» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
135 / 189
»»

WRC555 ::

fujtajksel je izjavil:

WRC555 je izjavil:

Zakaj ne morem preko telefona vnašati decimalk, pokaže se mi tipkovnica brez vejic!?


Sem že pisal da imam isti štos. Imaš kakšen starejši android? Včasih sem uporabljal worakround copy/paste zneska (z decimalno vejico). Zadnje čase moram pred tem spremenit jezik androida na slovenščino, sicer paste številk z vejico ne prime (ne vem a mogoče na angleščini prime pika).

WRC555 je izjavil:

Sedaj se mi je pojavil še en problem...vnesel sem dve položnici za plačilo preko računalnika, sedaj pa mi piše da je pending in "authorize on your paired device"...na telefonu pa tudi ne morem ne potrditi ne zavrniti...kje je fora!?

Noben ne ve v cem je problem?


Jaz zadnje čase preko računalnika sploh nisem prišel čez zaslon z vnosom zneska plačila, polje za nadaljevanje neaktivno...


Ja, imam starejši telefon, Samsung S5 Neo.

Sem na novo naložil aplikacijo, tako da sem lahko vsaj zneske v pending potrdil. Bomo vidl koliko časa bo delovalo bp :)

Lengas ::

Zdravo!

Da spravim prejeto gotovino iz blagajne na N26 Business, moram najprej naložit denar na NKBM in potem prenakazat na N26, kar je za knjigovodstvo in pomanjkanje časa čisto preveč dela. Obstaja kakšna krajša opcija? Mogoče položnica za plačilo v tujino al kaj podobnega. Nimam izkušenj, ker od nekdaj poslujem samo preko e-bančništva.

UganiKdo ::

UPN nalog, ki ga z gotovino plačaš v trafiki/pošti/banki... ob plačilu ustrezne provizije.

legion ::

Dobil Curve kartico, vključil mojo N26
ampak contactless ne deluje. Porkaduš, glih malo sem zamudil.

Ales ::

Brezstično ti ne deluje Curve kartica? To nekaj ne štima.

perci ::

gugl pay mu ne dela

Ales ::

A ok, to je pa drugo...

Dark000 ::

Je kaka alternativa za gpay (sedaj ko Curve ne deluje več)?

legion ::

Ja Google Pay ne sodeluje, ne pusti vklopit contactless za Curve kartico.
Tut mene zlo zanima alternativa

modelno1 ::

Monese.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

6151 ::

Jaz za google pay uporabljam revolut (virtualna kartica na nemški naslov), denar sproti nalagam z n26
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Mikrohard ::

Problem Revoluta je to, da (načeloma) ne moreš več spremeniti države brez ustreznega dokumenta.

6151 ::

Aja, ne gre več? Škoda. Je bilo res dobro dobiti lokalno virtualno kartico
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

OvCa77 ::

Če bi kdo rad probal Vivid money banko, kjer dela tudi GPay naj mi piše v ZS, da mu pošljem povabilo, zraven dobiš tudi metal kartico in kar nekaj ugodnosti prek cashbacka.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Mikrohard ::

6151 je izjavil:

Aja, ne gre več? Škoda. Je bilo res dobro dobiti lokalno virtualno kartico

Ja... "načeloma" sem napisal zato, ker se v določene države še da (npr. Slovaško). Ampak je pomoje samo vprašanje časa, kdaj bodo to blokirali. Tako da trenutno je v Revolutu še vedno možno aktivirat Google Pay, če državo spremeniš iz Slovenije v Slovaško, aktiviraš in potem spremeniš nazaj. Mogoče je pa to prvi pozitivni primer, da nekdo zamenja Slovenijo s Slovaško :D

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Dark000 je izjavil:

Je kaka alternativa za gpay (sedaj ko Curve ne deluje več)?


iPhone

Jaz sem sicer zadovoljen z mojim Pixlom in GPay zaenkrat deluje prek Curva, ampak če mi zjebejo plačevanje s telefonom ga samo prodam.

