» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
145 / 190
»»

matobeli ::

dobro vedet, ne uživam prav zelo pri vpisovanju reference vsakič sprot :)

driver_x ::

mm&r je izjavil:

Ali je potem možno z virtualno kartico tudi dvigovat na bankomatih?


Ja, virtualni denar.

mtech7 je izjavil:

ima kdo danes tezave z nakazili na amazon za zneske nad 100€?


Eno tako plačilo so mi zavrnili, v druga pa je šlo skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

UganiKdo ::

driver_x je izjavil:

mm&r je izjavil:

Ali je potem možno z virtualno kartico tudi dvigovat na bankomatih?


Ja, virtualni denar.



Samo virtualnim bedakom.

vinkop ::

meni osebno pa je trenutno Vivid boljsi od N26,imam oba in mi cashback ter gpay naredita tisti plus od N26...tako da imam N26 kartico ze 2 meseca zaklenjeno....

jabe ::

Vivid ima eno veliko prednost, in to je, da dela gpay "iz škatle". Za vse ostalo je daleč zadaj. App in njegov uporabniški vmesnik je obupen. Za zraven pa še neke promocije, do katerih prideš na razlicni način in popupajo na različnih mestih. Nadležne v PM.

Vivid ne uporabljam vec. Nisem ga pa zaprla, ker ne vem kako bo z gpayem in restrikcijam na n26 v prihodnje. Ker gpay mi je pa dealbrejker.

UganiKdo ::

jap, cashback pri Vivid je bolj kot ne namenjen posiljevanju za refereal. Saj se ga nekaj nakaplje, če redno uporabljaš, ampak tako za kavo na mesec. Je pa pač gpay tisti element zakaj sem praktično nehal uporabljat n26. Je pa res, da jaz banko uporabljam 99% časa kot nujen pogoj za kreditno. Tako, da mi precej vseeno kako zgleda app, dokler lahko vidim stanje in mi dela kreditna.

Aleksandra24 ::

Spoštovani,

sem Aleksandra Amon, študentka magistrskega študija financ in bančništva na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru. V sklopu raziskave na Inštitutu za finance in umetno inteligenco pod mentorstvom ddr. Timoteja Jagriča izvajamo analizo karakteristik uporabnikov Fintech bank.
Ker ponudniki Fintech storitev zaradi varstva osebnih podatkov svojih komitentov ne morejo deliti kontaktov le-teh, smo potencialne anketirance iskali preko družabnih omrežij, forumov in spletnih strani o Fintech storitvah. Glede na debato je očitno na tem forumu kar nekaj uporabnikov Fintech storitev, zato lepo prosimo in upamo na Vaše sodelovanje.
Prosili bi Vas, da si vzamete nekaj minut in izpolnite naslednji vprašalnik:
https://1ka.arnes.si/Fintech
S svojimi odgovori boste pomembno pripomogli k raziskovalnemu procesu. Za vse zbrane podatke bo zagotovljena popolna anonimnost. V analizi se bodo objavili zgolj zbirni rezultati za vse anketirance skupaj.
V kolikor Vas izsledki raziskave interesirajo, lahko pustite svoj kontakt na koncu vprašalnika in Vas bomo o njih obvestili.

Hvala za Vaš čas in prijazen pozdrav,
Aleksandra Amon, dipl. ekon. (UN)

flameir ::

Kaj je zdej z N26 in Reolutom, ne dela ne en na drug na Amazonu?

predi ::

flameir je izjavil:

Kaj je zdej z N26 in Reolutom, ne dela ne en na drug na Amazonu?
Jaz sem 24ega kupil gift card na Amazon.de brez problema. Poglej, če imaš v N26 Card Settings nastavljeno vse prav. Poleg tega si lahko na Amazonu urediš tudi plačevanje preko SEPA Direktnih bremenitev, vsaj lahko si si, nazadnje ko sem gledal.

šernk ::

flameir je izjavil:

Kaj je zdej z N26 in Reolutom, ne dela ne en na drug na Amazonu?

N26 mi dela normalno
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kixs ::

Uporablja kdo N26 ekskluzivno (nakazilo dohodkov, placevanje poloznic, potovanj...) in kaksne so izkusnje?

