» »

Kosovo...update

Kosovo...update

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

Brane22 ::

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Brane22 ::

WTF, kakšne zveze ma to z JK ?

Dokazni material, ki je služil za povod za bombardiranjee, je bil fejk.

To je znano že dolgo časa, a sedaj se govori v čedalje širših krogih.

Samo to je bil moj point.

MadMicka ::

Kaj sedaj ti razlagaš, da Srbi niso terorizirali Albancev? Zihr so jih. Kdaj razbit agresorja, o tem pa naj odloča mednarodna skupnost.

Brane22 ::

For the umpteenth time:

Jaz ti razlagam, da je BIL MATERIAL, KI JE SLUŽIL KOT POVOD ZA NAPAD NA SR/YU PONAREJEN.

energija ::

Cenzura, višanje davkov, zapiranje ljudi zaradi "sovražnega govora", pesnjenje o plemenitosti islama, črncev in zlobnosti nacijev, planetarni upad IQja, čaščenje kastracije belih moških, čaščenje samskih mamic... temu "liberalizmu" se res obeta svetla prihodnost.

A sem prepričan da bojo jypeta muslimani in črnci objemali in nosili na rokah, ker se je celo življenje boril proti belemu hudiču :D

Ups, bolj verjetno mu bo prvemu padla glava preč.

Zulu president vows to seize land from whites



In ko nas bojo klali se bojo drli kako smo naciji in si zato zaslužimo smrt!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

jype ::

Brane22> Dokazni material, ki je služil za povod za bombardiranjee, je bil fejk.

Naštej pet bombardiranj od 2. svetovne vojne, v katerih povod ni bil fejk.

Brane22> Samo to je bil moj point.

Saj se strinjam z njim, ampak žal to v ničemer ne spreminja dejstev: Ni se prepovedano ploditi, prepovedano je "etnično čiščenje".

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

energija ::

MadMicka je izjavil:

Kaj sedaj ti razlagaš, da Srbi niso terorizirali Albancev? Zihr so jih. Kdaj razbit agresorja, o tem pa naj odloča mednarodna skupnost.


A ti je Klintonova povedala da se srbi niso dovolj hitro umaknili ko so jim prišli muslimani v hišo? Kmalu bojo tudi o tebi isto pravili.

jype ::

energija> A sem prepričan da bojo jypeta muslimani in črnci objemali in nosili na rokah, ker se je celo življenje boril proti belemu hudiču :D

Motiš se - jaz se ne bojim proti nikomur, ki ne zagovarja sistematičnega kršenja človekovih pravic. Žal je tudi med belci še vedno precej takšnih, ki to počnejo, ampak precej malo (in vsak dan manj).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

Brane22 ::

jype je izjavil:

Brane22> Dokazni material, ki je služil za povod za bombardiranjee, je bil fejk.

Naštej pet bombardiranj od 2. svetovne vojne, v katerih povod ni bil fejk.

Brane22> Samo to je bil moj point.

Saj se strinjam z njim, ampak žal to v ničemer ne spreminja dejstev: Ni se prepovedano ploditi, prepovedano je "etnično čiščenje".


In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

Utk ::

Srbijo so bombardirali kakih 7 let prepozno, to je bila edina napaka. Ki je 99ega niso hoteli ponovit.

mtosev ::

srbi so dobili po glavi, ker je milošević dobro sral. kak je med leti 1992-1995 izgledala bosna omg.
idiot milošević. leta 1999 pa so se še klali z albanci.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Brane22> In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

O tem incidentu morda - dokazov je žal še veliko. Jasno, nihče ne pravi, da so bili albanski nacionalisti nedolžne ovčice, je pa bistvena razlika, da so Srbi bili do zob oborožena država, Albanci pa zatirana manjšina.

energija ::

Seveda, islam je religija miru ki ne pozna takije in širjenja z ognjem in mečem. Srbi pa so ortodoksni kristjani ki vsak dan na ulici posilijo 6 miljonov muslimank in redno režejo glave nedolžnim muslimanom.

jype je izjavil:

sistematičnega kršenja človekovih pravic. Žal je tudi med belci še vedno precej takšnih, ki to počnejo, ampak precej malo (in vsak dan manj).


