» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
17 / 126
»»

krepki ::

neo5468 je izjavil:

cekr je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Lol, keri kekec bi dal 1000EUR več za ta sony, namesto da vzame za 1400EUR od lg.


SONY ti bo recimo zdržal brez problemov več kot 10 let. Goldstar ti bo pa začel kašljat že po dveh/treh letih.
Tu je računica. No, razen, če si odvisneš od menjavanja vsemogoče krame v stanovanju.

Sony da je računica in zdrži 10 let, LG pa ne? Upam si stavit da si star 40.

Seveda si lahko imel stare crt televizorje 10 let,ampak takrat ni bilo nekih novosti,ko si imel enkrat barvni tv je bilo to to,zdaj pa vidiš,da menjamo telefone vredne 800EUR in več vsako leto,zakaj tega ne bi počeli še z televizorji,par let nazaj si bil bog in batina če si kupil full hd 3d tv,zdaj je v modi 4k,čez dve leti bo spet nekaj novega in tisti ki so majhnjeni na to bodo pač tv zamenjali,zato tudi ni za pričakovat,da bi tv zdržal 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Furbo ::

Zaradi peščice mahnjencev zdaj ne rabimo vsi imeti škart robo. Eni tudi menjajo avte po letu dni, pa to še ne pomeni, da naj kar razpadejo na 366 dan.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cekr ::

Če dam nek konkreten denar, hočem imeti od izdelka, da deluje tako kot je treba.
Tudi če dam samo 200EUR za aparat, ni prav nobenega opravičila, da mi crkne v dveh, treh... letih.
S ceno kupiš samo dejajle v izudelavi, crkovat pa ne sme.
Primerjave c CRT tv-ji niso ravno merodajne.
Sam sem nekoč kupil oh in sploh TV znamke Nordmende. Škatla je stalno crkovala. Po desetih letih sem jo celo precinil. Potem pa ni hotela več crknit. Na koncu sem jo prav izzival pa ni šlo. Ha, ha. Tako da je šla delujoča na zbirni center.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Furbo ::

Jaz tudi zdajle premišljujem, pa ne vem če nam je kdaj kak CRT crknil, zdi se mi, da so šli vsi delujoči od hiše.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

zavajon ::

So crkovali, le da je običajno šla elektronka, ki jo je serviser v 5 min zamenjal ;)

profdoktor ::

Kateri OLED 55 za do 800 EUR je best buy?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dejanslo ()

fpbs ::

cekr je izjavil:

Če dam nek konkreten denar, hočem imeti od izdelka, da deluje tako kot je treba.

Pri Sonyju se težave kar vrstijo, najprej z Dolby Vision, sedaj z dimmingom.
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

cekr ::

fpbs je izjavil:

cekr je izjavil:

Če dam nek konkreten denar, hočem imeti od izdelka, da deluje tako kot je treba.

Pri Sonyju se težave kar vrstijo, najprej z Dolby Vision, sedaj z dimmingom.
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...


Kar sem rekel, velja prav za vse firme in aparate. Nisem nikogar izvzel.
Je pa sramota, da daš toliko denarja, in ne dela vse obljubljeno 100%.
Če že najdejo neko programski napako, se naj vsaj hitro lotijo odprave le te.
EU komisija se ukvarja z vsemi nebulozami, lahko bi pa sprejeli, da je vsak kupec opravičen do odškodnine za dni, ko neke zadeve ni mogel uporabljat. Bi se kakovost izdelave hitro dvignila. Še manj bi bilo pa obljubljanja nekih virtualnih funkcij.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

Novi model Sonya AF9.

cekr ::

So šli ponovno na prejšnje stojalo od A1F.
To ni fajn, ker je potem nagnjeno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrej69 ::

LCD model ZF9.

krepki ::

V čem je fora Big Banga za Philips 55 Oled 9002 do 31.7 je bil kao v akciji zdaj pa nazaj stara cena in to edina trgovina zz tako ceno,in potem mislijo da bo to kdo kupil.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8719436/a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

edi45 ::

krepki je izjavil:

V čem je fora Big Banga za Philips 55 Oled 9002 do 31.7 je bil kao v akciji zdaj pa nazaj stara cena in to edina trgovina zz tako ceno,in potem mislijo da bo to kdo kupil.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8719436/a...


prideš, poveš da si ga gledal pri mimovrste za manj in ti ga dajo za takšno ceno, mogoče še za manj. Saj računajo na to, da vsi ne poznajo teh "fint" za enačenje cen, ali pa da pridejo samo v BB gledat, bi bil presenečen koliko je takšnih "cvetk"

andrej69 ::

krepki je izjavil:

V čem je fora Big Banga za Philips 55 Oled 9002 do 31.7 je bil kao v akciji zdaj pa nazaj stara cena in to edina trgovina zz tako ceno,in potem mislijo da bo to kdo kupil.
https://www.ceneje.si/Izdelek/8719436/a...


Saj ga dobiš za enako ceno, kot v drugih internetnih prodajalnah..
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

krepki ::

Kar nekaj,ja jaz sem to videl,vsi pa ne bodo kliknili na izenačena cena in neko odštevanje še toliko ur itd brez veze,ne bi rekel če bi ga za 24 ur ponudili za 1000€ ne pa dvignit ceno in potem neka ponujat po konkurenčni ceni.

Furbo ::

Zato pa plačujemo internet, ker se splača. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

leiito ::

cekr je izjavil:

So šli ponovno na prejšnje stojalo od A1F.
To ni fajn, ker je potem nagnjeno.


Sicer je nevarnost, da se prevrne od wooferja in vseh tistih aktuatorjev.

cekr ::

leiito je izjavil:

cekr je izjavil:

So šli ponovno na prejšnje stojalo od A1F.
To ni fajn, ker je potem nagnjeno.


Sicer je nevarnost, da se prevrne od wooferja in vseh tistih aktuatorjev.


A od af8 stojalo pa ni dobro?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

leiito je izjavil:

cekr je izjavil:

So šli ponovno na prejšnje stojalo od A1F.
To ni fajn, ker je potem nagnjeno.
Sicer je nevarnost, da se prevrne od wooferja in vseh tistih aktuatorjev.
A od af8 stojalo pa ni dobro?
Dodal so še en aktuator, zdaj so trije (L/C/R), in še en SW, pa Center channel mode, če imaš zunanji L in R brez C .. in je šla teža gor

cekr ::

To mi je všeč, da se lahko znebim center zvočnika, ki mi je stalno kje napoti.
Samo naklon me pa res moti. Bo za počakat na naslednji model.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

Tale acoustic surface mi sicer nikakor ni jasen: proizvajalci zvočnikov se trudijo s fantazijskimi materijali za srednje- in visoko-tonce, Sony pa uporabi kar ploščo, ki izvirno sploh ni namenjena zvoku ??

cekr ::

Zvok se že da dobiti ven. Mene bolj skrbi, kako se dalnoročno obnaša sam panel, glede na to, da je lahko stalno pod vibracijami.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

Mene bolj skrbi, kako se dalnoročno obnaša sam panel, glede na to, da je lahko stalno pod vibracijami.
Saj .. pa kakšen aktuator neki, uboga slovenščina IN angleščina - reče se vibrator !!

fpbs ::

DamjanB52 je izjavil:

cekr je izjavil:

Mene bolj skrbi, kako se dalnoročno obnaša sam panel, glede na to, da je lahko stalno pod vibracijami.
Saj .. pa kakšen aktuator neki, uboga slovenščina IN angleščina - reče se vibrator !!
Zakaj pa vibrator?

AndrejO ::

DamjanB52 je izjavil:

cekr je izjavil:

Mene bolj skrbi, kako se dalnoročno obnaša sam panel, glede na to, da je lahko stalno pod vibracijami.
Saj .. pa kakšen aktuator neki, uboga slovenščina IN angleščina - reče se vibrator !!


Minuta za slovenščino:

Strokovni izraz je dejansko aktuator (element izvršnega sistema, ki električno, hidravlično ali pnevmatično energijo pretvarja v moč, potrebno za premik ali zasuk glede na vhodni signal končnega izvršnega člena, npr. motor).