Studiram, da bi zaprl pri DH in uporabljal le N26 - uporabljam kaksna 3 leta. Morda za backup se Revolut, ki ga se nimam.

buttcrack ::

jaz in tudi žena že kar nekaj let.

deluje isto kot prej SLO banka, pač denar pride gor in gre tudi dol, samo da me nič ne stane.

Zgodovina sprememb…

D4G4 ::

N26 uporabljam za spletne nakupe in potovanja. In me je že nekajkrat rešilo, da sem imel tudi klasično MC običajne banke.

N26 kartico mi je večkrat zavrnilo na samopostrežnih črpalkah in cestninskih postajah, nekajkrat tudi pri plačilih prek spleta (nazadnje na spletni strani Pošte Slovenije oz. njihove storitve Pošlji paket).

Ne vem, no, meni se zdi prevelik riziko imeti fintech banko kot edini račun.

matobeli ::

Kar se tega tiče ni "navadna banka" čisto nič bolj ziher. Kreditno MC, Visa, AE, Diners... kartico pa lahko vzameš kjerkoli, načeloma pa je bila edina res merljiva razlika pri rentacaru, debetna popuši pred kreditno. Bodisi zaradi sistema ki ga ima rentacar (sprejema samo kreditne) bodisi zaradi premalo kritja.

Torej, "navadna, slovenska banka™" in njen trr in njena debetna kartica (katerokoli že ima), ni nič bolj ali manj zanesljiva od N26.

Imam že leta N26 kot primaren račun, gor dobivam plačo, imam trajnike... Zavrnjene transakcije pa nisem imel, razen točno takrat ko je imel MC neke težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

driver_x ::

Jaz do sedaj z N26 nisem mogel plačati edino naročnine na F1TV. Pa pri rent-a-carju vem, da zahtevajo kreditno.

oksaj96 ::

No, imam nekaj vprašanj, sicer že nekaj časa uporabljam N26 in sem zadovoljen s storitvami ki jih nudijo (pa predvsem dejstvo, da je vse kar potrebujem, zastonj)

Kot prvo, sem pred nekaj meseci, 1 teden po odprtju račun prijavil na FURS. A bi moral prejet kako potrdilo z njihove strani? Do sedaj še nisem nič dobil.

Kot drugo, do sedaj sem plačal vse svoje račune prek aplikacije od gorenjske banke (provizija 0.39 na upn) zaradi tega ker imajo možnost skeniranja qr kode in je uporaba posledično dosti lažja in hitrejša. Sedaj pa mi je še oče javil, da so v zadnjih nekaj mesecih pri njegovi intesi san paolo prvo zvišali provizijo iz 0.39 na 0.79, sedaj pa je kar 1.19, vse to skupaj se mi zdi totalno absordno, ker kot starejši človek itak nima neke izbire kot pa da plača tako, zato sem mu ponudil, da bi jaz plačal zanj. No, nekaj položnic sem že plačal prek N26, mi se pa ne dopade način, ker je v primerjavi z našimi bankami malo bolj komplicirano in vzame precej več časa (predvsem vpisovanje referenčne številke in zneska). N26 sem predlagal, da omogočijo skeniranje reference, tako kot je to mogoče z IBAN-om, samo sem prejel nek avtomatičen odgovor. No, zato me pa zanima kako je s trajniki na N26, kako se to uredi?

darkolord ::

Od FURS ne dobiš potrditve.

Glede vnašanja si pa "pogruntal", da je plačevanje slovenskih položnic s slovenskimi bankami še vedno bolj komot. Reference verjetno ne bodo nikoli dodali, ker čeprav jo SEPA podpira, je v tujini očitno večinoma ne uporabljajo.

Najlažje je, da si pri ponudnikih urediš direktno bremenitev ("trajnik"); tam, kjer je znesek vedno enak, pa lahko narediš periodično plačilo.

blackbfm ::

Kot prvo, sem pred nekaj meseci, 1 teden po odprtju račun prijavil na FURS. A bi moral prejet kako potrdilo z njihove strani?


V edavkih greš lahko pod vpogled > računi in vidis ce je račun prijavljen

oksaj96 ::

blackbfm je izjavil:

Kot prvo, sem pred nekaj meseci, 1 teden po odprtju račun prijavil na FURS. A bi moral prejet kako potrdilo z njihove strani?


