» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
144 / 190
»»

Dober dan ::

Kako polagate denar na račun?
Edit: Nisem definiral. Kako fizičen denar spravite na račun, če nimate slovenske banke?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Pogruntaš kje se da najceneje plačat UPN (Mercator, Petrol, Pošta, Banka...), pa maš rešen.

Toiletman ::

Dober dan je izjavil:

Kako polagate denar na račun?
Edit: Nisem definiral. Kako fizičen denar spravite na račun, če nimate slovenske banke?

Ravnokar sem se vrnil iz banke, da sem položil gotovino na N26 račun. Šel sem na NLB, dal sem gotovino, osebno kartico in IBAN nemškega računa. Ker nisem komitent NLB-ja sem še za kazen plačal 5€. Hotela je še vedeti mojo telefonsko številko. Podpisati sem moral še 3 dokumente. Sam postopek je trajal skoraj 15 minut. Ni glih zabavno.

Pomoje sem plačal 5€, ker je bil znesek na 1000€. Verjetno se bi mi bolj splačalo razdeliti znesek pa se večkrat postaviti nazaj v vrsto :D

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

radmansdorf je izjavil:

Točno tako, meni vsak poteg s kartico ali plačilo položnice ali česarkoli zaračunajo 39 centov. N26 pa je zastonj, tako da je super duper. Pa še NFC uporabljam, tkoda ma fizično kartico moja. Oba cuzava sredstva z N26 računa. :)
UganiKdo, informiraj se, ni težko. :P


to da si ti do lani uporabljla banko, ki ti trga 39 centov za vsako tranzakcijo pove precej več o tvoji neinformiranosti kot moji. Katera banka pa je bila? Tolk da vidimo koliko pravljic prodajaš.

V ZDA, kjer te res skubijo na vsakem koraku s transaction feeji nisem imel tako neumnega sistema.

Dober dan je izjavil:

Kako polagate denar na račun?
Edit: Nisem definiral. Kako fizičen denar spravite na račun, če nimate slovenske banke?


Praviloma je najceneje trafika ali pošta. Banke so za nekomitente precej drage. Opcija je tudi, da ti nakaže kdo od bližnjih, ki ima račun v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

radmansdorf ::

GupeM, UganiKdo, res je, ne živim v Sloveniji. Pa tudi, ko sem, mi je slovenska banka trgala za vsako SEPA plačilo(Intesa SanPaolo). Za ostalo sem uporabljal gotovino. Zdaj je gotovina samo še za samopostrežno avtopralnico. :)
DoberDan, jaz nakažem iz svoje klasične banke preko "Instant Sepa" plačila na N26. Tudi nekatere slovenske banke baje to že omogočajo. Super je.

PgSurfer ::

Nekateri tu smo prednosti N26 odkrili pred več kot dvemi leti, že ta tema je stara štiri leta.
Ti si do včeraj živel v jami?

radmansdorf ::

Kdo? Jaz? Imam N26 že več kot leto. Ti ga imaš pa več kot dve leti? A si zato boljši od mene? Jaz sem prej fural debetno Viso, več nisem rabil. Forum je debata. Na forumu se debatira.

broken/link ::

imaš prav. je za debatirat.
tvoj prvi prispevek v temi pa pravi, da nisi prišel zgolj debatirat, ampak...

radmansdorf je izjavil:

Če kdo odpira N26 račun, prosim preko mojega linka, za eno leto pri njih, mi ponujajo dobre nagrade, hehe.

UganiKdo ::

radmansdorf je izjavil:

Kdo? Jaz? Imam N26 že več kot leto. Ti ga imaš pa več kot dve leti? A si zato boljši od mene? Jaz sem prej fural debetno Viso, več nisem rabil. Forum je debata. Na forumu se debatira.

A zato referal linke ponujas za nekaj kar imamo ljudje ze bistveno dlje od tebe?

radmansdorf je izjavil:

GupeM, UganiKdo, res je, ne živim v Sloveniji. Pa tudi, ko sem, mi je slovenska banka trgala za vsako SEPA plačilo(Intesa SanPaolo). Za ostalo sem uporabljal gotovino. Zdaj je gotovina samo še za samopostrežno avtopralnico. :)
DoberDan, jaz nakažem iz svoje klasične banke preko "Instant Sepa" plačila na N26. Tudi nekatere slovenske banke baje to že omogočajo. Super je.


