» »

Slovenske parlamentarne volitve 2018

Slovenske parlamentarne volitve 2018

««
12 / 64
»»

ZaphodBB ::

Ti ne razumeš. Revežem najbolj pomaga, če daš denar javnemu sektorju, da potem kvazi intelektualci srednjega razreda cele dneve posedajo in trošijo denar za holistične razprave o tem kako Billa Gates prisilit, da od svoje miljarde nahrani vse reveže.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Ne, zajebal sem, ko sem rekel zadnjih 10 let.

20% vs 40% se nanaša na okrevanje - to boš videl tudi v virih. Če gledaš od 2010 do danes. Pri tem upoštevaj še, da je vir, ki sem ga prilepil samo do 2014.

V dejanski dobi zadnjih 10 let, pa vidimo, da smo ostali zadaj in da še (vsaj na omenjenih grafih) nismo dosegli nivoja izpred krize.


V tem primeru te vabim, da prilepiš vire, ki te trditve potrjujejo in ne demantirajo.

Ko boš to naredil še razloži kaj je s temi viri narobe.

Vso srečo.

Timurlenk je izjavil:


Kajti 82 % ustvarjenega v letu 2017 je šlo k 1 % ljudi, 0 % pa ni dobila revna polovica sveta ...


Vir?

Timurlenk je izjavil:

ja, govorimo zgolj o tistemu razmerju 8 bogatih in 3,5 milijarde revnih ljudi

lmao


Timurlenk je izjavil:

A lahko še nekdo razloži, kaj ti pomaga rast, od katere nihče nima nič? Ok, razen par 10 posameznikov:

Kajti 82 % ustvarjenega v letu 2017 je šlo k 1 % ljudi, 0 % pa ni dobila revna polovica sveta ...


lmao

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZaphodBB ::


V tem primeru te vabim, da prilepiš vire, ki te trditve potrjujejo in ne demantirajo.

Saj jih imaš. Samo pogledat jih moraš.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:


Saj jih imaš. Samo pogledat jih moraš.


Prosim prilepi povezavo do njih ali povezavo do objave, kjer si jih prilepil. Hvala in vso srečo :)

Truga ::

Smrekar1 je izjavil:

Vir?

oxfam: http://www.bbc.com/news/business-427458...

ZaphodBB ::

Smrekar1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Saj jih imaš. Samo pogledat jih moraš.


Prosim prilepi povezavo do njih ali povezavo do objave, kjer si jih prilepil. Hvala in vso srečo :)

Ja, prav imaš. Data just isn't there. Grem nazaj v luknjo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:


oxfam: http://www.bbc.com/news/business-427458...


Some 82% of money generated last year went to the richest 1% of the global population while the poorest half saw no increase at all, the charity said.

Tole jaz interpretiram kot da so najbogatejši 1% dobili 82% vsega povečanja prihodkov, najrevnejših 50% ni imelo povečanja prihodkov.

Aja, mimogrede. Da si med najbogatejšimi 1% potrebuješ letni bruto prihodek 25k€. Najbogatejši 1% torej smo bili deležni 82% vsega povečanja prihodkov.

ZaphodBB je izjavil:


Ja, prav imaš. Data just isn't there. Grem nazaj v luknjo.


Priden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

videc ::

Pa saj srednjega razreda v Sloveniji praktično ni.

thramos ::

Če veliko služiš, še ne pomeni, da si bogat.

videc je izjavil:

Pa saj srednjega razreda v Sloveniji praktično ni.


Odvisno od definicije, ampak po neki splošni sprejeti (izobrazba, lastništvo nepremičnine, varnost službe, življenski slog), bi rekel, da ga ni malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

gusto ::

thramos je izjavil:

Če veliko služiš, še ne pomeni, da si bogat.

Tukaj si v zmoti, SSKJ: bogàt stil. bôgat -áta -o prid., bogatéjši (ȁ ā; ó ā) 1. ki ima mnogo materialnih dobrin

Lahko pa sedaj filozofiramo, kaj je za nekoga bogastvo. Ampak to je zgolj filozofski, metaforični pomen te besede.

