» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
127 / 189
»»

BladE_ ::

Če pride do zloma pri nas boš pa šel v banko fizično in si vzel svoj denar? :D

Kaj pa tisti, ki imajo res velike vsote denarja... Misliš, da jih imajo pri lokalnih bankah?
Akcija - Reakcija

;-) ::

Do 90k€ al kok majo zavarovanja banke je "varno" povsod. Glede na trenutno stanje je pa boljse met 25k€ kredita kot prihrankov ker je šansa da bo 25k€ vrednih dosti manj kot je bilo.

Kodrnusa ::

Do 100.000 je zavarovano

OrkAA ::

Se slucajno komu sanja, ce se da v Sloveniji pri kaksni banki odpret racun popolnoma online?

lexios ::

;-) je izjavil:

Do 90k€ al kok majo zavarovanja banke je "varno" povsod. Glede na trenutno stanje je pa boljse met 25k€ kredita kot prihrankov ker je šansa da bo 25k€ vrednih dosti manj kot je bilo.


Ne nabijaj s kreditm, ker ti bo še kdo vrjel!

;-) ::

Lahko vrjame ali pa ne. Na SKB ga več ne dobiš, NLB in večina že komplicira na polno...odvračanje strank po domače :)

Dober dan ::

OrkAA je izjavil:

Se slucajno komu sanja, ce se da v Sloveniji pri kaksni banki odpret racun popolnoma online?

Unicredit poglej.

Ales ::

OrkAA je izjavil:

Se slucajno komu sanja, ce se da v Sloveniji pri kaksni banki odpret racun popolnoma online?

Mislim, da ima poleg Unicredit tudi Sberbank tudi to opcijo. Ampak nisem uporabnik, moraš preveriti...

poweroff ::

Kodrnusa je izjavil:

Do 100.000 je zavarovano

Kdo ti bi pa zavaroval? Država? V primeru N26 Nemčija? Tista Nemčija, ki ob krizi ščiti izključno svoje državljane?
sudo poweroff

Kodrnusa ::

Jamči združenje bank (v Slovenije vse banke in hranilnice na našem trgu). Je pa res če vse propade se bomo vsi obrisal pod nosom za prihranki, oziroma zna bit hiperinflacija. Vsi se spomnimo kako smo v jugi ničle dopisovali na bankovce :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

;-) ::

"Zavaruje" drzava ja, za vse komitente ne samo nemce, v praksi pa je to kapital banke katerega nesmejo dirat če grejo v stečaj.

V nekaterih primerih se gre dlje, ampak 100.000 je zajamčeno. Zavarovalnice imajo/morajo imeti zajamčeno celotno premijsko vsoto, ki mora biti kadarkoki na voljo-to pomeni da se s tem denarjem pač ne dela bedarij.

Kodrnusa je izjavil:

Jamči združenje bank (v Slovenije vse banke in hranilnice na našem trgu). Je pa res če vse propade se bomo vsi obrisal pod nosom za prihranki, oziroma zna bit hiperinflacija. Vsi se spomnimo kako smo v jugi ničle dopisovali na bankovce :)

No in če se to zgodi je boljse bit v kreditu kot na prihrankih, kjer je indeksacija max 4%. Inexacijo življenskih stroskov pa nihce ne vzame ker se "ne splaca".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Groot ::

poweroff je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Do 100.000 je zavarovano

Kdo ti bi pa zavaroval? Država? V primeru N26 Nemčija? Tista Nemčija, ki ob krizi ščiti izključno svoje državljane?


Jamči Evropska centralna banka s skupno shemo jamstva oziroma zavarovanja. Ja tudi EU gre lahko v zgodovino, ampak takrat najbrž to ne bo ravno najhujša skrb

poweroff ::

Groot je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Do 100.000 je zavarovano

Kdo ti bi pa zavaroval? Država? V primeru N26 Nemčija? Tista Nemčija, ki ob krizi ščiti izključno svoje državljane?


Jamči Evropska centralna banka s skupno shemo jamstva oziroma zavarovanja. Ja tudi EU gre lahko v zgodovino, ampak takrat najbrž to ne bo ravno najhujša skrb

Hja, kot kaže to, da bi šla EU v zgodovino, ni ravno najbolj nemogoča možnost...
sudo poweroff

Groot ::

poweroff je izjavil:

Groot je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Do 100.000 je zavarovano

Kdo ti bi pa zavaroval? Država? V primeru N26 Nemčija? Tista Nemčija, ki ob krizi ščiti izključno svoje državljane?


