» »

Smrad - problem

Smrad - problem

Temo vidijo: vsi
«
1
2

A120 ::

Pozdravljeni, imam problem ki se vleče že kar dolgo. Živimo recimo na deželi ampak v hiši brez kmetije ali podobnega. Sosed je ravno polil gnojnico 3m od naše hiše in vse smrdi kot hudič. Dežja ni napovedanega še zlepa ne. Nemoremo ne zračiti, ne sušiti perila zunaj, peče nas že ko dihaš. Res nevzdržno. Pa nas drugače ne motijo vsake malenkosti ampak tole je pa višek. Nebi rekel, da bi bilo izjemoma ampak je bilo dobra 2 tedna nazaj isto in je smrdelo več kot teden. smo mu lepo rekli če lahko malo počaka da bo vsaj dež ali kaj podobnega pa noče niti slišati o ničemer. Pa tudi lani je bilo isto. Zdaj me zanima ali lahko vsaj pokličem kakšno inšpekcijo ali kaj podobnega ker se več kot očitno z njim neda pogovoriti nič, smrdi pa res neznosno.

RegulusDraco ::

Kupite sušilec perila, da ne boste imeli težav s sušenjem oblek. Glede ostalega nimam nasveta.

Lahko se zajebavate z njim ampak ne obstaja zastonj slabšalni izraz "kmet".
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

A120 ::

Imamo susilec ampak ko je mozno se vseeno raje susimo zunaj. torej ce prav razumem ni nobene možnosti da bi prenehal če sam noče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

RegulusDraco ::

Lahko naročite prikolico gnojnice in mu jo stresete/zlijete v dnevno sobo, več kot toliko pa nevem kaj lahko storite.
Je pa res da se s tem še nisem ubadal in govorim na pamet, bo moral kdo drug kaj več povedat.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Kako ste pa shajali prejšna leta?

A120 ::

2 leti nazaj smo se preselili

RegulusDraco ::

preselite se znova?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

A120 ::

bil je vecji vikend in smo se odlocili preseliti na njega ker je bila v prejsnji hisi rahla prostorska stiska pa tudi samo pa kilometrov je narazen. selitev odpade

zmaugy ::

Kaj pa gnoji? Travnik, polje?
Najboljše je dogovor, če je možno, ampak verjetno se kmetu zdi precej neumno, če je tam bila vedno kmetija in so se zdaj priselili neki meščani, ki ga hočejo komandirati.

RegulusDraco ::

Saj je napisal da so prej imeli tam vikend. Torej so sosedje že dolgo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Spregledal. Ampak potem je bilo mogoče že v naprej predvidevati, glede na to, da so bili že dolgo sosedje. Po mojem bo kar težka ne da bi izzival kakšne skrajne reakcije.
Spremeniš si sosedovega soseda v dobavitelja, če so kaj za te reči. Kupuj od njih mleko, meso ipd., poveži jih s prijatelji.
Gnojilnik bi iz faušije morda lahko postal bolj prijazen? Sam bi poskusil izključno zlepa, ker zgrda boš dosegel samo to, da ti bo doma neprijetno ali pa da se tipu strga in naredi kakšno konkretno pizdarijo, ki si je ne želiš. Vsepovsod imaš hudobne ljudi in nekaterim je posebno zadovoljstvo, da lahko nekaznovano maltretirajo druge.

Washer ::

RegulusDraco je izjavil:

Lahko naročite prikolico gnojnice in mu jo stresete/zlijete v dnevno sobo, več kot toliko pa nevem kaj lahko storite.
Je pa res da se s tem še nisem ubadal in govorim na pamet, bo moral kdo drug kaj več povedat.


http://posljidrek.si/

Al pa tole :)

Aston_11 ::

No, saj danes je bilo v Ljubljani tako, nekdo je fajn pognojil in je smrdelo extra.

shadeX ::

V Ljubljani smrdi že brez gnojnice. Zrak je tako v piz*i, da človek ne more verjet.

