» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
132 / 189
»»

miko22 ::

itsme je izjavil:

Danes nakazal iz Revolut na N26. Na N26 prišlo v sekundi. Za hec nakazal nazaj - prišlo v 7 urah.

Sepa nakazila se obdelujejo v paketih, ne vsako posamezno. Si pač imel srečo, da je se paket obdelal takoj ko si naredil transakcijo. Nazaj pa nisi imel te sreče :)

Netrunner ::

@vokinlokzar => sem pisal tudi jaz intersportu če so pripravljeni kriti ta strošek :) pa da vidimo. Danes mi je app javil če odobrim plačilo v višini 250 funtov :)

Pa načeloma če so blokirana online plačila in plačila v tujini nimajo kaj narediti a ne? ... no za vsak slučaj sem še blokral kartico in zdaj bo očitno treba naročiti novo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

JGandolfini ::

Scary stuff, tale Intersport vdor.

Danes mi je Abanka bankomat vzel 4€ provizije za dvig 200€. To se mi še ni zgodilo, je to nekaj na novo?

smile- ::

5.7 BANČNE KARTICE DRUGIH IZDAJATELJEV
5.7.1 Kartice tujih izdajateljev (EU - European Union)
5.7.1.1 Nadomestilo za dvig gotovine na bankomatu 4,00 EUR

To ima vedno več bank v svojih pogojih.

Sanches000 ::

Na začetku med,na koncu...

matobeli ::

Vsak lahko zapre račun in vzame (spet) Abanko. Pa pomoje to ni res stvar ki bi jo folk počel...

Sicer pa tud domači uporabniki nekaterih bank plačujejo na bankomatih konkurence in to že precej dolgo :))

Kmalu bo vse skupaj itak še dražje, gotovina se vedno manj uporablja.

Mikrohard ::

To provizijo zaračunavajo samo pri karticah, ki imajo tuj BIN. Če ste Revolut ali N26 kartico naročili na slovenski naslov, se provizija naj ne bi zaračunavala. Sicer pa Abanka s svojim početjem krši EU predpise (ne bi smeli diskriminirati EU državljanov... če nemcem zaračunavajo 4€ provizije, bi jo morali tudi vsem drugim slovenskim bankam)... ampak dokler ne bodo dobili po prstih, jih to verjetno ne zanima.

Groot ::

Mikrohard je izjavil:

To provizijo zaračunavajo samo pri karticah, ki imajo tuj BIN. Če ste Revolut ali N26 kartico naročili na slovenski naslov, se provizija naj ne bi zaračunavala. Sicer pa Abanka s svojim početjem krši EU predpise (ne bi smeli diskriminirati EU državljanov... če nemcem zaračunavajo 4€ provizije, bi jo morali tudi vsem drugim slovenskim bankam)... ampak dokler ne bodo dobili po prstih, jih to verjetno ne zanima.


Tole ne drži. Sam se N26, Revolut in Curve naročil ba slovenski naslov in nobena nima slovenskega BINa.

St235 ::

Bistveno vprašanje je kdaj. Moj n26 iz leta 2018 ima SI BIN.

satfinder ::

Moja N26 MC kartica ima SI BIN (mlada nekaj mesecev),
narocena na SI naslov.

Obvestiti bi bilo treba SI EU regulatorja - Banko Slovenije.

Banka Slovenije
Slovenska cesta 35
1000 Ljubljana

Janez Novak
Soncna pot 9
1000 Ljubljana


Datum: 29. 7. 2020


Zadeva:

Pritožba potrošnika - diskriminacija nemškega bančnega računa (drugih EU bančnih računov) v Republiki Sloveniji


Obrazložitev zadeve

Abanka, Nova ljubljanska banka (NLB) pri dvigu gotovine na njihovih
bankomatih zaracunavata EUR4, oz. EUR3.90 provizije vsem imetnikom N26,
... EU bancnih placilnih kartic (Mastercard, Visa, ...), tudi tistim s slovenskim BIN-om. Imetnikom, ki pa dvigujejo gotovino s placilnimi karticami Maestro, Mastercard izdanimi iz strani SI bank pa ne.

Mislim, da gre za diskriminacijo tujih EU bank, kot tudi za diskriminacijo SI potrošnikov v Republiki Sloveniji. Zato Vas naprošam, da ukrepate v okviru svojih pooblastil in me v zvezi s
tem tudi obvestite, kako ste ukrepali v okviru svojih pristojnosti.

