» »

zahtevnost SEO optimizacije

zahtevnost SEO optimizacije

N0t0ri0us ::

V bližnji prihodnosti imam namen narediti spletno stran in kasneje tudi izvesti seo optimizacijo. Seveda bo vse skupaj naredilo že izbrano podjetje in me zgolj informativno zanima kako zahtevna je izvedba SEO - za nevedne ki ne vedo kaj to je (search engine optimization)

Predpostavimo par stvari
Recimo, da s programiranjem nimam opravka, prav tako nisem izobražen računalničar ali karkoli podobnega, ampak če se lotim kakšno stvar narediti/popraviti jo tudi običajno uspešno pogooglam :D Torej če bi želel sam izvesti SEO, koliko truda in časa bi moral vložiti, da bi pod določenimi besedami prišel na prvo mesto? in kako zahtevno je obdržati potem to mesto? Vem, da podjetja ki se s tem ukvarjajo računajo trimestno številko mesečno in tudi vem, da je ogromno odvisno od konkurence. Recimo, da konkurence ne bi bilo kaj veliko. Mesečno pogoogla za določenim izrazom okrog 200 ljudi.

Verjetno ima kdo tukaj izkušnje s tem, zato bi bil vesel, če mi vsaj okvirno predstavi kako to izgleda :)

p.s. kolega mi je veselo razlagal, da se to lahko lotiš narediti sam in da ni nobena znanost.. razlaga je bila taka kot da si vzameš eno popoldne časa in hop cefizelj si čez nekaj tednov na vrhu googla :))

Jst ::

Že sam Google ti pove dosti.

Tu pa je en hiter spisek: https://searchenginewatch.com/2016/01/2...



>razlaga je bila taka kot da si vzameš eno popoldne časa in hop cefizelj si čez nekaj tednov na vrhu googla

Da, če hočeš biti prvi za "popravljanje traktorskih siren" res ni potrebno veliko. :) Za "športne nogavice" že težje, "best mountain bikes" pa ...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

N0t0ri0us ::

Sem ravno bral ta članek :)

Hm torej je to dejansko opcija, da je to izvedeno tako hitro, če ni kake hude konkurence. Kako pa je z vzdrževanjem oziroma posodobitvami SEO? Vem, da google redno posodablja iskalne alogriteme... pa je treba vsak mesec vložit recimo 5 ur profesionalnega dela zato, da si vsak mesec na vrhu recimo za besedo "kuhinje"?

ALT ::

SEO je seveda kljucen ze pri nacrtovanju in izdelavi spletne strani.
Najprej postaviti stran in nato vse popravljati je nesmiselno.

Sicer pa ce se drzis nekih osnovnih smernic pri izdelavi strani je pomemben le se unikaten in koristen content - besedila.
V kolikor ni veliko konkurence gre naceloma brez tezav, z vsebino se postavite v kozo obiskovalca in jo pripravite tako, da ponuja odgovore/informacije, ki jih ljudje iscejo.

N0t0ri0us ::

ok super :) Glede na to, da mi bo spletno stran izdelalo podjetje ki obvlada oba segmenta mislim da s tem ne bi smelo biti težav :) Lahko pa da tudi podcenjujem konkurenco :D

Hvala za odgovore :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocena strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6315559 (13011) technolog
»

Išče se nova ekipa za skupno podjetje Tvojnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
548575 (5763) Tydek
»

Cena manjše spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
4217207 (16079) Spy
»

Izdelava spletne trgovine 2

Oddelek: Izdelava spletišč
344599 (2597) IceIceBaby
»

Optimizacija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
397745 (2049) uroszo

Več podobnih tem