» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
12 / 127
»»

leiito ::

Vrhunski tivi take velikosti ni bil še nikoli tako poceni kot sedaj. Če je dva jurja preveč, pač vzameš 55" in sediš bliže, ampak po trditvah ekspertov je 65" minimalna velikost za immersive experience.

bernikm ::

Zdravo,

Imam možnost dobiti pri nas Philips 65OLED873 za 2400€ z DDV.
Res da se mi ne mudi z nakupom, je pa cena res da ugodna. Kaj menite, se splača iti v nakup, ali raje še malo počakati ? Res da je bil moj prvi izbor LG OLED65C8 ki pa je 500€ dražji, kar pa ni ravno malo.
Vem da so mnenja deljena, Philips/LG boljši/slabši itd... Kupujem televizor upam da za čim dalj časa (7 let) tako da ne bi rad čez 1 leto ugotovil da sem vrgel dobra dva jurja stran.

Hvala

cekr ::

Vzemi Philipsa pa je. Ostalo pa raje daj za par dni morja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

leiito ::

Še boljši nakup je C7 za €2k. Smo v času HDR vsebin in Philips ne podpira najboljšega formata, Dolby Vision, v katerem ponuja vsebine Netflix, iTunes, fizični diski...

fpbs ::

bernikm je izjavil:

Imam možnost dobiti pri nas Philips 65OLED873 za 2400€ z DDV. Res da se mi ne mudi z nakupom, je pa cena res da ugodna. Kaj menite, se splača iti v nakup, ali raje še malo počakati ? Res da je bil moj prvi izbor LG OLED65C8 ki pa je 500€ dražji, kar pa ni ravno malo. Vem da so mnenja deljena, Philips/LG boljši/slabši itd... Kupujem televizor upam da za čim dalj časa (7 let) tako da ne bi rad čez 1 leto ugotovil da sem vrgel dobra dva jurja stran.
65OLED873 je lanski model POS9002 v 65" izvedbi.Vgrajen ima še panele iz lanske proizvodnje.Vsekakor ti je boljši nakup LG 65B7, če pa lahko z nakupom počakaš še par mesecev, boš pa za ta denar dobil C8.

edi45 ::

Kar se tiče Philipsovih "starih" panelov. Svetilnost imajo 5 nitov nižjo kot LG B7, kar se sploh ne opazi, glede na to da oba brez problemov dosegata 700+ nitov, sliko medtem pa ima lepšo dosti bolj izostreno in jasno in bolj naravne barve kot LG, kjer vse vleče bolj na rdečo. Najbolj se razlikujejo operacijski sistemi tu, Philips(android) ali LG(webos), kar ti pač bolj ustreza. Sam sem izbral Philipsa namesto LG B/C7 in sem zadovoljen. 8C pa ni nič kaj boljši, kot 7C ni glih preskoka v ničemer. Philips brez problema podpira HDR, vendar ima LG Dolby Vision podporo, ki je pa še tak nikjer ni. Na netflixu, amazon prime in če kakšen 4k HDR film potegnem iz partisa mi normalno dela v HDR načinu. Tak da pusti te poznavalce tu, ko nimajo ne enega ne drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

mgermo ::

Razlika v panelih je tudi v bandingu, ki se je letos zelo izboljšal. Kaj pa pomeni, da je slika bolj izostrena in jasna pri 4k ločljivosti pa veš samo ti in prodajalci iz Big Banga. Dolby Vision pa je/bo defacto standard...netflix, amazon prime kjer gledaš svoje vire, ga ima vključenega. Le tvoj tv ga ne more prikazati. Bernikm: Počakaj par mesecev ali kupi C7.

leiito ::

Dolby Vision je gotovo, kot pravi mgermo, de facto HDR standard, Samsung sicer poskuša nekaj s HDR10+, prav tako dynamic metadata, ampak to govorijo že vsaj od lani ta čas pa ni videti napredka. Da daš pa 2 jurja za tivi, ki potem ne zmore predvajati najbolj super duper HDR formata, HDR je pa poanta sodobnih tivijev, ne zdi se najbolj racionalno. Pa tudi sicer o Filipsu škoda besed, saj je vse znano.

