» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
181 / 204
»»

OrkAA ::

S potrditvijo, ki jo omenjaš verjetno misliš na 3-D Secure - 3-D Secure @ Wikipedia

To je omejitev, ki jo implementira trgovec, torej npr. online trgovina in ni kar splošna zaščita, ki deluje kjerkoli. S tem se trgovci zaščitijo, da kupci ne uporabljajo ukradenih kartic, ker sicer lahko prodajo izdelek za katerega kasneje ne dobijo denarja.

Torej, ta potrditev ščiti trgovca, deloma pa seveda tudi kupce, ker je z ukradeno kreditno težje kupit kaj smiselnega.

Lahko pa kartico še vedno uporabiš direktno brez potrditve, a imaš v tem primeru večjo šanso, da te zazna bančni sistem za preprečevanje zlorab.

Dodatek - določeni veliki trgovci kot npr. Amazon, ne uporabljajo potrditve, ker so dovolj veliki, da si izgube zaradi zlorab lahko privoščijo in jim je bolj pomembno, da je izkušnja nakupa čim preprostejša in brez nepotrebnih korakov, ki bi morda odvrnili kupca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

delavec44 ::

Kaj ni bilo celo pri Amazonu, da niso hoteli 3d secure, ker bi "kompliciral" plačevanje in so pripravljeni sami kriti zlorabe?

edit: Vidim da sva pisala ob istem času.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, trgovcu, ki nima tega, bi morali v takih primerih avtomatsko nazaj trgat. Si je sam kriv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

pingme ::

delavec44 je izjavil:

To drugače ni pohvala za banko ampak Mastercard, ki bi pri vsaki banki odreagiral enako.

Če bi na N26 imel možnost fizične in virtualne kartice, pa niti čakati na novo ne bi rabil. Kaj šele, če bi zaradi varnosti ponudili enkratne kartice.

Apple Pay je virtualna kartica. Aktiviral in uporabljal sem lahko predno sem dobil fizično kartico (pravzaprav fizične skoraj nikoli ne uporabljam, ker pri plačilu z uro ali telefonom ni potrebno vpisovati pin).

Kodrnusa ::

Kako ti lahko trgajo dol, če imaš disablan online payments, pa tujino. Jaz imam vedno to disablan.

delavec44 ::

pingme je izjavil:

delavec44 je izjavil:

To drugače ni pohvala za banko ampak Mastercard, ki bi pri vsaki banki odreagiral enako.

Če bi na N26 imel možnost fizične in virtualne kartice, pa niti čakati na novo ne bi rabil. Kaj šele, če bi zaradi varnosti ponudili enkratne kartice.

Apple Pay je virtualna kartica. Aktiviral in uporabljal sem lahko predno sem dobil fizično kartico (pravzaprav fizične skoraj nikoli ne uporabljam, ker pri plačilu z uro ali telefonom ni potrebno vpisovati pin).


Ne govorim o tem, ker Apple Pay bi lahko uporabljal tudi z virtualno (kot si sam dejal, zakaj plačevati za fizično, če je ne rabiš). Če že gremo 3rd party ponudnike, potem lahko tudi Curve. Ampak če si že načel to temo, probaj še N26 in Google Pay. Aja, še vedno ni.

Se pa moj komentar bolj nanaša na virtualne kartice za enkratno uporabo kjer je pač Revolut boljši od N26.

GupeM ::

Ja, kar se kartic tiče je Revolut zagotovo boljši. Lahko si narediš virtualno kartico kadarkoli. Lahko si narediš celo virtualno za enkratno uporabo. Vse to dobesedno v sekundi dvajset.

vinkop ::

imel N26, Vivid in Revolut, slednjega imam še vedno in je trenutno absolutni zmagovalec za moj življenjski slog.

pygmalion ::

Upam, da mi ne boste zamerili, če postavim nekaj amaterskih vprašanj. Že leta imam brezplačni N26 račun, ampak sem še vedno zelen glede fintech storitev.