P.S.

Iz Abanke so v zvezi s tem 20. 8. 2019 odgovorili:

"Iz Abanke so takrat odgovorili:

"Nadomestilo za dvig gotovine na bankomatih Abanke po navedeni tarifni postavki EUR4 zaračunavamo
imetnikom, ki imajo kartice izdane izven EU. Vsaka stranka je pred dvigom gotovine seznanjena z
višino nadomestila za dvig in mora izrecno potrditi ali se z nadomestilom strinja ali ne.
V kolikor se z nadomestilom ne strinja postopka dviga ne more nadaljevati."

Vse tiste, ki imajo kartico izdano v EU (npr. N26, Revolut, Curve, ...) in jim je bilo pri dvigu na bankomatu Abanke zaračunano omenjeno nadomestilo pozivamo, naj se obrnejo direktno na nas."

https://tinyurl.com/yxwbm7mz
(ZPS.si)

S spoštovanjem, v Ljubljani, dne 29. 7. 2020

Janez Novak

Zgoraj sem podal zgolj vzorec pritožbe potrošnika - diskriminacije nemškega bančnega računa (drugih EU bančnih računov). Naj nekdo
sestavi pritožbo potrošnika in jo pošlje Banki Slovenije, EU regulatorju. V pritožbi mora navesti konkretno, na katerem bankomatu
- bankomatu katere banke, navesti mora datum in uro, ko mu je bankomat zaračunal EUR4 provizije, pritožbi naj priloži potrdilo - kopijo dviga, kjer je navedena provizija EUR4.

Sam sem v zvezi s pritožbo potrošnika EU regulatorju uspel v neki
drugi upravni zadevi - ko sem kršitelju poslal kopijo pritožbe poslane na Banko Slovenije, je napako v trenutku odpravil. -)
BS sem nato samo še obvestil, da kršitve ni več, da je bila v zvezi z mano odpravljena.

Sam si sredstva iz N26 nakažem v mBills (UPN nalog), gotovino pa nato dvignem na Petrolu - brez provizije iz mBills denarnice (iz telefona - preko crtne kode). ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

satfinder ::

mBills s 01. 10. 2020 'zaostruje' zadevo v zvezi z dvigovanjem in
polaganjem gotovine na Petrolovih crpalkah, ki je bilo dozdaj
brezplacno: po novem bo zaracunal za vplacilo in izplacilo gotovine
0.90% od zneska vplacila, oz. izplacila.

Brezplacno se bo mBills denarnico se naprej polnilo iz bancnega
racuna (z UPN nalogom iz N26 racuna ...). Dvigi gotovine na EU
bankomatih v €€€ pa bodo se naprej €0.50.

Cenik mBills storitev za uporabnike - fizične osebe:

https://www.mbills.si/wp-content/upload...
_mBills_od_1_10_2020.pdf

To pa ze resno razmisljam, da obdrzim zgolj N26 racun,
mBillsa v bistvu ne rabim vec.

Treba bo pocasi podati prijavo EU regulatorju - Banki Slovenije
v zvezi s provizijami na bankomatih Abanke, NLB-ja, ... pri
dvigovanju z EU placilnimi N26, Revolut, Curve, ... karticami
(tudi ko imajo SI BIN), kar je nedvomno diskriminacija EU bank v
R Sloveniji kot tudi potrosnikov - lastnikov teh kartic v odnosu
na lastnike kartic SI bank, ki te provizije ne placujejo.
Za zdaj se mi v zvezi s tem ne da narediti prav nic - vsaj ne do
01. 10. 2020, ko zacne veljati mBillsov novi cenik. Verjetno bom
mBills account ukinil - vse lahko naredim z N26 racunom. -)
Korak do konca in Naprej :).

