» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
158 / 191
»»

Tidule ::

blackbfm je izjavil:

Če ti je EDINI račun DH, ti ga DH ne more zapreti (seveda ti strošek 5 eur/mesec ne uide).
Če ti je EDINI račun N26, ti ga N26 ne more zapreti (stroškov z računom ni).


a banke imajo vpogled kolko racunov imas ti odprtih po svetu? to bo to:)) dajo ti deadline da preneses sredstva pa čau

Nimajo vpogleda, imas pa v tem primeru pravico zahtevat od banke da ti ohrani trr skladno z Direktiva 2014/92/EU. Krsitev slednjega pa seveda lahko prijavis pristojnem regulatorju.

poweroff je izjavil:

Tako je. Osnovnega računa ti banka NE SME zapreti. Je bila par let nazaj sodba v zvezi s tem.


Samo pod pogojem da je to tvoj edini trr. Ce imas vec trr ti seveda lahko zaprejo tudi osnovnega. Pa se par razlogov zakon in direktiva predvidevata, ko se lahko zapre celo edini osnovni trr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Kako banka ve, da je to tvoj edini TRR? Enako kako ti to njej dokazuješ?

harvey ::

delavec44 je izjavil:

Kako banka ve, da je to tvoj edini TRR? Enako kako ti to njej dokazuješ?

Register TRR, mogoče pove kaj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Kako banka ve, da je to tvoj edini TRR? Enako kako ti to njej dokazuješ?


Zakaj mislis, da moras dat davcno, ko kjerkoli odpiras nov racun? Ali zakaj so vsi tvoji TRR razvidni v e-davkih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Furs seveda ve za vse moje TRR v Slo. Zakaj bi pa banka morala vedeti o mojih poslih z drugimi bankami? Kaj pa varstvo podatkov?

thramos ::

Register TRR ni (več) za fizične osebe, ampak samo za pravne.

Tidule ::

delavec44 je izjavil:

Furs seveda ve za vse moje TRR v Slo. Zakaj bi pa banka morala vedeti o mojih poslih z drugimi bankami? Kaj pa varstvo podatkov?


Saj ne more banka sama do teh podatkov. Ce banka sprozi postopek izbrisa in temu nasprotujes, ker je to tvoj edini osebni racun je pac na tebi da predlozis dokazila.

Pa Furs ve za vse racune znotraj obmocja OECD, ne samo slo, samo zamikom (se vedno dovolj hitro da lahko napisejo kazen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

NiggerBob ::

Kdaj je N26 uvedel omejitev 1000€ za dnevni dvig na bankomatu in 2500€ tedenskega limita?
Še nedolgo nazaj je bil dnevni limit 2500€ :O
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

naruto2 ::

NiggerBob je izjavil:

Kdaj je N26 uvedel omejitev 1000€ za dnevni dvig na bankomatu in 2500€ tedenskega limita?
Še nedolgo nazaj je bil dnevni limit 2500€ :O


Mhm, pa Tamar sir z olivami je tudi na zacetku se imel prave konkretne kose oliv notri. Zdaj jih lahko isces z mikroskopom.

Konec je honeymoona, navlekli so odvisneze, zdaj jih bojo zaceli pa pocasi skubiti. Bo treba kaj drugega najti.

GupeM ::

NiggerBob je izjavil:

Kdaj je N26 uvedel omejitev 1000€ za dnevni dvig na bankomatu in 2500€ tedenskega limita?
Še nedolgo nazaj je bil dnevni limit 2500€ :O

Če se ne motim, je že kar nekaj mesecev od tega. Nekje od začetka ali sredine poletja.

naruto2 je izjavil:

NiggerBob je izjavil:

Kdaj je N26 uvedel omejitev 1000€ za dnevni dvig na bankomatu in 2500€ tedenskega limita?
Še nedolgo nazaj je bil dnevni limit 2500€ :O


Mhm, pa Tamar sir z olivami je tudi na zacetku se imel prave konkretne kose oliv notri. Zdaj jih lahko isces z mikroskopom.

Konec je honeymoona, navlekli so odvisneze, zdaj jih bojo zaceli pa pocasi skubiti. Bo treba kaj drugega najti.

