» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
182 / 204
»»

Racunalnik ::

Bolj ko se nas uci da ne reagiramo na razne maile od bank bolj nam zapirajo racune. Jaz nevem za njihove must do check protokole in da to pricakujejo da bo upirabnik vedu?
Jaz od n26 ali nase slovenske ne reagiram na nic. N26 bi morala take zadeve delati v njihovem appu

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

sej dela, men pomoje niso nikol mejla poslal, ker sem nekaj takoj izpolnil ko je prišel push. Itak je blo ravno 2min dela

GupeM ::

Saj dela. Celo v mailu piše, da je treba narest to in to in nato odstavek:
That's why-from today-you'll see a new questionnaire in your N26 app after logging in.


Ali so poslali tudi notification v app, se pa ne spomnim. Glede na to, da je bil ta moj mail označen kot neprebran, bi rekel, da so poslali in sem zadevo videl tam. Lahko pa, da sem slučajno videl, ko sem se logiral v banko.

Jakkob ::

So pošiljali tudi notification-e v app. Težilo je dokler nisi oddal.

Wisor ::

Pozdravljeni

Ima mogoče kdo operaterja "HoT (hofer mobil) in je uporabnik N26 ?

Jaz namreč ne dobim "varnostnega" SMSja za login v aplikaciji ?

estons ::

Za prijavit se v aplikacijo ne rabiš SMSa. Če se želiš vlogirati na spletni strani, dobiš "push" notification na mobitelu iz aplikacije N26 in tam potrdiš prijavo. (Govorim za Android, ne vem kako je v iOS verziji.)

buttcrack ::

isto

Wisor ::

jeNa servis sem poslal telefon (trusted device).

Imam nadomesti telefon, opcija je samo prijava s SMS-jem, zato me zanima ali prejemate sporočila od N26 na omrezju HOT.

Sprašujem zato ker je pred leti Telekom Slovenije blokiral MS authencator

@Buttcrack ne dobiš SMSja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

solatjek ::

Sicer ni N26 (ki jo tudi uporabljam), sem pa imel težave z aircash aktivacijo, ni bilo SMS. Tam sem lahko poklical in mi je po telefonu povedala kodo, klic je moral biti s telefonske, na kateri si potem odprl račun. Imam pa telekom..., ki trdi, da nič ne blokirajo, a ne verjamem!

buttcrack ::

Wisor je izjavil:

jeNa servis sem poslal telefon (trusted device).

Imam nadomesti telefon, opcija je samo prijava s SMS-jem, zato me zanima ali prejemate sporočila od N26 na omrezju HOT.

Sprašujem zato ker je pred leti Telekom Slovenije blokiral MS authencator

@Buttcrack ne dobiš SMSja ?

a ga ne moreš unpairat?

solatjek ::

Preveril sem s prijavo na računalniku v N26, nisem potrdil v appu in odkljukal sms in dejansko SMS ne pride (Telekom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

blink ::

Wisor je izjavil:

Pozdravljeni

Ima mogoče kdo operaterja "HoT (hofer mobil) in je uporabnik N26 ?

Jaz namreč ne dobim "varnostnega" SMSja za login v aplikaciji ?


Imam Android z n26 aplikacijo in sem na Hot. Testiral sem web login v firefoxu na https://app.n26.com/login, seveda mi je aplikacija na telefonu ponudila notification a sem ga zavrnil in izbral "i didn't get notification" zato da mi poslje sms, vendar ta ni prispel! Nato sem se enkrat dal resend sms code in ni nic prislo!

Ocitno je res neka blokada. Ko sem se dve leti nazaj tako logiral so smsji vedno prisli.

solatjek ::

blink je izjavil:

Ocitno je res neka blokada. Ko sem se dve leti nazaj tako logiral so smsji vedno prisli.


