» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
126 / 189
»»

miko22 ::

miko22 je izjavil:

Meni spet ne gre potrditi plačila, ki sem ga vnesel preko PC. So spet kaj zajebali, da ne gre potrditi?


Na supportu so potrdili da imajo v app bug. Spet.....

buttcrack ::

a se zadeva reši tako kot pred meseci, če imaš odprt app med vnašanjem UPN?

Da ne bo spet cela gora nepotrjenih

Gone ::

Čez čas (ene dve uri) je meni šlo potrditi.

satfinder ::

Ajnstajn` je izjavil:

Priblizno 2 leti nazaj smo se menili glede nakazila štipendije na N26. Vendar kolikor vem, takrat še ni bilo mogoče. Tudi sedaj sem malo brskal in našel tole:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

(3) Štipendija se izplačuje do 15. dne v mesecu za pretekli mesec na transakcijski račun štipendista, odprt v Republiki Sloveniji, razen v zaključnem letniku srednješolskega izobraževanja, ko se za meseca julij in avgust štipendija ne izplačuje.

je to potem v nasprotju z tisto evropsko uredbo?
Ali sedaj že kdo prejema štipendijo na tuj račun oziroma je sedaj mogoče?


Naj bi bilo mogoce. Slucajno videl, ko sem pomagal nekomu ...
- V Vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev je zdaj tudi opcija:
'Naziv in naslov banke (ce zelite nakazilo na racun v tujini), IBAN ...,
BIC/SVIFT - stevilka transakcijskega racuna v tujini

Mimogrede, UPN naloge se brezplacno b.p. placuje z mBills-om, zakaj se muciti
z (se) nedodelano N26 app - seveda pa ni slabo imeti brezplacnega N26 racuna,
da se znebis (pre)drage SLO banke. -)
Korak do konca in Naprej :).

BigWhale ::

GupeM je izjavil:

Glede na to, da sem v treh letih z N26 dvignil le enkrat na bankomatu, mi je popolnoma vseeno. Sploh mi ni jasno, zakaj bi kdo (redno) rabil več kot 5 dvigov. Če rad posluješ z gotovino, greš v kosu dvignit 500 eur. Še lažje je poslovati s kartico, gotovina samo za redke izjeme, kjer s kartico ni mogoče plačati.


Cestitamo in pozdravljamo! Na upravni enoti se lahko zglasis, da prevzames plaketo: "Najbolj sporadicni dvigovalec denarja in uporabnik bankomata 2019" drug teden imas pa sprejem pr predsedniku drzave in dva gostovanja v oddaji Dobro Jutro na RTV SLO.

A si mogoce pomislim, da ti nisi tipicni uporabnik bancnega racuna in da so na svetu se ljudje, ki poslujejo drugace? :)

GupeM ::

Najlepša hvala za čestitke. Na upravni enoti in v oddaji Dobro Jutro pa se zaradi preventive v zvezi z novim koronavirusom ne bom zglašal.

Ps: pa sem mislil da bo moderator na forumu kaj bolj pametnega napisal, ne izzival...

111111111111 ::

You wish. Samo brisan boš. :D

vvvvvvvvvvvv ::

Kodrnusa je izjavil:

Ali imaš magisk 20.3 inštaliran (najnovejši)? si Reštartal telefon? Probaj aplikacijo odstranit in se enkrat dodati... Sem pa rootal že kar nekaj telefonov in je vsepovsod delalo. Možno, da je zaradi androida 6.1. problem...

Android 6.1 ni problem. podpira app od 5.0 androida naprej. A safetynet check ti gre čez?


Najnovejši magisk, ga preimenoval, safety net gre čez, zbrisal DH app, reštartal mobi, namestil DH app, ga skril v magiskHide. Še vedno zazna root. Nimam pojma. Edino če mi zazna druge nameščene aplikacije, AdAway alpa kak magisk module (vse kar mam je app systemizer, blobmoji, busybox systemless hosts pa youtube vanced). Če maš kako idejo, prosim povej, drgače pa bom še naprej preživel brez mobilne banke. :/

Kodrnusa ::

Hm čudno tole. Drugi appi ne vplivajo na DH mobi.. Sam imam tudi adaway in youtube vanced pa normalno dela. Zelo zanimivo. v kaj si pa preimenoval magisk? Jaz sem ga v magisk manager. Da nisi slučajno preimenoval v isto (Magisk)? Se pravi ko odpreš magisk ti mora gor pisati recimo Magisk Manager. Druge ideje pa več res nimam... Men laufa na Oneplus 7 without any problems...

