» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
174 / 190
»»

ales85 ::

Tidule je izjavil:

To je pač smiselno, če kartice ne uporabljaš pogosto v tujini. In bodimo pošteni, velika večina je ne. To, da pa 4x letno prestaviš v appu nastavitev pa ni ravno konec sveta, še posebej če primerjaš koliko časa ti pobere sam postopek. Dodatno je večji problem to, da si potem teden dva brez kartice in denarja.

Eno je izključiti za večji del leta, drugi pa stalno v/izključevati, ko si v tujini.

Postopek ponavadi ne vzame veliko časa. Poveš za zlorabo in to je to.

Tidule ::

Bi rekel da nisi še dal teh postopkov čez.

Ko si brez denarja in brez kartice je "ponavado ne vzame veliko casa" precej relativna zadeva. Osebno imam ravno zato nastavljen mesecni limit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

ales85 ::

Tidule je izjavil:

Bi rekel da nisi še dal teh postopkov čez.

Ko si brez denarja in brez kartice je "ponavado ne vzame veliko casa" precej relativna zadeva. Osebno imam ravno zato nastavljen mesecni limit.

Sem, pa nisem imel težav. Ampak tudi ne stavim vsega na enega konja.

Jakkob ::

ales85 je izjavil:


Postopek ponavadi ne vzame veliko časa. Poveš za zlorabo in to je to.


Kot ne vzame veliko časa odpret app, omogočit plačevanje v tujini, plačat in takoj ponovno izklopit.

Pat_MaGroin ::

Bolj simple je dat dnar v Space in je.

ales85 ::

Jakkob je izjavil:

ales85 je izjavil:


Postopek ponavadi ne vzame veliko časa. Poveš za zlorabo in to je to.


Kot ne vzame veliko časa odpret app, omogočit plačevanje v tujini, plačat in takoj ponovno izklopit.

Drzi, ampak slednje je tecno, prvo pa izredno redko.
Vsaj po mojih izkusnjah, pa sem precej po "manj urejenih" drzavah.

I7I ::

Pozdravljeni

Sem si ta teden odprl raćun pri N26. Kartica še pride.

Zanima me, ali se da nakazat denar na binance (SEPA nakazilo).

Hvala

GupeM ::

Seveda. Sicer pa lahko probaš, če si že odprl.

matobeli ::

N26 podpira sepa plačila.

I7I ::

Sem že neki probal ampak si upal še stisnit send. Čudno mi bilo ker me prosilo samo za receiver name (binance) in iban številko. Ali ni to malo premalo podatkov al se motim

Tidule ::

Kaj več pa naj bi še rabil? Vsae kar sepa rabi je IBAN in znesek. Ostalo je opcijsko.

matobeli ::

Tudi pri nas pride nakazilo normalno čez če daš fake ime in naslov.

Naši majo pač tko narejen da je opcija obvezna.

Hovdra ::

I7I je izjavil:

Pozdravljeni

Sem si ta teden odprl raćun pri N26. Kartica še pride.

Zanima me, ali se da nakazat denar na binance (SEPA nakazilo).

Hvala

Samo ne pozabi prijavit računa FURSu, če še nisi. V nasprotnem primeru te lahko čez čas doleti neprijetno presenečenje.

111111111111 ::

Hovdra je izjavil:


Samo ne pozabi prijavit računa FURSu, če še nisi. V nasprotnem primeru te lahko čez čas doleti neprijetno presenečenje.

Jap, pod tole se podpišem. Ne pozabi prijavit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BlaY0 ::

Hmm, a so koga že resno oglobili? Jaz nobenega ne poznam. Vse ki jih poznam so jih samo opozorili.

matobeli ::

Niso še izdajal kazni, pomojem jih tudi ne bodo ker sem prepričan da je cel kup teh računov neprijajenih, verjetno bo kmalu moglo priti do avtomatskega poročanja tako kot imamo za domače račune.

Vprašanje je ali bi kaznovanje sploh bilo v skladu z evropsko zakonodajo. Lahko da zakonodaja predvideva avtomatiko, v praksi je pa še ni, potem morajo pa ročno čekirat in lovit slovence kje imamo račune, pa je bistveno lažje da nas strašijo in račune sami prijavimo.

I7I ::

In kaj se spremeni ko ga prijaviš. Imaš kake dodatne stroške zaradi tujega računa ? nimam izkušenj zato vprašam

matobeli ::

V praksi skoraj nič razlike.
Če koristiš kakšne socialne prejemke, vrtec, otroške dodatke, socialno... bi verjetno bila kakšna majhna razlika, ziher bi se kdo usajal zakaj nimaš prijavljeno...

