» »

HP probook se ne prižge - utripa CAPS LOCK lučka

HP probook se ne prižge - utripa CAPS LOCK lučka

mandre5 ::

Pozdravljeni!

Prosil bi vas za pomoč pri mojem prenosniku.

Namreč zadeva je taka, da mi je pred približno pol leta prenosnik nehal delovati. Ob pritisku tipke za vklop se samo pojavi črni zaslon, ter utripa lučka na tipki Caps Lock enakomerno neprekinjeno celi čas. In to je to tako ostane nič ne gre dalje in nič se ne zgodi. Ne moreš ne zagnat prenosnika in ne priti not v BIOS.

Prenosnik je HP Probook 4540s, star je 3 leta izven garancije. Imel sem ga že na servisu takoj ko se je to zgodilo, pa so ga imeli dolgo tam, in govorili da testirajo in ne vedo kaj točno je, po več klicih in čakanju so nato samo rekli, da bi lahko bila matična plošča. Ta pa je predraga, da bi jo zamenjal cca 450€ so mi rekli da stane.

Zanima me če mi lahko svetujete kaj bi lahko bilo narobe, če je mogoče matična ploščca ali poznate da to gdo popravlja?

Hvala in lep pozdrav.

#000000 ::

Ja 450 je še skor bagatela, glede na to da laptopa ne delajo več, ampak HP še prodaja ORIGINAL NOVE matične za ta in še druge modele, 450 se mi ne zdi pretirano, glede na to da sem za nek Dell pred časom dobil ceno od fabrike 750 eur.

Plata je fuč, poglej na njihove forume in uradno pomoč, to je znano znamenje da je plata hin.

Uglavnem izogibaj se bolhe, ebaya ipn rabljene matične nasploh, ker ti bo žal, delala bo en mesec največ dva, plačal boš pa ene 160 plata + vgradnja ene 50, normalno garantirajo vsi vse, ko pride do tega da treba vnovčit garancijo, nekako ne gre :) pober ven rame disk tipkovnico baterijo ekran in polnilec, po ostalem pa ene parkrat fejst usekaj da se polomi vse, pol vrži na kosovnega, ker edino tako se laptop ne bo pojavil na bolhi ipd, ter odpeljal še en krog agonije :)

Zstiller ::

Prodaj po delih in kupi novega. 450€ za matično na takem prenosniku je metanje stran denarja na splošno ni ta prenosnik nič posebnega, škoda denarja.

mandre5 ::

Hvala za povratne informacije. Samo mogoče pa ni matična plošča fuč, kaj če je kaj z BIOSOM ali pa popravilo matične plošče?

goranzaric ::

Poslusaj druge prodaj po delih in vzami drugi prenosnik.

hojnikb ::

poglej v diagnostiko; hpji imajo caps lock utripe za diagnozo, tako da če pogledaš na njihovo stran, boš točno vedel za katero napako gre.
#brezpodpisa

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

misticnimrk ::

Predlagam ti, da odstraniš zadnjo ploščo (plastiko) in pogledaš na matični plošči (najverjetneje pod rami) številko replacement dela. Večina prenosnikov z enako oznako ima lahko različne komponente.
Glede na to številko lahko kupiš del od kitajca in boš prišel ceneje skozi.

solatko ::

Mare2 - Zadeva bo pasala, od tega fanta sem, ko je bil še v LJ, kupil kar nekaj stvari, od baterij, dele ohišij,..... in ni bilo nobenih problemov. Ceneje boš dobil samo pečene.
Delo krepa človeka

All ::

Zna bit da caka bios update/recovery..
Mel podoben primer.
Bios das na kljucek, v dolocen folder..poguglaj

mandre5 ::

Aha vsem hvala za pomoč
Sem predal prenosnik prejšnji teden enemu kolegu v pregled, in naj bi bil zanič grafični prosecor na plošči. Tako da smo ga poslali enemu v celje ki to popravlja, in bom javil ko dobim nazaj če je bilo to in če bo ok.

Drugače pa sem tudi jaz našel to matično ploščo na bolhi, vendar sem bil skeptičen, da ni slučajno tudi ta pokvarjena, vendar "soltako" pravi, da je prodajalec zanesljiv, tako da v skrajnem primeru bi lahko šel v to varianto. No upam da bomo s zamenjavo procesorja porihtali zadevo, da pa tudi pol leta garancije, tako da bomo videli.

"misticnimrk" hvala za informacijo glede oznak, če bom slučajno potreboval bom tudi to pogledal, saj pravim bomo vidli kako se bo sedaj razpletla zadeva.

Samson ::

Kar se tice prodajalca na bolhi Hudascena....vse najboljse o njem. Tud ce kaj bog ne daj gre po zlu resuje brez besed.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

hojnikb ::

če se bo delu sam reball, potem se bo napaka slej ko prej ponovila
#brezpodpisa

solatko ::

Ta v Celju dela reball in v večini primerov pomaga za nekaj dalj časa, kot peka v pečici, saj je po navadi počen tudi kak vod v vezju in ne samo pod grafičnim čipom.
Delo krepa človeka

mandre5 ::

Prenosnik sem dobil nazaj in hvala bogu sedaj dela zaenkrat vse normalno spet. Hvala vsem za pomoč in nasvete.

Imam pa eno vprašanje če ima mogoče gdo nosilec/kletko za vgradnjo trdega diska za ta prenosnik HP Probook 4540s.

Sedaj ko sem tega porihtal, pa bom odprl novo temo za stacionaren računalnik če mi boste znali kako pomagat.

Lp, Matej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261763 (1255) T-Mac
»

HP ProBook 4540s se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
6919 (787) solatko
»

Napajalnik HP

Oddelek: Strojna oprema
6897 (849) einstein :P
»

Prenosnik za 600e

Oddelek: Kaj kupiti
161308 (1049) mirancar
»

Polit prenosnik HP 4515s

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62193 (2076) Chupa

Več podobnih tem