» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
30 / 127
»»

Gatsu ::

krepki je izjavil:

fpbs je izjavil:

bernikm je izjavil:

V čem pa je potem razlika med 803 in 873 ? Slednji je na trgu že nekaj časa, 803 je prišel pred kratkim. Glede na številke bi rekel da je 873 boljši, samo cenovno je pa 803 dražji. Kako je s tem ? Če je boljši, se lahko potem kosa z LG B8/C8 ?
Pozabi na logično označevanje pri Philipsu. 873 je lanski model z vgrajenim predlanskim panelom. 803 je pa letošnji model z letošnjim panelom. Iz tega razloga je tudi 803 boljši od 873. Glede kosanja z LG, če odmisliš počasni in bugasti Android, slabo HDR podporo, bi kvaliteta slike morala biti enako dobra. Tu si prečitaj oceno kvalitete slike modela 803:

"Since Philips OLED803 is based on the same OLED panel as all other OLED TVs on the markets, it is hard to really stand out in terms of picture quality. Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as “creator’s intent”, meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange."

Nič od tega ne drži tako,da se ne bat pri nabavi Philips televizorja,ljudje niso nikakor čudni in slika je prav naravno čudovita,ta materijal limajo nasprotniki Philipsa in privženci Lgja,pravzaprav ljudje ki Oled tv še videli niso od blizu ampak zanimivo so pa kar vztrajni z antipropagando.
Jaz imam Oled Philips 9002 in teh težav nimam.


Dejstvo je da imata 803 in 903 probleme z barvo kože kar omenijo v praktično vseh testih doslej. Tisti ki ste imel že dosedaj TVje nastavljene na kakšne bolj nasičene barve tega verjetno ne boste opazil. Sam sem pa imel v zadnjih 10+ letih Pioneer plazmo in Sony tvje, kjer je to out of box super skalibrirano in še vedno iščem pravo nastavitev za Philips 803... Res škoda ker teh tvjev ni v USA da bi jih rtings stestiral in objavil nastavitve :(

bernikm ::

edi45 je izjavil:

bernikm je izjavil:

Hvala za razlago. Potem pridemo nekako do zaključka da so vsi OLEDi dovolj dobri, vse je pa na koncu odvisno od cene. In ker nas je večina taka da iščemo čim cenejše variante je trenutno daleč najbolj ugodna varianta LG B8, ki se ga da dobiti iz Avstrije za 1900€, pa še garancija velja v SLO.
Če gledamo cene pri nas, pa naj bo to Philips 803,873 ali LG B8,C8 se gibljejo v rangu 2500-2700€ (govorim za 65 model). Mi je sedaj žal da nisem kupil na mimovrste teden nazaj B8 ko so imeli akcijo za 2000€, sedaj je šel pa nazaj na 2500. Glede na to kakšne so cene v tujini se zopet vprašam kakšne marže imajo naši trgovci.
Kot kaže ne preostane drugega kot da se še malo počaka da cena pade na 2000€ in potem hitro v nakup.


Sam si kriv, priložnost zamujena ne vrne se nobena. Če nebi brez veze čakal in spraševal po forumih, če bo še cena padla na 1500€, bi ga že imel in prišparal 500€.


Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).

andrej69 ::

Nastavitve za Philips Oled 803
Profile isf days
Color 50
Contrast 65
Sharpnes 0
Brightness 50
Color space normal
Color temp costum
Red wp 126
Green wp 127
Blue wp 90
Red bl 0
Green bl 0
Blue bl 0
Contrast mode normal
Perfect natural reality off
HDR perfect off
Dynamic contrast off
Video contrast 100
Light sensor off
Gamma 0
Ultra resolution off
Noise reduction off
Mpeg artefact reduction off
Motion style personal
Perfect natural motion off
Perfect clear motion minimum/off

batista ::

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

Nastavitve za Philips Oled 803
Profile isf days
Color 50
Contrast 65
Sharpnes 0
Brightness 50
Color space normal
Color temp costum
Red wp 126
Green wp 127
Blue wp 90
Red bl 0
Green bl 0
Blue bl 0
Contrast mode normal
Perfect natural reality off
HDR perfect off
Dynamic contrast off
Video contrast 100
Light sensor off
Gamma 0
Ultra resolution off
Noise reduction off
Mpeg artefact reduction off
Motion style personal
Perfect natural motion off
Perfect clear motion minimum/off


To so nastavitve iz flatpanelshd, ki sem jih takoj ko je bil objavljen opis stestiral in dobijo ljudje z bledo poltjo v veliko primerih zelenkasto polt... Pizda pr Sony daš barve na expert1 al pa warm pa je ni situacije k bi folk zgledal zabuhel/zelen/rumen itd Tukaj pa lahko pol ure filma vse zgleda ok, pol pa pride do kake scene ko pa folk zgleda kot da bi spil 2 litra rdečga vina al pa da se je napudral z zelenim pudrom... v HDR načinu so pa te napake sam še bolj izrazite. Sem pa danes videl v enmu opisu, da je boljda stvar izboljšana v prihajajočem updejtu... Tko da upanje ostaja. Če bi kupil TV po redni ceni bi ga sam nazaj nesu pa LGja vzel za 1080€ pa itak nima konkurence... :)

bernikm ::

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000EUR tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...



"Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion "
Sicer se ne razumem v to kar je napisano, samo me vseeno zanima kakšno expertno mnenje glede tega. Kolikor sem prebral vsi govorijo da Burn-in obstaja in da je možnost da ga dobiš... Čeprav se tukaj na forumu govori ravno nasprotno, da burn-in ni možen. Ostalo pa niti ne vem kaj pomeni ABL, IR, slab motion ????
Ravno burn-in je tudi moj glavni pomislek pri nakupu OLED vs LED, pa sem se glede na 'poznavalce' ki zatrjujejo da ni možen vseeno orientiral v nakup OLED-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

DamjanB52 ::

Gatsu je izjavil:

To so nastavitve iz flatpanelshd, ki sem jih stestiral in dobijo ljudje z bledo poltjo v veliko primerih zelenkasto polt...
Tole se sliš zelo slabo, ampak dokaj čudno, ker je Vincentu uspela dobra nastavitev, čeprav je sistem nastavitev omejen .. Ko si naletel na bolan obraz, si probal spreminjat WP (White Point) in BL (Black Level)? Defaulti so zgleda ekstremni (WP max, BL min), vrednosti, ki si jih objavil, so pa tud dokaj čudne (WP še vedno skoraj max, razen sumljivo pri B, BL pa še vedno min) .. Verjetno veš, pa vseen: zelen obraz pomeni preveč zelene :) (na svetlih delih slike), torej WP G dol, al pa WP R in WP B gor, rumen obraz pa ima premalo modre, torej WP B gor, al pa WP R in WP G dol) .. lahko bi tud prilimal kakšen screen shot teh groznih fac ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()

DamjanB52 ::

PS: obrazi so dejansko najbolše testne slike za nastavitve, vsaj za WP, ker zelo dobro veš, kako naj bi zgledali .. dobro si je pa zapisovat vrednosti, da se ne zgubiš in se lahko vrneš nazaj

edi45 ::

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...


Ne bo. Poglej lanski B7 model, krepko preko 2000€ 65" model. Tako da ni šans, da bo letošnji model cenejši.

fpbs ::

krepki je izjavil:

fpbs je izjavil:

Pozabi na logično označevanje pri Philipsu. 873 je lanski model z vgrajenim predlanskim panelom. 803 je pa letošnji model z letošnjim panelom. Iz tega razloga je tudi 803 boljši od 873. Glede kosanja z LG, če odmisliš počasni in bugasti Android, slabo HDR podporo, bi kvaliteta slike morala biti enako dobra. Tu si prečitaj oceno kvalitete slike modela 803:
"Since Philips OLED803 is based on the same OLED panel as all other OLED TVs on the markets, it is hard to really stand out in terms of picture quality. Philips is equipping its models with a video processor that is largely geared towards achieving the opposite goal of what the industry usually refers to as “creator’s intent”, meaning how the filmmaker wants his/her movie to look. Philips has definitely diverged from the reference picture standard with the second generation P5 video processor so buyers will likely fall in one of two categories; either you love everything about the hard-pumped and artificial-looking pictures or you find yourself scared and in a position where you have to explain to your kids why the people on TV look so strange."

Nič od tega ne drži tako,da se ne bat pri nabavi Philips televizorja,ljudje niso nikakor čudni in slika je prav naravno čudovita,ta materijal limajo nasprotniki Philipsa in privženci Lgja,pravzaprav ljudje ki Oled tv še videli niso od blizu ampak zanimivo so pa kar vztrajni z antipropagando.
Danes sem si vzel malo časa in sem šel na ogled TVejev v BB v Kranju. Na vrhu stopnic najprej naletiš na LGeje. En OLED je prikazoval Dolby Vision, slika resnično božanska, drugi OLED je prikazoval enak program kot ostali TVeji drugih firm. Grem dalje do Sony OLEDa, slika ravno tako odlična, kot na LGejih. Samo pri Sonyju me je precej motilo, da TV ni v pokončnem položaju, ampak je nekoliko nagnjen nazaj na oporo. Grem dalje do Philipsov. Razstavljen je bil model 873. Že na prvi pogled sem zapazil precejšnje obrise pri podnapisih, dobesedno cvetenje podnapisov. Takoj sem šel pogledat nazaj in potem še nekajkrat na LGeja, kjer so bili podnapisi čisti popolnoma brez obrisov. Skupaj s prodajalcem sva se z nastavitvami na Philipsu, poskušala znebiti teh obrisov, pa žal nisva uspela.

leiito ::

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...


