» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
178 / 204
»»

Groot ::

MrStein je izjavil:

Ne palamudi. Smo leta 2023 in že vsaj leto dni imamo takojšnja nakazila, ki delujejo 24/7/365.
Da pri njegovi banki tega ni, pomeni da so šalabajzeri kvečjemu oni.


Smo leta 2023 ja, ampak velikonočni in božični bančni promet je pa še vedno ustavljen tako kot že dolgo. Tako da again je šalabajzer samo sam ker pač ni pravočasno oddal nakazila. Če bi ga, bi zagotovo denar prejel še isti dan.

Miha 333 ::

Hm, tudi jaz sem si že v četrtek dopoldan nakazal iz slovenske banke na N26. Denarja še zdaj ni. Računal sem, da bo denar na N26 že v četrtek popoldan, kot ponavadi, če ne pa vsaj danes. Nekaj bi moral plačat, pa zdaj nimam denarja ne na enem, ne na drugem računu. Status pri izvorni banki je izvršeno z datumom 6.4. Zelo čudno je tole.

delavec44 ::

Jaz sem v četrtek zvečer nakazal iz n26 in je prišlo danes dopoldan. Instant sepa kljub doplačilu ni opcija pri zneskih nad 2k€. Revolut mi je glede tega bolj všeč.

Miha 333 ::

Nakazilo je prispelo danes zjutraj.

ales85 ::

Zdaj bom pa končno lahko spal...

darkolord ::

Tidule je izjavil:

Saj instant sepa je vedno opcija, sam kaj ko je treba par centov vec placat, pa je lazje jokat zakaj ni nakazil cez veliko noc.
Eni smo že v letu 2023, kjer načeloma telekomunikacijska infrastruktura deluje 24/7 in ne rabi dopusta.

Predstavljaj si, da bi se ti za praznike internet izklopil (ker pač "praznik") ali pa bi spletne strani bile ugasnjene. Za majhno doplačilo bi pa vse magično delovalo.

ales85 ::

darkolord je izjavil:

[Eni smo že v letu 2023, kjer načeloma telekomunikacijska infrastruktura deluje 24/7 in ne rabi dopusta.

Ali kdaj to ni bilo tako? Pustimo začetke, ampak od 1990/1995 naprej pač vedno "kar dela".

darkolord ::

Ja, saj. Samo pri bankah pa ni tako.

Dokler ni bilo instant SEPA, so se še lahko izgovorili na to, da nekdo vse transakcije ročno potrdi, sedaj pa tega izgovora nimajo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tidule ::

darkolord je izjavil:

Tidule je izjavil:

Saj instant sepa je vedno opcija, sam kaj ko je treba par centov vec placat, pa je lazje jokat zakaj ni nakazil cez veliko noc.
Eni smo že v letu 2023, kjer načeloma telekomunikacijska infrastruktura deluje 24/7 in ne rabi dopusta.

Predstavljaj si, da bi se ti za praznike internet izklopil (ker pač "praznik") ali pa bi spletne strani bile ugasnjene. Za majhno doplačilo bi pa vse magično delovalo.


Pozabljaš, da gre storitev banke, ki jo uporaljaš ob zavedanju (vsaj če si pismen) kakšne omejitve in način delovanja ima. Če ti nekdo pove, da sistem x dni ne bo deloval, potem se pa čudiš kako ne dela, precej več pove o uporabniku kot o sistemu. Tudi nebroj drugih storitev ta vikend ni deloval (tudi digitalnih) pa zato večina ne joka že tri dni po forumih.

