» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
146 / 191
»»

UganiKdo ::

In ti ne povejo, kaj točno je razlog?

ne, ne rabijo

Sicer je pa point bolj to, da sem imel srečo, da nisem ostal brez denarja (itak ni bil velik znesek), drugi niso imeli take sreče.

brez denarja ne ostaneš. Lepo sporočiš nov TRR in ti prenakažejo. Za n26 veljajo povsem enaka bančna pravila kot za ostale banke v EU.


Sicer pa pri slovenskih bankah vsaj imaš nekaj, kamor greš lahko težit. Tukaj nimaš kaj, na maile in na twitterju ne odgovarjajo.

ja, lahko se znašaš nad zaposlenimi na šalterju, več kot to ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

šernk ::

Banka ti ne more kar vzet denarja. To kar drugi pišejo so izmišljotine.

nikjer nisem napisal, da ostaneš brez denarja. Dvomim, da tudi drugje ostaneš kar brez denarja, ampak pošteno povedano nazadnje sem imel v SLOVENSKI banki v mailboxu cca 10 neprebranih sporočil. Umes bi bilo lahko komot tudi obvestilo, da mi bodo račun zaprli in da imam 30 dni časa, da si denar prenakažem drugam.

evo en ne tako star primer: https://www.zurnal24.si/slovenija/unicr...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

OrkAA ::

PrimozR: Banke so na zalost zavezane spostovat AML zakonodajo, ki jim prepoveduje delit razloge za zaprtje racuna, ker se predpostavlja, da bi s tem olajsale izogibanje pravil, ce bi javnost vedela katera dejanja sprozijo rdeco zastavico.

Bedno ampak tako pac je in tudi pri slovenski banki bi dozivel isto.

PrimozR ::

Ma fora je, da ni razloga, da bi ga zaprli, ker ne počnem ničesar shady. Veliko je poročil, da ljudem zapirajo račune zaradi poslovanja s kripto, ampak kot sem omenil, tega ne delam, ne opravljam posla prek osebnega N26 računa, itd. N26 sem uporabljal za pošiljanje denarja med kolegi (za skupne nakupe, deljenja stroškov kosil, prevozov in podobnih nebodigatrebov) pa za kak spletni nakup, če se je nabralo kaj več denarja. Zato mi je debilno, da ne povejo, kaj je razlog, ker sem prepričan, da ni realen. Verjamem oz. razumem, da razkrivanje razlogov olajša izogibavanje pravilom, ampak kaj pa 'nedolžen, dokler ni dokazano nasprotno'?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GupeM ::

PrimozR je izjavil:

Ma fora je, da ni razloga, da bi ga zaprli, ker ne počnem ničesar shady. Veliko je poročil, da ljudem zapirajo račune zaradi poslovanja s kripto, ampak kot sem omenil, tega ne delam, ne opravljam posla prek osebnega N26 računa, itd. N26 sem uporabljal za pošiljanje denarja med kolegi (za skupne nakupe, deljenja stroškov kosil, prevozov in podobnih nebodigatrebov) pa za kak spletni nakup, če se je nabralo kaj več denarja. Zato mi je debilno, da ne povejo, kaj je razlog, ker sem prepričan, da ni realen. Verjamem oz. razumem, da razkrivanje razlogov olajša izogibavanje pravilom, ampak kaj pa 'nedolžen, dokler ni dokazano nasprotno'?

Nedolžen, dokler ni dokazano nasportno ne velja v zasebnih peskovnikih. Če se jaz odločim da se v mojem peskovniku ne smeš igrat, si lahko kriv ali nedolžen, pa se tam ne boš igral. Lahko pa greš z njimi v tožbo. Ampak boš verjetno izgubil.

Sicer pa jim gre verjetno ravno to v nos, da N26 uporabljaš samo za pošiljanje denarja med frendi. S tem nimajo nobenega dobička, niti podatkov o tvojih nakupih ne morejo naprej prodat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

PrimozR ::

Ja ampak to, da jim gre v nos, da od mene ne služijo, ni zadosten razlog, da mi ukinejo račun.