šernk ::

Spremeniš si sosedovega soseda v dobavitelja, če so kaj za te reči. Kupuj od njih mleko, meso ipd., poveži jih s prijatelji.
Gnojilnik bi iz faušije morda lahko postal bolj prijazen?


večni optimizem haha :))

no vsak idiot prej ali slej prileti na trda in realna tla. Jaz sem za soseda rekel: se mu bo prej ali slej vsa hudobija vrnila, pol leta je mimo pa že nujno rabi sosede in jih seveda nima, ker se je skregal z vsemi izključno iz fovšije. good work 8-)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dronyx ::

Jaz sem imel enak problem s sosedom in kar se smradu tiče se izkaže, da rešitve praktično ni in če si baraba lahko sosedom s smradom lepo zagreniš življenje. Jaz sem to potem rešil tako, da sem sežigal veje na vrtu takrat, ko je veter pihal v njegovo smer, vložil sem prijavo na gradbeno inšpekcijo, ker je gradil na črno in od takrat naprej nisva spregovorila več. Sem pa ga seveda pred temi ukrepi lepo prosil, da s tem neha, pa se je samo nasmejal...

N0t0ri0us ::

pa je s tem početjem sedaj prenehal ali dela to še bol z veseljem?

mzakelj ::

Mal smrdi pa žabarji v luft :D Ste pa cvetke

Invictus ::

mzakelj je izjavil:

Mal smrdi pa žabarji v luft :D Ste pa cvetke

Drek smrdi. Tudi če je vaški...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Niso sam žabarji... v Kranju imam že 3 dni sranje. Danes zjutraj mi je kar pritisk dvignilo, čudovit dan, sonce, dobro sem spal. Ko pridem ven pa butne smrdeč zrak vame.

Pa sem dobrih 20let živel na deželi obkrožen z travniki kjer so izdatno polivali, ampak ni pa smrdelo 3 dni zapored tako močno.

Bemumast, človek se preseli v mesto da lahko v miru posluša promet in diha NOx, potem pa uletijo eni kmetavzerji in zjebejo meščanski duh.

zmaugy ::

Sem slišal za primer, ko je kmet po negodovanju priseljencev naslednjič "po pomoti" malce pognojil še njihovo fasado.
Ne vem kako so rešili, ampak imaš dobesedno lahko sranje, tudi če greš tožit in tožbo dobiš, čas medtem teče in gnojnica tudi.
V bistvu edino dogovor, ker če udariš kakšne boleče efektivne kontraukrepe, se kakemu bolj hitre jeze lahko strga in te kje pričaka s kakšnim hladnim orožjem.
Bi morala biti pa gradnja hiš na takšnih območjih prepovedana.

m0LN4r ::

Pa sej to je samo 2-3x na leto. Pa ni to tako grozno, ce si vajen.
Nevem kaj se selite na vas med kmete, pa se to polek njive in se potem pritozujete nad smradom.

Pejte malo veckrat v stalo k sosedu gnoj zmetat, pa se boste hitro navadili in vas niti ne bo vec motila ta "novost" v nosu.

Lahko je se hujse, ce zivis zravn kake piscanje farme in bioplinarne,
tam pa srmdi non-stop, razen ce veter piha v kontra smer.
- Pa to ne na 3m ampak 300m gladko

A120 je izjavil:

Pozdravljeni, imam problem ki se vleče že kar dolgo. Živimo recimo na deželi ampak v hiši brez kmetije ali podobnega. Sosed je ravno polil gnojnico 3m od naše hiše in vse smrdi kot hudič. Dežja ni napovedanega še zlepa ne. Nemoremo ne zračiti, ne sušiti perila zunaj, peče nas že ko dihaš. Res nevzdržno. Pa nas drugače ne motijo vsake malenkosti ampak tole je pa višek. Nebi rekel, da bi bilo izjemoma ampak je bilo dobra 2 tedna nazaj isto in je smrdelo več kot teden. smo mu lepo rekli če lahko malo počaka da bo vsaj dež ali kaj podobnega pa noče niti slišati o ničemer. Pa tudi lani je bilo isto. Zdaj me zanima ali lahko vsaj pokličem kakšno inšpekcijo ali kaj podobnega ker se več kot očitno z njim neda pogovoriti nič, smrdi pa res neznosno.

