» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
159 / 189
»»

Boobiz ::

Hvala za odgovor. Kako pa potem kombinirate plačevanje s telefonom in N26?
I'm drunk, what's your excuse?

Kodrnusa ::

Jaz še nisem rešil plačevanja s telefonom. Zaenkrat kartica laufa..
Baje da obstajajo neki workaroundi, vendar se še nisem poslužil tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Boobiz ::

Flik pa najbrž ne deluje z N26 ane? To bi bilo že wishful thinking. :)
I'm drunk, what's your excuse?

Kodrnusa ::

Ne bi vedel, ne uporabljam flika. Samo n26 kjerkoli sem.

6bt9hmDwY ::

Boobiz je izjavil:

Flik pa najbrž ne deluje z N26 ane? To bi bilo že wishful thinking. :)

Ne, niti ni tako neumno: klik.

MrStein ::

Flik je slo-only zadeva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Boobiz ::

Na flik.si so naseznamljene samo slo banke, medtem ko zgornji link trdi nasprotno. A slovenci malo bremzajo tujo konkurenco?
I'm drunk, what's your excuse?

jabe ::

Boobiz je izjavil:

Hvala za odgovor. Kako pa potem kombinirate plačevanje s telefonom in N26?


svoj čas, ne vem pa če še, se je dalo spremeniti naslov bivališča (kar ni nujno kot na dokumentu) v želenega in si izbral pač enega, ki je bil baziran v državi, kjer google pay dela. Jaz sem uporabila svoj cheaper&more. Takrat si dobil kartico z BIN države bivališča, ne pa države dokumentov. Ko si kartico dobil, si pa spremenil nazaj v pravi naslov.

MrStein ::

Boobiz je izjavil:

Na flik.si so naseznamljene samo slo banke, medtem ko zgornji link trdi nasprotno. A slovenci malo bremzajo tujo konkurenco?

Kje trdi nasprotno?

Flik je slovenska zadeva. Tako kot Moneta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Boobiz ::

Predpostavljam, da flik deluje na istem sistemu kot iz linka omenjeni EU SEPA, zato sem izjavil, da bremzajo za brezveze.

N26 ima po novem wait listo za odpiranje računa? 8-O A se komu sanja, kako dolgo te pustijo čakat?
I'm drunk, what's your excuse?

jabe ::

Pa pojdi na vivid. Tam imaš pa Google Pay direkt, brez obvozov. Se ti jih bo kuk zdele se 10 nasralo z linki kjer dobiš 20, 30, 50 evrov. Ne vem kok je zdaj

Boobiz ::

Ma ne, saj ne rabim Gpaya. Niti ga ne bo mogu imet, če bi ga želel, ker imam degooglan telefon. Vprašal sem zgolj informativno, kako N26 folk rešuje plačevanje s telefonom. Vivid pa me niti malo ne zanima in me mine živet, ko pogledat v temo o tej banki.
I'm drunk, what's your excuse?

Pat_MaGroin ::

Kaj je problem vivida? razen da se folk s kodami prostituira? :)

matobeli ::

Od novembra 2022 EU ukinja SEPA plačila. Edina SEPA plačila bodo instatna in se bodo izvajala preko sistema TIPS.


Pa je prišlo 21 stoletje tudi k bančnikom :))

Kar je sicer manjši razlog za skrb. N26 trenutno zaračunava instant sepa. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

6bt9hmDwY ::

Ja, Vivid pay je out of the box vezan na Android Google pay? Resno? Kar se mene tiče glede prostituiranja kod, nimam ničesar proti, če je kakšna luštna... Ponudbica :-)

Boobiz ::

Saj ravno te kode in cashbacki so mi nekaj kar pod nobenim pogojem ne želim enejblat. V mojem pesimističnem svetu, mi začnejo spamat ponudbe za cashbacke, ETFja, delnice, ki jih enostavno NE SMEM zamudit. Analitike že pobirajo zadosti, da taka prihodnost ni nemogoča :D

No saj, če smo iskeni je N26 z analitiko še slabša. Njihova spletna stran je en lep šolski primer, kako si prisiljen v knof accept all, drugače strani ne moreš uporabljat.

Sicer nimam nič proti, če denar dežuje v obliki cashbackov in free računov. Je precej refreshing v primerjavi s slovenskimi bankami, ki ti ponujajo ščiš za ne-male zneske. Še vseeno pa ne želim participirat v teh shemah, razen seveda free računov. :))
I'm drunk, what's your excuse?

