» »

Izolacija Katarja

Izolacija Katarja

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Osprey ::

Danes odmevajo novice, da več držav ena za drugo prekinja odnose s Katarjem. Gre za veliko več kot samo odpoklic veleposlanikov, ampak dejansko prekinjajo vse prometne, letalske in ostale povezave, pozivajo svoje državljane naj se takoj vrnejo in izganjajo katarske državljane. Uradno je razlog, da Katar podpira teroristične skupine, v ozadju pa je gotovo nekaj večjega, kar se zaenkrat ne ve / ne poroča.
Države, ki so zaenkrat prekinile odnose s Katarjem (se opravičujem za angleška imena):
- Saudi Arabia
- Egypt
- Bahrain
- United Arab Emirates
- Yemeni govt
- Eastern Libya govt
- Maldives
- Mauritius

Vsake toliko se pojavi kaka dodatna. Katar je doslej kot zaveznik z nekaterimi od teh držav sodeloval v napadih na Jemen. Zdaj so ga iz tega izločili. Da je še malo bolj komplicirano, ima ameriška vojska centralno poveljstvo za Bližnji vzhod ravno v Katarju.
V Katarju je zavladal strah, ljudje praznijo trgovine in bankomate.
Torej kaj bi lahko bil razlog v ozadju, da se dogajajo taki večji geopolitični premiki? Savdska Arabija sedaj morda izsiljuje ostale države, da ji sledijo? Katar in Savdska Arabija sta sicer oba ameriška zaveznika. Verjetno se Putinu kar smeje...

Osprey ::

Upam, da se lahko o takih temah tukaj normalno debatira tudi če ne grozi jedrski holokavst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

konspirator ::

Uradno je razlog, da Katar podpira teroristične skupine
- Saudi Arabia

Does not compute.

Glavni izvozniki wahabizma obtožujejo Katar (proksi KSA) terorizma.
--

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Starodaven trik grešnega kozla.

oo7 ::

Katarci in Saudijci so največji podpodrniki terorizma zato pri njih nikoli ne poka poka samo v Evropi, Afganistanu, siriji, Iraku...tako, da naj se čim bolj med sabo stolčejo.
Katarci so pa itak soodgovrni za padec Gaddafija in destibilizacijo Libije poleg Američanov in Francozov. In Katarci so tudi soodgovorni za konflikt v Siriji z CIO na čelu.

SimplyMiha ::

Osprey ::

Ja, kaj takega v zvezi s plinom bi znalo biti kar precej povezano s trenutnim dogajanjem. Vsekakor veliko več kot obtožbe v zvezi s terorizmom, ki so samo pesek v oči za svetovno javnost in ovce, ki temu nasedajo. Pravzaprav glede na to kdo obtožuje gre za prav bizarne obtožbe. Prekinjajo odnose ker Katar podpira ISIS? What a joke, ga S.A. še bolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

belo mleko ::

Klasično šiiti suniti alahovanje, nothing to see here. Trenutno so cene energentov tako nizke, da peščeni ljudje ne morejo tekmovati z ameriškimi in kanadskimi oljarji in ni variante da bi odpirali nova polja. Ne spremljate početja OPEC? Na kratko: kamela hira. Samo poglejte gradbišče islamskega versko političnega centra v LJ.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Tole ni nič drugega kot to, da so se mojstri odločili, da jih vržejo pod vlak - grešni kozel. Niso edini, ki jih podpirajo, sploh pa ne glavni v tej igri dima in zrcal. Majhna država, ki nima neke vojske in razen denarja ne morejo neposredno škoditi v primeru nastanka konflikta. Primerna tarča.

Samuel ::

oo7 je izjavil:



Neštetokrat povedano, da bi lahko plinovod speljali preko Iraka. In takim kot ti, bo to treba povedati še neštetokrat.

Samuel je izjavil:

oo7 je izjavil:



Neštetokrat povedano, da bi lahko plinovod speljali preko Iraka. In takim kot ti, bo to treba povedati še neštetokrat.