Prevod iz nemške tujke v slovensko besedo pogon (kar omogoča delovanje, premikanje kake naprave ali dela naprave).

mgermo ::

Sem že mislil pohvalit Andreja, da na tisoč bv postov pa le napiše enega pametnega. Potem pa vidim, da je drug Andrej.

DamjanB52 ::

Zakaj vibrator? I, zakaj - zato, ker vibrira (panel). Strokovno pa: sinonima za aktuator sta aktivator, ki mi zveni bolj domače, in .. [drumroll] vzbujevalnik - sam še en r manjka :)

fpbs ::

Po tej logiki, bi potem lahko vsak zvočnik imenovali, vibrator, ker mu membrana vibrira v ritmu zvoka. V tem primeru OLED panel prevzame vlogo membrane, ki pa je aktiviran, vzbujen z elektromagnetnim aktuatorjem, aktivatorjem, vzbujevalnikom, nikakor pa ne z vibratorjem.

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Po tej logiki bi lahko vsak zvočnik imenovali vibrator
lahko, ampak prednost izraza "zvočnik" je, da meri na zvok, izraz "vibrator" pa meri na frekvenco, kar se za aktuator / aktivator ne da trditi

fpbs ::

Oba sta vzbujena s frekvenco. S tem, da ima zvočnik to lastnost, da lahko električni signal, to je slišno frekvenco, pretvori v zvočnega. Vibrator pa ima to lastnost, da ob neki frekvenci napetosti, povzroči mehansko nihanje-vibriranje.

leiito ::

Aktuator pri drugih izdelkih je stvar, ki fizično premika nekaj naprej nazaj, sam najbrž ne vibrira, ni pa ma netu najti skice kako točno deluje to pri Sonyju. Preseneča da ni, če res ni, slovenskega izraza za aktuator.

AndrejO ::

leiito je izjavil:

Aktuator pri drugih izdelkih je stvar, ki fizično premika nekaj naprej nazaj, sam najbrž ne vibrira, ni pa ma netu najti skice kako točno deluje to pri Sonyju.

Vibracije so posledice premikanja. V nekaterih primerih nezaželjene, v tem primeru pa zaželjene.

leiito je izjavil:

Preseneča da ni, če res ni, slovenskega izraza za aktuator.

Je, je: https://slo-tech.com/forum/t698783/p599...

fpbs ::

LG 55B8 the most affordable Oled 4K TV:
https://www.lesnumeriques.com/tv-televi...
Koncem leta bo malo čez jurja:
https://geizhals.eu/?phist=1827369

andrej69 ::

Da, toda model B8 ima kar nekaj minusov napram modelu C8 in seveda ostalim OLED televizorjem:)

edi45 ::

andrej69 je izjavil:

Da, toda model B8 ima kar nekaj minusov napram modelu C8 in seveda ostalim OLED televizorjem:)


kaj ni razlika pri B7/C7 in B8/C8 samo v stojalu?

profdoktor ::

Med B8 in C8 je še v procesorju.

edi45 ::

profdoktor je izjavil:

Med B8 in C8 je še v procesorju.


Aja, ker pri B7 in C7 vem da je samo v stojalu in bass reflex zvočniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

lejko0 ::

Andrej z vsemi svojimi nicki je res največja slabost tega foruma. Takega plevela se je sicer težko znebit, vendar z vztrajnostjo gre vse (sicer sem prepičan, da je tudi Andrej daleč od nekega normalnega osebka in bi šlo to pri 99,99% populacije to dosti hitreje). Tu je problem, ker te vztrajnosti ni oz očitno vsem dol visi. Kakorkoli, če nekdo z vsakim dugim postom predstavlja neresnice (npr dražji philips z lanskim lg ekranom priporoča pred origibalom) veš, da nima blage veze o tehnologiji in je samo marketing lutka, kar pa po pravilih tega foruma pomeni, da tukaj nima kaj početi.

andrej69 ::

