» »

Kosovo...update

Kosovo...update

Temo vidijo: vsi

Brane22 ::

Sicer pa, nisem tistega linkal kot argument proti beguncem ampak oblasti.

Tja je bil koneckoncev usmrejen tudi njen komentar.
V korumpirani državi,kjer je polagalec kremaičnih ploščic šef vojske, šofer pa šef policije itd se mir kupuje na tak način - na plačih džavljanov.

jype je izjavil:


Tako je. Posnetke so ustvarili skrbski ultranacionalisti, ki so tudi izvajali klanje. Na podlagi videoposnetka, ki so ga sami ustvarili, so bili mnogi tudi dejansko kaznovani.


Nekateri od teh srbskih ultranacionalistov na posnetkih presenetljivo dobro govorijo arabsko...
Še več, tudi zgledajo tako. Ti srbski maskerji so očitno neverjetni.

jype je izjavil:


Vseeno mi je.


To še ne pomeni, da laže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> kjer so bošnjaki kao čisto ko solza

A lahko polinkaš na pisanje kogarkoli, da so katerikoli Bošnjaki čisti kot solza?

Seveda ne. Tebe samo boli, da so tvoji "bratje" klali po Balkanu, ker verjameš, da to karkoli pove o tebi. Ne skrbi, tisti, ki verjame, da imaš ti karkoli opraviti s tem, zlahka pogoltne tudi to, da imaš v sebi zagotovo turško kri in si torej musliman, ki se ga je treba bati, ker si želi Evropo islamizirati.

Brane22> Sicer pa, nisem tistega linkal kot argument proti beguncem ampak oblasti.

Popolnoma nepomembno.

Brane22> V korumpirani državi,kjer je polagalec kremaičnih ploščic šef vojske, šofer pa šef policije itd se mir kupuje na tak način - na plačih džavljanov.

Povsem možno, da je Srbija država, kjer se takšna stvar lahko zgodi - ampak to v ničemer ne spreminja dokaznih standardov, ki so potrebni, da kdorkoli pri zdravi pameti verjame takšnemu zapisu, kot je njen.

Brane22> To še ne pomeni, da laže.

Ne, seveda ne pomeni, da laže - pomeni pa, da piše reči, ne da bi zanje pokazala kredibilne dokaze. Jaz ne trdim, da ima kakršenkoli namen zavajati ali lagati, temveč zgolj to, da ji ne verjamem, ker ni kredibilna.

Brane22> Nekateri od teh srbskih ultranacionalistov na posnetkih presenetljivo dobro govorijo arabsko...

To je pa srbska ultranacionalistična propaganda, o kateri govorim. Tvoj zapis navaja neresnico (ki si je nisi ti prvi izmislil, še vedno pa je izmišljena).

Brane22> Še več, tudi zgledajo tako. Ti srbski maskerji so očitno neverjetni.

Ponavljaš lahko v nedogled, pa ne bo nič manj del srbske ultranacionalistične propagande iz devetdesetih, ki ji nihče na svetu nikoli ne bo verjel, ker zanjo nikoli ni podala nobenih kredibilnih dokazov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane22 ::

jype je izjavil:

Brane22> kjer so bošnjaki kao čisto ko solza

A lahko polinkaš na pisanje kogarkoli, da so katerikoli Bošnjaki čisti kot solza?


Ne rabim ga. Odsotnost linkov o njihovih grehih je to kar šteje. Prej si nekaj razlagal o propagandi, torej bi ti to moralo biti jasno.


Seveda ne. Tebe samo boli, da so tvoji "bratje" klali po Balkanu, ker verjameš, da to karkoli pove o tebi. Ne skrbi, tisti, ki verjame, da imaš ti karkoli opraviti s tem, zlahka pogoltne tudi to, da imaš v sebi zagotovo turško kri in si torej musliman, ki se ga je treba bati, ker si želi Evropo islamizirati.


Jaz vidim povsem nenako obravnavo vseh strani, ki na srednji in dolgi rok ne pelje v nikakršen mir, prej v stalne oscilacije strani. Če po nekomu serješ, dokler lahko, kako potem lahko pričakuješ da on ne bo izkoristil situacije na enak način, prvič, ko jo bo lahko ?


Povsem možno, da je Srbija država, kjer se takšna stvar lahko zgodi - ampak to v ničemer ne spreminja dokaznih standardov, ki so potrebni, da kdorkoli pri zdravi pameti verjame takšnemu zapisu, kot je njen.


Izven sodišča ne rabim dokaznih standardov. STatistika je čisto zadosti. Gre za nepovezane ljudi, v različnih okoljih, z različnimi načeli, raznih starosti itd, katerih poročila se zaskrbljujoče ujemajo.


Re:Radulović - Sarajevo

Povej mi, te ni tole rahlo presenetilo ?

O umorih sredi Sarajeva ima nekaj reči nihče drugi kot predsednik mislim da druge najmočnejše stranke v SR in kandidat za predsednika države ?

Kakšna je verjetnost za kaj takega v mestu, kjer sploh nikoli ne slišiš za srbske žrtve ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Odsotnost linkov o njihovih grehih je to kar šteje.

Jaz sem ti prilepil link, ampak ga nisi prebral, zdaj pa trdiš, da linkov ni. Sram te je lahko.

Brane22> Prej si nekaj razlagal o propagandi, torej bi ti to moralo biti jasno.

Ja, saj mi je: Postavil si se na eno stran in zdaj poskušaš upravičiti nedopustno ravnanje te strani s tehniko, ki se imenuje Whataboutism @ Wikipedia in že dolgo ne deluje več.

Brane22> Jaz vidim povsem nenako obravnavo vseh strani, ki na srednji in dolgi rok ne pelje v nikakršen mir, prej v stalne oscilacije strani.

Glede tega se strinjam: Obe strani izdatno uporabljata vso mogočo in nemogočo propagando, da bi ljudi prepričali, da so oni drugi klavci, naši pa zgolj žrtve. Slaboumni so seveda vsi, ki pri tem sodelujejo, bodisi kot sporočevalci, ali pa kot prejemniki takšne propagande. Če vas resnično zanima končni rezultat tekme, jo boste morali žal ponoviti pred kamerami in sodniki. Veliko sreče, upam, da ostaneš živ.

Brane22> Če po nekomu serješ, dokler lahko, kako potem lahko pričakuješ da on ne bo izkoristil situacije na enak način, prvič, ko jo bo lahko ?