Če ti ni uspelo ugotoviti, kako je dejansko s temi burn ini, potem je bolje ostati na katodni cevi.

batista ::

leiito je izjavil:

Če ti ni uspelo ugotoviti, kako je dejansko s temi burn ini, potem je bolje ostati na katodni cevi.


Ni mi uspelo ugotoviti?

fpbs ::

edi45 je izjavil:

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).
Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...
Ne bo. Poglej lanski B7 model, krepko preko 2000€ 65" model. Tako da ni šans, da bo letošnji model cenejši.
Ne moreš primerjat cene lanskih modelov, s cenami letošnjih. Gledati moraš začetno ceno, katerega B7 je bila 4000€, cena B8 in C8 pa je bila 3400 in 3500€, kar pri običajnem znižanju 50% te cene znese: B7 največ na 2000€, B8 na 1700€, in C8 na cca 1800€. Ko pride do znižanja 50%, se cena običajno ne niža več. Dejstvo je tudi, da so se cene OLEDov že močno približale LCDejem, pa še pred kratkim so se nekoliko zvišale cene OLED panelov.

bernikm ::

Močno upam da se to uresniči do novega leta. LG 65 C8 pod 2000€ :-)

SkIDiver ::

@fpbs kdaj naj bi prišli s ceno na 50% začetne prodajne cene? Lahko to pričakujemo tudi za LED TV-je?

fpbs ::

Nisem sledil cenam LCDejev, je pa verjetno nekaj podobnega. Cene najbolj padejo v decembru, potem se pa še nekoliko znižajo do prihoda novih modelov.

gustek_si ::

Pri sosedih imajo LG Cashback, kjer ti vrnejo do 1000€ pri nakupu televizorja. Mamljivo:
https://www.lg.com/at/promotions/cashba...

leiito ::

batista je izjavil:

leiito je izjavil:

Če ti ni uspelo ugotoviti, kako je dejansko s temi burn ini, potem je bolje ostati na katodni cevi.


Ni mi uspelo ugotoviti?


A lahko pokažeš en konkreten primer burn ina na panelu 2017 ali 2018?

edi45 ::

leiito je izjavil:

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...


Če ti ni uspelo ugotoviti, kako je dejansko s temi burn ini, potem je bolje ostati na katodni cevi.


+1

fpbs je izjavil:

edi45 je izjavil:

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).
Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...
Ne bo. Poglej lanski B7 model, krepko preko 2000€ 65" model. Tako da ni šans, da bo letošnji model cenejši.
Ne moreš primerjat cene lanskih modelov, s cenami letošnjih. Gledati moraš začetno ceno, katerega B7 je bila 4000€, cena B8 in C8 pa je bila 3400 in 3500€, kar pri običajnem znižanju 50% te cene znese: B7 največ na 2000€, B8 na 1700€, in C8 na cca 1800€. Ko pride do znižanja 50%, se cena običajno ne niža več. Dejstvo je tudi, da so se cene OLEDov že močno približale LCDejem, pa še pred kratkim so se nekoliko zvišale cene OLED panelov.


Ne bo B/C8 letos pod 2K€ 65".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Tsunamii ::

Ze kdo ve kaksne so napovedi za drugo leto in naprej glede OLED TVjev (tech stuf..)? Upam da se v roku 2 let umirijo cene ..sam dvomim.

leiito ::

Saj cene so umirjene, v primerjavi še s par leti nazaj so že začetne bolj realistične in hitreje padajo proti, kot je nekdo že omenil, na cca. 60% začetne. Danes dobiš soliden 65" LCD źe za jurja, odličnega za jurja in pol, top OLED za dva jurja, to ni bistveno drugače od zgodovinskih cen tivijev, namreč 2.000 enot valute za top model. Seveda bi si vsi želeli nižjih cen, ampak danes stane dober telefon jurja in da dobiš za dva top of the line 65" tivi, se zdi zelo realistična cena.

LG naj bi v 2019 modele OLED vgrajeval svojo verzijo Sonyjevega Acoustic Sounda, Crystal sound, tako vsaj na netu ljudje trdijo, baje so imeli že januarja na CES delujoč prototip. Nisem imel možnosti čekirati te tehnologije v živo, ampak tisti, ki so, trdijo, da se nič na trgu ne more primerjati, zvok prihaja dobesedno iz ust ljudi oz. objektov, premika se levo desno gor dol po zaslonu, vsekakor zveni zanimivo in po Sonyju sodeč, je tudi kakovost zvoka impresivna. Tako da soundbari se utegnejo počasi posloviti, bodisi pragmatično Acoustic sound, bodisi super duper Atmos sistem.

