» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
124 / 189
»»

user427615 ::

bmahnic je izjavil:

Pozdravljeni!
Ali morda kdo ve, če je možno promocijsko kodo ob odprtju novega računa vnesti naknadno? Sam sem jo namreč pozabil vnesti med registracijo (sem preskočil ta korak - se posipam s pepelom). Trenutno sem na koraku, ko bom moral preko video-klica potrditi svojo identiteto.

Hvala za odgovor.


afaik, ne moreš.

Roko na srce, tudi ne vem, ali bi ti koristila - preko mojega referela so registracijo opravili mnogi prijatelji, zapravili preko N26 tudi precej denarjev, od mojega piramidništva ni imel nihče od nas nič :)

Kosek1 ::

user427615 je izjavil:


Roko na srce, tudi ne vem, ali bi ti koristila - preko mojega referela so registracijo opravili mnogi prijatelji, zapravili preko N26 tudi precej denarjev, od mojega piramidništva ni imel nihče od nas nič :)


Referrali ne delajo v SLO. Seveda pa še vedno delujejo Ambasador sistemi. :)

buttcrack ::

zadnjič ob 5. obletnici, je pisalo, da sedaj deluje tudi v SI

Dober dan ::

Na netu nekaj prebiram.. Kaj n26 tudi uporablja real time excange rate, tako kot Revolut?

BuDi79 ::

Dober dan je izjavil:

Na netu nekaj prebiram.. Kaj n26 tudi uporablja real time excange rate, tako kot Revolut?
V praksi nihče razen Revoluta tega ne uporablja.

Dober dan ::

Tukaj piše:

Your money, your trip

With N26 you always know what you are spending while traveling. That means you can focus on enjoying your time off, not your bank account.

- Free ATM withdrawals in euros.

- Free payments in any currency with no surcharge for paying abroad.

- N26 You/Metal: free withdrawals worldwide and comprehensive travel insurance.

- The real-time exchange rate, getting you more for your money.


Zaradi tega sem vprašal.

BuDi79 ::

V tujini pravilona uporabljam Revolut ampak nedolgo nazaj na hrvaškem sem N26 in se je obnašal kot običajne bančne kartice, ko se je z zamikom rezervacija dviga na bankomatu dejansko odtegnila se je uskladil tečaj. Nič pretirano real-time mi ni izgledalo.

buttcrack ::

N26 def ni real time. Jordanijo mi je skor teden preračunaval.
Revolut je pa insta ja.

vvvvvvvvvvvv ::

Real time je samo če pošiljaš dnar med N26 bančnimi računi, moneybeam al kar je.

RejZoR ::

Da ne bom brskal čez 124 strani... Kakor sem gledal ti N26 odpre bančni račun in da Mastercard kartico. Na kakšen sistem deluje potem pokrivanje stroškov Mastercarda? Striktno iz N26 računa (kar pomeni, da bi moral ročno nakazovat nanj iz drugega računa) ali lahko avtoriziraš nek drug debetni račun iz katerega lahko pobira sredstva neposredno na obračunski dan?

Zanima me tud kako je z Apple Pay? Kakor sem gledal N26 je podprt za povezavo na Apple Pay (in Apple Pay je sedaj podprt tud v Sloveniji). To deluje tud pri nas oz je kdo že povezal na tak način al je kje kakšna fora?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ales ::

Dajo ti debetno kartico, ne kreditno. Ni nobenega obračunskega dne, preko kartice lahko porabljaš le tisto, kar imaš na N26 računu, odtegne pa se takoj ob nakupu.

RejZoR ::

Ales je izjavil:

Dajo ti debetno kartico, ne kreditno. Ni nobenega obračunskega dne, preko kartice lahko porabljaš le tisto, kar imaš na N26 računu, odtegne pa se takoj ob nakupu.


Aha, ok. Zdej štekam. Sem takoj sklepal, da je kreditna, ker sem zagledal ime "Mastercard". Eh, pol bi mi prineslo več nevšečnosti kot pa praktičnosti, če bi moral skoz nakazovat gor denar za uporabo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

111111111111 ::

Do sedaj sem se avtenticiral na N26 web aplikacijo preko telefona tako da sem izbral pošiljanje sms-a. Sedaj pa zadeva od srede januarja ne deluje več. Ima kdo kako idejo zakaj oz. rešitev?

mirkuma ::

111111111111 je izjavil:

Do sedaj sem se avtenticiral na N26 web aplikacijo preko telefona tako da sem izbral pošiljanje sms-a. Sedaj pa zadeva od srede januarja ne deluje več. Ima kdo kako idejo zakaj oz. rešitev?