Kodrnusa ::

Zakaj pa imaš še busybox inštaliran? Saj je magisk dosti (tudi systemless).. Mogoče ti busybox zaznava. probaj še busybox odstranit pa stestiraj..

vvvvvvvvvvvv ::

Sm probu brez busyboxa, magisk ima ime "menegr". Bom kdaj drugič še probu vse na novo pa vidim če že takoj po rootu ne dela DH app. Da ne smetimo tle v N26 temi. Iskrena hvala za pomoč.

gojko113 ::

Sem poskusu odprt račun na N26 in grem lepo čez korake, opravim identifikacijo prek video klica, vpišem kodo (mislm, da 6 mestno), ki so jo poslali in punca na drugi strani potrdi, da je vse ok in se poslovi.

Po prekinitvi klica je aplikacija ostala na koraku identifikacije in že več kot 7 dni je enak. Poskusu uninstal aplikacije...nč bolš. Pišem na support in mi pravi, da naj bom potrpežljiv in da me bodo kontaktirali v 1-2 dneh. Zgodlo se ni nič. pišem na support@n26.com in mi avtomatski odzivnik javi, da me bodo kontaktirali čez 1-2 dni. Potem sem samo še dobil mail, da ne morem odpreti računa... Zmrzne jim aplikacija sred odpiranja računa in enostavno se jim ne da ukvarjat z mano? Si pa res želijo nove stranke, hehehehe

Mail:

This email is to let you know that we have received your complaint.

Thank you for your interest in N26.

I've taken a look at your account and currently we're unable to offer you an account due to legal requirements.

Please note we will not be able to enter into any further communication relating to the reason we have taken this decision.

Although we cannot offer further advice, I would like to thank you for raising this issue to us and giving us the opportunity to look into it.

Kind regards,

Your N26 Complaint Team
N26 Bank GmbH | Complaints Management

darkolord ::

Pomeni, da so te zablokirali in ti ne bodo povedali zakaj.

St235 ::

Oziroma da ze v osnovi ne izpolnjujes pogojev oziroma je nek red flag da ti ne bodo odprli racuna.

perci ::

gojko113 je izjavil:

Sem poskusu odprt račun na N26 in grem lepo čez korake, opravim identifikacijo prek video klica, vpišem kodo (mislm, da 6 mestno), ki so jo poslali in punca na drugi strani potrdi, da je vse ok in se poslovi.

Po prekinitvi klica je aplikacija ostala na koraku identifikacije in že več kot 7 dni je enak. Poskusu uninstal aplikacije...nč bolš. Pišem na support in mi pravi, da naj bom potrpežljiv in da me bodo kontaktirali v 1-2 dneh. Zgodlo se ni nič. pišem na support@n26.com in mi avtomatski odzivnik javi, da me bodo kontaktirali čez 1-2 dni. Potem sem samo še dobil mail, da ne morem odpreti računa... Zmrzne jim aplikacija sred odpiranja računa in enostavno se jim ne da ukvarjat z mano? Si pa res želijo nove stranke, hehehehe

Mail:

This email is to let you know that we have received your complaint.

Thank you for your interest in N26.

I've taken a look at your account and currently we're unable to offer you an account due to legal requirements.

Please note we will not be able to enter into any further communication relating to the reason we have taken this decision.

Although we cannot offer further advice, I would like to thank you for raising this issue to us and giving us the opportunity to look into it.

Kind regards,

Your N26 Complaint Team
N26 Bank GmbH | Complaints Management

Si morda na kakšnem seznamu politično izpostavljenih oseb?

gojko113 ::

men je čist jasno kaj pomeni njihov mail :)

Brez politike, brez slabe preteklosti... Popolnoma zgleden državljan, zaposlen celo v finančni ustanovi :) Mislim, da je aplikacija zmrznila med samo registracijo oz. takoj po koncu klica in je to vzrok in to sem jim v mailu omenil... Sam video klic je potekal ok in punca na drugi strani je vse potrdila kot ok. Ko je prekinila klic se je aplikacija obesila in še danes se vrti krogec, kot da nekaj nalaga. dobil sem celo obvestilo v android, da bo v 48h identifikacija zaključena oz. aktivirana, nekaj tacga je pisalo. v 48h se ni spremenilo nič in po 3 dneh sem kontaktiral support preko chata.