Truga ::

Smrekar1 je izjavil:

Najbogatejši 1% torej smo bili deležni 82% vsega povečanja prihodkov.

in to se ti ne zdi fucked up?

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:


in to se ti ne zdi fucked up?


O tem nisem sodil. Sodil sem zgolj o pravilnosti trditve "najbogatejših 1% dobi 82% vseh prihodkov". Če to ni res na osnovi te trditve ne smemo vleči zaključkov.

Logično, kajne?

videc je izjavil:

Pa saj srednjega razreda v Sloveniji praktično ni.


Aja, se ti zdi. Pri nas imamo samo bogate in revne.

http://gini-research.org/system/uploads...

Stran 12 v poročilu, oz 21 v pdf, imaš graf. Kaj ti ta graf pove?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Truga ::

Ce imas kaksne boljse podatke prosim na dan z njimi. Zaenkrat je tisto kolikor sem jaz gledal se najbolj tocna ocena. Je pa jasno mozno da ni natancna, bogati bogastvo dobro skrivajo, revne drzave pa tudi ne vodijo najbolj tocnih racunov.

nurmaln ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti ne razumeš. Revežem najbolj pomaga, če daš denar javnemu sektorju, da potem kvazi intelektualci srednjega razreda cele dneve posedajo in trošijo denar za holistične razprave o tem kako Billa Gates prisilit, da od svoje miljarde nahrani vse reveže.

:D res mi marsikaj ni jasno ja
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:

Ce imas kaksne boljse podatke prosim na dan z njimi. Zaenkrat je tisto kolikor sem jaz gledal se najbolj tocna ocena.


Zaenkrat tega sploh nisi gledal.



Ja, vse je v kurcu in razlike med bogatimi in revnimi se samo krepijo. V obratnem smislu, seveda.
Preveč posplošuješ članke o stanju v ZDA na ves svet. ZDA niso ves svet.



Najbogatejših 10% ima mogoče res tistih ~82% vseh dohodkov, da. To je precej drugače kot najvišjih 1%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nurmaln ::

Smrekar1 je izjavil:

Aja, mimogrede. Da si med najbogatejšimi 1% potrebuješ letni bruto prihodek 25k€.

Mislim da potrebuješ 25k neto. Z 25k bruto si v top 5%, vsaj če tale sajt pravilno prikaže http://www.globalrichlist.com/
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Smrekar1 ::

nurmaln je izjavil:


Mislim da potrebuješ 25k neto. Z 25k bruto si v top 5%, vsaj če tale sajt pravilno prikaže http://www.globalrichlist.com/


Ajdi, recimo. Gre za ocene, vsekakor ni ravno težko biti v teh zlih najbogatejših 1%. Za 5% rabiš približno povprečno slovensko plačo, 12kEUR/letno neto, z minimalcem si v 15%, z 780EUR/mesec neto si v 10% najbogatejših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Najbogatejši 1% torej smo bili deležni 82% vsega povečanja prihodkov.

in to se ti ne zdi fucked up?


Kater del se tebi zdi fucked up? Jaz sem vesel za vsakega ki je uspel svoje prihodke povečati za 82%. Problem je v tebi, ker misliš da je ta 1% ostale prikrajšal za kaj. Pa jih ni, kvečjemu jim je še zelo pomagal.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

thramos ::

gusto je izjavil:

Tukaj si v zmoti, SSKJ: bogàt stil. bôgat -áta -o prid., bogatéjši (ȁ ā; ó ā) 1. ki ima mnogo materialnih dobrin

Lahko pa sedaj filozofiramo, kaj je za nekoga bogastvo. Ampak to je zgolj filozofski, metaforični pomen te besede.


Če veliko služiš, še ne pomeni, da imaš mnogo materialnih dobrin. Recimo, ker veliko trošiš.

In obratno, če imaš mnogo materialnih dobrin, ne pomeni, da veliko služiš. Dedič recimo.