Dokler instant sepa ne bo standardna storitev, vse glede omejitev sepa, ki so veljaje 10 let nazaj, še vedno veljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

miko22 ::

Tudi nebroj drugih storitev ta vikend ni deloval (tudi digitalnih)

Katere storitve niso delovale od petka do torka? Naštej, prosim.
Banke naj prilagodijo svoje sisteme letom primerno.
Saj tudi klicnega dostopa ni več.
Na moj denar sem čakal od četrka do srede zjutraj. Se vam zdi to normalno?! Skoraj cel teden!

ales85 ::

Pri klasicnem SEPA sistemu da, normalno. Ali ti je bilo presenecenje, da je bil vmes vikend? In praznik? V tujini morda celo dva (petek).

Saul Goodman ::

miko22 je izjavil:

Tudi nebroj drugih storitev ta vikend ni deloval (tudi digitalnih)

Katere storitve niso delovale od petka do torka? Naštej, prosim.
Banke naj prilagodijo svoje sisteme letom primerno.
Saj tudi klicnega dostopa ni več.
Na moj denar sem čakal od četrka do srede zjutraj. Se vam zdi to normalno?! Skoraj cel teden!


uporabljaš SEPA med prazniki in ni interni promet? ja, je normalno.

pritožbe glede hitrosti ti na slo-tech.com ni bo nihče upošteval, pejd se žalit tistim, ki jim mesečno plačuješ za te storitve.

Miha 333 ::

ales85 je izjavil:

darkolord je izjavil:

[Eni smo že v letu 2023, kjer načeloma telekomunikacijska infrastruktura deluje 24/7 in ne rabi dopusta.

Ali kdaj to ni bilo tako? Pustimo začetke, ampak od 1990/1995 naprej pač vedno "kar dela".

S SEPA so stvari dejansko šle na slabše. V času SIT je plačilni promet deloval tudi ob sobotah.

MrStein ::

Verjetno zato, ker kot vidiš je ogromno zagovornikov slabšega.
Pa lepo prihodnost s takimi.

Tidule je izjavil:

Saj instant sepa je vedno opcija, sam kaj ko je treba par centov vec placat, pa je lazje jokat zakaj ni nakazil cez veliko noc.

Ne ni je. Razen če misliš opcijo "nujno" ki je obstajala že pred uvedbo SEPA Instant plačil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tidule ::

Miha 333 je izjavil:

ales85 je izjavil:

darkolord je izjavil:

[Eni smo že v letu 2023, kjer načeloma telekomunikacijska infrastruktura deluje 24/7 in ne rabi dopusta.

Ali kdaj to ni bilo tako? Pustimo začetke, ampak od 1990/1995 naprej pač vedno "kar dela".

S SEPA so stvari dejansko šle na slabše. V času SIT je plačilni promet deloval tudi ob sobotah.

Sploh v tujino kaj?

miko22 je izjavil:

Tudi nebroj drugih storitev ta vikend ni deloval (tudi digitalnih)

Katere storitve niso delovale od petka do torka? Naštej, prosim.
Banke naj prilagodijo svoje sisteme letom primerno.
Saj tudi klicnega dostopa ni več.
Na moj denar sem čakal od četrka do srede zjutraj. Se vam zdi to normalno?! Skoraj cel teden!

Ne uporabljaj mednarodnega bancnistva ce je prekomplicirano zate. Drugace pa recimo ni bilo dostopa do zemljiske knjige, trgovanje na borzah je bilo omejeno... point je, da klasicna sepa nakazila rabijo do par dni. In ce nakazes popoldan tik pred 4 dnevnimi prazniki, je to povsem normalno in ce tega nisi sposoven upostevat, ne uporabljaj tako kompleksnih resitev ali pa poisci ponudnika, ki ti bo omogocal kar zelis, sam ne potem jokat ce ne bo zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

driver_x ::

Jaz pa mislim, da je point v tem, da leta 2023 tako "komplicirane" storitve kot je nakazilo denarja, ne bi smele trajati več od nekaj sekund.

Groot ::

driver_x je izjavil:

Jaz pa mislim, da je point v tem, da leta 2023 tako "komplicirane" storitve kot je nakazilo denarja, ne bi smele trajati več od nekaj sekund.


