» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
147 / 192
»»

Groot ::

No preden začne vsak lepiti svoje referal link, morda še opozorilo, da obstoječ in nov user 50€ prejemta šele ko novi user opravi plačilo in več plačil, ki presegajo 50€. Da ne bo potem začudenja zakaj ni denarja

Dober dan ::

Jaz se še zdaj ne morem odločit, ali bi odprl Revolut, ali N26 za day to day use in za na dopust.

radmansdorf ::

Oboje ane. Potem pa vidiš kaj ti bolj paše. Jaz imam oboje, uporabljam pa eno.

Dober dan ::

radmansdorf je izjavil:

Oboje ane. Potem pa vidiš kaj ti bolj paše. Jaz imam oboje, uporabljam pa eno.



In kaj najbolj uporabljaš?

Kosek1 ::

Ali je kdo pred kratkim že naročal novo kartico N26? Koliko traja čas pošiljanja iz Nemčije v SLO?

Hvala za odgovore.

belimato ::

A lahko pobrišemo vse te referale, ki prispevajo točno nič, k drugače precej uporabni temi? Predlagam, da odprete novo temo, če že rabite.

ubermensch ::

Fak kaj ste dosadni s temi referrali za 50 eur, klošarji eni. Dejte modi to zbrisat.

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

kixs je izjavil:

Uporablja kdo N26 ekskluzivno (nakazilo dohodkov, placevanje poloznic, potovanj...) in kaksne so izkusnje?
Studiram, da bi zaprl pri DH in uporabljal le N26 - uporabljam kaksna 3 leta. Morda za backup se Revolut, ki ga se nimam.


Jaz sem uporabljal N26 kake tri leta kot primarni business racun. Zaradi nekaj tezav s placili, ki so obvisela v medbancnem limbu vec kot en teden, zaradi tezav s sklici in zaradi vedno slabse Android aplikacije, sem se potem odlocil, da odprem racun pri DH in poslovanje prenesem tja. Osebne finance sem pa dal na Revolut.

No, jaz sem pred časom resno razmišljal o N26, naredil domačo nalogo (preveril informacije o banki in ustanoviteljih) - in se odločil, da je Delavska Hranilnica boljša opcija.

Kot je pokazal čas, se nisem motil. 8-)
sudo poweroff

flameir ::

Kako ne prispevajo točno nič? Jaz sem kle pred cca dvemi leti vzel od enega promo kodo in dobil tako 25€. Zame to ni točno nič ampak sm s tem kupu gajbo piva. Dobesedno.

matobeli ::

poweroff je izjavil:

naredil domačo nalogo (preveril informacije o banki in ustanoviteljih) - in se odločil, da je Delavska Hranilnica boljša opcija.


A se ti da približno opisat kaj so bile glavne zadeve? Jaz imam kar obe :)

poweroff ::

Na kratko, našel sem par poročil o ljudeh, ki niso mogli do svojega denarja dlje časa, banka je bila totalno neodzivna, potem poročila onzapiranju računov brez obrazložitve, itd.

Pa Peter Thiel je padel ven, pa slabe AML politike na začetku.

Skratka, gre za banko, ki ima izrazit namen za vsako ceno nižat stroške. In pri takoh bankah ke komitent dejansko na zadnjem mestu, je zgolj "asset".

In sem rekel, ne hvala.
sudo poweroff

Kripto mesi ::

Ostalih 99% ljudi je pa zadovoljnih in bp.

CyberPunk ::

poweroff je izjavil:


Skratka, gre za banko, ki ima izrazit namen za vsako ceno nižat stroške. In pri takoh bankah ke komitent dejansko na zadnjem mestu, je zgolj "asset".

Za razliko od nekaterih slovenskih mastodontov (ok, zdaj v glavnem vsi niso več "slovenski"), kjer je komitent ravno tako na zadnjem mestu, ampak ne nižajo stroškov in imajo vedno večje (vsaj tako delujejo). :D

Jaz sem z njimi zadovoljen. Edino njihov web portal je bil bistveno boljši v prvi iteraciji, preden so ga "poenotili" z mobilnim (beri: laptopu/desktopu ustrezen izgled in razmerja elementov na strani, sedaj pa so tisti ogromni presledki in črke, kot da so vsi desktopi na touch in z njimi vsi operiramo z debelimi prsti, obenem pa smo še tako daljnovidni kot kratkovidni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

jabe ::

N26 ima obupen support, to je za sproti. Denar nalagas na Sparkasse npr, kar te stane vsega skupaj 0,25€/ mesec (po novem, prej je bilo zastonj). In to je tudi ves strošek z bankami. Pa da si nikdar las ne puliš

Kebo ::

Kaj vi delate, da sploh rabit support. Jaz sem nucal support 2krat v 4ih letih in to je blo, ko sem rabil potrdilo o plačilu, ki je imelo šumnik v naslovniku in mi ni ratalo pdfja dobit dol preko appa (2017) in ko sem izgubil kartico (2018).