Kako točno me z limitom skubijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jabe ::

Če boš hotel 2500€ nazaj, boš moral kaki plačljiv paket vzet... Na primer...

driver_x ::

Kam nazaj? Še vedno si lahko vse prenakažeš na drug TRR.

Pat_MaGroin ::

10k na mesec na bankomatih je vseeno dovolj za večino slo-tech uporabnikov :).

GupeM ::

jabe je izjavil:

Če boš hotel 2500€ nazaj, boš moral kaki plačljiv paket vzet... Na primer...

Ok, ampak zame je dost 100 v treh mesecih. Občasno nekaj več, ampak ne vem kdaj sem nazadnje dvignil več kot 200 € v kosu.

Res ne vem kaj ti 2.500 € v kosu prav pride. Za tako velike zneske ponavadi tudi vnaprej veš, da boš rabil (če že rabiš gotovino) in pač greš tri dni zaporedoma na bankomat, če je že sila.

Pat_MaGroin ::

Flex, nic druga :).

111111111111 ::

GupeM je izjavil:

Res ne vem kaj ti 2.500 € v kosu prav pride. Za tako velike zneske ponavadi tudi vnaprej veš, da boš rabil (če že rabiš gotovino) in pač greš tri dni zaporedoma na bankomat, če je že sila.

Mene je klical v petek zvečer, da mi pripelje v soboto les za grušt 2800€ denar na roke. Sem šel do prvega bankomata iin dvignil 1800 in na drugem 1000, ker je prvi imel premalo gotovine. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

poweroff ::

delavec44 je izjavil:

Kako banka ve, da je to tvoj edini TRR? Enako kako ti to njej dokazuješ?

Predvsem kako tuja banka to ve?
sudo poweroff

GupeM ::

111111111111 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Res ne vem kaj ti 2.500 EUR v kosu prav pride. Za tako velike zneske ponavadi tudi vnaprej veš, da boš rabil (če že rabiš gotovino) in pač greš tri dni zaporedoma na bankomat, če je že sila.

Mene je klical v petek zvečer, da mi pripelje v soboto les za grušt 2800EUR denar na roke. Sem šel do prvega bankomata iin dvignil 1800 in na drugem 1000, ker je prvi imel premalo gotovine. :D

Zakaj denar na roke? TRR ni OK? Aja, pol se ne da šmuglat.

Sicer si pa verjetno že prej vedel, da bo grušt kmalu. Ti je dal vsaj okviren datum in okvirno ceno. Pa pač en teden prej nabereš keš, če res ne gre preko TRR. Al je blo kar tko, brez naročila so ti ga kar enkrat pripeljali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BuDi79 ::

Toliko na roke pravni osebi je protizakonito.

buttcrack ::

brez skrbi, oba vesta... pač mal popusta. drugo leto pa jokat zakaj država ne naredi tega in onega, zdravstvo gor dol...

Dober dan ::

buttcrack je izjavil:

brez skrbi, oba vesta... pač mal popusta. drugo leto pa jokat zakaj država ne naredi tega in onega, zdravstvo gor dol...


Ti kot posameznik ne boš v celem življenju zatajil toliko davka, kot ga nek funkcionar (lahko) v enem mesecu. Pa se lahko trudiš na vse pretege. 22% popust navadnemu delavcu lahko veliko pomeni. A si padel na glavo mogoče? Če je človek plačal 2,5k neto, za 550€ država ne bo naredila zate popolnoma nič več. in to utajiš mogoče 10x u življenju.

Groot ::

Dober dan je izjavil:

buttcrack je izjavil:

brez skrbi, oba vesta... pač mal popusta. drugo leto pa jokat zakaj država ne naredi tega in onega, zdravstvo gor dol...


Ti kot posameznik ne boš v celem življenju zatajil toliko davka, kot ga nek funkcionar (lahko) v enem mesecu. Pa se lahko trudiš na vse pretege. 22% popust navadnemu delavcu lahko veliko pomeni. A si padel na glavo mogoče? Če je človek plačal 2,5k neto, za 550€ država ne bo naredila zate popolnoma nič več. in to utajiš mogoče 10x u življenju.


