» »

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

špekuliranje cen kriptovalut in ICO-jev

Temo vidijo: vsi
««
89 / 976
»»

Horejšio ::

Meni se tudi zdi BCH preveč nevaren. Možno je, sam jaz sem šel ven. Charlie Lee se norca dela iz njega https://twitter.com/SatoshiLite/status/...

oracle ::

V bistvu če dobr pomislm, edino pametno vse BCHje pretopit v BTC ASAP. Edin bizaren scenarij, ki lahko zajebe je ta, da BTC gold katastrofalno odpove medtem ko BTC zatrokira zarad velikosti blokov. Čeprov še vedno bi ljudje prej bežal v ETH, XRP in LTC prej kot BCH. Hm...

P.S.: meantime in monacoin: $2.45 (+137.71%)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Auba ::

oracle je izjavil:

xabre je izjavil:

Cas za vlaganje v alte, a ne?

Vedno, ko je BTC v ospredju, je dober čas za nakup altov. Vsekakor pa je pri tem zelo pomembno pogledati kako stoji tečaj shitcoin/BTC. Pravilo je preprosto, buy low sell high. Pravilo prsta je, da kupiš alt takrat, ko je od zadnjega porasta zgubil vsaj 50 %. Idealno bi bilo okoli 80 % in trenutno imaš veliko kandidatov. Od teh, ki jih spremljam jaz, edino OMG še ni naredil te korekcije. In pa ARK je naredil bolj šibko korekcijo (da se malo pohvalim, skoraj do milimetra sem zadel minimum z enim od večih parcialnih nakupov). Ostali so bili godni za nakup že 2 tedna nazaj. In so v veliki večini še vedno.

Nejc28 je izjavil:

Zivjo, gledam na bitstampu USD/BTC order book in je pri trenutni ceni nekaj cez 5200usd, velik buy wall na 5188 (nekdo bi kupil 1300btcjev po tej ceni). Se zdi kot da dokler je veljaven ta order cena ne more pasti pod ta nivo. Je kaksna strategija za tem?
 btc buy wall 5188 usd

btc buy wall 5188 usd


Ta podatek ni relevanten. Order book ima neko težo, ki je večja pri boljši razpršenosti in če najdeš potrditev na večih borzah. 1300 btcjev je v širšem gledano en mali prdec. Lahko da je to od nekoga strategija, ampaks tem ne bo ničesar dosegel (kao vpliv na trg). In glede na to, da ima toliko denarja pod palcem, se tega verjetno dobro zaveda.


OMG je padel na ene 6,9 to je skoraj pol. Jaz sem kupil malo pod 8.5. Vem ni idealno, lahko bi ga včeraj al 2 dni nazaj po 7 pa jebiga :)

Lah pa čakam pa pobegne gor. K bl pametnega na radarju nimam do novega leta.
Živjo :)

brinovcek ::

LTC/BTC je dosegel trojni bottom.

oracle ::

brinovcek je izjavil:

LTC/BTC je dosegel trojni bottom.

Tehnične analize so v najbolj idealnih časih le delno zanesljive. Sedaj, ko smo tik pred forkom največje kriptovalute vseh časov, so pa sploh v ozadju. Jaz ne bi preveč eksperimentiral, čeprav konkretno za LTC imam zelo pozitivna pričakovanja, vsaj do 100 verjamem da bo kmalu prišel.

oracle ::

Moram pa reči, da me malo skrbi nizek volumen včerajšnjega trgovanja BTC. Večina nakupov se je zgodila 15.09.17, kar je prispevalo k odboju cene. Sedaj pa kupujejo samo še tisti najbolj počasni, ki jih ni veliko. Če hočemo 6000+ rabmo FOMO. Poleg tega mamo pa še dvojni vrh... Korekcija ni nemogoča.

Sedaj vidim, da je bil predvčerajšnjim na bitstampu zlati križ (21/50 day MA). Mogoče je to kaj vplivalo na včerajšnji porast. Sedaj pričakujem malo stagnacije, da investitorji naberejo pogum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

krefi ::

pozdravljeni
zanima me katero menjalnico uporabljate?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Mato989 ::

krefi je izjavil:

pozdravljeni
zanima me katero menjalnico uporabljate?


Prosim preberi zadnjih par strani preden postaviš takšno vprašanje :)

Hvala

krefi ::

Mato989 je izjavil:

krefi je izjavil:

pozdravljeni
zanima me katero menjalnico uporabljate?