šernk ::

pa ja bodo v kratkem omogočli gpay tudi v SLO....mislim itak nam dela, torej nekih tehnoloških ovir ne bi smelo bit?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gregor5816 ::

Ima še kdo težave z decimalkami pri plačilu (mobilna aplikacija)? Če vnesem le številko (EUR brez centov), dela brez težav, če pa vnesem vejico ali piko za decimalke, pa avtomatsko doda .01 in to šteje kot EUR brez decimalk. Npr. vnesem 13. kar potem avtomatsko postane 13.01, če grem pa naprej pa hoče nakazat 1301€.

estons ::

UganiKdo je izjavil:

UPN nalog, ki ga z gotovino plačaš v trafiki/pošti/banki... ob plačilu ustrezne provizije.


Pri tem da višjih zneskov ne moreš plačati z gotovino. Kaj je definicija "višjega zneska"? Odvisno od odločitve zaposlenega na trafiki/pošti/banki. Zakonodaja za boj proti delu na črno. Pred 10 dnevi sem si hotel poenostavit življenje in nekaj plačat direkt iz štumfa na TRR fizične osebe preko UPN, pa so me na treh bankah zavrnili. Sem moral najprej na matični banki naredit polog gotovine na svoj TRR, pa potem nakazat iz svojega TRR na njegov. To zna zakomplicirat poslovanje z online bankami.

buttcrack ::

Gregor5816 je izjavil:

Ima še kdo težave z decimalkami pri plačilu (mobilna aplikacija)? Če vnesem le številko (EUR brez centov), dela brez težav, če pa vnesem vejico ali piko za decimalke, pa avtomatsko doda .01 in to šteje kot EUR brez decimalk. Npr. vnesem 13. kar potem avtomatsko postane 13.01, če grem pa naprej pa hoče nakazat 1301€.

ios dela BP

predi ::

Gregor5816 je izjavil:

Ima še kdo težave z decimalkami pri plačilu (mobilna aplikacija)? Če vnesem le številko (EUR brez centov), dela brez težav, če pa vnesem vejico ali piko za decimalke, pa avtomatsko doda .01 in to šteje kot EUR brez decimalk. Npr. vnesem 13. kar potem avtomatsko postane 13.01, če grem pa naprej pa hoče nakazat 1301€.
Naj mi še kdo reče, da te aplikacije ne razvija par študentov... Mogoče probaj text field za vnos zneska že v začetku tapnit za tisto ničlo (ne na ali pred), ki je default notri. Jaz se spomnim, da mi je hotelo nakazat tisočico, če nisem tako tapnil, ampak z decimalko do zdaj nisem imel problemov. Vedno vtipkam piko, ne vejice.

UganiKdo ::

estons je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

UPN nalog, ki ga z gotovino plačaš v trafiki/pošti/banki... ob plačilu ustrezne provizije.


Pri tem da višjih zneskov ne moreš plačati z gotovino. Kaj je definicija "višjega zneska"? Odvisno od odločitve zaposlenega na trafiki/pošti/banki. Zakonodaja za boj proti delu na črno. Pred 10 dnevi sem si hotel poenostavit življenje in nekaj plačat direkt iz štumfa na TRR fizične osebe preko UPN, pa so me na treh bankah zavrnili. Sem moral najprej na matični banki naredit polog gotovine na svoj TRR, pa potem nakazat iz svojega TRR na njegov. To zna zakomplicirat poslovanje z online bankami.


Kako vezo ima to jokanje z vprašanjem, na katerega sem odgovarjal? N26 pač nima fizičnih poslovalnic ergo je neprimeren za poslovanje z večjimi količinami gotovine.

estons ::

UganiKdo, dal sem informacijo, ki je meni in mogoče še komu bila neznana ali ne dovolj znana. Kaj ima tvoje renčanje veze z čemerkoli?