Super pristop moram reči. Zato ker nekdo drug menda krade, lahko pa tudi jaz. Saj zato pa smo banana republika ker nihče ni sposoben lastnr presoje in odgovornosti. Ne to da je nek funkcionar domnevno kradel tebe nikakor ne opravičuje da delaš enako. Če pa že tako misliš, pa lahko razpustimo državo in živimo vsak zase. Ampak potem pa ne jokati da je cesta luknjasta pa kako boš plačal šolanje otroka, obisk zdravnika, itd.

GupeM ::

Dober dan je izjavil:

buttcrack je izjavil:

brez skrbi, oba vesta... pač mal popusta. drugo leto pa jokat zakaj država ne naredi tega in onega, zdravstvo gor dol...


Ti kot posameznik ne boš v celem življenju zatajil toliko davka, kot ga nek funkcionar (lahko) v enem mesecu. Pa se lahko trudiš na vse pretege. 22% popust navadnemu delavcu lahko veliko pomeni. A si padel na glavo mogoče? Če je človek plačal 2,5k neto, za 550€ država ne bo naredila zate popolnoma nič več. in to utajiš mogoče 10x u življenju.

Seveda. Ko pa to naredi 100.000 ljudi 10x v življenju pa to nanese pol milijarde. S tem se pa že da kakšno luknjo na cesti zaflikat? Pa sem vzel samo 5% prebivalstva Slovenije.

valdo ::

Brišite OFF topic, tukaj je debata N26,
FURSovci se preselite drugam
Lp

Mike_Rotch ::

jabe je izjavil:

Če boš hotel 2500€ nazaj, boš moral kaki plačljiv paket vzet... Na primer...


Jaz imam Metal račun, pa je limit prav tako jurja na dan in 2500 na teden.

Ni dealbreaker, je pa nadležno, če rabiš malo več gotovine, je treba planirati za en mesec naprej.

111111111111 ::

GupeM je izjavil:

Zakaj denar na roke? TRR ni OK? Aja, pol se ne da šmuglat.

Sicer si pa verjetno že prej vedel, da bo grušt kmalu. Ti je dal vsaj okviren datum in okvirno ceno. Pa pač en teden prej nabereš keš, če res ne gre preko TRR. Al je blo kar tko, brez naročila so ti ga kar enkrat pripeljali?

Pozabili so me poklicat, me je šofer poklical v petek zvečer kje se dobiva. Plačilo ob prevzemu in nimajo pos terminala, račun sem dobil po pošti. Ker je bilo 3% preko kartice so vse poslovali preko gotovine. Je pa res izredno veliko stvari, ki se jih je moralo poklopit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

GupeM ::

111111111111 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Zakaj denar na roke? TRR ni OK? Aja, pol se ne da šmuglat.

Sicer si pa verjetno že prej vedel, da bo grušt kmalu. Ti je dal vsaj okviren datum in okvirno ceno. Pa pač en teden prej nabereš keš, če res ne gre preko TRR. Al je blo kar tko, brez naročila so ti ga kar enkrat pripeljali?

Pozabili so me poklicat, me je šofer poklical v petek zvečer kje se dobiva. Plačilo ob prevzemu in nimajo pos terminala, račun sem dobil po pošti. Ker je bilo 3% preko kartice so vse poslovali preko gotovine. Je pa res izredno veliko stvari, ki se jih je moralo poklopit.


BuDi79 je izjavil:

Toliko na roke pravni osebi je protizakonito.

Mike_Rotch ::

67. člen

(omejitev gotovinskega poslovanja)

(1) Osebe, ki opravljajo dejavnost prodaje blaga ali opravljajo storitve v Republiki Sloveniji, od stranke ali nekoga tretjega pri prodaji posameznega blaga ali opravljanju posamezne storitve ne smejo sprejeti plačila v gotovini, če to plačilo presega vrednost 5.000 eurov.


http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

111111111111 ::

@Mike_Rotch: hvala.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

jabe ::

Mike_Rotch je izjavil:

jabe je izjavil:

Če boš hotel 2500EUR nazaj, boš moral kaki plačljiv paket vzet... Na primer...


Jaz imam Metal račun, pa je limit prav tako jurja na dan in 2500 na teden.

Ni dealbreaker, je pa nadležno, če rabiš malo več gotovine, je treba planirati za en mesec naprej.


Bil je primer. Si pa znam predstavljati, da je to lahko težava, če je n26 edini račun, ki je tudi hramba denarja. 5 dvigov zastonj ali koliko po jurja... Pa da 2 tedna na bankomat hodiš... Je nadležno...