Ne moreš - ravno zato je tvoje pisanje popolnoma absurdno. Efektivno hkrati trdiš, da "Srbov nihče ne mara, ker zahodni mediji ne dajejo enakega poudarka vsem dogodkom vseh vojn na Balkanu". Marsikakšnemu Srbu to pove, da mora svetu pokazati, da se Srbi že ne bodo pustili žaliti in marsikateri Srb zaradi tega voli radikalce, ki komaj čakajo, da pridejo na oblast - kakšna gesla vzklikajo na svojih procesijah in kaj s tem sporočajo, pa tudi ni nobena skrivnost.

Brane22> Izven sodišča ne rabim dokaznih standardov. STatistika je čisto zadosti. Gre za nepovezane ljudi, v različnih okoljih, z različnimi načeli, raznih starosti itd, katerih poročila se zaskrbljujoče ujemajo.

Ja, to je temeljna značilnost učinkovite propagande.

Brane22> Kakšna je verjetnost za kaj takega v mestu, kjer sploh nikoli ne slišiš za srbske žrtve ?

V resnici bistveno večja, kot da se je dogodek resnično sploh zgodil.

jype ::

Brane22> Povej mi, te ni tole rahlo presenetilo ?

Ne, seveda me ni. Čemu bi me? Še v Sloveniji, kjer nobena srbska paravojaška enota ni pobijala in požigala celotnih vasi, sem bil pogosto priča obscenemu nacionalizmu kot povodu za ekstremno nasilje - začuda z vseh strani, odvisno od vinjenosti, starosti in naključnih okoliščin pa se je končalo z različno težkimi poškodbami. Brez slabe vesti temu rečem posledica ultranacionalistične propagande. Pa ni treba mojih izkušenj - na Youtube je posnetek Zmaga Jelinčiča iz desetdnevne vojne, ki jasno kaže, kako pride do takšnih situacij - in tega človeka je potem volilo več kot sto tisoč Slovencev, zato ti z veseljem pritrdim, da bi se tudi Slovenija kulturno gledano odlično vključila v balkanski masaker, če bi le imela priložnost - hvaležen sem, da so slovenski komunisti to preprečili s treznimi glavami in obilico diplomatske sreče.

Nikakor ne vidim nobenega razloga, da bi bilo v Sarajevu kaj drugače: Vrsta ljudi, ki verjamejo, da s streljanjem na ljudi napačnega porekla ustvarjajo boljši jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane22 ::

jype je izjavil:


Ne moreš - ravno zato je tvoje pisanje popolnoma absurdno. Efektivno hkrati trdiš, da "Srbov nihče ne mara, ker zahodni mediji ne dajejo enakega poudarka vsem dogodkom vseh vojn na Balkanu". Marsikakšnemu Srbu to pove, da mora svetu pokazati, da se Srbi že ne bodo pustili žaliti in marsikateri Srb zaradi tega voli radikalce, ki komaj čakajo, da pridejo na oblast - kakšna gesla vzklikajo na svojih procesijah in kaj s tem sporočajo, pa tudi ni nobena skrivnost.


Resno ne vem, o čem spet ti bluziš. Evo najdi mi neke Šekijeve skrajno problematične materiale odkar je priše iz zapora. O tipu bi se dalo reči marsikaj ampak tele argumente skrajnosti pa ne razumem.

Evo, res bi rad videl nek svež link na posebno zajebane materiale.


Brane22> Izven sodišča ne rabim dokaznih standardov. STatistika je čisto zadosti. Gre za nepovezane ljudi, v različnih okoljih, z različnimi načeli, raznih starosti itd, katerih poročila se zaskrbljujoče ujemajo.

Ja, to je temeljna značilnost učinkovite propagande.


Uporaba statistike ? Kaj je potem statistični zavod ?




Brane22> Kakšna je verjetnost za kaj takega v mestu, kjer sploh nikoli ne slišiš za srbske žrtve ?


V resnici bistveno večja, kot da se je dogodek resnično sploh zgodil.


Se pravi TA TIP LAŽE, DA SO MU TAM IN TAKRAT UBILI OČETA ? WTF?!?
Zakaj bi on lagal o tem ?

jype ::

Brane22> Evo, res bi rad videl nek svež link na posebno zajebane materiale.

Hja, mi boš moral verjeti na besedo, ker sem bil tam, ko so lansko leto pozimi harali po Beogradu.

Brane22> Se pravi TA TIP LAŽE, DA SO MU TAM IN TAKRAT UBILI OČETA ? WTF?!?

Pogovarjava se o tisti ženski, ne o Sarajevu.

Brane22> Zakaj bi on lagal o tem ?

Nihče ne pravi, da on laže o tem in tak dogodek ni nenavaden.

Brane22> Uporaba statistike ? Kaj je potem statistični zavod ?

Vidim, da ti misliš, da jaz verjamem, da se sarajevski umor ni zgodil. Narobe. Verjamem, da se ni zgodil klic na policijo v Beogradu po morebitnem posilstvu (o verjetnosti posilstva dejansko ne morem soditi na podlagi naključnega facebook prispevka).

Brane22 ::

jype je izjavil:


Hja, mi boš moral verjeti na besedo, ker sem bil tam, ko so lansko leto pozimi harali po Beogradu.


Predpogoj je da slišim tvojo besedo. Kako naj verjamem, če ne vem, za kaj gre ?

Kaj točno je Šeki takrat reku ? Ajde, parafraziraj, če moraš.


Vidim, da ti misliš, da jaz verjamem, da se sarajevski umor ni zgodil. Narobe. Verjamem, da se ni zgodil klic na policijo v Beogradu po morebitnem posilstvu (o verjetnosti posilstva dejansko ne morem soditi na podlagi naključnega facebook prispevka).


Kakšno zvezo ima to kar ti verjameš z dejansjkim primerom ?
Jaz ti samo podajam svež datapoint za statistiko. Kot posamezen primer je tole daleč od zaključka konkretnega sodnega postopka, ki bi kakovostno podal, kaj se je zgodilo.
Kot datapoint statistike pa daje svoj mali doprinos ostalim primerom, o katerih poročajo.

jype ::

Brane22> Šeki

Nisem ga videl. Njegovi privrženci so bili jasni: Pobiti je treba mnoge, seznam so prepevali glasno in ponosno.

Brane22> Jaz ti samo podajam svež datapoint za statistiko.

A to govoriš o tistem umoru iz Sarajeva?

Brane22> Kot posamezen primer je tole daleč od zaključka konkretnega sodnega postopka, ki bi kakovostno podal, kaj se je zgodilo.

Verjamem. Bosna zahvaljujoč okoliščinam še dolgo ne bo na nivoju, ko bi se lahko očistila zgodovinske nesnage, zato se bo na te krivice bržkone pozabilo. Članstvo v EU bi delovanje pravne države pri njih zagotovo pospešilo, a se bojim, da je do tam še daleč.

