» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
177 / 204
»»

matobeli ::

Če pride do zlorabe itak banka pokrije. Svoje prihranke imaš pa itak nek ločeno, oziroma, tud če bi jih imel na ločenem spaceu ti ne pobere dol.

delavec44 ::

Pa res vedno banka pokrije? Se nikoli ne zakomplicira?

dev ::

Tudi jaz sem slišal od prijatelja, da je imel neke transakcije v indijskih rupijih par tednov nazaj. Zgleda kot da je res neka baza kartic bila ukradena.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Pa res vedno banka pokrije? Se nikoli ne zakomplicira?


Pokrijejo zavarovalnice, zaplete se edino pri res bizarnih primerih, kjer je prisotna huda malomarnost uporabnika (objave slik kartice, pin napisan na kartici...).

delavec44 ::

To razumem. Samo če en indijec zlorabi kartico je lažje dokazati, kot če ti jo "sosed" in z njo nakupi v sosednji trgovini. Kako dokažeš, da nisi bil ti?

Daš prijavo na policijo, jim je to dovolj?

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

V zgornjem primeru bi se recimo zapletlo, če bi bilo iz poročila razvidno, da si pravzarpav ti prostovoljno dal kartico sosedu skupaj s pinom in je potem on zlorabil tvoje zaupanje. V takem priermu bi zavarovalnica upravičeno zavrnila zahtevek. Drugo pa je, če bi iz poročila izhajalo, da je sosed vlomil v tvojo hišo in te tri dni mučil, da si mu povedal PIN.

Presoja se pač case by case. In dejanskih primerov kjer sosed dejansko zlorabi kartico je bizarno malo v priemrjavi z dejanskimi online zlorabami. Tudi, če ti sosed odnese kartico bo v fizičnih trgovinah brez PIN bolj malo lahko porabil. Zavarovalnice niso pač po juhi priplavale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

darkolord ::

Zato je verjetno napisal "sosed".

Bom malo preuredil njegovo vprašanje - če kupim online nekaj v indijskih rupijih in rečem "to nisem bil jaz", kaj bo banka/zavarovalnica naredila?

Kako daleč grejo s preiskavami?

V ZDA imajo večinoma še magnetni trak brez PIN-a, tako da so tam zlorabe in povračilo škode kar rutinske. Kako pa je pri nas?

Tudi običajen "chargeback" je tam rutinski, na naših bankah pa skoraj misija nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Tidule ::

Tudi običajen "chargeback" je tam rutinski, na naših bankah pa skoraj misija nemogoče.

Imaš za to kaj bolj konkretnega al tako malo po občutku? Lani sem imel dva chargebacka, oboje kickstater, oboje brez težav, sam pač traja. Mogoče sem imel srečo, ampak ne morem se pa strinjat z oceno, da je to misija nemogoče. Je pa seveda res, da pogoji chargback pri EU bankah niso enaki tistim v ZDA. Tako, da zgolj enako ime ne pomeni enakih postopkov ali enakih pravic.

Bom malo preuredil njegovo vprašanje - če kupim online nekaj v indijskih rupijih in rečem "to nisem bil jaz", kaj bo banka/zavarovalnica naredila?
Kako daleč grejo s preiskavami?
Milion dolar question. Take stvari se ugotavlja case by case. Zavarovalnica preveri podatke, ki jih ima na voljo. Preveri se tudi zgodovina imetnika kartice, nakupovalne navade itd. Dodatno zahteva dokumentacijo od trgovca. Praviloma so stvari zelo črno bele, vedno se pa najdejo robni primeri. Pomembno vlogo igra tudi to kako se spoštuje varnostne mehanizme, ki so na voljo, ker to drastično zmanjša zlorabe. Treba vedet, da zavarovalnice ogromno bremena prenesejo na trgovce. Če ti v nulo ne spoštujejo varnostnih elementov, gre po hitrem postopku na njihov račun. Treba razumet, da so zadaj velike B2B pogodbe, kjer dejansko zavarovalnici ni v interesu da zadeve zapenja s potrošnikom, ker je trgovec bistveno mehkejša tarča.

Če ti nekaj naročiš online na svoje ime in naslov, kjer je razvidno, da si tranzakcijo potrdil tudi z 2FA to pač ni isto, če na neki shady indijski strani nekdo kupi skladanco gift cardov za lokalnega ponudnika.

Seveda, pa bo zavarovalnica zoper tebe ukrepala, če se bo izkazalo, da gre za poskus goljufije. Samo potem smo hitro v kategoriji kaznivih dejanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

k4vz0024 ::

Preko UPN sem na svoj bančni račun pri N26 nakazal denar. Koliko časa traja, da dobim denar N26?

darkolord ::

Od nekaj sekund do nekaj dni.