Če prav razumem je NFC tehnologija plačevanja na POS terminalih z mobilnim telefonom. Za uporabo NFCja pa potrebuješ virtualno kartico od banke (N26), Google Pay, mBills ali Curve. Sem to razumel prav?

Kot drugo mi ni jasno, zakaj bi nekdo vzel mBills. Ni brezplačen, pa še v trgovinah s špecerijo ne deluje. Kaj pa ostale opcije, ali lahko plačuješ na POS terminalu v Hoferju/Sparu/Lidlu z virtualno kartico N26, Google Pay ali Curve? Ali obstaja opcija, pri kateri lahko z mobilnim telefonom plačaš na KATEREMKOLI POS terminalu v Sloveniji, tako da nisi ves čas v strahu, ali bo delovalo?

Če plačuješ z Google Pay ali Curve, pa ju moraš povezati s svojim N26 računom, s katerega ti vzame denar?

Ali Google Pay, Curve in mBills omogočajo odčitovanje QR kod za enostavno brezplačno plačevanje položnic?

MrStein ::

> Ali Google Pay, Curve in mBills omogočajo odčitovanje QR kod za enostavno brezplačno plačevanje položnic?

mBills omogoča.

> Ali obstaja opcija, pri kateri lahko z mobilnim telefonom plačaš na KATEREMKOLI POS terminalu v Sloveniji, tako da nisi ves čas v strahu, ali bo delovalo?

Če v telefon "vneseš" pravo Visa ali Mastercard kartico, bo delovalo vsepovsod, kjer te kartice sprejemajo, a seveda samo brezstično.

Torej kartico N26, Revolut in ostale (banka mora podpirati! Slovenske banke še ne, kolikor vem). V Google pay, apple pay in ostale.

Ne rabi biti fizična kartica, lahko je tudi virtualna.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pygmalion ::

Aha, torej so Google Pay, mBills ali Curve samo "portali" kateri s pomočjo NFC tehnologije posredujejo podatke o kartici na POS terminal?

Kakšna pa je razlika med Google Pay in Google Wallet v praksi, recimo v Sloveniji? Sem poskušal poguglati, pa sem dobil strašno nerazumljive odgovore.

delavec44 ::

Google Pay, Curve ja, mBills ne (imajo svojo kartico kar je plačljivo (njihovo daš lahko v Google Pay), tudi nima NFC temveč črtno kodo in mesto mora podpirati mbills plačevanje).

Google Wallet je novo ime za Google Pay.

MrStein ::

pygmalion je izjavil:

Aha, torej so Google Pay, mBills ali Curve samo "portali" kateri s pomočjo NFC tehnologije posredujejo podatke o kartici na POS terminal?

Google pay ja, za ostale ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Najprej nekaj osnov, potem pa po korakih glede na tvoje vprašanje:
N26 in Revolut sta banki. Dobiš svoj transakcijski račun, ki ga moraš prijaviti FURS-u.

Google Pay je samo "posrednik", kamor vneseš podatke od svoje kartice in grejo plačila preko tega posrednika. Nimajo svoje kartice, ampak se predstavljajo kot kartica, ki si jo vnesel, kadar z njim plačuješ na POS terminalih. Podobno velja za Apple Pay.

mBills je napol banka, ampak ne čisto. V bistvu je kar daleč od banke. Na mBills ne dobiš svojega TRR-ja, ampak nakažeš denar na nek "skupen" TRR. Glede na referenco, ki si jo pri nakazilu navedel, pa se ta znesek samodejno poknjiži na tvoj mBills račun. Pri njih lahko dobiš tudi kartico, ki pa je zdaj že nekaj časa plačljiva oz. z mesečno naročnino. Odkar so začeli to zaračunavat, ne vidim več smisla v mBills. Še posebej, ker se je Flik kar dobro razširil in prijel.