V edavkih greš lahko pod vpogled > računi in vidis ce je račun prijavljen


No evo, ni ravno tako kot si rekel, ampak mi je vseeno pomagalo, tako da hvala ti. Za info so vsi bančni računi pod "podatki o zavezancu" -> "računi"

driver_x ::

oksaj96 je izjavil:

Kot drugo, do sedaj sem plačal vse svoje račune prek aplikacije od gorenjske banke (provizija 0.39 na upn) zaradi tega ker imajo možnost skeniranja qr kode in je uporaba posledično dosti lažja in hitrejša. Sedaj pa mi je še oče javil, da so v zadnjih nekaj mesecih pri njegovi intesi san paolo prvo zvišali provizijo iz 0.39 na 0.79, sedaj pa je kar 1.19, vse to skupaj se mi zdi totalno absordno, ker kot starejši človek itak nima neke izbire kot pa da plača tako, zato sem mu ponudil, da bi jaz plačal zanj. No, nekaj položnic sem že plačal prek N26, mi se pa ne dopade način, ker je v primerjavi z našimi bankami malo bolj komplicirano in vzame precej več časa (predvsem vpisovanje referenčne številke in zneska). N26 sem predlagal, da omogočijo skeniranje reference, tako kot je to mogoče z IBAN-om, samo sem prejel nek avtomatičen odgovor. No, zato me pa zanima kako je s trajniki na N26, kako se to uredi?


Za probleme ki jih imaš, se rešitev imenuje direktna obremenitev oz. po domače trajnik. Za trajnik se dogovoriš pri izvajalcu storitve (npr. RTV, Telekom, Gen-I, ...), če to omogoča. Pri njih nato izpolniš ustrezen obrazec (npr. RTV ga ima tukaj in jim ga v skladu z njihovimi navodili pošlješ. Nato zadeve z banko uredijo oni. Na obrazec napišeš IBAN računa od banke N26 ali katere koli druge banke. N26 plačevanja položnic preko trajnikov ne zaračunava, medtem ko (vsaj nekatere) naše banke ga. Tvoja skrb bo potem to, da boš imel 18. v mesecu (oz. na dan ko si izbral plačevanje) na računu dovolj sredstev. Jaz imam vse trajnike na N26.

UganiKdo ::

No, nekaj položnic sem že plačal prek N26, mi se pa ne dopade način, ker je v primerjavi z našimi bankami malo bolj komplicirano in vzame precej več časa (predvsem vpisovanje referenčne številke in zneska). N26 sem predlagal, da omogočijo skeniranje reference, tako kot je to mogoče z IBAN-om, samo sem prejel nek avtomatičen odgovor.


QR kode na naših položnicah so slovenska rešitev. Dokler ne bo tega standardno na nivoju SEPA se nihče s tem ne bo resno ukvarjal. Enako je z referencami. Je pa čistab lenoba N26, ad ne omogočajo OCR skeniranja poljubnega teskta.

No, zato me pa zanima kako je s trajniki na N26, kako se to uredi?

Trajnikov se že dolgo ne ureja, uredi se SEPA direktne bremenitve. Za razliko od trajnikov jih urejaš direktno z izdajateljem položnic. Znaš imet (pa tega v 2021 res upam, da ni ceč) problem, da ne bodo hoteli sprejeti nemškega računa. Vlačih imajo na priemr že kar obrazce sprintane z SI56. Tako da potem je treba malo zatežit in banko slovenije omenit, ampak to so dandanes res redki primeru.

driver_x ::

UganiKdo je izjavil:

Znaš imet (pa tega v 2021 res upam, da ni ceč) problem, da ne bodo hoteli sprejeti nemškega računa. Vlačih imajo na priemr že kar obrazce sprintane z SI56. Tako da potem je treba malo zatežit in banko slovenije omenit, ampak to so dandanes res redki primeru.