Kosek1 ::

satfinder je izjavil:


Za zdaj se mi v zvezi s tem ne da narediti prav nic - vsaj ne do
01. 10. 2020, ko zacne veljati mBillsov novi cenik. Verjetno bom
mBills account ukinil - vse lahko naredim z N26 racunom. -)


Sedaj ne najdem, sem bral, že ob otvoritvi mBills so planirali čez eno leto zaračunavati provizijo tudi pri plačevanju UPN nalogov. Tako da, so že dolgo zdržali. :)

Kmalu: Če imaš N26 v bistvu ne rabiš več mBills. :)

GupeM ::

Kosek1 je izjavil:

satfinder je izjavil:


Za zdaj se mi v zvezi s tem ne da narediti prav nic - vsaj ne do
01. 10. 2020, ko zacne veljati mBillsov novi cenik. Verjetno bom
mBills account ukinil - vse lahko naredim z N26 racunom. -)


Sedaj ne najdem, sem bral, že ob otvoritvi mBills so planirali čez eno leto zaračunavati provizijo tudi pri plačevanju UPN nalogov. Tako da, so že dolgo zdržali. :)

Kmalu: Če imaš N26 v bistvu ne rabiš več mBills. :)

Seveda rabiš. Za Garmin Pay (če bo le nova kartica kmalu podpirala GP). Uporabljal sem ga izključno za to.

satfinder ::

Garmin Pay po linku spodaj v Slo podpirajo:
Revolut: MASTERCARD
Revolut: VISA
TransferWise: MASTERCARD
mBills: MASTERCARD (trenutno ne)

https://www.garmin.com/sl-SI/garminpay/...
Korak do konca in Naprej :).

GupeM ::

Torej rabiš nekaj, kar ni N26 in N26 ni dovolj.

mBills mi je (bil) na nek način ravno zato v redu, ker je slovenski, brez težav ga uporablja moja mama, ki ne zna angleško. Tako si lahko sama plačuje UPN naloge s skeniranjem QR kode. Če ji kdaj kaj kupim mi lahko vrne v mBills denarnico, ...
Na N26 ne more niti odpreti računa. Mogoče bi zdaj šlo, ker baje ni več potrebna video komunikacija za identifikacijo. Še vseeno pa je app v angleščini, pa še qr skeniranja nima.

Tretja stvar je pa dodatna kartica. Daš mBills kartico otroku ko grejo na izlet s šolo. Omejiš porabo na x eur.
Sam imam to kartico vedno v avtu, ker se mi je že zgodilo, da sem pozabil denarnico in uro doma, pa ravno takrat sem moral tankat. Na srečo uporabljam Petrolovo aplikacijo Na poti, če bi tankal na OMVju, pa ne vem kako bi plačal.

Vplaceval in dvigal pa nikoli nisem gotovine na Petrolu, tako da me to ne gane. Če bom kdaj moral, pa tist procent tudi ni tak hudič za izreden primer.

smile- ::

za garmin pay jaz uporabljam revolut z digitalno kartico (Visa). V 2h urah po registraciji so mi že potrdili račun in sem lahko uporabljal.

Petrol Slo ::

GupeM je izjavil:

Na srečo uporabljam Petrolovo aplikacijo Na poti, če bi tankal na OMVju, pa ne vem kako bi plačal.


Spoštovani,

sporočamo vam, da lahko z mBills denarnico plačujete tudi na bencinskih servisih OMV.

Lep pozdrav

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

WhiteAngel ::

matobeli je izjavil:

7,3865 to je prodajni tečaj za Sparkasse, ni neki baš... ubistvu je zelo slab, slabši od NLB in SKB skupaj!


Sparkasse bo kar najcenejši. Trenutno je nakupni 7,32 HRK in prodajni 7.62 HRK, na Erste bankomatu na Hrvaškem pa sem danes dvignil kune po tečaju 7.46 HRK, kar je praktično sredina. Dodatne provizije ni bilo, ker je bil Erste.

bojsi ::

Netrunner je izjavil:

@vokinlokzar => sem pisal tudi jaz intersportu če so pripravljeni kriti ta strošek :) pa da vidimo. Danes mi je app javil če odobrim plačilo v višini 250 funtov :)

Pa načeloma če so blokirana online plačila in plačila v tujini nimajo kaj narediti a ne? ... no za vsak slučaj sem še blokral kartico in zdaj bo očitno treba naročiti novo.
A Intersport je komu kaj odgovoril glede kritja stroška nove kartice?

GupeM ::

Petrol Slo je izjavil:

GupeM je izjavil:

Na srečo uporabljam Petrolovo aplikacijo Na poti, če bi tankal na OMVju, pa ne vem kako bi plačal.


