» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
148 / 191
»»

zavajon ::

Kako v N26 vodiš finance? Meni se glih to zdi pomanjkljivost N26 v primerjavami z drugimi bankami, da ne moreš zdownloadadi csv s transakcijami, lahko le mesečne pdf-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

darkolord ::

Um, jaz sem nedolgo nazaj lepo downloadal csv ...

driver_x ::

poweroff je izjavil:

V glavnem, kot je tudi tukaj potrdilo nekaj ljudi, je podpora N26 obupna. Je sicer res, da je ne rabiš prav pogosto, ampak ko jo rabim, pa hočem imeti normalno podporo.

Zato se mi (pač, meni osebno) splača plačati tisti strošek Delavske hranilnice in imam potem mir.

Pač, v primerjavi s slovenskimi bankami N26 ni toliko boljša, da bi bilo vredno izgubljati živce z njo. Razen, če imaš res minimalne dohodke, kar je pa čudno, ker tukaj ste sami big shot cryptotraderji, top plačani strokovnjaki, itd... pa se potem pogovarjamo o 25 centih, ki jih je škoda dati za normalno banko... :))


N26 ni zate, to si že 10x povedal v tej temi in, da, pravilno si se odločil, da pri N26 nisi odprl računa. Vse to že vemo, zato ti ni potrebo tega ponavljati vsaka dva tedna.

matobeli ::

Itak da lahko dolpotegneš CSV, v desktop appu je, obdobje po izbiri.

Če si odlive in prilive sproti urejaš po kategorijah se v statistiki marsikaj vidi.

   -S\/\/-   ::

V EU je v veljavi nek standard (mislim da se imenuje Open Banking, prosim popravite me), ki omogoča strojni dostop do osnovnih podatkov na računih (saldo, transakcije). Če za vodenje financ uporabljate kolikor toliko spodoben software, se zna sam povezati na banke in pridobiti ustrezne podatke. Meni deluje pri N26 in domačih bankah.

Saul Goodman ::

matthai je res nasikan okoli n26, ker ne mara thiela. sej ga razumem, on je privacy aware, thiel pa že leta razvija skynet - nekompatibilno. jst to hedgam s kupovanjem palantir delnic, on pa z jokanjem na forumu. :D

4+ leta furam n26 + DH in letos razmišljam, da bom DH preprosto ukinil, ker je postal le še račun za prenakazovanje denarja.

to, da banke preprodajajo naprej informacije o naših nakupovalnih navadah, je jasno vsem. če hočeš privacy, pač ne uporabljaš plačilnih inštrumentov banke.

in DH vs n26 tle ni razlike. data brokerji bodo za tist dildo, ki si ga kupil z mastercardom zvedeli ne glede na to na kateri banki so ti izdali kartico.

razlika je samo v stroških vodenja računa in v enostavnosti uporabe. tle n26 zmaga.

zavajon ::

matobeli je izjavil:

Itak da lahko dolpotegneš CSV, v desktop appu je, obdobje po izbiri.

To je sicer res, a lahko bi imeli to možnost tudi iz telefona. Če zna telefon generirati pdf-je, bi najbrž še lažje csv-je.
Itak rabiš telefon za prijavo v desktop app.

matobeli ::

protip: v desktop se brez težav povežeš s telefonom ;)

poweroff ::

Saj pravim, vsak se odloči po svoje.

Večina je seveda padla na lepo shiny reklamo. Ene par se jih je tudi zafrknilo.

Jaz sem pa naredil background check in se odločil glede na zbrane podatke.

Nič ni narobe, če se kdo odloči za N26. Samo povejte pošteno - koliko od vas, vas je naredilo background check?
sudo poweroff

boolsheat ::

Kje lahko preberem o tvojem background checku? Me zanima kaj si ugotovil.

GupeM ::

Saj piše par postov zgoraj. Ugotovil je, da je podpora slaba in da račune zapirajo kar tako malo počez. End of background check.

zavajon ::

Jaz pa sem naredil le foreground check.
Brez naročnine, zastonj plačila, poljuben vklop/izklop kartice, nižja provizija za dvige na bankomatih izven EUR.
Pri nas tega nima omogoča nobena banka, oz. vsaj jaz ne vem zanjo.

matobeli ::

S tem da podpora ni slaba in račune ne zapirajo kar počez.