Se pa vidi, zakaj imamo v Iraku tako prisotne Irance.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

MadMen ::

Osprey je izjavil:

Ja, kaj takega v zvezi s plinom bi znalo biti kar precej povezano s trenutnim dogajanjem. Vsekakor veliko več kot obtožbe v zvezi s terorizmom, ki so samo pesek v oči za svetovno javnost in ovce, ki temu nasedajo. Pravzaprav glede na to kdo obtožuje gre za prav bizarne obtožbe. Prekinjajo odnose ker Katar podpira ISIS? What a joke, ga S.A. še bolj.

Katar sponzorira različne teroristične skupine že več kot 20 let, in ti kar naenkrat praviš da so to vse ene "bučke"? Da je čisto naključje, da je Katar eden največjih sponzorjev mošej v Evropi?

Zdej, strinjam se da je izolacija Katarja samo politična igra, ampak obtožbe so precej resnične in niso izmišljene.

ADIJOOO ::

Je Janković že dal kakšno izjavo glede na to, da njegovi prijatli z Katarja po Sloveniji z krvavim denarjem gradijo verske objekte?

ziga1990 ::

^^Vprašanje, če se bojo ti verski objekti še delali, ker kaže da je v Katar-ju kriza
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Osprey ::

Katar sponzorira različne teroristične skupine že več kot 20 let, in ti kar naenkrat praviš da so to vse ene "bučke"? Da je čisto naključje, da je Katar eden največjih sponzorjev mošej v Evropi?

Zdej, strinjam se da je izolacija Katarja samo politična igra, ampak obtožbe so precej resnične in niso izmišljene.


Slabo bereš. Daleč od tega da je Katar nedolžen, ampak te obtožbe s strani Savdske Arabije so pa višek cinizma. Zaradi tega, kdo jih podaja, ne zaradi vsebine...

zmaugy ::

Kakor sem lahko zasledil gre tukaj za maščevanje ker je neka uradna katarska spletna stran objavila vsebino, ki je bila preveč naklonjena Iranu, ki ga vse te države (vključno z ZDA), ki so sprejele ukrepe, zaradi verskih nasprotij ne marajo. Katar je potem to vsebino pobrisal in trdil, da je šlo za hekanje, vendar mu niso verjeli.
Zaradi tega obtožbe niso nič manj resnične, je pa komedija, če jih izreka SA.

papasmrk ::

Tele arabske drzave so ena velika komedija...kot da bi Musolini obtozil Hitlerja, da je grd ker podpira nacizem. Mi je pa vsec po drugi strani, da se zarisce muslimanskega sranja pomika tam od koder tudi prihaja. Ceprav je tudi Iran islamska republika so vseeno manj pritrgnjeni kot teli arabci.

Osprey ::

Ta večer govorice o državnem/vojaškem udaru v Katarju. Trenutno je nejasno ali je kaj na tem ali ne...

vostok_1 ::

papasmrk je izjavil:

Tele arabske drzave so ena velika komedija...kot da bi Musolini obtozil Hitlerja, da je grd ker podpira nacizem. Mi je pa vsec po drugi strani, da se zarisce muslimanskega sranja pomika tam od koder tudi prihaja. Ceprav je tudi Iran islamska republika so vseeno manj pritrgnjeni kot teli arabci.


Poglej si zgodovino rodovitnega polmeseca, konstanten boj in opustošenje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vanich ::

...ampak trenutna situacija v Katarju je odličen mini-eksperiment, kako bo cel BV zgledal v prihodnosti, ko nafta ne bo več imela tako velike pomembnosti. Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust and sand to sand.

Matako ::

Vanich je izjavil:

...ampak trenutna situacija v Katarju je odličen mini-eksperiment, kako bo cel BV zgledal v prihodnosti, ko nafta ne bo več imela tako velike pomembnosti. Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust and sand to sand.


IMO bodo kamelkoti še bolj tečni - zdaj so se namreč navadili na zanje povsem previsok življenski standard. Težko bo za njih iti nazaj.

Samo bo treba.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smurf ()

joze67 ::

belo mleko je izjavil:

Trenutno so cene energentov tako nizke, da peščeni ljudje ne morejo tekmovati z ameriškimi in kanadskimi oljarji in ni variante da bi odpirali nova polja.
Ali lahko to malce podkrepiš s številkami?