Model B8 ima v glavnem enak procesor koj je v lanskih modelih Lg OLED televizorjev. Nekaj prednosti modela C8. C8 je dovolj zmogljiv za hkratno upravljanje HDR in HFR, B8 ima tukaj omejitve pri ravnanju s HFR. Trenutno še to ni ključnega pomena.. Poleg tega lahko OLED C8 s procesorjem Alpha9, zagotovi tudi bolj gladko in jasnejšo sliko pri hitrosti 120Fps zlasti pri hitro premikajočih slikah. Druga prednost, ki jo ponuja procesor Alpha 9 zagotavlja tudi štiri-stopenjski postopek zmanjševanja hrupa, medtem ko procesor Alpha7 zagotavlja le dvostopenjsko obdelavo. Zaradi tega LG OLED C8 omogoča boljšo jasnost slike in bolj gladko barvno gradacijo. Poleg tega ima procesor Alpha 9 tudi boljšo barvno zmogljivost napram Alpha7. Poleg tega, da ima vpliv na samo učinkovitost pri obdelavi slike, uporaba Alpha9 procesorja prav tako omogoča, da je zmogljivost Smart TV hitrejša in bolj odzivna kot OLED B8, čeprav imata oba isto platformo in funkcije Smart TV. Izboljšave procesorja in grafičnih procesov na C8 so pomembne za obdelavo slike, še zlasti analizo video signala v realnem času, ki C8 omogoča, da izvede bolj zapletene izboljšave slike, kot so 3-dimenzionalna izboljšava (Object-based enhancer depth) in 4 stopenjsko zmanjšanje hrupa. Poleg tega je C8 sposoben shraniti več barvnih koordinat v svoje 3D LUT (look-up tabel), zato je korekcija barv bolj celovita v primerjavi z B8, ki temelji na manj barvnih podatkovnih točkah za korekcijo in interpolacijo slike. . Tudi sam ojačevalnik globine deluje nekoliko bolje na modelu C8. In še kaj bi se našlo.

lejko0 je izjavil:

Andrej z vsemi svojimi nicki je res največja slabost tega foruma. Takega plevela se je sicer težko znebit, vendar z vztrajnostjo gre vse (sicer sem prepičan, da je tudi Andrej daleč od nekega normalnega osebka in bi šlo to pri 99,99% populacije to dosti hitreje). Tu je problem, ker te vztrajnosti ni oz očitno vsem dol visi. Kakorkoli, če nekdo z vsakim dugim postom predstavlja neresnice (npr dražji philips z lanskim lg ekranom priporoča pred origibalom) veš, da nima blage veze o tehnologiji in je samo marketing lutka, kar pa po pravilih tega foruma pomeni, da tukaj nima kaj početi.


Kaj pa pišeš neumnosti:)Izgleda, da bi te moral malo podučit o televizorjih:))Pa ne samo tebe, kar nekaj na tem forumu je tukaj slabo podkovanih kar se tega tiče..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

GRT ::

Jaz pojma nimam o TVjih, sploh ne na tako visokem nivoju kot Andrej ali kakorkoli mu je že ime.
Samo zanimivo da mene so zbrisali ker sem protestiral proti njegovemu dogajanju on pa še vedno serje po vseh temah z 69 različnimi imeni.
Da ne govorim o ostalih pacijentih, ki lahko tu gor počnejo kar hočejo.
Ta slo tech pa je postal ena velika štala. A res ne spregledate, da je nekaj narobe in da ste zasrali celo zadevo.
Pa kdo je dal možnost moderiranja tem pari papkom res ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

Furbo ::

A so vsi ti silni procesorji in 'izboljšave' slike sploh potrebni, če futraš tv z 4k vsebino ali je vse to samo za slabše vire?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andrej69 ::

Furbo je izjavil:

A so vsi ti silni procesorji in 'izboljšave' slike sploh potrebni, če futraš tv z 4k vsebino ali je vse to samo za slabše vire?


Razlika se vidi pri vseh virih:)

Furbo ::

Ne razumem zakaj je to potrebno pri original 4k vsebinah, kaj niso že posnete optimalno, kako veš, da ti algoritmi ne poslabšajo slike? A zdaj en televizor ve več, kot Hollywood studio?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cekr ::

Ta, kar ti dobiš, je še 10x... prekompresirano. Ob bolj ostrem pogledu boš videl, da ne dobiš niti približno čiste slike. Polno je artefaklov. Nisem še videl popolne 4K slike. Sem pa že videl popolno BD-HDFull sliko, ki je bila precej boljša kot 4K zmazek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

fpbs ::

profdoktor je izjavil:

Med B8 in C8 je še v procesorju.
Procesor alpha7 je nekoliko šibkejši od Alpha 9, a še vedno zmogljivejši od Philipsovega P5.

