» »

Microsoft: z Windows 10 Creators Update raje počakajte

Microsoft: z Windows 10 Creators Update raje počakajte

Microsoft - Ne bi si mislili, da bomo kaj takega slišali iz Microsoftovih ust, a smo vendarle. Z najnovejšo posodobitvijo za Windows 10, ki je uradno izšla 11. aprila, čeprav je bila na voljo že nekaj dni prej, velja počakati. Tako je sicer med vrsticami, a zelo jasno dejal John Cable iz Microsofta.

Zadeva je namreč precej kompleksna. Posodobitev se vsem uporabnikom ne prikaže istočasno, temveč jo Microsoft najprej ponudi najnovejšim napravam, ki bodo verjetno delovale brez težav, medtem ko jo starejše naprave dobijo kasneje. Zapisano velja za avtomatično posodobitev prek Windows Update, medtem ko je povsod mogoče na silo sprožiti posodobitev.

In Microsoft slednjo možnost odsvetuje oziroma opozarja, da se utegnejo uporabniki soočiti z nekaterimi težavami. Zato Cable pravi, naj uporabniki raje počakajo, da jim sistem ponudi nadgradnjo, pa četudi bo to še trajalo. Z drugimi besedami to pomeni, da Windows 10 Creators Update ni vklesan v kamen, temveč da ga sproti popravljajo glede na težave, ki se odkrijejo. To ni nič nenavadnega, je pa novost segmentiran pristop k nadgrajevanju. Kdor Creators Update je namestil in mu sedaj povzroča sive lase, pa lahko nadgradnjo tudi odstrani.

45 komentarjev

ST-777 ::

Posodobitev Creators Update (Build 15063) sem namestil pred 11. aprilom, in se ne spomnim, da bi od takrat Win 10 povzročal kakšne težave.

mtosev ::

na mojem kompu je creators in tudi na enem kompu sem nadgradil pa vse dela okay.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ender ::

CU ima nekaj težav z monitorji, priključenimi preko DisplayPort kablov - le-ti ne gredo več v spanje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mtosev ::

ender je izjavil:

CU ima nekaj težav z monitorji, priključenimi preko DisplayPort kablov - le-ti ne gredo več v spanje.
izkopiš ročno in je?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

svecka ::

sen nagradil na creators in nimam težav pri vsakdanjem delu.

jlpktnst ::

Jaz sploh ne morem iz 10240 verzije prilezt, driver težave očitno, nimam želje se ukvarjat s tem več kot par ur (kar sem se). Klasika pač, očitno je treba reinstalirat tole na 1-2 leti. Sem se kar razvadil na gnu/linux

ender ::

mtosev je izjavil:

izkopiš ročno in je?
Če se spomnim, samo ima to dodatno nadlego, in sicer ker je DisplayPort, Windows misli, da sta bila monitorja iztaknjena, ko ju izklopiš, zaradi česar pomeče vse na primarni monitor in pomanjša vsa okna na 1024x768.

jlpktnst je izjavil:

Jaz sploh ne morem iz 10240 verzije prilezt, driver težave očitno, nimam želje se ukvarjat s tem več kot par ur (kar sem se). Klasika pač, očitno je treba reinstalirat tole na 1-2 leti. Sem se kar razvadil na gnu/linux
Uporabi Media Creation Tool, in ko znova zažene računalnik iztakni vse USB naprave (vključno z miško in tipkovnico; tudi sprejemnike za brezžične miške/tipkovnice) in če imaš interni čitalec kartic, odstrani vse kartice.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

klinker ::

Hmm, meni se je sam posodobil na 10 let starem prenosniku. Sicer mi je zajebal driverje od tipkovnice in touchpada, ampak je blo po uninstalu naprave in rebootu spet ok.

Seljak ::

Imam to posodobitev in deluje sistem brez problemov. Edino kar sem moral ponovno nastavljati je bila zasebnost (vse na OFF 8-) )

BoLhCa ::

Tudi pri meni nisem opazil kakšne težave po posodobitvi.

s1m0n ::

ender je izjavil:

CU ima nekaj težav z monitorji, priključenimi preko DisplayPort kablov - le-ti ne gredo več v spanje.


Meni pa delata oba Dell-a BD preko DP.
Spanje zaslona je bolj zanesljivo kot na prejšnji verziji W10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Magic1 ::

Ali update sploh vključuje kaj takega zaradi česar ga nujno potrebujemo?
Magic

krho ::

Magic1 je izjavil:

Ali update sploh vključuje kaj takega zaradi česar ga nujno potrebujemo?

Trenutno, ne. Čez AFAIR 18 mesecev da. Ker ne bo več security popravkov za tvojo trenutno verzijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Dejan99 ::

Magic1 je izjavil:

Ali update sploh vključuje kaj takega zaradi česar ga nujno potrebujemo?