Kosek1 ::

estons je izjavil:

UganiKdo, dal sem informacijo, ki je meni in mogoče še komu bila neznana ali ne dovolj znana. Kaj ima tvoje renčanje veze z čemerkoli?

Nekatere informacije so netočne.

kixs ::

Mi morajo res enega nigra poslati v mailu glede phishinga...

jabe ::

legion je izjavil:

Ja Google Pay ne sodeluje, ne pusti vklopit contactless za Curve kartico.
Tut mene zlo zanima alternativa


Da se tudi oziroma se je z n26. Si tudi spremenil naslov, javil, da je kartica poškodovana in potrebuješ drugo in so ti poslali novo na nemški naslov npr. Je pa nekaj stroška. Nova fizična kartica za n26 in kaki cheaper&more, če ni druge opcije. Ko kartica pride, spremeniš naslov nazaj.

GupeM ::

kixs je izjavil:

Mi morajo res enega nigra poslati v mailu glede phishinga...

To je ta Nigerijski princ. Me je vedno zanimalo kako izgleda.

con28 ::

Kaj naredite, če vam zavne postopek identifikacije zaradi številke osebne? Vpisal tisto v hologramu. Kaj ste vi napisali?

Scaramouche1 ::

Ima kdo N26 preko visa kartice? Koliko ti računajo za transakcijo na naši banki?

Ales ::

Scaramouche1 je izjavil:

Ima kdo N26 preko visa kartice? Koliko ti računajo za transakcijo na naši banki?

Tvoje vprašanje ni ravno jasno.

Kako to misliš "preko visa kartice"?

O strošku kakšne transakcije sprašuješ?

Scaramouche1 ::

Ales je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Ima kdo N26 preko visa kartice? Koliko ti računajo za transakcijo na naši banki?

Tvoje vprašanje ni ravno jasno.

Kako to misliš "preko visa kartice"?

O strošku kakšne transakcije sprašuješ?


Jaz imam viso preko NLB, ali ti vzemajo pri n26 preko njih ali moraš nov račun odpreti?
In potem nakazat na njihovo n26 kartico?

Ales ::

N26 je banka, tako kot NLB.

Imaš bančni račun pri NLB. Pri N26 bi prav tako imel bančni račun.

Nehaj razmišljati o "nakazovanju na kartico", to ne obstaja. Obstajajo bančni računi in potem različna plačilna sredstva za uporabo teh bančnih računov (med ostalim tudi kartice, nakazila, ...). Potem ti bo vse bolj jasno...

Če prav razumem sprašuješ, ali lahko denar na tvoj račun pri N26 iz računa pri NLB vplačaš z uporabo tvoje NLB Visa kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Scaramouche1 ::

Ales je izjavil:



Če prav razumem sprašuješ, ali lahko denar na tvoj račun pri N26 iz računa pri NLB vplačaš z uporabo tvoje NLB Visa kartice?


Tako je. Če se tukaj preko telefona zmeniš,kaj to pomeni, kam nakažeš denar?

Ales ::

Denar nakažeš na svoj nov bančni račun pri N26.

Lahko izvedeš SEPA nakazilo iz tvojega NLB računa na tvoj N26 račun.

Kar se tiče vplačil s karticami, poglej tukaj: How to top up by card, Apple Pay, and Google Pay.

Dober dan ::

3% je provizije za topup. Damn expencive

betko007 ::

Ali sem retard ali ne vem kaj je. Preko N26 plačam Vzajemno in oni ne zaznajo plačila. V "message" sem dal sklic. Sem kaj zafrknil?

darkolord ::

Si govoril z njimi ali vidiš online, da ni poravnano? Koliko časa si počakal?

predi ::

Jaz Vzajemni nekajkrat letno plačam preko položnice na N26 in ni bilo nikoli problema. V message dam točno takšen string kot ga prebere Barcode scanner za to polje iz QR kode.

buttcrack ::

Odpri trajnik pa inaš mir

Kosek1 ::

betko007 je izjavil:

Ali sem retard ali ne vem kaj je. Preko N26 plačam Vzajemno in oni ne zaznajo plačila. V "message" sem dal sklic. Sem kaj zafrknil?