Vanich ::

Matako je izjavil:

Vanich je izjavil:

...ampak trenutna situacija v Katarju je odličen mini-eksperiment, kako bo cel BV zgledal v prihodnosti, ko nafta ne bo več imela tako velike pomembnosti. Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust and sand to sand.


IMO bodo kamelkoti še bolj tečni - zdaj so se namreč navadili na zanje povsem previsok življenski standard. Težko bo za njih iti nazaj.

Samo bo treba.



Bodo pa tečni, ja, ampak ko jih jebe.
Kar naj se med sabo zmenijo, tako kot so se menili do sedaj, zadnjih 1300 let.

tikitoki ::

Matako je izjavil:

Vanich je izjavil:

...ampak trenutna situacija v Katarju je odličen mini-eksperiment, kako bo cel BV zgledal v prihodnosti, ko nafta ne bo več imela tako velike pomembnosti. Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust and sand to sand.


IMO bodo kamelkoti še bolj tečni - zdaj so se namreč navadili na zanje povsem previsok življenski standard. Težko bo za njih iti nazaj.

Samo bo treba.


Osebno se mi zdi, da so se absolutno razvadili. Sicer pa velja isto tudi za Slovence. 30 let nazaj je redkokdo imel avto, sedaj pa jokajo, kak bodo umrli brez.

SimplyMiha ::

Ker se je centraliziralo. Nekdaj je vsak kraj imel svojo šolo in vrtec, zdaj so samo še v večjih krajih. Da ne govorim o trgovinah. Vaške trgovinice so zaprte, zdaj morajo nakupovat v trgovskih centrih.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Zanimivost: cena nafte sploh ni poskocila. Arabci so v velikih ekonomskih skripcih.

PandaFlow2 ::

tikitoki je izjavil:

Osebno se mi zdi, da so se absolutno razvadili. Sicer pa velja isto tudi za Slovence. 30 let nazaj je redkokdo imel avto, sedaj pa jokajo, kak bodo umrli brez.


Kaj pa je primeren zivljenski standard, da nekdo ni "razvajen"? Da zivi v jami in si kuri ogenj?

zavajon ::

MadMen je izjavil:


Katar sponzorira različne teroristične skupine že več kot 20 let, in ti kar naenkrat praviš da so to vse ene "bučke"? Da je čisto naključje, da je Katar eden največjih sponzorjev mošej v Evropi?


Ti torej enačiš podpiranje terorizma s sponzoriranjem mošej. O sancta simplicitas ...

tikitoki je izjavil:

Osebno se mi zdi, da so se absolutno razvadili. Sicer pa velja isto tudi za Slovence. 30 let nazaj je redkokdo imel avto, sedaj pa jokajo, kak bodo umrli brez.


No, no, ne pretiravajmo! 30 let nazaj je vsaka družina imela avto, res da enega in ne tri.
60 let nazaj so pa bili bolj redki, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Invictus ::

Ojej, iz Katarja gremo na Slovenijo. A se ne znate vsaj 50 postov držat teme ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MadMen ::

zavajon je izjavil:

MadMen je izjavil:


Katar sponzorira različne teroristične skupine že več kot 20 let, in ti kar naenkrat praviš da so to vse ene "bučke"? Da je čisto naključje, da je Katar eden največjih sponzorjev mošej v Evropi?


Ti torej enačiš podpiranje terorizma s sponzoriranjem mošej. O sancta simplicitas ...

Nevem, kje sem pa to napisal?

chort ::

Morda je eden od razlogov tudi 19.5% delež Katarja v Rosneftu, po novem. Ampak ja, nafta je pri miru, arabce bo tale stunt na dolgi rok koštal.

Vanich ::

jnovak ::

A tisto ste pa že pozabili, da je bil Trump pred 14 dnevi pri Saudicih? In da so slednjim prodali za 100 mio € orožja? In to malo novejše robe, take, ki Obama ni želel prodati SA.
Za vsem tem je pa seveda ogromno več milijardnih investicij.