6bt9hmDwY ::

Ščiš - hehe. Ja, meni je vseeno za to, se sploh ne slepim, da imam zasebnost, ampak, če že glih naletim, 50€ se da vedno zapravit... Za razliko od slovenskih bank, kot ugotavljaš.

Werkzeug ::

Te banke nudijo nekaj deset eur, samo za to, da opreš račun in izvedeš eno transakcijo. Za razliko od slovenskih bank. Ker je račun na neobankah brezplačen, ne vem, zakaj ne bi. Če bi kdo hotel dobiti 50€ naj pošlje ZS.
https://vivid.money/r/misoJSX/?lt=super_deals

10€+ cashback, dam še 8€ od svoje nagrade.

jabe ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Ja, Vivid pay je out of the box vezan na Android Google pay? Resno? Kar se mene tiče glede prostituiranja kod, nimam ničesar proti, če je kakšna luštna... Ponudbica :-)


Ja, vivid pay pride z ustreznim BINom out of the box. Google Pay dela brez telovadbe. Edini zaenkrat. Slabost je, da nima spletne banke in UI je za ubit se. Skoraj slabši od revolutovega. Glede na to, da n26 uporabljam za svoj primarni in sprotni račun, se ne morem spraviti na vivid. Ampak recimo moji sestri, ki ima pa vivid samo za to, da na vsake tok časa par sto evrov gor naloži, da lahko samo s telefonom okoli hodi in placuje malenkosti, pa od vseh najbolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

6bt9hmDwY ::

Ja, saj to. Samo ne bom vzel referal kode, ni potrebno, da se ugotovi skozi ime in priimek, da sem samo velik blefer :)

AllStarc ::

matobeli je izjavil:

Od novembra 2022 EU ukinja SEPA plačila. Edina SEPA plačila bodo instatna in se bodo izvajala preko sistema TIPS.


Pa je prišlo 21 stoletje tudi k bančnikom :))

Kar je sicer manjši razlog za skrb. N26 trenutno zaračunava instant sepa. :/

Odvisno o katerem instant govoris. N26 podpira SEPA instant credit brezplacno. To kar zaracunavajo je Instant Transfer. Pri prvi zadevi je potrebno da tudi sprejemna banka to podpira.
V Eu je Sct instant ze od leta 2018 in ga v vecini vecjih bankah ze podpirajo. Pri nas pac samo v parih npr.DH.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

harvey ::

Boobiz je izjavil:

Predpostavljam, da flik deluje na istem sistemu kot iz linka omenjeni EU SEPA, zato sem izjavil, da bremzajo za brezveze.

N26 ima po novem wait listo za odpiranje računa? 8-O A se komu sanja, kako dolgo te pustijo čakat?

Niso še ponotranjili Eurolandie in predvsem dejstvo, da je to notranji/domači trg.:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Werkzeug ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Ja, saj to. Samo ne bom vzel referal kode, ni potrebno, da se ugotovi skozi ime in priimek, da sem samo velik blefer :)


Če ne vzameš referal kode pri vividu ne dobiš nič od računa, zdaj se tudi če jo vzameš ne ugotovi več ime in priimek.
https://vivid.money/r/misoJSX/?lt=super_deals

10€+ cashback, dam še 8€ od svoje nagrade.

Netrunner ::

Kaj mogoče kdo ve kako je, če daš položnice za plačilo preko trajnika na n26? Iz katerega "Space-a" ti denar vzame? Lahko to določiš?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

matobeli ::

Lahko zakleneš space da ti ne jemlje dol denarja če zmanjka na osnovnem računu, nisem pa 100% da deluje tud za trajnike (deluje za nakazila, pos plačila). Da bi točno določil da ti jemlje iz spacea namenjenega za točno ta trajnik pa pomojem da ne.

Mike_Rotch ::

V Nemčiji imajo "spaces with iban", kjer vsak space dobi svoj iban in lahko nakazuješ in plačuješ direktno iz njega.

Pri nas te opcije zaenkrat ni.

Netrunner ::

Mike_Rotch je izjavil:


Pri nas te opcije zaenkrat ni.

Mislim da to opcijo imaš pri Plačljivi kartici.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mike_Rotch ::

Imam N26 Metal (najvišji paket) pa ni ločenih ibanov. Bi bilo pa super točno zaradi trajnikov.

