» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
131 / 190
»»

matobeli ::

UganiKdo je izjavil:

:) ja, če odstranimo vse tiste primere, kjer to ni res, potem imaš prav in je n26 najcenejši. Odvisno od tega koliko dvigov v tujin valutah imaš letno, je edino še You n26 za pogledat. In seveda vse ostale banke, ki poslujejo po podobnem modelu kot n26. Al tudi te izločimo, ker ne sodijo v tvoj koncept?


Upoštevaš tisto kar je relevantno, sredi dopusta pač ne greš v sosednje selo samo zato ker imajo tvoj bankomat tam. Lahko pa nardiš povprečje glede na šrevilo vseh bankomatov.

Pa daj samo tečaj, če je že tako.

Kar se tiče tujih kartic je seveda neuradna naveza N26-Revolut zelo dobro poznana, tud jaz v resnici ne dvigujem deviz z N26, ampak uporabim Revolut (razen če grem čez 200eur gotovine/mesečno)

MrStein ::

BlaY0 je izjavil:

Če smo dlakocepski... Sparkasse ni SLO banka ;)

Seveda je. Enako kot okoli 15 drugih. N26 pa res ni.

Tule je spisek (plus hranilnice na sosednjem linku, glej meni na levem): https://www.bsi.si/financna-stabilnost/...

(manjka na spisku BKS Bank)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

Smo že obdelal, sem napisal kaj je bilo po sredi in priznal svoj lapsus.

Urbano#Desno ::

A vam dela brezstično plačevanje z n26 kartico? Danes prvič uporabil n26 v hoferju pa mi brezstično plačilo ni uspelo, ko sem vstavil kartico in otipkal pin pa je prijelo. Znesek je bil pod EUR20 tako da to nebi smel biti razlog

Zgodovina sprememb…

UganiKdo ::

Pred prvo uporabo brezstičnega plačevanja je treba kartico vsaj enkrat fizično vtaknit v POS.

Vuli ::

UganiKdo je izjavil:

Pred prvo uporabo brezstičnega plačevanja je treba kartico vsaj enkrat fizično vtaknit v POS.

Tako je, katerokoli kartico, od naših bank je isto.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Urbano#Desno ::

Vuli je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Pred prvo uporabo brezstičnega plačevanja je treba kartico vsaj enkrat fizično vtaknit v POS.

Tako je, katerokoli kartico, od naših bank je isto.

Ja izgleda da je v tem problem.:D Se pa ne spomnem da bi moral tako aktivirati kartico svoje slovenske banke (sparkasse), ampak čisto možno da je bil prvi nakup narejen z vstavitvijo v pos terminal (dobil novo konec prejšnega leta in stara ni imela brezstične opcije)

AnWar ::

Jutro!

Zanima me ali je kdo od vas nadgradil račun na N26 YOU? Sem treutno uporabnik že par let n26 in sem zelo zadovoljen, brez kakršnihkoli komplikacij.

Torej ali je kdo?
[Asus ROG Strix SCAR III]

con28 ::

Kolikšna je provizija iz slo. banke npr sparkasse, če nakažeš na N26?

Vuli ::

ja kolk pa stane ponavadi UPN?
https://www.sparkasse.si/Doc/Gospodarst...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

con28 ::

Torej 1EUR za čezmejna plačila? Plačujem vedno preko M.stika.

https://www.sparkasse.si/Doc/Gospodarst...

Kdaj moram prijaviti račun na edavki? V 8 dneh od prejema kartice ali od dne ko zvem številko? Piše:
Opomba: Obrazcu morate priložiti kopije dokumentov, iz katerih so razvidni podatki o računih, odprtih v tujini (bančna kartica, pogodba o odprtju bančnega računa, bančna knjižica, ipd.).

Kaj priložim, če še nimam kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: con28 ()

matobeli ::

Ni čezmejno plačilo ker SEPA območje zajema vse države z uradno priznano EUR valuto.

"meja" za valuto je tam kjer se začne druga valuta.