Tudi če imajo na obrazcih SI56, lahko zraven napišeš DExx IBAN. Glede na predpise se teh stvari ne sme omejevati na slovenske račune. Jaz imam na N26 okoli 10 trajnikov, z nobenim nisem imel težav.

darkolord ::

UganiKdo je izjavil:

Dokler ne bo tega standardno na nivoju SEPA se nihče s tem ne bo resno ukvarjal. Enako je z referencami.
Reference so v SEPA

kixs ::

Pa saj referenco imajo ze vsaj pol leta. Prej je bilo samo okence za besedilo.

buttcrack ::

Krompir, krompir

predi ::

@oksaj96, če pa iz kakšnega razloga nočeš SEPA direktnih bremenitev za vse položnice, lahko QR kodo še vedno prebereš preko 3rd party appa iz katerega narediš copy paste v N26 app. Par tapkov več, vseeno pa lažje kot ročno vpisovanje brez podpore za preverjanje vnesene vrednosti.

barakus ::

Morda bi se dalo naredit app ki prebere slovenski QR in ga potem vnese v N26 aplikacijo avtomatsko?

PARTyZAN ::

Kaj pa če si odpreš free tier mbills denarnico, pa si iz n26 sproti nakažeš za položnice?

BuDi79 ::

barakus je izjavil:

Morda bi se dalo naredit app ki prebere slovenski QR in ga potem vnese v N26 aplikacijo avtomatsko?
A ni ravno na tem forumu nekje zakopana tema o tem kako so bili eni v tem da to naredijo?

PARTyZAN je izjavil:

Kaj pa če si odpreš free tier mbills denarnico, pa si iz n26 sproti nakažeš za položnice?
Kaj pa če ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

PARTyZAN ::

Samo izpostavljam veliko boljšo alternativo, kot ideje o branju QR v ločeni aplikaciji, pa potem večkraten copy/paste v N26 za vsako plačilo.

buttcrack ::

enostavna rešitev je tudi copy/paste referenc iz eračuna, če si že DB ne želite kreirati.

Kitajc01 ::

Za branje podatkov iz položnic uporabljam Google lens.

estons ::

PARTyZAN je izjavil:

Samo izpostavljam veliko boljšo alternativo, kot ideje o branju QR v ločeni aplikaciji, pa potem večkraten copy/paste v N26 za vsako plačilo.


Si me že skoraj prepričal. Potem pa:
- na mBills lahko nakazuješ samo iz TRR, polnjenje mbilss denarnice s kartico je plačljivo
- moraš seštet koliko rabiš za položnice, nakazat iz N26 in čakat, da pride nakazilo do mBills
- na mBills je zastonj samo plačevanje "klasičnih" položnic (torej nekim pravnim osebam), za ostalo je posebej cenik
- če 6 mesecev ne uporabljaš mBills, ti začnejo zaračunavati nadomestilo za neaktivnost
- karkoli drugega želiš delati z mBills je v free tier plačljivo
- skoz moraš spremljat kdaj se bodo spomnili zaračunavat še plačevanje položnic, ker jim to sigurno ni rentabilno

V glavnem, hvala za predlog, ampak po mojem bom raje kopipejstal iz Google Lens.

BuDi79 ::

Prvi korak... samo ne piše kateri standard, verjetno EPC QR oziroma na nemškem razširjena "Giro Code" EPC QR code @ Wikipedia

What's New
This update is packed with exciting new features!
...
...
- The QR code scanner for SEPA transfers is here! You can find it by tapping 'Scan QR Code' when sending a bank transfer.

thramos ::

estons je izjavil:

Si me že skoraj prepričal. Potem pa:
- na mBills lahko nakazuješ samo iz TRR, polnjenje mbilss denarnice s kartico je plačljivo
- moraš seštet koliko rabiš za položnice, nakazat iz N26 in čakat, da pride nakazilo do mBills
- na mBills je zastonj samo plačevanje "klasičnih" položnic (torej nekim pravnim osebam), za ostalo je posebej cenik
- če 6 mesecev ne uporabljaš mBills, ti začnejo zaračunavati nadomestilo za neaktivnost
- karkoli drugega želiš delati z mBills je v free tier plačljivo
- skoz moraš spremljat kdaj se bodo spomnili zaračunavat še plačevanje položnic, ker jim to sigurno ni rentabilno

V glavnem, hvala za predlog, ampak po mojem bom raje kopipejstal iz Google Lens.