GupeM ::

Rabiš support če kartico izgubiš? Jaz sem jo zlomil, sem vse v appu poklikal in sem dobil novo.

matobeli ::

Men je tudi crknila, 1st gen je bla res švoh. Nisem imel še boljše izkušnje, poklikal pa vse skupaj par dni kasneje je bila pri meni.

beweiss ::

jabe je izjavil:

N26 ima obupen support, to je za sproti. Denar nalagas na Sparkasse npr, kar te stane vsega skupaj 0,25€/ mesec (po novem, prej je bilo zastonj). In to je tudi ves strošek z bankami. Pa da si nikdar las ne puliš


A N26 po novem računa kakšne stroške?

vinkop ::

beweiss je izjavil:

jabe je izjavil:

N26 ima obupen support, to je za sproti. Denar nalagas na Sparkasse npr, kar te stane vsega skupaj 0,25€/ mesec (po novem, prej je bilo zastonj). In to je tudi ves strošek z bankami. Pa da si nikdar las ne puliš


A N26 po novem računa kakšne stroške?

mislim da ne....

krucymucy ::

Dober dan je izjavil:

Jaz se še zdaj ne morem odločit, ali bi odprl Revolut, ali N26 za day to day use in za na dopust.

Jaz imam oboje. Se lepo dopolnjuje.
Revolut uporabljam v glavnem izven EUR obmocja, do 200€ mesecno dvig na bankomatih brez provizije, brez konverzije. Zelo ugoden tecaj menjave valute (med tednom).
Izven EUR obmocja placujem v glavnem s kartico in lokalno valuto.
N26 za vse ostalo, tudi nakazila na Revolut in placila ostalih racunov, dvig na bankomatih doma in v EUR obmocju.

driver_x ::

poweroff je izjavil:

potem poročila onzapiranju računov brez obrazložitve


To tudi naše banke delajo.

blink ::

jabe je izjavil:

N26 ima obupen support, to je za sproti. Denar nalagas na Sparkasse npr, kar te stane vsega skupaj 0,25€/ mesec (po novem, prej je bilo zastonj). In to je tudi ves strošek z bankami. Pa da si nikdar las ne puliš


Kakšen problem si pa imel? V zadnjih treh letih sem jih ene 3x kontaktiral preko support chat-a in se je vse uredilo.

jabe ::

Nekdo mi je nakazal denar, ki ga ni bilo. Zakaj ga ni mogel nakazati, mi nihče ni na znal pomagati. Iz chata me je najmanj 4x ven vrglo in vsakič sem dobila drugega in po vsakokratnem začetnem preverjanju tistih nekaj vprašanj sem na novo razlagala, v čem je težava. Na koncu sem prosila se unega, ki je nakazoval, da mi pokaže, kam je poslal in je bilo vse ok, samo pri mojem imenu je ne vem kaj napisal in n26 pošlje nazaj, če prejemnik ni vsaj v prvih 2 besedah "ime priimek" ali "priimek ime", ker jim algoritem tako išče... Tega mi niso znali povedati. Hvala bogu se je šlo za denar, ki se ni bil na računu, zdaj naj imam pa svoje prihranke gor pa da se mi zgodi, da se takole neuspešno z njimi dajem in na blef ugotavljam, kaj jih moti...

Zato torej 0,25€ mesečno za Sparkasse. Ne n26, ta je še se vedno brezplačen in se tudi pozna...

harvey ::

jabe je izjavil:



Zato torej 0,25€ mesečno za Sparkasse. Ne n26, ta je še se vedno brezplačen in se tudi pozna...

Vsak najde sebi primerno stvar, rešitev... se pa ne čudim, da je toliko težav, če je že v tej temi ogromno osnovnih vprašanj že tipa, kako izpolniti upn nalog, zato je povsem logično, da denar zajadra svojo pot.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

delavec44 ::

Ne vem kako ni še noben napisal :P, ampak sedaj dobiš za odprtje računa kar 50€.

https://app.n26.com/referral/sebastjt97...

uvodV?? ::

Ker brišemo ta spam.

delavec44 ::

Potem se pa opravičujem in zbrišite, jaz ne morem več urejati. Če kdo hoče, pa PM.

matobeli ::

Sej ni panike, par ljudi teži ker so težaki. K debati pa nikoli niso nič prispevali.