Ostalo je bolj ali manj predvidljivo, malo potweakan čip, malo več svetilnosti in barvnega volumna, malo boljši algoritem, burn in smo izkoreninili, če je bolezen sploh obstajala, najbrž že HDMI 2.1 porti, nadaljevanja trends vedno večjih panelov, 55" se utegne morda posloviti, vsaj pri nekaterih modelih in preiti na 65", 77", 85-88". Skoraj gotovo bojo malo napimpali Dolby Vision, zdaj ko je jasno, da je HDR10+ mrtvorojenec, je treba konkurenta, ko je na tleh, še brcniti in povečati prednost na neulovljivo, da bo DV standard, HDR10+ pa v najboljšwm primeru kot Wankel mašina, eksot, če sploh obstaja.

batista ::

edi45 je izjavil:

Če ti ni uspelo ugotoviti, kako je dejansko s temi burn ini, potem je bolje ostati na katodni cevi.

+1


Morda bi vidva ostala na katodni cevi. Glede burn in pa me ne bosta prepričala da je možnost za to 0%.
Morda je možnost majhna, a vendarle je. Zakaj je potem LG naredil ABL še bolj agresivnejši? Zakaj priporoča da se letterbox film zooma na fullscreen?

krepki ::

Saj te noben ne prepričuje,pač ne kupiš OLEDA in imaš slabši tv in si brez skrbi,čist simpl.

batista ::

Točno tako. Vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti, pač izbereš tisto ki ti najbolj ustreza.

DamjanB52 ::

batista je izjavil:

Zakaj LG priporoča da se letterbox film zooma na fullscreen?
Aha .. šit - to sem že parkrat vprašal, ker so me obhajale hude, da ne rečem črne slutnje, pa ni noben komentiral, v testih pa tud še nisem slišal/bral. Reviewerji rajš opevajo črnino OLED letterboxa, kot da bi izpostavili problem(ček): filmi pač ne pašejo v UHD format, niti klasični na traku, niti novi na DCP (z eno izjemo, Zero Theorem), klasičen TV pa tud ne (4:3 ali 14:9) Pa glih prejle sem šel skoz razlike med UHD in 4K oz. TV in DCI formati .. šit šit šit. Edina tolažba je mogoče ta, da imajo tud katodne cevi in plazme burn-in problem, manj je pa jasno, kje je resen in kje zanemarljiv ..

Tsunamii ::

leiito je izjavil:

Saj cene so umirjene, v primerjavi še s par leti nazaj so že začetne bolj realistične in hitreje padajo proti, kot je nekdo že omenil, na cca. 60% začetne. Danes dobiš soliden 65" LCD źe za jurja, odličnega za jurja in pol, top OLED za dva jurja, to ni bistveno drugače od zgodovinskih cen tivijev, namreč 2.000 enot valute za top model. Seveda bi si vsi želeli nižjih cen, ampak danes stane dober telefon jurja in da dobiš za dva top of the line 65" tivi, se zdi zelo realistična cena.

LG naj bi v 2019 modele OLED vgrajeval svojo verzijo Sonyjevega Acoustic Sounda, Crystal sound, tako vsaj na netu ljudje trdijo, baje so imeli že januarja na CES delujoč prototip. Nisem imel možnosti čekirati te tehnologije v živo, ampak tisti, ki so, trdijo, da se nič na trgu ne more primerjati, zvok prihaja dobesedno iz ust ljudi oz. objektov, premika se levo desno gor dol po zaslonu, vsekakor zveni zanimivo in po Sonyju sodeč, je tudi kakovost zvoka impresivna. Tako da soundbari se utegnejo počasi posloviti, bodisi pragmatično Acoustic sound, bodisi super duper Atmos sistem.

Ostalo je bolj ali manj predvidljivo, malo potweakan čip, malo več svetilnosti in barvnega volumna, malo boljši algoritem, burn in smo izkoreninili, če je bolezen sploh obstajala, najbrž že HDMI 2.1 porti, nadaljevanja trends vedno večjih panelov, 55" se utegne morda posloviti, vsaj pri nekaterih modelih in preiti na 65", 77", 85-88". Skoraj gotovo bojo malo napimpali Dolby Vision, zdaj ko je jasno, da je HDR10+ mrtvorojenec, je treba konkurenta, ko je na tleh, še brcniti in povečati prednost na neulovljivo, da bo DV standard, HDR10+ pa v najboljšwm primeru kot Wankel mašina, eksot, če sploh obstaja.



Hvala ti za info !

Glede cene oz primerjave GSm je res. Jaz osebno si bolj zelim padec cen 77' na ceno 3k recimo, kateri danes drzijo ceno nad 8k. Osebno bi rad v novem nakupu cez 2-3 leta max kupil taksno veliksot, če bo cena primernaa. Drugace smo spet nazalost na 65'.

Burn-In se nisem nikoli bal, ker imam Panasonic plazmo in tega problema nimam. In dvomim, da v teh casih z normalnih gledanjem bi kaj takega uspelo..