Prosim preberi zadnjih par strani preden postaviš takšno vprašanje :)

Hvala

sem pregledal in opazil da se uporablja dost razlicnih strani zanima me pa katera je najbolj popularna?
sam sem gledal tol https://www.bitstamp.net/market/tradevi...
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Mato989 ::

krefi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

krefi je izjavil:

pozdravljeni
zanima me katero menjalnico uporabljate?


Prosim preberi zadnjih par strani preden postaviš takšno vprašanje :)

Hvala

sem pregledal in opazil da se uporablja dost razlicnih strani zanima me pa katera je najbolj popularna?
sam sem gledal tol https://www.bitstamp.net/market/tradevi...



https://coinmarketcap.com/exchanges/vol...

oracle ::

Za glavne valute + fiat = bitstamp
Za vse ostalo bittrex

Z obemi sem zadovoljen, edino slednji je mal slabši za začetnika.

xabre ::

Hitbtc

Jerry000 ::

oracle je izjavil:

Za glavne valute + fiat = bitstamp
Za vse ostalo bittrex

Z obemi sem zadovoljen, edino slednji je mal slabši za začetnika.

Ja, malo sem rabil da sem ga razumel.

xabre ::

Mene pa recimo zanima, kdaj bo eth eksplodiral, glede na to, da ima številne prednosti napram bitkojnu in je dosti bolj perspektiven, pa praktično vsi icoti in napredne tehnologije slonijo na etru. Bitkojn ni vzdrzen, grozno počasne transakcije za digitalne pojme, ampak ker je forsiran z vseh strani in tako zelo popularen, pa še relativno malo ga je v obtoku, ima pač vrednost kot jo ima.

jype ::

slotechar je izjavil:

Ok jype. Resno get a life lol. A mislis da bi jaz visel na forumu in izgubljal cas z trolanjem medtem ko bi bil bitcoin multimilijonar. XD
OK.

lambda ::

xabre je izjavil:

Mene pa recimo zanima, kdaj bo eth eksplodiral, glede na to, da ima številne prednosti napram bitkojnu in je dosti bolj perspektiven, pa praktično vsi icoti in napredne tehnologije slonijo na etru. Bitkojn ni vzdrzen, grozno počasne transakcije za digitalne pojme, ampak ker je forsiran z vseh strani in tako zelo popularen, pa še relativno malo ga je v obtoku, ima pač vrednost kot jo ima.

Bistveni problem je, da ne razumeš razlike med BTC in ETH in kakšna sta njuna roadmapa.

xabre ::

A se ti da razložit, bi bilo fajn :)

gruntfürmich ::

slotechar je izjavil:

Ok jype. Resno get a life lol. A mislis da bi jaz visel na forumu in izgubljal cas z trolanjem medtem ko bi bil bitcoin multimilijonar. XD

ti očitno še ne veš da je jepe poklicni trol izpod soroševega plašča, ter socialni inžiniring je njegovo 'življensko poslanstvo'; žal
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

Eth takeoff ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

bulplux ::

OK, ali lahko kakšen mojster razloži oz. predlaga:

BTC raste, alti pa padajo (v relaciji ALT-BTC). Kaj se bo zgodilo z ALTi ko se bo pričela BTC korekcija. Naprimer da sledi korekcija BTC do 4500 USD. To je recimo 20% padec. Vsi govorijo in tudi praksa iz preteklosti kaže da bodo ALTI padli za 20% in več. Torej lahko pričakujemo padce tam do 50%.

Kaj naj naredimo? Vse alte prodamo zdaj in nato BTC zamenjamo za USD ali USDT, počakamo korekcijo in nato zopet vstopimo v ALTe in upamo da ne bo BTC rastel, saj bo s ponovno rastjo zopet sprožil padec ALTov.

Bolj kot razmišljam bolj se mi zdijo ALTi zgrešena investicija, razen seveda če ne loviš pump&dump oz. teh eliotovih valov, ki nastajajo po pumpu.

...

slotechar ::

jype je izjavil:

slotechar je izjavil:

Ok jype. Resno get a life lol. A mislis da bi jaz visel na forumu in izgubljal cas z trolanjem medtem ko bi bil bitcoin multimilijonar. XD
OK.
Repost. Vedno das to slikco ko ti kdo omeni get a life.lol Zgleda da nic ne bo.

kiFni ::

bulplux je izjavil:

OK, ali lahko kakšen mojster razloži oz. predlaga:

BTC raste, alti pa padajo (v relaciji ALT-BTC). Kaj se bo zgodilo z ALTi ko se bo pričela BTC korekcija. Naprimer da sledi korekcija BTC do 4500 USD. To je recimo 20% padec. Vsi govorijo in tudi praksa iz preteklosti kaže da bodo ALTI padli za 20% in več. Torej lahko pričakujemo padce tam do 50%.