Jaz ne bi iskal vzroka pri HOT, sem na Telekomu in je zgodba enaka, tako na N26, kot na AirCash... se bojim da lahko izgubim zaradi te SMS situacije dostop do svojega računa.... Ima kdo kakšno rešitev/informacijo?

delavec44 ::

Jaz sem imel na Monese isti problem (na 2 različnih računih). Sem težil na support in so nekaj uredili, 3 mesece so prihajali sms-i, potem pa spet več ne. Takrat sem jih odpisal.

Želim reči, da je mogoče to problem N26 in ga je potrebno tam reševati.

blink ::

solatjek je izjavil:

blink je izjavil:

Ocitno je res neka blokada. Ko sem se dve leti nazaj tako logiral so smsji vedno prisli.


Jaz ne bi iskal vzroka pri HOT, sem na Telekomu in je zgodba enaka, tako na N26, kot na AirCash... se bojim da lahko izgubim zaradi te SMS situacije dostop do svojega računa.... Ima kdo kakšno rešitev/informacijo?


Kontaktiranje supporta.

https://support.n26.com/en-eu/security/...

https://www.reddit.com/r/number26bank/c...

solatjek ::

blink je izjavil:


Kontaktiranje supporta.
https://support.n26.com/en-eu/security/...
https://www.reddit.com/r/number26bank/c...


Sem kontaktiral suport. Poskusili smo vse, a SMS ne pride. Kot zadnjo možnost so predlagali sledeče:

Please follow these steps to refresh the app:

1. unpair your device in the app (My account < Settings < Security < Unpair phone)
2. uninstall the app
3. turn off the device for 2 minutes
4. turn the device on again and reinstall the app
5. re-pair your device

Also,make sure the N26 app is up to date details > OS and app version and there are no phone updates pending and that you have given all the relevant permissions to the N26 app.


Nisem se še lotil, malo me skrbi, da izgubim dostop do računa. Sem pa na Telekom klical za pomoč in bodo preverili, ker se ta 2FA SMS pošiljajo preko nekega posebnega protokola, bi lahko bila tu težava, menda vedo, zakaj gre. Odgovor še čakam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

velikBrokoli ::

Prijatelj je imel podoben problem pri Apple 2FA z smsi, je prisel do engineering supporta, ki so mu pokazali, da ni problema na njihovi strani.. na koncu je zamenjal Hofer, ker mu 2FA skoraj nikjer ni deloval in je bil problem rešen.

dev ::

Jaz še nisem imel težav s prejemanjem 2FA smsov na HoT. Imam pa preneseno številko iz telekoma (031) in ne njihove (069). Se spomnim da nekdo omenjal, da je mogoče to težava že pred časom.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

velikBrokoli ::

dev je izjavil:

Jaz še nisem imel težav s prejemanjem 2FA smsov na HoT. Imam pa preneseno številko iz telekoma (031) in ne njihove (069). Se spomnim da nekdo omenjal, da je mogoče to težava že pred časom.


Hmm, ja, on je imel 069, je potem zamenjal za novo cifro.. mogoče je pa res to problem.

blink ::

dev je izjavil:

Jaz še nisem imel težav s prejemanjem 2FA smsov na HoT. Imam pa preneseno številko iz telekoma (031) in ne njihove (069). Se spomnim da nekdo omenjal, da je mogoče to težava že pred časom.


A sedaj dobis sms ce gres na n26 web verzijo in zahtevas sms?

dev ::

blink je izjavil:

dev je izjavil:

Jaz še nisem imel težav s prejemanjem 2FA smsov na HoT. Imam pa preneseno številko iz telekoma (031) in ne njihove (069). Se spomnim da nekdo omenjal, da je mogoče to težava že pred časom.


A sedaj dobis sms ce gres na n26 web verzijo in zahtevas sms?


Hm zanimivo, res ga ne dobim. V januarju sem pairal nov telefon s sms, takrat so smsi delovali :|
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

GupeM ::

Tudi meni na bobu ne dela.

matobeli ::

Ravno imel težavo z 2FA SMSom za PapyPal, telekom.