Zdaj razni DV/HDR zivi ali mrtvi..naj podpira Tv ko bom kupil tisto, kar bo aktualno :D in naj zmaga najboljsi seveda!

So na kratko..naj gredo na vecje panele..znizajo ceno pocasi cez par let in naredijo odlično sliko še boljso :D Plus upam da bodo se boljsi proci in brez zatikajocega androida...vsaj na rangu WebOSa !

gustek_si ::

Sprašujem se kako ste preživeli s katodniki in veselo gledali iz štirih metrov diagonalo 68cm...

DamjanB52 ::

DamjanB52 je izjavil:

batista je izjavil:

Zakaj LG priporoča da se letterbox film zooma na fullscreen?
Aha .. šit šit šit
No ja .. stvar tud ni tko huda: pač ne nabijaš kontrast na max, ne gledaš po štiri 2.35 filme zapored, občasno ročno popucaš panel (postaraš, but so what), občasno pa res zumiraš - filmi imajo itak ožji action-safe area, kjer se nič posebnega ne dogaja in ni kaj za videt

gustek_si ::

Tsunamii je izjavil:

Glede cene oz primerjave GSm je res. Jaz osebno si bolj zelim padec cen 77' na ceno 3k recimo, kateri danes drzijo ceno nad 8k.


Tisti ki ima 100m2 dnevno mu verjetno ni problem pljunit tistih 10 čukov če rad pogleda kakšen film tu in tam. Če pa živiš v 3-sobni garsonjeri pa ne boš rabil več kot 55' in te bo OLED stal samo dobrega jurčka. Nekako tako so verjetno tudi nastavljene cene. Ne bo en z 20m2 dnevno rabil 77' televizije, magnatom pa tako dol visi če bo dal 2 jurčka ali pač 10 jurčkov...

fpbs ::

Tsunamii je izjavil:

Ze kdo ve kaksne so napovedi za drugo leto in naprej glede OLED TVjev (tech stuf..)? Upam da se v roku 2 let umirijo cene ..sam dvomim.
Cene so že kar lepo umirjene. Drugo leto se bodo pojavili 8k OLEDi, kar bo omogočalo tudi nekoliko višjo svetilnost. Mogoče bo Samsung čez 2 meseca na CES predstavil modre OLEDe, za katere najavlja pilotno proizvodnjo. https://www.flatpanelshd.com/news.php?s... lahko se zgodi, da jih bo predstavil tudi LG. http://www.ddaily.co.kr/news/article.ht...

leiito ::

batista je izjavil:

edi45 je izjavil:

Če ti ni uspelo ugotoviti, kako je dejansko s temi burn ini, potem je bolje ostati na katodni cevi.

+1


Morda bi vidva ostala na katodni cevi. Glede burn in pa me ne bosta prepričala da je možnost za to 0%.
Morda je možnost majhna, a vendarle je. Zakaj je potem LG naredil ABL še bolj agresivnejši? Zakaj priporoča da se letterbox film zooma na fullscreen?


Negativnih dejstev se ne dokazuje, breme dokaza je vedno na tistemu, ki nekaj trdi, največja neumnost je rečt, ej, dej ti dokaži, da x ne obstaja. V tem primeru je torej breme dokaza na vernikih v burn in, zato pa že desetič prosim, če lahko kdo pokaže kak empiričen dokaz tega legendarnega fenomena, kaj več kot samo innuendo, npr. kak konkreten primer Jožeta Mojškriča, ki je na kakem AV forumu poročal, da se mu je zgodil burn in na OLEDu, da je pokazal fotke panela s to zahrbtno tvorbo, dokumentiran, kot rečejo, burn in torej, saj valjda ne verjamete v burn in, ne da bi videli konkretne primere le-tega, to bi bilo vraževerje.

LG priporoča, da se letterbox filmi zooma na filmscreen? Kot kaže nisem dobil memota, prvič slišim za kaj takega, vem da zoom funkcija obstaja, ampak sem jo razumel drugače, mislil bi, da se za full screen spremeni aspect ratio, ampak to je drugotnega pomena, prosil bi za primarni vir te trditve, LGjev dopis lastnikom OLEDov, navodila, tweet z uradnega računa, karkoli je pač bilo., tudi tega gotovo nisi zatrjeval kar na pamet,

DamjanB52 ::

leiito je izjavil:

LG priporoča, da se letterbox filme zooma na filmscreen?
To tud mene zanima: a to priporoča v uporabniškem priročniku, al kje drugje? A to priporoča še kakšna druga firma?
mislil bi, da se za full screen spremeni aspect ratio
To ne, vsaj ne nujno - običajno sta zum in wide / full / stretch /... ločeni funkciji, včasih pa rabiš oboje, če zumiraš v anamorfen film, kar je bolj redka funkcija .. jo LG ima, ali kakšna druga firma?

leiito ::

Kaj naj bi bila sploh poanta zumiranja letterbox vsebin v kontekstu burn ina, najbrž da ni več letter boxov spodaj in zgoraj in da to narediš, spremeniš aspect ratio s kinematografskih 16:9 na 4:3. Ali pač?