Tidule ::

I7I je izjavil:

In kaj se spremeni ko ga prijaviš. Imaš kake dodatne stroške zaradi tujega računa ? nimam izkušenj zato vprašam

Nic, samo furs ve za racun. Pa ce naprimer zelis tja dobit povracilo dohodnine ali podobnega mora bit racun prijavljen. Drugace pa v praksi za posameznika ni nic drugace.

matobeli je izjavil:

Niso še izdajal kazni, pomojem jih tudi ne bodo ker sem prepričan da je cel kup teh računov neprijajenih, verjetno bo kmalu moglo priti do avtomatskega poročanja tako kot imamo za domače račune.

Vprašanje je ali bi kaznovanje sploh bilo v skladu z evropsko zakonodajo. Lahko da zakonodaja predvideva avtomatiko, v praksi je pa še ni, potem morajo pa ročno čekirat in lovit slovence kje imamo račune, pa je bistveno lažje da nas strašijo in račune sami prijavimo.

O cem sanjas? Kaj tocno ima evropska zakonodaja s tem? Avtomaticna izmenjava (letna) je ze nekaj casa v veljavi na nivoju OECD. Ne spremeni pa to tvoje obveze, da moras racun prijavit, ko ga odpres. Furs izdaja opomnine primarno zato, ker vecinoma gre res za lapsus in ljudje pac pozabijo. Je pa res da tudi radi prej se promet preverijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

matobeli ::

Zgolj sanjam, kaj točno zakonodaja predvideva ne vem.

Bi bilo pa zankmivo vedet če zakonodaja, ki predvideva da prijavimo račune iz tujine, sploh ima neko trdno podlago.

Glede na ves šit glede enakosti.

Groot ::

matobeli je izjavil:

Zgolj sanjam, kaj točno zakonodaja predvideva ne vem.

Bi bilo pa zankmivo vedet če zakonodaja, ki predvideva da prijavimo račune iz tujine, sploh ima neko trdno podlago.

Glede na ves šit glede enakosti.


Haha kaj? Seveda da ima trdno podlago in iz prve roke ti povem da SLO niti približno ni edina, ki pozna takšno obvezno. Ampak za razliko od SLO v tujini dejansko dobiš kazen.

Kar se tiče pa avtomatske izmenjave, pa kot so že povedali, stvar že nekaj časa funkcionira in FURS seveda dobi podatke iz tujine.

Tidule ::

matobeli je izjavil:

Zgolj sanjam, kaj točno zakonodaja predvideva ne vem.

Bi bilo pa zankmivo vedet če zakonodaja, ki predvideva da prijavimo račune iz tujine, sploh ima neko trdno podlago.

Glede na ves šit glede enakosti.

Zakonodaja ima trdno podlago v zakonu.

BlaY0 ::

ZFU v 49. členu določa kaj naj bi davčni register vseboval (za fizične osebe številke plačilnih računov v RS in zunaj nje), v 55. členu pa določa, da mora subjekt (se pravi v našem primeru fizična oseba) FURSu sporočiti vse spremembe, ki se nanašajo na njegov vpis v davčni register ter jih oni ne pridobivajo po uradni dolžnosti in sicer v 8ih dneh po nastanku sprememb. Očitno plačilnih računov iz tujine ne pridobivajo po uradni dolžnosti. Zanimiv je drugi odstavek tega člena, ki pravi, da če podatki ki jih pridobijo (verjetno na kakršen koli način, recimo da jim tuja banka sporoči te podatke) omogočajo vpis, na podlagi teh podatkov po uradni dolžnosti vpišejo spremembe. Torej če banke avtomatsko sporočajo podatke komitentov finančnim uradom držav katerih davčni zavezanci so, potem bi morala biti zadeva ad acta in nam plebejcem ne bi bilo treba tega posebej prijavljati.

Globa za nesporočanje (za fizične osebe) je 200 EUR. Kot rečeno, ne poznam nikogar ki bi jo fasal.

FrEaKmAn ::

Ali ima N26 business account kakšne stroške na prilive? Če da, koliko (ne najdem nobene informacije na spletu).

amacar ::

Ne nima stroskov priliva.

jocoj ::

Koliko je okvirna čakalna doba za zastonj račun, če ima kdo izkušnje? Na čakalni listi sem že od avgusta 2022.

Ascendor ::

jocoj je izjavil:

Koliko je okvirna čakalna doba za zastonj račun, če ima kdo izkušnje? Na čakalni listi sem že od avgusta 2022.

Verjetno si šel preko spletne strani? Pojdi preko mobilne aplikacije pa ga boš verjetno lahko odprl še isti dan.

FrEaKmAn ::

amacar je izjavil:

Ne nima stroskov priliva.


zanimivo je, ker mi je pisalo, da po 50000 priliva je 0.5% provizije. Če pa gledam v T&C, piše isto https://support.n26.com/en-eu/account-a... samo potem zgoraj da ne velja več.

amacar ::

FrEaKmAn je izjavil:

amacar je izjavil:

Ne nima stroskov priliva.


zanimivo je, ker mi je pisalo, da po 50000 priliva je 0.5% provizije. Če pa gledam v T&C, piše isto https://support.n26.com/en-eu/account-a... samo potem zgoraj da ne velja več.