Saj si prav vpisal. Edino nakazila tujih bank morajo ročno poknjižit in traja morda par dni. Če predolgo traja, jih pokliči na 080 številko in pojasni problem.

betko007 ::

Se da brez problema narest trajnik na N26?
Sem jim pisal na meil s potrdilom plačila. Naj javijo kaj se gre. Ne bi rad ostal brez kakega zavarovanja ravno v teh dneh :P

Groot ::

betko007 je izjavil:

Se da brez problema narest trajnik na N26?
Sem jim pisal na meil s potrdilom plačila. Naj javijo kaj se gre. Ne bi rad ostal brez kakega zavarovanja ravno v teh dneh :P


Če misliš za Vzajemno, potem ja. Samo izpolni obrazec, ki je na njihovi spletni strani in jih ga pošlji na dodeljen e-mail. Obrazec je sicer oblikovan za slovenske račune s SI56 predpono, ampak so mi takrat ko sem to urejal pojasnili, da naj samo prečrtam tisti začetek in napišem račun od N26. Uredijo v max. par dneh vse in deluje že več kot 1 leto brez problemov.

BuDi79 ::

A komu na androidu dela skeniranje IBAN številk, kot je zabeleženo v changelogu aplikacije že od 9.10.2020? (na jabolku je to menda že od lani ali kdaj, tako da me to res ne zanima)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

MPM ::

BuDi79, dela in ne dela. Kadar se ikona za kamero pojavi na polju IBAN potem deluje. ampak te ikone ni vedno tam. Očitno je nek bug.

lenovo2 ::

Kaj pomeni opozorilo, če hočem potrditi plačilo (enako če dam delete): No connection to the server could be established?

Ales ::

Da ni povezave med aplikacijo in njihovim strežnikom. Lahko je težava na njihovem strežniku, lahko pa je na povezavi na internet, torej pri tebi ali kjerkoli vmes.

predi ::

Opozorilo: pravkar sem plačal UPN, copy/pasteal referenco, jo preveril, tako kot vedno, ter zaključil plačilo. Bilo mi je sumljivo, da mi transfer confirmation ni navedel Message polja, ampak sem vseeno potrdil. Referenca ni bila poslana ob transakciji. Kontaktiral support:
I've taken a look at our system status and my source for you, it seems like we did experience this situation today with Android devices. The web app and iOS app works perfectly.

At least for this transfer, I'd recommend you to contact the receiver and ask them to include the reference text manually if possible.

BuDi79 ::

predi je izjavil:

Opozorilo: pravkar sem plačal UPN, copy/pasteal referenco, jo preveril, tako kot vedno. Referenca ni bila poslana ob transakciji.

At least for this transfer, I'd recommend you to contact the receiver and ask them to include the reference text manually if possible.
Sem šel za hec preverit moja plačila.
Dejansko se mi je isto zgodilo 16.10.

Že pišem mail na zavarovalnico... meh.

Krenforum ::

Drugače še en komentar na trajnik pri N26.. Ravno zadnjič se mi je zgodilo, da na računu pri N26 nisem imel dovolj denarja (gor je bilo ene 10 eur) in sem en dan pred trajnikom dobil email in notification, da imam insufficient funds for upcoming debit. V emailu je tudi pisalo, da če pride do trganja trajnika, a hkrati ni dovolj sredstev na računu, ti obračunajo še 3 EUR za strošek preklica transakcije..

Dobro je da so me en dan prej opozorili :) tega nisem pričakoval.

metalc ::

Finance v zaklenjnenem članku pišejo, da tudi N26 uvaja ležarino, menda (nimam namreč dostopa) za stanja nad 50.000 €. Ne po emailu ne po TW od njih nisem izvedel še nič. Če kdo ve kaj več, pa kar z besedo na plan.
««
135 / 189
»»