(3) Termination for Reasonable Cause without Notice Termination of the business relationship as a whole or of particular business relations without notice is permitted if there is reasonable cause which makes it unacceptable to the Bank to continue the business relations, also after having given consideration to the legitimate concerns of the Customer. Reasonable cause is given in particular if the Customer has made incorrect statements as to the Customer's financial status, provided such statements were of significant importance for the Bank's decision concerning the granting of credit or other operations involving risks for the Bank (e.g. the delivery of a payment card), or if a substantial deterioration in the Customer's financial status or in the value of security occurs or threatens to occur, jeopardizing the repayment of a loan or the discharge of any other obligation towards the Bank even if security provided therefor is realised, or if the Customer fails to comply, within the required period of time allowed by the Bank, with the obligation to provide or increase security according to No. 13 (2) of these Business Conditions or to the provisions of some other agreement. If reasonable cause is given due to the breach of a contractual obligation, termination shall only be permitted after expiry, without result, of a reasonable period of time fixed for corrective action by the Customer or after a warning to the Customer has proved unsuccessful, unless this proviso can be dispensed with owing to the special features of a particular case (Section 323 (2) and (3) of the German Civil Code).


Podatkov nisem fejkal, kredita pri njih itak nisem imel, da ga ne bi mogel odplačevati, zahtev po 'provide or increase security' pa tudi ni bilo. Pa če prav berem imajo neke postavke, da se lahko zagovarjaš oz. da najprej opozorijo.

matobeli ::

Obstaja pa tudi čist realna možnost da počas črtajo uporabnike ki ne uporabljajo MC kot plačilo sredstvo, to bi blo svinjsko, ampak vedli pa ne bomo nikoli.

Nevem sicer zakaj bi jih to motil, prav veliko bandwidtha tud ne porabiš na ta način.

Mrbit pa sam nam ni jasno kako se v realnosti pere denar in ste eni zgolj žrtve algoritmov :|

PrimozR ::

Sem omenil, sem uporabil MC za nakupe sem pa tja.

To je ravno moj point, občutek imam, da sem zaradi algoritma padel v nekaj, za kar ni bilo razloga da bi, potem pa nisem dobil možnosti, da bi se to preverilo in/ali razčistilo. Verjetno ni povezano, ampak par dni pred začetkom težav sem osvežil Toshl link na N26, sprva sem bil prepričan, da jim je to flagalo kaj v sistemu, ampak po drugi strani gre pa to itak prek API-ja...

kixs ::

MC kartico sem v zadnjih 4 letih samo parkrat uporabil. Redno pa placujem racune z N26 ;)

Zna pa se zgoditi, da bom cez mejo (HR) zacel uporabljati N26 kartico, ker nimajo nobenih provizij pri placilu z njo. Pred nekaj tedni sem bil na HR in uporabljal DH Maestro kartico v trgovini, cestnine, placal hotel in provizije so nanesle okoli 6€ !?

Ales ::

Kakšne provizije...? So ti računali pretvorbo valute?

barakus ::

Sam to da ti lahko zaprejo brez razloga da človeku mislit...

In kaj, če se vse banke enako obnašajo in ti zaprejo račun, kako boš sploh živel? Kako boš prejemal plačo, plačal davke, upravne takse, zavarovanja, stroške? Dvomim da se čisto vse da prek položnic.

Najbolj osnovni bančni račun bi moral bit zagotovljen s strani države (prejemanje in pošiljanje nakazil) in bi bil zastonj.

metalc ::

barakus je izjavil:

Najbolj osnovni bančni račun bi moral bit zagotovljen s strani države (prejemanje in pošiljanje nakazil) in bi bil zastonj.


Zakonodaja dejansko predpisuje t.i. osnovne plačilne račune, ki so primarno namenjeni prejemanju socialnih pomoči. Vsaka banka ga na tvojo zahtevo mora odpreti, če zakonito bivaš v EU (pa še tu so izjeme) in če v Sloveniji še nimaš odprtega TRR. Res pa zadeva ni zastonj, zakon predpisuje, da je mesečno vodenje enako nekemu % uradnega praga revščine, v praksi je to nekaj med 4 in 5 € na mesec oz. z ustrezno odločbo CSD še manj, ta znesek pa mora vključevati provizije za prvih 8 položnic v mesecu.