Ne rabiš slikat kartice, dol si potegni "account holder" pdf pa to priloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

con28 ::

Kje najdem "account holder"? Najdem le monthly statements. Ali zadošča za edavke?

Urbano#Desno ::

con28 je izjavil:

Kolikšna je provizija iz slo. banke npr sparkasse, če nakažeš na N26?

Nakažes z UPN nalogom tako da je cena odvisna kakšen paket imaš. Jaz imam 'pozitivni' in je provizija 0,24

con28 ::

Hvala, kaj pa ste priložili na edavkih? Kje najdem "account holder"? Najdem le monthly statements.

UganiKdo ::

Jaz nisem prilagal nic. Samo dopis da imam s tem in tem dnem odprt racun DExxxx... in to je to.

AnWar je izjavil:

Jutro!

Zanima me ali je kdo od vas nadgradil račun na N26 YOU? Sem treutno uporabnik že par let n26 in sem zelo zadovoljen, brez kakršnihkoli komplikacij.

Torej ali je kdo?


Imam zaradi tujih valut. Konplikacij ni nobenih moras si pa zracunat ce dovolj dvigas na letni ravni da se ti splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

AnWar ::

N26 you?? Anyone? Ali imate vsi free account?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Urbano#Desno ::

AnWar je izjavil:

N26 you?? Anyone? Ali imate vsi free account?

Itak da smo zastonkarji. :))

AnWar ::

Urbano#Desno je izjavil:

AnWar je izjavil:

N26 you?? Anyone? Ali imate vsi free account?

Itak da smo zastonkarji. :))


LOL, OK premišljujem zase ker velik dvigujem gotovino, ter velik sem naokoli premišljujem da bi naredil upgrade, ter tudi " support" bi bil glede na to da je odlično banka ( brez problemov, CCA par let). Sedaj me zanima če naredim upgrade ali bo mogoče kasnejša možnost it na free?
[Asus ROG Strix SCAR III]

matobeli ::

con28 je izjavil:

Hvala, kaj pa ste priložili na edavkih? Kje najdem "account holder"? Najdem le monthly statements.


Aja, sorry nisem obrazložil, je res mejčken nenavadno.

Greš na vmesnik v browserju (ne v appu), zgoraj imaš ikonco z oblačkom in puščico na dol, naprej ti bo pa jasno.

*nenavadno je to da moraš do nekaterih funkcij dostopat preko web strani pri banki ki zahteva app da laufa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Kosek1 ::

AnWar je izjavil:


LOL, OK premišljujem zase ker velik dvigujem gotovino, ter velik sem naokoli premišljujem da bi naredil upgrade, ter tudi " support" bi bil glede na to da je odlično banka ( brez problemov, CCA par let). Sedaj me zanima če naredim upgrade ali bo mogoče kasnejša možnost it na free?


Jaz imam tudi brezplačno verzijo. Nadgradi in poročaj. :)

bastadu ::

Jaz se pa zanimam za odprtje business accounta, mogoče uporablja kdo in ima gor naloženih recimo 100k€? So še kakšni drugi stroški razen tistih, ki so zapisani v planu? Namreč naše banke pridno zaračunavajo ležarino, kako je s tem pri tujih "zastonjskih" bankah?

Gone ::

nemške banke so še prej začele zaračunavat ležarino kot slovenske. Dvomim da n26 ne bi, vprašaj jih a ne.

darkolord ::

Hm, meni banka vsak mesec nakaže "obresti pozitivnega stanja" (cca. 0,01% na leto)

bastadu ::

Ja, ker si fizična oseba. Za podjetja, če imaš denarja malo več na računu, moraš banki plačevat, da imaš lahko denar na računu.

darkolord ::

Aha ja, na poslovnem me pa lupijo, ja.

