» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
173 / 204
»»

velikBrokoli ::

Kaj te pa stane? ;(( sprobaj..

buttcrack ::

meh... sem prebral bolj podrobno in razen zastonj instant prenosa ni nekih hudih benefitov. ta lično kartico dobiš šele po koncu traila.

WhiteAngel ::

A je možno, da je ločen namen in sklic (referenca) posebnost slovenskih UPNjev? N26 na noben način ne morem prepričat, da bi izpolnil SI12 oz. SI00 sklice.

GupeM ::

Ja, to je posebnost slovesnkih UPN-jev.

Tidule ::

sklici so SI specifika, predebatirano že 10000x. Na N26 lahko mirno napišeš sklic SI12/SI00 samo ne bo kontrole ali je številka pravilno vpisana ali ne. Se pa zna zgodit (vedno redkeje) da zaradi tega nakazilo ne bo avtomatično poknjiženo in bo treba kako potrdilo poslat.

Netrunner ::

Kdor ima trajnike na N26 mi lahko pove iz kakšnega space-a se jemlje denar? Lahko trajnik vežeš na določen space? Kako pa je kaj s provizijo pri trajniku?

hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

driver_x ::

Provizije ni, meni se plačujejo iz osnovnega računa, nisem pa preverjal, če je možno karkoli spreminjati.

CyberPunk ::

A kdo ve, ce N26 zaracuna kaksno provizijo za "neaktivnost" (npr. ce kartice/racuna nisi uporabljal par mesecev)?

bastadu ::

Ne.

Skyman ::

Ima kdo tezave pri prihodu v app.Meni skos geslo zahteva,FaceID sprejme nakar zahteva geslo,ok dam geslo pridem notri.Zaprem app zgodba se ponovi.Gledam nekaj da imajo neke tezave tudi drugi.

https://www.totalbug.com/n26/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

ales85 ::

Skyman je izjavil:

Ima kdo tezave pri prihodu v app.Meni skos geslo zahteva,FaceID sprejme nakar zahteva geslo,ok dam geslo pridem notri.Zaprem app zgodba se ponovi.Gledam nekaj da imajo neke tezave tudi drugi.

https://www.totalbug.com/n26/

Nobenih težav zame (Android).

Skyman ::

Thx,vrjetno kak bug ne vem vceraj je bil update iOS.Placevati nisem probal.

buttcrack ::

meni tudi na iosu zadnje par dni vedno zahteva geslo, dost zoprno ja.

Skyman ::

Je kar zoperno,sploh ko faceID gre cez se vedno hoce geslo,pa recimo ce potem faceid ponovno zahtevas te blokira za 30min..Moras takoj geslo dati drugace si 30 min out :|.Upam da popravijo ker al revolut oz mbils normalno dostopam preko faceid prav tako ostale app nisem imel nikoli problemov,zato sem pisal.

dev ::

Moj iPhone7 se zgleda poslavlja, cene novih so mi pa predaleč, zato poglejujem spet proti kakšnim mid range Android telefonim. Zanima me, če mi lahko kakšen Android uporabnik preveri, kakšno je trenutno stanje, ali N26 že podpira skeniranje QR kod na položnicah (na iOS zadeva deluje, na Androidu pa vem, da so bile težave)? Vidim tudi, da N26 še vedno uradno ne podpira Google Pay v Sloveniji, čeprav je Google odprl za Slovenijo :(
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

BlaY0 ::

Meni tudi ne potegne QR kode iz N26 aplikacije na Androidu, medtem ko mi jo katerakoli druga aplikacija za skeniranje QR kod prebere brez problema. QR koda na SLO položnicah se začne z oznako UPNQR... po moje N26 nima pojma kaj to pomeni, ker gre za nacionalno oznako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

matobeli ::

Ampak sam na androidu ne ve zakaj gre, na iOS pa ve. Mogoče bi mogli bit mi uporabniki bolj sitni, dokler to moti 5 ljudi se verjetno nihče ne sekira.

WhiteAngel ::

A je kdo uspel povezat GnuCash z N26? (HBCI, FinTS, PSD2...)

BlaY0 ::

matobeli je izjavil:

Ampak sam na androidu ne ve zakaj gre, na iOS pa ve. Mogoče bi mogli bit mi uporabniki bolj sitni, dokler to moti 5 ljudi se verjetno nihče ne sekira.

OK, dajmo potem v oceno aplikacije to napisat... jaz sem ravnokar.

driver_x ::

WhiteAngel je izjavil:

A je kdo uspel povezat GnuCash z N26? (HBCI, FinTS, PSD2...)


Probaj preko saltedge storitve.

BlaY0 ::

BlaY0 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ampak sam na androidu ne ve zakaj gre, na iOS pa ve. Mogoče bi mogli bit mi uporabniki bolj sitni, dokler to moti 5 ljudi se verjetno nihče ne sekira.

OK, dajmo potem v oceno aplikacije to napisat... jaz sem ravnokar.