Orožje rabijo za ...? Aja, obramba pred Iranom, kajpak (definitivno ne za oboroževanje raznoraznih terorističnih organizacij v bližnji regiji)

In pritisk na Katar je ... ker upajo/želijo, da tudi Katar pokaže hrbet Iranu.
SA za tem?
No, na koncu se sklene krog in ja, res je (U)SA za tem =)

Smrekar1 ::

jnovak je izjavil:

A tisto ste pa že pozabili, da je bil Trump pred 14 dnevi pri Saudicih? In da so slednjim prodali za 100 mio € orožja?


Ne, samo nismo pozabili, da je te stvari izpogajal in dovolil še Obama.

zavajon ::

jnovak je izjavil:

A tisto ste pa že pozabili, da je bil Trump pred 14 dnevi pri Saudicih? In da so slednjim prodali za 100 mio € orožja?

Jaz sem razumel, da je šlo za 100 milijard. se mi zdi to bolj realna cifra, kajti 100 mio so recimo 3 lovci, kar ni ravno nekaj.

Smrekar1 ::

zavajon je izjavil:


Jaz sem razumel, da je šlo za 100 milijard. se mi zdi to bolj realna cifra, kajti 100 mio so recimo 3 lovci, kar ni ravno nekaj.


100 milijonov dolarjev je približno en F-15SA.

jnovak ::

zavajon je izjavil:

jnovak je izjavil:

A tisto ste pa že pozabili, da je bil Trump pred 14 dnevi pri Saudicih? In da so slednjim prodali za 100 mio € orožja?

Jaz sem razumel, da je šlo za 100 milijard. se mi zdi to bolj realna cifra, kajti 100 mio so recimo 3 lovci, kar ni ravno nekaj.
Yes, maš prav - moja napaka tam! 100 milijard :)

zavajon ::

Ok, preveč zame. Ne bom kupil ... :(

jnovak ::

Smrekar1 je izjavil:

jnovak je izjavil:

A tisto ste pa že pozabili, da je bil Trump pred 14 dnevi pri Saudicih? In da so slednjim prodali za 100 mio € orožja?


Ne, samo nismo pozabili, da je te stvari izpogajal in dovolil še Obama.
Lejga, k citira tako kot Trump :));(( Delno, iz konteksta. Noro.
Kja pa ta del: "In to malo novejše robe, take, ki Obama ni želel prodati SA."

Smrekar1 ::

jnovak je izjavil:


Kja pa ta del: "In to malo novejše robe, take, ki Obama ni želel prodati SA."


Nabijanje. Zakaj vprašaš?

Invictus ::

jnovak je izjavil:

zavajon je izjavil:

jnovak je izjavil:

A tisto ste pa že pozabili, da je bil Trump pred 14 dnevi pri Saudicih? In da so slednjim prodali za 100 mio € orožja?

Jaz sem razumel, da je šlo za 100 milijard. se mi zdi to bolj realna cifra, kajti 100 mio so recimo 3 lovci, kar ni ravno nekaj.
Yes, maš prav - moja napaka tam! 100 milijard :)

Pravzaprav gre za 350 milijard. 110 milijard je samo prvo naročilo.

Katar se je malo hotel povezati z Iranom in vzpostaviti stike na neki normalni ravni.

Jih je tako dobil po p***i...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Jnovak, ti odpustimo napako 100 mio, 100 mlrd. Meni je čisto vseeno, ker toliko denarja še od daleč ne bom videl.

Ja, se nekaj kuha pri arabcih in verjetno ima obisk Trumpa kaj pri tem. Ampak to verjetno ni zraslo na zeljniku Mr.Trumpa (ne briljira v zunanji politiki), bi bolj pripisal sufliranju njegovih svetovalcev.

SA in Iran napenjata mišice za vpliv v regiji. Pa oba sta toliko na meji, da zna pokati med njima. Vprašanje, ali se bo Izrael postavil na stran sovražnikovega sovražnika (SA).

jnovak ::

Dobro, to je jasno, da Trump še vseeno nima tolikšnega vpliva pri vodenju ZDA, kot ga ima npr. Putin pri Rusiji.
Tudi politična oblast se je zasukala in republikanci so hitro spet začeli s svojo agendo. To bi se zgodilo, pa vseeno kdo od republikancev bi zmagal.