Za Curve pa ne vem točno kako dela, si pa predstavljam, da povežeš dejansko kartico od banke s curve kartico, curve pa potem trga denar z dejanske kartice. Ve kdo kaj več? Kako izgleda bančni izpisek, kadar plačuješ s Curve cartico? Se vidi, kam si plačal, ali kaže le kot plačilo Curve-u?

pygmalion je izjavil:

Če prav razumem je NFC tehnologija plačevanja na POS terminalih z mobilnim telefonom. Za uporabo NFCja pa potrebuješ virtualno kartico od banke (N26), Google Pay, mBills ali Curve. Sem to razumel prav?

Ne čisto. NFC ni namenjen samo plačevanju. NFC tehnologijo so samo izkoristili tudi za možnost brezstičnega plačevanja. NFC tehnologijo uporabljaš tudi takrat, kadar z navadno kreditno/debetno kartico plačaš brezkontaktno v trgovini. Torej takrat, ko samo prisloniš kartico k POS terminalu, ne da bi jo moral vstaviti v terminal. Drži pa, da se NFC uporablja tudi pri plačevanju s telefonom. N26 ne podpira Google pay, podpira pa Apple pay. Vsaj v Sloveniji. V tujini mislim da podpira tudi Google pay.

pygmalion je izjavil:

Kot drugo mi ni jasno, zakaj bi nekdo vzel mBills. Ni brezplačen, pa še v trgovinah s špecerijo ne deluje.

Kot sem že zgoraj omenil, tudi jaz ne vidim več smisla v mBill.

pygmalion je izjavil:

Kaj pa ostale opcije, ali lahko plačuješ na POS terminalu v Hoferju/Sparu/Lidlu z virtualno kartico N26, Google Pay ali Curve? Ali obstaja opcija, pri kateri lahko z mobilnim telefonom plačaš na KATEREMKOLI POS terminalu v Sloveniji, tako da nisi ves čas v strahu, ali bo delovalo?

Obstaja. Za Google pay sta to Revolut in Curve (nisem prepričan če Curve še deluje). Tudi naše banke imajo nekatere to možnost (NLB, NKBM), vendar za to potrebuješ njihovo aplikacijo, ne da se jih pa povezati z Google pay ali Apple pay.

pygmalion je izjavil:

Če plačuješ z Google Pay ali Curve, pa ju moraš povezati s svojim N26 računom, s katerega ti vzame denar?

Kot rečeno, N26 ne moreš povezat z Google pay, vsaj ne v Sloveniji. Curve je včasih delal, ne vem če še. Dela pa preverjeno Revolut. N26 pa prevejeno dela na Apple pay.

pygmalion je izjavil:

Ali Google Pay, Curve in mBills omogočajo odčitovanje QR kod za enostavno brezplačno plačevanje položnic?

Samo mBills. Z Google Pay in Curve itak ne moreš plačat položnic.

delavec44 ::

pygmalion je izjavil:

Aha, torej so Google Pay, mBills ali Curve samo "portali" kateri s pomočjo NFC tehnologije posredujejo podatke o kartici na POS terminal?

Kakšna pa je razlika med Google Pay in Google Wallet v praksi, recimo v Sloveniji? Sem poskušal poguglati, pa sem dobil strašno nerazumljive odgovore.



Tule si malo preberi: https://denar.svetidej.com/sl/

Groot ::

GupeM je izjavil:


Za Curve pa ne vem točno kako dela, si pa predstavljam, da povežeš dejansko kartico od banke s curve kartico, curve pa potem trga denar z dejanske kartice. Ve kdo kaj več? Kako izgleda bančni izpisek, kadar plačuješ s Curve cartico? Se vidi, kam si plačal, ali kaže le kot plačilo Curve-u?


Curve si v osnovi lahko predstavljaš podobno kot Google Wallet. Je posrednik pri opravljanju plačil, pri čemer pa je bistvena razlika ta da pri Curve dobiš njihovo lastno kartico.

