» »

Slovenske parlamentarne volitve 2018

Slovenske parlamentarne volitve 2018

««
«
1 / 64
»»

ADIJOOO ::

Bliža se leto 2018 in parlamentarne volitve, ko se bomo podali na volišča.

Možnost je tudi, da pride, do predčasnih volitev, ker trenutna vlada uživa najnižjo možno podporo, odkar so na oblasti.


Vse ankete z leta 2017



Kot je razvidno z anket veliko ljudi je še neodločenih ali pa ne bi volilo nobeno trenutno stranko takih po zadnji anketi je 50%
  • zaklenil: BigWhale ()

sivistol ::

sds in čuš na večinsko zmago

Invictus ::

Se zna zgoditi da bo desnica dobila celo ustavno večino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Žiiiga ::

Sanje. :)

sivistol ::

Invictus je izjavil:

Se zna zgoditi da bo desnica dobila celo ustavno večino...


faj bi blo , pol še adaptamo us contitution in bill of right pa smo carji

Smrekar1 ::

Dokler na anketah gladko zmagujejo stranke "Ne vem", "Ne bi volil" in "Nobene od teh" so ankete uporabne predvsem kot toaletni papir.

V zadnji od anket imajo te tri stranke, skupaj s "Ostale" 54% podpore. Podpora ostalim strankam je torej narejena na vzorcu nekje 350 ljudi, kjer je negotovost tako velika, da ima denimo SDS po rezultatih ankete sodeč podporo 0-24% volivcev.

Je pa res ja, da zna JJ imeti največ podpore na volitvah. A kaj, ko bo težko sestavil koalicijo. Z NSi se je skregal, ostaneta mu kvječemu Erjavec in Čuš.

anketar ::

stranka god ni druge

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:


Je pa res ja, da zna JJ imeti največ podpore na volitvah. A kaj, ko bo težko sestavil koalicijo. Z NSi se je skregal, ostaneta mu kvječemu Erjavec in Čuš.

Kaj pa Primc?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

imamo volitve sploh legalne, ko jih pride 40-45% na volišča?

mtosev ::

scipascapa je izjavil:

imamo volitve sploh legalne, ko jih pride 40-45% na volišča?
voliti ni obvezno. lahko pride tudi 0.1% ljudi.

Smrekar1 je izjavil:

Dokler na anketah gladko zmagujejo stranke "Ne vem", "Ne bi volil" in "Nobene od teh" so ankete uporabne predvsem kot toaletni papir.

V zadnji od anket imajo te tri stranke, skupaj s "Ostale" 54% podpore. Podpora ostalim strankam je torej narejena na vzorcu nekje 350 ljudi, kjer je negotovost tako velika, da ima denimo SDS po rezultatih ankete sodeč podporo 0-24% volivcev.

Je pa res ja, da zna JJ imeti največ podpore na volitvah. A kaj, ko bo težko sestavil koalicijo. Z NSi se je skregal, ostaneta mu kvječemu Erjavec in Čuš.
ja JJju kaže, da se mu bo zgodilo to kar se je zgodilo jankoviću. da bo zmagal vlade pa ne bo mogo sestaviti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ADIJOOO ::

Moje osebno mnenje o strankah. Bom šel kar po vrsti kakor so trenutno razporejene po anketah.

SDS
To je stranka slovenskih domoljubov, ki jo vodi za moje pojme narodni junak in najboljši politik, ki je kdaj koli živel v Sloveniji Janez Janša. Bil je enkrat po krivem zaprt in zdaj, ko se bližajo volitve se je spet prebudil Forum21, ki hoče spet očrniti Janeza Janšo in stranko SDS to je pač levičarska taktika.

SMC
Ogromno nekih obljub v predvolilni kampaniji, ki pa je zelo malo pa še to delno izpolnjenih. Potem največji kiks nesposobnost zavarovanje meje ob ključnih momentih potem veliko ministrov z vrst SMC povezani z korupcijo. Edina svetla točka stranke SMC je Vesna Gjoerkeš Žnidar. Brglez in Cerar sta slaba politika.

SD
Popolnoma nezanimivi in nesposobni politiki v tej stranki z samimi neuspehi. Eden zadnjih je Teran.

ZL
Ta stranka od razvoja ni imela niti ene dobre ideje na srečo nobena še ni bila sprejeta. Oni delajo vse v interesu, ki so proti Sloveniji posebej kar se tiče Slovenske dediščine. Oni bi radi, da je slovenija kot Venezuela saj so se urili pri Veneziulskem presidentu Maduru.

NsI
Cerkvena dobra stranka. Nimam pripomb.