Alpha 9 video processor

The new video processor is an enabler. It is 50% more powerful than last year’s chip and while video enthusiasts scoff at the idea that a video signal must be enhanced, remember that a more powerful processor can also enable new features like HFR.
At CES 2018, LG demonstrated how the Alpha 9 can improve poor source content through object-based analysis to improve details, contrast, motion, and more. LG appears to have made significant improvements to its motion engine, including its motion interpolation system (TruMotion). In a side-by-side comparison with the Sony A1 OLED, which LG applauded for being the second best TV on the market, the LG’s 2018 E8 OLED outperformed the Sony OLED that suffered from shimmering and dancing pixels during fast panning over a brick wall as well as other challenging situations. However, it must be stressed that both TVs were in Vivid mode with motion interpolation turned on. We will let you decide if it is a meaningful advantage. One of the first things we do when setting up a new TV is to turn of motion interpolation. The only way to significantly improve motion on our TVs is to push for HFR.
This is where we remind you that the new B8 series does not include the Alpha 9 processor but a less capable Alpha 7 that allows it to process 120fps HFR in 4K SDR (but not 4K HDR).

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Med B8 in C8 je še v procesorju.
Procesor alpha7 je nekoliko šibkejši od Alpha 9, a še vedno zmogljivejši od Philipsovega P5.

Alpha 9 video processor

The new video processor is an enabler. It is 50% more powerful than last year’s chip and while video enthusiasts scoff at the idea that a video signal must be enhanced, remember that a more powerful processor can also enable new features like HFR.
At CES 2018, LG demonstrated how the Alpha 9 can improve poor source content through object-based analysis to improve details, contrast, motion, and more. LG appears to have made significant improvements to its motion engine, including its motion interpolation system (TruMotion). In a side-by-side comparison with the Sony A1 OLED, which LG applauded for being the second best TV on the market, the LG’s 2018 E8 OLED outperformed the Sony OLED that suffered from shimmering and dancing pixels during fast panning over a brick wall as well as other challenging situations. However, it must be stressed that both TVs were in Vivid mode with motion interpolation turned on. We will let you decide if it is a meaningful advantage. One of the first things we do when setting up a new TV is to turn of motion interpolation. The only way to significantly improve motion on our TVs is to push for HFR.
This is where we remind you that the new B8 series does not include the Alpha 9 processor but a less capable Alpha 7 that allows it to process 120fps HFR in 4K SDR (but not 4K HDR).


Ne piši neumnosti in se prenehaj že blamirati:) To napisano velja za lanski Philipsov P5 procesor. Kar pa se tiče letošnjega P5, bo pa tako povozil tale Lg-jev procesor:))

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image. This is clearer, more precise with much less residual noise than OLE TVs of older generations. Another major advantage of this C8 is obviously the readability in the dark, because LG managed the feat to do even better than the Panasonic EZ950 on this point! And that, it changes considerably the deal, the contrast so powerful proposed by the Oled takes here all its meaning!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ne piši neumnosti in se prenehaj že blamirati:) To napisano velja za lanski Philipsov P5 procesor. Kar pa se tiče letošnjega P5, bo pa tako povozil tale Lg-jev procesor:))
O tem se bomo pogovarjali, ko bo ta novi P5 zagledal luč sveta, če kdaj. Upajmo, da bo dosegel zmogljivosti Alpha 7 procesorja.

DamjanB52 ::

fpbs ::

Ta Panasonic je cenovno še zelo neugoden.
Vidim, da samo Philips še nima v ponudbi 55" letošnjega modela.
https://geizhals.eu/?cmp=1591692&cmp=16...

andrej69 ::

Kar se tiče Philips modela 803 in 903 bosta na voljo v Septembru. Tukaj pa test modela Philips 803.

https://translate.google.com/translate?...
««
17 / 126
»»