» »

Banka N26

Banka N26

Temo vidijo: vsi
««
119 / 189
»»

Gagarin ::

delfinus je izjavil:

Evo se en error. Zdej se se Standing orderji ne vidijo vec v mobilni aplikaciji N26, al sem pa slep pa ne vidim kam moram kliknit, da jih vidim. Na PC verziji se se vidijo k sreci.
Prej si v mobilni aplikaciji lepo potegnil dol in ti je lepo pokazalo, katera placila so na cakanju in kdaj bodo izvrsena, se celo znesek, ti je lepo odstevalo, da si vedel koliko bo stanje na dan izvedbe placila. Ajej.

lp, d.


Home/Upcoming payments/See all
(odšteva pa ti ne več ja)

buttcrack ::

Nekaj se vidi tudi na (3pike) in recurring payments, če kaj pomaga.
Tiste fore za dol potegnt pa tudi jaz ne vidim več.

delfinus ::

Hoj, "Home/Upcoming payment/See all" vem, da je bilo pred cca. tednom dni se. Sedaj tega nimam vec na domaci strani mobilne aplikacije. Butcherjev recept je edini, ki se pokaze. Tenks vsem.

St235 ::

boogle je izjavil:

Morda res bomo videli... je pa verjetno marsikdo podoben post "se ne da" napisal za N26/Revolute pred 8 leti.

So pa od 2015 banka z polno NL licenco in so sredstva krita do 100k.
,

Se ne da kaj? Uporabit debetne kartice na rocnem citalcu? Tega nobena livenca ne resi. Pac je slab zacetek poslovanja, ce se ga lotis z zavajanjem uporabnikom. Pri n26 ali revolute tega nisem zasledil.

kriko1 ::

Se komu zadnje case terminali zavracajo kartico? Potem ko jo vstavim v rezo z bralnikom za cip gre skozi. Dokaj hit / miss zadnjih nekaj tednov.

PARTyZAN ::

Ne, jaz nimam težav z brezstičnim plačevanjem.

PgSurfer ::

Ne, meni bere kartico normalno.

kokica2000 ::

NFC antena na prvi generaciji kartic N26 je precej krhka in mnogim se dogaja, da brezstična plačila nehajo delovat. Piši na support in pojamraj. Poslali ti bodo novo kartico.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

kriko1 je izjavil:

Se komu zadnje case terminali zavracajo kartico? Potem ko jo vstavim v rezo z bralnikom za cip gre skozi. Dokaj hit / miss zadnjih nekaj tednov.

Sem imel tudi sam že težave. Na random, pa ne samo z n26 kartico. Pa tudi nekaj znancev takisto.

buttcrack ::

sem pa tja je treba kartico spet v čitalec vtaknit, potem pa spet dela brezstično. vsaj tako je na n26. curve in revolut se mi to še ni zgodilo.

imam pa že drugo n26 kartico, prvi je šel čip.

slo_r ::

Včeraj sem naložil app in načel registracijo in zdaj želim vse skupaj preklicati, nisem še šel opravil video call itd. Je izbris aplikacije dovolj, ali naj pri njih kaj prekličem, da ne bo kakšnih težav? Zdaj ko berem za nazaj ta forum, se mi zdi Revolut za moje potrebe čist dovolj - le da mam na nek način denarnico na telefonu in da si nalagam na njo denar in kjerkoli že sem, plačujem le s telefonom. Ima kdo kakšen nasvet?

kriko1 ::

kokica2000 je izjavil:

NFC antena na prvi generaciji kartic N26 je precej krhka in mnogim se dogaja, da brezstična plačila nehajo delovat. Piši na support in pojamraj. Poslali ti bodo novo kartico.

Pa ravno novo imam - nekje od januarja, ker prejsnjo sem izgubil. Ne vem kje je fora, bom uporabljal nekaj casa od Intese da vidim ce se dogaja isto.

Badwolff ::

Par noob questions

Je kak catch? Kartico bi uporabljal samo za kaka online plačevanja, mogoče se za nemški apple account.

Na začetku ti da opcijo n26 business free in n26 standard. Je kaka razlika?

matobeli ::

Ni catcha, kar piše v pogojih in cenikih drži.

Business je za s.p. je, standard pa za privat.

kokica2000 ::

@badwolff, n26 ne moreš uporabljat za nemški apple account, ker dobiš "slovensko" kartico (t.j. kartico s slovenskim BIN).

Badwolff ::

:(
Revolut then?