Ampak N26 za d.o.o.-je še vedno ni, če prav vidim.

ivanuscha ::

Sem odprl račun pri N26, pa zdaj berem da imajo zelo slabo podporo, varnost pa tudi. Če ti nekdo vdre v račun je varnost samo 4 mestni pin, nobenih TAN številk ali sms kode. Niti ni omejitve višine nakazila, tako da ti lahko ukradejo takoj celoten račun. Bi pa res več pričakoval od neke moderne online banke! Poleg tega se baje na support ne javi noben kar nekaj dni, odgovor pa je, javite na policijo. Poden. Ni jim ravno za zaupati višjih zneskov pomoje.
Kakšne izkušnje imate vi??

Dober dan ::

To so banke za reveže, ki se jim gre, da prišparajo 5EUR na dopustu, katere tako zapraviš, če narediš kakšen dvig na bankomatu v Sloveniji preveč. Velike vsote denarja imaš v zaupanja vredni banki, do katere lahko odkorakaš, jo pokličeš, ne pa da si dopisuješ maile, kot nek najstnik. Jaz si gor naložim 100EUR, da lahko koristim Apple Pay. Da imam 50kEUR, jih zagotovo ne bi zaupal N26, revolutu, Bunq, itd.. Tule si poglej tudi video, ki ti malo pojasni stvar. Sploh pa vse te banke rade blokirajo račune, ali pa zahtevajo dokumente, od kod natanko ti denar. Malo pogooglaj.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Zapirajo tudi druge banke, zahtevajo dokazilo o izvoru denarja tudi, ker guess what, evropske banke sledijo vse istim navodilom ter predpisom, kar pogooglaj.

Support je pa pri nas omejen na: pridite v banko, pa bomo *mogoče* rešil, jeba če si recmo v tujini ali pa da npr delaš do 16h.

SMS ni varnostno ustrezen in se umika iz uporabe, kako hudiča se TAN uporablja pri avtentikaciji verjetno nihče nima pojma, tudi na karticah klasičnih bank imaš samo 4 mesten pin da dvigneš denar iz bankomata. Pri n26 so celo tako prijazni da si lahko izbereš svoj limit. Za spletni vmesnik imaš geslo+potrditev na telefonu.

Če ti pa nepridipravi ukradejo telefon, vanj vdrejo in nato vdrejo še v N26 app imaš pa res mal "smole". Recimo približno toliko kot če ti vdrejo v PC.

Ampak za bogate (sub 50k) je pa tu Slovenska banka, da malo pokramljajo z sovrstniki v vrsti, če že grejo tisti šop položnic plačat. Pa magar da še zraven kakšno o 5G in ukrivljenosti zemlje spečejo. Taki vedo da je najboljša gotovina, "varno" spravljena v edini knjigi na polici, ki na sebi ne nosi debelega sloja prahu, daleč od oči države ter vsaj 5m in eno švoh ključavnico daleč od lokalnega zlikovca. Če bo pa kdaj kdo vprašal od kod denar mu pa lahko svojo knjižico pokažem kjer je zabeleženo da sem leta in leta garal za SVOJ denar. FURS prikima, ga niti ne zanima več tragikomičen vsakdanj povprečnega slovenca, pač rutinski pregled, če bi bili dejansko denarji v igri bi se že malo bolj pretegnili.

Dejstvo pa je da je da jih za šaltarjem vedno lepo pozdravi urejena gospa srednjih, ali če je dober dan, gospodična v poznih 30h letih. In to je tista češnja na vrhu tortice, ki pa res poskrbi za odlično izkušnjo z Slovensko banko.

MPM ::

@matobeli odlično napisano :)
ko sem pred časom želel iz tujine povišati limit na mastercardu (in to za samo nekaj sto €), mi je gospod iz Sparkasse povedal, da ni problema, samo v banki se moram oglasiti. No in sem se. Da sem ukinil njihov MC in račun.