Problem je, da zaslon sicer poln, ampak je slika bodisi odrezana, bodisi se spremenijo proporce, npr. BMW serija 7 zgleda kot i3.

Tsunamii ::

gustek_si je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Glede cene oz primerjave GSm je res. Jaz osebno si bolj zelim padec cen 77' na ceno 3k recimo, kateri danes drzijo ceno nad 8k.


Tisti ki ima 100m2 dnevno mu verjetno ni problem pljunit tistih 10 čukov če rad pogleda kakšen film tu in tam. Če pa živiš v 3-sobni garsonjeri pa ne boš rabil več kot 55' in te bo OLED stal samo dobrega jurčka. Nekako tako so verjetno tudi nastavljene cene. Ne bo en z 20m2 dnevno rabil 77' televizije, magnatom pa tako dol visi če bo dal 2 jurčka ali pač 10 jurčkov...


Sam nimam toliko kvadrature..samo 30m2 dnevne ..ampak vseeno me ne bi motila 77' Tv na steni :D8-) To je isto kot je rped leti rekel Jobs..da je 4' ekran cist OK ..mja..in zdaj ? Ljudje smo kar smo..radi imamo vecje in boljse zadevice. Napredek..

fpbs je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

Ze kdo ve kaksne so napovedi za drugo leto in naprej glede OLED TVjev (tech stuf..)? Upam da se v roku 2 let umirijo cene ..sam dvomim.
Cene so že kar lepo umirjene. Drugo leto se bodo pojavili 8k OLEDi, kar bo omogočalo tudi nekoliko višjo svetilnost. Mogoče bo Samsung čez 2 meseca na CES predstavil modre OLEDe, za katere najavlja pilotno proizvodnjo. https://www.flatpanelshd.com/news.php?s... lahko se zgodi, da jih bo predstavil tudi LG. http://www.ddaily.co.kr/news/article.ht...


To pa nisem vedel da gre smer OLEDa naprej..v quantum dots ( https://www.oled-info.com/tags/quantum-... ) - Hvala za info !

DamjanB52 ::

leiito je izjavil:

Kaj naj bi bila sploh poanta zumiranja letterbox vsebin v kontekstu burn ina, najbrž da ni več letter boxov spodaj in zgoraj
Ja, da je cel zaslon zapolnjen in ni več črnih trakov gor in dol, al pa levo in desno (pillarbox), pri starem 4:3 formatu (12:9), ali čem vmes (14:9) .. Če imaš dejansko sliko čez cel zaslon, bo obraba materijala enakomerna in se nima kaj zapečt; če imaš pa črne dele, se ti ne bodo obrabljali, in v skrajnem primeru si lahko predstavljam, da se bodo začele prikazovati blede pravokotne "sence" vseh ne-16:9 formatov, ki si jih kdaj gledal
in da to (zumiranje letterboxa) narediš, spremeniš aspect ratio s kinematografskih 16:9 na 4:3. Ali pač?
Ja, spremeniš aspect ratio s filmskega na televizijski, ampak ne s 16:9 na 4:3, temveč naprimer z 21:9 (od oka) na 16:9 .. Filmski formati so sicer cela znanost, ampak noben ne paše točno na 16:9 TV - ta preslikava je še tolk hujša zabava
Problem je, da je zaslon sicer poln, ampak je slika bodisi odrezana, bodisi se spremenijo proporce, npr. BMW serija 7 zgleda kot i3
Ja, ampak temu se ne da izognit - lahko samo probaš najti optimalen kompromis

Klemzy17 ::

V hervy norman sem videl da imajo še lanski model LG OLED 65 B7 za 2.000 eur. Se pozna razlika med B7 in B8?

Lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemzy17 ()

edi45 ::

Klemzy17 je izjavil:

V hervy norman sem videl da imajo še lanski model LG OLED 65 B7 za 2.000 eur. Se pozna razlika med B7 in B8?

Lp,


https://www.rtings.com/tv/tools/compare...!threshold*0.1

B7 ima starejši webos 3.7 in ne 4.0 in celo malenkost svetlejši je in kot vidiš po oceni, malo boljši za HDR vsebine.

Tomson ::

If you find the price of the LG B8 too expensive but still want a great OLED TV, we recommend the LG B7. It is an excellent TV with great picture quality and features. The B7A lacks the black frame insertion (BFI) feature that is incorporated in the B8, which otherwise helps to clear up blur when gaming. Overall though, the B7A is a versatile TV that performs very well in all usages, if you can still find one.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Klemzy17 ::

Aha ok hvala, jaz sem odločen za 65 incen oled vbistvu gledam opcije da ga dobim čim ceneje do konca leta, ni pa med njimi velikih razlik, je pa tudi res da ima B8 boljsi OS kjer lahko kot z miško hodiš gor pa dol po zaslonu, B7 pa tega recimo nima samo ce je razlika 500 eur bom lahko tudi brez tega preživel :D :D

DINAMIK ::

edi45 je izjavil:

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...