Hočeš - nočeš, Iran (kot še kaka druga muslimanska država) je bil že lepo demokratičen. Problem je bila hladna vojna ... zato so Američani in Angleži tam naredili štalo. Če že o Iranu - to je bila le prva država, kjer se je vse to začelo kuhati. Kenslali so demokratično izvoljenega predsednika vlade in postavili svojega šaha na oblast ... no ja levo, desno, ljudstvo zaradi tega še zdaj sovraži Američane. Slednji so po več desetletjih celo priznali, da so imeli prste vmes ter da je to zavrlo razvoj države.

Zdaj, kok je tu spet une prvotne povezave, da ZDA posredno preko Irana Ruse špikajo ... ja, pa smo spet pri teh dveh playerjih.
Sam saj je jasno, da bi se brez teh dveh stvari precej drugače odvijale. Ne pravim da bolje/slabše - ampak drugače.

Smrekar1 ::

jnovak je izjavil:


Hočeš - nočeš, Iran (kot še kaka druga muslimanska država) je bil že lepo demokratičen. Problem je bila hladna vojna ... zato so Američani in Angleži tam naredili štalo.


Konkretno je štalo naredil Mossadegh, ki je razpisal referendum o tem ali mu ljudstvo podeli absolutno oblast in potem rekel, da proti njemu glasovalo samo kakšnih 4000 ljudi, čeprav je na desettisoče ljudi v Teheranu protestiralo proti referendumu.
Britansko-ameriški državni udar je bil zgolj odgovor na to.

TESKAn ::

Britansko-ameriški državni udar je bil zgolj odgovor na to.

Slab izgovor. Sploh glede na posledice.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jarre ::

Hm..

Londonski Financial Times je pred nekaj urami objavil, da bi naj Katarci plačali 1 milijardo USD ISIS-u.

Razlog? Baje naj bi ISIS 2016 v Iraku ugrabil nekaj članov kraljevske družine. Aprila 2017 so se dogovorili za odkupnino, ki je (tako FT) bila izplačana na račune ISIS-a in povezanih skupin...

Je, morda, to razlog za blokado?!

ziga1990 ::

^^verjetno eden od možnih saj pravega mi nebomo izvedeli
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

konspirator ::

jarre
Katar je vseskozi veljal za posrednika (neke vrste Švica) med KSA, Iranom in zmernimi glavorezci po Iraku/Siriji.
--

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Katar bo fasal lekcijo in je naslednji na seznamu za odstrel. Nekaj bood že našli. Če ni masovnega uničevalnega orožja, pa je "podpora teroristom".
Ostalo pa ni pomembno, dokler bodo padale bombe in bodo postali nov testni poligon.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smurf ::

opeter je izjavil:

Katar bo fasal lekcijo in je naslednji na seznamu za odstrel. Nekaj bood že našli. Če ni masovnega uničevalnega orožja, pa je "podpora teroristom".
Ostalo pa ni pomembno, dokler bodo padale bombe in bodo postali nov testni poligon.

Kake bombe? Qatar je zepna drzavica, ki jo lahko aneksiraz zgolj z diplomatskim pritiskom, ce ti je ze to cilj (pa ti verjetno ni).

jype ::

Smrekar1 je izjavil:

Konkretno je štalo naredil Mossadegh, ki je razpisal referendum o tem ali mu ljudstvo podeli absolutno oblast in potem rekel, da proti njemu glasovalo samo kakšnih 4000 ljudi, čeprav je na desettisoče ljudi v Teheranu protestiralo proti referendumu.
Britansko-ameriški državni udar je bil zgolj odgovor na to.
Všeč mi je, da moraš lagati o teh rečeh.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovno rokometno prvenstvo Katar 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
557132 (1023) oo7

ISIS, poboji civilistov v Iraku (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27182390 (55725) bluefish

Več podobnih tem