Bolj, kot vse skupaj me moti pristop supporta. Če jim ni, da bi rešili tak osnoven problem, kako mi lahko rešijo zagato, ko mi npr. kdo mazne jurčka al pa da nastane neka druga zagata... Oni so zaradi očitno neke napake enostavno zaprli možnost odpiranja računa pri njih. odgovor, ki so ga poslali je verjetno spisan v naprej in ga pripopajo v mail večim. Sm že odpru Revolut, hehehe Bo v prihodnosti verjetn tud velik ponudnikov kot N26 tko, da ni panike. pišem bolj v razmislek, ker sem okrog N26 slišal samo dobre zadeve in me je presenetil odziv supporta, ki v mojem primeru izgubi pomen besede support.

Kebo ::

Oni majo verjetno pristop pobiranja smetane, ko gre za nove kupce, da lahko pol prikažejo, da jih vsak nov uporabnik stane par centov. Vsaka najmanjša komplikacija, jih stane "preveč" in samo zavračajo folk brez podanih razlogov. Verjetno dobra strategija, ko nabiraš milijarde pri VC-jih, ni pa to lih dolgoročno vzdržen odnos do strank.

gojko113 ::

Bi znalo bit res, da dejansko nihče od njih za račun 0€/mesec ni pogledal kaj se s tem sploh dogaja, ker je tako, kot si napisal to enostavno že predrago, ni rentabilno. Vzameš pač samo češnjo s torte in kiksi te enostavno ne zanimajo.
Mislim, da tud od ostalih (revolut, monese...) ni pričakovati boljšega supporta. Upam, da se motim :D. Formula je verjetno pri vseh enaka :) in mase je enostavno dovolj, da si to lahko privoščijo.

Dober dan ::

Klinc gleda vse te neobanke. Vse je super, dokler dela. Ko pride do problema, se na odziv supporta čaka, pa vprašanje, če se bo problem rešil. Najraje račun zaprejo in te pošljejo nekam preko emaila. In taki banki zaupati mesečni prihodek, samo da prišparamo 5€ na mesec, je noro. Monese je pa itak najslabši, potrebuje 3 tedne, da odgovori na mail s tremi stavki.

111111111111 ::

Jaz sem imel danes težavo, ker mi na mobilniku ni hotelo sprejeti plačila izvedenega preko web appa. Njihov AI ni imel pojma kako pomagati, sem v 3 minutah dobil živega asistenta, na njegove odgovore sem čakal 2-3 minute, ampak v 12 minutah sva vse uredila. Trenutno stanje: zadovoljen.

PINki ::

Če dam ženi v uporabo fizično kartico ali lahko povsod plačujem s telefonom z Apple pay? Predvidevam, da tamo kjer je na voljo brezstično plačilno sredstvo? Ima Iphone SE to možnost?
Lp

perci ::

Zena uspešno uporablja Apple pay na IPhone SE.

MrStein ::

Samo brezstično.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anketar ::

ok, glede na to da bodo trgi padala v naslednih tednih, kako bo z bankamu, bank run? kolk mate % denarja v n26 in drugimi domačimi bankami, n26 75%, slo banka 25%

St235 ::

Glede na to da so pravila igre za vse banke enake in da se po cestah ne sprehajajo zombiji je to bolj kot ne irelavantno.

sandmat ::

mislim, da ne bo tako hudo, da bi samo določene banke padle. Če bodo, bodo vse. V tem primeru pa je čisto irelevantno kaj se zgodi.

Buddah ::

Zakaj bi prišlo do bank run-a? Saj nimamo finančne krize?

Do bank run-a pride, ko preti nevarnost, da bodo banke "bankrotirale" do česar pa ta trenutek zelo zelo verjetno ne bo prišlo glede na to, da so vse dokapitalizirane in sedijo na kupih denarja, ki ga masovno tiskata FED in ECB. Ta trenutek so na udaru podjetja in ne bančni sistem.

Or...am i missing something?

Gone ::

ja, da banke ne sedijo na kupih denarja ampak ga posojajo podjetjem. Če pogledaš borzo, jo je v teh 14 dnevih bančni sektor skupil skoraj toliko kot letalski in turistični...

aja, niti slučajno ne mislim, da bo bančni sektor povsem pokleknil kot je 2008.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

matobeli ::

Dobre novice:
Zgleda da ponovno deluje sistem nagrajevanja za uspešno vabilo, tudi če nisi "ambasador". 15€, ka-ching!

OvCa77 ::

matobeli je izjavil:

Dobre novice:
Zgleda da ponovno deluje sistem nagrajevanja za uspešno vabilo, tudi če nisi "ambasador". 15€, ka-ching!