Brane22> Kot datapoint statistike pa daje svoj mali doprinos ostalim primerom, o katerih poročajo.

A to v Sarajevu? Al to v Beogradu? Ker je pomembna razlika: Eno je kredibilno, tragično in preživeto, drugo pa ni kredibilno, je na pol verjetno in zelo aktualno.

Brane22 ::

jype je izjavil:

Brane22> Šeki

Nisem ga videl. Njegovi privrženci so bili jasni: Pobiti je treba mnoge, seznam so prepevali glasno in ponosno.


Aha. Nekateri njegovi privrženci. Ne on .
To kao gausove in druge krivulje poteka inteligence in razgledanosti med članstvom so dovoljene vsem drugim, samo radikalom ne ?

Ne navdušujem se kaj posebej nad njim, iz mnogih, tudi manj očitnih vzrokov, ne vidim pa upravičenost obravnave tistih ki jih ne maraš z drugimi vatli.

Ob neandertalskem delu članstva upoštevaj tudi to, da tudi tu dela statistika. Ko ti stiskaš državo z vseh strani na tak način, ne reagirajo vsi enako. Najpametnejši in tisti ki lahko, zbežijo ven. Ostane pa kdor mora.
In ta je izpostavljen vsemu. In za vse je vsem kriv on.

No, uradno ne on, ampak ta, katerega je on izvolil. In še to samo, če se ta začne upirati, da mogoče ne bi cele države prodal in predal ravno takoj.
Vsaj meni ni čudno, da je odziv tudi tak.
Koneckoncev tudi pametnejši del države izgubi argumente, da bi se tem upiral.

Ravno Radule je imel vprašanje za EU, kako recimo to, da so rudniki na Kosovu PRODANI, čeprav so imeli privatnega lastnika v Srbiji. Trepča je recimo zadnji primer. Lastnina naj bi bila na zahodu sveta. In vprašal, če to pomeni, da lahko Srbija začne prodajat fabrike, ki so jih tujci odprli na njenem ozemlju.

In vse tiho je bilo. Saj gre samo za Srbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Aha. Nekateri njegovi privrženci. Ne on .

Priznam: Če bi videl Šešlja, kako pretepa svoje privržence, bi sklenil, da gre za nesporazum.

Brane22> To kao gausove in druge krivulje poteka inteligence in razgledanosti med članstvom so dovoljene vsem drugim, samo radikalom ne ?

Ne nakladaj. Radikalci ne skrivajo svojih apetitov. Kar Šešelj razlaga, je v resnici čisto navaden ultranacionalizem, enak, kot je bil vedno: Teritorialnost, etnična čistost, krvno maščevanje... Lebensraumpolitik, kakorkoli obrneš.

Brane22> In ta je izpostavljen vsemu. In za vse je vsem kriv on.

Tega se zavedam - zato pa pravim, da bi bilo najbolje, da Turčija pride v EU - ker lahko samo tako preneha bit pod enakim pritiskom, kot ga opisuješ.

Brane22> Ravno Radule je imel vprašanje za EU, kako recimo to, da so rudniki na Kosovu PRODANI, čeprav so imeli privatnega lastnika v Srbiji. Trepča je recimo zadnji primer. Lastnina naj bi bila na zahodu sveta. In vprašal, če to pomeni, da lahko Srbija začne prodajat fabrike, ki so jih tujci odprli na njenem ozemlju.

To je čisto legitimno vprašanje, v ničemer pa ne spremeni "programa" stranke: Narediti Srbijo zopet veliko.

Brane22> In vse tiho je bilo. Saj gre samo za Srbe.

Jaz nisem eden tistih cinikov, ki bi verjel, da je to legalno ali legitimno samo zato, ker Srbi trenutno nimajo nobene politične, še manj pa vojaške moči, s katero bi lahko zastopali svoje interese, me pa to na noben način ne prepriča, da je bilo kršenje človekovih pravic albanske manjšine na Kosovu zaradi tega upravičeno ali da kdajkoli bo.

Brane22 ::

jype je izjavil:


A to v Sarajevu? Al to v Beogradu? Ker je pomembna razlika: Eno je kredibilno, tragično in preživeto, drugo pa ni kredibilno, je na pol verjetno in zelo aktualno.


Zakaj ni kredibilno ? A statistični zavod dela statistiko _samo_ na podlagi razsodb sodnih procesov ?

MIslim, ankete in drugi zajemi podatkov ne štejejo, dokler ne gre vse skozi kriminalistični oddelek in sodni postopek ? Smešno.

jype ::

Brane22> Ne navdušujem se kaj posebej nad njim, iz mnogih, tudi manj očitnih vzrokov, ne vidim pa upravičenost obravnave tistih ki jih ne maraš z drugimi vatli.

Kako drugimi vatli? Radikalci so podobni kot Jelinčič v Sloveniji - po domače skinheadi, ki vsake toliko časa v bolnišnico spravijo koga, s katerim se ne strinjajo.

Brane22> Zakaj ni kredibilno ?

Ker so številna poročila na socialnih omrežjih brez konkretnega vira izmišljena, zapisali so jih pa ljudje, ki jih pogosto plačuje Kremlin (oziroma njegove izpostave).

Brane22> MIslim, ankete in drugi zajemi podatkov ne štejejo, dokler ne gre vse skozi kriminalistični oddelek in sodni postopek ? Smešno.

Tudi ankete ne štejejo, če ima SDS 9000% podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane22 ::

jype je izjavil:


Ne nakladaj. Radikalci ne skrivajo svojih apetitov. Kar Šešelj razlaga, je v resnici čisto navaden ultranacionalizem, enak, kot je bil vedno: Teritorialnost, etnična čistost, krvno maščevanje... Lebensraumpolitik, kakorkoli obrneš.


Stari, nakladaš ti. Če bi bilo to res, ti sploh ne smelo biti težko najti ustreznih materialov.
Ostal pa si na nekem momljanju, "verjemi mi na besedo" itd.

To je čisto legitimno vprašanje, v ničemer pa ne spremeni "programa" stranke: Narediti Srbijo zopet veliko.


Ne govorim o legitimnosti vprašanja ampak o svinjarijah zahoda. Tole je naravnost rop.

Kar pa se tiče argumenta Velika Srbija, kdo bi jim ob tem zameril ?
Pravijo, jebeš EU in "demokracijo" - uzdaje se u se i u svoje kljuse.