Res je, vsak dan je več belcev ki so prisiljeni da grejo v službo da se med tem lahko muslimani posvetijo svoji religiji in študijam Mohamedovih del (seks z 9 letnicami in podobno). Alah nas obvaruj da bi morlali moralno superiorni muslimani tratiti svoj čas z delom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Samael ::

@energija, a si moral res nov račun odpret, da nam to poveš? Česa točno tu te je pa strah? :8)

Brane22 ::

jype je izjavil:

Brane22> In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

O tem incidentu morda - dokazov je žal še veliko. Jasno, nihče ne pravi, da so bili albanski nacionalisti nedolžne ovčice, je pa bistvena razlika, da so Srbi bili do zob oborožena država, Albanci pa zatirana manjšina.


Dobro, daj že enkrat ven te bistvene dokaze.

Kot vem, je CIA podpirala UČK iz Albanije in to na grd način, kot smo jih lahko videli tudi drugje v bližnji preteklosti.

Dr_M ::

jaz se ne bojim proti nikomur, ki ne zagovarja sistematičnega kršenja človekovih pravic.


Cudno, pri vseh teh tvojih fasisticnih manifestih... :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Looooooka ::

jype je izjavil:

Brane22> In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

O tem incidentu morda - dokazov je žal še veliko. Jasno, nihče ne pravi, da so bili albanski nacionalisti nedolžne ovčice, je pa bistvena razlika, da so Srbi bili do zob oborožena država, Albanci pa zatirana manjšina.

Sure. Pa tud lastne prebivalce so pobijal in prodajal organe. Tega sploh niso pocel albanci. Danes to sploh ni najbolj mafijska drzava v Evropi. Albanci, ki so tam ziveli v miru na koncu niso bezali pred uvozeno albansko mafijo iz povsod drugje kot pa s Kosova. Nope. Ciste izmisljotine.
Tud nobenih ekstremistov se danes ne najde tam. Nobenega masovnega trga z drogo, orozjem in belim blagom ni. Odkar so 'izucili srbe' je Kosovo raj na svetu. Druga Svica.
Mhm.

jype ::

Brane22> Dobro, daj že enkrat ven te bistvene dokaze.

A verjameš temu?

https://www.hrw.org/reports/1999/kosov2/

Potem moraš tudi temu:

https://www.hrw.org/reports/1992/yugosl...

Skratka, srbske oblasti so počele nedopustne reči. Kaj "druga stran" počne zdaj, ne spreminja ničesar.

Looooooka> Sure.

Potem si pa zapisal še vrsto trditev, ki jih jaz nisem. To, da je neka država pod novo oblastjo praktično kriminalna ne pomeni, da etnične skupine, ki je tam prej živela, niso zatirale prejšnje oblasti.

Dr_M> Cudno, pri vseh teh tvojih fasisticnih manifestih...

Čudno se zdi samo tistim, ki so šibki v bralnem razumevanju.

Brane22 ::

jype je izjavil:


A verjameš temu?

https://www.hrw.org/reports/1999/kosov2/


Nisem bral vsega, uvodnemu delu, ki naj bi posebej bremenil Srbe, ne verjamem.

Kao "Namenoma so napadali vasi in džamije".

Pri tem pa izpuščajo vistvene dele, ki so šli skozi sodni sistem.

Iz džamij so po njih streljali ostrostrelci in po vaseh UČK. S tem so ti postali legitimni cilji.

Ampak tega tu ni.

Zanimivo tudi kako obravnavajo nasilje na obeh straneh. Ko gre za srpsko vojsko na svojem ozemlju, ja to pa valjda zahteva nič manj ko da jih zravnajo s tlemi. Ko teli po "demokratskem udaru" PORADIRAJO VSE OKROG SEBE, je pa odziv "mjnah, bla bla, problem, ki ga je treba rešiti" etc crap.

harmony ::

Brane22 je izjavil:


In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

Torej grobovi po Bosni so polni govejih kosti?

jype ::

Brane22> Iz džamij so po njih streljali ostrostrelci in po vaseh UČK. S tem so ti postali legitimni cilji.