Iz N26 si na mBills nakažeš z UPNjem, brezplačno. Samo v tem primeru čakaš, s kartico je takoj.

Ostalo je bolj kot ne res, ampak na hitro seštet zneske položnic, nakazat preko UPN (mBills ti ponudi še QR, slovenski sicer) in naslednji dan poslikat in plačat je dokaj preprosto.

PARTyZAN ::

V mbills si lahko urediš direktno bremenitev N26 računa, tako da lahko direktno iz aplikacije zahtevaš denar. Je brezplačno, traja pa kakšen dan ali dva, da se denar prestavi.

@estons: vse kar si naštel je res. Se mi pa zdi, da če je tvoj cilj obvozit samo plačevanje položnic je večina izpostavljenih reči non-issue. Še največ "dela" je z računanjem vsote, ki jo moraš prestavit. Jaz sicer periodično prenesem neko vsoto, ko pa stanje pade pod določen znesek pač ponovim vajo. Ne računam ničesar.

"Spremljanje" pogojev vseh bančnih storitev, ki jih uporabljaš je seveda nujno. A to pomeni, da vsak dan, zraven jutranjih mailov bereš še TOS vseh bank in denarnic? Ne. Tist en ali dva maila letno, ki prideta pač prebereš, namesto, da ju preusmeriš v spam oz. trash.

lenovo2 ::

Ali lahko preko N26 MC kupiš kriptovalute brez težav? Nekdo je nekje v tem forumu enkrat, če se prav spomnim, zapisal, da N26 ne mara, da kupuješ kriptovalute...

BigWhale ::

kixs je izjavil:

Uporablja kdo N26 ekskluzivno (nakazilo dohodkov, placevanje poloznic, potovanj...) in kaksne so izkusnje?
Studiram, da bi zaprl pri DH in uporabljal le N26 - uporabljam kaksna 3 leta. Morda za backup se Revolut, ki ga se nimam.


Jaz sem uporabljal N26 kake tri leta kot primarni business racun. Zaradi nekaj tezav s placili, ki so obvisela v medbancnem limbu vec kot en teden, zaradi tezav s sklici in zaradi vedno slabse Android aplikacije, sem se potem odlocil, da odprem racun pri DH in poslovanje prenesem tja. Osebne finance sem pa dal na Revolut.

BigWhale ::

PARTyZAN je izjavil:

@estons: vse kar si naštel je res. Se mi pa zdi, da če je tvoj cilj obvozit samo plačevanje položnic je večina izpostavljenih reči non-issue. Še največ "dela" je z računanjem vsote, ki jo moraš prestavit. Jaz sicer periodično prenesem neko vsoto, ko pa stanje pade pod določen znesek pač ponovim vajo. Ne računam ničesar.


Se pravi, zato da bos pri vsaki poloznici prihranil 50 centov, si nardis dva nova racuna, enga na N26 in enga na mBills in potem vsak mesec iz N26 na mBills prenasas denar, zato, da na mBills placas poloznice s skenirjanjem?

In s tem postopkom prihranis manj kot 50 EUR na leto? :)

PARTyZAN ::

Nisem komitent nobene slovenske banke, N26 je moj primaren račun. :)
mbills uporabljam izključno zaradi udobja plačevanja tistih nekaj položnic. Pa še obvozim ročno knjiženje pri kakšnih čudnih prejemnikih.

PrimozR ::

Kdor se ima namen zanašati na N26, beware.

https://www.reddit.com/r/number26bank/c...
Tole je moja izkušnja, Reddit pokaže še ~10 podobnih v zadnjih dveh mesecih, na Twitterju se na moje rantanje N26 oglaša še en s podobnimi težavami, itd.

Morda ni pogosto, ampak definitivno je moja izkušnja povsem brez razloga (ker nisem počel ničesar, kar bi bilo nelegalno oz. v sivi coni), je pa še relativno OK, ker nisem ostal brez denarja. Mnogi pa so. Najbolj pa teži dejstvo, da so popolnoma neodzivni, ko dobiš e-mail o ukinitvi, začne teči čas, dokler se to dejansko ne zgodi.
Kripto je baje en izmed razlogov, da te takole poflagajo, ampak jaz se s kripto ne ukvarjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

driver_x ::

Jaz iz N26 računa redno plačujem in prejemam denar iz Bitstampa.