Ne bo. Poglej lanski B7 model, krepko preko 2000€ 65" model. Tako da ni šans, da bo letošnji model cenejši.

Kako ne bo.....,če je pa tukaj 1850eur....https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...

bernikm ::

DINAMIK je izjavil:

edi45 je izjavil:

batista je izjavil:

bernikm je izjavil:

Ja se strinjam. Sem pa prepričan da bo do konca leta cena padla na 2000€ tudi pri nas (če ne celo pod to ceno).


Skoraj zagotovo bo pod 2000eur. Se je pa vedelo da bodo na mimovrste podražili nazaj, ker je enako par dni prej storil tudi maks pro. (Na isti dan so namreč pocenili na 2k)
Sem sem na mimovrste naročil 65B8 ko je bil 2000eur, pa sem si potem premislil. Malo bolj sem se pozanimal in ugotovil da ABL, IR, burn in risk ter predvsem slab motion (stutter) so bili preveč...


Ne bo. Poglej lanski B7 model, krepko preko 2000€ 65" model. Tako da ni šans, da bo letošnji model cenejši.

Kako ne bo.....,če je pa tukaj 1850eur....https://www.starsmegastore.com/tv/led-l...


Mišljeno je da se bo pri nas v SLO dobili za ceno 2000€ (ali manj), ker trenutno je najcenej 65B8 2350€, je pa bil že 2000€ na MV, tako da kot kaže trgovci že kar držijo svoje marže gor.
Samo v info, ta LG kupljen v Italiji ne velja EU garancija v Sloveniji (sem se pred časom pozanimal pri nas). Velja pa garancija za TVje kupljene v Avstriji in Nemčiji.
Kolikor vidim se B8 dobi v Avstriji za 1900€, tako da samo vprašanje časa je kdaj bodo naši 'požrešni' trgovci začeli nižati cene ali pa svoje marže ...
https://www.myduano.com/detail/index/sA...

leiito ::

To z garancijami dvomim, da je tako, da kar ne bi veljala. LG ima načelno politiko, da velja garancija za kjerkoli v EU kupljeno blago pod pogoji, ki veljajo v državi, kjer se garancija uveljavlja. Za vsak izdelek kupljen v EU sicer velja tudi obvezna 2-letna garancija prodajalca, ne proizvajalca, ampak to večine najbrž ne zanima posebej, hočejo jo uveljavljati tu in zdaj. Nekateri online vendorji, sploh nemški, eksplicitno omenjajo EU garancijo, kao dodana vrednost, ki je kdo drug morda nima ali pa je vsaj ne omenja, ampak res dvomim, da bi ti za na enotnem trgu kupljen izdelek resen brand a la Sony, Samsung, LG rekel, da ti ne prizna garancije, ki bi jo dobil, če bi kupil pri nas. Morda bi se neumnega delal servis, ki je povezan z uvoznikom, ampak to bi najbrž rešil en klic ali mejl na EU HQ tvrdke. Ker cela ta zgodba z garancijami, ki da ponekod veljajo, ponekod ne, ali pa da je treba kos papirja z garancijo fizično merkat, saj nismo leta 1971.

goldrake ::

kupil C8 in je vse kar sem si zelel od takega tv.Če bi prow iskal napake ma kej napake ..pomanklivosti bi rekel da so prenastavljene nastavitve slike za sport malo presvetle drugace pa ne prodajat buce po forumu o burn inu ker ni šans da bi blo kej sem igral ps4 po 4 ure na dan vsak dan in ni nic od tega

bernikm ::

leiito je izjavil:

To z garancijami dvomim, da je tako, da kar ne bi veljala. LG ima načelno politiko, da velja garancija za kjerkoli v EU kupljeno blago pod pogoji, ki veljajo v državi, kjer se garancija uveljavlja. Za vsak izdelek kupljen v EU sicer velja tudi obvezna 2-letna garancija prodajalca, ne proizvajalca, ampak to večine najbrž ne zanima posebej, hočejo jo uveljavljati tu in zdaj. Nekateri online vendorji, sploh nemški, eksplicitno omenjajo EU garancijo, kao dodana vrednost, ki je kdo drug morda nima ali pa je vsaj ne omenja, ampak res dvomim, da bi ti za na enotnem trgu kupljen izdelek resen brand a la Sony, Samsung, LG rekel, da ti ne prizna garancije, ki bi jo dobil, če bi kupil pri nas. Morda bi se neumnega delal servis, ki je povezan z uvoznikom, ampak to bi najbrž rešil en klic ali mejl na EU HQ tvrdke. Ker cela ta zgodba z garancijami, ki da ponekod veljajo, ponekod ne, ali pa da je treba kos papirja z garancijo fizično merkat, saj nismo leta 1971.