Lahko to dokažeš? Predstavniki organizacij, ki jih pomagam financirat, so takrat bili na terenu, pa tega niso opazili. Možno je, da zaradi objektivnih razlogov, ali pa jih je kdo prisilil, da o tem molčijo. Če imaš dokaze, lahko debatiramo naprej.

Brane22 ::

harmony je izjavil:

Brane22 je izjavil:


In dokazni material o etničnem čiščenju je bil fejk. Saj to pravim.

Torej grobovi po Bosni so polni govejih kosti?


Grobovi so polni tudi kosti Srbov. Your point ?
Razen očitno tega, da je vsaka smrt zate posledica genocida...

jype je izjavil:

Brane22> Iz džamij so po njih streljali ostrostrelci in po vaseh UČK. S tem so ti postali legitimni cilji.

Lahko to dokažeš? Predstavniki organizacij, ki jih pomagam financirat, so takrat bili na terenu, pa tega niso opazili. Možno je, da zaradi objektivnih razlogov, ali pa jih je kdo prisilil, da o tem molčijo. Če imaš dokaze, lahko debatiramo naprej.


Ni mi treba tega dokazovati. Stvar je šla skozi sodni postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Ni mi treba tega dokazovati. Stvar je šla skozi sodni postopek.

Link?

Brane22 ::

jype je izjavil:


Lahko to dokažeš? Predstavniki organizacij, ki jih pomagam financirat, so takrat bili na terenu, pa tega niso opazili.


Predstavniki organizacij, ki jiih pomagaš financirat, so počeli svašta.

Recimo Nataša Kandić, ki je ob vsaki priložnosti začela s predavanji kaj da so Srbi naredili na Koasovu.

Dokler ob prvem pregledu podanih cifer nisem poštekal, da je ona enostavno seštela vse mrtve na obeh straneh in jih obesila Srbiji na odgovornost. Vsako moje vprašanje na to temo je ostalo brez odgovora.

NO sicer so pa tudi njena pradavanja nekam potihnila, ko je folk začel postavljat vprašanja.

jype je izjavil:

Brane22> Ni mi treba tega dokazovati. Stvar je šla skozi sodni postopek.

Link?


TI še sedaj rabiš link za to, da so nekega Srba obsodili za kaj ?
Kakšna je verjetnost, da se je kdo izognil sojenju ?
Kakšna je verjetnost, da so se izognili vsi ?

Ne me smejat. Ne da se mi zdaj iskat okrog linkov za vsako sodbo posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Looooooka ::

Ko na twitterju vidis poste sirijcev, ki pisejo stavke ala 'They want to balkanize the region and turn us into Kosovo' potem ti je jasno, da je scenarij, ki se je uspesno izvedel na tem podrocju znan celemu svetu. O genocidu nihce ne govori, ker je to se najmanjsi problem cele zgodbe. Kar je precej zalostno.

jype ::

Kako lahko verjamemo tvojim navedbam, da so v času, ko so srbske oblasti sistematično kršile človekove pravice albanske manjšine na Kosovu, dejansko to počele izključno zato, ker so albanski nacionalisti iz verskih objektov streljali na srbske vasi?

Številne zlorabe srbskih oblasti zoper albance so kvalitetno dokumentirane, poročilu o tem pa ne verjameš, ker not ni navedb, za katere ti trdiš, da so resnične, jaz pa zanje še nisem nikoli slišal (v kontekstu konflikta, o katerem se pogovarjamo zdajle).

Torej?

Brane22 ::

Kako veš, da so "srbske oblasti sistematično kršile človekove pravice albanske manjšine na Kosovu" v času, ko jim je CIA organizirala dostavo orožja iz Albanije na Kosovo in pomagala v "usposabljanju", ki ga je UČK potem obilno uporabila na civilih ?

jype je izjavil:

Kako lahko verjamemo tvojim navedbam, da so v času, ko so srbske oblasti sistematično kršile človekove pravice albanske manjšine na Kosovu, dejansko to počele izključno zato, ker so albanski nacionalisti iz verskih objektov streljali na srbske vasi?