Funkcionalno ni nič novega, razen 3D-paint, ki je neuporaben oz. bolj za igračkanje. Raje bi videl, če bi nadgradili starega slikarja v malo bolj napreden editing tool. Ni jim treba narediti PS ali GIMP, lahko bi imel vsaj nekaj več featurjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

Markoff ::

mtosev je izjavil:

na mojem kompu je creators in tudi na enem kompu sem nadgradil pa vse dela okay.

Na mojem C64 ni Creators, pa tudi dela čisto ok.

Jaz sem si tudi naložil Creators. No, Moj 10 Home ga je. Like I have any choice in the matter.

Nič hudega. Ko neham uporabljati laptop kot službenega, gre 10 dol.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Ahim ::

Seveda bom pocakal. Najmanj do 2020.

mtosev ::

Ahim je izjavil:

Seveda bom pocakal. Najmanj do 2020.
najboljše kr počakat na win 11 :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

A šele sedaj to povejo, ko sem posodobil službeni PC in mi je zjebalo nastavitve mrežnih printerjev.

Bemu mater.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

sem prvi dan namestil posodobitev na prenosnik, macbook in virtualko, povsod dela ok.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Ijus ::

js sem mel ful težav. od ikon ki se niso namestile v start menu do tega da so določeni programi delali zelo počasi. izjemno. tudi na momente je komp oziroma program kak določen med delom friznil. sem pa dal ročno gor to posodobitev. potem sem dal prejšnjo verzijo. spet dela vse v redu. imam pa 5+ let star prenosnik. :(

RegulusDraco ::

ti je windows update sam ponudil to posodobitev ali pa si forcal namestitev?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Spc ::

Dejan99 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ali update sploh vključuje kaj takega zaradi česar ga nujno potrebujemo?

Funkcionalno ni nič novega, razen 3D-paint, ki je neuporaben oz. bolj za igračkanje. Raje bi videl, če bi nadgradili starega slikarja v malo bolj napreden editing tool. Ni jim treba narediti PS ali GIMP, lahko bi imel vsaj nekaj več featurjev.

No ja, tudi WDDM 2.2 z DXGI 1.6 ...
Windows Display Driver Model @ Wikipedia
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

mtosev ::

RegulusDraco je izjavil:

ti je windows update sam ponudil to posodobitev ali pa si forcal namestitev?
meni se je na enemu kompu samo naredilo, na kompu od botre sem pa forcal update.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jlpktnst ::

ender je izjavil:


jlpktnst je izjavil:

Jaz sploh ne morem iz 10240 verzije prilezt, driver težave očitno, nimam želje se ukvarjat s tem več kot par ur (kar sem se). Klasika pač, očitno je treba reinstalirat tole na 1-2 leti. Sem se kar razvadil na gnu/linux
Uporabi Media Creation Tool, in ko znova zažene računalnik iztakni vse USB naprave (vključno z miško in tipkovnico; tudi sprejemnike za brezžične miške/tipkovnice) in če imaš interni čitalec kartic, odstrani vse kartice.


Sicer hvala za nasvet ... samo ...

Sploh nočem razmišljat kolk časa sem porabu za takšne in drugačne workarounde. So far ni delovalo nič. Uglavnem zadeve, ki jih na linux mašini dobim z navadnim updatom (lahko resetiram kadarkoli, update je pa med delom), tule rabim ure in ure. Sem mislil da bodo vsaj update rešili v 10, pa niso, to se vleče že od pamtiveka. Vista bi morala izboljšat zadevo (in so do neke mere), dela pa zato vse 10x počasneje.

Hudič je, ker mi zdej zadeva vsaj 1x na dan resetira PC in poskuša update instalirat. Še dobro da je za gaming (pa še to mi je vrgel modal popup sredi igre - jaz pa igral hardcore mode v poe).

Izi ::

Jaz sem že en teden nazaj nadgradil na dveh računalnikih in je povsod brez težav.
Ima pa tale Creators verzija več opaznih sprememb kot če bi nadgradil iz Windows 8 na Windovs 10, zato ni čudno, da ima kdo probleme. Je praktično nov sistem.

Tilen ::

Microsoft Windows [Version 10.0.15063]
Original Install Date: 9.4.2017, 22:06:37

HP EliteBook G1 840, brez težav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ijus ::

RegulusDraco je izjavil:

ti je windows update sam ponudil to posodobitev ali pa si forcal namestitev?


isti dan ko so na slo-techu objavili novico sem foillowal linku in rocno namestil upgrade. oziroma naredil fresh install.

konspirator ::

CU se namesti pod "prostovoljno muss" ali ročno ?
Ker ostali updejti (ne CU) na w10 so šli pod "prostovoljno muss".
--

Cervantes ::

Šlamastika totalna.
Nazaj na 7.

mtosev ::

Cervantes je izjavil:

Šlamastika totalna.
Nazaj na 7.
anyone remember problemov ko je prišo ven sp2 za win xp. nihče tedaj ni trdil naj se gre nazaj na win 9x
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Ker je win9x crap v primerjavi z XP.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

bil je samo primer. se spomnim, da določeni programi več niso delovali ko si namestil sp2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Slab primer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ijus ::

ma who cares za windowse razenvas?