Ja daj potem pa razvij hipno storitev prenosa denarja pa boš glavni na marketu. Oh wait malo na pamet ane?

driver_x ::

Razvijam precej storitev, ki se izvajajo hipno. Nekatere se morajo izvesti v največ 100 milisekundah. Zato me res zanima razlog, zakaj to ni mogoče pri bančnem nakazilu in zakaj v tem primeru storitve ne delujejo čez praznike. Prepričan sem, da tehnične omejitve niso razlog.

Pro ::

Tehnične omejitve niso razlog.
Predvsem gre za preprečevanje pranja denarja. Nekdo mora skrbeti za nadzor nad sumljivimi in večjimi transakcijami. In to se med prazniki in vikendi ne izvaja v polni meri.

tonttu ::

Medtem ko ni problema avtomatsko in v real time izlusciti dolocene problematicne besede, skupke besed itd. iz miljard telefonskih pogovorov, sms-ov, e-mail, web browsanja itd. je problem to urediti za tistih par bancnih transakcij? Resno mislis, da v eni sobi sedi 15 "nadzornikov", ki gledajo bancne transakcije in si mislijo "hmm.. tale pa financira teroriste, dajmo to preverit"?

Utk ::

Resno mislis, da v eni sobi sedi 15 "nadzornikov", ki gledajo bancne transakcije in si mislijo "hmm.. tale pa financira teroriste, dajmo to preverit"?

V resnici da, dobesedno to delajo.

Pro ::

Avtomatski sistem v realnem času je seveda velika pomoč. Ključno pa še vedno opravijo "nadzorniki". Mislim da je takih v NLB vsaj 10.

Kebo ::

Mene so enkrat iz bankarta klical, da nekdo prav zdaj kupuje z mojo kartico po indoneziji, če jo blokirajo.

Pro ::

Kebo je izjavil:

Mene so enkrat iz bankarta klical, da nekdo prav zdaj kupuje z mojo kartico po indoneziji, če jo blokirajo.


Nekateri iluzorno mislijo, da to vse računalniki delajo...
Tudi mene enkrat pred leti, da je bila ukradena kartica in da sta dva plačila že šla skozi. In to v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pro ()

tonttu ::

Klicejo te racunalniki res ne, kontrolo karticnih transakcij bi si pa skoraj upal staviti da delajo. Ce ne, potem je to precej dober razlog da gres cim dlje proc od taksne banke, kjer ljudje gledajo transakcije in ugotavljajo ali so ok ali ne.

Ales ::

tonttu je izjavil:

Klicejo te racunalniki res ne, kontrolo karticnih transakcij bi si pa skoraj upal staviti da delajo. Ce ne, potem je to precej dober razlog da gres cim dlje proc od taksne banke, kjer ljudje gledajo transakcije in ugotavljajo ali so ok ali ne.

Ne želi si biti odvisen samo od algoritmov. Imaš na spletu neskončno zgodb, kako so ljudje nadrsali pri podjetjih, ki se preveč zanašajo na avtomatiko in nimajo možnosti človeškega stika.

Zaenkrat še nismo tam, da bi si kdorkoli pameten želel tega in še dolgo ne bomo, če sploh kdaj.

Kakor so ti že drugi povedali, normalno da se v bankah uporablja avtomatika za filtriranje in iskanje neželenih vzorcev, ampak ne pa za vse končne odločitve. In prav je tako.

