» »

Kako izmeriti igrišče?

Kako izmeriti igrišče?

juve91 ::

kako pravilno izmeriti nogometno igrišče? da bo pravilen pravokotnik, na podlagi česa se orientiraš?

mtech7 ::

pitagora

chort ::

precej enostavno s klinom in štrikom, pa malo pitagorovega izreka. Eno dolgo stranico pač izmeriš, nato pa klin zabiješ v en korner in na štriku odmeriš razdaljo krajše stranice in rišeš krožnico približno pravokotno na dolgo stranico. Potem klin zabiješ na drugem kornerju tiste prve dolge stranice, odmeriš razdaljo diagonale (tle pride v igro pitagora) in iščeš presečišče s prvo krožnico. Ponoviš vajo še na drugi strani in imaš kvadrat. Ali pa plačaš sixpack lokalnemu geodetu.

juve91 ::

chort je izjavil:

precej enostavno s klinom in štrikom, pa malo pitagorovega izreka. Eno dolgo stranico pač izmeriš, nato pa klin zabiješ v en korner in na štriku odmeriš razdaljo krajše stranice in rišeš krožnico približno pravokotno na dolgo stranico. Potem klin zabiješ na drugem kornerju tiste prve dolge stranice, odmeriš razdaljo diagonale (tle pride v igro pitagora) in iščeš presečišče s prvo krožnico. Ponoviš vajo še na drugi strani in imaš kvadrat. Ali pa plačaš sixpack lokalnemu geodetu.


in kak naj rišem krožnico? pobarvam igrišče tam? :D

chort ::

znajdi se, lahko treseš koruzo, potegneš po tleh štrik, biorazgradljiv markirni sprej ;)

ToniT ::

Vzameš klin, ga zavežeš na vrv na pravilni dolžini in ga uporabiš kot svinčnik....

dreta ::

juve91 je izjavil:

chort je izjavil:

precej enostavno s klinom in štrikom, pa malo pitagorovega izreka. Eno dolgo stranico pač izmeriš, nato pa klin zabiješ v en korner in na štriku odmeriš razdaljo krajše stranice in rišeš krožnico približno pravokotno na dolgo stranico. Potem klin zabiješ na drugem kornerju tiste prve dolge stranice, odmeriš razdaljo diagonale (tle pride v igro pitagora) in iščeš presečišče s prvo krožnico. Ponoviš vajo še na drugi strani in imaš kvadrat. Ali pa plačaš sixpack lokalnemu geodetu.


in kak naj rišem krožnico? pobarvam igrišče tam? :D


Posipas apno.

Realist ::

Sam sem takole meril manežo 40x20. Imel dva metra - eden 50m in drugi 20 m. Postavil prvi vogal, od tam pomeril 40m in postavil drugi vogal. Iz tega vogala sem vlekel z manjšim metrom 20m z drugim metrom pa sem pomeril diagonalo (pitagora) in kjer sta se sekali vrednosti dobil tretji vogal. Za zadnji vogal sem ustrezno prestavil metre in dobil še zadnji vogal.

Ko sem med seboj meril diagonale sem zadel dokaj točno, treba se je zavedat, da je potrebno merilni trak šponat, pa da teren ni 100% v ravnini. 100% točnost ni tako enostavno dosegljiva, vendar par 10 cm pri teh razdaljah ne prestavlja problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Realist ()

fikus_ ::

Pravilo 3, 4, 5!

Zarišeš eno liniljo za dolžino igrišča, pravokotnice na prvo linijo pa narediš s pitagoro.
3^2+4^2=5^2
oz.
30^2+40^2=50^2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

kozmy ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

jype ::

Laserski vinkl si sposodiš pri knaufarjih.

IL_DIAVOLO ::

Danes je tehnologija ze tako napredovala, da lahko izmeris kar iz domacega naslonjaca :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geometrija

Oddelek: Šola
193748 (2821) invisable
»

Načrtovanje trikotnika(nujno)

Oddelek: Šola
133974 (3722) euler
»

Kako izračunati kot v tem trikotniku ?

Oddelek: Loža
84317 (4117) jakinal
»

geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
383861 (3064) euler
»

Geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
453963 (3963) euler

Več podobnih tem