Deluje na sledeč način: svojo Mastercard/Visa kartico kateregakoli ponudnika (npr. N26 ali pa od katere od domačih bank) povežeš v svoj Curve account. Naenkrat mislim da imaš sedaj na brezplačnem planu lahko povezane največ 2 kartici. V appu prosto izbiraš s katero kartico želiš plačevati (lahko tudi spremeniš bremenitve za določeno obdobje za nazaj). Ko želiš plačati, uporabiš Curve kartico. Curve opravi plačilo in to enak znesek odtegne iz kartice, ki si jo označil v appu. Na izpisku svoj osnovne banke pa vidiš CRV*opis transakcije ki bi ga videl sicer.

Podpirajo pa sedaj tudi NFC plačevanje. V tem primeru dejansko Curve deluje povsem enako kot Google Wallet.

Prednost Curve je predvsem v tem, da ti ni potrebno okrog nosit več kartic, če jih morda imaš, ampak vse lepo plačaš z eno, v appu pa izbereš s katero dejansko želiš plačati. Prav tako imaš nek dodaten nivo varnosti, saj pri plačevanju vnašaš podatke o Curve kartici, zaradi česar ti posledično ne morejo ukrasti podatkov matične kartice.

MrStein ::

Curve ima lasten app na telefonu? Ali plačuje preko Google Wallet?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pro ::

Pri Curve se lahko plačuje samo preko Google wallet.

pygmalion ::

Ali to pomeni, da je brezstično NFC plačevanje z N26 možno preko Curve, torej N26 -> Curve -> Google Wallet?

Ali je v tem primeru celotni postopek brezplačen?

Ali Google Wallet deluje na vseh POS terminalih v Sloveniji?

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Groot je izjavil:

GupeM je izjavil:


Za Curve pa ne vem točno kako dela, si pa predstavljam, da povežeš dejansko kartico od banke s curve kartico, curve pa potem trga denar z dejanske kartice. Ve kdo kaj več? Kako izgleda bančni izpisek, kadar plačuješ s Curve cartico? Se vidi, kam si plačal, ali kaže le kot plačilo Curve-u?


Curve si v osnovi lahko predstavljaš podobno kot Google Wallet. Je posrednik pri opravljanju plačil, pri čemer pa je bistvena razlika ta da pri Curve dobiš njihovo lastno kartico.

Deluje na sledeč način: svojo Mastercard/Visa kartico kateregakoli ponudnika (npr. N26 ali pa od katere od domačih bank) povežeš v svoj Curve account. Naenkrat mislim da imaš sedaj na brezplačnem planu lahko povezane največ 2 kartici. V appu prosto izbiraš s katero kartico želiš plačevati (lahko tudi spremeniš bremenitve za določeno obdobje za nazaj). Ko želiš plačati, uporabiš Curve kartico. Curve opravi plačilo in to enak znesek odtegne iz kartice, ki si jo označil v appu. Na izpisku svoj osnovne banke pa vidiš CRV*opis transakcije ki bi ga videl sicer.

Podpirajo pa sedaj tudi NFC plačevanje. V tem primeru dejansko Curve deluje povsem enako kot Google Wallet.

Prednost Curve je predvsem v tem, da ti ni potrebno okrog nosit več kartic, če jih morda imaš, ampak vse lepo plačaš z eno, v appu pa izbereš s katero dejansko želiš plačati. Prav tako imaš nek dodaten nivo varnosti, saj pri plačevanju vnašaš podatke o Curve kartici, zaradi česar ti posledično ne morejo ukrasti podatkov matične kartice.

Torej sem si pravilno predstavljal. Na izpisku iz banke torej ne vidiš dejansko kam je denar šel, razen po opisu transakcije. Verjetno pa v Curve appu dejansko vidiš.

pygmalion je izjavil:


Ali Google Wallet deluje na vseh POS terminalih v Sloveniji?