6151 ::

ta 50€ velja tudi za placila na internetu?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

delavec44 ::

Saj brezplačna je le še virtualna, drugje skoraj ne moreš, ker ne dela Gpay. Piše da bi morala vsa plačila prijeti razen preko paypal-a. Teoretični bi tako moral iti skozi tudi top up na drugo banko ampak je še pending, tako da ne vem.

Je kdo že prejel bonus ali imajo res 60 dni časa, kot piše?

Dober dan ::

Trenutno imajo promocijo, ob odprtju računa z promocijsko kodo dobiš eno leto N26 you paket zastonjy. Promocijska koda: N26FREEYOU
Zna biti bolje od vaših 50€..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

gansta ::

A sedaj dobiš dejansko kartico, ali več ne?

Morda kdo ve ali na Android telefonih v Sloveniji deluje "google pay", tako kot npr. apple pay kjer imaš n26 kartico v sistemu in s telefonom plačuješ povsod..?

blink ::

gansta je izjavil:

A sedaj dobiš dejansko kartico, ali več ne?

Morda kdo ve ali na Android telefonih v Sloveniji deluje "google pay", tako kot npr. apple pay kjer imaš n26 kartico v sistemu in s telefonom plačuješ povsod..?


Meni google pay ne dela. Kot prvo, aplikacije na google play ne mores dobiti, nato sem probal z apk. Instaliram, vnesem kartico od n26 in javi da Slovenija ni podprta.

PARTyZAN ::

To so stvari, ki so bile že mnogokrat predebatirane. N26 ti izda kartico s slovenskim BIN. Google Pay ni podprt v Sloveniji. Apple pay pa deluje, preveri seznam na uradni spletni strani.


    Banka Intesa Sanpaolo
    Bank of America
    Curve
    iCard
    Mbills
    Monese
    N26
    Paysera
    Revolut
    TransferWise

Dober dan ::

gansta je izjavil:

A sedaj dobiš dejansko kartico, ali več ne?

Morda kdo ve ali na Android telefonih v Sloveniji deluje "google pay", tako kot npr. apple pay kjer imaš n26 kartico v sistemu in s telefonom plačuješ povsod..?



S to promocijo dobiš kartico zastonj, vsaj tako naj bi blo s paketom You. Jaz se še vedno ne morem odločiti, ali N26, ali Revolut:))

UganiKdo ::

PARTyZAN je izjavil:

To so stvari, ki so bile že mnogokrat predebatirane. N26 ti izda kartico s slovenskim BIN. Google Pay ni podprt v Sloveniji. Apple pay pa deluje, preveri seznam na uradni spletni strani.


    Banka Intesa Sanpaolo
    Bank of America
    Curve
    iCard
    Mbills
    Monese
    N26
    Paysera
    Revolut
    TransferWise


s tem da ponovem gpay od 15 junija sploh ne moreš uporabljat v Slo. Vsaj meni ga vsakič disabla, četudi ga namestim iz apk.

modelno1 ::

Meni dela bp.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

delavec44 ::

Zato, ker aplikacija gpay z Androidom 10 sploh ni več podprta in je ne rabiš. Vse imaš v nastavitvah pod Google - Settings for Google aps.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

PARTyZAN je izjavil:

To so stvari, ki so bile že mnogokrat predebatirane. N26 ti izda kartico s slovenskim BIN. Google Pay ni podprt v Sloveniji. Apple pay pa deluje, preveri seznam na uradni spletni strani.


    Banka Intesa Sanpaolo
    Bank of America
    Curve
    iCard
    Mbills
    Monese
    N26
    Paysera
    Revolut
    TransferWise


Zdravo, da vem; ampak enim dela (nemški naslov), drugim ne; stvari se vsakdan spreminjajo, tako da sem raje vprašal.
Kot vidim iz zadnjih nekaj komentarjev, pa so spet različni xD

PARTyZAN ::

N26 izda kartico z BINom države tvojega prebivališča. Če na povezavi, ki sem ti jo dal preveriš boš videl, da je N26 podprt pod "Germany" Slovenije pa sploh na listi ni.

Google Pay pa v splošnem deluje. Kot je že @seba44 napisal, ne rabiš nameščat ničesar. Uspešno lahko dodaš samo kartice z BINom ene izmed podprtih držav in bank.

zavajon ::

poweroff je izjavil:

No, jaz sem pred časom resno razmišljal o N26, naredil domačo nalogo (preveril informacije o banki in ustanoviteljih) - in se odločil, da je Delavska Hranilnica boljša opcija.