Hmm, so opazili. Pa da vidimo če bo šlo oziroma kako hitro bo šlo to naprej do engineeringa.

dev ::

@BlaY0 Kakšen odgovor pa si dobil?
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

letmein ::

Živjo,
ima kdo izkušnje s preklicem Moneybeam transakcije? Me je en Švabo iz eBay bolhe nategnil (nikoli poslal kar je prodajal). Dispute vidim, da stane 15€, koliko časa rabijo ponavadi?

Jakkob ::

pozabi ... ne boš dobil in škoda 15€
šola za drugič

letmein ::

Mislim glede na to, da je transakcija znotraj banke(N26), bi si kvečjemu mislil obratno? Imam tudi njegove osebne podatke, tako, da tako zlahka je ne bo odnesel. :D

Hovdra ::

Potem pa ga prijavi njihovim organom za prevaro al neki.

Tidule ::

N26 nima nic s tem da te je prodajalec nategnil in noben dispute pri banki tega ne bo spremenil.

Lahko pa seveda prijavis goljufijo na policiji.

Jakkob ::

Točno tako. Kako naj banka ve da nisi ti tisti ki nateguješ in si v resnici zadevo dobil (ne namigujem da si, pravim samo da banka tega ne more vedet in zato v takem primeru ne morejo narest nič)

matobeli ::

Ne da ne morejo, ne_smejo nardit nič. Bankam se celo da zaupat ker so striktno zavezane zakonodaji, ne da je zakonodaja izjemno pravična, ampak vsaj je in banke se je držijo.

*ne smejo, razen če se zakonodajalec (sodišče) drugače odloči

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

delavec44 ::

Ne rečem da je to primerljivo, ampak zakaj pa potem pri plačilu s kartico lahko daš dispute kjer banka pretehta dokaze in ti lahko povrne denar?

Vem, da sepa transferji ne morejo biti povrnjeni, kam pa spada moneybeam?

Karen ::

To pa ni res... banka pretehta dokaze samo, če prijaviš zlorabo kartice - to da si ti plačal pa recimo nisi dobil blaga banke ne zanima.

matobeli ::

Točno tako, zajebavajo te pa ker bo to škodo pokrila banka in ne storilec.

BuDi79 ::

Karen je izjavil:

To pa ni res... banka pretehta dokaze samo, če prijaviš zlorabo kartice - to da si ti plačal pa recimo nisi dobil blaga banke ne zanima.
To pa sploh ne drži.
Med korono eni niso želeli/zmogli vračati denarja za neopravljene storitve. Si dal pritožbo na banki in lepo dobil denar nazaj na kartico.

delavec44 ::

Budi ima prav. Sam sem dobil povrnjeno z Aliekspresa, ker Kitajec ni hotel, dokaza o dostavi pa ni imel.

Da ne bo kdo narobe bral. Tudi Ali ni hotel, pretehtal in povrnil je Revolut.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Ne rečem da je to primerljivo, ampak zakaj pa potem pri plačilu s kartico lahko daš dispute kjer banka pretehta dokaze in ti lahko povrne denar?

Vem, da sepa transferji ne morejo biti povrnjeni, kam pa spada moneybeam?

Zato ker nakazila preko trr in kartice niso ista stvar. Sta povsem rqzlicna placilna instrumenta z povsem rqzlicnimi pogoji poslovanja. Pri karticah so vse tranzakcije zavarovane (postopek se imenuje chargeback) in v primeru zlorab se v taksno tranzakcijo lahko poseze oziroma ce to ni vec mozno potem zavarovalnica povrne skodo. Enostranski posegi v primeru zlorab so del pogojev uporabe kartic in se trgovci z njimi eksplicitno strinjajo. Postopek je praviloma tak, da ti obvestis svojo banko in predlozis dokazila o tem kaj se je zgodilo. Banka stvari poslje izdajalcu kartice (mastercard, visa...), ki potem pozove trgovca da predstavi svojo plat. Potem sprejemjo odlocitev. Ali ugodijo ali ne je stvar internih postopkov. Zlorabe in podobno praviloma niso problem, pri ostalih konfliktih pa je ogrombo odvisno tudi od trgovca kako se odzove. Ni pa banka sodisce, da se bo z zadevo ne vem kaj ukvarjala.
Kam sodi moneybeam - preveri kako je bil denar nakazan. Ce preko kreditne kartice, potem veljajo pogoji poslovanja s kreditnini karticani. Ce preko trr potem pa veljajo pogoji za placila trr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Mislim da je moneybeam interno nakazilo med N26 uporabniki. Torej definitivno ni vključena Visa/Mastercard, ni pa tudi klasični sepa prenos. Tu bi mogoče lahko N26 lovila zlorabe, če bi hotela, vse odvisno od njihovih pogojev. Bolj mislim da ne.

predi ::

Čudno. Po hitrem (površnem) pregledu dokumentov tule, nikjer nisem našel omembe MoneyBeam storitve ali vsaj zneskov (limiti), ki jih omenja opis te storitve. Ta dokument bi vsekakor sodil tjakaj, verjetno pa bi si z njim lahko pomagal tudi letmein.

