» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
125 / 189
»»

MrStein ::

Toliko je, kot piše na ceniku banke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Panch0 je izjavil:

Aha, tu je potem tičal problem. Hvala za odgovor.

Glede stroška pa.. a ni 0 EUR med Evropskimi računi? SEPA?

Ne, oz. ne pri vseh bankah. Poglej cenik tvoje.

flameir ::

Jaz sem čisto vse stvari premakil iz SKBja na N26. Edino, kar mi je še ostalo, je BicikeLJ. Pred cca pol leta sem jim že težil, pa pravijo, da ne podpirajo plačila tujih oz. neslovenskih bank (rabiš SI56 IBAN). Je komu slučajno že uspelo oz. ali obstaja kakšen EU zakon, da to morajo omogočati, ali ne?

Hvala.

6151 ::

Jaz že 2.leto plačujem bicikeLJ z n26 kartico

dev ::

6151 je izjavil:

Jaz že 2.leto plačujem bicikeLJ z n26 kartico

Enako, nobenega problema.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

flameir ::

Meni so rekli preko telefona, da to ni mogoče. Na internetu ne gre, lahko izberem le SLO banko. Kako sta vidva to rešila?

OrkAA ::

Namesto banke izberes placilo s kreditno kartico.

cortez ::

A v N26 appu na androidu tudi vam ne pokaže najprej podmenije, ko izbereš card settings ?
Le-ti se pokažejo, ko ponovno odpreš card settings.

GupeM ::

@flameir: Namesto plačila preko trajnika oz sepa direktne obremenitve, izbereš plačilo s kreditno kartico in prepišeš podatke s kartice.

Drugace pa obstaja tudi zakon, da MORAJO omogočati plačila preko sepa direktne obremenitve tudi za tuje banke, če omogočajo za slovenske.

Gregor5816 ::

V prihodnje bodo (za nekatere) le še 3 brezplačni dvigi na mesec:

GupeM ::

Glede na to, da sem v treh letih z N26 dvignil le enkrat na bankomatu, mi je popolnoma vseeno. Sploh mi ni jasno, zakaj bi kdo (redno) rabil več kot 5 dvigov. Če rad posluješ z gotovino, greš v kosu dvignit 500 eur. Še lažje je poslovati s kartico, gotovina samo za redke izjeme, kjer s kartico ni mogoče plačati.

weasel ::

Ce pa GupeM redno ne dviga na bankomatu, potem je pa res cudno, da N26 to podpira.

GupeM ::

Ja, jaz predstavljam svetovno populacijo, tako da to zanesljivo drži.

buttcrack ::

Kakšna je razlika med primary in non primary account?

PARTyZAN ::

Vse piše na tistem screenshotu.

miko22 ::

Tu še vedno piše da je 5 jih zastojn
https://n26.com/en-eu/plans

OvCa77 ::

Up to 5 free ATM withdrawals per month in €
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

MIHAc27 ::

..ja, če ti nakazujejo plačo, pokojnino, socialno na kartico redno. Ostali bomo kot kaže padli na 3 dvige.

Meni dvigi pridejo prav, ker... gotovino itak skoz rabiš, ker ponekod ne jemljejo kartic (pekarne, SŽ ) pa pogosto dvignem 10-20€, nosit 100€+ mi pa nikakor ni všeč.

BDW... kako je kaj z FURSom, če imaš to kot dodatni račun in si prenakazuješ? Se lahko zgodi da sklepajo da imaš dvojni dohodek, če plačo dobiš na 1 banko, potem pa prenakažeš na N26? Kaj pa, če od žene prenakažem na moj račun?

Na CSD se mi je že zgodilo, da so mi dohodke narobe upoštevali, in je bil potem cel halo dokazovati, čeprav je bilo razvidno iz avijona koliko dejansko je bilo dohodkov.

Do sedaj sem imel Viso electron, ampak nanjo mesečno nisem nakazal več kot kakih 20-30€ pa se nisem sekiral. N26 bi pa uporabljal za redne nakupe, mogoče pa celo kot primarni račun ampak to ko malo še stestiram.

St235 ::

BDW... kako je kaj z FURSom, če imaš to kot dodatni račun in si prenakazuješ? Se lahko zgodi da sklepajo da imaš dvojni dohodek, če plačo dobiš na 1 banko, potem pa prenakažeš na N26?


popolnoma nič, ker v nasprotju s splošnim prepričanjem imajo zaposleni na FURS opravljeno osnovno šolo in seštet koliko je bilo prilivov iz tretjih virov in koliko je internih med računi.

Kaj pa, če od žene prenakažem na moj račun?

popolnoma nič, ker za nakazovanje med zakoncema ni nikakršnih omejitev.