Slovenci smo po prihodkih razmeroma visoko, po bogastvu pa razmeroma nizko.

Truga ::

Smrekar1 je izjavil:

Preveč posplošuješ članke o stanju v ZDA na ves svet. ZDA niso ves svet.

ampak tisti clanek je za cel svet, ne za ZDA

thramos ::

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Najbogatejši 1% torej smo bili deležni 82% vsega povečanja prihodkov.

in to se ti ne zdi fucked up?


Kater del se tebi zdi fucked up? Jaz sem vesel za vsakega ki je uspel svoje prihodke povečati za 82%. Problem je v tebi, ker misliš da je ta 1% ostale prikrajšal za kaj. Pa jih ni, kvečjemu jim je še zelo pomagal.


Jaz si to razlagam tako, da je 1 % najbogatejših (po premoženju) svoje premoženje povečal za 82 % vsega na novo ustvarjenega denarja. Vsaj tako je napisano. Na ostalih 99 % pa je odpadlo le 18 % novo ustvarjenega.

nurmaln ::

Tudi jaz si tako razlagam. Tudi preostalim 99% privoščim da si povečajo premoženje/prihodke.

Ni pa pa čisto jasno zakaj se folk ne razburja ko najboljših 5 nogometašev služi več kot najslabši milijon nogometašev.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Zakaj zdej predpostavljas da so nogometasi izjema?

Smrekar1 ::

Truga je izjavil:


ampak tisti clanek je za cel svet, ne za ZDA


Tisti članek tudi ne pove tega kar ti misliš da pove.

Truga ::

Tocno to pove. Premozni del sveta hoarda vse premozenje, jaz s svojimi usivimi 1600 neto sem v top 5% ali se visje. Toj fucked.

e: A morm spet postat kaj se dogaja s kapitalizmom in izkoriscanjem revnih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Wrop ::

Zato pa te bi moral ves ostali svet obdavčiti, ker jim s svojimi 1600 € neto odžiraš hrano. Ni pravično, da Afričan dela cel dan v rudniku za par % tvoje mesečne neto plače.

Truga ::

Se strinjam

Wrop ::

Lepo da se. sedaj pa nakaži jurčka € v Afriko, pa fotografijo nakazila prilepi sem.

Truga ::

Sem ze vec kot jurja, in bom spet, ko bom lahko. Trenutno sem cist brez denarja, zaradi raznih reci v druzini. Se pa situacija zdaj koncno pocasi popravlja.

Nerf ::

Sedaj se bo začelo...ustanavljale se bodo nove stranke, obljubili bojo vse in glej ga zalomka na koncu ne bo sprememb.

Wrop ::

Truga je izjavil:

Sem ze vec kot jurja, in bom spet, ko bom lahko. Trenutno sem cist brez denarja, zaradi raznih reci v druzini. Se pa situacija zdaj koncno pocasi popravlja.


Slike pa ne bo? Lepo, da se ti situacija popravlja. Reveži v Afriki nujno potrebujejo tvojih 1000 €.

thramos ::

Truga je izjavil:

Sem ze vec kot jurja, in bom spet, ko bom lahko. Trenutno sem cist brez denarja, zaradi raznih reci v druzini. Se pa situacija zdaj koncno pocasi popravlja.


Ampak si še vedno bistveno na boljšem kot 90 %.

Če res hočeš pomagat, in ne le z drobtinicami s svojega priviligiranega položaja, bo treba razdati imetje in iti recimo graditi šole na Madagaskar.

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Tocno to pove. Premozni del sveta hoarda ustvarja vse premozenje veliko večino novega premoženja.

FTFY.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Sepravi tvoj argument je da ce nekaj ustvaris sam, pa tega u resnici niti ne mores porabit, je cist vseeno ce lezi na racunu v neki davcni oazi, ali pa se zapravi za reven sloj?

https://twitter.com/dril/status/4732658...

thramos je izjavil:

Ampak si še vedno bistveno na boljšem kot 90 %.