Spoštovani,

sporočamo vam, da lahko z mBills denarnico plačujete tudi na bencinskih servisih OMV.

Lep pozdrav

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

Če doma pozabiš denarnico v kateri je mBills kartica, ti to kaj malo pomaga :D Od takrat dalje imam mBills kartico vedno v avtu. Mogoče sem res malo nejasno napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Kosek1 ::

GupeM je izjavil:


Če doma pozabiš denarnico v kateri je mBills kartica, ti to kaj malo pomaga :D Od takrat dalje imam mBills kartico vedno v avtu. Mogoče sem res malo nejasno napisal.

A nimaš aplikacije na mobilcu? :(

GupeM ::

Ah... Vidim, da se zdaj da plačevati tudi na OMVjih s telefonom. Ko sem nazadnje gledal, se ni dalo. No, en velik plus za mBills, da lahko tudi pri konkurenci plačujemo (čeprav pri konkurenci tankam zelo redko).

Netrunner ::

bojsi je izjavil:

A Intersport je komu kaj odgovoril glede kritja stroška nove kartice?


Ponudili so mi kupone:

v vrednosti 10€
ALI
"30% popusta na oblačila in obutev" IN "20% popusta na opremo"
ALI
2x 10% popusta na celoten nakup
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

matobeli ::

A se da kako točno določit katere kartice so odplavale? Nekaj sem nabavil 7. marca (v trgovini), sicer (še) ni bilo sumljivih transakcij, ampak bi vseen mogoče rajš menjal.
Kaj pravte?

user427615 ::

matobeli je izjavil:

A se da kako točno določit katere kartice so odplavale? Nekaj sem nabavil 7. marca (v trgovini), sicer (še) ni bilo sumljivih transakcij, ampak bi vseen mogoče rajš menjal.
Kaj pravte?


Da - tiste (skimmane) iz spletnih nakupov med aprilom in junijem. Torej, ne rabiš menjat.

WhiteAngel ::

Letos sem imel težavo s plačevanjem cestnine na Hrvaškem z N26 business kartico. Ko sem želel plačati na Zadar 2 izvozu cestnino, je bila transakcija zavrnjena - na telefon sem tudi dobil obvestilo, da je transaction rejected. Ko sem se vračal, sem na Bosiljevo 1 izvozu normalno plačal cestnino. V N26 appu nisem nikjer nobenih varnostnih nastavitev našel, ki bi dišale po tem. Vem, da so bile v preteklosti že težave s plačevanjem cestnin na S-T. Kako ste jih rešili?

jukoz ::

Brez težav plačal cestnino - brezstično. Nisem pa plačeval na avtomatih, kjer so eni poročali da ti kartico avtomat požre.

barakus ::

Se je kdo registriral pri zadnje case pri N26? Preverjajo identiteto prek video klica al zahteva samo sliko osebnega dokumenta?

satfinder ::

N26 registracija brez video klica - tako
nekako je slo skozi:

poslika se vsako stran osebne izkaznice
- torej 2x: osebna naj bo pravilno obrnjena
in pa se na glavo obrnjena in nato se
selfie.
Korak do konca in Naprej :).

Dober dan ::

Kaj N26 že omogoča topup iz debetnih kartic? Ali je to še vedno mogoče samo enkrat ob otvoritvi računa?

harvey ::

Ali še kdo v zadnji verziji 3.49, 10/08/2020 ne more potrditi transakcije na telefonu. Enostavno klik na pending transakcije se odpre, ne moreš pa poskrolati, da bi potrdil. Butasto.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

N4m31355 ::

je mel kdo probleme pri vertifikaciji da ga niso slišal? mikrofon mi dela, pr klicih je ql, pr snemanju je ql, sam pr njih ne.. fon je xiaomi mi mix 2s

6151 ::

na mix2s je meni delala verifikacija kul. vštekaj slušalke notri in probaj še enkrat
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ubermensch ::

Meni SEPA transakcija v Nemčijo traja že dan in pol... Ne vem v čem je problem. Ponavadi traja max par ur.

A_A ::

Pozdravljeni.

Zanima me, če kdo ve, kje dobim izpisek stanja na računu? Rabim za CSD, čeprav imam na kartici skoraj nič :)

Se opravičujem, verjetno je že vmes v temi napisano, ampak nisem našel.