Pa glih 3m. Ce bi blo 30m bi pa disalo po rozicah.
Jamras kot da smrdi 50x na leto. Verjamem pa da smrdi vseskup 10dni na leto.

Pred selitvijo si menda vedel, da enkrat bo pa ze treba gnojnico potrosit, ker greznica ni neskoncno globoka.

JA pred dezjem, pa si ti biser. NAj dez lepo spere gnojnico pa odtece v jarke, potoke, pa se kdo ve kam. Bi bilo sigurno lepse. :/
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nejcek74 ::

m0LN4r je izjavil:

Pejte malo veckrat v stalo k sosedu gnoj zmetat, pa se boste hitro navadili in vas niti ne bo vec motila ta "novost" v nosu.


Gnoj ne smrdi (vsaj ne tako nadlezno), gnojnica pa.

N0t0ri0us ::

gnojnica tudi ne smrdi..

Smrdi gnojevka. Gnoj in gnojnica skupaj.

videc ::

m0LN4r je izjavil:

Pa sej to je samo 2-3x na leto. Pa ni to tako grozno, ce si vajen.

Če bi živel v Kamniku oz. okolici bi videl, da je tako vse leto. :D

RegulusDraco ::

gnoj smrdi, tudi če si kmet.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

D3m ::

Ko ližeš anus svoji izbranki pa diši, kot kamilice.

P.S.

Spet sem preveč direkten.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

RegulusDraco ::

ma ja, si že kdaj vonjal sploh gnojnico? Naj jo kmetje pijejo, če jim tak diši, ne pa da zlivajo sosedu pod okno.

Če je to tak problem se zmenit pa je kriv izključno tisti, ki je dal gradbeno dovoljenje za gradnjo hiše 3 metre proč od njive.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Živim na podeželju od rojstva.

Nevajenemu smrdi. Še bolj pa smrdijo cigarete. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

RegulusDraco je izjavil:

ma ja, si že kdaj vonjal sploh gnojnico? Naj jo kmetje pijejo, če jim tak diši, ne pa da zlivajo sosedu pod okno.


Ne samo to tudi gnoj sem že kidal če te zanima. Se kmal navadš. Je pa jeba če si skos na sterilnem pa ti potem sinuse skur ko na moč pozaugaš v nos :D Kaj, itak se pol stuširaš.

To se da oprat, gnile duše pa ne. Mark my words! 8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Večina ljudi po vaseh zaradi nekaj naključnih vonjav, ki niso smrad mestnega prometa z vsem kar sodi zraven (značilen smrad mesta), ne pripisuje pomena, kot mu foruski puristi. Kot da vam drek ne bi smrdel (kličete civilno zaščito, ko greste srat?) ali pa primer z anusuom zgoraj....

dronyx ::

N0t0ri0us je izjavil:

pa je s tem početjem sedaj prenehal ali dela to še bol z veseljem?

Zadevo je omejil v normalne okvirje. Je kot kaže spoznal, da če tolčeš z glavo v zid boli tudi tebe.

Aston_11 ::

Saj, kmetu je nabjrž zabavno, kaj se op meša....

D3m ::

Še bolj zabavni so, ko prvič vidijo kljuse na prostem med zimo in je vse narobe.

Že kličejo PETA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:


Že kličejo PETA.


People Eating Tasty Animals ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Pravim, sprobajte zivet v okolici bioplinarne in piscancje farme, ki sodelujeta...
Bo vam tista gnojnica zegen, ce se bo samo tisto vohalo.

Jaz mam podoben problem vsak dan na sekretu. Rabil bi wc za astronavte.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Besna Glista ::

Unknown_001 je izjavil:

D3m je izjavil:


Že kličejo PETA.