Jaz še nisem nič dobil.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

matobeli ::

Ni bilo nič objavljeno. Je bil kar RL test.

neptun319 ::

Včeraj sem okoli 17h naročil nekaj izdelkov iz spletne trgovine Mimovrste. Plačilo sem izvedel online preko debetne N26 mastercard kartice. Ker sem bil do sedaj vajen, da se je plačilo takoj izvršilo sploh nisem vedel, da lahko traja tudi do 4 dni, da je plačilo vidno pri prejemniku Mimovsrte. Tako so mi zagotovili na pomoči N26. Meni se zdi to zelo dolgo.

Ali je to odvisno od banke, čemu traja postopek tako dolgo. Do sedaj sem vsa online plačila izvrševal BP v nekaj urah (banka DH).

MrStein ::

Plačila s karticami so načeloma "trenutna".
So pa zdaj izredne razmere, tako da... (recimo POS v trgovinah tudi malo štekajo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

MrStein je izjavil:

Plačila s karticami so načeloma "trenutna".
So pa zdaj izredne razmere, tako da... (recimo POS v trgovinah tudi malo štekajo)

Folka je manj v trgovinah, pos terminali pa štekajo? Zakaj? jih napada virus?
Prej bi moglo bolje in hitreje delat.

buttcrack ::

Internet je precej bolj obremenjen

GupeM ::

Prejšnji teden sem tudi jaz na mimovrste potrdilo o plačilu dobil šele naslednji dan, pa sem plačal s kartico slovenske banke.

olnt ::

Nameravam odpreti račun pri N26. Lahko odprem preko PC ali moram najprej naložiti android app?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: olnt ()

matobeli ::

Samo sledi navodilom iz kjerkoli že odpiraš.

kriko1 ::

Ima se kdo tezave z transferji zadnje dni? Ko potrdim pin za zakljuciti placilo mi vrze unexpected error...

uhuhu ::

Jaz sem v petek dopoldne brez težav opravil nakazilo, nobene napake mi ni pokazalo. Preverjeno je prejemnik nakazilo tudi dobil. Čez vikend pa nisem poskušal.

buttcrack ::

meni je danes plačal par položnic, sem jih pa imel nastavljene za danes izpred tedna nazaj...

olnt ::

Če kak avtomat "požre" N26 kartico (ali se zatakne oz. ostane notri), kam jo prideš iskat? Ti jo pošljejo na dom?

Ales ::

Na avtomatu bi moralo pisati, kdo je vzdrževalec. Če se ti je kaj takega zgodilo, pokliči takoj in se poskusi dogovoriti.

olnt ::

Nekdo v temi je pisal, da je n26 kartica taka, da se rada zatakne oz. ostane notri. Je to res? Samo zato preventivno sprašujem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: olnt ()

krucymucy ::

olnt je izjavil:

Nekdo v temi je pisal, da je n26 kartica taka, da se rada zatakne oz. ostane notri. Je to res? Samo zato preventivno sprašujem :)

Meni se v treh letih ni. Se pa lusci folija ja.

matobeli ::

Naj bj se zatikala na hrvaških avtocestah, pa mislim da je bil še en primer nekje v tej temi.

Men se še ni nikoli, a je bila v marsikaterem avtomatu, hravških avtocest pa vseen raje nisem testiral :)

buttcrack ::

Edina težava naj bi bila na avtomatih za cestnino na HR in v IT.
Tja pa do nadaljnjega itak ne bo šlo, razen za kamionđije ;)

znbojan ::

Preiskušeno na Hrvaške ne "je" kartico na relacijah Obrežje -ZG & nazaj, KP oz. Lupoglav -Pula in nazaj, v Italiji do Benetk / Belluna & nazaj itd. Karavanke tudi bp. (več se ne spomnim kje se bil na samotojnih avtomatih na cesti).
Moraš imeti smolo po mojem...
znbojan

krucymucy ::

buttcrack je izjavil:

Edina težava naj bi bila na avtomatih za cestnino na HR in v IT.
Tja pa do nadaljnjega itak ne bo šlo, razen za kamionđije ;)

v IT nisem imel tezav. No vsaj na relaciji Villesse - Milan parkrat in enkrat do Modene.

musicfreak ::

ali mislite da je denar varen na n26 ce pride sedaj do kakega zloma sistema ali cesa podobnega ali bi bilo boljse vse pobrati dol? imam vse moje prihranke gor, 25k.

Zgodovina sprememb…

««
126 / 189
»»