Večinoma v roku enega delovnega dne.

kixs ::

Ze dolgo si nisem nakazoval iz DH na N26.

Kaksne so izkusnje za cas prenosa zadnje case? Pred leti je bilo vedno vse isti dan - nakazano zjutraj, na racunu nekje popoldne.

tikitoki ::

kixs je izjavil:

Ze dolgo si nisem nakazoval iz DH na N26.

Kaksne so izkusnje za cas prenosa zadnje case? Pred leti je bilo vedno vse isti dan - nakazano zjutraj, na racunu nekje popoldne.


Meni izvede prenos isto sekundo. Sicer z NLB na N26.

kixs ::

Verjetno das instant SEPA prenos.

Bom videl kako bo. Ob 8-ih je bil odliv iz DH-ja. Priliv bi moral biti nekje med 14 in 16h.

Pro ::

Jaz večkrat nakažem iz DH na N26. Če izvedem nakazilo zjutraj pride nekje pozno popoldne, okoli 16h ure.

matobeli ::

Dh ima navadni nalog po 0.34EUR, Instant sepa pa po 0.49EUR, tistih 15c res ni baš neka razlika.

Kar se tiče navadnega prenosa sem imel že vse, dve uri ali 6, ni nekega pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

predi ::

tikitoki je izjavil:

kixs je izjavil:

Ze dolgo si nisem nakazoval iz DH na N26.

Kaksne so izkusnje za cas prenosa zadnje case? Pred leti je bilo vedno vse isti dan - nakazano zjutraj, na racunu nekje popoldne.
Meni izvede prenos isto sekundo. Sicer z NLB na N26.
Kako pa to dosežeš z NLB?

tikitoki ::

kixs je izjavil:

Verjetno das instant SEPA prenos.

Bom videl kako bo. Ob 8-ih je bil odliv iz DH-ja. Priliv bi moral biti nekje med 14 in 16h.


Nope, cisto regularen prenos.

predi je izjavil:

tikitoki je izjavil:

kixs je izjavil:

Ze dolgo si nisem nakazoval iz DH na N26.

Kaksne so izkusnje za cas prenosa zadnje case? Pred leti je bilo vedno vse isti dan - nakazano zjutraj, na racunu nekje popoldne.
Meni izvede prenos isto sekundo. Sicer z NLB na N26.
Kako pa to dosežeš z NLB?


NLB klik. Osnovno nakazilo za 40 centov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

predi ::

Vsaj v mojem primeru UPN nakazilo še vedno pride iz NLB na N26 ob naslednjem terminu medbančnih poravnav, torej ne instantno. Nazadnje kakšen teden nazaj. Je pa res, da sem nalog oddal čez vikend.

kixs ::

kixs je izjavil:

Verjetno das instant SEPA prenos.

Bom videl kako bo. Ob 8-ih je bil odliv iz DH-ja. Priliv bi moral biti nekje med 14 in 16h.


Evo. Priliv na N26 ob 12:11.

PINki ::

Pri meni tudi NLB->N26 instantno nakaže. Iz Nbanke->N26 pa traja od nekaj ur do naslednjega dne.

Aleksandra0 ::

Spoštovani uporabniki banke N26 in drugih neobank,

želeli bi vas vljudno povabiti k raziskavi neobančnega trga v Sloveniji, ki trenutno poteka na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru. Prosili bi vas za izpolnitev kratkega anketnega vprašalnika, ki se nahaja na sledeči povezavi: https://www.1ka.si/a/402782af
Vaši odgovori so popolnoma anonimni, vzamejo vam le nekaj minut in pomembno prispevajo k razumevanju neobančnega fenomena in razvoju znanosti na tem področju.
V upanju na sodelovanje se vam najlepše zahvaljujem za vaš čas. Zelo bomo veseli tudi vsake delitve ankete.

Lep pozdrav,
asist. Aleksandra Amon, mag. ekon. in posl. ved

matobeli ::

"fenomena", če maš zastonj storitve pri kateri ti ni treba vsat iz naslonjača in ima dober app... komajda fenomen proti tistemu kar je obstajalo prej.

BuDi79 ::

Ljudje, ki temu pravijo fenomen so mag. ekon. in posl. ved.
Fenomen je NLB, to je fenomen.

matobeli ::

Sem sicer rešil anketo, ampak niti ni bilo vprašanj ki bi zajemala bistveno razliko med klasičnimi in neo bankami. Kot da bi bilo gledano zgolj iz perspektive navadne banke iz leta 2015, pa smo prilezli tudi pri navadnih bankah precej naprej.