Številne zlorabe srbskih oblasti zoper albance so kvalitetno dokumentirane, poročilu o tem pa ne verjameš, ker not ni navedb, za katere ti trdiš, da so resnične, jaz pa zanje še nisem nikoli slišal (v kontekstu konflikta, o katerem se pogovarjamo zdajle).

Torej?


Številne zlorabe ? pa daj mi podatke o čem kokrentem. Nato dajmo to v nek kontekst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Številne zlorabe ? pa daj mi podatke o čem kokrentem. Nato dajmo to v nek kontekst.

Linki so v prispevku zgoraj. Preberi celotno poročilo.

Brane22> Kako veš, da so "srbske oblasti sistematično kršile človekove pravice albanske manjšine na Kosovu" v času, ko jim je CIA organizirala dostavo orožja iz Albanije na Kosovo in pomagala v "usposabljanju", ki ga je UČK potem obilno uporabila na civilih ?

Preberi poročilo - v njem so navedeni viri.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Brane22 ::

jype je izjavil:


Preberi poročilo - v njem so navedeni viri.


Ne me posiljevat z goro teksta iz leta 99 ( po katerem se je razblinila marsikatera uradna "resnica" ) in ki itak vsebuje v 99,99% stvari, ki so mi znane za par linkov. Nimam časa za to.

Sem preletel seznam virov in vsaj po naslovih ni videt ničesar bistvenega. Da bom pa zdaj prebral megabajte znanih materialov v upanju, da bo prišel dotvojega pointa, pa se mi res ne da.
Pokaži na to, kar si hotel, če to že imaš pri roki, a ne.

jype ::

Ničesar nimam pri roki. Jaz ne dvomim, da sta CIA in NATO počela svinjarije v regiji, dvomim pa, da srbski nacionalizem ni imel ničesar pri tem, glede na to da smo po televiziji ves čas spremljali masaker, ki so ga srbski nacionalisti takrat izvajali po Balkanu.

Sploh ti ne bi bilo treba zanikati očitnih kršitev človekovih pravic - s tem si samo uničuješ kredibilnost. NATO in ZDA niso nič manj odgovorne za reči, ki so jih počele zoper civilno prebivalstvo (jasno, razen v glavah tistih, ki verjamejo, da so Srbi krivi za to, da so jih bombardirali, ker niso strmoglavili nacionalistične diktature - ampak take imam osebno za bedake, ki nimajo pojma, o čem govorijo).

Brane22 ::

Ti stalno igraš rubikovo kocko z argumenti drugih.

Nisem nikolu reku, da srbski nacionalisti niso počeli neumnosti v Bosni in drugje.
Od kod ti to ?

Ampak daleč od tega da so bili edini ali glavni.
Sicer pa to sedaj že kar nekaj časa prihaja na plano tudi v Bosni, na Hrvaškem in še kje.

jype ::

Brane22> Ampak daleč od tega da so bili edini ali glavni.

Hm? Obtožba ni to, da bi bili edini ali glavni, temveč je to, da jih je sponzorirala država. V primeru Albancev na Kosovu je to še posebej pomembno, ker je šlo za ozemlje, na katerem so suverenost zagotavljale srbske oblasti in so bile torej srbske oblasti obvezane zagotavljati spoštovanje človekovih pravic Albancev, ne glede na to, kdo bi jim pravice skušal kršiti.

Brane22 ::

Sploh pa, zanimiv je ta "srbski nacionalizem(nacizem?)".

Kao, šli so se "sistematičnega genocida" "udri/jebi" sistema itd itd več ali manj z vsakim, ki so ga srečali.
Vsaj po videnju "demokratizatorjev".

Ampak zanimivo, S "Sirijci" ( narekovajih zaradi bogatih "izotopov"), Kitajci itd itd pa nimajo nekih problemov.

Vsaj ne v primerjavi z drugimi.