Da. Kjer deluje brezstično placevanje s kartico, deluje tudi Google Wallet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

amacar ::

Pro je izjavil:

Pri Curve se lahko plačuje samo preko Google wallet.

Curve omogoča tudi plačevanje direktno z njihovo aplikacijo, ampak je bilo v preteklosti kar nekaj težav, tako da priporočam rajši povezavo v Google Wallet.

Groot ::

Pro je izjavil:

Pri Curve se lahko plačuje samo preko Google wallet.


Ni res. Curve app sam omogoča plačevanje preko NFC. Ob vzpostavitvi se lahko stvar malce lovi, ampak potem pa načeloma dela brez težav.

GupeM je izjavil:


Torej sem si pravilno predstavljal. Na izpisku iz banke torej ne vidiš dejansko kam je denar šel, razen po opisu transakcije. Verjetno pa v Curve appu dejansko vidiš.



Odvisno kaj gledaš. Ampak načeloma sam ne opazim bistvene razlike med direktnim plačilom in plačilom preko Curve. Vsaj meni osebno je podatek o firmi pogosto relativno neuporaben, saj se praviloma ne ujame z dejanskim "imenom" ponudnika, kateremu sem plačal. Tako imaš razne gostilne in trgovine, ki so vezane na s.p. Če boš za takšno transakcijo gledal čez 3 tedne, boš v vsakem primeru imel težavo z identifikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

delavec44 ::

Pri Curve je ime transakcije čisto enako kot bi bilo originalno le spredaj je še CRV*. Vse to je bilo že predebatirano v namenskih temah in ve tudi vsak, ki ga uporablja.

GupeM ::

Ja, ime transakcije. Kaj pa recimo na N26, ko klikneš na detajle transakcije in piše pod official name of merchant recimo MERKUR LJUBLJANA BTC. Če plačaš prek paypala, pa tega official name of merchant sploh ni. Kako je, če plačaš prek curve? Je official name dejanski, piše Curve, ali ga sploh ni?

In kot sem rekel, Curve ne uporabljam. Zgolj sprašujem. Ne trdim, da je tako ali drugače. Ne vem kako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Groot ::

Sem šel ravnokar še enkrat za vsak primer pogledat, ker tega res sicer ne gledam in niti ne vem zakaj bi 99% ljudi to potrebovalo. Tudi pri prejemniku se vidi enako, torej CRV*tisto kar bi videl sicer.

Hkrati sem pogledal še za Paypal in vsaj pri NKBM sam vidim enako kot v primeru Curve, torej prejemnik npr. Paypal*Easypark.

Torej all in all povsod vidiš vse.

GupeM ::

Pa zadeva zazna, ali si kupoval v trgovini s tehnično robo, restavraciji, baru, groceries, pumpa? To je recimo en dober primer, zakaj bi 99% ljudi to rabilo, oz. zakaj bi jim to lahko koristilo. Avtomatsko kategorizacijo izdatkov.

pygmalion ::

Torej, zapisali ste da N26 še ne omogoča plačevanje preko Google Wallet. Ali je to vseeno mogoče preko Curve, torej N26 -> Curve -> Google Wallet?

amacar ::

Ja, tako pa gre z N26 in tudi z ostalimi visa/mastercard karticami (za maestro ne vem).

pygmalion ::

Mimogrede, pri Curve je minimalni strošek enkratni plačilo $4.99 za pošiljanje kartice.

pygmalion ::

In verjetno zadnje moje vprašanje: N26 ima virtualno in klasično kartico, ki ti jo za enkratno plačilo pošlje po pošti. Slednjo dejansko že imam. Predvidevam, da bi ta morala delovati tudi na Google Wallet, saj sicer deluje na POS terminalih.