Jamči Evropska centralna banka s skupno shemo jamstva oziroma zavarovanja. Ja tudi EU gre lahko v zgodovino, ampak takrat najbrž to ne bo ravno najhujša skrb

Hja, kot kaže to, da bi šla EU v zgodovino, ni ravno najbolj nemogoča možnost...


Iz danes na jutri se bo to zgodilo zgolj v primeru vojne. Vse ostalo so sanje posameznih populistov, ki jim je postalo prelepo v trenutnih razmerah. Kar poglejte si primer UK, kjer bi, če bi pol leta nazaj ponovno glasovali o izhodu, gladko izglasovali nadaljnje članstvo v EU, saj so ljudje končno dojeli kaj odhod pomeni za državo in gospodarstvo.

Ales ::

No ja, skozi naše oči si morda predstavljamo, da bi VB pred pol leta glasovala drugače, ampak po moje ne bi.

So kar lepo izvolili Borisa Johnsona na nedavnih volitvah, kar je dokaj jasen znak, da kaj si njihovo volilno telo še vedno želi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Robert951 ::

Živjo,

N26 uporabljam praktično od začetka in nikoli nisem imel posebnih težav. Se mi pa zdi, da z nekaj zadnjimi updati app izgublja na funkcionalnosti. Tako imam v ustvarjen seznam ponavljajočih se avtomatiziranih plačil Recurring payments . V bistvu ne gre za trajnike dogovorjene z izdajatelji računov, ampak za interni seznam ponavljajočih se mesečnih in kvartalnih plačil, kjer sem imel vse podatke o izdajatelju računa, potem pa sem imel možnost sproti spreminjati podatke o znesku, datumu plačila ipd. Po zadnjem updatu pred nekaj dnevi je seznam Recurring payments še vedno dostopen, vendar pa so podatki glede posameznih plačil sedaj fiksirani in jih ni mogoče več popravljati oz. spreminjati. Naslov menija pri posameznem odprtem Reccurring paymentu je sicer še vedno Modify Future Transfer, podatke pa lahko spremenim samo, če izbrišem konretno nameravano plačilo in ga v celoti vnesem na novo, kar pa nima smisla. Ali gre morda za bug v appu oziroma ali pa ima še kdo podobno težavo.

buttcrack ::

Piši supportu in stiskaj pesti, da te uslišijo, šanse so majhne.

Zakaj pa ne bi imel raje trajnika?

con28 ::

Mnogi pišejo o nekem zastonj denarju (nekateri pišejo 10€ eni 15€ celo 30€), ki ga dobiš, če uporabiš kodo ko odpreš račun na N26. Koliko dejansko dobiš in kdaj?

prenasalec ::

con28 je izjavil:

Mnogi pišejo o nekem zastonj denarju (nekateri pišejo 10€ eni 15€ celo 30€), ki ga dobiš, če uporabiš kodo ko odpreš račun na N26. Koliko dejansko dobiš in kdaj?

Dobiš, kolikor je obljubljeno tistemu, ki ti pošlje povabilo. Ponavadi je 15€, včasih se spremeni. Denar dobita oba, ko povabljenec prvič uporabi kartico za nakup nad določeno višino (mislim, da je 10€).

flameir ::

Kokr opažam, znesek variira glede na status povabitelja. Jaz vem, da sem že dolgo nazaj dal par invajtov, pa so dobili vsi po 15€, pol letos decembra sem dva povabu in sta dobila 5€, zdej mi pa spet piše, da dobijo 10€.

Kosek1 ::

con28 je izjavil:

Mnogi pišejo o nekem zastonj denarju (nekateri pišejo 10€ eni 15€ celo 30€), ki ga dobiš, če uporabiš kodo ko odpreš račun na N26. Koliko dejansko dobiš in kdaj?


Imaš prav. Če pri odpiranju računa uporabiš kodo enega izmed nas ambasadorjev, dobiš nagrado v obliki dobroimetja, ko prvič plačaš nek račun npr. v trgovini s kartico v znesku najmanj 20 EUR.

Torej moraš najprej počakati, da dobiš kartico po pošti (cca. 5 do 7 dni) nekako gor na TRR naložiti denar, greš na črpalko in plačaš bencin s kartico. Če bo znesek enega plačila vsaj 20 EUR, dobiš najkasneje v dveh delovnih dneh dobroimetje, ki ga lahko zapraviš kakorkoli. :)

Te kode se praviloma v tem forumu ne sme objavljati, tako da uporabi druge načine: npr. zasebno sporočilo...

matobeli ::

Pri navadnih kodah pa dobi samo tisti ki je povabil, tko da bolš vzet od ambasadorja. Vzemi vsaj iz reklame na ST da podpiraš forum :D

cortez ::

Z novimi posodobitvami na web strani ne dela več , kot ločilo . Treba je uporabit . .

buttcrack ::

Sem mislil, da je to že od nekdaj.

fireX88 ::

Ali je možno plačilo preko banke N26 z upn obrazcem, s tem, da si povežeš na N26 banko mastercard kartico svoje banke.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

harvey ::

fireX88 je izjavil:

Ali je možno plačilo preko banke N26 z upn obrazcem, s tem, da si povežeš na N26 banko mastercard kartico svoje banke.