GupeM ::

Ok, to sem vedel da obstaja, ampak ne tako natančno. Se mi pa poraja vprašanje, kaj to pomeni za N26? So mu dolžni odpret račun, če ga drugje nimam, recimo?

Miha 333 ::

Meni ga je pred leti NLB zaprl z razlogom, ker več kot 1 leto ni bilo nobenega prometa. Baje da je to v pogodbi.

PrimozR ::

Sicer je to zanimiv razlog, ker si verjetno vseeno plačeval vodenje računa? Ampak kakorkoli že, dobil si razlog. Potencialno glup razlog, ampak vseeno razlog :)

čarli ::

kixs je izjavil:

MC kartico sem v zadnjih 4 letih samo parkrat uporabil. Redno pa placujem racune z N26 ;)

Zna pa se zgoditi, da bom cez mejo (HR) zacel uporabljati N26 kartico, ker nimajo nobenih provizij pri placilu z njo. Pred nekaj tedni sem bil na HR in uporabljal DH Maestro kartico v trgovini, cestnine, placal hotel in provizije so nanesle okoli 6€ !?


Pri meni podobno. Sem dobil sms, da so obračunali 0,78% provizijo. Zgleda, da so začeli obračunavati provizijo tam kjer nimajo Eura. Pri DH so poleg podražitev zgleda skozi stranska vrata dodali še ta strošek. Naslednji mesec planiram zamenjat banko.

kixs ::

Gre za pribitek na MasterCard tecaj zaradi konverzije v EUR - to je pred leti ze uvedla NLB. Na DH pa tega do zdaj nisem opazil ali dobil kaksne informacije.

Provizija ni fiksna, ampak se spreminja veckrat dnevno, ne vem na kateri nacin. Na moje vprasanje ni bilo konkretnega odgovora! Ko sem zahteval bolj tocen odgovor, pa nisem dobil nobenega odgovora s strani karticnega poslovanja.

Pri meni je znasala provizija najmanj 0,48% in najvec 0,95% - in to ravno pri najvecjem znesku.

Dobis pa za vsako transakcijo obvestilo o visini na SMS. Obvestila so od 1.4.2021. Ce so ze prej v celofan zavili ta pribitek, mi pa ni znano - ceprav je cisto mozno. Ampak kot receno, NLB je to informacijo dala ven javno in tudi kaksen je pribitek. Pri DH tega ni bilo in pribitek ni fiksen.

Pri N26 tega se nimajo.

Vsi bi samo cuzali evre... naj si se kaj izmislijo in bo folk pac placeval, ker folk pac rad placuje neumnosti!

Miha 333 ::

Na HR bodite pozorni, ker nekateri POS terminali zaznajo, da je valuta kartice EUR in prodajalca vprašajo za valuto bemenitve. Nekateri prodajalci te nato vprašajo, nekateri pa kar sami izberejo EUR. Zato vedno vnaprej povem, da naj bremenijo v HRK, ker je v tem primeru tečaj boljši, vsaj pri N26.

UganiKdo ::

kixs je izjavil:

Gre za pribitek na MasterCard tecaj zaradi konverzije v EUR - to je pred leti ze uvedla NLB. Na DH pa tega do zdaj nisem opazil ali dobil kaksne informacije.

Provizija ni fiksna, ampak se spreminja veckrat dnevno, ne vem na kateri nacin. Na moje vprasanje ni bilo konkretnega odgovora! Ko sem zahteval bolj tocen odgovor, pa nisem dobil nobenega odgovora s strani karticnega poslovanja.

Pri meni je znasala provizija najmanj 0,48% in najvec 0,95% - in to ravno pri najvecjem znesku.

Dobis pa za vsako transakcijo obvestilo o visini na SMS. Obvestila so od 1.4.2021. Ce so ze prej v celofan zavili ta pribitek, mi pa ni znano - ceprav je cisto mozno. Ampak kot receno, NLB je to informacijo dala ven javno in tudi kaksen je pribitek. Pri DH tega ni bilo in pribitek ni fiksen.

Pri N26 tega se nimajo.

Vsi bi samo cuzali evre... naj si se kaj izmislijo in bo folk pac placeval, ker folk pac rad placuje neumnosti!