Groot ::

GupeM je izjavil:

Pa zadeva zazna, ali si kupoval v trgovini s tehnično robo, restavraciji, baru, groceries, pumpa? To je recimo en dober primer, zakaj bi 99% ljudi to rabilo, oz. zakaj bi jim to lahko koristilo. Avtomatsko kategorizacijo izdatkov.


Kje če zazna? Kolikor mi je znano naše banke tega tako ali tako ne rangirajo. Kar se tiče pa raznih appov za spremljanje porabe pa je tako ali tako vedno odvisno od njigovih algoritmov in tega koliko sproti popravljaš vnose, da se sistem uči na tvojih preteklih transakcijah.

matobeli ::

N26 se čisto nič ne uči, mora kar met nekje en seznam

GupeM ::

Groot je izjavil:

GupeM je izjavil:

Pa zadeva zazna, ali si kupoval v trgovini s tehnično robo, restavraciji, baru, groceries, pumpa? To je recimo en dober primer, zakaj bi 99% ljudi to rabilo, oz. zakaj bi jim to lahko koristilo. Avtomatsko kategorizacijo izdatkov.


Kje če zazna? Kolikor mi je znano naše banke tega tako ali tako ne rangirajo. Kar se tiče pa raznih appov za spremljanje porabe pa je tako ali tako vedno odvisno od njigovih algoritmov in tega koliko sproti popravljaš vnose, da se sistem uči na tvojih preteklih transakcijah.

Smo v temi N26, pisal sem o primeru iz N26... Verjetno imam v mislih deželno banko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Groot ::

Aja vi dejansko govorite o spremljanju v N26 appu. Nisem niti pomislil na to ker je zame osebno slednje tam relativno povprečno in rajši uporabljam namenski app za to. Tako da nimam pojma kako prepoznava N26. App ki ga imam sam, povsem lepo prepozna.

matobeli ::

Tako je, direktno v n26 appu. Za osnovno analizo porabe je popolnoma dovolj in skoraj povsem avtomatsko.

Spiko ::

Hej. n26 mi je danes zaklenil račun, ker jim nisem dal dovolj podatkov (po 5+ letih so mi poslali vprasalnik kako mi je ime, kako porabljam denar ipd.). Support chat je bolj beden, tako da raje vprašam tu: kako lahko dobim ven denar? imajo kako fizicno poslovalnico pri nas? tam bi najbrž šlo...
Take that, dirty Linux hippies! Take that, Thieving Macintosh Republicans! XD

Groot ::

Ja na Trg republike 1 v Ljubljani ;)

sarc. off

Kaj se sploh pozanimate kje odpirate račune in kam dajete denar preden to naredite? Kako lahko po 5+ letih uporabe sprašuješ če imajo kje poslovalnico v SLO? Oprosti ampak ali si hudo nepismen ali pa trolaš, druge možnosti ne vidim. Seveda da nimajo nobene poslovalnice pri nas, ker je tudi nikjer drugje nimajo!!

PARTyZAN ::

Kaj je bil pa razlog, da jim zahtevanih podatkov nisi posredoval?

vinkop ::

Spiko je izjavil:

Hej. n26 mi je danes zaklenil račun, ker jim nisem dal dovolj podatkov (po 5+ letih so mi poslali vprasalnik kako mi je ime, kako porabljam denar ipd.). Support chat je bolj beden, tako da raje vprašam tu: kako lahko dobim ven denar? imajo kako fizicno poslovalnico pri nas? tam bi najbrž šlo...

v tole ne verjamem.

GupeM ::

Ne vem, ali so mu zaprli račun ali ne, vem pa, da sem tudi jaz moral (še enkrat?) dat neke podatke. Zakaj sem odprl račun, katere prihodke dobivam nanj, kako ga največ uporabljam ... Ali pa je bilo to na Revolutu?

Pisalo je pa nekaj v stilu, da so po zakonu/uredbi xxx kot banka obvezani do zbiranja teh podatkov, pa zraven pripis, da tudi zato, ker tudi njih to zanima.

amacar ::

Poves trr pa ti nakazejo.