Drugače pa, kot fizična oseba lahko placam v kesu, če hočem. Zakaj pa ne. Eno mesto, kjer delam, dejansko posluje samo tako. Položnica, če na uc izgleda tak, da ne bo treba terjati, drugače pa denar. POSa ni, pa tudi marsikomu ne bi pomagal, cifre so praviloma 4mestne pa tudi 5 so že bile. Zakaj tako. Pač šefica je tako zvezana. POSa plačevala ne bo. Plača se vnaprej nic ne, ampak valuta je pa tudi 5min po opravljeni storitvi. Račun se vedno izda. Pol pa hodi na bankomat že 2 meseca prej, ker je limit tudi na število zastonj dvigov v mesecu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

GupeM ::

Mike_Rotch je izjavil:


http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Se posipam. Kakorkoli, če hočeš moj denar vzemi kartico ali pa ti nakažem na TRR. Če ne ga bo pa kdo drug dobil namesto tebe.

jabe je izjavil:

Drugače pa, kot fizična oseba lahko placam v kesu, če hočem. Zakaj pa ne. Eno mesto, kjer delam, dejansko posluje samo tako. Položnica, če na uc izgleda tak, da ne bo treba terjati, drugače pa denar. POSa ni, pa tudi marsikomu ne bi pomagal, cifre so praviloma 4mestne pa tudi 5 so že bile.

Seveda lahko. Tako kot lahko 200 km/h pelješ skozi naselje. Ampak si v prekršku (oz je v prekršku pravna oseba, ki več kot 5000 eur vzame).

Ta meja je bila pred leti celo svinjsko znižana na nekih 270 eur al nekaj takšnega, pa so jo pol povišali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

111111111111 ::

GupeM je izjavil:


Ta meja je bila pred leti celo svinjsko znižana na nekih 270 eur al nekaj takšnega, pa so jo pol povišali.

Na 270 je bilo znižan nakup za pravno osebo na gotovino. Si moral za stvari plačati iz poslovnega računa, nisi mogel kupiti z gotovino in uveljavljati stroška.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

GupeM ::

Ja, res je. Vse sem pomešal.

jabe ::

Ja, pravna oseba je pa neki drucga...

GupeM ::

jabe je izjavil:

Ja, pravna oseba je pa neki drucga...

To s 5000 € še vedno velja. Fizična oseba pravni osebi ne sme plačat več kot 5000 € v gotovini, tako da tvoje bluzenje o 5 mestnih zneskih tvoje šefice odpade. Ali pa goljufajo in račun ni pravi.

jabe ::

Račun je pravi. Lahko pa, da dva napiše. ne vem, kaka ima navodila od računovodstva, da to reši. Glede na to, za kako delo gre, bi kamot v dveh etapah to zaračunala, to je res.

GupeM ::

Zakaj pa potem ne sprejema nakazil na TRR, če je vse uradno? Saj s tem imaš še manj dela. Pri takšnih zneskih se jaz zagotovo ne bi šel z gotovino. Če te skrbi neplačilo, zahtevaš plačilo vnaprej.

jabe ::

No, to pa ona ne dela. In tudi jaz ne. In še marsikdo, kjer delam ne. Ker plačuje se vnaprej samo nekje. Ko je storitev opravljena, takrat se jo zaračuna. Pove se vnaprej do centa točno, se preden se začne delati, koliko bo in tok je in ljudje so opozorjeni teden dva prej, da "prihaja ta dan" in pridejo pripravljeni. Nema spreminjanja cen, nema avansov, nema mutenja na nobeni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Utk ::

Lej, jaz ti 10 jurjev nekam na firmo nesel ne bi. Bi pač delal nekdo drug. Jurja ali največ 2, še morda, pod pogojem, da bi še jaz imel kaj od tega. Drugače pa nakažem, ali pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jabe ::

saj mogoče se najde kdo tak... ampak dela je še vseeno dovolj za 25ur na dan, tako da če je to prvi filter pa naj bo. Saj meni je to tudi mimo, ampak ona ima pa tak red in ker ji špila, ga ne spreminja.

Spura ::

A imajo POS terminali omejitve, da ne morejo takih zneskov placat? Ker drugace tukaj ze 10 postov razlagate o tem kako si ena zenska ne zna normalnega poslovanja zrihtat.