Chat in naroči povratni klic za SMS avtorizacijo (preko telefona ti bodo narekovali številke ki bi jih moral prejeti po sms, da opraviš pair-ing).
Pripravi pa dokument ki si ga uporabil pri registraciji, email s katerim si registriral N26 in N26 kartico.
Potreben bo še dvig na bankomatu (ali poizkus dviga), ker jim javiš, koliko si poizkusil svigniti/si dvignil.
Žal, zaenkrat drugače ne gre. Ampak ko ko greš enkrat skozi zadeva deluje preko notification sistemov in ne več preko SMS.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

dimko_rk ::

Zanimiv razvoj dogodkov za Združeno kraljestvo:

https://n26.com/en-gb
https://www.theguardian.com/business/20...

"With the UK having left the EU at the end of January, we will in due course no longer be able to operate in the UK with our European banking licence. As such we can no longer open new N26 accounts and will be closing existing accounts on 15 April 2020"
"As recently as October, N26 was publishing blogposts assuring customers that it would continue in the UK after Brexit. Those posts have since been deleted."

poweroff ::

Se pravi nateg?

Oh, kako da nisem presenečen? :))
sudo poweroff

barakus ::

Itak N26 ni bila kaj dosti popularna v UK, kjer imajo ogromno alternativ, verjetno jim ni profitabilno/prioritetno se jajcat z UK banking licenco

forplan ::

Kako je sedaj s tem prejemanjem sms, kar berem zadnje čase. Je bilo kje oznanjeno da ne deluje več ali je kakšna napaka, napaka s slovenskimi številkami?

Namreč moram zvečer nov telefon povezat, ker je prejšnji doživel bridki konec... Pa me zanima če se moram pripravit na kolobocije s podporo
da se strinjam

Krenforum ::

Jaz sem prejšni teden dobil nov telefon in nisem imel problemov pri prejemanju smsa od N26. Vse normalno...

mirkuma ::

Čisto odvisno od našega ponudnika telefonije in N26. Mene zadnji mesec na T2/roming na Mobitelu ne deluje pošiljane SMS s strani N26 (ne dobim jih). Probaj, če dobiš SMS super, če ne, je zgoraj opisan postopek.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

forplan ::

Ker imam N26 kot drugi račun se še nisem ukvarjal s temi "Spaces". Se pravi lahko imaš ves denar v enem od teh spacu razen npr. 10€ na tistem privzetem. In potem če ti spizdijo kartico ali podatke o kartici ti ne morejo pobrati niti centa več kot pa teh 10€?
da se strinjam

Groot ::

forplan je izjavil:

Ker imam N26 kot drugi račun se še nisem ukvarjal s temi "Spaces". Se pravi lahko imaš ves denar v enem od teh spacu razen npr. 10€ na tistem privzetem. In potem če ti spizdijo kartico ali podatke o kartici ti ne morejo pobrati niti centa več kot pa teh 10€?


Drži. Tako si sam narediš dodatno zaščito. Prenos med glavnim računom in Spaces ter obratno je pa instanten.

frke ::

forplan je izjavil:

Ker imam N26 kot drugi račun se še nisem ukvarjal s temi "Spaces". Se pravi lahko imaš ves denar v enem od teh spacu razen npr. 10€ na tistem privzetem. In potem če ti spizdijo kartico ali podatke o kartici ti ne morejo pobrati niti centa več kot pa teh 10€?


Lahko si zablokiraš kartico oz. N26 račun na več načinov:
MyAccount -> Card Setings
- Dvig na bankomatu: ATM withdrowals: disable
- Plačevanje preko spleta: Online payments: disable
- Plačevanje z mastercard v tujini: Payments abroad : disable

Potem imaš še dnevne limite plačevanja z mastercard in dnevne limite za dvig na bakomatu.

Spaces, si že sam omenil.

Primer: online payments imam izključen. Vključim ga samo za tistih nekaj minut, ko plačujem preko interneta.