Iz tvojih postov se zdi, da si o celotni problematiki razmišljal natanko 3 sekunde in še to površno.

tonttu ::

Nikjer nisem napisal, da bi si zelel da racunalnik prevzame odlocanje. Vem pa kako na podrocju interneta in telefonije delajo te stvari in tam pac ni ljudi, ki gledajo "transakcije" in se odlocajo ali je stvar ok ali ne. Zakaj je to dobro, je pa verjetno brez potrebe razpravljati. Kot prvo dela 24/7, kot drugo je precej bolj natancno, dosledno in zmogljivo kot pa clovek. In ceprav je klicev, mailov, sms-ov itd. za razred par miljonov vec kot bancnih transakcij, je tudi bancnih transakcij se vedno toliko, da ni najmanjse opcije, da bi clovek to (uspesno) nadzoroval. In zato tudi ni najmanjse potrebe, da nakazila ne bi sopala 24/7 ne pa od 7:00 do 15:00 ce ni slucajno praznik ali vikend. Ce katera banka se vedno to kontrolira rocno kot sem se prej zajebaval, potem je resno najboljse, da se ta moment zapre.
Zares niti ni vazno ali se gre za Sovo, NSA ali kaksno drugo sluzbo, ali pa za navaden spam filter na mailu. Stvari tecejo avtomatsko, ce pa je kaj problematicnega pa (tudi med vikendom) posreduje clovek. Ne vem zakaj bi bile bancne transakcije tako posebne, da se to ne bi dalo, oz. zakaj bi kdo resno verjel, da leta 2023 to se vedno dela nekdo rocno. Ce bi imela NLB 10 zaposlenih za to "kontrolo", potem si predstavljaj koliko jih bi potem morala imeti HSBC, BNP, Citigroup ali kaj podobnega, ki imajo za razred par miljonov vec strank in posledicno transakcij kot neka NLB.

MrStein ::

Groot je izjavil:

driver_x je izjavil:

Jaz pa mislim, da je point v tem, da leta 2023 tako "komplicirane" storitve kot je nakazilo denarja, ne bi smele trajati več od nekaj sekund.


Ja daj potem pa razvij hipno storitev prenosa denarja pa boš glavni na marketu. Oh wait malo na pamet ane?

Je že davno razvita.
Oh wait malo na pamet ane?

Kebo je izjavil:

Mene so enkrat iz bankarta klical, da nekdo prav zdaj kupuje z mojo kartico po indoneziji, če jo blokirajo.

Plačevanje s kartico in nakazila so dve različni zadevi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Pro je izjavil:

Tehnične omejitve niso razlog.
Predvsem gre za preprečevanje pranja denarja. Nekdo mora skrbeti za nadzor nad sumljivimi in večjimi transakcijami. In to se med prazniki in vikendi ne izvaja v polni meri.
OK.

Ampak kako pa to potem laufa pri SEPA Instant?

MrStein ::

Ni treba overanalyzirati.
Gre preprosto za to, da omenjena "klasična" banka ni posodobila svoje sisteme, da bi uporabila SEPA Instant namesto stare metode.

Saj je pri večini tako (NLB, Sparkasse preverjeno, druge verjetno podobno).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Tidule je izjavil:

Saj instant sepa je vedno opcija, sam kaj ko je treba par centov vec placat, pa je lazje jokat zakaj ni nakazil cez veliko noc.

Ne ni je. Razen če misliš opcijo "nujno" ki je obstajala že pred uvedbo SEPA Instant plačil.

Sem poskusil na Sparkasse. Tudi z opcijo "nujno" je izvedba nakazila komaj čez tri dni.

Če pa kdo pozna rešitev, pa so me sama ušesa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pingme ::

NLB plačila čez mobilno banko so instant, čez spletno pa ne. V naslednjih mesecih naj bi posodobili oboje in prešli na skupno platformo, takrat bodo upam tudi e-računi vidni v mobilni banki.
Ko čez KlinIn nakažeš na N26, pride obvestilo o nakazilu iz N26 v eni sekundi po tem ko klikneš Potrdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

kixs ::

Dela tudi ob praznikih (recimo velikonocni, ki je prakticno po celi Evropi) in vikendi?

