» »

Kako odstranit??

Kako odstranit??

orkan ::

Prosim za pomoč. Včeraj mi je nečak nekaj drckal po compi in mi spravil gor neki prokleti program, ki mi sedaj zaganja vse možne stvari v compu, predvsem odpira strani. Delet sem vse kar sem našel sumljivega pod nadzorom programov. Nikakor pa ne morem odstranit ene zadeve in sicer YEADESKOP. Ko želim odstranit, se izpiše da treba vtipkat kodo (vertification), ampak finta je v tem da so znaki v kitajščini al neke podobnega :( in vedno ko se reset comp in zažene na novo se pojavi okno (dos), kjer se nekaj zažene in izgine.

A mi lahko kdo pomaga? Ker to je za popizdit!!!! Ima kdo kak predlog kako se rešit tega?
HVALA
Lp Orkan!!

K0l1br1 ::

Format.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

orkan ::

Vem da bi bil format najbolsi, ampak probal bi raje kaksno lazjo varianto za delet tega prokletega fajla
Lp Orkan!!

konspirator ::

--

Zgodovina sprememb…

Riff ::

če se da probaj to onemogočit ob zagonu v msconfigu

IQ Veverica ::

probal bi raje kaksno lazjo varianto za delet tega prokletega fajla


In seveda še vedno ne boš 100%, da si resnično vse odstranil, tudi kadar zbrišeš ta program. Kaj pa če je ostalo še kaj v ozadju?

Jaz bi naredil backup pomembnih podatkov in format in lahko mirno spim.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

orkan ::

Bo treba kar format naredit. Sem delet vse iz registrov in vse pa se še kar pojavlja isto sranje dalje.

Hvala vsem za pomoč!
Lp Orkan!!

Han ::

Obnovitev sistema (System Restore) ne pomaga?

RegulusDraco ::

skopiraj kar ti je pomembno in formatiraj sistem. Ne kompliciraj. Odkar si objavil temo in do zdaj bi že končal.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

MIHAc27 ::

Vi bi itak sam formatiral vse. Safe mode, kot je rekel konspirator. Potem najprej zaženeš kake malware iskalce (malwarebytes, combofix,...) če ostane kaj nesnage še v zagonu pomečeš ven (msconfig napišeš v run vrstico, potem odklukaš kar ne poznaš). Lahko se še ugasne kak service, ampak to je že fino vedet, kaj delaš.

V program files je tudi fino pogledat, če se tam kaj nahaja.

That's it... pol urce dela pa je fertik. Ne vešč inštalacije v pol ure marsikdo še CD-ja ne najde z inštalacijo. Kje so še gonilniki, pa vsi programi, nastavitve,.... to je dela včasih za cel dan.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:

Kje so še gonilniki, pa vsi programi, nastavitve,.... to je dela včasih za cel dan.


En dan najmanj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ST-777 ::

Mare2 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Kje so še gonilniki, pa vsi programi, nastavitve,.... to je dela včasih za cel dan.

En dan najmanj. :)
Z backupom particije, kjer je OS, je dela okrog četrt ure. Da se ta backup prej naredi (ko OS dela v redu), pa je dela ravno tako okrog četrt ure. Za backup particij priporočam free program Macrium Reflect.

imagodei ::

MIHAc27 je izjavil:

Vi bi itak sam formatiral vse. Safe mode, kot je rekel konspirator. Potem najprej zaženeš kake malware iskalce (malwarebytes, combofix,...) če ostane kaj nesnage še v zagonu pomečeš ven (msconfig napišeš v run vrstico, potem odklukaš kar ne poznaš). Lahko se še ugasne kak service, ampak to je že fino vedet, kaj delaš.

Na začetku oceniš, koliko časa ti bo vzelo in kakšni so plusi in minusi. Če imaš na računalniku samo 3 igre, poleg Win in Office še torrent app in 200 serij, potem ni debate, da je najlažje formatirat. Če je treba najprej naredit par 100 GB backupa, če imaš na računalniku nameščenih nekaj profi programov, katerih namestitev in konfiguracija, skupaj z downloadanjem service packov ti bo vzela 1,5 dneva časa, potem se pač ustaviš, popraskaš po glavi in premisliš o alternativah. Če imaš nujno delo na tem PC-ju in predvidevaš, da ti bo komplet reinštalacija pobrala 8 ur dela; upaš pa, da boš Malware odstranil v 2-3 urah, potem seveda tudi poskusiš z odstranjevanjem, ne s ponovno inštalacijo.

To je tudi dilema v poslovnem okolju: a je šlo za preprost Adware, ki ga lahko v celoti odstraniš s katerim od prosto dostopnih programov; ali pa si dobil kompliciran Malware/Adware/Trojanca, za katerega tudi po 4 urah odstranjevanja ne boš siguren, da si ga v celoti odstranil. Če delovne postaje deployaš iz image, imaš lahko frišno inštaliran računalnik pripravljen prej kot v nekaj urah. Enostavno ni računice, ali odstranjevat Malware ali na novo inštalirat.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse crasha v windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
111655 (1283) hojnikb
»

Trojanec ali malware

Oddelek: Pomoč in nasveti
223680 (3077) fujtajksel
»

Surfanje NO GO, torrent hitrost pa full speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
392604 (1942) usurp3r
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443108 (25148) BorutK-73
»

odstranjevanje virusov, trojancev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
579430 (8090) solatko

Več podobnih tem