Tidule ::

Gre to za neko njihovo poimenovanje enostavne notranje sepa tranzakcije? glede na to, da gre za notranje nakazilo med njihovimi računi.

BlaY0 ::

To je preprosto interno nakazilo. To ma praktično vsaka banka.

flameir ::

dev je izjavil:

Moj iPhone7 se zgleda poslavlja, cene novih so mi pa predaleč, zato poglejujem spet proti kakšnim mid range Android telefonim. Zanima me, če mi lahko kakšen Android uporabnik preveri, kakšno je trenutno stanje, ali N26 že podpira skeniranje QR kod na položnicah (na iOS zadeva deluje, na Androidu pa vem, da so bile težave)? Vidim tudi, da N26 še vedno uradno ne podpira Google Pay v Sloveniji, čeprav je Google odprl za Slovenijo :(


Jaz sem dobil iPhone 13 en teden nazaj 105 EUR ceneje na vezavo na istem paketu kot leta 2016 iPhone 7. :D Tko da glede na inflacijo in precej višjo plačo, je meni bil ta iPhone precej cenejši kot moj zadnji (7). Je pa res, da sem takrat kupil najnovejši model, tokrat pa leto starega - ampak ni neke razlike med 13 in 14.

predi ::

BlaY0 je izjavil:

To je preprosto interno nakazilo. To ma praktično vsaka banka.
Niti ni pomembno. Obstajati mora dokument, ki zadevo definira. "The limit for MoneyBeams is €1000 per transaction and €5000 every 24 hours." Tole ni kar iz lufta padlo.

Recimo za SEPA instantna plačila (ki niso ta interna) piše vse v Terms & Conditions for Credit Transfers.

3.4 Limit for SEPA Instant Credit Transfers

The Customer can execute outgoing SEPA Instant Credit Transfers up to an amount of 2,000 EUR per transaction and within the limit of five (5) transactions per day. The Bank reserves the right to implement lowerlimits by giving communication to the Client with appropriate means.

Ker me take stvari zanimajo, sem kontaktiral support. Tudi oni niso znali najti nobenega dokumenta s takšno vsebino, razen tistega "how-to" z opisom storitve. Na koncu pogovora so mi rekli (po posredovanju senior team memberja), da, v kolikor želim ta dokument, moram poslati pisno prošnjo preko maila, kar je rahlo bizarno. V glavnem, ne vem veliko več kot prej.

@letmein, pojdi na N26 support chat, daj jim vse informacije o transakciji, vključno s screenshoti iz websitea, kjer si bil nategnjen. Obvestiti moraš tudi policijo.

Kebo ::

Ne vem koliko je to relavantno za N26 ampak meni so pred leti zlorabili kartico in nekje v Indoneziji plačevali z njo. Sem moral it na policijo, da sem dobil zapisnik, da so mi potem na banki vrnili sredstva.

kobacajko ::

Moji ženi so pred dvema letoma prav tako zlorabili kartico v Indoneziji in to od N26. Vse je rešila takoj on line z N26 in dobila ves denar nazaj. Brez najmanjših težav. Nobenih potrdil ni rabila.

buttcrack ::

Tudi pri meni je bilo enako, še kartico so mi novo poslali free of charge.

urosz ::

Card settings -> disable payments abroad

Pa te ne morajo poscammat v Indoneziji

ales85 ::

urosz je izjavil:

Card settings -> disable payments abroad

Pa te ne morajo poscammat v Indoneziji

Uporabljas jo tudi lahko potem? Ce ne, je malo brezveze, ce se potikas tam.

buttcrack ::

če si v tujini in kartice ne uporabljaš vsako minuto, pač vklopiš in izklopiš za tisto minuto. če te pa ravno takrat cepijo pa jebiga...

ales85 ::

buttcrack je izjavil:

če si v tujini in kartice ne uporabljaš vsako minuto, pač vklopiš in izklopiš za tisto minuto. če te pa ravno takrat cepijo pa jebiga...

Meh, škoda časa, da se moraš s tem ukvarjati potem glede na to, da banke to ustrezno rešijo v korist stranke.

Tidule ::

To je pač smiselno, če kartice ne uporabljaš pogosto v tujini. In bodimo pošteni, velika večina je ne. To, da pa 4x letno prestaviš v appu nastavitev pa ni ravno konec sveta, še posebej če primerjaš koliko časa ti pobere sam postopek. Dodatno je večji problem to, da si potem teden dva brez kartice in denarja.

buttcrack ::

točno to... če ti snamejo 2k s kartice jih boš verjetno dobil nazaj, ampak do takrat ti pa fali 2k.

ista pesem je z limiti... imam nastavljeno na določeno vrednost, ki se mi najbolj pogosto pojavlja, in 5× na leto ne gre transakcija skozi, ker je prenizek limit. v 10ih sekundah je limit povišan in ponovim plačilo.

če je to deal breaker, potem pa res najbolje, da s kovčkom denarja priklenjenim na roko okol hodiš.
««
173 / 204
»»