đizs...

blink ::

matobeli je izjavil:

Ravno imel težavo z 2FA SMSom za PapyPal, telekom.

đizs...


TOTP si uredi. Problem pri N26 je, da nimas na voljo TOTP ali FIDO in si odvisen izkljucno od SMS ce je karkoli narobe s pairanim telefonom.

CyberPunk ::

Jaz sem ravno prej probal SMS, ker je 2FA iz appa nekaj čudno delal. Pa sem ene dvakrat probal in nisem prejel nikakršnega SMSa. Številka je pa na re:do, omrežje A1.

solatjek ::

Kontaktirajte suport, jaz sem jim danes že težil, če nas bo več, bodo kaj nagruntali. Meni so zatrjevali, da je težava pri meni, a očitno ni. V anketi sem predlagal, naj dopolnijo verifikacijsko kodo z možnostjo maila (zraven SMS možnosti).

Je pa zanimivo, da tudi od aircash ne dobim SMS. Kot že zgoraj napisano, operater Telekom Slovenije. Tudi na telekom sem javil napako in preverjajo.

MPM ::

Ne vem ali je to že dlje časa, ampak danes sem na Androidu probal prebrat QR kodo na položnici in zadeva deluje. Vem da je plačevanje položnic (QR) na iPhone-u deluje že dlje časa.

GupeM ::

Pa res. Sem tudi sam ravnokar probal in dela. Vsaj na UPN nalogu od A1.

matobeli ::

Ne more bit dolgo, ravno so mogli nekaj spreminjati, sem opazil da je tudi pri vnosu TRRja več možnosti in zgleda je tudi to prišlo zraven.

Mimogrede, a še komu ponuja vnos shranjenega gesla ko želim vpisat ime kontakta v imeniku?

Netrunner ::

Kaj preko N26 se še vedno ne da plačevati naših položnic tako, da bi skeniral QR kodo?

A ve kdo kakšne so razlike da zadeva ne deluje preko QR kode? ... Načeloma bi bilo enostavno narediti en pretvornik v pravo QR kodo, da ne bi bilo treba plačevati na roke.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

velikBrokoli ::

Netrunner je izjavil:

Kaj preko N26 se še vedno ne da plačevati naših položnic tako, da bi skeniral QR kodo?

A ve kdo kakšne so razlike da zadeva ne deluje preko QR kode? ... Načeloma bi bilo enostavno narediti en pretvornik v pravo QR kodo, da ne bi bilo treba plačevati na roke.


Samo referenco moraš ročno vpisati, vse ostalo pa deluje.. verjetno jih zjebejo slovenski sklici.

solatjek ::

Tisti, ki imate težave s prejemanje AUTHMSG SMS iz N26, napišite zraven še operaterja in model telefona. Mogoče se ugotovi kak vzorec.

Pri meni je iPhone 11 pro max, Telekom Slovenije

amacar ::

Netrunner je izjavil:

Kaj preko N26 se še vedno ne da plačevati naših položnic tako, da bi skeniral QR kodo?

A ve kdo kakšne so razlike da zadeva ne deluje preko QR kode? ... Načeloma bi bilo enostavno narediti en pretvornik v pravo QR kodo, da ne bi bilo treba plačevati na roke.

3 komentarje nad tvojim je omenjeno, da sedaj deluje tudi na Androidu. Na iOSu pa tako deluje že kar precej časa.


Bob, Xiaomi 12 - prav tako ne dobim sms

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

ales85 ::

velikBrokoli je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kaj preko N26 se še vedno ne da plačevati naših položnic tako, da bi skeniral QR kodo?

A ve kdo kakšne so razlike da zadeva ne deluje preko QR kode? ... Načeloma bi bilo enostavno narediti en pretvornik v pravo QR kodo, da ne bi bilo treba plačevati na roke.