slotech mod ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

mgermo ::

Lol, kakšni linki .no, .se in 404 page non trouvee. Na amazonu pa 4 reviewi. Seems legit.

slotech mod ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

Gatsu ::

Tisti k mate Philips 55POS9002. A vam dela pravilno HDMI ARC? Ker nekaj berem da ma folk nebroj problemov s tem - lipsync, prekinitve, klikanje itd. Sem tik pred nabavo tega TVja preko telekom akcije, sam mi je res pomembno da ARC funckionira brezhibno, ker 50% časa tv fura Netflix, pa še PS4 Pro bo priklopljen direkt gor, ker moj AVR še ne podpira 4K in HDR.

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

Tisti k mate Philips 55POS9002. A vam dela pravilno HDMI ARC? Ker nekaj berem da ma folk nebroj problemov s tem - lipsync, prekinitve, klikanje itd. Sem tik pred nabavo tega TVja preko telekom akcije, sam mi je res pomembno da ARC funckionira brezhibno, ker 50% časa tv fura Netflix, pa še PS4 Pro bo priklopljen direkt gor, ker moj AVR še ne podpira 4K in HDR.


Imam PS4 PRO preko hdmi1/arc vezan in deluje normalno pri 2160p z HDR. O kakšnih prekinitvah, klikanju ti to? Normalno dela netflix, amazon prime, filmi iz diska. Če misliš da zvok zaostaja? Ne, normalno dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

bernikm ::

mgermo je izjavil:

Razlika v panelih je tudi v bandingu, ki se je letos zelo izboljšal. Kaj pa pomeni, da je slika bolj izostrena in jasna pri 4k ločljivosti pa veš samo ti in prodajalci iz Big Banga. Dolby Vision pa je/bo defacto standard...netflix, amazon prime kjer gledaš svoje vire, ga ima vključenega. Le tvoj tv ga ne more prikazati. Bernikm: Počakaj par mesecev ali kupi C7.


V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...

profdoktor ::

Ti kar kupi. Na koncu je samo TV, ni to neko čudo tehnike.

Gatsu ::

bernikm je izjavil:

mgermo je izjavil:

Razlika v panelih je tudi v bandingu, ki se je letos zelo izboljšal. Kaj pa pomeni, da je slika bolj izostrena in jasna pri 4k ločljivosti pa veš samo ti in prodajalci iz Big Banga. Dolby Vision pa je/bo defacto standard...netflix, amazon prime kjer gledaš svoje vire, ga ima vključenega. Le tvoj tv ga ne more prikazati. Bernikm: Počakaj par mesecev ali kupi C7.


V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...


Ti cenovno primerjaš TV ki je narejen na osnovi lanskih LG panelov z letošnjim C8. Dej rajš primerjaj z C7/B7 in če je slednji cenejši in ti Ambilight ter Android ni X-faktor pol res ne vem zakaj bi kupil Philipsa?

slotech mod ::

bernikm je izjavil:

mgermo je izjavil:

Razlika v panelih je tudi v bandingu, ki se je letos zelo izboljšal. Kaj pa pomeni, da je slika bolj izostrena in jasna pri 4k ločljivosti pa veš samo ti in prodajalci iz Big Banga. Dolby Vision pa je/bo defacto standard...netflix, amazon prime kjer gledaš svoje vire, ga ima vključenega. Le tvoj tv ga ne more prikazati. Bernikm: Počakaj par mesecev ali kupi C7.


V čem pa je LG C8 toliko boljši od Philipsa 873 da je vreden 500€ več ? Če čakam par mesecev bo LG padel na 2500€, Philips pa 2000€, tako da bo zopet razlika med njima ?
Ne vem zakaj se tako pljuva čez neko znamko, enako kot da bi primerjal HP ali DELL, na koncu pa ugotoviš da sta oba skoraj enaka :-)
Če ni kakšnih resnih argumentov proti Philipsu se mi zdi za to ceno res best buy. Edino kar trenutno vidim pri LG prednost je 5 letna garancija, Philips ima samo 2 leti ...