Ajnstajn` ::

se mogoče da kje na n26 izklopiti tista 10 minutna potrditev, ko enkrat vpišeš podatke na webu. namreč dogaja se mi da takoj ne potrdima na telefonu, potem pa se mi izbriše.
//

Ajnstajn` ::

Vprašal bi tudi, kako je s tem bussines racunom, namreč vidim da si je sodelavec narocil n26 ampak ima namesto standard bussines račun, čeprav je imel namen naredit standard račun. Kolikor vidim, je račun enak in nima nekih dodatnih stroškov? Je to lahko problem al je več al manj ista zadeva?
//

UganiKdo ::

Je lahko probem. točno tako kot za je zgoraj opisal PrimozR. Taka uporaba krši pogoje n26 in lahko (ni pa nujno) bo zaradi tega imel težave.

delavec44 ::

Ne smemo pa pozabiti, da ima vsaka banka v pogojih napisano, da ti lahko enostransko odpove pogodbo brez razlogov. Tudi naše Slo banke.

šernk ::

PrimozR je izjavil:

Kdor se ima namen zanašati na N26, beware.

https://www.reddit.com/r/number26bank/c...
Tole je moja izkušnja, Reddit pokaže še ~10 podobnih v zadnjih dveh mesecih, na Twitterju se na moje rantanje N26 oglaša še en s podobnimi težavami, itd.

Morda ni pogosto, ampak definitivno je moja izkušnja povsem brez razloga (ker nisem počel ničesar, kar bi bilo nelegalno oz. v sivi coni), je pa še relativno OK, ker nisem ostal brez denarja. Mnogi pa so. Najbolj pa teži dejstvo, da so popolnoma neodzivni, ko dobiš e-mail o ukinitvi, začne teči čas, dokler se to dejansko ne zgodi.
Kripto je baje en izmed razlogov, da te takole poflagajo, ampak jaz se s kripto ne ukvarjam.

in kaj je tu posebnega? Tudi naše banke "brez razlogov" zapirajo račune.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

janezvalva ::

zaprli so mu, ker so mu frendi pošiljal kvinte preko moneybeama
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrimozR ::

šernk je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kdor se ima namen zanašati na N26, beware.

https://www.reddit.com/r/number26bank/c...
Tole je moja izkušnja, Reddit pokaže še ~10 podobnih v zadnjih dveh mesecih, na Twitterju se na moje rantanje N26 oglaša še en s podobnimi težavami, itd.

Morda ni pogosto, ampak definitivno je moja izkušnja povsem brez razloga (ker nisem počel ničesar, kar bi bilo nelegalno oz. v sivi coni), je pa še relativno OK, ker nisem ostal brez denarja. Mnogi pa so. Najbolj pa teži dejstvo, da so popolnoma neodzivni, ko dobiš e-mail o ukinitvi, začne teči čas, dokler se to dejansko ne zgodi.
Kripto je baje en izmed razlogov, da te takole poflagajo, ampak jaz se s kripto ne ukvarjam.

in kaj je tu posebnega? Tudi naše banke "brez razlogov" zapirajo račune.

In ti ne povejo, kaj točno je razlog?

Sicer pa pri slovenskih bankah vsaj imaš nekaj, kamor greš lahko težit. Tukaj nimaš kaj, na maile in na twitterju ne odgovarjajo.

delavec44 je izjavil:

Ne smemo pa pozabiti, da ima vsaka banka v pogojih napisano, da ti lahko enostransko odpove pogodbo brez razlogov. Tudi naše Slo banke.

V bistvu piše, da če kršiš določene pogoje. Vseeno je pa fino, da vsaj veš, kaj točno naj bi kršil.

Sicer je pa point bolj to, da sem imel srečo, da nisem ostal brez denarja (itak ni bil velik znesek), drugi niso imeli take sreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GupeM ::

Banka ti ne more kar vzet denarja. To kar drugi pišejo so izmišljotine.

Kam ga pa dajo? Kar tako si malo plusa pišejo, al kaj?
««
145 / 190
»»