Kaj naj naredimo? Vse alte prodamo zdaj in nato BTC zamenjamo za USD ali USDT, počakamo korekcijo in nato zopet vstopimo v ALTe in upamo da ne bo BTC rastel, saj bo s ponovno rastjo zopet sprožil padec ALTov.

Bolj kot razmišljam bolj se mi zdijo ALTi zgrešena investicija, razen seveda če ne loviš pump&dump oz. teh eliotovih valov, ki nastajajo po pumpu.

...

V alte se vstopa zdaj ko padajo. Nevem pa kako nizko bodo padli. Ko se btc umiri bodo šli počasi nazaj gor.

slotechar ::

Ne. V alte se ne vstopa ko padajo ampak takrat ko dobis confirm ponovne rasti. Drugac pa kifni ti zelis kupovat altcoine takrat ko zacnejo padat in ko se bitcoin sele ogreval. Pa ne samo ti. Dost lumpov tukaj.

Zgodovina sprememb…

oracle ::

slotechar je izjavil:

Ne. V alte se ne vstopa ko padajo ampak takrat ko dobis confirm ponovne rasti. Drugac pa kifni ti zelis kupovat altcoine takrat ko zacnejo padat in ko se bitcoin sele ogreval. Pa ne samo ti. Dost lumpov tukaj.

Žal to ne drži. 100 % konfirmacije rasti ni nikoli oziroma je šele ko pride ATH.

Gledat je gledat širše kot pa samo kak dan ali dva. Vedno se kupuje takrat, ko vidiš, da je večina korekcije že mimo. Gledaš tudi fibonačija. Naštimaš buy orderje na 62, 50 in 38 % prejšnjega intervala rasti (minimum in maksimum). Gledaš tudi kaj se dogaja z novicami, ostalimi valutami (recimo BTC), kakšna je absorpcija želene kriptovalute itd. Gledaš veliko stvari. Če gledaš pa predvsem konfirmacijo rasti, potem boš pa predvsem na boleč način spoznal kaj je FOMO-fail, FUD-fail, pump'n'dump ter medvedja past.

slotechar ::

Odvisno kaj ti dojemas pod rastjo. Drugac profesionalni analitiki uporabljajo metodo in kazalce, ki nakazujejo trend vnovicne rasti oziroma tocko vstopa buy-a. Primer je ko sem povedal zadnjic za bitcoin ce zbije mejo 4900-5000 da bo sel spet gor. To je tocka ponovnega vstopa do naslednjega ressistance.

Zgodovina sprememb…

jype ::

slotechar je izjavil:

Repost. Vedno das to slikco ko ti kdo omeni get a life.lol Zgleda da nic ne bo.
Ja, sej sem dobu life. Zdej jih mam že ful.

kakob ::

slotechar je izjavil:

Ok jype. Resno get a life lol. A mislis da bi jaz visel na forumu in izgubljal cas z trolanjem medtem ko bi bil bitcoin multimilijonar. XD


V nasprotnem primer neb mel časa za take podvige.

Horejšio ::

Ko se mal umiri tale nora BTC rast, bo šlo nazaj v alte. Če bo BTC dump smo ga pa alt lastniki naj. za kak teden. Eth zgleda piči proti ATH. Mamo kake ideje, kje ga prodat ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

Horejšio ::

Fajn je tudi graf Total Market Capitalization (Excluding Bitcoin). Gor gre. BTC Dominance 54%. https://coinmarketcap.com/charts/

PrihajaNodi ::

Zna kdo razloziti zakaj je pri icnju circulating supply 99,900,350 ICN enak, procenti pa nihajo? Od kje? Logicno bi bilo da bi bil -ko se ta cifra spremeni in obratno...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

P.s. Sam ne ga zdej kupovat ko gre v spico. Nodija ste pa zmerjali s tepcem s prevec denarja:)

:)) zmerljivi in privoscljivi slovenci.

Zgodovina sprememb…

xabre ::

Pozabil si povedat, da je vmes še malo dipnil, pa se zdaj pobira.