Kaj imajo sepa placila z nabijanjem o provizijah pri brezsticnem placevaju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

radmansdorf ::

Haha slovenska foušija. Hvala tistim ki ste se odločili za N26. Jap, nimajo vsi že par let.
UganiKdo, čas je za šolo, ala gremo!

UganiKdo ::

Kar povej o čem te je treba izobrazit, da ne boš več neumnosti govoril, pa ti z veseljem pomagamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mm&r ::

Ali ima kdo kakšne težave pri plačevanju s tole N26 virtualno mastercard na telefonu ? Kolegu npr. Hoferju recimo ni delalo.

jabe ::

Preko google pay. Jaz nimam težave, ampak hoferjevi terminali so jako občutljivi. je treba dostikrat 2x, ker takoj javlja napako, da si prehitro roko umaknil.

SkipEU ::

Ali kdo ve, katera spletna banka izda kartico, ki ima tuji BIN? N26 in podobno izdajajo kartico s slovenskim BIN in je zato neuporabno.

Potreboval bi zaradi Amazon Musica.

jabe ::

Vivid

Kamion ::

SkipEU je izjavil:

Ali kdo ve, katera spletna banka izda kartico, ki ima tuji BIN? N26 in podobno izdajajo kartico s slovenskim BIN in je zato neuporabno.

Potreboval bi zaradi Amazon Musica.


Binance card (BIN Velike Britanije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

vinkop ::

SkipEU je izjavil:

Ali kdo ve, katera spletna banka izda kartico, ki ima tuji BIN? N26 in podobno izdajajo kartico s slovenskim BIN in je zato neuporabno.

Potreboval bi zaradi Amazon Musica.


Vivid trenutno po moje najboljsa opcija.

BuDi79 ::

Vivid, dokler še izdaja nemški bin.
Se je dogajalo da sta Visa in Mastercard grozila izdajateljem kartic z odpovedmi pogodb, ker niso želeli izdajat binov za posamezne države komitentov.
Ne vem kako gre enim še vedno skozi brez sankcij, se pa ne pritožujem. Je pa možno da ta hec ne bo trajal več dolgo.

Vivid povabilo za znane bonuse ob prijavi: https://vivid.money/r/matevzTFG?lt=supe...

radmansdorf ::

N26 brezstično plačevanje z NFC naj bi v Sloveniji delalo, ane?
Kolegu ne uspe uredit, zdaj pa nisem ziher če sploh to deluje v Slo?

GupeM ::

Deluje. Ima v appu omogočeno?

šernk ::

od kdaj pa deluje? če je vezano na BIN kartice in slo BIN ni podprt.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

radmansdorf ::

BIN je prvih 6 številk na kartici?

šernk ::

prvih 8 se mi zdi, nisem pa 100%
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BuDi79 ::

šernk je izjavil:

prvih 8 se mi zdi, nisem pa 100%
Prvih 8 - in ne, ne deluje ker ima N26 slovenski bin.
Imaš teste bin kode na intenretu, ki vzamejo samo 6 številk - to je zastarelo in praviloma javlja napačno državo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

jabe ::

GupeM je izjavil:

Deluje. Ima v appu omogočeno?



Kaj več na to temo? Kolikor vem, to deluje samo preko obvoznic, da dobiš kartico z nemškim BINom in potem plačuješ z GPayom. Ali pač neke države, kjer GPay deluje.

GupeM ::

Aja, s telefonom pa ne, razen z obvozi, ja.

Jaz sem mislil brezstično s kartico.

jabe ::

Aja, to pa dela, ja.

matobeli ::

Kaj dafak pa plačujte da je sklic vsak mesec enak?

jabe ::

FURS prispevki (5x), lizing/kredit, ... Pa verjetno se se kaj najde ko je sklic referal na človeka, ne posamezno položnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Slayer69 ::

A imaš lahko na N26 hkrati fizično in virtualno kartico (in če ja kje kreiraš virtualno, jaz te opcije namreč ne najdem)? Ali se lahko samo na začetku odločiš in naročiš fizično (in potem nimaš virtualne) ali pa si kreiraš samo virtualno (in nimaš fizične)?

darkolord ::

ali pa si kreiraš samo virtualno (in nimaš fizične)?
Ko narediš Standard račun, piše da lahko fizično (potem) dokupiš za 10 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ubermensch ::

Kako nakazati gotovino na N26? Na petrolu so rekli, da ne morejo nakazovati na ne-slovenske IBANe.

darkolord ::

Izpolneš UPN obrazec in ga plačaš ...

ubermensch ::

darkolord je izjavil:

Izpolneš UPN obrazec in ga plačaš ...