Nesta ::

Kje je po novem TOP UP ? :) Hvala

buttcrack ::

Actions --> Add money --> izberi željeno...

matobeli ::

A komu dela topup prek Revoluta? Men se nekaj obeša, pa čeprav je bila transakcija kao potrjena... oh well, sej piše "beta" zraven.

BuDi79 ::

MIHAc27 je izjavil:

Meni dvigi pridejo prav, ker... gotovino itak skoz rabiš
kakor kdo. Jaz 5 dvigov po 10EUR v 2019. Samo zaradi nekaterih pekarn. Letos še nobenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

olnt ::

Na slo bankomatih več kot 150€ ne moreš dvigniti. Torej lahko max. 450€ na mesec gotovine, če bodo samo 3 dvigi?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Kripto mesi ::

In zakaj ne bi mogel dvigniti več kot 150€. Od kod eni biseri dobite takšne ideje, potem pa jih še širite, da še druge zavedete. Dvigneš lahko toliko, kot ti bankomat pljune ven oziroma imaš limit.

PARTyZAN ::

Kje si pa to informacijo dobil? Jaz sem tudi že kaj več kot 150 dvignil v šusu.

Vetrolov ::

Na bankomatu izbereš ročni vnos zneska dviga in brez problema dvigneš 500e, več pa še nisem probal

GupeM ::

Baje da imajo nekateri bankomati dokaj nizko omejitev 400 EUR. Nepreverjena informacija.

Sam pa sem že trikrat lahko dvignil med 1500 in 2000 eur. Vsakič na drugem bankomatu, tako da zgornjega limita še nisem doživel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

weasel ::

olnt je izjavil:

Na slo bankomatih več kot 150€ ne moreš dvigniti. Torej lahko max. 450€ na mesec gotovine, če bodo samo 3 dvigi?


Ti si zamenjal hitri dvig in rocni vnos.

šernk ::

Baje da imajo nekateri bankomati dokaj nizko omejitev 400 EUR. Nepreverjena informacija.

bankomat sam niža limit koliko lahko dvigneš glede na razpoložljiv denar, ki ga ima v sebi. Preden mu popolnoma zmanjka postavi limit tudi na 20eur/dvig. Na to so občutljivi predvsem bankomati v manjših krajih, ki jih ne polnijo tako pogosto.

drugače sem pa že 3k eur dvignil na njemu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

chort ::

A je kdo instaliral N26 app na Lineage OS? Razmišljam ali naj me skrbita N26 in aplikacija od Delavske Hranilnice na rootanem telefonu.

šernk ::

sem imel do pred pol leta na custom romih inštaliran app. Samo enkrat sem imel problem z sms kodo za pairat mobitel, sem cel OS še enkrat postavil na novo in je delal naprej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vvvvvvvvvvvv ::

Meni app od Delavske Hranilnice ne dela na rootanem telefonu (če ve kdo za kak trik k ga je mogu uporabit bi prosu za deljenje), od N26 in Revoluta mi pa delata brez problema.

Minion1994 ::

Zdravo,

imam eno vprašanje in sicer:

Tudi sam sem si ustvaril N26 račun (osnovni) in že tudi dobil kartico, ter na telefonu aktiviral račun.
Danes dopoldan (okoli 11.30 ure) sem iz SKB prenakazal denar (preko SEPA) iz SKB na N26, vendar tega denarja še ni na N26.

Zanima me ali nakazilo denarja na račun v tujini traja tako dolgo ali je potrebno pred prvim nakazilom oz. uporabo N26 kaj narediti (recimo vstaviti v bankomat, uporabiti na POS-u, itd.)?

Hvala

MrStein ::

Tako dolgo traja.

(bilo debatirano ravno te dni, tukaj, ali morebiti v temi Revolut)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Minion1994 ::

MrStein je izjavil:

Tako dolgo traja.

(bilo debatirano ravno te dni, tukaj, ali morebiti v temi Revolut)


Najlepša hvala za tako hiter odgovor! :)

Se opravičujem, verjetno sem spregledal to debato.

matobeli ::

Predvsem pa tako dolgo trajajo vse SEPA transakcije, nima veze ali je to iz Delavske na NLB ali iz GBKR na N26.

Ravno danes dopoldne sem iz Revoluta nakazal na N26, rabilo je cca 3ure.

Kripto mesi ::

SKB je vedno 1 dan zadaj (tudi če hkrati nakažem iz različnih bank), pa ne vem zakaj. Pri ostalih bankah tega problema nimam.

