija. Evo icn mi je pravkar naredil profit.

s51as ::

Fibonacci
It's just me myself and I

PrihajaNodi ::

Ty

K0l1br1 ::

1. fibonacici 0.061+35% = 0.08235?

oz, na 0.086
na 0.098
na 0.11?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

PrihajaNodi ::

K0l1br1 je izjavil:

1. fibonacici 0.061+35% = 0.08235?

oz, na 0.086
na 0.098
na 0.11?


Kateri coin gledas?

K0l1br1 ::

ETH gledam.

s51as ::

Kako pa je zdaj najbolje kupit NEO z EUR, a najprej kupim BTC, ki je kar drag zdaj, al se mi bolj splača najprej kupit ETH ali kako drugo valuto? Al se kje da direktno NEO kupit z EUR?
It's just me myself and I

oracle ::

K0l1br1 je izjavil:

Na bistampu imam tako, bolj razumem, lahko pa preskočim v naslednjo ligo. ETH torej prodat v BTC?

Moraš najprej biti 100 % glede svoje odločitve. Ali boš HODLer, ali boš trader. Če imaš vse na bitstampu, potem zaenkrat nimaš druge izbire, kot da si HODLer (kar je itak najboljša odločitev). Če se hočeš podati iz tvegane investicije v še bolj tvegano in v to vložiti ogromno časa in živcev, potem greš na kako drugo borzo, jaz imam recimo bittrex.

Osebno sem šel eksperimentalno na bittrex z majhnim deležom prihrankov. Vložil sem nekaj časa, razpršil v srednje (prvih 50 na coinmarketcap) in male (50 do 200 na coinmarketcap) valute. Najpomembnejši kriterij je, da kupuješ takrat, ko je od zadnjega ATH vrednost padla vsaj 50 % (80 % je še bolje). Za ta kriterij ne rabiš nobenega znanja, je pa osnova za karkoli. Nikoli ne kupuješ, ko se strmo dviga. Idealno je, če že nekaj časa stagnira na neki zelo nizki točki. Za vse to rabiš samo znat gledat graf, brez orodij. Še en pomemben korak je fundamentalna analiza (kakšna je realno-potencialna vrednost tehnologije). Če to spustiš, se lahko zelo opečeš. Večina top 10 coinov izpred 3 let je sedaj že v pozabi. Samo resni igralci se lahko držijo vrha, zato je BTC kralj. Še en korak naprej so pa tehnične analize. Češnja na vrhu torte, ki ti da zadnjo potrditev, ali je neka odločitev smotrna ali ne. Tudi če vse narediš pametno in po pravilih trga, se lahko opečeš, ker shitcoino so pač divji zahod.

Tako da moj nasvet je preprost: kupuj in HODLaj top 5 valut in se ne sekiraj. Sam sem bil na tej poti nekaj let in šele ko sem začel mahinirat sem naredil izgube. Panic sell, panic buy, boom: -40 %. Sedaj sem se malo poučil, pa sem spet trenutno v izgubi (ampak je velika verjetnost, da se zadeva obrne v velik zaslužek v nekaj mesecih).

Ampak ob koncu dneva mi je še vedno toplo pri srcu, glede na to da sem največjo investicijo naredil že leta 2014. In to glavni nauk. Kupi in pusti. Čez 3 leta si boš hvaležen.

PrihajaNodi ::

Icn :))moj shitcoin bo sel v nebo

sivistol ::

rh^ je izjavil:

Kaj samo meni v bitstampt iOS app ne pokaže nič drugega kot BTC? ETH in LTC pa ne?



nisi edini,

ma ne updatejo tale app kaj preveč
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

oracle ::

s51as je izjavil:

Kako pa je zdaj najbolje kupit NEO z EUR, a najprej kupim BTC, ki je kar drag zdaj, al se mi bolj splača najprej kupit ETH ali kako drugo valuto? Al se kje da direktno NEO kupit z EUR?

Ni bistveno, samo da v čim krajšem času prideš iz EUR v NEO. Recimo plačaš EUR za BTC (0,25% provizije), preneseš na bittrex (ni provizije) in tam takoj kupiš NEO (0,25% provizije). Zgubiš v štartu 0,5% + karkoli je zanihalo v času tvojega kupovanja (lahko si tudi v plusu). V roku parih ur zadeva niha za nekaj % tako da niti ne boš opazil provizije.

oracle ::

K0l1br1 je izjavil:

1. fibonacici 0.061+35% = 0.08235?

oz, na 0.086
na 0.098
na 0.11?

Nekaj takega bi tudi sam postavil. Mogoče bi dodal še eno postavko na 0,135. Količinsko bi pa razdelil 30%, 20%, 20%, 20%, preostalih 10 % pa če gre slučajno preko ATH, da imaš še malo napitnine :)

Pozabil sem še dodati, da je dobro gledati tudi nedavne nivoje stagnacije (resistance ali support). To tudi vpliva na trgovce in si blizu njih pogosto nastavijo sell/buy orderje. Ti nivoji pa velikokrat itak sovpadajo s fibonačijem. Vedno probaš malo prehiteti ostale in ko raste, malo prej vzameš ven, ko pada pa malo prej kupiš. Zato od fibonačija odbiješ kake 2 % in enako od okroglih vrednosti odbiješ kake 2 %.