Kar se tiče Lg-ja C8 ni nič kvalitetnejši napram Philipsu:) Predvsem je težava Lg-ja procesor, ki pokaže svojo zmogljivost žal" samo v vivid modu:) Tako, da je Philips celo nekoliko boljša opcija..Edino, če potrebuješ Dolby Vision namesto HDR10+, potem je Lg boljša opcija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: profdoktor ()

profdoktor ::

andrej69 = slotech mod

Uporabnik preko foruma prodaja Philips televizorje. Mislim, da vam za to početje ne plačuje oglasnega prostora. Bojda se celo meni preko zasebnih sporočil o direktni prodaji!

slotech mod ::

profdoktor je izjavil:

andrej69 = slotech mod

Uporabnik preko foruma prodaja Philips televizorje. Mislim, da vam za to početje ne plačuje oglasnega prostora. Bojda se celo meni preko zasebnih sporočil o direktni prodaji!


Kakšne neumnosti:):))

m0LN4r ::

Meni se pa zdi, da tle folk samo LGje prodaja in edini argument je Dolby Vision, ki ima moznost 12bitnih barv, ampak na 10bitnih panelih ti to nic ne prinese. Tu se bo se marsikaj spremenilo v prihodnosti. HDR12+ odprtokodni standardi bodo tudi prisli prej al slej.
https://www.heimkinoraum.de/tests/dolby... pa tu primerjajo komaj z starim HDR10 in ne HDR10+ ki ga imata Samsung in Amazon.

Mene je zadnje case v trgovini (DE)v oci padel en Panasonic in en QLED od Samsunga. OLED je OLED in meritve staticnih slikih je eno, ko pa gledam v trgovini isti DEMO video na razlicnih TVjih je zadeva stvar okusa.

Imajo v MM nek nov LG na steklu, pa sem ze povedal da magari je po izmerjenih lastnostih slika super, ko pa laufa gor LGjev DEMO izgleda nasiceno u bozu mater, mickeni valovi na jezeru izgledajo motno, planine in travniki so na QLEDu tudi ostrejsi in lepsi detajli, tako da nevem, ocitno rabijo nov DEMO video.

Tako da tele reviewji so tut en kurac po pravic. Sem ze videl zelo dobro ocenjen TV v trgovini in je bil katastrofalen.

Najrajsi imam tele decke, kjer tudi vidis kaj ne pa samo neke stevilke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

leiito ::

Dolby Vision v primerjavi z drugimi HDR formati je kot noč in dan, res wow efekt, gledamo serije, ki jih sicer ne bi samo zaradi DV.

Stroka si je edina:

"After viewing lots of content on lots of HDR10 and Dolby Vision TVs since our previous story on this topic, we've found that Dolby Vision delivers a vastly superior picture, with richer color, more detail in the light and dark areas of scenes, and far better contrast."

Ampak ej, če kdo po vsem, kar vemo, vseeno hoče starinske formate, kakršne ponuja Filips, bog mu požegni.

fpbs ::

Dolby Announces European Cinema Market Expansion at CineEurope 2018: http://investor.dolby.com/news-releases...
HDR10+, ki naj bi bil kao nadomestek za Dolby Vision, ni niti senca temu.

m0LN4r ::

Kar jaz vidim je, da je dolby dobil na svojo stran velike igralce in premagal odprtokodno bistveno cenejso alternativo, nic narobe bodo pac tvji in produkcija drazja.
Dolby je v teoriji veliko boljsi ja o tem ni dvoma, a v praksi manj tle lepo pise: https://www.heimkinoraum.de/tests/dolby...