Badwolff ::

Še nekaj vprašanj
Iban se sicer začne z de75. Vseeno ne bo šlo?
Poskušam naložit nekaj denarja zvise, pa mi nikakor ne uspe. Je treba kartico najprej fizično dobit in jo potem aktivirati? Nekako se mi ustavi po smsju za potrditev transakcije.

Ales ::

Na N26 že ne nalagaš denarja z Vise. Misliš na Revolut? To bi bilo bolje, da vprašaš v temi o Revolutu, ne tukaj.

Badwolff ::

Kot rečeno noob
Ampak tam je opcija Add money
In potem instant and secure debit card transfer.
Ni to to?
Kako pa se sicer polni?

Ales ::

Čakaj, ti si se to komaj na sveže prijavil? Opiši kaj vse si do sedaj naredil in kaj točno želiš izvesti zdaj, in kako napako ti javi.

Mimogrede, ne pozabi da je N26 pravi bančni račun in da ga moraš prijaviti FURS.

Badwolff ::

Prijavil sem se in verificiral, to je vse.
Prijaviti furs, tudi če ne dobivam dohodkov tja?

Killermode ::

Badwolff je izjavil:

Prijavil sem se in verificiral, to je vse.
Prijaviti furs, tudi če ne dobivam dohodkov tja?

Obvezno!

GupeM ::

kriko1 je izjavil:

Se komu zadnje case terminali zavracajo kartico? Potem ko jo vstavim v rezo z bralnikom za cip gre skozi. Dokaj hit / miss zadnjih nekaj tednov.

Ja, dokaj redno. Odkar so spremenili omejitev NFC brez PIN s 15 na 25 eur, so dodali varnostno zahtevo, da je treba na vsake X časa kartico vstaviti v terminal in vpisati pin. Ta X čas banke določajo same in mislim, da ima N26 ta X nastavljen na 50 eur skupnih nakupov brez PIN. Kar se kar hitro nabere. Enako tudi NKBM.

Uglavnem, zadeva je zdaj manj uporabna, kot je bila prej. Prej si pri nakupu nad 15 eur prislonil kartico in vpisal PIN. Zdaj po kakšnih 4ih ali 5ih (odvisno kako visoke zneske plačuješ) nakupih prisloniš kartico, nato jo je potrebno še vstaviti v terminal in vpisati PIN. Če vmes kupiš nekaj za več kot 25 € in moraš vpisati PIN, to ne šteje kot "reset." Kartico je treba vstaviti v terminal.

Z zelo uporabne funkcije so naredili neko na pol uporabno funkcijo. Pa ne samo N26. Vse banke.

Gagarin ::

"Z zelo uporabne funkcije so naredili neko na pol uporabno funkcijo. Pa ne samo N26. Vse banke."

Ko govoriš o vseh bankah: Te omejitve z NLB Pay ni. Težko bi telefon v režo vtaknil.

s1ck ::

Pri placevanju s telefonom ne rabis PIN vpisat, ker potrdis identiteto preko telefona (biometricno, pin, karkoli). Pri placevanju s kartico pa je pri vseh bankah isti problem (tudi NLB), kot je GupeM omenil.

Gagarin ::

s1ck je izjavil:

Pri placevanju s telefonom ne rabis PIN vpisat, ker potrdis identiteto preko telefona (biometricno, pin, karkoli). Pri placevanju s kartico pa je pri vseh bankah isti problem (tudi NLB), kot je GupeM omenil.


Ja seveda, pri transakcijah nad 25€ moraš prav tako PIN vpisat. Vsaj pri NLB Pay. Obnaša se identično kot fizična kartica.

kriko1 ::

@GupeM: Hvala za razlago, tega sploh nisem vedel. Sem mislil da je bila omejitev zneska samo enostavno dvignjena na 25e.
Lepo bi bilo da bi dodali moznost da bi bilo po starem ali / ter zahtevo pin-a za vsako brezsticno placilo.

s1ck ::

Gagarin je izjavil:

s1ck je izjavil:

Pri placevanju s telefonom ne rabis PIN vpisat, ker potrdis identiteto preko telefona (biometricno, pin, karkoli). Pri placevanju s kartico pa je pri vseh bankah isti problem (tudi NLB), kot je GupeM omenil.


Ja seveda, pri transakcijah nad 25€ moraš prav tako PIN vpisat. Vsaj pri NLB Pay. Obnaša se identično kot fizična kartica.