Glavni problem za Matthaia so seveda vlagatelji. Valar Ventures, Tencent, Allianz, Insight Partners...
Kar pomeni da je N26 zgolj samo še en turbo kapitalistični finančni inštrument.

Delavska Hranilnica d.d. je pa sestavljena iz lastništva sindikatov (večina), fizičnih oseb in pravnih oseb.

showsover ::

Nisem naredil nobenega background checka, samo sem se registriral kot še pri 7 ostalih fintechov, nakazal nekaj dinarjev gor, se mi pa zdi, da če ne vem, kako se storitev trži, da se trži preko mene, mojih podatkov ali aktivnosti. Kot večina ostalih 'brezplačnih' storitev...

Zasebnost? Kaj je že zasebnost pri nekako javni osebi, kjer vsak pobalin, ki ima motiv in 17 sekund časa, o meni izve vse več kot vem sam? Matthai, ne si mislit, da zate ne :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

BuDi79 ::

matobeli je izjavil:

Delavska Hranilnica d.d. je pa sestavljena iz lastništva sindikatov (večina)
A to je plus? Upam vsaj da ne zapirajo glavnih cest v Ljubljani in da se jim ne rosijo očala kot sindikalistom.

matobeli je izjavil:

fizičnih oseb in pravnih oseb.
A to je kaj drugače kot pri N26?

poweroff ::

matobeli je izjavil:

S tem da podpora ni slaba in račune ne zapirajo kar počez.

Glavni problem za Matthaia so seveda vlagatelji. Valar Ventures, Tencent, Allianz, Insight Partners...
Kar pomeni da je N26 zgolj samo še en turbo kapitalistični finančni inštrument.

Delavska Hranilnica d.d. je pa sestavljena iz lastništva sindikatov (večina), fizičnih oseb in pravnih oseb.

Nima veze to lastništvo. Problem je, da so ustanovitelji N26 firme, ki tesno sodelujejo z ameriškimi obveščevalnimi službami. CryptoAG tesno...

Ampak zame je bil glavni problem, ko so perciju ukinili račun. Brez obrazložitve. Pa ko so dvema Nemcema blokirali račun zaradi domnevno sumljivih aktivnosti. In nista mogla par tednov do denarja.

showsover je izjavil:

Zasebnost? Kaj je že zasebnost pri nekako javni osebi, kjer vsak pobalin, ki ima motiv in 17 sekund časa, o meni izve vse več kot vem sam? Matthai, ne si mislit, da zate ne :-)

Saj jaz se ne skrivam in zame se točo ve kdo sem. Sploh ne gre tukaj zame. Gre za sistem totalnega nadzora.

Tako kot se bom izogibal Googlu in raznim IT velikanom, se bom tudi raznim bančnim sesalnikom podatkov.

Seveda se pa vsak odloči sam zase. Vprašanje je samo ali je odločitev informirana, ali posledica hipnega vpliva reklame.
sudo poweroff

UganiKdo ::

Ampak zame je bil glavni problem, ko so perciju ukinili račun. Brez obrazložitve. Pa ko so dvema Nemcema blokirali račun zaradi domnevno sumljivih aktivnosti. In nista mogla par tednov do denarja.


WOW perciju in dvem nemcem????? oh the terror, oh the pain.

Dajmo počasi nehat nabijat s to mantro o neobvešlčanju. To delajo vse banke in je normalen del postopkov. N26 ni pri tem nikakršna izjema. Če si domišljaš, da pri DH tega ni si izjemno naiven.

Ampak ja, vsak se pač sam odloči kaj bo uporabljal. Verjet, da so tvoji podatki bistveno bolj varni pri klasičnih banka pa je IMO zelo naivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

poweroff ::

Tudi verjeti, da so pri klasični banki bistveno manj varni kot pri N26, je naivno.

In tista dva Nemca sta lepo povedala. Če se problem pojavi pri klasični banki, greš pač tja osebno in se na koncu dajo zadeve rešit bistveno bolj, kot če imaš na drugi strani samo avtomatski odzivnik.

Pod črto: če je za slovenske kriptobogataše strošek klasične banke resno deal breaker, potem se pa vprašam kakšni bogatuni ste to... :))
sudo poweroff

OrkAA ::

Zakaj poskusas izbiro banke prikazat kot eno izmed kljucnih zivljenjskih odlocitev :)

Pri meni je bilo takole:
1. Oh, nova banka, grem probat odpret racun
2. Oh, kul prozorna kartica
3. Dam gor 2 jurja in porabljam v primerih, kjer se splaca (zadnje case skoraj nikjer vec) in pa za direktna nakazila prijateljem ki so tudi na N26.