Če res hočeš pomagat, in ne le z drobtinicami s svojega priviligiranega položaja, bo treba razdati imetje in iti recimo graditi šole na Madagaskar.

Jaz lahko veliko vec naredim za clovestvo s tem kar delam zdaj, kot s fizicnim delom, ker sem blazno storast kojn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

thramos ::

Bill Gates pravi enako.

Truga ::

Ja, saj moj argument ni, da bi morali ljudje pocet reci, ki jih nocejo pocet. Njihov denar, on the other hand...

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Sepravi tvoj argument je da ce nekaj ustvaris sam, pa tega u resnici niti ne mores porabit, je cist vseeno ce lezi na racunu v neki davcni oazi, ali pa se zapravi za reven sloj?

Ne, jaz pravim da tebe čisto nič ne briga kaj jaz delam z nečem kar sem ustvaril sam. In samo zato ker je nekdo ustvaril manj kot jaz, zato še nima nobene pravice do mojega stuff-a.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Denar je ustvarila predvsem druzba.

Unilseptij ::

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Tocno to pove. Premozni del sveta hoarda ustvarja vse premozenje veliko večino novega premoženja.

FTFY.


Ravno v tem je hec... Premoženje na dejanskem, realnem nivoju ustvarjajo delavci, ne delodajalci... to je vendar ves point kapitalizma. Na globalnem nivoju dejansko delo tega 1% premožnih ljudi ne predstavlja nobene omembe vredne realne ustvarjene vrednosti. Ti ljudje imajo samo delnice in stvarno premoženje za katere dobivajo rento od vsega, kar naredijo drugi.

thramos ::

Truga je izjavil:

Ja, saj moj argument ni, da bi morali ljudje pocet reci, ki jih nocejo pocet. Njihov denar, on the other hand...


Ti, petprocentar, vsega svojega še nisi poslal v Afriko?

Pa saj ti ni treba iti zabijat žebljev. Lahko jim greš postavljat omrežje, jih učiš delat spletne strani ali karkoli že počneš.

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Denar je ustvarila predvsem druzba.

Mojega ne. Mojega sem ustvaril jaz. Mogoče hočeš rečt da sem ga potem jaz nekomu vzel?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Sam si ga sprintal? Uh oh...

thramos je izjavil:

Truga je izjavil:

Ja, saj moj argument ni, da bi morali ljudje pocet reci, ki jih nocejo pocet. Njihov denar, on the other hand...


Ti, petprocentar, vsega svojega še nisi poslal v Afriko?

Pa saj ti ni treba iti zabijat žebljev. Lahko jim greš postavljat omrežje, jih učiš delat spletne strani ali karkoli že počneš.

pridem takoj za tabo

nurmaln ::

Unilseptij je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Tocno to pove. Premozni del sveta hoarda ustvarja vse premozenje veliko večino novega premoženja.

FTFY.


Ravno v tem je hec... Premoženje na dejanskem, realnem nivoju ustvarjajo delavci, ne delodajalci... to je vendar ves point kapitalizma. Na globalnem nivoju dejansko delo tega 1% premožnih ljudi ne predstavlja nobene omembe vredne realne ustvarjene vrednosti. Ti ljudje imajo samo delnice in stvarno premoženje za katere dobivajo rento od vsega, kar naredijo drugi.

OMFG a ti živiš v kameni dobi? Dej ti vzami programerju računalnik pa da vidimo koliko vrednosti bo ustvaril. Pa šoferju vzami kamion in kmetu traktor, pa da vidimo koliko vrednosti bosta ustvarila.
Kako za vraga folk še vedno verjame v glupe Marxove pravljice???
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

thramos ::

Truga je izjavil:

pridem takoj za tabo


No, pa smo tam.

1 % brani svoje privilegije.

Unilseptij ::

nurmaln je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Tocno to pove. Premozni del sveta hoarda ustvarja vse premozenje veliko večino novega premoženja.

FTFY.