Spominja me na cajte vojne med DTS in DD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamjanB52 ::

DamjanB52 ::

PS: Darko reče, da se burn-in pojavi šele po dosti daljšem času kot šest ur (dva fuzbala na istem kanalu (logo), kar ga vpraša nekdo v komentarju)

leiito ::

Itak. Vsak polčas, vsaka reklama resetira zloglasni burn in timer, čez 4 ure se tivi sam ugasne, če se ne pofočkaš. Burn in je najmanjši problem, težje se je uskladiti kdo in kaj bo gledal, še dobro, da ženske nimajo svobode govora.

DamjanB52 ::

Banding v skoraj črnih delih slike je zgleda še zadnji problem(ček) OLED tehnike, kar je po svoje ironično: popolna črna, ko pa mal pokukaš ven, pa takoj problem .. Ampak, tale review C8 me potolaži: bandinga praktično ni, v real-world slikah (nasproti testnim), razen če res intenzivno oprezaš za njim: AVSForum

pegasus ::

Berem da Panasonic nekaj raztura v tem segmentu po novem?

korenje3 ::

kva zna bit jeba da zaspiš pred tv in pozabiš ugasnit statično sliko...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

edi45 ::

korenje3 je izjavil:

kva zna bit jeba da zaspiš pred tv in pozabiš ugasnit statično sliko...


ne, po parih minutah neuporabe se vžge dinamični screen saver. Ter nevem zakaj bi kdo zaspal poleg statične slike? Kaj slike gledaš preden zaspiš?

[SkA] ::

To opevanje DV in trditve, da si je stroka enotna, so smešne. Kdor je spremljal dogajanje do sedaj, je lahko ugotavljal, da je razlika včasih zanemarljiva (https://www.hdtvtest.co.uk/news/dolby-h.... Netflix in podobni so DV uvedli kasneje kot HDR in imajo več vsebine v HDR. Enako je s 4k Blurayi - na prste lahko prešteješ tiste z DV.

Se pa strinjam, da je danes kupovati TV brez DV večji rizik kot dve leti nazaj. Na koncu bo pa tako in tako zmagal tisti, ki bo imel več podprte vsebine. Za enkrat je to še vedno HDR10, ampak DV še vedno brca in Dolbyju se gre za denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

fpbs ::

[SkA] je izjavil:

To opevanje DV in trditve, da si je stroka enotna, so smešne. Kdor je spremljal dogajanje do sedaj, je lahko ugotavljal, da je razlika včasih zanemarljiva (https://www.hdtvtest.co.uk/news/dolby-h.... Netflix in podobni so DV uvedli kasneje kot HDR in imajo več vsebine v HDR. Enako je s 4k Blurayi - na prste lahko prešteješ tiste z DV.Se pa strinjam, da je danes kupovati TV brez DV večji rizik kot dve leti nazaj. Na koncu bo pa tako in tako zmagal tisti, ki bo imel več podprte vsebine. Za enkrat je to še vedno HDR10, ampak DV še vedno brca in Dolbyju se gre za denar.
Ne vem, kaj si hotel s tem povedat. Vsaka stvar zahteva svoj razvoj. O HDRu je bilo govora že pred desetimi leti. Prvi TVeji s HDRom so se pojavili leta 2015. Eno leto kasneje prvi TV LG B6 z Dolby Vision, Zato normalno, da imaš več vsebin v HDR. Poleg tega HDR ti lahko do neke mere prikaže vsak HDR TV, Dolby Vision ti pa lahko prikaže samo vrhunski TV.

edi45 ::

fpbs je izjavil:

[SkA] je izjavil:

To opevanje DV in trditve, da si je stroka enotna, so smešne. Kdor je spremljal dogajanje do sedaj, je lahko ugotavljal, da je razlika včasih zanemarljiva (https://www.hdtvtest.co.uk/news/dolby-h.... Netflix in podobni so DV uvedli kasneje kot HDR in imajo več vsebine v HDR. Enako je s 4k Blurayi - na prste lahko prešteješ tiste z DV.Se pa strinjam, da je danes kupovati TV brez DV večji rizik kot dve leti nazaj. Na koncu bo pa tako in tako zmagal tisti, ki bo imel več podprte vsebine. Za enkrat je to še vedno HDR10, ampak DV še vedno brca in Dolbyju se gre za denar.
Ne vem, kaj si hotel s tem povedat. Vsaka stvar zahteva svoj razvoj. O HDRu je bilo govora že pred desetimi leti. Prvi TVeji s HDRom so se pojavili leta 2015. Eno leto kasneje prvi TV LG B6 z Dolby Vision, Zato normalno, da imaš več vsebin v HDR. Poleg tega HDR ti lahko do neke mere prikaže vsak HDR TV, Dolby Vision ti pa lahko prikaže samo vrhunski TV.


3/4 teh "HDR TVjev" ni zmožno prikazati HDR zaradi slabih 8 bitnih panelov in nizkega kontrasta. Je slika tako grda da je bolje izklopit HDR funkcijo.

[SkA] ::

fpbs je izjavil:

Ne vem, kaj si hotel s tem povedat.

Da zmagovalec ne bo nujno tisti, ki ima boljšo specifikacijo. In da kupit TV brez DV podpore za enkrat še ni "konec sveta". A ni jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

fpbs ::

[SkA] je izjavil:

In da kupit TV brez DV podpore za enkrat še ni "konec sveta". A ni jasno?

Ni konec sveta, je pa noro, ker te nič več ne stane, samo izbrat moraš pravo firmo, ki Dolby Vision podpira. Ni mi pa jasno, zakaj HDR10 sploh primerjaš z Dolby Vision. Kot nadomestek za Dolby Vision naj bi bil HDR10+.

leiito ::

Razliko med Dolby Vision in drugimi HDRji je treba v živo videti, ni primerjave, DV da sliki neko globino, skoraj 3D efekt, zelo impresivno. HDR10 včasih niti ne opaziš, da je HDR, medtem ko pri DV ni dvomov. Najbrž ne bi bilo slabo, da bi imeli še en dinamičen HDR, ampak zaenkrat HDR10+ stoji na mestu, sploh ne vem, če je kaka vsebina na voljo v HDR10+.

Btw, v Angliji gledajo fuzbal že v 4K HDR, BBC je prvo tekmo zastonj prenašal na youtubu, mi pa še vedno s 720p in dolgočasnim komentatorjem in še reklame, čeprav je javna tivi, bruka, šw dobro, da so se streamerji za World Cup res potrudili, 1080p 50FPS in nič bufferinga.

korenje3 ::

edi45 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

kva zna bit jeba da zaspiš pred tv in pozabiš ugasnit statično sliko...


ne, po parih minutah neuporabe se vžge dinamični screen saver. Ter nevem zakaj bi kdo zaspal poleg statične slike? Kaj slike gledaš preden zaspiš?


če recimo greš v meni za predvajanje videa, in potem pozabiš in ostaneš v meniju?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

leiito ::

Vedno se vklopi screensaver, po določenem času se pa tivi sam ugasne, default na C7 je 4 ure. V bistvu moraš trdo delat, da ti uspe burn in.

[SkA] ::

Vidm, da vidva še kar nista dojela - nič ti ne pomaga, če 10 vsebin zgleda ultar super bolje, če na koncu 90% vsebin pride ven samo s HDR10 zapisom. O tem sem govoril, ne pa o primerjavi specifikacij.

In dejstvo danes je, da je še vedno večina HDR vsebine zgolj z HDR10 zapisom - govorim o filmih in nadaljevankah, ne o demo materialu. Takrat ti podpora 10 boljšim standardom v TVju nič ne koristi. Razlike v ceni pri high end modelih različnih proizvajalcev lahko hitro precej velike, tko da daleč od tega, da bi bilo zanemarljivo in bi kupoval samo na podlagi podpore "maybe" standardom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

leiito ::

Na iTunes je od HDR daleč največ vsebin v Dolby Vision, čez prst ene 90% vsega HDRja
http://4k.com/the-full-list-of-all-curr...