Konec zgodbe.

Ce mi ukinejo racun mi ga pac ukinejo. Ni zdaj, da sem resno vezan na to banko. Pac uporabljam jo tam kjer mi pride prav in isto pocnem z vsemi ostalimi bankami, ki jih imam.

zavajon ::

poweroff je izjavil:

Problem je, da so ustanovitelji N26 firme, ki tesno sodelujejo z ameriškimi obveščevalnimi službami. CryptoAG tesno...

Pa ti resno verjameš, da slovenske banke (in še kdo) ne tesno sodelujejo z ameriškimi tričrkovnimi agencijami?
Sam sicer vse transakcije, ki bi lahko zanimale omenjene agencije pa še koga, opravim z gotovino.
Za tiste kable, ki jih kupim na aliexpressu pa mi je popolnoma vseeno, če te agencije vejo.

poweroff ::

Res ne razumem kaj je problem.

Večkrat sem izrecno poudaril, da jaz osebno nimam problema kaj kdo uporablja. NAJ SE VSAK SAM ODLOČI.

Tako da ne vem ali sedaj prepričujete mene (žalostno, da vas N26 za to niti ne plača), ali sebe prepričujete, da ste sprejeli odlično odločitev.

Ker pol tele debate se mi zdi kot neka kombinacija jokavega samoprepričevanja. :))

Še enkrat: vsak se odloči sam. Če vam N26 ustreza - super. Ne rabite se za svojo odločitev nobenemu opravičevat.
sudo poweroff

Groot ::

Problem je da zadnjih 5+ strani vztrajno vsake toliko ponavljaš svoje blodnje, čeprav je debata že popolnoma drugje. Tako da se bolj zdi da ti želiš vztrajno opravičevati svoje pisanje, kljub temu da se večina ne strinja.

showsover ::

Matthai ima že dober namen... Morda je malo bolj tenkočuten glede tega, ker se s tem menda nasploh aktivno ukvarja... Njegovo skrb, četudi občasno pretirano, gre pozdraviti, ne zatirati.

Mene, recimo, nič ne moti, če kdo napiše kaj, česar morda mojega mnenja ne spremeni kaj veliko. Sam sicer ne razmišljam, če je to bila dobra ali slaba odločitev, sploh ne v množici ostalih, zagotovo še slabših.

UganiKdo ::

poweroff je izjavil:

Tudi verjeti, da so pri klasični banki bistveno manj varni kot pri N26, je naivno.

In tista dva Nemca sta lepo povedala. Če se problem pojavi pri klasični banki, greš pač tja osebno in se na koncu dajo zadeve rešit bistveno bolj, kot če imaš na drugi strani samo avtomatski odzivnik.

Pod črto: če je za slovenske kriptobogataše strošek klasične banke resno deal breaker, potem se pa vprašam kakšni bogatuni ste to... :))


Kriptobogataši? Kaj ima to s temo? katere tablete so pa tebi popustile?

GupeM ::

poweroff je izjavil:

Ampak zame je bil glavni problem, ko so perciju ukinili račun. Brez obrazložitve. Pa ko so dvema Nemcema blokirali račun zaradi domnevno sumljivih aktivnosti. In nista mogla par tednov do denarja.

Več kot očitno za "naše" banke nisi delal background checka, drugače bi našel enake oz zelo podobne težave.

poweroff je izjavil:

Pod črto: če je za slovenske kriptobogataše strošek klasične banke resno deal breaker, potem se pa vprašam kakšni bogatuni ste to... :))

Saj ne gre (samo) za brezplačno. Katera klasična banka mi omogoča blokado/deblokado kartice, dvigov, spletnih plačil in plačil v tujini instantno? Katera klasična banka mi omogoča spremembo limita instantno? Če imaš srečo, se pri klasičnih bankah zadeve odvijejo šele naslednji dan. Bog ne daj, da zadevo rabiš v četrtek, 1. maja. Potem se lahko kar načakaš do ponedeljka, 5. maja.

Flik Pay jih je rešil še težav z instant nakazilom kolegom.

Tako da tale tvoja črta je bolj bullshit.

z0mbie ::

N26 je pac se en modni trend in seveda morajo nanj nekateri idioti vezati svojo osebnost, zato jih propagirajo. Enako je z revolutom.