BuDi79 ::

GupeM je izjavil:

vem pa, da sem tudi jaz moral (še enkrat?) dat neke podatke.

Kot vsem bankam občasno.

Hovdra ::

Tud jst sm mel do 17. maja rok, da izpolnim vprašalnik, ki je u bistvu KYC preverjanje (so ga dolžne vse banke delat) - po najbrž 5+ letih sedaj. Najprej so poslali mail, da morajo to izvesti, nato so mi še parkrat poslali opomnike (1x/teden), da ja ne bi zamudil in zakaj je pomembno, da to storim. Tko da kdor tole spregleda/zamudi si je/bo kriv čisto sam (nič pretiranega ne sprašujejo).

dev ::

Tudi jaz dobil vprašalnik po 5+ letih, ampak je že kakšen mesec od tega, tako da najbrž rutinsko preverjanje.
Edit: Za primerjavo mi je pa N Banka zaprla račun zaradi neuporabe. Res ga nisem veliko uporabljal, ampak tudi SLO banke to delajo :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

AgiZ ::

Sem preveril pri supportu. V primeru da komitent ne izvede KYC mu pošljejo več email reminderjev, da izpolne vprašalnik in naredijo neko blokado accounta, dokler se ne izpolne.
Tako da pač ne ignorirat mailov (oziroma notificationov v appu).

karafeka ::

Jaz sem danes dobil sporočilo, da je par transakcij v zadnjih parih mesecih, sistem avtomatsko označil za dodatno preverbo in zdaj jim moram poslat izpiske od povezanih bančnih računov in dokaz za izvor sredstev, in to v dveh dneh, drugače lahko račun blokirajo. V dveh dneh? Kaj če bi bil ravno na dopustu, nekje bogu za ritjo brez interneta?
Kot da me prav silijo, da se prestavim drugam. Mislim, pa sej vidijo, od kod pride plača, pa ni od rastoderja...
Pa nisem mel nikakršnih problemov z njimi zadnja 4 leta.

predi ::

Tisti vprašalnik sem sam v appu instinktivno izpolnil še isti dan, ko sem ga dobil. Rok je bil v mojem primeru do danes. Se pa ne spomnim, da bi bilo kje omenjeno, da so ga poslali, ker sem pri njih že vsaj pet let. Verjetno sem res. Vse banke, pri katerih sem do sedaj bil, imajo v pogodbi zapisano, da si dolžan sporočiti vsako spremembo osebnih podatkov, recimo menjavo stalnega prebivališča.

DePalmo ::

Pa sem že mislil da sem bil izjema ker sem se preselil in dobil par nakazil z novim (začasnim) naslovom, pa očitno temu ni tako.

Se pa na take stvari dejansko odgovarja, ker če ne ... no, se vidi kaj se lahko zgodi. Ni to neka naključna firma ki jo lahko ignoriraš.

Thomxy ::

Mi smo imeli varčevalni račun pri "E obresti" (mislim, da se je tako klical). Takrat je to bila Volksbank, pol Sberbank, zdaj N banka. Na njemu je ostal 1 cent obresti, ki je nastal v letu, ko smo račun izpraznili. Dobrih 10 let nazaj.
Od takrat so nas redno pozivali s raznoraznimi pismi, da posredujemo veljavno osebno, ker je tista, ki so imeli oni, potekla. Vsa pisma smo ignorirali. Končno sedaj so račun zaprli. A je trajalo...

estons ::

Pri Sparkasse sem 6? 7? let nazaj zaprl račun. Od takrat sem še dvakrat dobil poziv, da prinesem veljavno osebno. Prvič sem jim pisal, da je verjetno napaka, ker nisem več njihova stranka, in so obljubili, da bodo zrihtali... Eno leto kasneje spet isto. :D
««
181 / 204
»»