» »

Trdi disk - izguba podatkov

Trdi disk - izguba podatkov

Lana11 ::

Pozdravljeni, danes sem hotela zagnati film iz zunanjega trdega diska, ampak mi je napisalo da mesto ni na voljo. Preverila sem, ali je v redu priklopljen. Kasneje sem ugotovila, da so se mi vsi filmi iz TD izbrisali, prav tako vse slike. Opazila pa sem tudi, da naprava ni poimenovana kot Maxtor (tako kot do danes) ampak Lokalni disk. Zanima me kaj je razlog za takšno zadevo inče je mogoče dobiti podatke nazaj.

Lep večer, Lana

Riff ::

prabaj priklopit na drug računalnik

Han ::

Razlogov je lahko več. Za pravega boš morala malo več povedat, kaj si z diskom nazadnje počela.

Enkrat sem dobil v roke 4 TB disk, poln filmov, nadaljevank in slik, ki ga je "pametna" lastnica pred odhodom na delo v tujino priklopila še na androidni telefon. Rezultat je bila sesuta particijska tabela in mrk vseh podatkov. Polovico sem uspel v dveh dneh rešit z Ontrack EasyRecovery in Data Rescue PC.

Lana11 ::

Han je izjavil:

Razlogov je lahko več. Za pravega boš morala malo več povedat, kaj si z diskom nazadnje počela.

Enkrat sem dobil v roke 4 TB disk, poln filmov, nadaljevank in slik, ki ga je "pametna" lastnica pred odhodom na delo v tujino priklopila še na androidni telefon. Rezultat je bila sesuta particijska tabela in mrk vseh podatkov. Polovico sem uspel v dveh dneh rešit z Ontrack EasyRecovery in Data Rescue PC.



ja, sem ugotovila da je bila tudi to moja napaka. samo zakaj ne smem priklapljat diskov na telefon?

Han ::

Ker imajo telefoni zelo drugačen operacijski sistem, ki (brez vprašanja) "povozi" oziroma formatira disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ulaj ::

Han, se mogoce ukvarjas z obnovo podatkov, oz. ali poznas koga, ki se?
Imam pokvarjen zunanji trdi disk: racunalnik ga vec ne zazna; disk pa spusca cuden (hrescec) zvok.
hvala

Baja ::

bios vidi disk?

glede na to, da hrešči, gre po vsej verjetnosti za fizično okvaro. verjetno bi ga lahko rešili kakšni specializirani servisi. išči v tujini, pri nas je baje ponudba bolj boga.

kakšen disk se je že tudi zbudil po prebiti noči v zmrzovalniku. potrebno odstraniti pcb in "vakumsko" zapakirati.

FireSnake ::

Zakaj bi bila ponudba pri nas boga?

Našemu šefu je "zružil" disk.

Firma iz LJ nam je naredila kopijo na nov disk (vse skupaj smo jim poslali mi).

Pa ne delam reklame (nimam nič od tega). Bila pa je ena firma iz Ljubljane. Katera, pa ne vem.

Cena: nekje 90EUR
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Na Anni lahko neseš. Ni pa poceni.

Baja ::

@FireSnake: po pravici povedano, ne vem. sem pa na s-t prebral nekaj pritožb čez naše servise.

poceni vsekakor ni. vse je pa odvisno koliko so vredni podatki. 90e je verjetno /fixmbr. kaj drugega, ...

Han ::

Če je disk fizično brezhiben, si lahko pomagaš z omenjenima programoma in še kakšnim. V kolikor gre za fizično okvaro, si več ali manj obsojen na servis in $$$. Guglaj "trdi disk teševanje podatkov"...

ulaj ::

Hvala vsem

FireSnake ::

Si zrihtal?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ulaj ::

sem. še delajo na njem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162623 (2109) Zoromer
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4914413 (8101) Miha 333
»

Reševanje podatkov z umirajočega diska

Oddelek: Strojna oprema
71052 (792) Han
»

Reševanje podatkov s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
92811 (2666) nokia6310
»

izgubljena particija :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
51377 (1260) CCD

Več podobnih tem