Ko bojo ponudili generiranje one-time visa kompatibilne "virtualne kartice" jim pa tudi placam za to.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

matobeli ::

Sej to veš da Revolut to ima?

hamez66 ::

UganiKdo je izjavil:

poweroff je izjavil:

Tudi verjeti, da so pri klasični banki bistveno manj varni kot pri N26, je naivno.

In tista dva Nemca sta lepo povedala. Če se problem pojavi pri klasični banki, greš pač tja osebno in se na koncu dajo zadeve rešit bistveno bolj, kot če imaš na drugi strani samo avtomatski odzivnik.

Pod črto: če je za slovenske kriptobogataše strošek klasične banke resno deal breaker, potem se pa vprašam kakšni bogatuni ste to... :))


Kriptobogataši? Kaj ima to s temo? katere tablete so pa tebi popustile?



Matthai misli, da meni odgovarja, sva se 3 mesece nazaj nekaj pogovarjala, pa je zdaj našel pravi moment.

Saul Goodman ::

matthai, najslabš pr vsem skup je da vemo kdo si, da poznamo tvoje dosedanje delo in da je mal čudno te gledat v vlogi največjega drekača v neki random temi o neki random banki, KI JE NE UPORABLJAŠ, pa si med NAJAKTIVNEJŠIMI člani te teme.

drekači takih oblik motijo tudi tebe v drugih temah. naredi obvoz, ane? če pa že opozarjaš, pa naj ima tvoje opozorilo rep in glavo, naredi primerjavo med produktom ki ga zagovarjaš in N26.

kaj ve ameriška tričrkovna agencija, če sem prek N26 in te iste informacije nima, če sem pri DH?

ali imaš informacije da DH ne sodeluje z data brokerji, ki odkupujejo podatke o nakupovalnih navadah njenih strank? zakaj ne odgovoriš direkt, zakaj sam drek mešaš?

a imaš podatke, da DH ne zapira računov? a imaš podatek, da se ti na N26 lahko tako zlahka usedejo na račun, kot se ti pri DH?

si predstavljaš, da si prebivalec manjšega kraja v sloveniji in imaš odprt račun pri lokalni banki? privacy? haha. če je kaj zanimivega ze vedt, bodo vedle vse prjatlce od uslužbenke za okencem. pri n26 vsaj veš, da nad tvojimi podatki ne bdijo še 3 kokoši iz iste občine. :D

a je perci zgubu dnar, al so ga sam obvestil da jim je sumljiv in mu dal čas, da dnar prenakaže in odrekl storitve? 1 perci in 2 nemca sta tvoja kontrolna skupina, na podlagi katere si objektivno ocenil, da N26 zapira accounte willy nilly? pod nivojom za doktorja. očitno vse kontra zgodbe ne zaležejo, ko se matthai enkrat odloči.

privacy je kul ampak se ga morš pravilno lotit. odprt DH in ne N26 because privacy, je neumno. ker privacya nimaš pri nobenem od teh dveh.

GupeM ::

Saul Goodman je izjavil:

a je perci zgubu dnar, al so ga sam obvestil da jim je sumljiv in mu dal čas, da dnar prenakaže in odrekl storitve? 1 perci in 2 nemca sta tvoja kontrolna skupina, na podlagi katere si objektivno ocenil, da N26 zapira accounte willy nilly?

Ne samo to. Perci je še priznal, da je nekaj mesecev pred zaprtjem dobil email, naj jim sporoči mislim da davčno številko, ampak tega ni storil.

Goody ::

GupeM je izjavil:


Saj ne gre (samo) za brezplačno. Katera klasična banka mi omogoča blokado/deblokado kartice, dvigov, spletnih plačil in plačil v tujini instantno? Katera klasična banka mi omogoča spremembo limita instantno?

Flik Pay jih je rešil še težav z instant nakazilom kolegom.



Vsaj NLB (pa zelo verjetno še marsikatera druga.) Tudi klasične banke so šle naprej, verjetno ne bi, če jih ne bo potisnila konkurenca fintechov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

GupeM ::

Goody je izjavil:

Vsaj NLB (pa zelo verjetno še marsikatera druga.) Tudi klasične banke so šle naprej, verjetno ne bi, če jih ne bo potisnila konkurenca fintechov.