To ni strosek priliva ampak lezarina.

FrEaKmAn ::

aha, imaš prav. vidim, da n26 ne podpira drugih valut. Ko pride nakazilo, oni sami pretvorijo v EUR?

amacar ::

Na business paketu kolikor vem ne pretvori, jaz imam odprt še Wise za prejemanje $.

FrEaKmAn ::

amacar je izjavil:

Na business paketu kolikor vem ne pretvori, jaz imam odprt še Wise za prejemanje $.


sem preveril pri supportu in pretvori :/

amacar ::

Potem so pa to pred kratkim dodali. Kar sem js preverjal, vcasih to ni bilo mogoce. Tudi tale tweet (in odgovor supporta) iz 25. oktobra 2022 pravi enako: https://mobile.twitter.com/santiagolour...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Kebo ::

Včasih so ti to avtomatsko konvertirali. Jaz sem dobil nek refund v polskih zlotih in je bil avtomatsko konvertiran v €. Mogoče pa zato, ker je bil nakup opravljen s kartico.

permit ::

Ali lahko v aplikaciji nastaviš max. amount, ki ga lahko zapraviš v določenem čas. obdobju?

kixs ::

Nastavis lahko dnevni in mesecni limit. Nekaj takega - odpri aplikacijo in poglej.

Thomxy ::

Imaš limit dnevne porabe s kartico in limit dnevnega dviga s kartico. To je za varnost proti zlorabi kartice. Niso pa limiti "zapravljanja"; recimo SEPA nakazilo nima omejitev. Zapraviš lahko itak vse; denar je tvoj...

k4vz0024 ::

Založil sem N26 kartico, ki pa je sploh nisem aktiviral. Pa še pin sem pozabil. Kako se naroči nova kartica in kolikšni so stroški?

Kodrnusa ::

Naročiš v aplikaciji pod card settings, order new card in je cena 10€.

k4vz0024 ::

Hvala. Kako pa poravnaš 10 EUR?

ales85 ::

k4vz0024 je izjavil:

Hvala. Kako pa poravnaš 10 EUR?

Trgajo iz racuna.

k4vz0024 ::

Krtico sem našel, vendar ji je rok potekel. Nove niso poslali. Ali obstaja tudi predplačniška N26 kartica zaradi varnost pri spletnih nakupih?

111111111111 ::

Saj nalagaš po potrebi. Meni iz klikina naloži sredstva instant.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

k4vz0024 ::

Plačo bi preusmeril na N26. Zato je bojazen, da ne bi kdo z vdorom trgal denar.

111111111111 ::

Uff... To pa ne vem. Kolega dobiva plačo na N26 pa nima nobenih težav že 3 leta. Je pa kar nekaj varovalk, jaz osebno sem na NLB samo zaradi kredita, ko ga odplačam, grem verjetno samo še na N26, ker klasične banke, razen kredita, sploh ne potrebujem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

k4vz0024 ::

Kje v web aplikaciji se naroči nova kartica? Kako povezati kartico s novo telefonsko številko na web strani?

Pojavila se je težava, da koda ni pravilna ker pride na drug telefon. Potem pa za pol ure blokira vstop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Groot ::

Če je potekla veljavnost kartice, so ti zagotovo poslali novo? Glede na tvoje zmedene poste se mi zdi pa kar verjetno, da si jo dobil na kakšen drug naslov.

k4vz0024 ::

Prvikrat se ukvarjam z N26, ker so slovenske banke postale oderuške. Priznam ne znajdem se najbolje.

Sedaj mi pri logiranju teži, da sem porabil preveč poskusov za log in in naj počakam 30 minut. Čakam že 1 uro in isto sporočilo. Namreč geslo pride na drug telefon in ne na telefonu, kjer imam inštalirano N26 aplikacijo. Pa geslo sploh ne pride na drug telefon.

Od kdaj se šteje pol ure za ponovno logiranje, kljub temu, da je mail pravi geslo pa tudi? Tole je zelo nepraktično. Ne vem zakaj ne bi spustil v banko, če imaš prave identifikacijske podatke.

Groot ::

Zato ker si očitno menjal telefon in nepravilno prenesel app. Če se ne znajdeš v tem okolju je bolje da plačaš kakšen EUR več za bančne storitve. Da ne bo na koncu spet kao N26 kriv za nekaj kar je posledica uporabnika.

k4vz0024 ::

Dokler sem potreboval izpiske za davčno upravo je stvar funkcionirala. Sedaj je prvič, da ne pridem not. Vprašal sem tudi, kako se v web strani naroči novo kartico, pa nisem dobil ustreznega odgovora, razen za apk. Tega pa niti enkrat nisem uporabljal. Bom vztrajal, ker zadeva mora delovati! Gotovo bo še kdo na slo-techu pomagal pri reševanju problemov.
««
174 / 190
»»