Če je verjeti srbskim novinarjem, so v Siriji povsod zelo dobro sprejeti in ljudje jih ustavljajo na ulicah.
How come ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Looooooka ::

Hm? Obtožba ni to, da bi bili edini ali glavni, temveč je to, da jih je sponzorirala država

No zdaj pa ti pises neumnosti.
Ne pozabi tudi to, da je bil Milosevic oproscen v Haagu torej ni nikjer nobenega dokaza, da bi kakrsnokoli ciscenje podpirala uradna politika oz njeni predstavniki kaj sele prebivalci, ki so jih izvolili.

Brane22 ::

Poleg tega da je recimo "Bošnjake" sponzoriral Iran in podobni. Ob tihem privoljenju USA.

Kar je jasno zabeleženo, tudi v uradnih postopkih.
Izetbegović je imel veliko "sponzorjev".

jype ::

Looooooka> No zdaj pa ti pises neumnosti.

Ne, jih ne.

Looooooka> Ne pozabi tudi to, da je bil Milosevic oproscen v Haagu torej ni nikjer nobenega dokaza, da bi kakrsnokoli ciscenje podpirala uradna politika oz njeni predstavniki kaj sele prebivalci, ki so jih izvolili.

Seveda so dokazi, halo?

Brane22> Poleg tega da je recimo "Bošnjake" sponzoriral Iran in podobni. Ob tihem privoljenju USA.

Ja, jasno. Ampak Bošnjaki niso oblegali Beograda, Srbi so Sarajevo.

Brane22> Izetbegović je imel veliko "sponzorjev".

Še sreča, ker sicer bi Srbi Srebrenico izvedli tudi v Sarajevu.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Ja, jasno. Ampak Bošnjaki niso oblegali Beograda, Srbi so Sarajevo.


So what ? Če bi bili Bošnjaki okrog in Srbi v Sarajevu, bi blo pa to OK ? Ne bluzi.


Še sreča, ker sicer bi Srbi Srebrenico izvedli tudi v Sarajevu.


Za klanja Srbov okrog Srebrenice v tem času nevermind.
Saj so samo - Srbi. Mislim, civilisti srbske narodnosti ampak to je v bistvu to.

jype ::

Brane22> So what ? Če bi bili Bošnjaki okrog in Srbi v Sarajevu, bi blo pa to OK ?

Kdo pravi, da bi bilo OK?

Brane22> Za klanja Srbov okrog Srebrenice v tem času nevermind.

Kdo to pravi?

Brane22> Saj so samo - Srbi. Mislim, civilisti srbske narodnosti ampak to je v bistvu to.

Prav je, da so odgovorni za poboje srbskih civilistov kaznovani popolnoma enako, kot odgovorni za poboje katerihkoli drugih civilistov.

Brane22 ::

Dobro. Teh civilostov okrog Srebrenice je mislim nekaj čez 3000.

Najdi mi temu ustrezno njihovo _omembo_ v "demokratičnih" medijih.

Ali rahlo poenostavljeno nekoga, ki ga ne boli kurac zanje.

"Majke oko Srebrenice" in nekoga, ki ga zanima, kaj mislijo, če so še žive in niso bile zažgane/zaklane/obglavljene v skupini.

Lahko kaj takega najdeš brez napora ?

Brane22 ::

Mogoče bi te to zanimalo:

Saša Radulović je tip po mojem okusu in domnevam tudi tvojem.

Leta 2000 je imel v USA firmo za prepoznavanje vzorcev in obdelavo slik z mislim da 200 zaposlenimi.

To je prodal IIRC Adobeu. Pred tem je delal v Siemensu nekaj na jedrskih reaktorjih.

Potem se je vrnil v Srbijo, kjer je delal različna dela, nazadnje kot stečajni upravitelj, preden je postal finančni minister v Srbiji. Po 4 mesecih je zaradi splošne korupcije v državi dal odpoved in ustanovil svojo stranko DJB - Dosta Je Bilo.
Njen program je recimo temu zdravo libertaren s solidnimi socialnimi vložki. Osnovna misel njihovega programa je, da se je treba učiti od uspešnih držav, kot so Nemčija, Holandija, Švedska itd.

No, torej kaj ima reči nekdo tak ob najnovejših bosanskih izpadih ob poboju Srbov v Sarajevu ?