BuDi79 ::

frke je izjavil:

Lahko si zablokiraš kartico oz. N26 račun na več načinov:

Potem imaš še dnevne limite plačevanja z mastercard in dnevne limite za dvig na bakomatu.
Vključim ga samo za tistih nekaj minut, ko plačujem preko interneta.
Pa potem ko boš vklopil vse te varnostne omejitve in boš nanje pozabil ne pozabit kot čisto preveč ljudi pridt jokat na forume, da je N26 crap /kar si itak sumil že od začetka/ ker v trgovini nisi mogel žemlje plačat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Dober dan ::

A se da dobit bančne izpiske v PDF?

buttcrack ::

da

Saul Goodman ::

BuDi79 je izjavil:

frke je izjavil:

Lahko si zablokiraš kartico oz. N26 račun na več načinov:

Potem imaš še dnevne limite plačevanja z mastercard in dnevne limite za dvig na bakomatu.
Vključim ga samo za tistih nekaj minut, ko plačujem preko interneta.
Pa potem ko boš vklopil vse te varnostne omejitve in boš nanje pozabil ne pozabit kot čisto preveč ljudi pridt jokat na forume, da je N26 crap /kar si itak sumil že od začetka/ ker v trgovini nisi mogel žemlje plačat.


Ponavad ti v push notification napiše zakaj ni šlo čez. Tko, da ne rabš preveč ugibat, če si pismen.

SmeskoSnezak ::

Kako pa naredis direktno bremenitev na N26 za Generale in Vzajemno?
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

Čisto isto kot na kakšni drugi banki.

Kosek1 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kako pa naredis direktno bremenitev na N26 za Generale in Vzajemno?

Pri njih dobiš obrazec in jim ga izpolnjenega pošlješ, ponavadi lahko tudi skeniranega po emailu. :)

predi ::

Že 40-tisoč uporabnikov so doslej pritegnili v svoje vrste, ko so bili v Sloveniji prisotni zgolj z možnostjo odprtja brezplačnega bančnega računa in pridobitvijo osnovne debetne kartice pri N26. Z današnjim dnem digitalna banka s sedežem v Nemčiji in poroštvom Evropske centralne banke tudi pri nas omogoča ureditev premium računov N26 You, N26 Business You in N26 Metal.

https://www.vecer.com/digitalna-banka-n...

zavajon ::

Kosek1 je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kako pa naredis direktno bremenitev na N26 za Generale in Vzajemno?

Pri njih dobiš obrazec in jim ga izpolnjenega pošlješ, ponavadi lahko tudi skeniranega po emailu. :)

Obrazec ima sicer natisnjeno SI56. Jaz sem to prečrtal in spodaj dopisal DE90. Ta skeniran obrazec sem jim poslal po mailu, v katerem sem jih opozoril na to.
Ni bilo problemov, razen tega, da so mi naslednji račun poslali na papirju, čeprav sem bil prej naročen na e-račun. Menda zaradi drugega datuma plačevanja.

Dober dan ::

A je pri N26you tudi samo 5 brezplačnih dvigov?

BuDi79 ::

Dober dan je izjavil:

A je pri N26you tudi samo 5 brezplačnih dvigov?
Glede na vsa tvoja vprašanja ni zate, ostani pri NLB.

Dober dan ::

BuDi79 je izjavil:

Dober dan je izjavil:

A je pri N26you tudi samo 5 brezplačnih dvigov?
Glede na vsa tvoja vprašanja ni zate, ostani pri NLB.

Ja, sem takoj videl da sem ga pihnil. Sem si prebral in prepozno šel spreminjati komentar:))

Panch0 ::

Hmm ob registraciji (natančneje nastavljanje home addresa) imam težavo, ker ima moj kraj šumnik v imenu. Javi mi težavo "Only latin letters are allowed".
Bi nastala kakšna težava, če namesto šumnikov vnesem recimo s,c,z?


LP, P

Gregex ::

Panch0 je izjavil:

Hmm ob registraciji (natančneje nastavljanje home addresa) imam težavo, ker ima moj kraj šumnik v imenu. Javi mi težavo "Only latin letters are allowed".
Bi nastala kakšna težava, če namesto šumnikov vnesem recimo s,c,z?