Jaz nisem eden tistih cinikov, ki bi verjel, da je to legalno ali legitimno samo zato, ker Srbi trenutno nimajo nobene politične, še manj pa vojaške moči, s katero bi lahko zastopali svoje interese, me pa to na noben način ne prepriča, da je bilo kršenje človekovih pravic albanske manjšine na Kosovu zaradi tega upravičeno ali da kdajkoli bo.


"kršenje pravic" je bilo samo povod za rop teritorija in vsega na njem.

jype ::

Brane22> Stari, nakladaš ti. Če bi bilo to res, ti sploh ne smelo biti težko najti ustreznih materialov.

Saj jih ni.

Brane22> Ostal pa si na nekem momljanju, "verjemi mi na besedo" itd.

Zdajle ne bom iskal - sam zelo dobro veš, kdo ti ljudje so. Nimam pojma, čemu se zdaj sprenevedaš, ampak to je tvoja stvar.

Brane22> Ne govorim o legitimnosti vprašanja ampak o svinjarijah zahoda. Tole je naravnost rop.

Ja, je. In? Zakaj bi moral biti presenečen? A ni to MO zahoda že odkar ima zahod zgodovino? Mislim, glede na to da zahod, specifično včasih kolonialne, zdaj pa neokolonialne sile, ves čas to počnejo, a moramo biti presenečeni? A moramo zato skozi prste gledat drugim zločincem? Ne, nič od tega.

Brane22> Kar pa se tiče argumenta Velika Srbija, kdo bi jim ob tem zameril ?

Zameril? Ne, ne. Ne razumeš: Nihče jim ne zameri, zgolj lokalen ekvivalent skinheada kaže nanje s prstom, ko svoje prebivalstvo ščuva zoper Srbe na splošno, ter se pripravlja na vojno.

Brane22> Pravijo, jebeš EU in "demokracijo" - uzdaje se u se i u svoje kljuse.

Tako je - to počno tudi radikalci po vsej EU in pri tem popolnoma pozabljajo, da je nacionalni ponos, kot si ga predstavljajo sami, pot v novo iteracijo klanja, kjer bodo, če bodo imeli srečo, kratko potegnili hitro, sicer pa počasi in boleče.

Brane22> "kršenje pravic" je bilo samo povod za rop teritorija in vsega na njem.

Verjetno res. Ker si okoli določene besedne zveze zapisal narekovaje verjamem, da neizpodbitnim dokazom ne verjameš predvsem zato, ker so žrtve napačne etnične pripadnosti. Sram te je lahko.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Kako drugimi vatli? Radikalci so podobni kot Jelinčič v Sloveniji - po domače skinheadi, ki vsake toliko časa v bolnišnico spravijo koga, s katerim se ne strinjajo.


SPet blablabla brez konkretnega primera. Daj mi nekaj. Šeki je imel ŽNJ nastopov in intervjujev.
Koneckoncev ni sam. Evo, daj nek primer nekoga iz vodstva. Kogarkoli.


Ker so številna poročila na socialnih omrežjih brez konkretnega vira izmišljena, zapisali so jih pa ljudje, ki jih pogosto plačuje Kremlin (oziroma njegove izpostave).


Pa saj Kremlin tozadevno sploh ni dominanten igralec. Prej nasprotno. Murdoch zapravi letno več za sekret papir svojih trobil ( in to samo tistih, za katere veš). In zdaj je problem "Kremlin" ?
Zakaj ? Ker RT _javno_ nastopa kot glasilo, ki podaja perspektivo Rusije ?
Russia Today. How devious. Who would have thought...

jype je izjavil:


Zdajle ne bom iskal - sam zelo dobro veš, kdo ti ljudje so. Nimam pojma, čemu se zdaj sprenevedaš, ampak to je tvoja stvar.


Tole je smešno. "Materialov je v izobilju" in "hkrati zdajle ne bom iskal".

Kaj maš za iskat če so v izobilju ?

Sprašujem te ravno zato, ker sem jih spremljal in hkrati zasledil ničesar problematičnega v smislu, v katerem to opisuješ ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Koneckoncev ni sam. Evo, daj nek primer nekoga iz vodstva. Kogarkoli.

Nimam časa zdajle blodit po youtube in iskat sočnih izjav, res ne.

Brane22> Pa saj Kremlin tozadevno sploh ni dominanten igralec.

V zadnjem času je.

Brane22> Prej nasprotno. Murdoch zapravi letno več za sekret papir svojih trobil ( in to samo tistih, za katere veš). In zdaj je problem "Kremlin" ?

Ja, je, ker povzroča vzpon nacionalističnega ekstremizma, ki grozi, da bo Evropo zopet premaknil nazaj, v kolonialne čase nacionalnih držav, ko smo imeli vse minuse EU, pa niti enega plusa.

Brane22> Zakaj ? Ker RT _javno_ nastopa kot glasilo, ki podaja perspektivo Rusije ?

Ma kakšen RT, no. Facebook post, ki si ga prilepil, je videti natančno enako, kot vsa neonacistična propaganda zadnjih par let. Mogoče je legitimen prispevek, ampak če je, je eden redkih, zato je privzeto nekredibilen.

Brane22> Kaj maš za iskat če so v izobilju ?

V izobilju je slik mačk.

Brane22> Sprašujem te ravno zato, ker sem jih spremljal in hkrati zasledil ničesar problematičnega v smislu, v katerem to opisuješ ti.

Očitno si gluh in slep, ali pa se ti zdi ultranacionalizem neproblematičen - jaz te ne nameravam poskušat prepričat v nasprotno, trdim pa, da srbski nacionalisti iz Beograda niso nobene žrtve v tej zgodbi, albanska mularija, ki beži s Kosova, ker tam nima nobene perspektive, pa ni kriva za to da so ameriške firme lastniki rudnikov na Kosovu.

Brane22 ::


Brane22> Prej nasprotno. Murdoch zapravi letno več za sekret papir svojih trobil ( in to samo tistih, za katere veš). In zdaj je problem "Kremlin" ?


Ja, je, ker povzroča vzpon nacionalističnega ekstremizma, ki grozi, da bo Evropo zopet premaknil nazaj, v kolonialne čase nacionalnih držav, ko smo imeli vse minuse EU, pa niti enega plusa.


Potem je pa skrajni čas, da se postavite pred zrcalo in prst, ki ga tako vneto tiščite v proti Putinu, usmerite vase.

Kaj je bolj verjetno:

-da Putin tisočkrat bolje izkorišča porabljeni Rubelj kot Murdoch dolar
- da se folku tako gabite, da vneto išče _karkoli_ drugega


Ma kakšen RT, no. Facebook post, ki si ga prilepil, je videti natančno enako, kot vsa neonacistična propaganda zadnjih par let. Mogoče je legitimen prispevek, ampak če je, je eden redkih, zato je privzeto nekredibilen.