Radulović za Blic: Dobrovoljačka

Looooooka ::

Prav je, da so odgovorni za poboje srbskih civilistov kaznovani popolnoma enako, kot odgovorni za poboje katerihkoli drugih civilistov.

Optimist. Danes lahko v kar nekaj gostilnah najdeš folk s slovenskim passportom, ki se še danes baha kaj vse je počel v teh vojnah...tko prostovoljno pa se o tem nikjer niti ne piše. Mi še s partizani in domobranci po 50+ letih nismo razčistili in ti misliš, da bodo ti ljudje kdaj kaznovani. Take sanje so propadle takoj, ko so oprostili vsaj enega klavca bodisi s Hrvaške, Bosne ali Srbije. Takrat je blo konec zgodbe o kakršnikoli kazni. Danes lahko sanjap samo še o spravi med mladimi, ki jih upajmo bolj zanima prihodnost kot preteklost, ker če ne bo slej ko prej spet počilo.

Brane22 ::

Brane22 je izjavil:



Leta 2000 je imel v USA firmo za prepoznavanje vzorcev in obdelavo slik z mislim da 200 zaposlenimi.


Popravek: Bil je mislim direktor in nek manjši delež je imel v njej. 10% ali nekaj podobnega.

Evo ga na CNNu:

CNN fn 2001.god

Brane22 ::

Aja, še sveža novička o migrantih:
JELENA MAĆIĆ ŠOKIRALA: Migranti mu držali nož pod grlom dok su njegovu devojku ORALNO ZADOVOLJAVALI

Omenjena mogoče ni ravno mentalni snajper ampak je povsem dovolj razgledana, ima moderne nazore in je zelo "zahodno" usmerjena. Gledal sem nekaj nejnih intervjuev in nisem imel nekih bistevnih pripomb.

jype ::

Brane22> Najdi mi temu ustrezno njihovo _omembo_ v "demokratičnih" medijih.

Najdem jih v istih poročilih HRC in AI, kot vse ostale packarije - ampak ne takih, kot jih opisuješ ti na podlagi srbske nacionalistične propagande.

Brane22> Lahko kaj takega najdeš brez napora ?

Seveda. Zakaj pa misliš, da sponzoriram AI? Ker pišejo o tem - ampak zopet: Ne tako, kot o tem pišejo srbski nacionalisti.

Brane22> No, torej kaj ima reči nekdo tak ob najnovejših bosanskih izpadih ob poboju Srbov v Sarajevu ?

Kako kaj? Kaj pa naj kdorkoli reče?

Looooooka> Optimist. Danes lahko v kar nekaj gostilnah najdeš folk s slovenskim passportom, ki se še danes baha kaj vse je počel v teh vojnah...tko prostovoljno pa se o tem nikjer niti ne piše.

Kul, potem ti ne bo težko pokazati dokazov, na podlagi teh pa bo zagotovo trivialno obsoditi te ljudi.

Brane22> Aja, še sveža novička o migrantih:

Super, še več "a veš kaj je prjatlu en kolega povedu" zgodbic o tem, da nas muslimanske horde pobijajo. To bo zagotovo pomagalo k večjemu zaupanju in sodelovanju prebivalcev Balkana.

Žal mi je, ne kupim.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Super, še več "a veš kaj je prjatlu en kolega povedu" zgodbic o tem, da nas muslimanske horde pobijajo. To bo zagotovo pomagalo k večjemu zaupanju in sodelovanju prebivalcev Balkana.

Žal mi je, ne kupim.


Ona ni ravno "en prjatu". Je precej vidna na svežih protivladnih protestih itd itd.

jype ::

Brane22> Ona ni ravno "en prjatu". Je precej vidna na svežih protivladnih protestih itd itd.

In? Ponovila je propagando, ki jo poslušamo ves čas, pa je dokazljivo neresnična in ji nihče pri zdravi pameti več ne verjame.

Naj kredibilen novinar pridobi posnetek klica na policijo, kjer policija izjavi, da ne more ukrepati, policijski predstavnik pa naj potrdi pristnost, pa bomo verjeli.