DeSus
Karl erjavec je dobr politik pa še smešen po vrhu upam, da ostane čimdlje v politiki. Kar se pa tiče poslancev v njegovi stranki pa to ne morem rečti, ker so vsi po vrsti nezanimivi, ko so v parlamentu samo bnerejo tiste dolge spise, ki jih imajo napisane na papirjih v glavnem brez veze.

SLS
Upam, da se jim uspe prebiti v parlament, ker rabimo več sredinsko desnih strank v Slovenskem parlamentu.

Zavezništvo Alenke Bratušek
Ja ženska je brithna, ko je bila na položaju ni naredila nič zdajh pa vse ve. Itak pa bo pregorela na naslednjih volitvah.

Pozitivna slovenija
Zoran janković ah škoda izgubljat besed.

SNS
Zmago Jelinčiča je bilo vedno zanimivo poslušati in če ne bo kandidiral za presidenta slovenija upam, da mu uspe priti nazaj v parlament. Politik zt hrbtenico take rabimo te dni pa,d a naredi malo šova v parlamentu samo upam, da ni izgubil ostrione v teh časih, ko doma zbira orožje in kadi cigare.

GOD
Ja to je nova stranka, ki ima odličen program. Ta stranka in Primca sta me prepričala že na referenbdumu človek ve kaj govori in kaj je dobro za slovenijo. Dvig rodnosti in cerkev s tem ni nič narobe.

NLS
Te stranke pa ne poznam še se bodo morali še kaj bolj predstavit.

Invictus ::

JJ narodni junak?

Nekateri pa res kadite fajn zadevo. Jaz bi tud. Kje kupim :))???
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

Ne smeš kupt, JJ & domoljubi ne pustijo legalizirat.

ADIJOOO ::

Invictus je izjavil:

JJ narodni junak?

Nekateri pa res kadite fajn zadevo. Jaz bi tud. Kje kupim :))???


Leta 1991 je bil ključni mož za osvoboditev Slovenije.



Pa Zmago tudi na prvi bojni liniji

ADIJOOO ::

No kot kaže se vrača tudi LDS

LDS gre na volitve z novo predsednico Anjo Fabiani

Na volilnem kongresu LDS-a, nekoč vodilne vladajoče stranke v Sloveniji, so za novo predsednico izvolili Anjo Fabiani. Njen prvi cilj je vrnitev stranke v državni zbor.

https://www.rtvslo.si/slovenija/lds-gre...

Invictus ::

Ključna je bila TO in policija, predvsem njene specialne enote, ne pa JJ.

On nima pojma o vojski. Saj še enoletnega vojaškega roka ni odslužil. Obramboslovje na FDV ima pa toliko veze z vojsko kot nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

next3steps ::

ADIJOOO je izjavil:


Možnost je tudi, da pride, do predčasnih volitev, ker trenutna vlada uživa najnižjo možno podporo, odkar so na oblasti.

Res je. Ljudje ne vedo niti koga volijo niti kaj želijo. Vsaki vladi se obeta vedno nižja podpora. Vsaj dokler ljudje ne bodo vedeli, kaj sami od sebe sploh želijo.
INB4 Trump

kuall ::

Sej tale Cerar je dokaj sredinski. Njegov fotr je častni občan "domobranske utrdbe" občine Velike Lašče.

PaX_MaN ::

ADIJOOO je izjavil:

SDS
To je stranka slovenskih domoljubov, ki jo vodi za moje pojme narodni junak in najboljši politik, ki je kdaj koli živel v Sloveniji Janez Janša. Bil je enkrat po krivem zaprt in zdaj, ko se bližajo volitve se je spet prebudil Forum21, ki hoče spet očrniti Janeza Janšo in stranko SDS to je pač levičarska taktika.

Napaka: dvakrat je bil (za zdaj) po krivem zaprt.
Sicer pa nimam pripomb, zelo luciden zapis, kapo dol!

Telbanc ::

Politično prizorišče se je pri nas spucalo.

Na desni je ostal janez Janša, ostalo pa so, no sej se ve kdo.

Da bi pri takem razmerju prišlo do nekih hudih sprememb, ni za pričakovat, prej nas bo zadel potres 8 stopnje.

Tko da, so iznajdlivi levičarji pač prevladali, na naši politični sceni.

Kar se bo zdej dogajalo v prihodnjih letih, bojo tako le še finese, ene barve.