Hvala

A_A ::

A_A je izjavil:

Pozdravljeni.

Zanima me, če kdo ve, kje dobim izpisek stanja na računu? Rabim za CSD, čeprav imam na kartici skoraj nič :)

Se opravičujem, verjetno je že vmes v temi napisano, ampak nisem našel.

Hvala



Že našel, hvala vseen :)

Redorange ::

Redorange ::

Zgleda da je stvar vseeno malo bolj resna
I have witnessed several cases of total carelessness and lack of responsibility towards clients and the importance their bank account managed by N26 might have for them or their lifes. Cancelling countless accounts for monetising reasons that were used in line with T&Cs (but were too expensive) without taking responsibility for the issues that would result for the humans affected was one example beyond many.


https://www.linkedin.com/pulse/breaking...

https://www.reddit.com/r/germany/commen...

con28 ::

Ali preko N26 lahko plačaš zavarovanje Triglavu kjer vedno zahtevajo referenco?

Pro ::

con28 je izjavil:

Ali preko N26 lahko plačaš zavarovanje Triglavu kjer vedno zahtevajo referenco?


Lahko nakažeš, samo pri Sporočilu (message) vpiši popoln sklic.

con28 ::

Hvala. Zanimivo, da ni niti zahtevalo SWIFT/BIC, niti naslova prejemnika, niti kode namena (HLTI). Je to normalno pri N26?

Groot ::

con28 je izjavil:

Hvala. Zanimivo, da ni niti zahtevalo SWIFT/BIC, niti naslova prejemnika, niti kode namena (HLTI). Je to normalno pri N26?


To je normalno praktično povsod drugje po svetu, razen v SLO kjer silijo reference.

buneech ::

Groot je izjavil:

con28 je izjavil:

Hvala. Zanimivo, da ni niti zahtevalo SWIFT/BIC, niti naslova prejemnika, niti kode namena (HLTI). Je to normalno pri N26?


To je normalno praktično povsod drugje po svetu, razen v SLO kjer silijo reference.

Silijo je ful agresivno, glede na to, da je to še najbl smiselno, za enostavnejše knjiženje in vodenje računov. Ne vem zakaj bi se mogli zgledovati po bolj primitivnih sistemih.

matobeli ::

Referenca je že OK, tudi europa jo dobiva.

Idijotsko je to da banke zahtevajo polno ime in naslov.

Rabijo pa čist samo IBAN številko in nič drugega.

techfreak :) ::

Namen tega je lazje razresevanje sporov, ce po pomoti nakazes na napacen racun. Ce nakazajes Jaki Racmanu iz Novega mesta, po pomoti si pa zamesal IBAN in nazal Miki Miski iz Ljubljane, je precej brez dvoma kdo je bil pravi naslovnik.

miko22 ::

techfreak :) je izjavil:

Namen tega je lazje razresevanje sporov, ce po pomoti nakazes na napacen racun. Ce nakazajes Jaki Racmanu iz Novega mesta, po pomoti si pa zamesal IBAN in nazal Miki Miski iz Ljubljane, je precej brez dvoma kdo je bil pravi naslovnik.


Če si sam zamešal iban, ne more biti kriva banka in zaradi tvoje napake zahtevati dodatne parametre v primeru, da se nekdo zmoti. To se mi zdi glupo.
Se peljem skozi rdečo luč ker sem se zmotil. Predvidevam, da lahko v sporu s policajem pol zahtevam dodatne oznake na semaforju?!

Ales ::

Ni vedno point v tem, kdo je "kriv", pač pa da se situacija s čim manj težavami razreši.

MrStein ::

V Sloveniji je vedno pomembno to in le to, kdo je kriv. Če se problem reši ali ne, je nepomembno. Glavno je, da lahko nekoga krivimo!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

IBAN ima tud dve številki (mislim da zadnji dve) ki sta tam točno zato da se ne moreš zmotit samo v eni cifri in nakazat sosedu.

Verjetno je pri slo bankah enak razlog kot pri vlogah za UE ko od tebe zahtevajo rojstni datum in EMŠO na isti strani ;((

MrStein ::

Super , gospod nezmotljivi.
Občudujem vas.

Eni pa raje dvakrat pomerijo in enkrat režejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
132 / 189
»»