Brane22 ::

jype je izjavil:


Najdem jih v istih poročilih HRC in AI, kot vse ostale packarije - ampak ne takih, kot jih opisuješ ti na podlagi srbske nacionalistične propagande.


kakšne propagande ? Imel si posnetke obglavljenih civilistov na friggin CNN-u.

In zakaj točno so srbski "nacionalisti" slabi ? Današnja Bosna je nastala na islamskem fundamentalizmu. To ti nekako ni slabo ?


Seveda. Zakaj pa misliš, da sponzoriram AI? Ker pišejo o tem - ampak zopet: Ne tako, kot o tem pišejo srbski nacionalisti.


BMK za AI. Niso Srbije bombardirali zaradi pisanja AIja ampak zaradi baražnega ognja medijev ala CNN & Co.


Kako kaj? Kaj pa naj kdorkoli reče?


Ti mi nalinkaš materiala za cca megabajt in si presenečen, ker ne preberem vsega.
Jaz ti podam link na eno kratko stran in je ne prebereš.

V tistem Sarajevu, kjer so bošnjaki kao čisto ko solza so počili namerno iz neposredne bližine njegovega očeta - zdravnika v glavo. Takrat ko očitno ni bil grožnja nikomur in v situaciji, ki ni upravičevala vojnih akcij sploh pa ne takega dejanja.

In ker gre za Srba, si se ti zgubil.

jype je izjavil:

Brane22> Ona ni ravno "en prjatu". Je precej vidna na svežih protivladnih protestih itd itd.

In? Ponovila je propagando, ki jo poslušamo ves čas, pa je dokazljivo neresnična in ji nihče pri zdravi pameti več ne verjame.

Naj kredibilen novinar pridobi posnetek klica na policijo, kjer policija izjavi, da ne more ukrepati, policijski predstavnik pa naj potrdi pristnost, pa bomo verjeli.


Zakaj bi to naredil nekdo njenega profila ? Vedno je bila odprtega tipa. Nikoli ni rekla besede čez begunce.
Kakšen motiv naj bi tu imela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

Brane22> Zakaj bi to naredil nekdo njenega profila ? Vedno je bila odprtega tipa. Nikoli ni rekla besede čez begunce.
Brane22> Kakšen motiv naj bi tu imela?

Vseeno mi je.

Brane22> kakšne propagande ? Imel si posnetke obglavljenih civilistov na friggin CNN-u.

Tako je. Posnetke so ustvarili skrbski ultranacionalisti, ki so tudi izvajali klanje. Na podlagi videoposnetka, ki so ga sami ustvarili, so bili mnogi tudi dejansko kaznovani.

Brane22> BMK za AI. Niso Srbije bombardirali zaradi pisanja AIja ampak zaradi baražnega ognja medijev ala CNN & Co.

Propagandna vojna, ki jo mnogi še vedno poskušate furat, je dejansko odgovorna za eskalacijo nasilja in vzdrževanje stanja, v katerem moraš streljat na sosede, ker verjameš, da te hočejo umoriti. Mene tvoje mnenje ne zanima, zanima me zgolj, kaj lahko dokažeš.

Brane22> Ti mi nalinkaš materiala za cca megabajt in si presenečen, ker ne preberem vsega.

Nisem presenečen. Vem, da se ljudje težko sprijaznijo z dejstvi, celo če jim prilepiš samo relevantne vrstice. Vseeno mi je, kaj si ti misliš o krivdi, materialnih dokazov, da je srbski nacionalizem povzročil ne le razpad Jugoslavije, ampak tudi klanje na njenem ozemlju, je dovolj. Ne dvomim, da je tudi kak tuji agent imel interes ustvarjati ozračje, v katerem je do takega klanja prišlo precej lažje, kot bi v normalnih razmerah, ampak na koncu so še vedno konkretni ljudje krivi za konkretne zločine in to, da ustvarjaš videz, kot da poskušaš zločine pripadnikov srbskih vojaških in paravojaških enot opravičiti s srbsko ultranacionalistično propagando, tvojo kredibilnost popolnoma uniči.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25349424 (44115) bluefish
»

Kaj se dogaja na Kosovu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
607787 (5519) Mipe

Več podobnih tem