Ta pribitek zaracunava vecina bank, samo zdaj ga je treba prikazovat zardi EU pravil. Torej so menjal po svojem tecaju in ne MC. Kar pa je nlb uvedla pa je bil dodaten fee na tuje valute amapak so to po hitrem postopku crtal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

čarli ::

Miha 333 je izjavil:

Na HR bodite pozorni, ker nekateri POS terminali zaznajo, da je valuta kartice EUR in prodajalca vprašajo za valuto bemenitve. Nekateri prodajalci te nato vprašajo, nekateri pa kar sami izberejo EUR. Zato vedno vnaprej povem, da naj bremenijo v HRK, ker je v tem primeru tečaj boljši, vsaj pri N26.


Ja za to stvar vem. In če so me vprašali sem zmeraj rekel rekel v hrk oz v valuti države. Sedaj me niso nič vprašali. Aprila sem tudi opravil nakupe v hr in ni bilo nobene provizije. Pa se ne spomnim da bi me prodajalke kaj vprašala v kateri valuti naj zaračuna. Zdaj pa se mi je to zgodilo prvič. A kdo ve če sberbank tudi obračunava provizijo pri takih nakupih?

GupeM ::

Po mojih izkušnjah pa zmeraj izberejo hrk, ali pa vprašajo. Še nihče mi ni zaračunal v eur.

kixs ::

Sem imel en tak primer v ZG. Mislim, da je bil bankomat od Privredne banke. Edini bankomat na tem obmocju, pa se mudilo se mi je. Pridem do konca postopka in mi kaze samo EUR. Prekinem, grem se enkrat, ce sem kje kaj spregledal in ne, tudi drugic je bila avtomaticna pretvorba v EUR.

matobeli ::

Bankomat je popolnoma druga zadeva kot pos terminal.

Ko sem nazadnje dvigal gotovino je bilo ali v evrih z zares neugodnim tečajem ali pa v kunah in konkretna provizija.

Na koncu sem dobil enega starega od Raiffeisen ki je bil normalen, brez provizije in bremenitev v HRK.

Hrvati so se na to kar navlekli, v Avstriji ali na Češkem tega problema ni bilo.

vinkop ::

jaz pa imam tudi ze kar precej casa, okoli 4 mesece neaktiven N26 racun...upam, da ga mi ne bojo kar zaprli zaradi neaktivnosti?

techfreak :) ::

matobeli je izjavil:

Hrvati so se na to kar navlekli, v Avstriji ali na Češkem tega problema ni bilo.
Avstrija ima EUR, tako da ti konverzije ne morejo nikakor racunati.

UganiKdo ::

čarli je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Na HR bodite pozorni, ker nekateri POS terminali zaznajo, da je valuta kartice EUR in prodajalca vprašajo za valuto bemenitve. Nekateri prodajalci te nato vprašajo, nekateri pa kar sami izberejo EUR. Zato vedno vnaprej povem, da naj bremenijo v HRK, ker je v tem primeru tečaj boljši, vsaj pri N26.


Ja za to stvar vem. In če so me vprašali sem zmeraj rekel rekel v hrk oz v valuti države. Sedaj me niso nič vprašali. Aprila sem tudi opravil nakupe v hr in ni bilo nobene provizije. Pa se ne spomnim da bi me prodajalke kaj vprašala v kateri valuti naj zaračuna. Zdaj pa se mi je to zgodilo prvič. A kdo ve če sberbank tudi obračunava provizijo pri takih nakupih?


Velika večina bank pri nas obračunava to "provizijo". To ni provizija na plačlo z MC, ampak je razlika med tečajem MC in tečajem banke. Kar pa se je spremenilo pa je da morajo skladno z EU direktivo sedaj banke o tem obveščat.

N26 kolikor vem že od vsega začetka zaračunava plačila po tečaju MC, zato tega ni. Če bi šel pogledat nazaj bi videl, da je med tečajem sperbank in N26 že ves čas razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

WaterBoy ::

Zdravo

Potrebujem N26 račun. Če obstaja kakšna povezava za ugodnosti se priporočam za njo, čene si ga naredim brez.

Hvala

kixs ::

Imas kodo na ZS.