Če sem te prav razumel - uporabi ADD Money in potem Debit card transfer

Instantly add money to your account with ease
To make getting started with N26 easier than ever, we’re making debit card funding available right from the app. This is the fastest and easiest way to fund your N26 account for the first time with a free, one-time transaction. The process is simple. Using the N26 app, just tap “Add Money,” select “Debit Card Transfer,” add your card details, pick an amount, hit “Confirm,” and that’s it. The money will be available in your account to start using right away — all in less time than it takes you to order takeout


https://n26.com/en-us/blog/funding-your...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fireX88 ::

oh...očitno sem na spletni strani iskal na napčenm mestu odgovor.

Da to bo to, hvala.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

ok, preden naredim bedarijo.

v mobilni (ali spletni) je plačilo "položnic" preko "send money" in nato "bank transfer". Tam te vpraša samo za ime ter iban. V naslednjem koraku pa imaš polje kjer vpišeš referenco/namen. Je tako? Kdo to uporablja? Poteka vse ok pri plačevanju položnic? Kakšni opomini?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

sniff ::

fireX88 je izjavil:

ok, preden naredim bedarijo.

v mobilni (ali spletni) je plačilo "položnic" preko "send money" in nato "bank transfer". Tam te vpraša samo za ime ter iban. V naslednjem koraku pa imaš polje kjer vpišeš referenco/namen. Je tako? Kdo to uporablja? Poteka vse ok pri plačevanju položnic? Kakšni opomini?


ja, nimaš kaj falit. Pod name daš naziv prejemnika/podjetja, IBAN njegov račun in nato pod reference message prepišeš referenco z računa

fireX88 ::

Super, tnx, hvala:)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

harvey ::

fireX88 je izjavil:

Je tako? Kdo to uporablja? Poteka vse ok pri plačevanju položnic? Kakšni opomini?

Tako je. Vse dela normalno, denar prijadra na račun. Pri nekaterih ponudnikih lahko tudi preveriš stanje odprtih računov - internet, mobitel, etc.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fireX88 ::

harvey je izjavil:

Pri nekaterih ponudnikih lahko tudi preveriš stanje odprtih računov - internet, mobitel, etc.


Tega dela ne razumem, oz. si ne predstavljam...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

harvey ::

fireX88 je izjavil:

harvey je izjavil:

Pri nekaterih ponudnikih lahko tudi preveriš stanje odprtih računov - internet, mobitel, etc.


Tega dela ne razumem, oz. si ne predstavljam...

Imaš portale kot so mojtelekom, mojtelemach...in tam lahko preveriš eventuelno odprte račune, ki jih plačaš. To sem mislil.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fireX88 ::

Aja...silly me 8-O

Hvala
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

olnt ::

Kaj pomeni, če pri tem ko hočeš naložiti app iz sms linka napiše: vaša naprava ni združljiva s to različico?

Groot ::

olnt je izjavil:

Kaj pomeni, če pri tem ko hočeš naložiti app iz sms linka napiše: vaša naprava ni združljiva s to različico?


Najbrž imaš prestar operacijski sistem.

olnt ::

Torej moram poskusiti na 2. android telefonu? Preko laptopa to ne gre?

broken/link ::

rabiš dovolj nov pameten telefon.

Kosek1 ::

olnt je izjavil:

Torej moram poskusiti na 2. android telefonu? Preko laptopa to ne gre?

Kateri GSM pa imaš? Imaš omogočeno posodabljanje?

flameir ::

Pri A1 so mi rekli, da ne morejo dat trajnika na N26. Se mi zdi, da sem tu bral, da eni že mate. Lahko kdo potrdi in kaj moram rečt, če mi trdijo, da se ne da? Hvala.

olnt ::

Zdaj poskušam preko drugega telefona naložiti N26 app iz sms linka, v google play neprestano piše čakanje na prenos... kaj delam narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: olnt ()

Badwolff ::

Dva dni nazaj sem imel možnost, da sem si napolnil račun direktno s svoje vise preko appa. Ko sem to enkrat izkoristil, je ta opcija/gumb izginil.
Any ideas?