Tko da res ja, škoda da se zelo fino tematiko obravnava po učbeniku.
"diplomske naloge in raziskave na Inštitutu za finance in umetno inteligenco Univerze v Mariboru"
;((

miko22 ::

BuDi79 je izjavil:

Ljudje, ki temu pravijo fenomen so mag. ekon. in posl. ved.
Fenomen je NLB, to je fenomen.


Pa še kak maš prav.
Jaz sploh ne razumem kako lahko fenomen NLB še sploh obstaja. Mora biti folk pa res neumen, da plačuje za svoj denar.

Veron ::

PINki je izjavil:

Pri meni tudi NLB->N26 instantno nakaže. Iz Nbanke->N26 pa traja od nekaj ur do naslednjega dne.

Opazil en paradoks.
V kolko si nakažem iz NLB spletne banke -> N26 je naslednji dan.
V kolko si nakažem iz mobilne banke NLB -> N26 je takoj.

matobeli ::

Zgleda je na mobilni privzeto nastavljen instant sepa, na spletni pa navaden sepa. Čist možno da je bug.

estons ::

Aleksandra0 je izjavil:

Spoštovani uporabniki banke N26 in drugih neobank,

želeli bi vas vljudno povabiti k raziskavi neobančnega trga v Sloveniji, ki trenutno poteka na Ekonomsko-poslovni fakulteti Univerze v Mariboru. Prosili bi vas za izpolnitev kratkega anketnega vprašalnika, ki se nahaja na sledeči povezavi: https://www.1ka.si/a/402782af
Vaši odgovori so popolnoma anonimni, vzamejo vam le nekaj minut in pomembno prispevajo k razumevanju neobančnega fenomena in razvoju znanosti na tem področju.
V upanju na sodelovanje se vam najlepše zahvaljujem za vaš čas. Zelo bomo veseli tudi vsake delitve ankete.

Lep pozdrav,
asist. Aleksandra Amon, mag. ekon. in posl. ved


Kakšno je to vprašanje, če me moti, da "večino storitev pri neobankah opravi umetna inteligenca"?? To sploh ni res, oz. edino, če kot "umetno inteligenco" razumemo navadno programsko opremo, ki stoji v ozadju - enako kot pri tradicionalnih bankah. Ali pa mogoče mislite, da v NLB uslužbenci na roko preračunavajo obresti in računajo stroške pri plačilu položnice??

Na splošno se mi zdi škoda, da je anketa o tako potencialno zanimivem področju slabo zastavljena. Kot so tudi predhodniki povedali, večino storitev neobank (dosegljivost 24/7, mobilno in spletno bančništvo) ponujajo tudi tradicionalne banke, vprašanja pa ne odražajo tega.

Thomxy ::

No... Res, da ni perfektna... Ampak se tu videl že mnogo slabše sestavljenih anket.
Kar pa vedno napišem in se nikoli ne zgodi je: če že dobite podatke iz teh anket, dajte deliti tudi rezultate, zaključke.

matobeli ::

včasih v anketi piše kje bodo objavljeni rezultati, to je pa praktično maksimum ki se zgodi.

MrStein ::

matobeli je izjavil:

Zgleda je na mobilni privzeto nastavljen instant sepa, na spletni pa navaden sepa. Čist možno da je bug.

Bolj verjetno je, da se jim ni dalo nadgraditi spletno aplikacijo, medtem ko je app nov in zato podpira nove feature-je.

Bo pa baje čez nekaj mesecev obvezna uporaba Instant načina, pa bodo takrat vsepovsod nadgradili. Vsaj upamo lahko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Ja? A so od N26 kaj povedal kaj to pomeni za nas? Da navjo kakšnega feeja not uvedli.

delavec44 ::

Sepa instant je po strošku na transakcijo (dejanskem, ne kaj banka zaračuna kar je 100x več) še cenejši. In če bo to edina sepa podprta opcija, potem zaradi tega ne morejo dražiti.

Revolut ima sepa instant že dolgo edino in privzeto ter zastonj.

Ales ::

delavec44 je izjavil:

Sepa instant je po strošku na transakcijo (dejanskem, ne kaj banka zaračuna kar je 100x več) še cenejši. In če bo to edina sepa podprta opcija, potem zaradi tega ne morejo dražiti.

Revolut ima sepa instant že dolgo edino in privzeto ter zastonj.

Vpeljava tega je za banke zastonj? Zanimivo.

Kakorkoli obrneš, dražijo lahko kar hočejo, s kakršnim koli opravičilom, ali tudi čisto brez.

delavec44 ::

Ker drugače se pa IT sistemi nič ne posodabljajo?

miko22 ::

Včeraj sem si iz Intesasaopaolo nakazal 400€ na N26
Danes do 17 ure še ni nakazila. Kdo mučka?