Ta post verjetno ni stal niti rublja. Tudi če je, koliko je sploh vreden rubelj danes?
Iz tega izhaja, da vsa ta "neonacistična propaganda" ni solidno plačana (če sploh), če bi za njo stal rubelj.



Očitno si gluh in slep, ali pa se ti zdi ultranacionalizem neproblematičen - jaz te ne nameravam poskušat prepričat v nasprotno, trdim pa, da srbski nacionalisti iz Beograda niso nobene žrtve v tej zgodbi, albanska mularija, ki beži s Kosova, ker tam nima nobene perspektive, pa ni kriva za to da so ameriške firme lastniki rudnikov na Kosovu.


Ali to ali pa enostavno "jedeš govna".
POstaj neke nove post-Hag materiale pa da vidimo which is which.

jype ::

Brane22> Potem je pa skrajni čas, da se postavite pred zrcalo in prst, ki ga tako vneto tiščite v proti Putinu, usmerite vase.

Veseli me, da me imaš za Američana. Veliko pove o tem, kako popolnoma nori ste ultranacionalistični šešljevi radikalci. Nič čudnega ni, da se ti njihova zborovanja zdijo smiselna in nič posebnega.

Brane22> Kaj je bolj verjetno:
Brane22> -da Putin tisočkrat bolje izkorišča porabljeni Rubelj kot Murdoch dolar
Brane22> - da se folku tako gabite, da vneto išče _karkoli_ drugega

Najverjetneje je, da mora ljudi s spodnjega dela IQ krivulje (i.e. nacionaliste) nekdo sprožiti, da se povežejo v gibanje s skupnim ciljem kršenja človekovih pravic vsem, ki niso po meri skrajne desnice.

Brane22> Ta post verjetno ni stal niti rublja. Tudi če je, koliko je sploh vreden rubelj danes?

Razširjanje propagande po socialnih omrežjih je dovolj poceni, da si ga Kremelj zlahka privošči v industrijskem obsegu. Na tak način poskuša destabilizirati EU, ki mu stoji na poti ekspanzionistične politike novega ruskega imperija. Vdor ruske vojske v Ukrajino in aneksacija vsaj ene ukrajinske pokrajine je de-facto okupacija sosednje države, ne glede na to kako Kremelj poskuša spinat te reči in ne glede na to, kolikokrat so to že storile ZDA.

Brane22> Ali to ali pa enostavno "jedeš govna".

Izmed naju si trenutno le ti ignoriral dokaze in ponavljal ultranacionalistično propagando, ki ničesar ne dokazuje, zato bomo izmed naju privzeto verjeli meni.

Brane22> POstaj neke nove post-Hag materiale pa da vidimo which is which.

Najprej sprejmi, da ste srbski ultranacionalisti pravoslavni ekvivalent ustašev in/ali vahabitov in prenehaj ponavljati njihovo propagando, ker te sicer nihče pri zdravi pameti nikoli več ne bo resno jemal. Potem se lahko konkretno pogovorimo o svinjarijah, ki jih zahod počne po vsem svetu, pa seveda tudi o svinjarijah, ki jih počnejo nekateri Srbi, Putinov režim, verske diktature bližnjega vzhoda, pa takrat verjetno že tudi Turčija.

Brane22 ::



Veseli me, da me imaš za Američana. Veliko pove o tem, kako popolnoma nori ste ultranacionalistični šešljevi radikalci. Nič čudnega ni, da se ti njihova zborovanja zdijo smiselna in nič posebnega.


1. Nisem član te stranke.
2. tudi če bi imel volilno pravico tam, ne bi volil zanj. Če smo že pri tem, moja izbira bi bil prej omenjeni Radule (DJB). Škoda, ker ni ekvivalenta v SLO.
3. Zakaj misliš da te imam za Amera ? Samo pravim, da vsakih 15 minut imaš predavanje na temo Putin je naci.


Najverjetneje je, da mora ljudi s spodnjega dela IQ krivulje (i.e. nacionaliste) nekdo sprožiti, da se povežejo v gibanje s skupnim ciljem kršenja človekovih pravic vsem, ki niso po meri skrajne desnice.


Precej teh na spodnjem delu krivulje se sami vidijo na zgornjem. Kdo bi vedu zakaj, mogoče je kaj z zrcalno sliko.


Razširjanje propagande po socialnih omrežjih je dovolj poceni, da si ga Kremelj zlahka privošči v industrijskem obsegu.


In EU/GB/USA/itd v tisočkrat večjem. Osnovno vprašanje in nasvet o pogledu v špegu ostajata.


Na tak način poskuša destabilizirati EU, ki mu stoji na poti ekspanzionistične politike novega ruskega imperija.


Zakaj bi "Ruski imperij" rabil novo zemljo ? Saj Rusov je premalo še za to kar imajo.
To misliš v smislu Putin je bedak, ki je pa še vedno zajeban igralec za domačo elito ?


Vdor ruske vojske v Ukrajino in aneksacija vsaj ene ukrajinske pokrajine je de-facto okupacija sosednje države, ne glede na to kako Kremelj poskuša spinat te reči in ne glede na to, kolikokrat so to že storile ZDA.


So what?


Izmed naju si trenutno le ti ignoriral dokaze in ponavljal ultranacionalistično propagando, ki ničesar ne dokazuje, zato bomo izmed naju privzeto verjeli meni.


In se potem čudili ultranacionalistom in podobnim. In Putinu, seveda.

Brane22 ::

Aja, še okrog tistega neverodostojnega posilstva in statistike.

Mislim da dva dni nazaj je bila objavljena izjava "ministra" policije da begunci enostavno ne morejo biti več v Beogradu, ker to ni "primerno" in da jih bodo preselili drugam. Takoj.In da bo policija našla način "humano prepričati" tiste, ki niso za to.

Kar tako, brez pojasnila. Vsaj javno. Mogoče pa je le nekaj na "statistiki" ?

jype ::

Brane22> Kar tako, brez pojasnila. Vsaj javno. Mogoče pa je le nekaj na "statistiki" ?

Definitivno, ampak jaz ne pravim, da ni možnosti, da se kaj takega zgodi, pravim zgolj, da je bilo v zadnjem času "ponarejenih" terorističnih napadov in posilstev bistveno več kot tistih, ki so se v resnici zgodili, verjetno predvsem zato, da bi ljudi prepričali, da je treba glasovati za skrajno desnico, ki trdi, da zaprte meje pri tem pomagajo.

Brane22> 1. Nisem član te stranke.