Razburjat se pol zarad volitev, bi bla čista neumnost. Ja no, je mel Dolanc kr prav...

https://www.finance.si/8338829

Vsem mora biti jasno, da smo pri nas na oblasti mi, komunisti, kajti če ne bi bili mi, bi bil kdo drug, vendar temu ni tako in nikoli ne bo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Scorpia ::

Tik pred volitvam bojo ustanovili xxx stranko z novimi svezimi idejami ali drugace prazne obljube. Ko se je iz nicle ps ustanovila so zmagali na volitvah, nato je od nikoder prisla sms oz. Cerar. Kdo bo zdaj? Spet se bo kaksen nasel iz ozadja, kjer je malo ljudi slisalo za njega, vazn da je posten itn... ne glede kdo bo zmagal, politika bo vedno bolj ali manj ista. Itak pa strici v ozadju komandirajo...
////

Heavy ::

ADIJOOO je izjavil:

Karl erjavec je dobr politik pa še smešen po vrhu upam, da ostane čimdlje v politiki.



Če bo on še naprej na oblasti bo v par desetletjih Blejsko jezero Hrvaško. Večjega mongoloida težko najdeš. Rešuje ga njegova dementna volilna baza, katera se ne spomni, da že desetletja govori o regresu in povišanju pokojnin, nikoli pa nič ne doseže. Edina njegova kompetenca je, da se izogne vsem posledicam, ko kaj pošteno zajebe.
#TeamFelix

D3m ::

scipascapa je izjavil:

imamo volitve sploh legalne, ko jih pride 40-45% na volišča?


A, da jih toliko celo pride?

Meni se dozdeva, da jih pride max.30%, če je slabo vreme.

V primeru sončnega pa 25%.
:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

poweroff ::

ADIJOOO je izjavil:


NLS
Te stranke pa ne poznam še se bodo morali še kaj bolj predstavit.

Nisi navedel vseh strank. V ustanavljanju je menda še ena stranka, BMK, za katero se govori, da ima res dober program, združila pa bo tudi precej zveneča imena.

Ampak počakajmo ali bodo nastopili že na teh volitvah.
sudo poweroff

Spajky ::

DeSUS je stranka bivših rdečih oportunistov prejšnjega sistema oz."aparatčikov" in "trojanski konj" za penzionerje, ki ne ločijo med politčno in stanovsko organizacijo ... desetletja indoktrinacije so naredila svoje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sivistol ::

najs aka čuš stranka

Smrekar1 ::

Meh že vsaj 10 let (če ne 20 let) je situacija povsem enaka:

Slovenija trenutno rabi kredibilno desno vlado. Vlada v kateri sodeluje Janez Janša ne more biti kredibilna.

To je to.

Invictus ::

Večina jih bo volila proti Janši.

Ampak na drugi strani ni pametne alternative, zato vedno neke nove "etične" strenke uspejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eric_cartman ::

Idiotizem prve klase tole ugibanje. JJ narodni junak? :)) Okej.. Naj bo za nekatere.. Zame ni naredil še nič dobrega.

Kakorkoli.. Vedno bo isto.. Janša vodi.. Pred volitvami se ustanovi nova stranka levo-sredinska.. Na volitve gredo vsi, ki nočejo Janše gledat kot predsednika vlade. Janša dobi sicer dober rezultat na volitvah a ne zmaga. Na vrgu nova levosredinska stranka, ki bo naredila koalicijo z SD, DeSUS etc...

Eh.. Kaj bi govoril..Sej je kot da se čas ponavlja...

mtosev ::

Cerar je bil čist kul, jankovića pa ne prenesem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Jarno ::

Nekdo si za Cerarja izmisli, da je Cmerar, pa mu že pade popularnost.
Je vsaj gospodarska rast in neka povprečna-normalnost.

ADIJOOO ::

Idealen izid volitev bi bil takle

Parlament 90 sedežev

Koalicija

SDS 40 sedežev
GOD 20 sedžežev

Opozicija
Desus 8 sedežev
SNS 6 sedežev
SMC 5 sedežev
SD 5 sedežev
SLS 4 sedeži
Manjšina 2 sedeža

Če bi imeli tako vlado ne naredimo Slovenije za drugzo Švico ampak Švico za drugo Slovenijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Wrop ::

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik. Vedno se bo našel kak razlog proti. Tisti, ki je že sedaj proti SDS, bo tudi kasneje.

dice7 ::

Kaj Jajo se ni v penziji glede na to da ze dve leti furamo blagostanje

Smurf ::

Wrop je izjavil:

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik. Vedno se bo našel kak razlog proti. Tisti, ki je že sedaj proti SDS, bo tudi kasneje.

Neumna nista bila Turk in Virant. Ki pa sta oba odsla iz stranke....

Smrekar1 ::

ADIJOOO je izjavil:


Če bi imeli tako vlado ne naredimo Slovenije za drugzo Švico ampak za drugo Somalijo;)


Tule si se zatipkal, sem ti popravil.

Wrop je izjavil:

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik.