Vazelin ::

Kak se dogaja s stratisom? Bi znalo priti na 600-700 mio nazaj?

PrihajaNodi ::

oracle je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

1. fibonacici 0.061+35% = 0.08235?

oz, na 0.086
na 0.098
na 0.11?

Nekaj takega bi tudi sam postavil. Mogoče bi dodal še eno postavko na 0,135. Količinsko bi pa razdelil 30%, 20%, 20%, 20%, preostalih 10 % pa če gre slučajno preko ATH, da imaš še malo napitnine :)

Pozabil sem še dodati, da je dobro gledati tudi nedavne nivoje stagnacije (resistance ali support). To tudi vpliva na trgovce in si blizu njih pogosto nastavijo sell/buy orderje. Ti nivoji pa velikokrat itak sovpadajo s fibonačijem. Vedno probaš malo prehiteti ostale in ko raste, malo prej vzameš ven, ko pada pa malo prej kupiš. Zato od fibonačija odbiješ kake 2 % in enako od okroglih vrednosti odbiješ kake 2 %.



Samo ti itak gledaš ATH na svoji borzi, moj bo drugačen kot tvoj.

Vazelin ::

Upam da se ne sesuje ravno sedaj vse skupaj ko mam ene 5 jurjev v crypto:D
Ok dokler Gemblerka ne začne s tem kaj vse kupuje smo imo safe:D

oracle ::

PrihajaNodi je izjavil:


Samo ti itak gledaš ATH na svoji borzi, moj bo drugačen kot tvoj.

Res je. Tudi to lahko vkalkuliraš in si daš še nekaj % tolerance. So pa te razlike med borzami večinoma manjhne. S tem da je logično gledat tisto borzo, na kateri trguješ. Ne bom si postavljal na bittrexu orderjev na podlagi krakena. Ne vidim nobene prednosti v tem.

oracle ::

Drgač vertcoin zna bit en zmagovalcev na srednji in dolgi rok, ker bo mel "one click mining", poleg vseh drugih dobrih tehnologij.

PrihajaNodi ::

Kraken je tako zaščiten da tudi sam ne moreš kovancev prenesti kam drugam. Čez 3 dni pa se ti javi CS in reče "poskusite še 1x".


Super moj ICN gre v nebo. Pa sem vam rekel:)Je predolgo cincal med 1.38 in 1.52.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Pricakuje kdo se narast BTC v teh parih dneh?

oracle ::

Jerry000 je izjavil:

Pricakuje kdo se narast BTC v teh parih dneh?

V tem trenutku je izjemno težko karkoli napovedat, sploh za par dni. Osebno bi najraje videl da stagnira na 5700 teh par dni in potem bi pričakoval ponovno rast (medtem bi želel/pričakoval, da si altcoini opomorejo). Če bo v naslednjih dneh BTC rasel, pričakujem za tem hitro korekcijo. Če bo korekcija že sedaj, potem bo pa ključnega pomena dogajanje pri shitcoinih.

PrihajaNodi ::

Jerry000 je izjavil:

Pricakuje kdo se narast BTC v teh parih dneh?



Ne morete samo vi dobivat, mal mormo tudi mi, ki imamo denar v šitkojnih:)

chavlji ::

Glavno je, da je market cap ath in se lepo veča še naprej.

Vertcoin je tudi moj favorit. Trenutno ga BTC bremza, drugače bi bil že precej visoko. Medtem ko ostali alti padajo, je dosti stabilen. One click mining bo res super stvar. To kar je Hofer naredil na mobilnem trgu pri nas letos :)

Nodi: Bravo! Sam sem se prijel za glavo, ko si 6k ruknil notr...

Spock83 ::

Kaj pa monacoin?

oracle ::

Spock83 je izjavil:

Kaj pa monacoin?

Js se tolažim, da je pump'n'dump oziroma anomalija :))

PrihajaNodi ::

chavlji je izjavil:

Glavno je, da je market cap ath in se lepo veča še naprej.

Vertcoin je tudi moj favorit. Trenutno ga BTC bremza, drugače bi bil že precej visoko. Medtem ko ostali alti padajo, je dosti stabilen. One click mining bo res super stvar. To kar je Hofer naredil na mobilnem trgu pri nas letos :)

Nodi: Bravo! Sam sem se prijel za glavo, ko si 6k ruknil notr...