Jaz tudi nisem Američan, pa si vseeno meni očital, da počnem reči, ki jih očitam Putinu.

Brane22> 2. tudi če bi imel volilno pravico tam, ne bi volil zanj. Če smo že pri tem, moja izbira bi bil prej omenjeni Radule (DJB). Škoda, ker ni ekvivalenta v SLO.

Komot ga ustanoviš.

Brane22> Zakaj bi "Ruski imperij" rabil novo zemljo ? Saj Rusov je premalo še za to kar imajo.

Kako zakaj? Zato, ker bi ljudi, če ne bi bili v vojni z Ukrajino, začelo zanimat, kdo dejansko pobija opozicijske voditelje in raziskovalne novinarje in kam izginja denar.

Brane22> So what?

Nič, nič, saj tebi se že genocid v Srebrenici ne zdi nič posebno strašnega, zakaj bi se ti torej okupacija suverene države. Verjetno tudi ni nobene razlike, če to storijo ruski vojaki v ruskih uniformah, a brez oznak.

Brane22> In se potem čudili ultranacionalistom in podobnim. In Putinu, seveda.

Čudili? Ne, naj kar ostanejo marginalizirani, ker očitno kot glasniki nasilja nimajo mesta v sodobni evropski družbi.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Jaz tudi nisem Američan, pa si vseeno meni očital, da počnem reči, ki jih očitam Putinu.


Se nikoli ne naveličaš tako poceni manipulacij ?
Saj, če misliš ljudi prepričevati, pomaga odkritost vsaj na nekem nivoju. Tole, ne vem čemu naj bi bilo točno namenjeno.

Brane22> Zakaj bi "Ruski imperij" rabil novo zemljo ? Saj Rusov je premalo še za to kar imajo.


Kako zakaj? Zato, ker bi ljudi, če ne bi bili v vojni z Ukrajino, začelo zanimat, kdo dejansko pobija opozicijske voditelje in raziskovalne novinarje in kam izginja denar.


Fino. In če je USA demokratizatorjem tako zelo do demokracije, zakaj so šli srat v Ukrajino ?
USA je Ukrajino odprla točno z namenom izsiliti situacijo, ki bi potegnila rusko vojsko uradno v to.
Točno si lahko slišal vzdihe o "jebenih lovskih društvih" - ko so pa pričakovali uradno vojsko.
Ukrajina nikomur ni bila pomembna zaradi tam neke demokracije. Le nova miza za mednarodni poker.


Brane22> In se potem čudili ultranacionalistom in podobnim. In Putinu, seveda.


Čudili? Ne, naj kar ostanejo marginalizirani, ker očitno kot glasniki nasilja nimajo mesta v sodobni evropski družbi.


Nisi prej reku, da se hudo dobro dvigajo ? Le Pen je mogoče izgubila, ampak 35% je daleč od margine in v strmem vzponu. Kaj je tvoj plan zanjo ? Vztrajno obmetavanje s skrajneži, ultraturbonacisti, poceni verbalni triki ?
Mogoče kako vztrajanje na prevzgoji ali pa celo kak novi zakon, ki bi "ureguliral" zadeve?

jype ::

Brane22> Se nikoli ne naveličaš tako poceni manipulacij ?

Ne, se jih ne. Brez najmanjše težave se zavihtim na moralni prestol in z njega pridigam takšnim, ki niso pripravljeni sprejeti kritike na račun svojih skrajno trhlih argumentov.

Pri tem sem natančen: Ne težim ti zaradi "razkritja", da je šlo za umazano igro ekonomskih interesov zahoda (to je jasno kot beli dan), temveč zaradi zanikanja dejstev in opravičevanja neopravičljivih dejanj. Nikakor ti ni treba tega početi, ker ti nisi storil ničesar narobe in tebi nihče ne očita, da si zaradi porekla odgovoren za packarije, ki so jih Srbi počeli na Kosovu. To tudi ničesar ne pove o packarijah, ki so jih tam počeli Albanci. Kljub vsemu so dejstva preprosta: Kosovo je bilo takrat ozemlje, na katerem je za red skrbela srbska policija, njena naloga pa je bila zaščita človekovih pravic vseh, ki tam živijo - pa so se temu izneverili. Zakaj? Ne vem - morda celo iz objektivnih vzrokov - ampak njihova propaganda v tistem času ni trdila, da ne morejo zagotoviti varnosti, reda in miru, temveč je temeljila na opravičevanju skrajno zavržnih dejanj. Ja, enake vrste whataboutism kot je tvoj v tej temi, pa enako nepotreben. Američani so imeli v taki družbeni klimi lahko delo: Prepričali so akterje, ki imajo dovolj moči, da podprejo njihov načrt in ostalo je zdaj nova srbska zgodovina.

Brane22> Nisi prej reku, da se hudo dobro dvigajo ? Le Pen je mogoče izgubila, ampak 35% je daleč od margine in v strmem vzponu. Kaj je tvoj plan zanjo ? Vztrajno obmetavanje s skrajneži, ultraturbonacisti, poceni verbalni triki ?
Brane22> Mogoče kako vztrajanje na prevzgoji ali pa celo kak novi zakon, ki bi "ureguliral" zadeve?

Bomo videli. V skrajnem primeru vzponu desnice sledi nov generacijski spopad vrednot, vsaj toliko krvav kot zadnji. Glede tega posamezniki ne moremo prav dosti doseči, razen tega, da opozarjamo, kam ta pot vodi in se norčujem iz skrajno abotnih političnih floskul, ki si drznejo v 21. stoletju pridigati o Blut und Boden - in to Le Penova, Šešljevi radikalci, Hofer, Wilders, Farage in drugi norci dejansko ves čas počnejo.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Bomo videli. V skrajnem primeru vzponu desnice sledi nov generacijski spopad vrednot, vsaj toliko krvav kot zadnji. Glede tega posamezniki ne moremo prav dosti doseči, razen tega, da opozarjamo, kam ta pot vodi in se norčujem iz skrajno abotnih političnih floskul, ki si drznejo v 21. stoletju pridigati o Blut und Boden - in to Le Penova, Šešljevi radikalci, Hofer, Wilders, Farage in drugi norci dejansko ves čas počnejo.


Kar ti v bistvu vzpodbujaš, skozi zrcalno sliko.
Ti sicer ne stojiš v isti vrstah s skrajneži, ti jim pomagaš s pumpanjem argumentov nasprotne strani v absurde, ki se bodo zagabili vsem.
Ti si v bistvu Colbert skrajnežev - stojiš v nasprotnem taboru in zagovarjaš multi-kulti do nezavesti, ki bo povzročila masovni imuni odziv pri mnogih, kjer je sicer ne bi.