Tudi na Netflixu prihaja nova HDR roba praktično vsa v DV.

fpbs ::

leiito je izjavil:

Na iTunes je od HDR daleč največ vsebin v Dolby Vision, čez prst ene 90% vsega HDRja
http://4k.com/the-full-list-of-all-curr...
Tudi na Netflixu prihaja nova HDR roba praktično vsa v DV.
Noro je kupovat višje cenovni TV brez Dolby Vision podpore.

cekr ::

Se dobi pri nas 55AF8 kje ceneje kot 2,2k€?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

Se dobi pri nas 55AF8 kje ceneje kot 2,2k€?
Če ni skrivnost: kje se ga pa pri nas dobi za 2,2k€? Sicer pa: lahko poveš, zakaj ti je ta model bolj zanimiv kot npr. C8, mogoče zaradi minimalnega dizajna? Jaz sem za par dni zanihal proti njemu, zaradi procesiranja, hvaljenega v testih, ki sem jih takrat bral (v Ameriki pa ima oznako XBR, kar je top of the line) .. cena je pa občutno višja kot za C8

edi45 ::

DamjanB52 je izjavil:

cekr je izjavil:

Se dobi pri nas 55AF8 kje ceneje kot 2,2k€?
Če ni skrivnost: kje se ga pa pri nas dobi za 2,2k€? Sicer pa: lahko poveš, zakaj ti je ta model bolj zanimiv kot npr. C8, mogoče zaradi minimalnega dizajna? Jaz sem za par dni zanihal proti njemu, zaradi procesiranja, hvaljenega v testih, ki sem jih takrat bral (v Ameriki pa ima oznako XBR, kar je top of the line) .. cena je pa občutno višja kot za C8


Sony je le Sony je bil vedno najboljši kar se tiče kvalitete slike.

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

cekr je izjavil:

https://www.mediamarket.si/ads/sony_kd5...
Hvala .. sem pa zdaj intenzivno zmeden: C8 ima, če prav vidim, povsod od oka isto ceno, AF8 je pa v MM kar nekaj 100€ cenejši .. kar si ne znam razložit

cekr ::

MM ima robo z nemškega tržišča. No, vsaj včasih je bilo tako.
Eni trgovci pri nas imajo pa ubijalske cene. Samo BB pogledaš pa te nekam prime.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gladiator78 ::

Pozdravljen,

Tudi jaz sem pred nakupom novega TV. Odločam sem med dvema zgoraj omenjena in ne vem kaj bi. Razlika v ceni med c8 in af8 je okoli 200 €. Sony Af8 se tudi v Nemčiji z poštnini dobi za malo več kot 2000€. Jaz gledam velikost 55 ker večjega ne dobim v sobo.

https://www.gamingoase.de/de/kategorie3...
Po pregledanih testi C8 ne zaostaja za AF8.
Prosim za kakšen nasvet.
Hvala in lp,

cekr ::

Sony naj bi imel tudi boljši zvok. Meni je to zelo pomembno. Sicer imam priključen tv na zunanjo enoto, vendar vseeno. Minimalistični design je pa tudi fajn. Res ne rabim še ene rogovile spodaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

fpbs ::

Gladiator78 je izjavil:

Tudi jaz sem pred nakupom novega TV. Odločam sem med dvema zgoraj omenjena in ne vem kaj bi. Razlika v ceni med c8 in af8 je okoli 200 €. Sony Af8 se tudi v Nemčiji z poštnini dobi za malo več kot 2000€. Jaz gledam velikost 55 ker večjega ne dobim v sobo. Po pregledanih testi C8 ne zaostaja za AF8.
Ne vem, v čem naj bi C8 zaostajal, ki ti z Advanced HDR nudi precej boljšo HDR podporo, Dolby Atmos zvok, VP9 za YouTube, HFR podpora, Alpha 9 procesor z ThinQ AI,...in tudi boljši, hitrejši in uporabniku prijaznejši WebOS.
https://www.displayspecifications.com/e...
««
12 / 127
»»