To vem, hvala. Ampak na petrolu to oni izpolnjujejo preko računalnika in je rekel delavec, da ni možno na ne-slovenske IBANe (da majo privzeti SI na začetku in se ne da spremenit). Bo očitno treba na pošto it.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Ali pa jih spomniti da je proti EU pravilom da diskriminirajo proti bankam iz drugih drzav ...
Dovie'andi se tovya sagain.

GupeM ::

^this

Slayer69 ::

darkolord je izjavil:

ali pa si kreiraš samo virtualno (in nimaš fizične)?
Ko narediš Standard račun, piše da lahko fizično (potem) dokupiš za 10 EUR


V to smer verjamem da gre (torej če si ob kreiranju izbral virtualno). Jaz že imam fizično in me zanima, če si lahko naknadno kreiram še virtualno (sam te možnosti v appu nisem našel), torej tako kot npr pri Revolutu.

OrkAA ::

Tudi jaz te moznosti ne najdem v N26, kar je velika skoda. Virtualne kartice so mi vsec, ker jo lahko zamenjas v roku parih sekund, ce ti jo ukradejo. Ne rabis cakat nove po posti, preden spet lahko nakupujes.

delavec44 ::

Govorili so, da na standard računu, ko ti poteče fizična potem tudi dobiš virtualno. Nova fizična te pride pa 10€. Povem čez 1 leto, ko mi poteče ;)

mm&r ::

Ali je potem možno z virtualno kartico tudi dvigovat na bankomatih?
Opažam, da imajo novi bankomati tudi opcijo uporabe brezstične kartice, torej bi moralo špilat prek google pay in NFC.

matobeli ::

V sloveniji še ni podprt gpay.

Drugač pa načeloma bi skor moglo štimat.

mtech7 ::

na bankomatu sem iz n26 dvignil z nfc 2200€ applepay

ima kdo danes tezave z nakazili na amazon za zneske nad 100€?

UganiKdo ::

mm&r je izjavil:

Ali je potem možno z virtualno kartico tudi dvigovat na bankomatih?
Opažam, da imajo novi bankomati tudi opcijo uporabe brezstične kartice, torej bi moralo špilat prek google pay in NFC.


Dela pod pogojem, da imaš kartico z ustreznim bic.

matobeli ::

Z ustreznim bin.

fx3zRejSz0cS ::

Kakšna pa je bistvena razlika med n26 in revolutom? (prednosti, slabosti, razlike)

Mikrohard ::

N26 je bolj podoben klasični banki (z izjemo tega, da nima fizičnih poslovalnic). Dobiš IBAN (ki se ne spreminja), dobiš kartico. Imaš 3 brezplačne dvige v EUR območju na mesec.

Revolut pa nudi več različnih storitev (poleg IBAN-a in kartice ima še možnost nakupovanja delnic, kripto, zlata, otroški račun, kartice za enkratno uporabo, brezplačen topup s kartico, itd itd). Revolut se tudi hitreje razvija, kar prinaša prednosti (več storitev) in slabosti (meni se je že 2x spremenil IBAN... na začetku ga sploh nisem imel). Mi je pa app z dodajanjem storitev postal zelo nepregleden. Brezplačen dvig do 200EUR na mesec (ne glede na valuto).

Moje osebno mnenje... če iščeš zamenjavo za slovensko banko, vzemi N26. Če želiš pa dodatne storitve, ki ti jih klasične banke ne nudijo, pa vzemi Revolut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

amacar ::

Odpri oboje, itak je zastonj. :D

matobeli ::

Točno to, N26 in Revo se odločno dopolnjujeta.

blackbfm ::

Meni je revolut mnogo boljši, z n26 dobesedno nimaš kaj pocet kot preverjat stanje in placevat. Kot neobanka bi lahko ponujali kaj extra, kot revolut. Imam pa oba, just in case:))

Miha 333 ::

matobeli je izjavil:

Kaj dafak pa plačujte da je sklic vsak mesec enak?

Pri večini ponudnikov ti normalno poknjiži plačilo, tudi če daš sklic prejšnje položnice. Jaz vse plačujem iz N26 in nikoli ne spreminjam sklica, ker se mi ne da.
««
144 / 190
»»