People Eating Tasty Animals ?


Čutim se poklicanega!

Drugače pa ja.. Noben ne bi par dni potrpel malo vonja po kmečkem podeželju, hkrati pa so užaljeni ko jim sosedov kmet pošteno zaračuna liter domačega mleka in kg mesa..

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Pravim, sprobajte zivet v okolici bioplinarne in piscancje farme, ki sodelujeta...
Bo vam tista gnojnica zegen, ce se bo samo tisto vohalo.

Jaz mam podoben problem vsak dan na sekretu. Rabil bi wc za astronavte.


Farme Ihan so 7 min vožnje stran.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Ena: bioplinarna sred vasi

Dva: druga plinarna in zadruga pri vasi

Tretja: na AC recimo vedno smrdi

In tako naprej.... Vohas bioplinarnast kiselkasto gnoj vonj vsako jutro in vsak vecer, ko odpres okno.
Na terasi pa skoraj vedno. Odvisno od vetra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Besna Glista ::

Ja kdo ti je kriv. V slovenijo se preseli pa bo takoj boljše ! #mađar

:)) Šala, da ne bo hude krvi slučajno...

jtothek ::

m0LN4r je izjavil:

Ena: bioplinarna sred vasi



"Sred" vasi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: marvin42 ()

opeter ::

m0LN4r je izjavil:

Ena: bioplinarna sred vasi

Dva: druga plinarna in zadruga pri vasi

Tretja: na AC recimo vedno smrdi

In tako naprej.... Vohas bioplinarnast kiselkasto gnoj vonj vsako jutro in vsak vecer, ko odpres okno.
Na terasi pa skoraj vedno. Odvisno od vetra.


In večina teh bioplinarn je v stečaju ... drek v njem pa dozori. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dronyx ::

Po moje bi nujno potrebovali neko uredbo, ki bi omejevala smrad oziroma bi na podlagi predpisa lahko koga kaznovali. Na Vrhniki recimo včasih zelo smrdi iz Komunalnega podjetja Vrhnika. Okoliški stanovalci se pritožujejo, pišejo peticije, a ne morejo nič, ker smrad pač ni sankcioniran. Da je zadeva še bolj absurdna imaš lahko menda ti v stanovanju (recimo v bloku) do 5 psov. Ko sem jaz to slišal nisem mogle verjet. Torej lahko kupim garsonjero in vanjo naselim 5 bulmastifov ali podobnih zverin. Ne bi se niti začudil, če lahko gojiš tudi prašiče, koze...Če sosede moti smrad pa se naj preselijo. Pa saj na tak način lahko zrušiš cene okoliških nepremičnin. To je zame nedopustna luknja v sicer izjemno bogati zakonodaji, saj je drugače regulirana praktično vsaka mala traparija.

fikus_ ::

Problem pri zakonodaji proti "smrajenju" je, da je meja nadležnosti vonja/smradu subjektivna ocena! Je še ne znajo meriti.

Res je, gnojevka lahko močno smrdi. Koliko smrdi je pa odvisno od krme živali. Bolj bogata je krma živali (več krmil), bolj smrdi.
Sam imam kmetijo, na srečo v hribih in nimam težav s sosedi.

martincek1 ::

molnar dej no, kaj majo bioplinarne zdej veze z njegovim problemom?

OP: Glej, kmet se ne bo pustil jebat enmu meščanu, sploh če mu ta govori naj poliva pred dežjem. Dejte se rajš zmenit, da se poliva takrat ko boste vi v toplicah alpa v hribih. Mal več komunikacije, pa normalno mu predstavite svoj problem, mogoče še kakšne 20e pa flašo šnopca, če je take sorte.

Tody ::

LEj tukaj ni čisto nič takega, obstaja okolski inšpektor, prijavi zadevo, in po zakonu morajo reagirat. Imajo tudi časovne roke. Potem ti more tudi podati informacije kaj so naredil. Lahko da sosedu kazen. Vsakič ko polije pokliče in vsakič bo dobil kazen.