Ja? Debetni Maestro? Pa to da lahko zadevo spremeniš v appu ni isto, kot da lahko zadevo spremeniš instantno. Tudi pri NKBM lahko preko appa spreminjaš limite, ampak moraš čakat, da ti to na banki odobrijo.

Aja, pa še ena stvar je, ki mi je pri N26 všeč. Ni treba za vsak kurac na banko hodit se pogovarjat na 4 oči, tako kot to rad počne Matthai. Precej bolj prijazno, ceneje in časovno manj potratno je preko appa/maila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Goody ::

NLB pay omogoča blokado/deblokado, bankomatov, spletnih plačil in plačil v tujini za tiste kartice, ki jih v aplikaciji (debetne in kreditne). Enako kot N26. Manjka pa takojšnja nastavitev limita. Lahko pa z NLB pay plačuješ s telefonom (android), kar z N26 ne moreš...Bi temu rekel primerljiva izkušnja, sicer osebno meni več pomeni plačevanje s telefonom kot pa limit.

Saul Goodman ::

s telefonom seveda lahko plačuješ tudi z N26, apple pay je tam deloval že leta pred vso slovensko konkurenco.

za android ne vem, verjetno pa tud, če imaš kartico, ki se začne z DE. drugo je problem googla, ki slovenije nima za dovolj pomembno državo. menjaj telefon, pa ne boš imel teh problemov.

Goody ::

Eh no, saj sem napisal android...NLB Pay deluje že tzudi ene 2 leti, mislim da še preden je začel N26 (kjer imam tudi račun) reklamirati Apple pay. Tako da deluje na N26 že leta pred NLBPay ne drži. N26 imam že kar nekaj let (zdajle mi bo ravno potekla kartica...)

stevemcq_ ::

GupeM je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

a je perci zgubu dnar, al so ga sam obvestil da jim je sumljiv in mu dal čas, da dnar prenakaže in odrekl storitve? 1 perci in 2 nemca sta tvoja kontrolna skupina, na podlagi katere si objektivno ocenil, da N26 zapira accounte willy nilly?

Ne samo to. Perci je še priznal, da je nekaj mesecev pred zaprtjem dobil email, naj jim sporoči mislim da davčno številko, ampak tega ni storil.


To sem tudi jaz dobil pred kratkim, pa ne najdem kam vpisati številko ? :|

Goody ::

v appu: Settings/Personal Settings/Tax information

stevemcq_ ::

Hvala za prijaznost ... urejeno ! Čeprav mi ni hotelo vpisati, če sem se lotil prvo vpisa države in potem davčne številke ( poizkusil večkrat in mi je zavračalo ). Ko sem pa vpisal prvo davčno in potem ime države, mi je pa zadevo iz prve vpisalo. Če bo slučajno še kdo imel podoben "problem" :) Lp

Kodrnusa ::

Moja iskusnja. Kupil zeni torbico na eni cudni italijanski strani. Ponavadi sem previden in ne kupujem kjer ni preverjeno ali paypal varianta..
Takoj ko sem placal sem videl da je nateg, saj ni bilo ne potrditvenega maila in tudi support na strani je bil neki gmail. Odprem support na n26, opisem kaj se je zgodilo, posljem printscreene.. v roku 1 meseca sem dobil denar nazaj cca 100€.
Imam dh racun in n26. Uporabljam samo n26, dh imam zato ker imam gor vecja sredstva in nekak se ne upam dati vse na n26. Nakazem na n26 ko zmanjka in laufa super ze vec kot 2 leti.
Na dh me lupijo 3€ na mesec ker nimam rednih prilivov (place), plus spletna banka 0,45€.
Mam pa dh ker ima cela druzina sedaj dh (zena, mama...) Pa se mi ne da menjat zdej za vse...

z0mbie ::

matobeli je izjavil:

Sej to veš da Revolut to ima?


Mi ne pomaga, ker prodajajo podatke o tvojih nakupih, tako da bi z uporabo Revoluta resil en problem in si naredil se vecjega.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

UganiKdo ::

ROFL, katera banka pa po tvoje ne?

z0mbie ::

UganiKdo je izjavil:

ROFL, katera banka pa po tvoje ne?


Tiste stacionirane v Sloveniji. Ker bi lahko sel kdo malo "klavir igrat".
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

GupeM ::

Seveda. Pa Bankart tudi ne.

UganiKdo ::

z0mbie je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

ROFL, katera banka pa po tvoje ne?