WaterBoy ::

Hvala

Informativno me samo zanima so kakšne ugodnosti ali ne.

Netrunner ::

WaterBoy je izjavil:

Hvala

Informativno me samo zanima so kakšne ugodnosti ali ne.


Mislim da samo to, da tisti ki ti da kodo dobi 20€ na račun ali nekaj podobenga. Pa to nevem če velja za Slovenijo :) saj klega katerega kodo sem uporabil po 2 letih še ni dobil nič.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

WaterBoy ::

Aha hvala

Groot ::

Za Slovenijo tej referral programi niso delovali oziroma posameznik ni dobil nič. Je pa včasih če se prav spomnim bila potem možnost da si vsaj kartico dobil brez stroškov pošiljanja. Ne vem pa kako je sedaj.

amacar ::

Js sem prejel 5€ za referrala par dni nazaj, tako da očitno še deluje.

radmansdorf ::

Če kdo rabi kodo, ZS. ;)

dellg ::

Ali na bankomatih slo. bank lahko položiš gotovino na N26 račun?

matobeli ::

ne, polagaš lahko samo na domači bankomat.

WaterBoy ::

Zdravo

Kje v appu najdem podatke da lahko račun prijavim fursu?

Hvala

matobeli ::

V appu nemorš, greš v browser in imaš pod "downloads", ki je samo ikonca na sredini zgoraj, možnost dolpotegnit Bank information PDF

WaterBoy ::

Hvala lepa

driver_x ::

matobeli je izjavil:

V appu nemorš, greš v browser in imaš pod "downloads", ki je samo ikonca na sredini zgoraj, možnost dolpotegnit Bank information PDF


V iOS aplikaciji klikneš na ikono My Account (figura človečka, zgoraj desno na vseh zaslonih), kjer se nato izpišeta IBAN in BIC.

matobeli ::

In nato vse te podatke vpisuješ in kopiraš preko tačskrina v eno izmed različic worda, konvertiraš v PDF in oddaš.

N26 browser verzija deluje čisto lepo tudi na mobilnih napravah in mi je vzelo pod minutko da sem prenesel dokument.

Ales ::

matobeli je izjavil:

V appu nemorš ...

V apu lahko.

Koliko je štorasto je pa malo odvisno tudi od uporabnika, pa od zmogljivosti naprave in OS-a...

mihec87 ::

Je še gdo dobil za vnos davč.št. oz tax ID?

delavec44 ::

Če nisi že ob registraciji moraš po par mesecih uporabe vnesti davčno številko da. Glede na to, da TRRje prijavljamo FURSu že v roku 8 dni, to ni ne vem kako velika ovira.

matobeli ::

Ales je izjavil:


V apu lahko.


Itak da lahko, če ne drugega pa napišeš skripto ki ti ven izvozi in zloži v dokument ter pošlje na edavke.
Smiselno pa pač ni.

Lahko pa za vajo najdeš naslov sedeža in daš potko. Da ne bodo spet samo smeti.

Cveto ::

Vsi jih ne. Lahko vam pa iz preverjenih informacij povem, da je pametno prijavit. PayPay tudi. FURS marsikaj ve, samo zakonsko še ni urejeno, kako lahko uporabijo.

GupeM ::

Zakaj točno, oz. bolje, kako točno naj bi pa PayPal prijavljal?

memnon ::

Cveto je izjavil:

Vsi jih ne. Lahko vam pa iz preverjenih informacij povem, da je pametno prijavit. PayPay tudi. FURS marsikaj ve, samo zakonsko še ni urejeno, kako lahko uporabijo.


Jaz sem probal kakšno leto nazaj prijavit paypal in revolut denarnice (predno sem imel Revolut iban), pa nisem mogel. So mi rekli, da nimajo s tem kaj delat in da naj prijavim samo iban račune.

GupeM ::

GupeM je izjavil:

Zakaj točno, oz. bolje, kako točno naj bi pa PayPal prijavljal?

Ah, narobe prebral. Ne PayPal, PayPay. To je pa res neki japonski fintech.

kixs ::

Zanimivo... rabi kdo invite? ;)

For every person you refer to N26, we'll give you €50 each.
««
146 / 191
»»