Kot je pokazal čas, se nisem motil. 8-)

In kje so umanjkale točke pri opciji DH+N26?

beweiss ::

Dober dan je izjavil:

gansta je izjavil:

A sedaj dobiš dejansko kartico, ali več ne?

Morda kdo ve ali na Android telefonih v Sloveniji deluje "google pay", tako kot npr. apple pay kjer imaš n26 kartico v sistemu in s telefonom plačuješ povsod..?



S to promocijo dobiš kartico zastonj, vsaj tako naj bi blo s paketom You. Jaz se še vedno ne morem odločiti, ali N26, ali Revolut:))


Kakor vem dobiš kartico zastonj, če te nekdo povabi. Če bo kdo uporabil moj link, nakažem 20€, velja pa do 30.6.

blink ::

Koliko ste v praksi že dvignili na bankomatu naenkrat? V aplikaciji si lahko nastaviš mejo dnevnega dviga, ali imajo morda tudi bankomati (oz. banke, ki so lastnice bankomata) kakšno omejitev dnevnega dviga?

amacar ::

1k je max na free racunu (za ostale ne vem). Ce ima bankomat denar ti ga bo pljunil ven, nekih omejitev ni.

GupeM ::

Pred časom je bila omejitev 2500 na bankomatih (sem dvidnil enkrat 2200).

Zdaj so zmanjšali na 1000.

poweroff ::

V glavnem, kot je tudi tukaj potrdilo nekaj ljudi, je podpora N26 obupna. Je sicer res, da je ne rabiš prav pogosto, ampak ko jo rabim, pa hočem imeti normalno podporo.

Zato se mi (pač, meni osebno) splača plačati tisti strošek Delavske hranilnice in imam potem mir.

Pač, v primerjavi s slovenskimi bankami N26 ni toliko boljša, da bi bilo vredno izgubljati živce z njo. Razen, če imaš res minimalne dohodke, kar je pa čudno, ker tukaj ste sami big shot cryptotraderji, top plačani strokovnjaki, itd... pa se potem pogovarjamo o 25 centih, ki jih je škoda dati za normalno banko... :))
sudo poweroff

matobeli ::

Eh, jaz sem pa enkrat rabil support, ga tudi dobil (hitreje kot pri Dh), ampak je bil enako neučinkovit kot pri Dh. Če bi lahko googlat o težavah pri NKBM ali NLB bi se pa tam za glavo držal.

N26 pa seveda je toliko boljša, da se splača zgubljat (potencialni izgubljeni) čas z njo. Dober app, možnost pregleda nad stroški, možnost ločenih predalčkov za denar, vse se da zaklenit oziroma odklenit, sprememba pina...
Jasno, kdor še vedno uporablja gotovino teh zadev ne koristi.

Normalno banko imam samo za cold storage. Ker je lažje dvignit 10k gotovine iz poslovalnice kot pa iz random bankomata, pa če gre kaj v rit jih imam pred nosom.

poweroff ::

Pa o kakšni gotovini govoriš?

Jaz banko rabim samo zato, da lahko plačujem s kartico in da plačam položnice. Pa da dobim plačo na račun. Ostalo me ne zanima. Kakšne ostale storitve neki, to je sama izguba časa. Oziroma marketing bank, da nam skušajo prodati nekaj, česar v bistvu ne rabimo.

Pri čemer ima N26 že težave s položnicami in je takoj dodatno delo.

Če gre pa kaj narobe (da ti recimo brez obrazložitve zaprejo račun, kot se je dogajalo ljudem v tej temi!), imam pa pri DH možnost da grem tja osebno in se pogovorim z ljudmi, pri N26 se pa lahko "pogovarjam" samo z avtomatskim odzivnikom.
sudo poweroff

GupeM ::

Pa se veliko bolje počutiš, če ti pravi ljudje na štiri oči ne povejo razloga za zaprtje računa, kot če ti ga avtomatski odzivnik ne pove?

Ne vem kakšne težave imaš ti s položnicami, ampak SEPA DB ponavadi reši težavo.

Mi je pa zelo všeč, da v primeru da izgubim kartico, lahko le to blokiram iz appa, brez kakršnegakoli doplačila. Ko jo kasneje najdem za kavčem, recimo, jo z enim klikom nazaj aktiviram. Pri naših bankah stane kakšnih 20 eur blokada kartice, pa kakšnih 20 eur nova kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

matobeli ::

Kar se tiče dodatnih storitev, svoje finance pač moraš vodit (vsaj eventuelno pride tako življensko obdobje), lahko jih v excelu, zvezku ali kjerkoli drugje. če si pa len ima pa N26 čist fino poskrbljeno za osnovne zadeve.
««
147 / 192
»»