Mozno da je tako, pri Apple Pay ni potrebno.

buttcrack ::

ios ima menda že, android dobi kmalu nazaj dinamičino stanje...

čemu so šli to zadevo umikati mi ni jasno...

perci ::

Gagarin je izjavil:

s1ck je izjavil:

Pri placevanju s telefonom ne rabis PIN vpisat, ker potrdis identiteto preko telefona (biometricno, pin, karkoli). Pri placevanju s kartico pa je pri vseh bankah isti problem (tudi NLB), kot je GupeM omenil.


Ja seveda, pri transakcijah nad 25EUR moraš prav tako PIN vpisat. Vsaj pri NLB Pay. Obnaša se identično kot fizična kartica.

Z Gpay sem plačal npr. Hladilnik brez vpisovanja PIN.

NLB ima pa neko svojo rešitev, ki to ocitno zahteva, ni pa to pravilo pri placevanju s telefonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gagarin ::

perci je izjavil:

Gagarin je izjavil:

s1ck je izjavil:

Pri placevanju s telefonom ne rabis PIN vpisat, ker potrdis identiteto preko telefona (biometricno, pin, karkoli). Pri placevanju s kartico pa je pri vseh bankah isti problem (tudi NLB), kot je GupeM omenil.


Ja seveda, pri transakcijah nad 25EUR moraš prav tako PIN vpisat. Vsaj pri NLB Pay. Obnaša se identično kot fizična kartica.

Z Gpay sem plačal npr. Hladilnik brez vpisovanja PIN.


Kaj od "vsaj pri NLB Pay" nisi zastopil? Pa govora je o tem da vse banke zahtevajo da daš kartico v čitalec ko parkrat plačaš brez PINa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Sopomenka ::

Kot kaže v skoraj 2 mesecih niso bili sposobni urediti sistema oz. mobilne aplikacije, še vedno ni možno zbrisati pending transfer. Res hudi programerji. ;(

GupeM ::

Gagarin je izjavil:

"Z zelo uporabne funkcije so naredili neko na pol uporabno funkcijo. Pa ne samo N26. Vse banke."

Ko govoriš o vseh bankah: Te omejitve z NLB Pay ni. Težko bi telefon v režo vtaknil.

Ko govoriš o NLB Pay: Te omejitve so na KARTICAH. Težko kartico odklenil s prstnim odtisom/PIN številko.

Tudi z Garmin Pay nimam teh težav, ker bi tudi uro težko vtaknil v režo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

buneech ::

Gagarin je izjavil:

Pa govora je o tem da vse banke zahtevajo da daš kartico v čitalec ko parkrat plačaš brez PINa.

A moraš dejansko vtakniti kartico v čitalec, ali samo PIN vpisat na določen skupen znesek?
Meni se še ni zgodilo, da bi moral vtakniti v čitalec, razen v Leclercu, k je omejitev njihovih POS terminalov.

buttcrack ::

Sopomenka je izjavil:

Kot kaže v skoraj 2 mesecih niso bili sposobni urediti sistema oz. mobilne aplikacije, še vedno ni možno zbrisati pending transfer. Res hudi programerji. ;(

Je že kdo prešnofal internete ali imamo to samo mi težave a npr. švabi tut?

musicfreak ::

ve kdo zakaj mi gre na bankomatu dvignit samo 500 evr, ce mam limit 2000?

JN ::

musicfreak je izjavil:

ve kdo zakaj mi gre na bankomatu dvignit samo 500 evr, ce mam limit 2000?

Nekateri bankomati so omejeni, probaj drugje. Jaz sem že uspešno dvigoval po 750€ z N26 (če se prav spomnim na SKB bankomatu).

perci ::

Jaz sem dvignil 2k. Verjetno si res trofnil bankomat z omejitvijo.

krucymucy ::

Prva sitnost v treh letih.
V Italiji sem placal cestnino s kartico, dvakrat (tja in nazaj) in imam od danes 3 transakcije za isti znesek.
Sklepam da bo izginilo, a vseeno je nenavadno da se je transakcija pojavila danes ali vceraj, placal sem pa v soboto.

Jezi me, ker je sedaj nekaj evrov v minusu in da mi slucajno ne zaracunajo negativnih obresti.

GupeM ::

buneech je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Pa govora je o tem da vse banke zahtevajo da daš kartico v čitalec ko parkrat plačaš brez PINa.