Zdej pa da vidmo kdo bo prej odnehal :)

m0LN4r ::

molnar dej no, kaj majo bioplinarne zdej veze z njegovim problemom?

Menda je mozno razbrati, da je sluzilo kot kontrast temu, da je tist smradcek njegove gnojnice 2-3x letno milina proti temu vsakdanjemu smradu, ter vedel je v kaj se spusca preden se je tja preselil. Mar ni vedel?

Preselis se na "kmete" pa si pol sokiran, da smrdi? Newsflash.

martincek1 je izjavil:

molnar dej no, kaj majo bioplinarne zdej veze z njegovim problemom?

OP: Glej, kmet se ne bo pustil jebat enmu meščanu, sploh če mu ta govori naj poliva pred dežjem. Dejte se rajš zmenit, da se poliva takrat ko boste vi v toplicah alpa v hribih. Mal več komunikacije, pa normalno mu predstavite svoj problem, mogoče še kakšne 20e pa flašo šnopca, če je take sorte.

Kmet mora delat, verjetno niti nima vec kot za dve cisterne gnojnice. Tle bi se en prislek iz mesta rad pritozil nad enim bogim kmetom, ker smrdi (kot malo dete).
A po drugi strani pa tovarne in podobno pa se kr stoji in smrdi ze par let, pa nikomu nista.

Tody je izjavil:

LEj tukaj ni čisto nič takega, obstaja okolski inšpektor, prijavi zadevo, in po zakonu morajo reagirat. Imajo tudi časovne roke. Potem ti more tudi podati informacije kaj so naredil. Lahko da sosedu kazen. Vsakič ko polije pokliče in vsakič bo dobil kazen.

Zdej pa da vidmo kdo bo prej odnehal :)

In inspektorju bo rekel: hiso mam direkt polek njive na kmetih in slucajno smrdi.
Ojoj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Ne gre samo za smrad, ampak za onesnaževanje, vsaj podtalnice. Grem stavit, da se gnojnica poliva večinoma zato, ker je to najcenejši način za znebit.
Jaz sem za uporabo umetnih gnojil, ki se jih uporablja točno toliko, kot je res potrebno, in nadzorovano. Ne pa tako kot zdaj, ko se gnoji tko mal na uč.

m0LN4r ::

Grem stavit, da se gnojnica poliva večinoma zato, ker je to najcenejši način za znebit.

Ne to se ze dela zelo zelo dolgo. Se preden so se mescani zaceli selit na vasi.

ampak za onesnaževanje,

Ljudje onesnazujemo s svojim sranjem (cistili, avti, odpadki, kemikalijami) konkretno nekaj faktorjev vec.

vsaj podtalnice.

Ce se sekiras zaradi tistih pol litra gnojnice na kvadratni meter, ti povem da ne bo prislo 100m globoko v suhi zemlji, na kateri bo potem preorano in zraslo nekaj.

Pravis, da je bolje uporabiti umetne nitrate na veliko, ker tisto pa se topi res samo takrat ko to rozica rabi.

Jaz sem za uporabo umetnih gnojil, ki se jih uporablja točno toliko, kot je res potrebno, in nadzorovano. Ne pa tako kot zdaj, ko se gnoji tko mal na uč.

Umetno gnojilo, nadzorovano? Aha, zato pa potem na poljih od zadrug vsako leto vidim predoziranje. Pa cel pridelek lezi od zadetosti gnojil.
Tko mal na uc, 1L na kvadratni meter je 10.000 litrov na hektar.

Zdaj pa hitr po 1L vode, razsipaj na 1m2 zemlje, pocakaj da se vpije. Zdaj pa zagrabi lopato skopaj pol metra globoko pa porocaj kako dalec je prislo.
Nato pa skopaj se pol metra, pa se pol metra vse do podtalnice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja "za 100 let" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810343 (8093) Heavy
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717799 (14123) noraguta
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396667 (3808) noraguta

Več podobnih tem