Ne vem, vem samo to kar so mi povedali ko sem jih klical, čeprav je tudi meni čudno zakaj iz ITA ne bi veljala garancija pri nas iz AT pa velja. Res pa da z Italijani imeti opravka ko gre kaj narobe je bolje da vržeš stran kot da se z njimi daješ za popravilo, vsaj take imam sam izkušnje. In sedaj da bom dal 2000€ za TV da bo kaj narobe ... hvala ne. Če je bil pred časom pri nas 2000€, je samo vprašanje časa kdaj bodo naši požrešni trgovci spustili cene. C8 sem videl v Nemčiji že za dobrih 2100€, B8 pa po 1900€, tako da ...
Se pa zadnje dni bolj nagibam k Philipsu zaradi ambilighta, ker je žena naumila da bo zadaj kjer bo TV imela stensko oblogo iz umtenega kamna, pa bo potem cela stena frej na kateri bo TV in zna potem po mojem ful hudo izpadit če bo ambilight osvetlitev. Tako da 65OLED803 bo prava stvar, samo še cena ni prava :-) ...

SkIDiver ::

Ambilight na podlago, ki ni bela? Misliš, da bo vredu izpadlo?

bernikm ::

SkIDiver je izjavil:

Ambilight na podlago, ki ni bela? Misliš, da bo vredu izpadlo?


Po mojem bi moralo biti. Je pa svetlo bež barva tole spodaj. Baje za ambilight ni potrebno da je bela stena.
https://www.tehnoles.si/product/stenska...

Je kak Philips lover z Ambilight tehnologijo da lahko poda mnenje kako bi to izpadlo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

edi45 ::

bernikm je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Ambilight na podlago, ki ni bela? Misliš, da bo vredu izpadlo?


Po mojem bi moralo biti. Je pa svetlo bež barva tole spodaj. Baje za ambilight ni potrebno da je bela stena.
https://www.tehnoles.si/product/stenska...

Je kak Philips lover z Ambilight tehnologijo da lahko poda mnenje kako bi to izpadlo ?


Verjetno bi dobro izpadlo, imaš opcijo v ambilight nastavitvah, da izbereš če je tv na stojalu, ali pa na steni in tudi barvo stene lahko izbereš, katera je za TVjem.

bernikm ::

edi45 je izjavil:

bernikm je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Ambilight na podlago, ki ni bela? Misliš, da bo vredu izpadlo?


Po mojem bi moralo biti. Je pa svetlo bež barva tole spodaj. Baje za ambilight ni potrebno da je bela stena.
https://www.tehnoles.si/product/stenska...

Je kak Philips lover z Ambilight tehnologijo da lahko poda mnenje kako bi to izpadlo ?


Verjetno bi dobro izpadlo, imaš opcijo v ambilight nastavitvah, da izbereš če je tv na stojalu, ali pa na steni in tudi barvo stene lahko izbereš, katera je za TVjem.


Hvala, tudi sam sem enakega mnenja. A pa se ambilight lahko prižge tudi samo kot osvetlitev brez da bi prižgal televizijo ? To bi bilo sploh super, bo žena koj dala še kak evro zraven za Philipsa raje kot LGja :-)

edi45 ::

bernikm je izjavil:

edi45 je izjavil:

bernikm je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Ambilight na podlago, ki ni bela? Misliš, da bo vredu izpadlo?


Po mojem bi moralo biti. Je pa svetlo bež barva tole spodaj. Baje za ambilight ni potrebno da je bela stena.
https://www.tehnoles.si/product/stenska...

Je kak Philips lover z Ambilight tehnologijo da lahko poda mnenje kako bi to izpadlo ?


Verjetno bi dobro izpadlo, imaš opcijo v ambilight nastavitvah, da izbereš če je tv na stojalu, ali pa na steni in tudi barvo stene lahko izbereš, katera je za TVjem.


Hvala, tudi sam sem enakega mnenja. A pa se ambilight lahko prižge tudi samo kot osvetlitev brez da bi prižgal televizijo ? To bi bilo sploh super, bo žena koj dala še kak evro zraven za Philipsa raje kot LGja :-)


Da se recimo če glasbo poslušaš in nastaviš ambilight po zvoku in ne po sliki, se da ekran ugasnit da še vedno predvaja dalje glasbo in ambilight bliska po beatu glasbe.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

drugače ga ima telekom za 1080€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

bernikm ::

A da bi pa samo ambilight prižgal lučke okoli brez da TV gori pa ne gre ? Kupujem pa 65 model, pri Telekomu je 55.
««
30 / 127
»»