Tiste stacionirane v Sloveniji. Ker bi lahko sel kdo malo "klavir igrat".


jao, ko se otroci lotijo razpravljat...

Poglej si malo kdo je vrhovni regulator za banke v SEPA območju (kamor pašejo tudi bolj kot ne vsi fintechi o katerih je govora tukaj).

Hint: Pravila igre so za vse bolj kot ne enaka.

Ajnstajn` ::

kolega se je registriral na n26, pol mu da message lets get to the app in dobi link do appa. si zloada app in ko se prijavi pa da login, mu obstane in se ne logina. ima telefon galaxy a 72. je kdo ze naletel na podobno tezavo?
//

Zgodovina sprememb…

Barko ::

GupeM je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ampak zame je bil glavni problem, ko so perciju ukinili račun. Brez obrazložitve. Pa ko so dvema Nemcema blokirali račun zaradi domnevno sumljivih aktivnosti. In nista mogla par tednov do denarja.

Več kot očitno za "naše" banke nisi delal background checka, drugače bi našel enake oz zelo podobne težave.

poweroff je izjavil:

Pod črto: če je za slovenske kriptobogataše strošek klasične banke resno deal breaker, potem se pa vprašam kakšni bogatuni ste to... :))

Saj ne gre (samo) za brezplačno. Katera klasična banka mi omogoča blokado/deblokado kartice, dvigov, spletnih plačil in plačil v tujini instantno? Katera klasična banka mi omogoča spremembo limita instantno? Če imaš srečo, se pri klasičnih bankah zadeve odvijejo šele naslednji dan. Bog ne daj, da zadevo rabiš v četrtek, 1. maja. Potem se lahko kar načakaš do ponedeljka, 5. maja.

Flik Pay jih je rešil še težav z instant nakazilom kolegom.

Tako da tale tvoja črta je bolj bullshit.


Eh, saj vse tega v resnici niti ne potrebuješ - isti k.... je če dobiš, kar sem ti dolžan za sendvič, instantno ali pa jutri zjutraj, ker tak broke pa menda nisi? Zadnjič mi je kolega nakazal s flikom nakazal 1 cent samo, da mi je pokazal kako deluje flik in kako je kul in super in nevemkajševse. Ja saj je svetovno, kul, trendy, instantno, brez stroškov ... ampak nepotrebna storitev.

jabe ::

Fora flik paya trenutno ni v tem, da so plačila instantna, ampak da so zastonj. Druga dobra stvar je, da moraš imeti človeka v imeniku v telefonu in to je to, brez hecanja z ibanom, kaj šele, kako natančno mora biti izpolnjen upn, kot je to pri n26 npr... Fino je pa tudi, da brezhibno deluje. Meni je trenutno zadeva jako všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Saj pravim, vsak se odloči po svoje.

Večina je seveda padla na lepo shiny reklamo. Ene par se jih je tudi zafrknilo.

Jaz sem pa naredil background check in se odločil glede na zbrane podatke.

Nič ni narobe, če se kdo odloči za N26. Samo povejte pošteno - koliko od vas, vas je naredilo background check?


Pri meni je po background checku odpadla večina slovenskih bank.

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Ampak zame je bil glavni problem, ko so perciju ukinili račun. Brez obrazložitve. Pa ko so dvema Nemcema blokirali račun zaradi domnevno sumljivih aktivnosti. In nista mogla par tednov do denarja.


Za nemce ne vem, ampak ali ni nekdo na temu forumu razlagal, kako so mu ukinili račun, kasneje pa je povedal, da se ni odzival na sporočila banke, kjer so od njega zahtevali neke dodatne dokumente? Poleg tega so znani primeri zapiranja računov naših bank, prav tako brez pojasnila. Tako da glede tega, si z domačimi bankami popolnoma na istem.

matobeli ::

jabe je izjavil:

Fora flik paya trenutno ni v tem, da so plačila instantna, ampak da so zastonj. Druga dobra stvar je, da moraš imeti človeka v imeniku v telefonu in to je to, brez hecanja z ibanom, kaj šele, kako natančno mora biti izpolnjen upn, kot je to pri n26 npr... Fino je pa tudi, da brezhibno deluje. Meni je trenutno zadeva jako všeč.


Sej imamo že celo paleto aplikacij ki to omogočajo, paypal, revolut, n26...
Apple ima tudi apple pay v slo, go pride še gpay ne bo čisto nobene potrebe več po neki domači verziji.
««
148 / 191
»»