Pa ravno ti si me ozmerjal za tepca brez pojma. In graf je lepo pokazal da nižje od "1.38" ne bo šlo. Zdej je vprašanje kdaj prodat. Lahko da pride na 3+

chavlji ::

It wasn't me... poglej nazaj. Jaz nisem tako direkten, ker vem premalo.

slotechar ::

Bitcoin se akumulira pod resistance. Lahko pa v trenutku zbije navGor nenadoma kot pri 5000 usd meji. Bitcoin ima do forka se dobrih 10 dni in do segwit2 se vec tako da ne vem kam rinete zdej iz btc. A ze panika?

kiFni ::

Zanimiv ICO Hash Rush. Mam oči na tem.

slotechar ::

Ta grc coin je pa pump and dumb vsak mesec. Priblizno sred meseca doseze visek in nato spet dump.

kiFni ::

enkrat na leto gre pa res v višave. bil je že 9k sat.

chavlji ::

Ajde fanti. Vsak naj rukne še enega jurja v BTC, da prebijemo ta resistance!

xabre ::

Da bo bitcoin nag tekel po ulici pa se drl freeeeeeeeedoooooooom :D

rh^ ::

A je razlika, če trguješ BTC/EUR oz LTC/EUR vs BTC/USD oz LTC/USD?

rh^ ::

LTC je šel tako lepo proti 70$...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rh^ ()

sivistol ::

vaša mnenja o xvg ?

nekam ga pumpajo ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

hunter01 ::

rh^ je izjavil:

LTC je šel tako lepo proti 70$...

Na hitro so ga nazaj pokupili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

chavlji ::

Market cap je padel za 5 milijard v eni uri. Se obeta kaj slabega?

rh^ ::

chavlji je izjavil:

Market cap je padel za 5 milijard v eni uri. Se obeta kaj slabega?


Preberi par strani nazaj. Nekaj zanimivih prelomnic nas čaka v naslednjih tednih. Nekateri pullajo out že sedaj iz previdnosti oz. unovičjo dobičke s katerimi so zadovoljni.

System ::

Mi lahko prosim kdo svetuje, kje bi lahko kupil ETH z neteller/visa in da ga holdam potem v svojem walletu?
Gledam cex.io, samo to mas potem na borzi...

IksPEEkju ::

oracle je izjavil:

Drgač vertcoin zna bit en zmagovalcev na srednji in dolgi rok, ker bo mel "one click mining", poleg vseh drugih dobrih tehnologij.


Se strinjam. V bistvu je OCM že zunaj. Čaka se podpora za AMD. Jutri naj bi bila potrjena podpora za Ledger Nano s, itd.

https://twitter.com/anaamh12/status/919...

Zgodovina sprememb…

ciki57 ::

Glede na to, da zdaj vsi kupujejo BTC, me zanima kateri altcoin se trenutno splača kupiti?

Na enem exchangu imam nekaj malega BTC ki sem ga kupil že pred leti in sem nanj že kar malo pozabil:) Pa ne vem ali naj držim BTC ali kupim kakšen altcoin? O trejdanju nimam pojma.

gruntfürmich ::

kater bo orng padel iz top 20 te alte nabavi za venček
drugače pa jasno: bch!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

red_baron ::

Kaj pa pravite na WCX menjalnico?

Ob prijavi dobite 50 žetonov gratis- ni potreben nakup- samo daš email.

Preko mojega linka pa dobite še 15% bonusa pri nakupi žetonov.

Ko bo projekt zaštartal dobiš še mesečne dividendE- glede na mesečni promet menjalnice.

LINK: https://ico.wcex.co/?ref=DTY5cY4

Gemblerka ::

Potem bo spet padec? Mi lahko priporočite kakšno aplikacijo ali pa spletno stran za spremljanje novic kriptovalut? Že zadnjič pri banu Kitajske je bilo tako, da so altcoini kak teden padali, potem je sledilo dno. Rada bi bila prej informirana, ne pa potem, ko je že mimo :))

kiFni ::

Altom moreš kar sama sledit na borzah, forumih, twiter,... novice so samo če je kaj ful pomembnega, s tem mislim da je objavljeno na cointelegraph in coindesk in podobno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

dope1337 ::

System je izjavil:

Mi lahko prosim kdo svetuje, kje bi lahko kupil ETH z neteller/visa in da ga holdam potem v svojem walletu?
Gledam cex.io, samo to mas potem na borzi...


Coinbase ti to omogoca, vendar imajo kar dragi fee na kreditne/debetne (4%). Po prejemu coinov na njihovo borzno denarnico, si jih lahko preposljes na svojo privatno.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dope1337 ::

red_baron je izjavil:

Kaj pa pravite na WCX menjalnico?

Ob prijavi dobite 50 žetonov gratis- ni potreben nakup- samo daš email.

Preko mojega linka pa dobite še 15% bonusa pri nakupi žetonov.

Ko bo projekt zaštartal dobiš še mesečne dividendE- glede na mesečni promet menjalnice.

LINK: https://ico.wcex.co/?ref=DTY5cY4


Sem si pravkar prebral whitepaper. Obljube so lepe, skrbi me samo eno stvar - ali je na trgu se prostor za novo borzo?

Devidende so velik + (je sploh se kje za zaslediti kaj taksnega?)

Vkolikor pa pravilno razumem, je njihov token dejansko samo "delnica".

P.S. sem ti pokoristil link pri prijavi ;) Karma lvlup
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

slotechar ::

Ce je menjalnica konkurencna, varna in vredna zaupanja je vsekakor dovolj prostora za novo menjalnico na trgu. Vedno vec bo uporabnikov kriptovalut.
««
90 / 976
»»