MrStein ::

Načeloma ja. 24/7
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gansta ::

Zanimivo je da iz Revolout na N26 je instant med tem ko obratno pa ne vedno (včasi tudi nekaj dni) - govorim za brezplačne opcije

matobeli ::

Niti ni zanimivo, Revolut ima privzeto Instant sepa ki je zastonj, N26 ima pa instant plačljiv

twom ::

Sem si nakazal na Pošti v četrtek ob 18. uri, ko zapirajo. V petek je že bilo na N26. Ne vem kva imate za ene probleme...

gansta ::

twom je izjavil:

Sem si nakazal na Pošti v četrtek ob 18. uri, ko zapirajo. V petek je že bilo na N26. Ne vem kva imate za ene probleme...


Očitno živiš še v kameni dobi, vse se da urejati elektronsko in to instantno - govorimo o sekundah med nakazilom!

twom ::

gansta je izjavil:

twom je izjavil:

Sem si nakazal na Pošti v četrtek ob 18. uri, ko zapirajo. V petek je že bilo na N26. Ne vem kva imate za ene probleme...

Očitno živiš še v kameni dobi, vse se da urejati elektronsko in to instantno - govorimo o sekundah med nakazilom!
A ja? Kako pa? Imam samo N26. Pa mi prosim razloži kako si lahko naložim gotovino, ki sem jo dobil na roko, na svoj račun. Za trajnik/direktno bremenitev pač rabim stanje na računu.

p.s. debata je bila koliko časa traja transakcija, ne kakšna transakcija je smiselna ali potrebna v dani situaciji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

cortez ::

-------------------------------------
1. Visa elektron - 10 eur za 4 leta.
-polog gotovine;

2. Revolut
- Top UP iz NKBM Vise;

3. N26
- Instant Sepa iz Revoluta
-Top UP iz Revoluta

------------------------------------

matobeli ::

Na visi od NKBM je zastonj polog gotovine?

Dober workaround drugač.

delavec44 ::

Je, do 2k€ na mesec.

barakus ::

Pa revolut ne računa provizije za top up iz plačilne kartice?

matobeli ::

Ne, ni. To je bil celo eden izmed njihovih večjih prodajnih pointov.

urosz ::

A ve kdo ce trenutno n26 se odpira racune slovencem?
Za ženo sem par mesece nazaj naredil request za odprtje in so jo dali na nek waiting list, pa ni ne duha ne sluha od tedaj.

Kako je trenutno, ve kdo?

anketar ::

cortez je izjavil:

-------------------------------------
1. Visa elektron - 10 eur za 4 leta.
-polog gotovine;

2. Revolut
- Top UP iz NKBM Vise;

3. N26
- Instant Sepa iz Revoluta
-Top UP iz Revoluta

------------------------------------


I kneel, $0 fee master

twom ::

cortez je izjavil:

-------------------------------------
1. Visa elektron - 10 eur za 4 leta.
-polog gotovine;

2. Revolut
- Top UP iz NKBM Vise;

3. N26
- Instant Sepa iz Revoluta
-Top UP iz Revoluta

------------------------------------
Še zmeraj ne vem kako položiš gotovino na Revolut ali Viso elektron, da si bom hipno prenakazal na edini (N26) račun...

delavec44 ::

Na pladnju ti je bilo prinešeno, kar smo ostali morali sami raziskati. Če nočeš razumeti, se raje drži slo bank.

111111111111 ::

kixs je izjavil:

Dela tudi ob praznikih (recimo velikonocni, ki je prakticno po celi Evropi) in vikendi?

Da, testirano med veliko nočjo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Ascendor ::

urosz je izjavil:

A ve kdo ce trenutno n26 se odpira racune slovencem?
Za ženo sem par mesece nazaj naredil request za odprtje in so jo dali na nek waiting list, pa ni ne duha ne sluha od tedaj.

Kako je trenutno, ve kdo?

Moraš odpreti račun preko mobile appa, ne it na spletno stran, pa bo takoj.
««
178 / 204
»»