LP, P


Ne bo težave, imam isto šumnike v naslovu in daj brez šumnikov, drugače ne bo šlo.

element ::

Dvignit moras za 6.988,24 EUR tuje valute v gotovini, da pokrijes narocnino na N26 You. Moras bit resn popotnik v vukojebine, kjer ne poznajo karticnih placil, da se ti splaca. :D

St235 ::

Kako si to izracunal?

element ::

Na free planu ti zaracunajo 1.17% provizije pri dvigu gotovine v tuji valuti. Ce imas N26 You je tak dvig brez provizije. Se pravi, rabis izropat za slabih 7 jurjev tujih bankomatov, da ti to nanese 118,8 EUR prihranka v provizijah kolkr je 12 narocnin po 9,9 EUR. Assuming, da so ti zavarovanja, ki ti krijejo samo kar kupis s kartico brezveze.

Ales ::

Pozabil si napisati letno zraven, tako da je vprašanje, kako si to izračunal, čisto pričakovano.

7k gotovine letno je kar dosti, po drugi strani pa sploh ne tako nepredstavljivo veliko, če praktično živiš zunaj EUR območja, kar nekateri počnejo. Sploh če z gotovino plačuješ kako najemnino.

matobeli ::

Zavarovanja so bolj pomembna kot dvigi v tujini. Že sam zavarovanje za smartphone te košta nekih 50-100eur/letno, potem pa je še zdravstveno (družinsko), prtljaga, odpoved leta...

Če velik potuješ z letalom, imaš drag smartphone in si nasploh malo štorast, sploh ni tako napačna zadeva.

element ::

Problem zavarovanja je, da velja za telefon samo, ce si ga kupil z N26 kartico. Isto za letalsko karto in se kaj. Zdravstveno za tujino je pa tudi boljse pri namenskih zavarovalnicah.

matobeli ::

Regardless of whether you paid for your smartphone with your N26 card or not, you're covered up to €1,000 for mobile theft and damage


Ena zanimiva opcija je tudi da imaš na voljo še eno kartico in deljene Space.

matobeli ::

Za same zavarovalne pogoje pa je treba polico prebrat. Zavarovanja seveda ne izvaja direktno N26 ampak "namenska zavarovalnica".

Lahko da so boljši pri Triglavu, ampak dvomim. TS npr. nudi podobno zavarovanje telefona do 1000 za cca 120eur letno. Pri tem da imaš 100e soudeležbe.

St235 ::

element je izjavil:

Na free planu ti zaracunajo 1.17% provizije pri dvigu gotovine v tuji valuti. Ce imas N26 You je tak dvig brez provizije. Se pravi, rabis izropat za slabih 7 jurjev tujih bankomatov, da ti to nanese 118,8 EUR prihranka v provizijah kolkr je 12 narocnin po 9,9 EUR. Assuming, da so ti zavarovanja, ki ti krijejo samo kar kupis s kartico brezveze.


Manjkala mi je informacija letno. Ker vem da sem racunal da mesecno dvignem okol 1000e v tujih valutah in da je you precej ugodna resitev, zato mi ji bilo jasno kje si dobil 7k.

Dark000 ::

Zasledil sem možnost top-upa (kot ga pozna Revolut) preko kartice in gpaya pod zavihkom actions>add money za 1x še v beta različici in je na voljo samo 1x. Sem tudi sprobal in deluje, nato pa te možnosti ni več. Kdo ve kaj več o tem, je to beta za slovenski trg ali na sploh in je kakšen timeline kdaj ne bo več beta? :)

Panch0 ::

Hmm hočem nakazati preko UPNja (domači) iz mobilne nkbm na n26 račun, pa mi ne spusti reference (sklic) skozi. SI ne gre (nekaj mu ni všeč z DE v ibanu n26 banke) RF pa javi napako. Bi moral mogoče v appu izbrati nakazilo za tujino?

Kolikor je meni znano ne bi smel biti problem z RF ker je itak kul za eu območje.

Does it ring any bells with you guys? :D

GupeM ::

Ja, uporabi nakazilo v tujino. NKBM hoče tako. Stroški so enaki, kot pri navadnem upn za Slovenijo. Preverjeno.

Panch0 ::

Aha, tu je potem tičal problem. Hvala za odgovor.

Glede stroška pa.. a ni 0 EUR med Evropskimi računi? SEPA?
««
124 / 189
»»