Če gre JJ gre SDS, na volitvah ne dobijo parlamentarnega praga. Vrh partije SDS je neumen ker je to dopustil in celo spodbujal. Pljuvali so v lastno skledo in sedaj imajo čorbo iz pljunkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

mtosev ::

Smurf je izjavil:

Wrop je izjavil:

Vrh stranke SDS ni neumen. Če gre JJ, bo na tnalu naslednji predsednik. Vedno se bo našel kak razlog proti. Tisti, ki je že sedaj proti SDS, bo tudi kasneje.

Neumna nista bila Turk in Virant. Ki pa sta oba odsla iz stranke....
virant nikoli ni bil član te stranke. bil je v nekem odboru al nekaj

------
jaz sem že naredil listo strank za katere ne bom volil in to so: sds, zl in karkoli kje je not janković.

sam bi rad vido koalicijo SMC, NSI, SD pa mogoče desus.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sivistol ::

Koalicija sds, nsi , čus in sns

Smc vec ne pride cez prag parlamenta sam glej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sivistol ()

borisk ::

jst čaka enega ki bo rekel NE tistim 4-5 glasom od desusa

Smrekar1 ::

p5507927 sam bi rad vido koalicijo SMC, NSI, SD pa mogoče desus.[/st.citat naj bi izjavil:



NSi + SD ne bo šlo, SMC + NSi je varianta, samo morajo dobiti dov


NSi + SD ne bo šlo, SMC + NSi je varianta, samo morajo dobiti dovolj glasov.

mtosev ::

sivistol je izjavil:

Koalicija sds, nsi , čus in sns

Smc vec ne pride cez prag parlamenta sam glej
OMG. jelinčič pfuj :8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smrekar1 ::

borisk je izjavil:

jst čaka enega ki bo rekel NE tistim 4-5 glasom od desusa


Kar čakaj, to bo naredil prvi, ki bo imel dovolj glasov brez njih.

mtosev ::

Smrekar1 je izjavil:

mtosev je izjavil:


sam bi rad vido koalicijo SMC, NSI, SD pa mogoče desus.


NSi + SD ne bo šlo, SMC + NSi je varianta, samo morajo dobiti dovolj glasov.
to mi je tudi ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

scipascapa ::

DESUS si ne zasluži več parlamenta. Fuknjeni dementni upokojenci.

mtosev ::

scipascapa je izjavil:

DESUS si ne zasluži več parlamenta. Fuknjeni dementni upokojenci.
ni lepo žaliti ljudi.

še eno vprašanje a rajše gledaš ZL in sds z janšo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

scipascapa ::

Zaradi njih imamo glupe ljudi v parlamentu in glupo vlado....ZL in SDS takoj ven.

nevone ::

Slovenija trenutno rabi kredibilno desno vlado.


Desno v Slo nima prostora. Oziroma na desnici ni nikogar, ki bi bil dovolj pretkan, da bi uspel ljudem na prijazen a dovolj jasen način predstaviti, kaj je cilj in kako ga doseči.

Sicer so pa na desnici ljudje, ki jim je jasno, in so na levici ljudje, ki jim je jasno, samo realno stanje ne dopušča odklona v pozitivno smer. Vsa evolucija deluje na poskusu izločanja, sredstva pa izbira vsak po svoje.

Da bi to kruto igro evolucije lahko prekinili, glede na splošno (že) kar dobro (tehnološko) stanje, to ne pride na misel nobenemu politiku. Tudi če bi mu, bo ocenjen, da ima gotovo samo lastne interese.

We are doomed.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

eric_cartman ::

Jst bi dal glas za tistega, ki bo imel vizijo kakšna država naj bo Slovenija. Industrijska pač ne moremo biti, ker nimamo pogojev niti zadosti delovne sile. Lahko pa povečamo vložek v kmetijstvo, turizem in znanost. Tukaj na teh področjih lahko Slovenija doseže največ. Pa se gremo državo z razvitim butičnim turizmom, čim več lokalne pridelave hrane in pametno bi bilo, da cela Slovenija postane nek inkubator za mlade podjetnike in start up podjetja --> tudi iz tujine..

Tako da.. Tisti, ki bo uredil to ima definitivno moj glas.

P.S. Ravno sedaj mladim raziskovalcem klestijo proračun... Namesto, da bi delali kontra.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

No zdej pa počakajmo, da pridejo tisti, ki se dobr zastopjo na PR in bodo naredili na podalgi tega odličen program, le izvajali ga ne bodo, ali pa se jim ne bo pustilo, da se ga izvaja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

oo7 ::

Jaz bom volil tistega, ki bo pripravljen zavarovati mejo in omejiti ali ustaviti priseljevanje posebej z afriških in arabskih držav. Drugo mi ni tako pomembno.
««
«
1 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910893 (9385) bluefish

Več podobnih tem