Minion1994 ::

Saj druge opcije da nakažem denar na N26 ni (preko SKB), kot da se uporabi SEPA transakcija ali? :)

matobeli ::

edin če maš debetno/kreditnk MC/Visa pri SKB lahko uporabiš topup

Dober dan ::

matobeli je izjavil:

edin če maš debetno/kreditnk MC/Visa pri SKB lahko uporabiš topup


Topup lahko uporabiš samo pri prvem nakazilu.

krucymucy ::

vvvvvvvvvvvv je izjavil:

Meni app od Delavske Hranilnice ne dela na rootanem telefonu (če ve kdo za kak trik k ga je mogu uporabit bi prosu za deljenje), od N26 in Revoluta mi pa delata brez problema.


Magisk hide si probal? Meni dela DH. N26 in revolut ni bilo problema.

FireSnake ::

olnt je izjavil:

Na slo bankomatih več kot 150€ ne moreš dvigniti. Torej lahko max. 450€ na mesec gotovine, če bodo samo 3 dvigi?


Od kje ti ta bedarija?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JA23 ::

A lahko malo vec poveste o tem topupu? Verjetno sicer pise ze kje prej, a ce vam ni tezko, bi prosil za povzetek. Predvsem me zanima:
1. Ali to deluje tudi v primeru navednega osebnega racuna (da ni visa, ampak maestro).
2. Ali se lahko uporabi veckrat (v aplikaciji pise, da je beta in se lahko samo enkrat).
3. Ali je to instantno, ali je potrebno pocakat, kot pri nakazilu?
4. Ima kdo ze izkusnje s tem?
5. Je se kaj drugega pomembno?

Hvala za odgovore

Ajnstajn` ::

Priblizno 2 leti nazaj smo se menili glede nakazila štipendije na N26. Vendar kolikor vem, takrat še ni bilo mogoče. Tudi sedaj sem malo brskal in našel tole:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

(3) Štipendija se izplačuje do 15. dne v mesecu za pretekli mesec na transakcijski račun štipendista, odprt v Republiki Sloveniji, razen v zaključnem letniku srednješolskega izobraževanja, ko se za meseca julij in avgust štipendija ne izplačuje.

je to potem v nasprotju z tisto evropsko uredbo?
Ali sedaj že kdo prejema štipendijo na tuj račun oziroma je sedaj mogoče?
//

Kodrnusa ::

Glede rootanega telefona deluje tako N26 kot Delavska hranilnica. Moraš pa preimenovati magisk!
Najprej magisk manager preimenuj. V nastavitvah klikni "repack manager" ali nekaj podobnega, ker spremeni naziv (vneseš drug naziv magiska) potem kot to storis. 4. opcija v nastavitvah v glavnem. potem ko se restarta zadeva pa se v magisk hide skrijes. In deluje ;)

miko22 ::

Meni spet ne gre potrditi plačila, ki sem ga vnesel preko PC. So spet kaj zajebali, da ne gre potrditi?

vvvvvvvvvvvv ::

krucymucy je izjavil:


Magisk hide si probal? Meni dela DH. N26 in revolut ni bilo problema.


Ja, ga imam.

Kodrnusa je izjavil:

Glede rootanega telefona deluje tako N26 kot Delavska hranilnica. Moraš pa preimenovati magisk!
Najprej magisk manager preimenuj. V nastavitvah klikni "repack manager" ali nekaj podobnega, ker spremeni naziv (vneseš drug naziv magiska) potem kot to storis. 4. opcija v nastavitvah v glavnem. potem ko se restarta zadeva pa se v magisk hide skrijes. In deluje ;)


Sem probal lih zdej. Preimenoval magisk, v magisk hide obkljukat dh mobilni app, ko želim aktivirat mobilno bančništvo dobim "iz varnostnih razlogov uporava mobilne banke na tej napravi ni omogočena."

Mogoče imam kero aplikacijo zraven inštalirano, da ga moti. Sm pa na Android 6.0.1.

Kodrnusa ::

Ali imaš magisk 20.3 inštaliran (najnovejši)? si Reštartal telefon? Probaj aplikacijo odstranit in se enkrat dodati... Sem pa rootal že kar nekaj telefonov in je vsepovsod delalo. Možno, da je zaradi androida 6.1. problem...

Android 6.1 ni problem. podpira app od 5.0 androida naprej. A safetynet check ti gre čez?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

buneech ::

Dober dan je izjavil:

matobeli je izjavil:

edin če maš debetno/kreditnk MC/Visa pri SKB lahko uporabiš topup


Topup lahko uporabiš samo pri prvem nakazilu.

Topup se je zdj spet pojavu kot BETA v N26 aplikaciji.
««
125 / 189
»»