Ravno v tem je hec... Premoženje na dejanskem, realnem nivoju ustvarjajo delavci, ne delodajalci... to je vendar ves point kapitalizma. Na globalnem nivoju dejansko delo tega 1% premožnih ljudi ne predstavlja nobene omembe vredne realne ustvarjene vrednosti. Ti ljudje imajo samo delnice in stvarno premoženje za katere dobivajo rento od vsega, kar naredijo drugi.

OMFG a ti živiš v kameni dobi? Dej ti vzami programerju računalnik pa da vidimo koliko vrednosti bo ustvaril. Pa šoferju vzami kamion in kmetu traktor, pa da vidimo koliko vrednosti bosta ustvarila.
Kako za vraga folk še vedno verjame v glupe Marxove pravljice???

To je glupa fora... pa imej računalnike in tovornjake in traktorje brez programerjev in voznikov in kmetov, pa da vidimo, koliko vrednosti boš ustvaril.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

thramos je izjavil:

Truga je izjavil:

pridem takoj za tabo


No, pa smo tam.

1 % brani svoje privilegije.

lol fuck off, jaz bi rad dosegel vsaj pogojno enakost na svetu, in zaradi tega me tle zmerjas? ja hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

nurmaln ::

Truga je izjavil:

Sam si ga sprintal? Uh oh...

Ne, opravil sem storitev in jo prodal za 5000€ (in to ponovil n-krat). Storitev ki je bila zame vredna nekaj manj kot 5000€, sicer je ne bi prodal za to ceno. Storitev, ki je bila za naročnika vredna nekaj več kot 5000€, sicer je ne bi toliko plačal. Jaz sem na boljšem in naročnik je na boljšem. Nobena čistilka v OŠ Spodnja Kungota in noben loščilec čevljev v Sudanu ni zaradi tega nič na slabšem. Nikomur nisem nič vzel, ustvaril sem novo vrednost.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

nurmaln je izjavil:

Truga je izjavil:

Sam si ga sprintal? Uh oh...

Ne, opravil sem storitev in jo prodal za 5000€ (in to ponovil n-krat). Storitev ki je bila zame vredna nekaj manj kot 5000€, sicer je ne bi prodal za to ceno. Storitev, ki je bila za naročnika vredna nekaj več kot 5000€, sicer je ne bi toliko plačal. Jaz sem na boljšem in naročnik je na boljšem. Nobena čistilka v OŠ Spodnja Kungota in noben loščilec čevljev v Sudanu ni zaradi tega nič na slabšem. Nikomur nisem nič vzel, ustvaril sem novo vrednost.

In zato si placal davek druzbi (v obliki dohodnine in DDVja), kar je super zadeva, se ne strinjas? Eni pa hocejo te davke se zmanjsat, zato da bojo meli vec zase, ceprav ne rabijo. Razumes?

nurmaln ::

Unilseptij je izjavil:

To je glupa fora... pa imej računalnike in tovornjake in traktorje brez programerjev in voznikov in kmetov, pa da vidimo, koliko vrednosti boš ustvaril.

Ne razumeš... Programer, kmet in voznik ne delajo tega kar delajo zato ker jih "kapitalisti" izkoriščajo, ampak ker so jim "kapitalisti" ponudili najboljšo od vseh alternativ, ki so jih imeli na voljo.
V času grde, grde, grde, izkoriščevalske, pokvarjene, umazane, kapitalistično pokvarjene industrijske revolucije folk ni prihajal delat v tovarne za 15ur na dan zato, ker bi jih kdo silil ampak za to ker je bila to za njih veliko boljša možnost, kot vse ostale alternative ki so jih imeli.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Truga ::

Aha, sepravi ce nekdo nima boljse alternative ga je ok izkoriscat. Razumem.

Bom res moral se enkrat nalepit uno z izkoriscanjem tretjega sveta, in kaj se bo zgodilo ko ga bo zmanjkalo?

Zelo mi je tudi vsec, kako zanicujes tu cistilke, in se pretvarjas da je tvoje delo tako bolj pomembno od njihovega, ker ti je nekdo dal vec denarja zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()
««
12 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6912112 (10604) bluefish

Več podobnih tem