Na srpski sceni nate več rahlo spominja Jelena Milić. Ona je tam nekakšna NVO, seveda s svojim inštitutom za preučevanje translatlantskih integracij ali nekaj v tem stilu,in seveda prejema denar iz tujine.

Ženska tako zelo intenzivno zagovarja NATO in zahteva takojšen vstop vanj, da se je zagabila vsem, tudi folku, ki bi sicer mogoče kdaj pomislil na kaj takega. Vsi njeni nastopi so polni dolgoveznih predavanj, vreščanja, agresivnega odvzema besede itd itd.

Oblast je že zdavnaj pogruntala, da če hoče folku zagabiti zahodne integracije, mora samo poklicati njo, da odvrti svojo reklamo in to je to. Vsi ostali so komot tiho. In vsem je fajn. Oblast kao lahko reče,d a dovoli javni nastopo vsem, ona pobere $$$ za "reklamo", nacionalistom pa je sploh super. Kdor jo vidi, ima jutri Putinovo sliko na steni.

Nekako tako vidim tvoje nastope, vsaj v dobri meri.

jype ::

Brane22> Kar ti v bistvu vzpodbujaš, skozi zrcalno sliko.

Morda. Drugo možnost smo že dvakrat preizkusili in definitivno ne deluje: V obeh zadnjih primerih je vljudnost vseh, ki niso želeli žaliti fašistov ali nacistov, pripeljala do abotnega klanja. Tega eksperimenta nima smisla poskušat ponovit še enkrat.

Brane22> Ti sicer ne stojiš v isti vrstah s skrajneži, ti jim pomagaš s pumpanjem argumentov nasprotne strani v absurde, ki se bodo zagabili vsem.

S tem ni nič narobe - če se argumenti zagabijo vsem, potem bo jasno, da je nekaj zelo narobe. Normalizacija razrednega sovraštva je nedopustna.

Brane22> Na srpski sceni nate več rahlo spominja Jelena Milić. Ona je tam nekakšna NVO, seveda s svojim inštitutom za preučevanje translatlantskih integracij ali nekaj v tem stilu,in seveda prejema denar iz tujine.

Zanimivo, da jo primerjaš z mano. Jaz zgolj zapisujem argumente, ki so nasprotno enaki argumentom skrajne desnice. A ona tudi to počne?

Brane22> Ženska tako zelo intenzivno zagovarja NATO in zahteva takojšen vstop vanj, da se je zagabila vsem, tudi folku, ki bi sicer mogoče kdaj pomislil na kaj takega. Vsi njeni nastopi so polni dolgoveznih predavanj, vreščanja, agresivnega odvzema besede itd itd.

Jaz tega ne počnem.

Brane22> Oblast je že zdavnaj pogruntala, da če hoče folku zagabiti zahodne integracije, mora samo poklicati njo, da odvrti svojo reklamo in to je to. Vsi ostali so komot tiho. In vsem je fajn. Oblast kao lahko reče,d a dovoli javni nastopo vsem, ona pobere $$$ za "reklamo", nacionalistom pa je sploh super. Kdor jo vidi, ima jutri Putinovo sliko na steni.

Verjamem, da gre zgolj za tvoje halucinacije in projekcijo.

Brane22> Nekako tako vidim tvoje nastope, vsaj v dobri meri.

Ja, to je kar dobra diagnostična potrditev tvojega radikalnega nacionalizma, ki tudi sicer veje iz tvoje obremenjenosti s poreklom in percepcijo krivice svetovnih razsežnosti, ki je doletela ubogi srbski narod, edini na svetu, ki mora trpeti na tak, še posebej nehuman način.

Podobno kot ti so razmišljali tudi klavci albanskega porekla, ko načrtovali morilske pohode po Kosovu: "Vsi so se zarotili proti nam, ampak mi se ne damo in bomo nekega dne prišli po pravico in ko pride maščevanje, boste vsi trepetali pred nami!"

Žal mi je, stari, ampak... Ne splača se.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Verjamem, da gre zgolj za tvoje halucinacije in projekcijo.

ĆIRILICA - Rudan, Milić, Kecmanović, Vidojković - (TV Happy 12.09.2016.)

jype ::

Predvidevam, da na tem videu ni jypeta.

Utk ::

Sej se vidva lahko tudi preko ZS zmenita, ostalih Srbija itak ne zanima. Še manj, da se bi Srbija komu, razen Srbom, smilila. Vsaj ne dokler očitno Srbi še niso šli naprej.

jype ::

Srbi niso homogena tvorba. Bistvena razlika med Evropo in Srbijo je trenutno ta, da jypete v Srbiji še vedno redno pretepajo radikalci, v Evropi pa trenutno še ne, ampak tudi v Srbiji je ogromno (in vedno več) takšnih ljudi, ki jim nacionalizem krvi in zemlje ne pomeni popolnoma nič.

Brane22 ::

jype je izjavil:

Predvidevam, da na tem videu ni jypeta.


Je njegova variacija. Sicer nasprotnega spola a z enakim nastopom.

jype je izjavil:

Srbi niso homogena tvorba. Bistvena razlika med Evropo in Srbijo je trenutno ta, da jypete v Srbiji še vedno redno pretepajo radikalci, v Evropi pa trenutno še ne, ampak tudi v Srbiji je ogromno (in vedno več) takšnih ljudi, ki jim nacionalizem krvi in zemlje ne pomeni popolnoma nič.


Težko verjamem. Lahko verjamem, da je folk, ki ne da na srpstvo kaj dosti ali sploh kaj a ni tako lahko najti med njimi koga, ki ne bi videl krivice glede Kosova itd.

Pravzaprav se folk v nekem smislu glede tega zbuja. Ni več socialistične solidarnosti, tekovina jugoslavije etc crap. Zbuja se folk, ki dojema da so ti časi mimo, da je YU bila smrt za Srbijo in da je vse na njih, da poskrbijo zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Half-Saint ::

Ne bom bral vseh klobas tukaj. Edino, kar so srbi naredili narobe je, da so prepozno vojaško posredovali na kosovu in predolgo pustili albancem srat levo in desno. Na koncu so postali na Kosovu manjšina pa še bombe so dobili na glavo od NATA.

Ali ne bi bili albanci etnična manjšina sedaj tam dol, če bi se res izvajalo kakršnokoli etnično čiščenje in ne obratno?
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

harmony ::

Brane22 je izjavil:

harmony je izjavil:

Brane22 je izjavil:


In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

Torej grobovi po Bosni so polni govejih kosti?