Samo referenco moraš ročno vpisati, vse ostalo pa deluje.. verjetno jih zjebejo slovenski sklici.

Potem ni nekega posebnega izboljsanja. Vsaj zame ne. Ce izberem prejemnikanali ga skeniram, mi je vseeno.

Kako pa sicer to deluje na iPhone, pravilno vnese tudi referenco?

Izak ::

Na Android meni QR scan pravilno izpolni vse, prejemnika, znesek in referenco.

Pro ::

Tudi meni s posodobitvijo izpolni pravilno vse.

velikBrokoli ::

ales85 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Kaj preko N26 se še vedno ne da plačevati naših položnic tako, da bi skeniral QR kodo?

A ve kdo kakšne so razlike da zadeva ne deluje preko QR kode? ... Načeloma bi bilo enostavno narediti en pretvornik v pravo QR kodo, da ne bi bilo treba plačevati na roke.


Samo referenco moraš ročno vpisati, vse ostalo pa deluje.. verjetno jih zjebejo slovenski sklici.

Potem ni nekega posebnega izboljsanja. Vsaj zame ne. Ce izberem prejemnikanali ga skeniram, mi je vseeno.

Kako pa sicer to deluje na iPhone, pravilno vnese tudi referenco?


Aja sori, govoril sem za iOS, pa sem preveril in vnese tudi referenco. Moja napaka, morda včasih ni tako delovalo.

dev ::

solatjek je izjavil:

Tisti, ki imate težave s prejemanje AUTHMSG SMS iz N26, napišite zraven še operaterja in model telefona. Mogoče se ugotovi kak vzorec.

Pri meni je iPhone 11 pro max, Telekom Slovenije

Pixel 6a, HoT
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

forplan ::

Jaz tudi ne dobim sms

Samsung s22
A1
041xxxxxx

Bom jim zatežil na support
da se strinjam

solatjek ::

A je tukaj kdo, ki dobi SMS?

ales85 ::

solatjek je izjavil:

A je tukaj kdo, ki dobi SMS?

Kaj je potrebno narediti za SMS? Zahtevati kaksno spremembo, odjavo?

Jakkob ::

Končno tole s skeniranjem QR kod na Android-u. Top.

solatjek ::

ales85 je izjavil:

solatjek je izjavil:

A je tukaj kdo, ki dobi SMS?

Kaj je potrebno narediti za SMS? Zahtevati kaksno spremembo, odjavo?



Ne, prijaviti se na spletni strani N26 in izbrati, I didnt get a notification in ti ponudi SMS. In ga ne dobim....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

GupeM ::

Prijaviš se v spletno stran na računalniku. Na telefon boš dobil notification, da moraš potrdit prijavo. To ignoriraš in klikneš, da nisi dobil notificationa. Nato izbereš, da naj ti pošljejo SMS. Tega smsa ne dobimo.

ales85 ::

Sem poizkusil, vec zahtev za SMS, prejel nobenega. Pa mi sicer delujejo normalno, ker sem danes prejel vec drugih.

Jakkob ::

Tudi jaz nisem dobil SMS-a. Operater A1.

solatjek ::

Torej očitno je težava na N26. Kontaktirajte suport, je treba težit, meni tudi vse dela, a ko bom menjal telefon, bo pa sranje, ali pa če app ali tel crkne.

solatjek ::

Danes SMS deluje!!! Naj še kdo poskusi, ki je imel težave in poroča, da vidimo, če je zgolj slučaj, ali so dejansko uredili...

GupeM ::

Jep, dela.

vinkop ::

pri revolutu pa nič ne pošiljajo SMSa ??? Ko sem se preko spleta logiral sem moral vpisati številko telefona ali mail, potem pa v revolut aplikaciji dobiš obvestilo, tapneš na njega, vpišeš passcode in si notri....o kakem SMS preverjanju nisem zasledil ???
««
182 / 204
»»