Pat_MaGroin ::

Vivid ima to se mi zdi.

delavec44 ::

Pa se vam to res da, glede na to, da moraš potem vse te ločene IBANe prijavljati na FURS?

Mike_Rotch ::

Cele 3 minute ti vzame, da pošlješ tisti obrazec na edavke.

delavec44 ::

Ja, pa za vsak socialni transfer vsako leto potrdila za vse račune pošiljati.

Mike_Rotch ::

Meni se zdi zadeva precej uporabna. Že ta income sorter je zame zelo uporaben. Si nastaviš nekaj spacesov in ti avtomatično razporedi denar ob vsakem prilivu. Če bi še plačeval lahko iz njih bi bilo top.

Mike_Rotch ::

delavec44 je izjavil:

Ja, pa za vsak socialni transfer vsako leto potrdila za vse račune pošiljati.


Ne vem kaj misliš s tem "za vsak socialni transfer". Enkrat na leto pošljem izpisek na CSD (oz. kjerkoli že izračunajo vrtec). Drugam pa ne pošiljam ničesar.

Na izpisku so podatki za vse podračune, ni treba za vsak space posebej pošiljati.

delavec44 ::

Na istem izpisku so gor vsi IBANi?

Ne vem no, saj super za ljudi, ki niso drugače organizirani. Mene pač moti, da me potem kdo sprašuje, kaj 5 računov imate v tujini?! Govorim iz izkušenj.

Mike_Rotch ::

Nisem 100% prepričan, ker te opcije nimam, kot rečeno. Ampak trenutno je možno z enim klikom izvoziti izpisek za vse podračune (spaces). Domnevam, da je enako, če je vsakemu dodeljen svoj IBAN, ni razloga, da bi bil vmesnik drugačen.

Mene pač moti, da me potem kdo sprašuje, kaj 5 računov imate v tujini?! Govorim iz izkušenj.


Mene pa čisto nič. Ne vem sicer zakaj bi me kdo spraševal koliko računov imam v tujini, še manj mi je jasno zakaj bi moral komu odgovarjati.

Kakšna pa je bila situacija, ko so te spraševali zakaj imaš 5 računov v tujini, če ni skrivnost?

delavec44 ::

Sem že zgoraj napisal. Na socialni te obravnavajo kot tajkuna, ker je pač imeti račun v tujini še vedno tabu. Več računov v tujini je pa že overhead. Pa tudi si mislim, da si za furs takoj bolj sumljiv. Še posebej, če imaš kakšno revizijo in moraš nositi izpiske vseh teh TRR, kjer si za slo TRRje to lahko pač sami pridobijo.
Še enkrat pa povdarjam, da je to moj občutek in v praksi razen par čudnih pogledov nisem imel težav do sedaj.

Zato meni nov TRR prinaša več komplikacij kot koristi. Mogoče je pa komu za moje skrbi vseno in njemu 5 spaceov, vsak na ločenem TRR, pomeni prednost.

Mike_Rotch ::

Še enkrat pa povdarjam, da je to moj občutek in v praksi razen par čudnih pogledov nisem imel težav do sedaj.


A ne urediš tega na daljavo? Jaz še nikoli nisem osebno nosil papirjev nikamor, enkrat letno jim pošljem na mail izpiske tako, da me noben ne gleda, ne normalno ne čudno.

Sicer mi dol visi za čudne poglede, ni moja stvar kako drugi gledajo :)

Ampak, če se vrnemo na temo. Ja, meni bi 5 spacov iz katerih bi lahko avtomatično plačeval precej koristilo.

delavec44 ::

Ja na daljavo, dokler se kaj ne zakomplicira. Potem pa po telefonu, osebno, itd.

Mike_Rotch ::

Kaj naj bi se kompliciralo?

jabe ::

Ko imaš 5 računov in se tetka s CSD na oni strani zgubi in rabi razumeti, da zna zračunati, koliko imaš ti zdaj denarja kje... Ene banke omogočajo vpogled stanja na določen dan, druge imajo samo mesečne izpiske, pa je treba potem računati...

Jaz pač počakam, da me pozovejo, da povem koliko je na določen dan na katerem računu. Jim pošljem in v mailu vse to poračunam, da se ne begajo preveč in načeloma je takrat zadeva rešena. Malo več dela je, definitivno si pa ne bi želela, da mi vsak space naredi še svoj IBAN, ker je z abrezveze potem še več tega.

delavec44 ::

Je jabe lepo napisala namesto mene.