FireSnake ::

ivanuscha je izjavil:

Sem odprl račun pri N26, pa zdaj berem da imajo zelo slabo podporo, varnost pa tudi. Če ti nekdo vdre v račun je varnost samo 4 mestni pin, nobenih TAN številk ali sms kode. Niti ni omejitve višine nakazila, tako da ti lahko ukradejo takoj celoten račun. Bi pa res več pričakoval od neke moderne online banke! Poleg tega se baje na support ne javi noben kar nekaj dni, odgovor pa je, javite na policijo. Poden. Ni jim ravno za zaupati višjih zneskov pomoje.
Kakšne izkušnje imate vi??


Baje, baje, baje.
Preden si si odprl račun bi si kaj prebral in se odločil, da ga ne boš imel.
Preprosto, ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

techfreak :) ::

MPM je izjavil:

ko sem pred časom želel iz tujine povišati limit na mastercardu (in to za samo nekaj sto €), mi je gospod iz Sparkasse povedal, da ni problema, samo v banki se moram oglasiti. No in sem se. Da sem ukinil njihov MC in račun.
Limit lahko dvignes tudi preko spletne aplikacije, ampak traja kaksen dan oz. dva, ker morajo rocno odobriti.

N26 in podobne banke niti ne omogocajo kreditne kartice, tako da tezko primerjas.

MPM ::

Ok kreditne nimaš, ampak sem imel isto težavo tudi z debetno pri njih.. Pred leti sem želel opraviti nek nakup v Ikei, na kar na blagajni ugotovim, da imam preko POSa limit 2k€ (po defaultu). To je spet zahtevalo odhod v banko za odpravo limita. Pri n26 teh težav nimam.

Master_Yoda ::

Kaj slucajno kdo ve ali moras za revolut tudi imeti google cloud messaging, kot pri n26 ? Mi gre malo na zivce ze da moram ta microg vsakic namescati.
Dovie'andi se tovya sagain.

knesz ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj slucajno kdo ve ali moras za revolut tudi imeti google cloud messaging, kot pri n26 ? Mi gre malo na zivce ze da moram ta microg vsakic namescati.

Kakšen google cloud messaging to? Imam N26 pa se ne spomnim, da bi moral kaj od google nameščati...?

techfreak :) ::

@knesz: Google Cloud Messaging se uporablja za posiljanje potisnih sporocil (push notifications) in je del Google Play Services. Na vseh Android telefonih prodanih v EU je prednamescen, ce pa uporabljas custom ROM, pa se lahko odlocis da ga ne namestis.

@Master_Yoda: Lahko sprobas, registracija in verifikacija ne potrebuje notificationov (ne vem pa ce app crashne brez njih oz. ne deluje).

Zgodovina sprememb…

olnt ::

Če si hočem nakazati denar na N26 račun me ne spusti čez in zahteva referenco. Vpišem neko random št., vedno javi napako ne glede ali izberem SI 12 ali RF. Kako ste si ostali nakazali denar gor?

darkolord ::

SI99 brez številk ali SI00 + random št.
SI12 in RF zahtevata pravilno kontrolno cifro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Master_Yoda ::

Ok ne vem ali sem nor, ampak v aplikaciji ne najdem vec kje se nastavljajo limiti za kartico. Na uradni strani pise da je pod "My account"-> Card settings. Ampak sekcije Card settings ni nikjer. Anyone ?
Dovie'andi se tovya sagain.

forplan ::

Desno spodaj prvo Actions pa potem card settings
da se strinjam

Master_Yoda ::

Hvala! Na actions tabu se mi nic ne nalozi... Kaj to imajo z Android 10 kaksen bug, ali so spet nekaj carali z google services, da mi sedaj niti z microG tega ne pokaze. Sem spreminil limit preko web vmesnika drugace.
Dovie'andi se tovya sagain.

DePalmo ::

Vse bolj skrivajo te uporabne funkcionalnosti, tako da se že spogledujem z konkurenco. Itak rabim to kartico predvsem za spletna plačevanja, tako da bo skoraj vsaka dobra.

