» »

Cene smeti/surovin (zamaški,pločevinke,...)

Cene smeti/surovin (zamaški,pločevinke,...)

japol ::

1. Kaj vse se odkupuje kot surovina/smet? Zamaški, pločevinke,...?
2. Kakšne so kaj cene posamezne surovine?

jero_no1 ::

Za zamaške, ki se ponavadi zbirajo v dobrodelne namene, sem nekje našel podatek za ceno okrog 200€ na tono.

SimplyMiha ::

Povprečna teža zamaška je 3 grame, tako da ena tona znese ~333,333 zamaškov. Tako ti en zamašek prinese šest stotink centa. Zbiranje zamaškov se ne izplača zaradi stroškov hrambe in prevoza.

Vseeno to ne zaustavi sitnih gospodinj/učiteljic, ki lajnajo o tem in onem invalidnem otroku... Če vsak otrok v razredu raje prispeva po en cent, je to že 17 zamaškov na otroka. Ampak ne, zdrav razum odpade, ko govorijo čustva!

/tangenta

The Player ::

nazadnje sem delal čistko doma za kosovni odpad in za hec nesel na dinos par stvari za prodat.

Točnih cen ne vem (ne vem kam sem založil račun), a na koncu sem dobil 28 EUR za ca 20kg bakra (el. kabli) in 2 el. motorja (tudi ca 20kg oboje skupaj, se pravi 40kg odpadnega materiala vsega skupaj), ki so mi ga šteli kot jeklo (čeprav je notri kar precej bakra).

Ni švoh za svinjarijo, ki bi v nasprotnem primeru romala brezplačno na kosovni odpad.

Koliko se to splača zbirati je vprašanje (po predpostavki, da ne klošariš/kradeš od sosedov ali ostalih), edino mogoče alumij iz pločevink, ki se jih kar hitro nabere ob vročem poletju.

koliko komplicirajo ne vem, sem pa videl, da so vsi ostali nosili vse živo sranje za prodat.

AndrejS ::

Moreš pa se zavedat , da ti ta "dobiček" gre v dohodnino in lahko prestopiš v višji razred, in boš na koncu leta moral dohodnino plačat !

M-XXXX ::

AndrejS je izjavil:

Moreš pa se zavedat , da ti ta "dobiček" gre v dohodnino in lahko prestopiš v višji razred, in boš na koncu leta moral dohodnino plačat !

Za un € razlike pri dohodnini (da ne govorim o možnostih, da zaradi 20€ padeš v višji razred) je čisto nepomembno.

Tomas 33 ::

The Player je izjavil:


Ni švoh za svinjarijo, ki bi v nasprotnem primeru romala brezplačno na kosovni odpad.



Po drugi strani pa profesionalni zbiralci barnih kovin kurijo kable v naravi, oz. jih po novem lupijo, ker je tako cena višja.
Seveda se to izvaja tudi na vdovarstvenih področjih v okolici Ljubljana.


Sicer OT, sam me moti ta kvazi ekologija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

Invictus ::

AndrejS je izjavil:

Moreš pa se zavedat , da ti ta "dobiček" gre v dohodnino in lahko prestopiš v višji razred, in boš na koncu leta moral dohodnino plačat !

Očitno ne razumeš, kaj pomeni prehod v višji dohodninski razred...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vzdevek ::

Tomas 33 je izjavil:


Po drugi strani pa profesionalni zbiralci barnih kovin kurijo kable v naravi, oz. jih po novem lupijo, ker je tako cena višja.
Seveda se to izvaja tudi na vdovarstvenih področjih v okolici Ljubljana.


Pa ne samo v LJ zadnjič, sem v večernih urah v okolici mb sredi sprehajalne poti, jih srečal 10, ki so to pazi, sredi ceste kurili ogenj in topili izolacijo. Tipi si še veselo stali okoli in se greli ter dihali tisto sranje, vsak s svojim pivom v roki... ;((

tikitoki ::

Tomas 33 je izjavil:

The Player je izjavil:


Ni švoh za svinjarijo, ki bi v nasprotnem primeru romala brezplačno na kosovni odpad.



Po drugi strani pa profesionalni zbiralci barnih kovin kurijo kable v naravi, oz. jih po novem lupijo, ker je tako cena višja.
Seveda se to izvaja tudi na vdovarstvenih področjih v okolici Ljubljana.


Sicer OT, sam me moti ta kvazi ekologija.


Kaj pa ima nezakonito pocetje z ekologijo?

Baja ::

ker me čaka spomladansko čiščenje me tudi zanima, če ma kdo kakšne aktualne cenike. po možnosti od večih ponudnikov. pleh, aluminij, baker(žica, kosi), železo, plastika??,... odkupuje kdo elektroniko? nek odpad bi naj bil tudi v Avstriji takoj za Šentiljem. baje majo boljse odkupne cene. lahko sploh to pelješ čez mejo, al je potrebno švercati?

mancini ::

poglej si firmo Zeos recimo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14616836 (13452) Mato989
»

slim ATX ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
111801 (1532) ru7
»

nagrada - plačilo dohodnine

Oddelek: Loža
3412251 (7511) St235
»

Nategunstvo pri dodatnem pokojninskem zavarovanju

Oddelek: Loža
91843 (1460) krneki0001
»

Zaslužek preko študenca - otroške doklade

Oddelek: Loža
82828 (2577) jalovec09

Več podobnih tem