MrStein ::

Še kaka milijarda ljudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

Who cares for the 2% :)

Saj Win 7 nič ne manjka! Tistemu, ki pač desetica ne ustreza ima 7/8/8.1
Na tablici mi je osebno lažje delat z 8/8.1 kot pa z desetico.

MrStein ::

Mimogrede: kako prekličeš shutdown dialog oz. screen?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

shutdown -a


Saj Win 7 nič ne manjka! Tistemu, ki pač desetica ne ustreza ima 7/8/8.1

Seveda mu manjka. DX12 in speedshit podpora za začetek.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

me zanima kolk ljudem win 10 ni všeč, ker ne marajo sprememb?

kolk ljudi je jokalo, da npr vista ni ok pa je bila čisto ok sistem za ljudi kateri so imeli sodoben komp. stara jajca non dual core in manj 2gb in je vista delala kot shit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ZigaZiga ::

jlpktnst je izjavil:

ender je izjavil:


jlpktnst je izjavil:

Jaz sploh ne morem iz 10240 verzije prilezt, driver težave očitno, nimam želje se ukvarjat s tem več kot par ur (kar sem se). Klasika pač, očitno je treba reinstalirat tole na 1-2 leti. Sem se kar razvadil na gnu/linux
Uporabi Media Creation Tool, in ko znova zažene računalnik iztakni vse USB naprave (vključno z miško in tipkovnico; tudi sprejemnike za brezžične miške/tipkovnice) in če imaš interni čitalec kartic, odstrani vse kartice.


Sicer hvala za nasvet ... samo ...

Sploh nočem razmišljat kolk časa sem porabu za takšne in drugačne workarounde. So far ni delovalo nič. Uglavnem zadeve, ki jih na linux mašini dobim z navadnim updatom (lahko resetiram kadarkoli, update je pa med delom), tule rabim ure in ure. Sem mislil da bodo vsaj update rešili v 10, pa niso, to se vleče že od pamtiveka. Vista bi morala izboljšat zadevo (in so do neke mere), dela pa zato vse 10x počasneje.

Hudič je, ker mi zdej zadeva vsaj 1x na dan resetira PC in poskuša update instalirat. Še dobro da je za gaming (pa še to mi je vrgel modal popup sredi igre - jaz pa igral hardcore mode v poe).


Podobne dogodivščine sem imel / imam tudi jaz. Pri prvem velikem update-u (november 2015) so se posodobili tudi vsi gonilniki na neke čudne nedelujoče. Posledica - OS je že takoj po prijavi uporabnika porabljal 95% RAMa. Za še večje težave sem poskrbel sam, ker sem se hotel vrniti na restore point pred update-om. Restore se ni izvedel pravilno (se je obesil pri 99%). Seveda se tudi gonilniki niso zamenjali s prejšnjimi. Rezultat - nedelujoči Windowsi, ki so v idle state porabljali 95% RAMa. To sem potem nekako rešil z recovery diskom. Potem sem sklenil, da je najbolje, če po vsaki posodobitvi najprej namestim gonilnike, ki jih dobim na uradni spletni strani prenosnika.

Nauk zgodbe: Imej gonilnike z uradne strani naprave/naprav shranjene na disku in jih po vsakem update-u znova namesti, nato jih sam posodobi, če je potrebno.
Sem pa tudi sam večino časa na Linuxu.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede: kako prekličeš shutdown dialog oz. screen?

Govorim za tablet UI.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ufek ::

Službeni laptop mi je ponudil upgrade. Sem rekel ok, pa naj bo. Po tretji uri sprožim posodobitev in grem domov. Zjutraj pridem v pisarno in na ekranu gori 75% dokončano in naj ne ugašam računala. Yeah right. Celo noč ni mogel zaključit, potem tudi cel dan ne bo. Ugasnil na silo, revert je trajal ca. 5 minut. Zaenkrat ne bom ponovil namestitve.

konspirator ::

Med dolgim vikendom lahko :)).
Od danes do 3.5 bo pomoje zmlel.
--

ufek ::

@konspirator če verjameš v pravljice ja. ;)

MrStein ::

Na službenih zadevah se greste take igrice? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14336098 (29662) D3m
»

Windows 10 Creators Update je že tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7430976 (27442) MaCoFaCo
»

Windows 10 Creators Update izide 11. aprila

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3810713 (8412) Anney
»

Microsoft poleg aprilske potrdil še drugo letošnjo nadgradnjo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
178350 (6649) jype

Več podobnih tem