Imam pa EMUI 10 (aka. Android 10) in mi to lepo dela.

itsme ::

Enako težavo z nastavljanjem limita kartice sem imel pred nekaj meseci. Vmes sta bili vsaj dve posodobitvi aplikacije N26, ki nista odpravili napake. Po kakšnem mesecu je napaka izginila.

Je pa bilo zanimivo, da mi v istem obdobju, v Sparkassovi aplikaciji mStik, tudi ni delovala moznost nastavljanja Maestro kartice (zaklep kartice, spletni nakupi...).

itsme ::

Danes nakazal iz Revolut na N26. Na N26 prišlo v sekundi. Za hec nakazal nazaj - prišlo v 7 urah.

buneech ::

Obakrat SEPA nakazilo?

Netrunner ::

Dopoldan je prišel email od Intersport Slovenia "Obvestilo o varnostnem incidentu" in sicer da je prišlo do vdora v informacijski sistem. Nisem dal kaj dosti pozornosti na to do sedaj, saj mi je app na telefonu javil, da je bil poskus neuspešnega plačila v tujini. Ni mi blo jasno kaj bi lahko bilo, saj kartico imam pri sebi vendar kos sem gledal po log-u sem zasledil, da sem pred časom opravil nakup v Intersportu in takrat mi je kliknilo kaj se dogaja.

Kakorkoli, kartico sem blokiral s tem da imam plačila v tujini in prek neta vedno izklopljena in jih vklopim samo ko dejansko kaj plačam. Nisem utrpel nobene škode vendar me zanima če moram sedaj novo nartico naročit oz. kaj narediti v tem primeru? ...pa reorder kartice je 10€, kaj lahko pošljem račun kar intersportu :) ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

itsme ::

buneech je izjavil:

Obakrat SEPA nakazilo?

Ja.

MrStein ::

En zgleda podpira samo sprejem SEPA Inst, drug pa pošiljanje.
(so dve ločeni zadevi)

Ali pa je "nekaj vmes prišlo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vokinlokzar ::

Netrunner je izjavil:

Dopoldan je prišel email od Intersport Slovenia "Obvestilo o varnostnem incidentu" in sicer da je prišlo do vdora v informacijski sistem. Nisem dal kaj dosti pozornosti na to do sedaj, saj mi je app na telefonu javil, da je bil poskus neuspešnega plačila v tujini. Ni mi blo jasno kaj bi lahko bilo, saj kartico imam pri sebi vendar kos sem gledal po log-u sem zasledil, da sem pred časom opravil nakup v Intersportu in takrat mi je kliknilo kaj se dogaja.

Kakorkoli, kartico sem blokiral s tem da imam plačila v tujini in prek neta vedno izklopljena in jih vklopim samo ko dejansko kaj plačam. Nisem utrpel nobene škode vendar me zanima če moram sedaj novo nartico naročit oz. kaj narediti v tem primeru? ...pa reorder kartice je 10€, kaj lahko pošljem račun kar intersportu :) ?


Enako se je zgodilo meni. V Intersportu sem 5.5. izvedel spletni nakup, ker so bile poslovalnice zaprte zaradi Koronavirusa. Včeraj zvečer sem dobil na N26 sporočilo, da imam zavrnjeno transakcijo, ker imam onemogočena plačila v tujini. Kontaktiral sem N26 in dobil spodnji odgovor. Novo kartico sem že naročil, Intersport pa prosil, da mi povrne strošek 10€.

Thanks for getting in touch!
I am sorry this has happened to you. Your card information might be compromised.
There was an attempt of payment with your card in a bakery in the United States yesterday.
To fully protect your account, I strongly suggest you to reorder a new card in the app, so the current card will be fully terminated and they won't be able to use it for any purchases.
About the notifications on the app, even after the termination of the card, you might still receive it, as it is not possible to block it. But rest assured that once you reorder a card, your account will be fully secure once more.
You can find more information in our Support Center: https://support.n26.com/en-de/security#... tab)
If you have any doubts, feel free to contact us.
Have a great day,
««
131 / 190
»»