Kripto mesi ::

To je trenutno beta funkcija. Napolniš lahko 1x do max 150€.

flameir je izjavil:

Pri A1 so mi rekli, da ne morejo dat trajnika na N26. Se mi zdi, da sem tu bral, da eni že mate. Lahko kdo potrdi in kaj moram rečt, če mi trdijo, da se ne da? Hvala.

Na Bobu imam direktno obremenitev na Revolutu, tako da tudi na N26 more iti bp.

luksorzi ::

Kosek1 je izjavil:

con28 je izjavil:

Mnogi pišejo o nekem zastonj denarju (nekateri pišejo 10€ eni 15€ celo 30€), ki ga dobiš, če uporabiš kodo ko odpreš račun na N26. Koliko dejansko dobiš in kdaj?


Imaš prav. Če pri odpiranju računa uporabiš kodo enega izmed nas ambasadorjev, dobiš nagrado v obliki dobroimetja, ko prvič plačaš nek račun npr. v trgovini s kartico v znesku najmanj 20 EUR.

Torej moraš najprej počakati, da dobiš kartico po pošti (cca. 5 do 7 dni) nekako gor na TRR naložiti denar, greš na črpalko in plačaš bencin s kartico. Če bo znesek enega plačila vsaj 20 EUR, dobiš najkasneje v dveh delovnih dneh dobroimetje, ki ga lahko zapraviš kakorkoli. :)

Te kode se praviloma v tem forumu ne sme objavljati, tako da uporabi druge načine: npr. zasebno sporočilo...


Se priporočam za kodo.

GupeM ::

flameir je izjavil:

Pri A1 so mi rekli, da ne morejo dat trajnika na N26. Se mi zdi, da sem tu bral, da eni že mate. Lahko kdo potrdi in kaj moram rečt, če mi trdijo, da se ne da? Hvala.

Kje na A1? Osebno v poslovalnicah se to da zrihtat. Preko spleta pa ne. Lahko pa dotično poslovalnico zatožiš kakšni visji instanci, pa bojo oni vedeli kaj morajo rečt :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Kosek1 ::

flameir je izjavil:

Pri A1 so mi rekli, da ne morejo dat trajnika na N26. Se mi zdi, da sem tu bral, da eni že mate. Lahko kdo potrdi in kaj moram rečt, če mi trdijo, da se ne da? Hvala.


Na - A1 (bivši Simobil) je že veliko ljudi odprlo direktni obremenitev pri N26. Tako piše na dokumentu od Mare2.

Treba je le govoriti s pravo osebo. Lahko da kaka punca na šalterju, ki jo zanimajo le negovani nohtki tega ne ve.


-------------------
Citiram:
SEPA direktna obremenitev
Trenutno je že mogoče odpreti direktne obremenitve pri številnih podjetjih:
- Vzajemna, d.v.z., - Poceni elektrika, - GEN-I, d.o.o., - Triglav, zdravstvena zavarovalnica, d.d., - Telekom Slovenije, d.d., - A1 (bivši Simobil), - Petrol d.d. Ljubljana (za elektriko), - ARAG SE – Zavarovalnica pravne zaščite, RTV, Telekom, Alta, Adriatic Slovenica d.d., Infond, Energetika, Generali, Prva osebna zavarovalnica … in številni drugi subjekti. :)

Včasih kaka referentka na katerem podjetju trdi, da direktne obremenitve pri njih ni možno urediti. Pri zgoraj navedenih se zagotovo da. Seznam je narejen na podlagi izkušenj uporabnikov iz petih slovenskih forumov. Morda je treba referentki, ki tega ne ve, samo reči, da je zagotovo možno in da naj preveri. Na obrazcih, kjer piše SI56 pač popraviš v DE22 ...
Zavezuje jih tudi UREDBA (EU) št. 260/2012 EVROPSKEGA PARLAMENTA IN SVETA Glej 3. in 9. člen. :)

Če ne vedo, da so dolžni vzpostaviti SEPA direktno obremenitev, jim lahko pošlješ tudi Zahtevek za SEPA direktno obremenitev z obrazložitvijo

Kripto mesi ::

Pa ti Kosek1 si Mare2, wtf pišeš v drugem imenu.

Kosek1 ::

Kripto mesi, sem samo skopiral. :)

Ales ::

Ne, si kar lepo Mare2. Iz aviona se vidi. :)

Toiletman ::

Kdor ima N26 za edini bančni račun ne pozabite poslati obrazec na FURS imate še 3 dni časa do 30. aprila, da vam lahko nakažejo na tuji račun vračilo dohodnine.

https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...
««
127 / 189
»»