Grobovi so polni tudi kosti Srbov. Your point ?
Razen očitno tega, da je vsaka smrt zate posledica genocida...


Mislis srbov, ki so iz hriba kot picke streljali na nedolzne ljudi iz Sarajeva. Ti povem, da me zalosti, da jih ni vec v grobnicah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Vanich ()

_IKE_ ::

Zanimivo bo bilo videti kaj se bo zgodilo ko se bodo srbi na severu kosova želeli odcepiti.

janex ::

_IKE_ je izjavil:

Zanimivo bo bilo videti kaj se bo zgodilo ko se bodo srbi na severu kosova želeli odcepiti.


ADIJOOO ::

Kosovo je sanjska država saj vsi bežijo ven.

Brane22 ::

konspirator ::

ADIJOOO je izjavil:

Kosovo je sanjska država saj vsi bežijo ven.

http://www.zurnal24.si/koprski-policist...

na 4 mestu 2015, odlično jim gre
--

scipascapa ::

Pa tok so jo hoteli, erm USA...hotela....droga pa to mora laufat.

ADIJOOO ::

konspirator je izjavil:

ADIJOOO je izjavil:

Kosovo je sanjska država saj vsi bežijo ven.

http://www.zurnal24.si/koprski-policist...

na 4 mestu 2015, odlično jim gre


No ja saj pravim Kosovo in Albanija sanjski državi prava dva dragulja v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ADIJOOO ()

jype ::

Brane22> Pravzaprav se folk v nekem smislu glede tega zbuja.

A takole:

https://www.nytimes.com/2017/05/10/worl...

Brane22 ::

Mogoče bolj v tem smislu:

ELDORADO - GVOZDENI STROJ (OFFICIAL VIDEO)

jype ::

Brane22> Mogoče bolj v tem smislu:

Ja, no, eni smo šli pa že naprej.

Brane22 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Ti si mnenja, da ne bi smel biti obsojen za vojne zločine?

Brane22 ::

Jaz sem mnenja, da je celotno konkretno sojenje daleč pod slabo farso. Ki vsaj meni obrača želodec.

Poglej si detajle. BTW, bil je nedavno izpuščen. Začasno.

Proti njemu je bila na tem demokratičnem Kosovu vložena obtožnica, brez česarkoli konkretnega, ki je bila vsem, ki ga poznajo, tudi tujcem, povsem neverjetna. A tip, ki je bil prejšnji župan Kosovske Mitrovice, ni imel problemov s tem, da bi se branil. Tudi ni imel nikakršenga namena bežati.

AMpak zanj ne veljajo isti standardi kot za druge. Recimo Haradinaja niso izročili Srbiji, "ker ne bi bilo mogoče zagotoviti nepristranskosti sojenja v srbiji". Zanimivo, s Srbi teh problemov nimajo. Kapetan Dragan je zahteval da mu sodijo v Hagu z natanko istim argumentom, pa so ga izročili Hrvaški.

No, za Ivana je bilo še dve stopnji slabše. IZROČILI SO GA PRIŠTINI. TRI LETA je bil v "preiskovalnem zaporu", kjer praktično ni smel ven iz celice, ker bi ga ubili.

Seveda ni bilo neke variante da bi imel svojega odvetnika. Kdo bi pa bil za to, da bi se vozil na vsako obravnavo v policijskem spremstvu v okolje, kjer ga lahko počijo kadarkoli ?

Ravno tako je z obiski familije. Občasno, ko je zadosti varno, v policijskem spremstvu.

No, odvetnika je zagotovila Srbija. ČE ga ne bi, nihče nikoli več ne bi slišal za Oliverja.

In dokazi obtožnice ? Ni jih. Ravno zato je trajal preiskovalni zapor tri leta. Da nekoga najdejo, ki bi uspel bremenilno pričati. Pa ne da prič ne bi bilo. Ampak tiste, ki so bile, so podale pričanje ali da z nekim umorom ni imel nič ali pa da je komu rešil življenje. Kar se nekako ujema s pričanji tujih diplomatov itd, ki so delali z njim.

Zanimiv detajl je pozitivno pričevanje albancev. Nekdo ga očitno ima rad ? Niti ne, oziroma ne toliko.
Oliver pravi, da so mu rekli v obraz, da se sicer Tačija bojijo ampak boga se bojijo še bolj, torej...

No torej, tip ki je tam odrasel in ki nikoli ni imel najmanjšega namena iti kamorkoli, se na področju okupiranega dela svoje države, na improviziranem sodišču bori za svoje življenje. Po sodnih standardih, po katerih kjerkoli drugje ne bi sodili niti psu.

No, po treh letih je "izpuščen". V domači pripor. Da ne bi "ušel". Trenutna obtožnica je sicer padla, ampak sedaj sestavljajo novo.

Aja, zanimiv detajl. Ko je bil Oliver zaprt, se je oglasil veliki demokrat, ki ima odvetniško pisarno, ki na tistih področjih uraduje na veliko načinov za Haradinaja itd.

Toni Blair. Kaj je ponudil ? Obrambo. Pro Bono. Čisto zares. Samo potne stroške hoče pokrite.
In koliko so ti potni stroški ? POL MILIJONA EVROV. Za fejk sojenje v fejk državi.

Ivanović: Platio sam cenu jer sam se uklapao u mozaik

BTW, to da so ga sedaj izpustili v hišni pripor, ne odseva sodnih standardov Prištine.

Niti najmanj. Bolj odsev povečanega interesa javnosti izven kojekakvih kriminalnih krogov EUleksa itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Vsaj novodobno "demokratični" del Tanartaboljše Demokracije ima veliko povedati o "Driving while black".

Z "Existing while Serb" pa nimajo teh problemov.

mzakelj ::

Srbi ga serjejo in so ga sral. To jim je pač v krvi. Ampak šiptarji. Ti so cvetke. Bolj kot vse balkance ravno teh ne morem videti. Vse je drago za njih, hočejo nemogoče in ko se jim ne izpolni v luft pa se začnejo dreti po šiptarsko. Sploh šiptarke so obupne. Hodijo okrog v kardelih in kradejo po trgovinah. Pa Yajpič, to niso izmišljotine. Poznam ljudi kateri se dnevno srečujejo z takimi krajami po trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

mtosev ::

sem enkrat gledal nek dokumentarec in srbi in albanci se tam zares sovražijo drug drugega
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Vanich ()

scipascapa ::

mzakelj: pridi v Kranj, kmalu bomo manjšina. Tito je naredil veliko napako, da jim je dal Kosovo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350137 (44828) bluefish
»

Kaj se dogaja na Kosovu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
607843 (5575) Mipe

Več podobnih tem