GupeM ::

SEPA. Od danes do torka plačilni promet zaradi praznikov ne dela.

miko22 ::

Ja, ampak nakazal sem včeraj, torej bi danes dopoldan moralo to biti na računu.

Pro ::

Ne, cel petek in ponedeljek so SEPA plačila zaustavljena. Kar se je včeraj zaključilo se je preneslo, sedaj pa šele v torek naprej.

Obvestilo banke:
Spoštovane stranke,

Evropski plačilni sistem TARGET2 na veliki petek, 7. aprila 2023, in na velikonočni ponedeljek, 10. aprila 2023, ne bo posloval, zato banke in hranilnice v državah Evro območja ne bomo izvajale medbančnega plačilnega prometa.

Na omenjena dneva bo možno izvajati le interne transakcije med računi, odprtimi v Delavski hranilnici, ne bo pa možno izvajati transakcij med računi pri Delavski hranilnici ter računi, odprtimi pri drugih bankah. Opisana omejitev velja tudi za direktne obremenitve SEPA (SDD).

Plačilni nalogi, oddani z valuto 7. 4. 2023 in 10. 4. 2023, za transakcije med računi, odprtimi v drugih bankah, bodo izvršeni prvi naslednji delovni dan, torej v torek, 11. 4. 2023. Plačila, za katera je nujno, da so poravnana do 7. 4. 2023, je potrebno opraviti že v četrtek, 6. 4. 2023.

Izvajanje takojšnjih plačil v spletnih in mobilnih bankah (DH Osebni, DH Mobilni in DH Poslovni) bo na omenjene dneve potekalo nemoteno. Nemoteno bo delovala tudi storitev Flik v mobilni denarnici DH Denarnik.

MrStein ::

Pro je izjavil:

Ne, cel petek in ponedeljek so SEPA plačila zaustavljena. Kar se je včeraj zaključilo se je preneslo, sedaj pa šele v torek naprej.


Instant nakazila delajo ves čas. Verjetno Intesa še nima tega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vinkop ::

MrStein je izjavil:

Pro je izjavil:

Ne, cel petek in ponedeljek so SEPA plačila zaustavljena. Kar se je včeraj zaključilo se je preneslo, sedaj pa šele v torek naprej.


Instant nakazila delajo ves čas. Verjetno Intesa še nima tega.

najbrž res, ker sem jaz danes, sicer z revolutom, opravil dva nakazila, enega na skb, drugega na nkbm in sta bila oba izvršena v eni minuti.

GupeM ::

To je SEPA instant. Kdaj si pa včeraj nakazal? Popoldne?

miko22 ::

V četrtek nakazal, še danes do sedaj ni denarja na računu.
Piše 2 working days...če je vikend lahko celo 3. Šalabajzeri.

OrkAA ::

In, koliko working days je bilo med četrtkom in danes?

miko22 ::

danes je drugi :D

OrkAA ::

Tako petek kot ponedeljek je bil SEPA promet zaprt, tako da smo danes komaj na dobrem dnevu. Odvisno kdaj si nakazal sicer.

Hovdra ::

miko22 je izjavil:

V četrtek nakazal, še danes do sedaj ni denarja na računu.
Piše 2 working days...če je vikend lahko celo 3. Šalabajzeri.

Dej si par postov više preberi obvestilo od DH (ki velja za VSE banke vključene v Evropski plačilni sistem TARGET2), saj se ta praksa glede velikonočnih praznikov vleče že leta (enako je tudi okoli Božiča itd).

Dejansko šalabajzer na koncu izpadeš ti, ker meniš, da se morajo drugi prilagajati tvojim potrebam. Ne bi škodovalo, če bi kdaj kakšna obvestila prebrali in zraven razmišljali (recimo zakaj so obvestilo dali, kaj to pomeni za uporabnike, koliko časa traja...).

Groot ::

miko22 je izjavil:

V četrtek nakazal, še danes do sedaj ni denarja na računu.
Piše 2 working days...če je vikend lahko celo 3. Šalabajzeri.


Ja ni kej, res si pravi šalabajzer ja :))

MrStein ::

Ne palamudi. Smo leta 2023 in že vsaj leto dni imamo takojšnja nakazila, ki delujejo 24/7/365.
Da pri njegovi banki tega ni, pomeni da so šalabajzeri kvečjemu oni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tidule ::

Saj instant sepa je vedno opcija, sam kaj ko je treba par centov vec placat, pa je lazje jokat zakaj ni nakazil cez veliko noc.
««
177 / 204
»»