A moraš dejansko vtakniti kartico v čitalec, ali samo PIN vpisat na določen skupen znesek?
Meni se še ni zgodilo, da bi moral vtakniti v čitalec, razen v Leclercu, k je omejitev njihovih POS terminalov.

Dejansko jo moraš vstaviti v čitalec. Sicer sem pa zdaj preveril za N26:
For transactions after your 5th contactless payment, you'll need to input your PIN.


Torej sem se motil glede skupnega zneska 50 €, ampak je omejitev 5 plačil. NKBM pa mislim, da ima omejitev 50 € skupnih nakupov brez PIN.

cultsays ::

Prosim za nasvet tistih, ki prejemate plačo na N26. Do sedaj je bilo ok, sedaj naenkrat dobim od delodajalca naslednje obvestilo:

"Z računom v tujini imamo težave, saj banka ne zagotavlja anonimnosti (GDPR), zaradi tega je potrebno za nakazilo plače odpreti račun v Sloveniji."

?!?

kriko1 ::

To so tudi nam rekli, enemu so potem poskusno ugodili. Ne vem kje je fora.

šernk ::

ker morajo ročno ti nakazat v tujino in tako v računovodstvu točno vejo koliko plače imaš. Na naše banke pa gre denar brez vedet komu pripada po imenu in priimku. Je ista zadeva pri nas.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cultsays ::

šernk je izjavil:

ker morajo ročno ti nakazat v tujino in tako v računovodstvu točno vejo koliko plače imaš. Na naše banke pa gre denar brez vedet komu pripada po imenu in priimku. Je ista zadeva pri nas.


To pomeni da bom primoran odpreti račun v Sloveniji, ki drugače ne rabim?

šernk ::

Verjetno je dovolj da podpišeš kakšen dodaten obrazec, da se izogneš problemov z GDPR. Drugače se zakoni kregajo med seboj, je pa seveda podjetju bolj enostavno, da se takšnih znebi, v vsakem primeru če si edini z N26, točno vejo kdo si in kolk plače imaš.

V osnovi pa: Ti zahtevaš da se ti nakazuje v tujino in naj se podjetje s svojimi odvetniki ukvarja kako stvar rešit (za morebitne odpovedi, ne odgovarjam), tu je sedaj odvisno koliko te firma rabi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

matobeli ::

Lahk pa vprašaš ker računovodski program uporabljajo v računovodstvu in pri založniku povprašaš zakaj njihov program ni skladen s ternutnimi direktivami/zakonodajo

PgSurfer ::

Ni na tebi da rešuješ njihove probleme. Sami morajo poskrbeti, da poslujejo skladno z zakonodajo.

karosha ::

GupeM je izjavil:


Dejansko jo moraš vstaviti v čitalec. Sicer sem pa zdaj preveril za N26:
For transactions after your 5th contactless payment, you'll need to input your PIN.


Torej sem se motil glede skupnega zneska 50 EUR, ampak je omejitev 5 plačil. NKBM pa mislim, da ima omejitev 50 EUR skupnih nakupov brez PIN.


Hvala za tole informacijo! Odkar so dvignili mejo na 25 EUR, mi brezstično plačevanje večkrat ni delovalo.
Vem, da je malenkost, ampak se mi res zdi brezveze, da POS zapiska odobreno, jaz že pospravim kartico, potem mi pa na blagajni reče, da bo treba ponovno vstaviti.
Ain't nobody got time for THAT. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karosha ()

MrStein ::

PgSurfer je izjavil:

Ni na tebi da rešuješ njihove probleme. Sami morajo poskrbeti, da poslujejo skladno z zakonodajo.

To je res, lahko pa on vseeno konstruktivno pomaga pri reševanju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McClane ::

cultsays je izjavil:

Prosim za nasvet tistih, ki prejemate plačo na N26. Do sedaj je bilo ok, sedaj naenkrat dobim od delodajalca naslednje obvestilo:

"Z računom v tujini imamo težave, saj banka ne zagotavlja anonimnosti (GDPR), zaradi tega je potrebno za nakazilo plače odpreti račun v Sloveniji."

?!?


Problem je v tem da N26 hoče da se sklic ujema z prejemnikom nakazila - torej ime in priimek mora biti v sklicu. Če tega ni se ti plača odbije nazaj.
Tudi pri našem računovodstvu so se spotaknili ob to (kao GDPR), rešitev je da delajo ročno nakazilo. Če ročno vpišejo ime in priimek gre na račun brez težav, drugače pa točno vemo, da se bo nakazilo odbilo.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer
««
119 / 189
»»