Mike_Rotch ::

jabe je izjavil:

Račun je pravi. Lahko pa, da dva napiše. ne vem, kaka ima navodila od računovodstva, da to reši. Glede na to, za kako delo gre, bi kamot v dveh etapah to zaračunala, to je res.


V 67. členu piše tudi:

(2) Omejitev sprejemanja gotovinskih plačil iz prejšnjega odstavka velja tudi, če se plačilo za prodano blago ali opravljeno storitev opravi v več med seboj povezanih gotovinskih transakcijah, ki skupaj presegajo vrednost 5.000 eurov.


Torej, zadeva ni ravno by the book, tole o urejenem poslovanju in redu je malo mimo. Precej jasno je zakaj nekdo raje vidi gotovino kot nakazilo na TRR.

Sem pa že tudi sam plačal nov avto z gotovino pa so mi enostavno izdali več blagajniških prejemkov. Omejitev 5 jurjev je že bila, mogoče se je kaj drugega vmes spremenilo.

Tudi, če se ni ste nekateri zelo naivni, če mislite, da se določene stvari ne dogajajo samo zato ker nekje piše, da se ne smejo :)

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Meni je jasno da se dogajajo. Ampak jaz se s tem ne bi hvalil na internetu. Ko jih pa ujamejo, so pa vsi ostali krivi. Oni pa itak na ta način prihranijo samo 550 €, mogoče 10x v življenju. Dokler ni več samo 550 € in dokler ni 10x na mesec/teden/dan.

jabe ::

Pa dajmo s perspektive stranke. Greš nekam, kjer takole v kesu plačaš. Vzameš račun? Al je tako kot pri kavici, pa ga takoj v smeti vržeš? In koliko od vas ga bo vzelo, potem pa tisto kodo ali kaj je malo v prevedbo dalo. včasih je bilo to zelo aktualno, pa najbrž še se zmeraj da...

GupeM ::

Ponavadi ga ob manjših nakupih v Hoferju ne vzamem, drugje pa večinoma ga. Pa kaj ima to zveze? Odkar so davčne blagajne, je storniranje računov bolj muka kot je bila včasih, zato tega ne počnejo več. Za večje zneske, kjer bi se jim storniranje splačalo, pa račun tako ali tako vedno vzamem. Sicer pa z gotovino praktično ne plačujem. Praktično samo še na kavomatu v službi, kjer vtaknem dvajsetaka v avtomat in napolnim ključek, s katerega potem porabljam sredstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

poweroff ::

GupeM je izjavil:

jabe je izjavil:

Ja, pravna oseba je pa neki drucga...

To s 5000 € še vedno velja. Fizična oseba pravni osebi ne sme plačat več kot 5000 € v gotovini, tako da tvoje bluzenje o 5 mestnih zneskih tvoje šefice odpade. Ali pa goljufajo in račun ni pravi.

Razen če si JJ in kupuješ avto. Potem gre v kešu direktno na blagajni. :))
sudo poweroff

Mike_Rotch ::

Tudi, če nisi JJ se v praksi da. Greš na blagajno kjer ti izdajo več blagajniških prejemkov pa je zadeva rešena, čeprav ni vse by the book.

Sicer ste pa malo off topic s tem kaj se sme in kaj ne.

Dejstvo je, da je N26 omejil dvig gotovine in ne omogoča več kot jurja niti pri plačljivih paketih.

matobeli ::

Mal je res sitna ta zadeva. Pomojem se hočjo losat ljudi ki parkirajo gor keš.

Boobiz ::

A kak kominent N26 uporablja banko na rootanem telefonu? Ali deluje BP? Zanima me samo app kot tak, ne mobilno plačevanje z Gpay (ta vem da ne deluje z rootom).
I'm drunk, what's your excuse?

Kodrnusa ::

Dela. Tudi če ne dam magisk hide (čeprav ga imam tudi za n26) bo delovala. Recimo Delavska hranilnica mi brez magisk hide ne deluje.
Gpay talo ali tako ne dela v Sloveniji (vsaj uradno) če imaš slovenski bin.
Imaš pa sedaj tudi možnost drugih romov (custom) in da po flešanju zakleneš bootloader. Vsaj na oneplusih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()
««
158 / 191
»»