Dodal bi še, da komaj čakam da sprejmejo zakon, da prihranki ne vplivajo na otroške. Se mi zdi, da je ta vpliv minoren povzroča pa precej bolj komplicirane in dolgotrajne postopke. Na zadnje sem čakal skoraj 2 mesca kot je maks. zakonski rok.

Netrunner ::

Kaj vse bremenitve se vlečejo iz "main space"? Je opcija npr. da če ni dovolj denarja na main, da pobere iz alternative?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Dosan ::

Mi lahko kdo osveži spomin glede trajnikov na tuje banke? Izkušnja na Vzajemni par dni nazaj je bila taka, da gospod na okencu ni mogel vnesti N26 IBANa za moj trajnik. Bi to morale slovenske firme imeti podprto za tuje banke ali ni obvezno?

GupeM ::

Obvezno.

No, ni obvezno, da jim zadeva na okencu to podpira. Morajo pa zagotavljati to možnost. Če je to z ročnim vnosom v bazo podatkov, ali na kakšen drug način, pa tebe načeloma ne zanima. Tebi morajo samo omogociti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jabe ::

Jaz imam trajnik za vzajemno na N26.

Edini, ki mi ga ni hotel (izbir besede ni naključen) urediti, je bil SKB leasing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Mike_Rotch ::

Ko imaš 5 računov in se tetka s CSD na oni strani zgubi in rabi razumeti, da zna zračunati, koliko imaš ti zdaj denarja kje... Ene banke omogočajo vpogled stanja na določen dan, druge imajo samo mesečne izpiske, pa je treba potem računati...


Hočeš rečt, da teta na CSD ne zna seštevat?

A to mate res take probleme ali pišete na pamet. Jaz imam 2 računa v tujini, žena prav tako. Vsako leto skupaj na CSD pošljeva podatke pa še nikoli nisem doživel, da bi imeli na CSD probleme s seštevanjem.

delavec44 ::

Jaz ne pišem na pamet, v detajle se pa ne mislim več spuščati. Zame manj IBANov pomeni manj možnih problemov.

Mike_Rotch ::

Ja super, saj si že povedal svoje mnenje. Ni vse za vsakega.

Ampak glede na to, da je tole forum kjer se deli mnenja in izkušnje je mogoče smiselno napisati malo več, da bomo še drugi vedeli kakšni so problemi.

Če napišeš, da te je strah "čudnih pogledov" grem lahko mirno mimo, če imaš pa kakšne resne pomisleke boš pa mogoče komu pomagal.

jabe ::

N26 imam že 5 let, ostale malo manj. Moj ima n26 kaki mesec manj. Se pravi, že 5 let pošiljam vsako leto kaki drugi tele izpiske, pa se vmes, če se zadeve spremenijo zaradi števila otrok, spremembe službe ipd... In včasih gre bolj, včasih pa manj gladko, tako da ne ni na pamet, ampak iz izkušenj, da je najbolje čimveč servirati na pladnju, ker pritožbe potem še dlje trajajo. Hvala bogu teh zadnje čase niti ni, ker smo sredi razreda, one imaginarne obresti na premoženje pa smešne, tako da je vseeno tudi, če se zmotijo, ampak vsi niso te "sreče". Tako, da ne, z njihovim seštevanjem nimam več težav, ker je povsem vseeno, a na koncu dobijo enako ali se zmotijo malo. Imam pa težave s tem, da ne razume vseh tistih listov - kaj je TRR, kaj je space, vault, kaj je pocket, kaj je junior račun in ali za ima svoj IBAN ali ne... Na kateri dan je kaj sem pa tja prineseno, kateri je biznis račun in kateri osebni in hvala bogu je čistokrvni biznis v tujini na ničli, ker ne ve, kako zdaj to upoštevati.

Pa nič ne šimfam, vsaka banka ima pač ene svoje poimenovanja in fore. In tetka na CSD ima sigurno v malem prstu tistih par slovenskih, ki so vse po istem kopitu, kako se dodeljujejo trrji, varčevalni in otroški racuni, ostalo pa pač ne in si podvržen telovadbi glede na to, kako si na presečni datum zakompliciral s transakcijam.
««
159 / 189
»»