Pa mene briga za tebe pa kogarkoli, če ti rata profite delat vsa čast. Če bi bilo tolk enostavno, bi to vsi počeli :D

PrihajaNodi ::

.

Zgodovina sprememb…

slotechar ::

A kdo pozna vrm coin? Verium coin. Nekateri pozivajo k pumpu in tudi naj bi imel neke prihajajoce evente. A je kdo seznanjen kej s tem? Cena je pred kratkim ze zacela narascat.

Zgodovina sprememb…

xabre ::

Kera faca :) https://uetoken.com/

CoreySteel ::

Jp. Za takratnih $60k ETH so mu nametali :D
Twitter: @CoreySteel_

slotechar ::

Evo veriumcoin na bittrexu zrastel ze 36 procentov. Bodo pa pumpal najmanj do nekje 0.0012 ce se bodo drzali obljube.

PrihajaNodi ::

Kraken je najbolj varna borza...po treh dneh so me obvestili o napaki pri prenosu kovancev, da naj se 1x poskusim...in poskusil sem se 5x in nic...

PrihajaNodi ::

xabre je izjavil:

Pozabil si povedat, da je vmes še malo dipnil, pa se zdaj pobira.

Pa mene briga za tebe pa kogarkoli, če ti rata profite delat vsa čast. Če bi bilo tolk enostavno, bi to vsi počeli :D


So me pa zmerjali s tepcem... Moja napoved je bila pa tocna in ta je da se bo pobral po formacija M- ja.

xabre ::

Da se nebi slucajno kaj sekiral, vsak zna cvekat, samo da raste :)

oracle ::

Zadnji klic za poceni shitcoine, idealka je bla učeri, dons tud ne bo slabo, če se zagrebete.

rh^ ::

Kaj samo meni v bitstampt iOS app ne pokaže nič drugega kot BTC? ETH in LTC pa ne?

oracle ::

Horejšio je izjavil:

Ko se mal umiri tale nora BTC rast, bo šlo nazaj v alte. Če bo BTC dump smo ga pa alt lastniki naj. za kak teden. Eth zgleda piči proti ATH. Mamo kake ideje, kje ga prodat ?

ETH je v podnu ~ 6 mio satoshi. Nariši si fibonačija od 5 do 15 mio satošijev in nastavi sell orderje pri 36 %, 48 %, in 60 % (v vsak order daš 25% ali manj premoženja-ker je perspektiven kovanec, če bi bil šitkoin bi jih razdelil 50%, 25%, 25%). Pazi se okroglih številk, recimo če pride 48% glih na 10,1 mio potem pač daš malo nižje, na okoli 9,8 mio in podobno.

chavlji ::

Oracle imaš kakega posebej v mislih? Mene mika Omise in Vertcoin. Ostali, ki jih spremljam, se mi ne zdijo glih selloff.

s51as ::

A je NEO že za kupit al se še kej čaka?
It's just me myself and I

oracle ::

chavlji je izjavil:

Oracle imaš kakega posebej v mislih? Mene mika Omise in Vertcoin. Ostali, ki jih spremljam, se mi ne zdijo glih selloff.

Nimam konkretnih v mislih. Sem bil prezgoden (that's what she said). Tko da zdej me preveč boli gledat cene, sem v povprečju -33 % ;((
Ampak ja, OMG sem čakal in sedaj je res poceni pri okoli 150.000 satoshi. Hudo nižje verjetno ne bo šel, pa tudi če gre, je dolgoročno perspektiven.

PrihajaNodi ::

Kaj pa mislis o icn ju?

oracle ::

s51as je izjavil:

A je NEO že za kupit al se še kej čaka?

NEO je pri 0,5 mio satošijev sedaj v dvojnem dnu in pri 80 % padcu, kar je orgazmično poceni. Edino kitajske odločitve malo vzbujajo skrb.

K0l1br1 ::

Kaj sedaj - eth je na poti gor in bi ga bilo prodajati? Prav razumem? Tole s fibbomnacijem se mi ne da risati, na katerih pozicijah USD nastavimn selle?

oracle ::

O ICNju ne vem popolnoma nič, imam pa vseeno predsodek o njemu, da je ničvreden. Povem iskreno :D

Kolibri: edino kar se menja v fiat je BTC, pa še to samo takrat, ko nujno potrebuješ denar. Če misliš trgovat ETH/USD si že v štartu falil strategijo.
««
89 / 976
»»